بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

10:11 ۷ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 57 0
بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عباس جعفری دولت‌آبادی در گفتگویی رادیویی در رابطه با عفو به مناسبت چهلمین سال پیروی انقلاب اسلامیگفت: این عفو در سال های پیش هم انجام می شد، اما امسال گسترده تر شده است، به طوری که اگر حکم حبسشش ماهه کسی به هر دلیلی اجرا نشده باشد، مشروط بر اینکه شاکی نداشته باشند، مشمول عفو می‌شوند.
وی افزود: در این طرح عفو، کمک قابل توجهی به زنانسرپرست خانوار شده است. همچنین تخفیف خوبی برای خانواده
شهدا و ایثارگرانو بیماران لاعلاج در نظر گرفته شده است.
دادستان تهران گفت: همواره مشکلی در رابطه با زندانیانی که بیماری صعب العلاج داشتند وجود داشت که بنا بر این عفو گسترده اگر این افراد بیرون از زندانو مشغول درمانخود باشند، مشمول عفو می‌شوند.
دادستان تهران افزود: تمام کسانی که غیرقانونی وارد و خارج از کشور شدند هم حبس و جریمه آنها عفو شد. علاوه بر این محکومین جزای نقدی تا ده میلیون ریال که حکم آنها اجرا نشده است، مشمول عفو می شوند. تمام شلاق های تعزیری هم مشمول عفو شدند. 
دادستان تهران گفت: البته شرایطی برای مشمولان قید شده است. افرادی که شاکی خصوصی دارند باید رضایت شاکی خود را جلب کنند.
دولت آبادی به استثناهای طرح عفو گسترده اشاره کرد و گفت: قاچاقمواد مخدر و اسلحه و جرایم امنیتی بالای یک سال و آدم ربایی، سرقتمسلحانه، اختلاس، ارتشا، پولشویی مواردی است که مشمول عفو نمی شود.
دولت آبادی در ادامه و در خصوص گرانی ها گفت: حمایت، نظارت و مقابله سه راهکار ما در ارتباط با گرانیهاست. تیم های مشترکی با
تعزیراتو دولتتشکیل شده است. ۱۰ تیم تشکیل شده که روزانه مشغول به نظارت و رصد هستند. جایی که
جرمرخ دهد، پرونده قضایی هم تشکیل می شود. در نمونه های اخیر تیم های ما مواردی را کشف کردند.
وی با بیان اینکه وظیفه دادستان مقابله با گرانی نیست، اضافه کرد: ما به کمک دولت آمدیم.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای در رابطه با قاچاق گوشتوجود دارد؟ بیان کرد: در رابطه با شرکت های توزیع کننده شکایت هایی وجود دارد و ممکن است این شرکت ها رانتی داشته باشند، گزارش هایی در این رابطه به پلیس اعلام می شود.
دادستان تهران با انتقاد از اینکه مشکلاتی در رابطه با توزیع گوشت وجود دارد، بیان کرد: متاسفانه متناسب با جمعیت نبوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی به حواشی جشنواره فجر ورود کرده است؟ گفت: بنای ما در مرحله اول پیشگیری است، اگر گزارشی به ما برسد، ما وورد می کنیم. گزارشی در رابطه با همخوانی ارسال شده بود که به دادسرای فرهنگ و
رسانهارجاع شد. البته ما توضیحات مکفی از
وزارت ارشاددر این باره نشنیده ایم. حتی در ابتدا تکذیب کردند که چنین چیزی نیست اما آن نهاد شکایت کننده فیلم تک خوانی زن را برای ما ارسال کرد.
وجود پولشویی از طریق فیلم سازی را تایید می‌کنیموی در ادامه و در خصوص پول های موسوم به پولهای کثیف در سینما از جمله پرونده فردی به نام امامی، گفت: در قضیه ای که نام بردید وام کلانی اخذ و سریال خانگی معروفی ساخته شد. البته این روند فقط مربوط به این موضوع نیست و در گذشته هم بوده است. در پرونده های
فساد اقتصادیمعروف هم چنین چیزی وجود دارد و ما وجود آن را تایید می کنیم. اخیرا گزارشی خواستیم که این موضوع را واکاوی کنند. در حال حاضر پرونده هایی در این رابطه در دادسرای فرهنگ و رسانه وجود دارد و ما وجود پولشویی از طریق فیلم سازی و سینما را تایید می کنیم.
پرونده وارداتخودرو۳۳متهم دارد/ ۵مدیر دولتی در بازداشت هستندوی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فرشتگان گفت: هشت تعاونی بودند که با هم ادغام شدند، در آن زمان گلایه هابی بود که چگونه می شود موسسات غیر مجاز با هم ادغام شوند؟ بانک مرکزیبه این موسسات مجوزهایی داد اما به بحران برخوردند. در حال حاضر حدود سیصد ملک از متهمان شناسایی شده و چهار متهم در بازداشت هستند.
دادستان تهران با بیان اینکه یک میلیون از سپرده گذاران این موسسه تعیین تکلیف شدند، گفت: بیش از ششصد هزار نفر از سپرده گذاران باقی ماندند. اینکه هنوز کیفرخواست صادر نشده است به دلیل شناسایی اموال است.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.
وی افزود: هنوز آمارهای دقیق در این پرونده حاصل نشده و اختلافی مطرح است که به نوعی گره پرونده است. یکی از متهمان این پرونده پیش از تشکیل پرونده از کشور خارج شد اما به طور کلی یکی از پرونده های مهم فساد اقتصادی اخیر سال های است و امیدواریم تا پایان سال به کیفرخواست بیانجامد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
افزایش حقوق زندانیان در سال ۹۸
آفت مالچ پاشی در خوزستان
تولید واکسن ایتالیایی «ایدز» صحت ندارد
تبعات گرانی لبنیات بر سلامت مردم
تصاویر زیبا از خوراکی‌های منجمد
چهار برنامه بطحایی برای خوشایندسازی مدارس
شرایط بهره‌مندی مشمولان غایب از ایثارگری والدین
ممانعت ضابطان پرونده محیط زیست از ارتباط کلامی وکلا با متهمان
دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی حذف می‌شوند