فرودگاه کیش در روز 22 بهمن ماه رکورد زد

20:37 ۱۶۰ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 457 0
فرودگاه کیش در روز 22 بهمن ماه رکورد زد

بندرعباس - ایرنا - براساس آمارهای اعلام شده ، فرودگاه بین المللی جزیره کیش روز دوشنبه 22 بهمن با تردد 18 هزار و 448 مسافر رکورد بی سابقه ای را در تاریخ فرودگاه این جزیره ثبت کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اجرای برنامه های متنوع و شاد و رویدادسازی های فرهنگی اجتماعی، در دهه مبارک فجر درکنار سایر جاذبه های طبیعی کیش موجب شد تا آمار تردد مسافران به این جزیره در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 32 درصد افزایش یابد.
همچنین فرودگاه کیش در روز 22 بهمن شاهد فرود و فراز 125 پرواز بود که این آمار در مقایسه با تاریخ مشابه در سال قبل 28 درصد افزایش داشته است..
رکورد قبلی فرودگاه کیش مربوط به روز یازدهم فروردین سال 96 بود، که در این روز 17 هزار و 788 مسافر به این فرودگاه وارد و یا از آن خارج شدند.

**رونق به بازار رکود زده کیش بازگشت
در ایام دهه مبارکه فجر و به تبع افزایش آمار مسافران، تا اندازه ای رونق به فروشگاه ها و بازار رکود زده کیش بارگشت و هتل ها نیز پر بود.
کارشناسان امور اقتصادی و گردشگری معتقدند: در سایه رویداد سازی متنوع و اجرای قوانین مناطق آزاد، می توان به اقتصاد مناطق آزاد بویژه جزیره کیش تحرک دوباره بخشید و مقصد گردشگران ایرانی را از خارج کشور به سمت این مناطق هدایت کرد که این اقدام می تواند از حروج سالانه میلیاردها دلار ارز از کشور جلوگیری و موجب شکوفایی مناطق آزاد شود.
به گفته این کارشناسان،بخش مهمی از جاذبه های گردشگری برای ایرانیان که به خارج سفر می کنند، خرید و سوغات که این جاذبه را باید در مناطق آزاد از جمله کیش فراهم کنیم تا بتوانیم مقصد گردشگری هموطنان را از خارج به داخل تغییر دهیم و ضمن رونق کسب و کار در مناطق آزاد از خروج میلیاردها دلار ارز جلوگیری کنیم.
به گفته رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازریان و بازرگانان کیش، سالانه حدود 18 میلیون گردشگر ایرانی به کشورهای مختلف سفر می کنند که این مسافران اگر هرکدام یک هزار دلار برای این سفرها هزینه کنند سرجمع آن حدود 18 میلیارد دلار می شود این درحالییست که با عرضه کالای مناسب در مناطق آزاد می توان بخشی عظیم از این هزینه ها را وارد اقتصاد این مناطق و تبع آن اقتصاد ملی کرد.
7198/6048


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برکات رعایت انصاف از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره آثار انصاف داشتن بر روابط اجتماعی را در اینجا بخوانید.
علیخانی استعداد خود را کشف کرد- شن بازی جذاب داوران در ˮعصر جدیدˮ
با پخش قسمت چهارم از مرحله نیمه نهایی، عصر جدید در آستانه آغاز مرحله فینال قرار گرفت.
برنامه های وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس ˮنیل‌غربیˮ به کشور
دکتر بهزاد امیری انتقال ویروس نیل غربی به انسان را از طریق گزش پشه آلوده به ویروس معرفی کرد و گفت: انتقال این ویروس از طریق پشه آلوده، به انسان و حیوان صورت می‌گیرد.
هزینه بازسازی میدان حسن آباد از کجا تأمین می‌شود؟
آتش سوزی چند شب گذشته بافت تاریخی میدان حسن آباد هزینه‌های زیادی را به روی دست مالکان مغازه‌های این منطقه و شهرداری تهران گذاشت.
کولیوند: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازوکار قانونی ندارد
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه ماهیت وجود شورایاری‌ها در کنار شوراها اشکال قانونی ندارد، گفت: برگزاری یک انتخابات نیاز به ساز و کار قانونی دارد اما در خصوص انتخابات شورایاری این ساز و کار در قانون دیده نشده است.
اینفوگرافی - مجازات خرید و قاچاق اسلحه سبک در ایران
قانون حمل سلاح، قانونی است مشتمل بر ۲۱ ماده که تمام قوانین قبلی را نقض کرده و تاریخ تصویب آن هفتم شهریور ۱۳۹۰ است. ماده یک این قانون می‌گوید که قاچاق سلاح، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل آن اعم از وارد یا خارج کردن آنها از کشور غیرمجاز است. در این اینفوگرافی به بخشی از مجازات‌های مربوط به خرید و قاچاق اسلحه سبک در این قانون پرداخته شده است.
واکنش نظری به یک‌طرفه شدن خیابان نجات اللهی(ویلا)
حجت نظری گفت: نظر شورای شهر تهران آن است که خیابان نجات اللهی (ویلا) دو طرفه بماند.
خواص معجزه آسای برگ درخت زیتون که نمی دانستید!
از فواید روغن زیتون بسیار گفته شده، اما، در مورد خواص برگ درخت زیتون کمتر شنیده‌اند.
افزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک
امسال شهریه مهد کودک‌ها 29 درصد افزایش یافته است.
قتل مرد گرگانی به طرز دلخراش مقابل چشمان فرزندش
یک مرد ۳۵ ساله کشاورز در روستای علی آباد کتول به دست چند ناشناس در مقابل چشمان فرزندش با ضربات چاقو به قتل رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
پوشش پرستاران در زمان قاجار- عکس
تصویری از پوشش پرستاران در بیمارستان زنان و زایمان که در اواخر قاجاریه به ثبت رسیده است.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.