بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

10:11 ۶۵ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 266 0
بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عباس جعفری دولت‌آبادی در گفتگویی رادیویی در رابطه با عفو به مناسبت چهلمین سال پیروی انقلاب اسلامیگفت: این عفو در سال های پیش هم انجام می شد، اما امسال گسترده تر شده است، به طوری که اگر حکم حبسشش ماهه کسی به هر دلیلی اجرا نشده باشد، مشروط بر اینکه شاکی نداشته باشند، مشمول عفو می‌شوند.
وی افزود: در این طرح عفو، کمک قابل توجهی به زنانسرپرست خانوار شده است. همچنین تخفیف خوبی برای خانواده
شهدا و ایثارگرانو بیماران لاعلاج در نظر گرفته شده است.
دادستان تهران گفت: همواره مشکلی در رابطه با زندانیانی که بیماری صعب العلاج داشتند وجود داشت که بنا بر این عفو گسترده اگر این افراد بیرون از زندانو مشغول درمانخود باشند، مشمول عفو می‌شوند.
دادستان تهران افزود: تمام کسانی که غیرقانونی وارد و خارج از کشور شدند هم حبس و جریمه آنها عفو شد. علاوه بر این محکومین جزای نقدی تا ده میلیون ریال که حکم آنها اجرا نشده است، مشمول عفو می شوند. تمام شلاق های تعزیری هم مشمول عفو شدند. 
دادستان تهران گفت: البته شرایطی برای مشمولان قید شده است. افرادی که شاکی خصوصی دارند باید رضایت شاکی خود را جلب کنند.
دولت آبادی به استثناهای طرح عفو گسترده اشاره کرد و گفت: قاچاقمواد مخدر و اسلحه و جرایم امنیتی بالای یک سال و آدم ربایی، سرقتمسلحانه، اختلاس، ارتشا، پولشویی مواردی است که مشمول عفو نمی شود.
دولت آبادی در ادامه و در خصوص گرانی ها گفت: حمایت، نظارت و مقابله سه راهکار ما در ارتباط با گرانیهاست. تیم های مشترکی با
تعزیراتو دولتتشکیل شده است. ۱۰ تیم تشکیل شده که روزانه مشغول به نظارت و رصد هستند. جایی که
جرمرخ دهد، پرونده قضایی هم تشکیل می شود. در نمونه های اخیر تیم های ما مواردی را کشف کردند.
وی با بیان اینکه وظیفه دادستان مقابله با گرانی نیست، اضافه کرد: ما به کمک دولت آمدیم.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای در رابطه با قاچاق گوشتوجود دارد؟ بیان کرد: در رابطه با شرکت های توزیع کننده شکایت هایی وجود دارد و ممکن است این شرکت ها رانتی داشته باشند، گزارش هایی در این رابطه به پلیس اعلام می شود.
دادستان تهران با انتقاد از اینکه مشکلاتی در رابطه با توزیع گوشت وجود دارد، بیان کرد: متاسفانه متناسب با جمعیت نبوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی به حواشی جشنواره فجر ورود کرده است؟ گفت: بنای ما در مرحله اول پیشگیری است، اگر گزارشی به ما برسد، ما وورد می کنیم. گزارشی در رابطه با همخوانی ارسال شده بود که به دادسرای فرهنگ و
رسانهارجاع شد. البته ما توضیحات مکفی از
وزارت ارشاددر این باره نشنیده ایم. حتی در ابتدا تکذیب کردند که چنین چیزی نیست اما آن نهاد شکایت کننده فیلم تک خوانی زن را برای ما ارسال کرد.
وجود پولشویی از طریق فیلم سازی را تایید می‌کنیموی در ادامه و در خصوص پول های موسوم به پولهای کثیف در سینما از جمله پرونده فردی به نام امامی، گفت: در قضیه ای که نام بردید وام کلانی اخذ و سریال خانگی معروفی ساخته شد. البته این روند فقط مربوط به این موضوع نیست و در گذشته هم بوده است. در پرونده های
فساد اقتصادیمعروف هم چنین چیزی وجود دارد و ما وجود آن را تایید می کنیم. اخیرا گزارشی خواستیم که این موضوع را واکاوی کنند. در حال حاضر پرونده هایی در این رابطه در دادسرای فرهنگ و رسانه وجود دارد و ما وجود پولشویی از طریق فیلم سازی و سینما را تایید می کنیم.
پرونده وارداتخودرو۳۳متهم دارد/ ۵مدیر دولتی در بازداشت هستندوی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فرشتگان گفت: هشت تعاونی بودند که با هم ادغام شدند، در آن زمان گلایه هابی بود که چگونه می شود موسسات غیر مجاز با هم ادغام شوند؟ بانک مرکزیبه این موسسات مجوزهایی داد اما به بحران برخوردند. در حال حاضر حدود سیصد ملک از متهمان شناسایی شده و چهار متهم در بازداشت هستند.
دادستان تهران با بیان اینکه یک میلیون از سپرده گذاران این موسسه تعیین تکلیف شدند، گفت: بیش از ششصد هزار نفر از سپرده گذاران باقی ماندند. اینکه هنوز کیفرخواست صادر نشده است به دلیل شناسایی اموال است.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.
وی افزود: هنوز آمارهای دقیق در این پرونده حاصل نشده و اختلافی مطرح است که به نوعی گره پرونده است. یکی از متهمان این پرونده پیش از تشکیل پرونده از کشور خارج شد اما به طور کلی یکی از پرونده های مهم فساد اقتصادی اخیر سال های است و امیدواریم تا پایان سال به کیفرخواست بیانجامد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

تجمع حامیان حقوق حیوانات مقابل شهرداری بومهن
تهران- ایرنا- عده ای از افراد که خود را حامیان حقوق حیوانات معرفی کردند امروز (پنجشنبه) مقابل ساختمان شهرداری بومهن در استان تهران تجمع و اعتراض خود را نسبت به آنچه «رفتار نامناسب ماموران زنده گیری سگ‌های سرگردان در شهرهای بومهن، رودهن و پردیس» خواندند اعلام کردند.
وزارت اطلاعات، حافظ امنیت و دستاوردهای نظام
قزوین- ایرنا- مدیرکل اطلاعات قزوین گفت: وزارت اطلاعات حافظ امنیت کشور و صیانت کننده از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف است.
وزیر آموزش و پرورش: بودجه 98 همه نیازهای ما را رفع نمی کند
شیراز- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش بودجه سال جاری ابراز داشت: به رغم این تخصیص ها و افزایش ها و با توجه به بالا رفتن هزینه های عمومی، نباید انتظار داشت همه نیازهای بودجه ای مراکز آموزشی امسال برطرف شود.
استاندار: جنوب خوزستان درگیر سیلاب است اما جای نگرانی نیست
آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: حجم سیلاب اکنون به سمت جنوب خوزستان در حال افزایش است ولی جای نگرانی نیست زیرا سیلاب تحت کنترل بوده و در حال مدیریت است.
بررسی علمی سیل با حضور روسای دانشگاههای گلستان
گرگان - ایرنا - نشست بررسی عوامل بروز سیل و راهکارهای علمی و کارشناسانه برای جلوگیری از تکرار دوباره این حادثه قهری با حضور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و روسای دانشگاه های استان گلستان برگزار شد.
چهار محور ارتباطی استان سمنان همچنان مسدود است
سمنان-ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: چهار محور ارتباطی استان سمنان همچنان بر اثر بارش باران و رانش زمین مسدود است.
سرعت طوفان در کبودراهنگ به 108کیلومتر بر ساعت رسید
همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: فعالیت یک سامانه ضعیف در نقاط مختلف استان، در کبودراهنگ طوفان به پا کرد و با سرعت 108کیلومتر بر ساعت این شهر را درنوردید.
مراکز شتاب دهی طرح و خلاقیت در استان ها فعال می شود
بیرجند - ایرنا - مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال دستکم 10 طرح توانمندسازی را وزارت ورزش و جوانان اجرایی می کند که یکی از مهمترین آنها فعالیت مراکز شتاب دهی طرح و خلاقیت است.
سد تاجیار در اذربایجان شرقی سرریز شد
تبریز-ایرنا- رییس اداره منابع آب شهرستان سراب اعلام کرد: سد تاجیار با حجم مخزن 5.3 میلیون مترمکعب آب صبح امروز / پنجشنبه/ سرریز شد.
پایان نامه های دانشجویان در قالب نظام موضوعات تدوین می شود
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از مهر سال جاری، پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در قالب نظام موضوعات و با هدف رفع نیازها و چالش های کشور تدوین می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
مجبور باشیم «اینستاگرام» را فیلتر خواهیم کرد
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر مسیری پیش رو دارد به جز فیلترینگ اینستاگرام این شیوه را در پیش بگیرد و روی فعالیت‌های اینستاگرام اعمال حاکمیت کند؛ چنانچه مسیری برای نظارت وجود ندارد، مجبورخواهیم شد اینستاگرام را فیلتر کنیم.
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
دهلی نو-ایرنا- مقامات آگاه اعلام کردند که در صورت تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه آینده، پالایشگاه های هندی قصد دارند سفارشات نفتی خود را از دیگر کشورهای عضو سازمان اوپک، مکزیک و آمریکا افزایش دهند.
ریزش نرم سکه در روز ثبوت دلار
پیش بینی بارش‌های تازه در شمال شرق؛ رودها در معرض طغیان
میزبانی از زوار جمکران مدارس قم را تعطیل کرد
ترافیک در جاده کرج - چالوس نیمه سنگین است
آخرین خبرها از وضعیت رتبه‌بندی معلمان
آخرین اوضاع راه‌ها؛ محدودیت در جاده‌‌های منتهی به مسجد جمکران
اختصاص ۱۴ قطار فوق العاده در مسیر تهران- قم و جمکران
همه چیز درباره موجود عجیب هامون +فیلم
ملخ‌های صحرایی و تهدید امنیت غذایی کشور
آیا کنکور سراسری عقب می‌افتد؟