نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

10:52 ۱۹۲ روز و ۱۰ ساعت پیش برترین ها 1,737 0
         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

ساختن دوباره رابطه عاطفی، کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که ازدواج شما به جدایی منجر شود، زیاد است، اما ناامید نشوید، زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می‌توانید رابطه تان را نجات دهید.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: ساختن دوباره رابطه عاطفی، کار ساده ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که ازدواج شما به جدایی منجر شود، زیاد است اما ناامید نشوید زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می توانید رابطه تان را نجات دهید. اگر توصیه هایی که در ادامه برایتان آورده ایم را جدی بگیرید، ازدواج تان در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

راه های اشتباه برای منصرف کردن همسرتان از جدایی

راههای زیادی وجود دارد که می توانید همسرتان را از جدایی منصرف کنید اما برخی از آنها نه تنها کارساز نیستند و تنها در کوتاه مدت جواب می دهند، بلکه آسیب بیشتری نیز به رابطه شما وارد می آورند.

اگر شما گریه را سلاح خود کنید و با التماس و خواهش از همسرتان بخواهید که شانس دوباره ای به هر دویتان دهد، اگر چه ممکن است که حس ترحم او را برانگیزید اما نظر او را در مورد رابطه تان تغییر نمی دهید. در واقع این عکس العمل ها، شما را نزد او فردی ضعیف که هیچ کنترلی بر احساس تان ندارید جلوه می دهد.

کودکان هم سلاح خوبی برایتان نمی باشند. بنابراین از آنها نیز برای تهدید طرف مقابل تان استفاده نکنید. استفاده از این ترفندها مثل این است که شما تفنگی را روی سر شریک زندگی تان نگه داشتید، آیا این چیزی را حل می کند؟ اگر طرف مقابل شما به رابطه عاطفی با شما علاقه داشته باشد، در آن می ماند، در غیر این صورت حتی درهای بسته ام کاری نخواهند کرد.

چگونه یک رابطه را به تنهایی نجات دهیم؟

ازدواج تان را مانند یک پروژه تصور کنید. هر پروژه به تلاش، صبوری و زمان نیاز دارد، اما برای شروع می توانید کارهای کوچک اما بااهمیتی را انجام دهید.

نجات دادن رابطه عاطفی تان بدین معنی نیست که شما هیچوقت با شریک زندگی تان دعوا نکنید. شما نمی توانید همیشه جلوی جروبحث را بگیرید یا این که چشم تان را به روی احساسات خود و شریک زندگی تان ببندید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در طول دعوا روی رفتارهای خودتان کنترل داشته باشید. رفتار شما باید به گونه ای باشد که شرایط را بدتر نکند.

زمانی که می خواهید از کلمه «من» یا «تو» در مکالمه استفاده کنید، محتاط باشید. اگر به دعوای 2 نفر نگاه کنید، می بینید که واژه «تو» بیشترین کلمه ای ست که توسط آنها تکرار می شود: «تو به من توجه نمی کنی»، «تو همیشه این کار را انجام می دهی» و.... زمانی که شما به طور مکرر واژه «تو» را به زبان می آورید، این احساس را به طرف مقابل تان منتقل می کنید که مقصر همه مشکلات است که این خود در بدتر شدن شرایط تاثیر می گذارد. بنابراین به جای واژه تو، از من استفاده کنید: «من احساس بهتری خواهم داشت اگر این کار را انجام دهیم.»

بار دیگر عاشق همسرتان شوید

احتمالا شما و همسرتان اخیرا دعواهای زیادی با هم داشتید اما یادتان باشد که شما برای چه می جنگید. شما می خواهید که رابطه تان را نجات دهید چون دوست دارید که باقی زندگی تان را در کار همان آدم بگذرانید، بنابراین می توانید بارها و بارها عاشق او شوید. اگر ازدواج موفقی می خواهید، باید بارها و بارها به یک نفر عشق بورزید. اما چگونه؟ اولین باری که عاشق او شده اید را به یاد آورید. از دیدن او چه حسی داشتید؟ چرا دوست داشتید که با او ازدواج کنید؟ دورانی را به یاد آورید که هنوز مشکلاتی در رابطه تان وجود نداشت. برای ابراز علاقه به او چه کارهایی می کردید؟ گل می خریدید؟ پیغامی عاشقانه می دادید؟ یا این که از کلمات عاشقانه استفاده می کردید؟

زمانی که رابطه ما با شریک زندگی مان خراب می شود، از بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز خودداری می کنیم، در حالی که این زمان ها بیش از هر زمان دیگری باید با طرف مقابل مان مهربان باشیم. البته لازم نیست به گونه ای برخورد کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده اما اگر می خواهید رابطه تان بهبود یابد، باید همیشه رفتاری درست داشته باشید. اگر شما در هر شرایطی با طرف مقابل تان مهربان باشید، او نیز مانند شما رفتار خواهد کرد.

         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

از دیگران کمک بگیرید

نجات دادن رابطه عاطفی به تنهایی کار ساده ای نیست، بنابراین شما می توانید از دوستان یا خانواده تان کمک بگیرید. البته نباید در این کار نیز افراط کنید و مشکلات تان را نزد هر کسی جار بزنید، زیرا نه تنها نگاه دیگران به شما و رابطه تان تغییر خواهد کرد، بلکه آنها می توانند بر هیزم این آتش بیافزاید.

به دنبال فردی منطقی و بی طرف باشید. اگر فردی از بیرون رابطه شما را نگاه کند، شاید بهتر بتواند رابطه شما را تجزیه و تحلیل و شما را راهنمایی کند. اگر مشکل شما خیلی جدی تر است، مشاور هم می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

افراد ناراحت، ازدواج ناموفقی دارند

این یک واقعیت است. آیا افرادی که در رابطه عاطفی شان مشکل دارند، افراد مثبت اندیش و شادی هستند؟ مطمئن آنها می گویند که ناراحت اند چون رابطه عاطفی خوبی ندارد اما واقعیت این است که رابطه عاطفی یا ازدواج تنها دلیل شادی نیست. بنابراین تک بعدی نباشید و به دنبال دلایل دیگری برای شادی تان بگردید. به عنوان مثال در کلاس های ورزش ثبت نام کنید، یا با دوستان تان به سفر بروید. مثبت اندیشی شما بی شک در رابطه عاطفی تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. در نهایت بدانید که شما باید اول از همه روی خودتان کار کنید، نه شریک زندگی تان.

آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟

هر رابطه ای نیاز به تلاش ندارد. اگر رابطه شما یک رابطه سمی و پر از دعوا، ناسزا و خشونت است، بهتر است که آن را رها کنید. اگر چه گفتن این حرف راحت و عمل اش سخت است اما بهتر است که با خودتان صادق باشید. قبل از هر اقدامی، از خودتان بپرسید که آیا واقعا شانسی برای بهبود رابطه شما وجود دارد یا خیر.

منبع: lovelearnings


گروه های زیر مجموعه سبک زندگی

لباس و مد
لباس و مد

آخرین اخبار

ترافیک سنگین در محورهای شمالی
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک سنگین در تمام محورهای شمالی کشور به سمت تهران و همچنین تردد یکطرفه در جاده چالوس و هراز خبر داد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه: دشمن به دنبال تبدیل تقابل فکری به تقابل استراتژیک است
نماینده ولی فقیه در سپاه، تبدیل تقابل فکری به تقابل در استراتژی و روش را از اهداف دشمنان دانست و تاکید کرد: تقویت جبهه انقلاب و نقش‌آفرینی در حفظ عناصر ماندگاری انقلاب از وظایف روحانیت و اساتید بسیجی حوزه‌های علمیه است.
فیلم- داد و فریاد استراماچونی در نشست خبری
آندره آ استراماچونی پس از دیدار با ماشین سازی که با باخت استقلال همراه بود، در نشست خبری با چهره ای خشمگین حاضر شد و با داد و فریاد و اعتراض نشست را ترک کرد.
استراماچونی پس از ناکامی در اولین بازی: مستحق باخت نبودیم!
آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال از شکست تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز ابراز تأسف کرد.
ظریف به چین، ژاپن و مالزی می‌رود
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در هفته پیش رو، در ادامه دیپلماسی فعال ایران، به سه کشور آسیایی چین، ژاپن و مالزی سفر خواهد کرد.
استراماچونی از کوره در رفت
سرمربی استقلال در کنفرانس خبری پس از دیدار این تیم مقابل ماشین‌سازی با ناراحتی این نشست را ترک کرد.
توئیت سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر ظریف به پاریس
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در حساب کاربری خود در توئیتر گزارشی از دیدارها و مصاحبه‌های محمدجواد ظریف در جریان سفر به فرانسه منتشر کرد.
فیلم- خلاصه دیدار ماشین سازی ۱-۰ استقلال
تیم فوتبال استقلال در اولین هفته لیگ برتر با گل دقیقه ۵+۹۰ اتابک زارعی بازی را به ماشین سازی واگذار کرد.
شاهکار معماری ایرانی در یک نما- عکس
تصویر از معماری زیبا خانه تاریخی ملاباشی اصفهان که به نام خانه معتمدی اصفهان هم شهرت دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیشه‌گران: برای بازیهای آسیایی دغدغه مالی داریم- در هیچ دوره‌ای به ملی‌پوشان حقوق داده نشده است
رییس فدراسیون ناشنوایان گفت: برای اعزام کاروان ناشنوایان به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ نیاز به حمایت ویژه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از نظر اعتباری داریم.
وکیلی: درست دوم ‌عجله کردیم- رقبا را دست کم‌ نمی‌گیریم
سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ‌گفت: برابر بلغارستان در ست دوم‌ عجله ‌کردیم اما هیچ رقیبی را دست کم‌ نمیگیریم.
۴۰ سال زندگی عاشقانه با ˮاعظمˮ
نگاه عاشقانه پیرمرد به همراه ۴۰ ساله زندگی‌اش که این روزها گرد پیری بر موها و خطوط نسبتا عمیق چهره‌اش نشسته، هنوز آنقدر پراحساس است که کسی از روستای حسام آباد زرینه رود نیست که داستان زندگی عاشقانه آنها را نشنیده باشد. پیرمرد آنقدر همسرش را دوست دارد که حتی الان هم که صاحب بزرگترین گله گوسفندان منطقه است، می‌گوید بدون همسرش هیچ کدام از دارایی‌هایش برایش ارزشی ندارد.
نصب ˮراهبند الکترونیکˮ در خطوط ویژه پایتخت
معاون فنی و مهندسی سازمان حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از نصب راهبند الکترونیک در خطوط ویژه در صورت موفقیت آمیز بودن پایلوت خبرداد.