گلایه پیمانکاران خراسان شمالی از عملکرد 2 اداره دولتی

18:20 ۸ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 40 0
گلایه پیمانکاران خراسان شمالی از عملکرد 2 اداره دولتی

بجنورد- ایرنا- پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی از نبود آموزش های لازم در امور مربوط به تامین اجتماعی و امور مالیاتی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه ها انتقاد کرده و گفتند به علت نبود این آموزش ها متضرر شده اند.

ایرنا

این پیمانکاران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: ادارات کل تامین اجتماعی و امور مالیاتی استان آموزشی برای پیمانکاران برگزار نکرده و قوانین برایشان بازگویی نشده است و آنان به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متحمل ضرر شده اند.
آنان می گویند که بر اساس قانون، اداره کل امور مالیاتی و تامین اجتماعی مکلف هستند نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کنند اما این کار انجام نمی شود زیرا تامین اجتماعی و امور مالیاتی نه تنها از ناآشنایی ها و بی اطلاعی پیمانکاران، ضرر نمی کنند بلکه سود می برند.
رئیس انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی گفت: پیمانکاران این استان به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متضرر می شوند.
مهدی روحانی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی استان، آموزشی برای پیمانکاران برگزار نکرده و قوانین بیمه برای پیمانکاران بازگویی نشده است و پیمانکاران به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متحمل ضرر شده اند.
وی با بیان اینکه امور مالیاتی هم در ارائه آموزش های لازم به پیمانکاران کوتاهی کرده است اظهار داشت: بر اساس قانون، تامین اجتماعی مکلف است نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کند اما این کار انجام نمی شود.

*پیمانکار باید در جریان اجرای فرآیندهای تعیین حق بیمه باشد
روحانی افزود: از سازمان تامین اجتماعی استان بارها درخواست شده مکاتباتی که در زمینه پیمان ها با کارفرما انجام می دهد، با پیمانکار هم مکاتبه کند تا پیمانکار در جریان اجرای فرایندهای تعیین حق بیمه قرار گیرد اما این اقدام انجام نمی شود.
وی اظهار داشت: پس از گذشت مدت زمان معین از انعقاد قرارداد هر پیمان، تامین اجتماعی مکاتبه ای با کارفرما انجام داده و درخواست گزارشی از پیشرفت کار می کند و اگر پاسخی از کارفرما به دست نرسد، تامین اجتماعی براساس اطلاعات اولیه پیمان نسبت به تعیین حق بیمه اقدام و آن را قطعی می کند، متاسفانه بیشتر اداره ها جواب مکاتبه تامین اجتماعی را نمی دهند و این سازمان عین مبلغ را به عنوان هزینه فرض کرده و به عنوان درآمد شناسایی و حق بیمه را قطعی می کند و در صورتی که حق بیمه قطعی شد، غیرقابل اعتراض می شود.
وی با بیان اینکه در این شرایط پیمانکار به ناچار باید حق بیمه گزاف را پرداخت کند گفت: این موارد در نشست ها بحث شده اما تاکنون نتیجه نداده است.
وی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی از جمله ارگان هایی است که بر اساس قانون حق توقیف اموال و بستن حساب پیمانکار را دارد و به هیچ اعتراضی پاسخگو نیست البته این مشکلات در سایر استان ها هم وجود دارد اما کمتر است.
عضو انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی هم گفت: تامین اجتماعی بابت پرداخت حق بیمه پیمانکار، اوراق اسناد خزانه را از پیمانکار قبول می کند اما تا زمانی که موعد سررسید اوراق نرسد مفاصا حساب صادر نمی کند.
امید اکبرزاده اظهار داشت: تامین اجتماعی با این عنوان که ممکن است اوراق نقد نشود از دادن مفاصا حساب خودداری می کند و یا در ازای دادن مفاصاحساب، ماهانه 2 درصد سود مطالبه می کند و این امر پیمانکاران را با مشکل جدی روبه رو کرده است.
وی گفت: پیمانکار تا زمانی که مفاصا حساب دریافت نکند، به سپرده ها و ضمانت ها که لازمه دست یابی به پول است، نمی رسد.
وی افزود: بر اساس قانون، مسئولیت پرداخت حق بیمه با کارفرما است و دستگاه اجرایی موظف است حق بیمه را پرداخت و جریمه ها را به عهده بگیرد اما در عمل تامین اجتماعی پیمانکار را مشمول جریمه کرده و جلوی حساب ها را می بندند.
این عضو انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی گفت: تامین اجتماعی باید برآیندی از تصمیم های دولت، کارگر و کارفرما باشد اما اکنون تمام اقدامات و تصمیم ها توسط دول تانجام می شود این در حالی است که طبق قوانین جهانی دولت باید یک وجه این مثت باشد اما اکنون دولت در راس هرم است. البته این مشکل کشوری است و انتظار می رود در سطح ملی پیگیری شود.

* درخواستی برای آموزش امور مالیات داده نشده است
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی هم در این باره گفت: انجمن پیمانکاران عمرانی استان تا کنون درخواست کتبی برای ارائه آموزش های لازم نداده است و در صورت اعلام این درخواست، آمادگی داریم تا در اسرع وقت نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کنیم.
یوسف یعقوبی نژاد اظهار داشت: این اداره کل آمادگی دارد در صورت ارائه لیست شرکت کنندگان در دوره آموزشی، از فردا نسبت به برگزاری این دوره ها مبادرت داشته باشد.
وی افزود: در تامین مربی و استاد دوره آموزشی هم مشکلی نیست و این دوره ها با هزینه های اداره کل امور مالیاتی برگزار می شود اما تا کنون درخواست کتبی به ما نداده اند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: آمادگی داریم تا این دوره ها در شهرستان های مختلف برگزار کنیم.

* پیمانکاران استقبال نمی کنند
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی هم با بیان اینکه در صورت درخواست، دوره های آموزشی برای پیمانکاران برگزار می شود تا این قشر با بخش نامه های جدید آشنا شوند گفت: البته پیمانکاران از حضور در این دوره های آموزشی استقبال خوبی نداشته اند.
محمد علی عباس زاده وحید اظهار داشت: ماه گذشته یک دوره آموزشی برای آشنایی پیمانکاران از بخش نامه ها و قوانین تامین اجتماعی برگزار شد اما تنها 40، 50 نفر در آن شرکت کردند.
وی درباره گلایه ها از اینکه تامین اجتماعی مکاتبات لازم در زمینه پیمان ها با پیمانکار انجام نمی دهد تا پیمانکار در جریان اجرای فرایندهای تعیین حق بیمه قرار گیرد گفت: این اقدام انجام می شود و مکاتبات لازم در این باره با پیمانکاران صورت می گیرد.
در خراسان شمالی بیش از 940 شرکت پیمانکاری وجود دارد.
7185/ 6042


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

ایران برای تقویت بنیه دفاعی سوریه به دمشق رفت- رشد توان موشکی مقاومت، رژیم صهیونیستی را به فکر فرو برده است
دبیر شورای‌ عالی‌امنیت‌ ملی گفت: جمهوری اسلامی‌ ایران برای تقویت بنیه‌ دفاعی سوریه به دمشق رفته است و دولت این کشور موفقیت‌های چشم‌گیری در مبارزه با داعش و جبهه‌النصره ثبت کرده است.
مراسم ترحیم سردار احمد فضائلی برگزار شد
مراسم ترحیم سردار احمد فضائلی، رئیس اسبق دانشگاه امام حسین (ع) درمسجد نور تهران برگزار شد.
چرا دستگاه محاسباتی دشمن درست کار نمی‌کند؟
روند ایجاد چالش برای جمهوری اسلامی و تولید بحران‌های ساختگی برای آن اگرچه توأم با هزینه بوده است، اما تحمیل هزینه به معنی دستیابی طرف مقابل به اهداف نیست.
گاف ˮپامپئوˮ درباره ایران خبرساز شد
گاف وزیر خارجه آمریکا درباره «آزادی گروگان‌های آمریکایی در ایران» که او را مجبور کرد توییت خود را حذف کند، انتقاد کاربران توییتر در آمریکا را به دنبال داشته است.
آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا اعلام شد
دانشجویان ایرانی دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورهای شاغل به تحصیل در آمریکا هستند.
۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر
با یک سفر فشرده به ورشو، مونیخ و داووس موافق هستید؟ بیایید ما نیز با مقامات کشورهایی که چمدان سفر به این شهرهای اروپایی را بسته‌اند، همراه شویم و معادلات قدرت جهانی را در چهل سالگی انقلاب اسلامی مرور کنیم.
آلمان مجوز شرکت هوایی ˮماهانˮ را لغو کرده است
یک خبرگزاری غربی اعلام کرد که دولت آلمان مجوز فعالیت خطوط هوایی ماهان در آلمان را لغو کرده است.
پروبیوتیک‌ها؛ سربازان خط مقدم تقویت سیستم ایمنی بدن
در قالب یک رساله دکتری نقش پروبیوتیک‌ها در صنعت غذایی بررسی شده و پروبیوتیک‌ها سربازان خط مقدم تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
حاشیه نشینی پرحاشیه
ارتقای جایگاه واقعی زن مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است
فاصله اعتیاد با کارتن خوابی کاهش یافته است
بیش از40 درصد کودکان اصفهانی به استرس مبتلا هستند
500 کیلومتر راه روستایی شیروان برف روبی شد
هلال احمر بجنورد به 250 مسافر امدادرسانی کرد
تجرد قطعی و منفی نگری چالشی جدی در برابر جوانان
فرآیند اطلاع رسانی از حقوق زنان دچار چالش جدی است
انتقاد رییس انجمن بیماران 'ام.اس' آذربایجان شرقی از برخوردهای دوگانه
56 فرزند مراکز شبه خانواده در قزوین ترخیص شدند