نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

10:52 ۳ روز و ۱۶ ساعت پیش برترین ها 56 0
         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

ساختن دوباره رابطه عاطفی، کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که ازدواج شما به جدایی منجر شود، زیاد است، اما ناامید نشوید، زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می‌توانید رابطه تان را نجات دهید.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: ساختن دوباره رابطه عاطفی، کار ساده ای نیست، به خصوص اگر در این حین تنها باشیم. ممکن است که همسر شما نخواهد تغییر کند یا این که اصلا قبول نداشته باشد که رابطه شما دچار مشکل شده است، در این شرایط احتمال این که ازدواج شما به جدایی منجر شود، زیاد است اما ناامید نشوید زیرا شما حتی بدون کمک شریک زندگی تان هم می توانید رابطه تان را نجات دهید. اگر توصیه هایی که در ادامه برایتان آورده ایم را جدی بگیرید، ازدواج تان در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

راه های اشتباه برای منصرف کردن همسرتان از جدایی

راههای زیادی وجود دارد که می توانید همسرتان را از جدایی منصرف کنید اما برخی از آنها نه تنها کارساز نیستند و تنها در کوتاه مدت جواب می دهند، بلکه آسیب بیشتری نیز به رابطه شما وارد می آورند.

اگر شما گریه را سلاح خود کنید و با التماس و خواهش از همسرتان بخواهید که شانس دوباره ای به هر دویتان دهد، اگر چه ممکن است که حس ترحم او را برانگیزید اما نظر او را در مورد رابطه تان تغییر نمی دهید. در واقع این عکس العمل ها، شما را نزد او فردی ضعیف که هیچ کنترلی بر احساس تان ندارید جلوه می دهد.

کودکان هم سلاح خوبی برایتان نمی باشند. بنابراین از آنها نیز برای تهدید طرف مقابل تان استفاده نکنید. استفاده از این ترفندها مثل این است که شما تفنگی را روی سر شریک زندگی تان نگه داشتید، آیا این چیزی را حل می کند؟ اگر طرف مقابل شما به رابطه عاطفی با شما علاقه داشته باشد، در آن می ماند، در غیر این صورت حتی درهای بسته ام کاری نخواهند کرد.

چگونه یک رابطه را به تنهایی نجات دهیم؟

ازدواج تان را مانند یک پروژه تصور کنید. هر پروژه به تلاش، صبوری و زمان نیاز دارد، اما برای شروع می توانید کارهای کوچک اما بااهمیتی را انجام دهید.

نجات دادن رابطه عاطفی تان بدین معنی نیست که شما هیچوقت با شریک زندگی تان دعوا نکنید. شما نمی توانید همیشه جلوی جروبحث را بگیرید یا این که چشم تان را به روی احساسات خود و شریک زندگی تان ببندید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در طول دعوا روی رفتارهای خودتان کنترل داشته باشید. رفتار شما باید به گونه ای باشد که شرایط را بدتر نکند.

زمانی که می خواهید از کلمه «من» یا «تو» در مکالمه استفاده کنید، محتاط باشید. اگر به دعوای 2 نفر نگاه کنید، می بینید که واژه «تو» بیشترین کلمه ای ست که توسط آنها تکرار می شود: «تو به من توجه نمی کنی»، «تو همیشه این کار را انجام می دهی» و.... زمانی که شما به طور مکرر واژه «تو» را به زبان می آورید، این احساس را به طرف مقابل تان منتقل می کنید که مقصر همه مشکلات است که این خود در بدتر شدن شرایط تاثیر می گذارد. بنابراین به جای واژه تو، از من استفاده کنید: «من احساس بهتری خواهم داشت اگر این کار را انجام دهیم.»

بار دیگر عاشق همسرتان شوید

احتمالا شما و همسرتان اخیرا دعواهای زیادی با هم داشتید اما یادتان باشد که شما برای چه می جنگید. شما می خواهید که رابطه تان را نجات دهید چون دوست دارید که باقی زندگی تان را در کار همان آدم بگذرانید، بنابراین می توانید بارها و بارها عاشق او شوید. اگر ازدواج موفقی می خواهید، باید بارها و بارها به یک نفر عشق بورزید. اما چگونه؟ اولین باری که عاشق او شده اید را به یاد آورید. از دیدن او چه حسی داشتید؟ چرا دوست داشتید که با او ازدواج کنید؟ دورانی را به یاد آورید که هنوز مشکلاتی در رابطه تان وجود نداشت. برای ابراز علاقه به او چه کارهایی می کردید؟ گل می خریدید؟ پیغامی عاشقانه می دادید؟ یا این که از کلمات عاشقانه استفاده می کردید؟

زمانی که رابطه ما با شریک زندگی مان خراب می شود، از بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز خودداری می کنیم، در حالی که این زمان ها بیش از هر زمان دیگری باید با طرف مقابل مان مهربان باشیم. البته لازم نیست به گونه ای برخورد کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده اما اگر می خواهید رابطه تان بهبود یابد، باید همیشه رفتاری درست داشته باشید. اگر شما در هر شرایطی با طرف مقابل تان مهربان باشید، او نیز مانند شما رفتار خواهد کرد.

         نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟

از دیگران کمک بگیرید

نجات دادن رابطه عاطفی به تنهایی کار ساده ای نیست، بنابراین شما می توانید از دوستان یا خانواده تان کمک بگیرید. البته نباید در این کار نیز افراط کنید و مشکلات تان را نزد هر کسی جار بزنید، زیرا نه تنها نگاه دیگران به شما و رابطه تان تغییر خواهد کرد، بلکه آنها می توانند بر هیزم این آتش بیافزاید.

به دنبال فردی منطقی و بی طرف باشید. اگر فردی از بیرون رابطه شما را نگاه کند، شاید بهتر بتواند رابطه شما را تجزیه و تحلیل و شما را راهنمایی کند. اگر مشکل شما خیلی جدی تر است، مشاور هم می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

افراد ناراحت، ازدواج ناموفقی دارند

این یک واقعیت است. آیا افرادی که در رابطه عاطفی شان مشکل دارند، افراد مثبت اندیش و شادی هستند؟ مطمئن آنها می گویند که ناراحت اند چون رابطه عاطفی خوبی ندارد اما واقعیت این است که رابطه عاطفی یا ازدواج تنها دلیل شادی نیست. بنابراین تک بعدی نباشید و به دنبال دلایل دیگری برای شادی تان بگردید. به عنوان مثال در کلاس های ورزش ثبت نام کنید، یا با دوستان تان به سفر بروید. مثبت اندیشی شما بی شک در رابطه عاطفی تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. در نهایت بدانید که شما باید اول از همه روی خودتان کار کنید، نه شریک زندگی تان.

آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟

هر رابطه ای نیاز به تلاش ندارد. اگر رابطه شما یک رابطه سمی و پر از دعوا، ناسزا و خشونت است، بهتر است که آن را رها کنید. اگر چه گفتن این حرف راحت و عمل اش سخت است اما بهتر است که با خودتان صادق باشید. قبل از هر اقدامی، از خودتان بپرسید که آیا واقعا شانسی برای بهبود رابطه شما وجود دارد یا خیر.

منبع: lovelearnings


گروه های زیر مجموعه سبک زندگی

لباس و مد
لباس و مد

آخرین اخبار

اخراج رئیس فدراسیون شنای سوئد برای حجاب
«اولا گوستاوسون» رئیس فدراسیون شنای سوئد به دلیل انتقاد از حجاب اسلامی از سمت خود برکنار شد.
صعود وفایی به نیمه نهایی مسابقات آزاد ولز
حسین وفایی با برتری مقابل رقیبش، راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات اسنوکر آزاد ولز شد.
واکنش به باخت عمدی سعید ملایی در پاریس
رئیس فدراسیون جهانی جودو ضمن اعلام حمایت تلویحی از الزام ورزشکاران به رعایت ساختار و قوانین جامعه خود گفت: موضوع باخت سعید ملایی در رقابت‌های گرنداسلم پاریس را بررسی خواهیم کرد.
چراغ سبز کاپیتان یوونتوس به ایکاردی!
انتقال احتمالی مائورو ایکاردی به یوونتوس را می تواند بدترین اتفاق ممکن برای هواداران اینتر توصیف کرد.
محمودزاده: دشمنی با استقلال نداریم!
مسئول کمیته نقل و انتقالات لیگ گفت: اگر باشگاهی بازیکن خوب بگیرد سود اول آن برای خود باشگاه خواهد بود.
بیانیه تراکتورسازی در تشکر از حمایت هواداران
باشگاه تراکتور با صدور بیانیه‌ای از حمایت حماسی هواداران تقدیر و تشکر کرد.
یونایتد و تلاش برای حفظ ستاره‌های پرطرفدار
منچستریونایتد قصد دارد تا پایان فصل قرارداد دو ستاره مهم ترکیب خود را تمدید کند.
لالیگا و تجربه شکست خورده؛ بازی‌های دوشنبه
بازی های دوشنبه شب لالیگا انتظارات را برآورده نکرده است.
سفیر بلژیک، میهمان ویژه ضیافت تراکتور
ورونیک پتی سفیر بلژیک در ایران امروز در تبریز حضور داشت و در ضیافت امشب تراکتوری ها حضور پیدا کرد.
فوت هوادار سپیدرود رشت به دلیل ایست قلبی
هوادار تیم فوتبال سپیدرود رشت دقایقی پس از پایان دیدار این تیم مقابل ماشین‌سازی تبریز که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت، دچار ایست قلبی شد و جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

صعود وفایی به نیمه نهایی مسابقات آزاد ولز
حسین وفایی با برتری مقابل رقیبش، راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات اسنوکر آزاد ولز شد.
واکنش به باخت عمدی سعید ملایی در پاریس
رئیس فدراسیون جهانی جودو ضمن اعلام حمایت تلویحی از الزام ورزشکاران به رعایت ساختار و قوانین جامعه خود گفت: موضوع باخت سعید ملایی در رقابت‌های گرنداسلم پاریس را بررسی خواهیم کرد.
فوت هوادار سپیدرود رشت به دلیل ایست قلبی
هوادار تیم فوتبال سپیدرود رشت دقایقی پس از پایان دیدار این تیم مقابل ماشین‌سازی تبریز که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت، دچار ایست قلبی شد و جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.
پاسخ ظریف به ابراز نگرانی علی کریمی
وزیر امور خارجه با قدردانی از دلسوزی علی کریمی ملی پوش با سابقه و محبوب ایرانی درخصوص نگرانی از فشار بر مردم گفت: نباید فضاسازی های یک جانبه را داوری کرد.
کاستا اخراج شد، دژاگه نه!
استقلالی‌ها با استناد به اخراج دیگو کاستا به خاطر خوشحالی پس از گلش در بازی برابر ختافه، می‌گویند دژاگه هم باید اخراج می‌شد.
احتمال خیانت برونگرا‌ها بیشتر است یا درونگراها؟
چرا از ولنتاین متنفریم؟
چرا زوج‌های عاشق چاق می‌شوند؟
قوانین زندگی مشترک که باید زیر پا بگذارید
نجات رابطه عاطفی به تنهایی ممکن است؟
نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید
موضوعاتی که در ابتدای رابطه باید در موردشان صحبت کنیم
باز هم کودک همسری؛ ازدواج رهای ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله
در مقابل این رفتارهای همسرتان سکوت نکنید