گلایه پیمانکاران خراسان شمالی از عملکرد 2 اداره دولتی

18:20 ۱۹۲ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 470 0
گلایه پیمانکاران خراسان شمالی از عملکرد 2 اداره دولتی

بجنورد- ایرنا- پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی از نبود آموزش های لازم در امور مربوط به تامین اجتماعی و امور مالیاتی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه ها انتقاد کرده و گفتند به علت نبود این آموزش ها متضرر شده اند.

ایرنا

این پیمانکاران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: ادارات کل تامین اجتماعی و امور مالیاتی استان آموزشی برای پیمانکاران برگزار نکرده و قوانین برایشان بازگویی نشده است و آنان به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متحمل ضرر شده اند.
آنان می گویند که بر اساس قانون، اداره کل امور مالیاتی و تامین اجتماعی مکلف هستند نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کنند اما این کار انجام نمی شود زیرا تامین اجتماعی و امور مالیاتی نه تنها از ناآشنایی ها و بی اطلاعی پیمانکاران، ضرر نمی کنند بلکه سود می برند.
رئیس انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی گفت: پیمانکاران این استان به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متضرر می شوند.
مهدی روحانی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی استان، آموزشی برای پیمانکاران برگزار نکرده و قوانین بیمه برای پیمانکاران بازگویی نشده است و پیمانکاران به علت ناآشنایی و کم اطلاعی از تغییرات و اصلاحیه بخش نامه های جدید تامین اجتماعی متحمل ضرر شده اند.
وی با بیان اینکه امور مالیاتی هم در ارائه آموزش های لازم به پیمانکاران کوتاهی کرده است اظهار داشت: بر اساس قانون، تامین اجتماعی مکلف است نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کند اما این کار انجام نمی شود.

*پیمانکار باید در جریان اجرای فرآیندهای تعیین حق بیمه باشد
روحانی افزود: از سازمان تامین اجتماعی استان بارها درخواست شده مکاتباتی که در زمینه پیمان ها با کارفرما انجام می دهد، با پیمانکار هم مکاتبه کند تا پیمانکار در جریان اجرای فرایندهای تعیین حق بیمه قرار گیرد اما این اقدام انجام نمی شود.
وی اظهار داشت: پس از گذشت مدت زمان معین از انعقاد قرارداد هر پیمان، تامین اجتماعی مکاتبه ای با کارفرما انجام داده و درخواست گزارشی از پیشرفت کار می کند و اگر پاسخی از کارفرما به دست نرسد، تامین اجتماعی براساس اطلاعات اولیه پیمان نسبت به تعیین حق بیمه اقدام و آن را قطعی می کند، متاسفانه بیشتر اداره ها جواب مکاتبه تامین اجتماعی را نمی دهند و این سازمان عین مبلغ را به عنوان هزینه فرض کرده و به عنوان درآمد شناسایی و حق بیمه را قطعی می کند و در صورتی که حق بیمه قطعی شد، غیرقابل اعتراض می شود.
وی با بیان اینکه در این شرایط پیمانکار به ناچار باید حق بیمه گزاف را پرداخت کند گفت: این موارد در نشست ها بحث شده اما تاکنون نتیجه نداده است.
وی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی از جمله ارگان هایی است که بر اساس قانون حق توقیف اموال و بستن حساب پیمانکار را دارد و به هیچ اعتراضی پاسخگو نیست البته این مشکلات در سایر استان ها هم وجود دارد اما کمتر است.
عضو انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی هم گفت: تامین اجتماعی بابت پرداخت حق بیمه پیمانکار، اوراق اسناد خزانه را از پیمانکار قبول می کند اما تا زمانی که موعد سررسید اوراق نرسد مفاصا حساب صادر نمی کند.
امید اکبرزاده اظهار داشت: تامین اجتماعی با این عنوان که ممکن است اوراق نقد نشود از دادن مفاصا حساب خودداری می کند و یا در ازای دادن مفاصاحساب، ماهانه 2 درصد سود مطالبه می کند و این امر پیمانکاران را با مشکل جدی روبه رو کرده است.
وی گفت: پیمانکار تا زمانی که مفاصا حساب دریافت نکند، به سپرده ها و ضمانت ها که لازمه دست یابی به پول است، نمی رسد.
وی افزود: بر اساس قانون، مسئولیت پرداخت حق بیمه با کارفرما است و دستگاه اجرایی موظف است حق بیمه را پرداخت و جریمه ها را به عهده بگیرد اما در عمل تامین اجتماعی پیمانکار را مشمول جریمه کرده و جلوی حساب ها را می بندند.
این عضو انجمن پیمانکاران عمرانی خراسان شمالی گفت: تامین اجتماعی باید برآیندی از تصمیم های دولت، کارگر و کارفرما باشد اما اکنون تمام اقدامات و تصمیم ها توسط دول تانجام می شود این در حالی است که طبق قوانین جهانی دولت باید یک وجه این مثت باشد اما اکنون دولت در راس هرم است. البته این مشکل کشوری است و انتظار می رود در سطح ملی پیگیری شود.

* درخواستی برای آموزش امور مالیات داده نشده است
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی هم در این باره گفت: انجمن پیمانکاران عمرانی استان تا کنون درخواست کتبی برای ارائه آموزش های لازم نداده است و در صورت اعلام این درخواست، آمادگی داریم تا در اسرع وقت نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کنیم.
یوسف یعقوبی نژاد اظهار داشت: این اداره کل آمادگی دارد در صورت ارائه لیست شرکت کنندگان در دوره آموزشی، از فردا نسبت به برگزاری این دوره ها مبادرت داشته باشد.
وی افزود: در تامین مربی و استاد دوره آموزشی هم مشکلی نیست و این دوره ها با هزینه های اداره کل امور مالیاتی برگزار می شود اما تا کنون درخواست کتبی به ما نداده اند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: آمادگی داریم تا این دوره ها در شهرستان های مختلف برگزار کنیم.

* پیمانکاران استقبال نمی کنند
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی هم با بیان اینکه در صورت درخواست، دوره های آموزشی برای پیمانکاران برگزار می شود تا این قشر با بخش نامه های جدید آشنا شوند گفت: البته پیمانکاران از حضور در این دوره های آموزشی استقبال خوبی نداشته اند.
محمد علی عباس زاده وحید اظهار داشت: ماه گذشته یک دوره آموزشی برای آشنایی پیمانکاران از بخش نامه ها و قوانین تامین اجتماعی برگزار شد اما تنها 40، 50 نفر در آن شرکت کردند.
وی درباره گلایه ها از اینکه تامین اجتماعی مکاتبات لازم در زمینه پیمان ها با پیمانکار انجام نمی دهد تا پیمانکار در جریان اجرای فرایندهای تعیین حق بیمه قرار گیرد گفت: این اقدام انجام می شود و مکاتبات لازم در این باره با پیمانکاران صورت می گیرد.
در خراسان شمالی بیش از 940 شرکت پیمانکاری وجود دارد.
7185/ 6042


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

با همراه داشتن این سوره درآمد و روزیتان افزایش پیدا می کند
سوره حجر پانزدهمین سوره قرآن، در جزء چهاردهم و از سوره‌های مکی آن است.
«رویای سهراب» و «بی وزنی» پروانه نمایش گرفتند
شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برای ۲ فیلم مجوز نمایش صادر کرد.
ساخت «سریع و خشن» از سر گرفته شد- بدلکار مصدوم در کمای عمیق
فیلمبرداری «سریع و خشن» که در پی یک حادثه متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته شد.
تغییرات در «پایتخت ۶»- «باباپنجعلی» حذف شد، «بهبود» برگشت
غفوری تهیه‌کننده سریال «پایتخت» از تغییرات جدید در ساختار بازیگران و شخصیت‌های این مجموعه خبر داد.
در شب پایانی «ستاره ساز» چه گذشت؟ -کنایه علی پروین به هزینه میلیاردی باشگاه ها
آخرین قسمت از فصل نخست مسابقه تلویزیونی ستاره سازشب گذشته یکم مردادماه به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
واکنش وزیر بهداشت به خبر دوتابعیتی بودنش
وزیر بهداشت گفت: ادعا در مورد دو تابعیتی بودن من کذب بوده و تخریب دولت است.
۵۰۰کیلومتر ریل در تهران داریم که از آنها به درستی استفاده نمی‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حدود ۵۰۰ کیلومتر ریل در شهر تهران داریم که استفاده درست و صحیحی از آن نمی کنیم.
پیش‌بینی آخر هفته بارانی برای ۱۳ استان
سازمان هواشناسی از بارش باران و وزش باد موقتی طی امروز، فردا، جمعه و شنبه آینده در ۱۳ استان کشور خبر داد.
افتتاح استودیو رادیویی و تلویزیونی پلیس پایتخت
مراسم افتتاحیه استودیو رادیویی و تلویزیونی پلیس پایتخت در مقر پلیس راهور تهران بزرگ رقم خورد.
آخرین وضعیت ترافیکی راه‌های کشور
سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در حال حاضر ترافیک در آزادراه‌های تهران-کرج-قزوین محدوده‌های پل فردیس و حصارک و در آزادراه قزوین-کرج-تهران محدوده‌های ساسانی و پل فردیس نیمه سنگین است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یک مجری سرشناس ایرانی در خدمت تلویزیون وهابی!
یکی از مجریان ورزشی تلویزیون به شبکه تجزیه‌طلب وهابی پیوست!
سرانجام نجفی در صورت اثبات غیرعمدی بودن قتل چه خواهد شد؟
تعیین عمدی یا غیر عمدی بودن قتل میترا استاد پس از اعلام رای نهایی سرنوشت شهردار اسبق تهران را مشخص می‌کند.
هدیه ترامپ به عمران‌خان- عکس
رئیس‌جمهور آمریکا که روز گذشته [دوشنبه] میزبان عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در کاخ سفید بود، در مراسمی به او یک چوب کریکت و عکسی از دوایت آیزنهاور، سی و چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا هدیه داد.
برنامه جدید دولت برای ساماندهی بازار مسکن
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، قول داد که از طریق برنامه‌ریزی‌های جدید در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها، نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقداماتی صورت گیرد.
دلیل ترس از آمپول زدن چیست؟
ترس از آمپول ممکن است ریشه در کودکی داشته باشد. به طور مثال، فرد در کودکی دوره بیماری سختی را سپری کرده است یا آمپول دردناکی را زده است که این موضوع باعث به وجود آمودن رشته خاطرات ناخوشایند از پزشک، درمانگاه و آمپول شده است.