تهیه شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان

11:02 ۸۰ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 633 0
تهیه شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مسئول پیگیری ماموریت ویژه توسعه دانش سلامت باروری با اشاره به واسپاری مأموریت ویژه توسعه علوم مرتبط با بهداشت باروری و بیولوژی تولیدمثل، تهیه شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان و تصویب آن را در راستای اجرای برنامه عملیاتی کلان منطقه ۴ آمایشی کشور دانست که با همکاری معاونت آموزشی وزارت بهداشت در دست انجام است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر نیکبخت در نشست هم اندیشی کلان منطقه ۴ آمایشی کشور با اشاره به برگزاری جلسات به منظور تدوین بازنگری و توسعه برنامه های آموزشی مرتبط با رشته بهداشت باروری  اظهار داشت: در سالجاری و با اجرای برنامه عملیاتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و کلان منطقه ۴ آمایشی کشور، تشکیل هسته مرکزی آموزش ارتقای سلامت جنسی با همکاری معاونت آموزشی و تبادل نظر با گروههای مختلف در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت که امید است با جلب مشارکت گروههای کلان منطقه ۴ به این مهم دست یابیم.
دکتر نیکبخت تصریح کرد: تدوین نرم افزار جامع برای جمع آوری اطلاعات مادران پرخطر و اجرای آن در سطح بیمارستانهای تحت پوشش کلان منطقه ۴ از دیگر اقدامات مهم این دبیرخانه در راستای توسعه دانش مرتبط با بهداشت باروری و بیولوژی تولید مثل می باشد.
 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تلاش جهت تامین اعضای هیات علمی و نیروی متخصص مرتبط برای توسعه این حیطه را مهم ارزیابی کرد و افزود جذب اعضای هیات علمی جدید در رشته های زنان و زایمان و بیهوشی تولید مثل ، انتشار ۱۹ مقاله در سال ۲۰۱۸ و برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی برای گروههای مختلف شامل زنان و زایمان ، ماما و بهداشت باروری از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه دانش سلامت باروری می باشد.
مسئول پیگیری ماموریت ویژه توسعه دانش سلامت باروری در کلان منطقه ۴ گسترش زیر ساخت های لازم برای تربیت سرمایه انسانی مورد نیاز منطقه و کشور در این زمینه را یکی از اهداف این دانشگاه دانست و با اشاره به تدوین راهنمای بالینی در این خصوص اظهار داشت: شناسایی و جلب همکاری سایر مراکز و دانشگاههای علوم پزشکی کشور دارای تجارب ارزشمند به منظور توسعه این حیطه از اقدامات مهم دبیرخانه کلان منطقه ۴ آمایشی می باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر نیکبخت پذیرش دانشجو در رشته بیولوژی تولید مثل در دانشگاهها کلان منطقه۴ و فارغ التحصیل شدن ۱۸۰ نفر در مقطع Ph.D رشته بیولوژی تولید مثل را از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای ارتقای توسعه این حیطه دانست.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - 20 طرح حوزه راه و مسکن در سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی با اعتبار 706 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد که گامی بلند در حوزه زیرساختی این استان مرزی به شمار می رود.
فتح خرمشهر، درس عبرت تاریخی رزمندگان اسلام به دشمنان
قزوین - ایرنا - فتح و آزادسازی خرمشهر که با سلاح ایمان و جانفشانی رزمندگان اسلام علیه دشمن تا بن دندان مسلح رقم خورد را باید یک درس عبرت تاریخی به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
سارق طلافروشی همدان اعدام شد
همدان- ایرنا- «مهدی چراغی فر» که به جرم «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده بود صبح امروز /پنجشنبه/ در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به دار مجازات آویخته شد.
تقویت اقتصاد هنر، عامل قوام و دوام هنر قرآنی
مشهد- ایرنا- هنر قرآنی ریشه در خاک ایران زمین دارد که قوام و دوام آن نیاز به فرهنگ سازی برای شناخت بیشتر و بازارسازی برای تصمیم های درست و حمایتگرانه دارد.
افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد
جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.
طرح نژادپرستانه «معامله قرن» مدفون خواهد شد
تهران- ایرنا- بسیاری از تحلیلگران عرب می گویند طرح معامله قرن با واسطه گری «جرد کوشنر» به دلیل حمایت های یکجانبه و بی چون و چرا از تجاوزگری و زورگویی صهیونیست ها عملا راهی برای موافقت فلسطینیان باقی نگذاشته است.
دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان گذشتند
پکن- ایرنا- رسانه های چینی از عبور دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان خبر دادند موضوعی که پیش بینی می شود واکنش شدید پکن را به دنبال داشته باشد.
12 دانشگاه مالزی به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی می دهند
تهران- ایرنا - دولت مالزی به رهبری ماهاتیر محمد که سیاست حمایت آشکار از فلسطینی ها را در دستور کار خود قرار داده است، اعلام کرد که 12 دانشگاه ملی این کشور به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی در سطوح مختلف کارشناسی تا دکترا به ارزش 11.47 میلیون رینگیت (واحد پول مالزی) ارائه می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
افزایش 77 درصدی قصور پزشکی در خراسان شمالی
بجنورد- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: قصور پزشکی و شکایت از کادر درمان و پزشکان استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 77 درصد افزایش داشته است.
جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
کارنامه انتخاب رشته داوطلبان دکتری منتشر شد
کارنامه داوطلبان دکتری امروز منتشر می‌شود-۴۷ هزار داوطلب به دانشگاه‌ها معرفی شدند
اعلام رشته‌های جدید در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی
آغاز ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد
تخصیص بودجه خاص به علوم پایه-در زمینه انطباق علم با نیازهای جامعه نتوانسته‌ایم شایسته عمل کنیم
مهلت ثبت نام آزمون ارتقاء دندانپزشکی امشب پایان می‌یابد
زمان برگزاری کنکور ۹۸ به هیچ‌عنوان تغییر نخواهد نکرد
موارد نقص مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد-۷ خرداد آخرین مهلت ویرایش
امکان افزایش ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی پزشکی در مناطق محروم
حذف سهمیه بدون آزمون برای رشته‌های فاقد رشته همنام در آزمون ارشد علوم پزشکی