بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

10:11 ۱۶۱ روز پیش افکار نیوز 423 0
بازداشت 5 مقام دولتی در ارتباط با پرونده خودروهای وارداتی

دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عباس جعفری دولت‌آبادی در گفتگویی رادیویی در رابطه با عفو به مناسبت چهلمین سال پیروی انقلاب اسلامیگفت: این عفو در سال های پیش هم انجام می شد، اما امسال گسترده تر شده است، به طوری که اگر حکم حبسشش ماهه کسی به هر دلیلی اجرا نشده باشد، مشروط بر اینکه شاکی نداشته باشند، مشمول عفو می‌شوند.
وی افزود: در این طرح عفو، کمک قابل توجهی به زنانسرپرست خانوار شده است. همچنین تخفیف خوبی برای خانواده
شهدا و ایثارگرانو بیماران لاعلاج در نظر گرفته شده است.
دادستان تهران گفت: همواره مشکلی در رابطه با زندانیانی که بیماری صعب العلاج داشتند وجود داشت که بنا بر این عفو گسترده اگر این افراد بیرون از زندانو مشغول درمانخود باشند، مشمول عفو می‌شوند.
دادستان تهران افزود: تمام کسانی که غیرقانونی وارد و خارج از کشور شدند هم حبس و جریمه آنها عفو شد. علاوه بر این محکومین جزای نقدی تا ده میلیون ریال که حکم آنها اجرا نشده است، مشمول عفو می شوند. تمام شلاق های تعزیری هم مشمول عفو شدند. 
دادستان تهران گفت: البته شرایطی برای مشمولان قید شده است. افرادی که شاکی خصوصی دارند باید رضایت شاکی خود را جلب کنند.
دولت آبادی به استثناهای طرح عفو گسترده اشاره کرد و گفت: قاچاقمواد مخدر و اسلحه و جرایم امنیتی بالای یک سال و آدم ربایی، سرقتمسلحانه، اختلاس، ارتشا، پولشویی مواردی است که مشمول عفو نمی شود.
دولت آبادی در ادامه و در خصوص گرانی ها گفت: حمایت، نظارت و مقابله سه راهکار ما در ارتباط با گرانیهاست. تیم های مشترکی با
تعزیراتو دولتتشکیل شده است. ۱۰ تیم تشکیل شده که روزانه مشغول به نظارت و رصد هستند. جایی که
جرمرخ دهد، پرونده قضایی هم تشکیل می شود. در نمونه های اخیر تیم های ما مواردی را کشف کردند.
وی با بیان اینکه وظیفه دادستان مقابله با گرانی نیست، اضافه کرد: ما به کمک دولت آمدیم.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای در رابطه با قاچاق گوشتوجود دارد؟ بیان کرد: در رابطه با شرکت های توزیع کننده شکایت هایی وجود دارد و ممکن است این شرکت ها رانتی داشته باشند، گزارش هایی در این رابطه به پلیس اعلام می شود.
دادستان تهران با انتقاد از اینکه مشکلاتی در رابطه با توزیع گوشت وجود دارد، بیان کرد: متاسفانه متناسب با جمعیت نبوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی به حواشی جشنواره فجر ورود کرده است؟ گفت: بنای ما در مرحله اول پیشگیری است، اگر گزارشی به ما برسد، ما وورد می کنیم. گزارشی در رابطه با همخوانی ارسال شده بود که به دادسرای فرهنگ و
رسانهارجاع شد. البته ما توضیحات مکفی از
وزارت ارشاددر این باره نشنیده ایم. حتی در ابتدا تکذیب کردند که چنین چیزی نیست اما آن نهاد شکایت کننده فیلم تک خوانی زن را برای ما ارسال کرد.
وجود پولشویی از طریق فیلم سازی را تایید می‌کنیموی در ادامه و در خصوص پول های موسوم به پولهای کثیف در سینما از جمله پرونده فردی به نام امامی، گفت: در قضیه ای که نام بردید وام کلانی اخذ و سریال خانگی معروفی ساخته شد. البته این روند فقط مربوط به این موضوع نیست و در گذشته هم بوده است. در پرونده های
فساد اقتصادیمعروف هم چنین چیزی وجود دارد و ما وجود آن را تایید می کنیم. اخیرا گزارشی خواستیم که این موضوع را واکاوی کنند. در حال حاضر پرونده هایی در این رابطه در دادسرای فرهنگ و رسانه وجود دارد و ما وجود پولشویی از طریق فیلم سازی و سینما را تایید می کنیم.
پرونده وارداتخودرو۳۳متهم دارد/ ۵مدیر دولتی در بازداشت هستندوی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فرشتگان گفت: هشت تعاونی بودند که با هم ادغام شدند، در آن زمان گلایه هابی بود که چگونه می شود موسسات غیر مجاز با هم ادغام شوند؟ بانک مرکزیبه این موسسات مجوزهایی داد اما به بحران برخوردند. در حال حاضر حدود سیصد ملک از متهمان شناسایی شده و چهار متهم در بازداشت هستند.
دادستان تهران با بیان اینکه یک میلیون از سپرده گذاران این موسسه تعیین تکلیف شدند، گفت: بیش از ششصد هزار نفر از سپرده گذاران باقی ماندند. اینکه هنوز کیفرخواست صادر نشده است به دلیل شناسایی اموال است.
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده خودروهای وارداتی به کجا رسید؟گفت: پنج مقام دولتی در این پرونده بازداشت هستند و به طور کلی در دو پرونده اصلی و پرونده های مرتبط با آن از جمله پرونده میثم رضایی سی و سه نفر در تهران و بندرعباس بازداشت هستند.
وی افزود: هنوز آمارهای دقیق در این پرونده حاصل نشده و اختلافی مطرح است که به نوعی گره پرونده است. یکی از متهمان این پرونده پیش از تشکیل پرونده از کشور خارج شد اما به طور کلی یکی از پرونده های مهم فساد اقتصادی اخیر سال های است و امیدواریم تا پایان سال به کیفرخواست بیانجامد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برکات رعایت انصاف از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره آثار انصاف داشتن بر روابط اجتماعی را در اینجا بخوانید.
علیخانی استعداد خود را کشف کرد- شن بازی جذاب داوران در ˮعصر جدیدˮ
با پخش قسمت چهارم از مرحله نیمه نهایی، عصر جدید در آستانه آغاز مرحله فینال قرار گرفت.
برنامه های وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس ˮنیل‌غربیˮ به کشور
دکتر بهزاد امیری انتقال ویروس نیل غربی به انسان را از طریق گزش پشه آلوده به ویروس معرفی کرد و گفت: انتقال این ویروس از طریق پشه آلوده، به انسان و حیوان صورت می‌گیرد.
هزینه بازسازی میدان حسن آباد از کجا تأمین می‌شود؟
آتش سوزی چند شب گذشته بافت تاریخی میدان حسن آباد هزینه‌های زیادی را به روی دست مالکان مغازه‌های این منطقه و شهرداری تهران گذاشت.
کولیوند: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازوکار قانونی ندارد
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه ماهیت وجود شورایاری‌ها در کنار شوراها اشکال قانونی ندارد، گفت: برگزاری یک انتخابات نیاز به ساز و کار قانونی دارد اما در خصوص انتخابات شورایاری این ساز و کار در قانون دیده نشده است.
اینفوگرافی - مجازات خرید و قاچاق اسلحه سبک در ایران
قانون حمل سلاح، قانونی است مشتمل بر ۲۱ ماده که تمام قوانین قبلی را نقض کرده و تاریخ تصویب آن هفتم شهریور ۱۳۹۰ است. ماده یک این قانون می‌گوید که قاچاق سلاح، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل آن اعم از وارد یا خارج کردن آنها از کشور غیرمجاز است. در این اینفوگرافی به بخشی از مجازات‌های مربوط به خرید و قاچاق اسلحه سبک در این قانون پرداخته شده است.
واکنش نظری به یک‌طرفه شدن خیابان نجات اللهی(ویلا)
حجت نظری گفت: نظر شورای شهر تهران آن است که خیابان نجات اللهی (ویلا) دو طرفه بماند.
خواص معجزه آسای برگ درخت زیتون که نمی دانستید!
از فواید روغن زیتون بسیار گفته شده، اما، در مورد خواص برگ درخت زیتون کمتر شنیده‌اند.
افزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک
امسال شهریه مهد کودک‌ها 29 درصد افزایش یافته است.
قتل مرد گرگانی به طرز دلخراش مقابل چشمان فرزندش
یک مرد ۳۵ ساله کشاورز در روستای علی آباد کتول به دست چند ناشناس در مقابل چشمان فرزندش با ضربات چاقو به قتل رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
پوشش پرستاران در زمان قاجار- عکس
تصویری از پوشش پرستاران در بیمارستان زنان و زایمان که در اواخر قاجاریه به ثبت رسیده است.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.
برنامه های وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس ˮنیل‌غربیˮ به کشور
هزینه بازسازی میدان حسن آباد از کجا تأمین می‌شود؟
کولیوند: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازوکار قانونی ندارد
اینفوگرافی - مجازات خرید و قاچاق اسلحه سبک در ایران
واکنش نظری به یک‌طرفه شدن خیابان نجات اللهی(ویلا)
خواص معجزه آسای برگ درخت زیتون که نمی دانستید!
افزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک
قتل مرد گرگانی به طرز دلخراش مقابل چشمان فرزندش
با این گیاهان مغزتان را تقویت کنید
همسرم خیانت کرد، اما ...!