ورزشکاران مدال آور مهریزی و ضرورت حمایت حامیان مالی

14:03 ۷ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 57 0
ورزشکاران مدال آور مهریزی و ضرورت حمایت حامیان مالی

یزد - ایرنا - میزگرد بررسی مطالبات ورزشکاران مدال آور مهریز برگزار و شرکت کنندگان با اشاره به وجود صنایع مختلف در این شهرستان بر ضرورت همراهی صاحبان آنها برای حمایت از قهرمانان برای تقویت ورزش و ایجاد انگیزه تاکید کردند.

ایرنا

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، همکاری بین بخشی دستگاه های اداری در حمایت مادی و معنوی از مدال آوران، فعالیت بیشتر شهرداری و شورای اسلامی شهر و انعکاس بهتر افتخارآفرینی ها و دیده شدن در سانه های گروهی در این نشست مطرح شد.

**ضرورت مشارکت بخش خصوصی
قهرمان مسابقات کاراته کشور گفت: مهریز یک شهر صنعتی است و واحدهای بزرگی سال های متمادی است که در این شهرستان به فعالیت مشغول هستند.
مجید پوررضایی ادامه داد: مسئولیت اجتماعی حکم می کند این واحد ها بخشی از درآمد خود را برای گسترش ورزش و حمایت از مدال آوران هزینه کنند.
وی خاطر ننشان کرد: هم اکنون به رغم پیگیری انجام شده، سهم صنایع در ورزش و مشارکت در برگزاری مسابقات و تامین بخشی از هزینه اعزام قهرمانان به رقابت های کشوری خیلی ناچیز است.
وی تاکید کرد: اگر صنایع و بخش خصوصی در کنار برنامه های دولت به وظایف خود در قبال جامعه عمل کنند قطعا بسیاری از مشکلات مدال آوران که مشکل مالی است حل می شود.

** ضرورت تقویت اطلاع رسانی اخبار مدال آوران
عضو تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: اخبار ورزشی به خصوص در حوزه فعالیت مدال آوران و قهرمانان که در رقابت های ملی و بین المللی صاحب عنوان می شوند باید بنحو مناسب در رسانه های گروهی اطلاع رسانی شود.
امیرحسین دهقانی زاده افزود: هم اکنون توسط برخی از رسانه های گروهی اقدام هایی ناچیز انجام می شود که به هچ وجه کافی نیست و باید بیشتر توجه شود.
وی خاطر نشان کرد: انعکاس به موقع و کامل اخبار افتخار آفرینی مدال آوران و ورزشکاران برتر در دلگرمی و ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی ورش در جامعه و بین جوانان موثر است.

**حمایت مادی و معنوی از مدال آوران
قهرمان مسابقات دوچرخه سواری نوجوانان کشور گفت: مسئولان و صنایع نه در شعار که باید در عمل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی حمایت مادی و معنوی داشته باشند .
عباس زارع زاده افزود: برای اینکه یک ورزشکار مستعد بتواند به افتخار آفرینی خود در رقابت های ملی و بین المللی ادامه دارد به حمایت مالی نیاز دارد و برای این عمل باید صنایع در کنار برنامه های دولتی احساس وظیفه کنند.
وی خاطر نشان کرد: حضور در رقابت های کشوری هزینه بر است و قطعا یک ورزشکار به تنهایی از عهده همه آنها بر نمی آید و باید بخش خصوصی و خیران با پیگیری اداره ورزش و جوانان اقدام کنند.

**فقط حمایت مالی و اطلاع رسانی
قهرمان مسابقات کاراته بانوان کشور گفت: ظرفیت های خوبی در بین بانوان برای کسب مدال در مسابقات کشوری وجود دارد که باید با پیگیری اداره ورزش و جوانان شاهد مشارکت و همراهی بخش خصوصی در حمایت از مدال آوران باشیم.
محبوبه زارع زاده افزود: اخبار افتخارآفرینی بانوان در رقابت های کشوری برای ایجاد دلگرمی و انگیزه بیشتر باید در رسانه های گروهی بیشتر دیده شود .
وی خاطر نشان کرد: برای اعزام به رقابت ها و میزبانی مسابقات نیز به بودجه نیاز است که در این بخش مهم هم باید حامیان مالی بیش از گذشته مشارکت کنند.

**ضرورت همراهی صنایع
رئیس اداره ورزش و جوانان مهریز گفت: برای اینکه ورزشکاران مستعد این شهرستان بدون دغدغه در رقابت های کشوری شرکت کنند باید صنایع و بخش خصوصی همکاری کنند.
علیرضا خرم دشتی افزود: دولت بر حسب ضرورت نسبت به تامین بودجه برای اعزام ها و برگزاری مسابقات اقدام می کند ولی چون هزینه بر است باید بخش خصوصی و صنایع بیشتر همراهی داشته باشد.
وی تصریح کرد: صنایع می‌توانند نقش مؤثری در زمینه حمایت مالی ورزشکاران و مدال ‌آوران داشته باشند ولی با کم‌لطفی این صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی روبرو هستیم.

**شورای شهر، حامی ورزشکاران
رئیس شورای شهر مهریز با تائید کم‌لطفی‌ در حق ورزشکاران حرفه‌ای این شهرستان گفت: بسیاری از مسابقات و برنامه‌های ورزشی شهرستان رسانه‌ای نمی‌شود.
مهدی زارع افزود: توجه به فعالیت های ورزشی و فرهنگی محور فعالیت شورای اسلامی شهر است ولی بودجه ها محدود است و نمی توان بنحو مناسب حق ورزش و ورزشکاران را ادا کرد.
وی اظهار داشت: این شورا با افتخار همه جا در خدمت مدال آوران و ورزشکاران است و مطالبات آنها را به عنوان یک وظیفه رسیدگی می کند و باید سایر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی همکاری کنند.
مهریز با 55 هزار نفر جمعیت 30 هیات ورزشی و افزون بر 2 هزار و 500 ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
ایرنا، تنها خبرگزاری رسمی ایران است که به‌عنوان ششمین خبرگزاری جهانی در 19 مرداد 1313 خورشیدی با عنوان « آژانس پارس» و باهدف تولید و بازتاب اخبار و رویدادهای مهم ایران، منطقه و جهان شکل گرفت.
این رسانه ملی در هشتم دی 1360 با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام داد و هم‌اکنون 85 سال از فعالیت آن می‌گذرد و قدیمی‌ترین خبرگزاری ایران است.
ایرنا دارای شبکه‌ای گسترده از دفاتر و خبرنگاران در داخل و خارج از کشور است به‌گونه‌ای که علاوه بر 54 دفتر در مراکز استان‌ها و شهرهای مهم، شبکه گسترده از خبرنگاران محلی در نقاط مختلف دارد.
ایرنا همچنین در حال حاضر با بهره‌گیری از 22 دفتر خارجی، تحولات و رویدادهای جهان را از نزدیک پوشش می‌دهد و علاوه بر آن، اخبار تحولات ایران را علاوه بر فارسی به 8 زبان زنده و مهم دنیا در اختیار مخاطبان می‌گذارد.
ایرنا همچنین صاحب‌امتیازی روزنامه‌های ایران، ایران ورزشی، روزنامه عربی زبان الوفاق، انگلیسی‌زبان ایران دیلی و روزنامه ویژه نابینایان - «ایران سپید»- را در اختیار دارد و دانشکده خبر به‌عنوان یکی از مهمترین مراکز تربیت خبرنگاران و متصدیان حوزه اطلاع‌رسانی کشور نیز وابسته به آن است.
7534/ 6197


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
حاج یوسف‌زاده: تعطیلی اردوها سبب افت عملکرد جودوکاران شده است
نوار شکست تیم نیما عالمیان همچنان ادامه دارد
حضور ۲۰ تیم خارجی در جام فجر وزنه برداری - از آمریکا خبری نیست
برگزاری مسابقات دوومیدانی آسیای میانه در هاله‌ای از ابهام
اما و اگرهای ثبت نام کوچک‌ترین آفرودکار جهان در گینس + فیلم
مسابقه های فوتبال لیگ مناطق در تربت حیدریه آغاز شد
تیم ملی اسکی صحرانوردی راهی اتریش شد
بسترهای لازم برای جذب بیماران خاص قم به ورزش فراهم شود
همایش بزرگ ورزش صبحگاهی و پیاده روی تویسرکان برگزار شد
مسابقات قرآن ویژه ورزشکاران گیلان پایان یافت