نوای استکبار ستیزی مردم شاهرود زیر بارش رحمت الهی

12:44 ۷۳ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 112 0
نوای استکبار ستیزی مردم شاهرود زیر بارش رحمت الهی

شاهرود- ایرنا- مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان شاهرود هم زمان با دیگر هموطنان خود و زیر بارش رحمت الهی، چهلمین سال پیروزی انقلاب اسامی ایران را جشن گرفتند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اینجا شاهرود است. شهری که سال ها پیش از انقلاب پرتوی از انوار آفتاب مهربانی، آن امام بت شکن بر سرش تابید. آن زمان که امام خمینی (ه) پیش از مبارزات رسمی خود در سال 42، مدت کوتاهی را مهمان یکی از روستاهای اطراف شاهرود بود.
اینجا شاهرود است. همان شاهرودی که در نخستین روزهای بهمن 57 چند ساعتی را میزبان رهبر معظم انقلاب بود. دیداری که حدود 30 سال بعد دوباره تازه شد و نسیم خوش حضورش تمامی کوچه ها و خیابان های شهر را پر کرد.
اینجا سرزمین ناصر بیاری، اسحاق احسانفر و سید جعفر میرغفوریان است. شهدای روزهای پرحادثه انقلاب که از خون خود گذشتند تا ریشه ظلم و استبداد را در این میهن بخشکانند. سرزمینی که تعداد زیاد شهدایش سبب شد تا به نسبت میزان شهدا به جمعیت، رتبه دوم کشور را از آن خود کند.
حال در جشن 40 سالگی به ثمر نشستن انقلاب، نه تنها همان انسان های مخلص آن روزها پای دین و نظامشان ایستاده اند، بلکه این نسل دوم، سوم و چهارمی ها هستند که متولیان اصلی این سرور و شادمانی شده اند. در میان صفوف جمعیت قشرهای گوناگونی را می توان دید که بدون در نظر گرفتن جایگاه و موقعیت خود، دوشادوش هم قرار گرفته و یک رنگ ندای مبارزه با استکبار را سر می دهند.
حال دیگر همه مرزبندی های ساختگی آدم های این دوره و زمانه رنگ باخته؛ دیگر فرقی نمی کند چقدر درس خوانده ای، وضعیت معیشت خانواده ات چگونه است و یا متعلق به چه قومی هستی. اینجا همه در یک اصل با هم برابرند و آن انسانیت است. همان انسانیتی که سبب شد با همدلی و یک رنگی، ایثار و از خود گذشتگی، روزی دیو سیاه جور و ستم را از زادگاهشان بیرون کرده و قدوم رهبر آزادی بخش خود را به نظاره بنشینند.
حاج علی اصغر محمدی یکی از آن موی سپیدانی است که آن روزها را خیلی خوب به یاد دارد. وی که از دقیقه های آغازین راهپیمایی با دیگر همشهریانش همراه بود، به ایرنا گفت: 40 سال افتخار را پشت سر گذاشتیم و امروز هم با همان شور و شوق روزهای اول انقلاب به میدان آمده ایم.
وی با بیان اینکه مردم شاهرود وفاداری خود را با تقدیم شهدای زیادی به این میهن و انقلاب اسلامی ثابت کردند، افزود: در همه این سال ها پشتیبان و یاور رهبر خود بوده ایم و اکنون هم با وجود همه مشکلاتی که بر ما تحمیل شده پشت سرشان ایستاده ایم.
محمود ربیعی دیگر شهروند شاهرودی است که به همراه خانواده در این حماسه ملی حضور یافته است. او نیز در گفت و گو با ایرنا، نخستین دلیل برای مشارکت خود را پشتیبانی از نظام، انقلاب و رهبری دانست و افزود: آمده ایم تا شرمنده شهدا و خون های ریخته شده برای حفظ این مملکت نباشیم.
وی با تأکید بر اینکه مردم ایران هیچ گاه برای تعیین سرنوشت خود اجازه دخالت به استکبار نمی دهند، گفت: آمریکا و متحدانش بدانند با این بدعهدی ها در چشم مردم ایران منفورتر می شوند و این ملت هیچ گاه به آن ها اعتماد نمی کند.
ربیعی به حضور جوانان در راهپیمایی هم اشاره و اضافه کرد: ما از همان سال های اول انقلاب به همراه خانواده در راهپیمایی شرکت می کردیم و امروز هم فرزندانم را آورده ام تا عشق به میهن و پشتیبانی از رهبری را از کودکی بیاموزند.
در این میان اما همین حضور نسل سوم و چهارمی هاست که به این گردهمایی غرورآفرین مردمی رنگ و بویی خاص بخشیده است. کودکان و نوجوانانی که با دست نوشته ها، بادکنک های رنگی و پرچم های سبز و سفید و سرخ در دستشان جلوه های زیبایی را در قاب دوربین عکاسان و فیلم برداران به تصویر می کشند.
بزرگ مردان و شیرزنان کوچکی که از حالا عشق به وطن و نظام اسلامی را با حضور در راهپیمایی مشق می کنند و به تدریج این اعتقادات در قلب و روحشان خانه می کند. اینان همان آینده سازانی هستند که قرار است سکان هدایت این کشور را زیر سایه مولا و مقتدایشان به دست بگیرند و با علم و دانش، غیرت و همت خود سرزمین مادری را از طوفان حوادث و پستی و بلندی های زمانه به ساحل آرامش برسانند.
بارش هم زمان برف و باران در ساعت های ابتدایی صبح فضای شهر را لطیف کرده است. رفته رفته بر تعداد جمعیت افزوده و صف های راهپیمایی فشرده تر می شود. در طول مسیر از میدان امام خمینی (ره) تا میدان آزادی، گروه های مختلف مردم به پخش شکلات و شیرینی مشغول هستند. برخی نیز نذری هایشان را آورده اند تا بین مردم پخش کنند. هر از گاهی سر یکی از کوچه ها دود اسپند فضا را عطر آگین کرده است.
مردان و زنان در ردیف های جداگانه محکم و استوار ندای «الله اکبر»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دهند. حضور مترسک های استکباری نیز جلوه خاص خود را دارد. مترسک هایی که به رسم چند سال گذشته به دست افراد با ذوق و به عنوان نمادی از اسکتبارجهانی، ساخته شده و برای تعیین اثر برتر هم با یکدیگر به رقابت می پردازند. اما سرنوشت همه آن ها یک چیز است. این مترسک ها در نقطه پایان، در میان خشم ملت ایران از سال ها ظلم و استبداد، سوزانده می شوند.
7359/6167


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سخنگوی نیروهای مسلح: آمریکا عالم را به آتش کشیده است
بیرجند - ایرنا - سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا در حکومت های مختلف خود عالم را به آتش کشیده است و خاص 40 سال دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نیست.
زخم پلاستیک بر سیمای محیط زیست
قزوین - ایرنا - کارشناسان و صاحب نظران حوزه محیط زیست معتقدند تولید روزافزون پلاستیک و رهاسازی آنها در طبیعت را با توجه به آثار سوء آن باید چنگ به چهره و سیمای زمین دانست.
معاون وزیرعلوم: نظام تست زنی استعدادها را کور کرده است
مشهد- ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وضعیت کنکور و نظام تست زنی از جمله عواملی است که در کورکردن و انحراف استعدادها در رشته های مختلف از جمله ریاضی تاثیرگذاشته است.
یک مسئول: 6000 زن سرپرست خانوار در زنجیره تولید قرار می گیرند
مشهد- ایرنا- معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال با هماهنگی معاونت اشتغال وزارت کار شش هزار زن سرپرست خانوار در سطح کشور در 'زنجیره تولید' قرار گرفته و از طریق مشاغال خانگی ساماندهی می شوند.
حادثه طبس و شکست آمریکا بیانگر اراده الهی در حفظ نظام است
یزد - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: حادثه طبس و نفوذ نظامی آمریکا به ایران بعد از پیروزی انقلاب در پنجم اردیبهشت 1359 به ایران، اراده الهی را در حفظ نظام اسلامی در عرصه جهانی نشان داد.
حذف جاده های هورالعظیم خواسته فعالان زیست محیطی
اهواز - ایرنا - 'نه به جاده کشی در هورالعظیم' مطالبه فعالان محیط زیست است که این روزها در فضای مجازی شدت گرفته است و این خواسته بعد از آن مطرح شده است که گذرگاه هایی برای آبگیری هورالعظیم بازگشایی شد.
5 قلوهای دماوندی پس از ده سال صاحبخانه شدند
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند از رفع مشکل مالکیت حقوقی مسکن 5 قلوهای دماوندی با حمایت برخی نهادها و خیرین خبر داد و گفت: این مشکل بعد از گذشت 10 سال مرتفع شد.
هوای پایتخت پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه) با کاهش پنج واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 49 در شرایط پاک قرار گرفت.
آتش زدن پس مانده محصولات در عرصه مزارع غیرقانونی است
تربت حیدریه- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: آتش زدن پس مانده محصولات کشاورزی در سطح مزارع براساس ماده 20 'قانون هوای پاک' خلاف قانون است و طبق آن با متخلفان به عنوان مجرم برخورد صورت می گیرد.
مقابله با تهدیدات سایبری نیازمند ملی سازی زیرساخت هاست
مراغه - ایرنا - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم توجه به توانمندی های داخلی در زمینه دفاع سایبری گفت: ملی و بومی سازی زیرساخت های سایبری راهبرد اساسی برای مقابله با تهدیدات است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

از «برادر جان» پربازیگر تلویزیون چه خبر؟
همزمان با ادامه تصویربرداری سریال «برادر جان»، مراحل فنی این مجموعه در حال انجام است.
مشمولان دریافت «وام ازدواج» از صندوق بازنشستگی کشوری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج برای فرزندان بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.
دلایل آب نشدن چربی شکم را بشناسید
در این مطلب با برخی از دلایل ناتوانی در کاهش چربی شکم آشنا خواهید شد.
سخنگوی نیروهای مسلح: آمریکا عالم را به آتش کشیده است
بیرجند - ایرنا - سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا در حکومت های مختلف خود عالم را به آتش کشیده است و خاص 40 سال دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نیست.
زخم پلاستیک بر سیمای محیط زیست
قزوین - ایرنا - کارشناسان و صاحب نظران حوزه محیط زیست معتقدند تولید روزافزون پلاستیک و رهاسازی آنها در طبیعت را با توجه به آثار سوء آن باید چنگ به چهره و سیمای زمین دانست.
قائم مقام جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان انتخاب شد
آیت الله نوری همدانی: کمک به سیلزدگان تداوم داشته باشد
آیت الله مکارم شیرازی: دریافت وجه جوایز از شرکت کنندگان مسابقات قمار است
آمادگی دیده بان برای کمک به دولت در فرآیندتوزیع کالاهای اساسی
یک مدیر خراسان شمالی: مدیران غیرمقیم کنار گذاشته می شوند
مطالب گام دوم انقلاب مربوط به جوانان مورد توجه قرار گیرد
پیام تبریک جامعه روحانیت مبارز به فرمانده جدید سپاه
هیات رییسه جدید خانه احزاب مشخص شدند
محمدرضا تاجیک:دم مسیحایی ما، زیبای خفته جامعه را بیدار نمی کند
مسئولان فرهنگی فارغ از گرایش های سیاسی مفاخر را ثبت کنند