200 میلیون دلار به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت

13:45 ۱۸۷ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 568 0
200 میلیون دلار به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت

همدان- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز شنبه در جریان بازدید از طرح های آبخیزداری فامنین بیان کرد: اختصاص این میزان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری موید اهمیت مسائل زیست محیطی است.
وی اضافه کرد: حفاظت و حراست از منابع طبیعی باید به عنوان یک اصل مهم تلقی شده و مسئولان در پاسداری از این منابع ارزشمند تلاش مضاعفی داشته باشند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد مجلس به حفاظت از منابع طبیعی و اجرای طرح های آبخیزداری با هدف حفظ آب و خاک مثبت است.
حاجی بابایی ادامه داد: 160میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری همدان اختصاص یافته که با توجه به مشکلات آبی و وسعت حوزه های آبخیز این استان، سعی می کنیم این میزان اعتبار افزایش یابد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان نیز در جریان این بازدید گفت: سه مقوله منابع طبیعی، پدیده خشکسالی و ریزگردها نیازمند توجه بیشتری هستند.
اسفندیار خزایی افزود: برای پاسداری از منابع طبیعی از توان و مشارکت‌های مردمی، دانش و ظرفیت نیروهای بومی و محلی استفاده می شود.
وی اضافه کرد: طرح های آبخیزداری این استان هم اینک در 17 زیرحوزه آبخیز با هدف برای مدیریت آب‌های سطحی و عملیات آبخیزداری در حال اجرا است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای آبخیزداری حفظ خاک است چراکه توجه به کیفیت خاک موجب افزایش پوشش گیاهی و کاهش معضل آب می شود.
خزایی افزود: با اجرای عملیات آبخیزداری در آینده نزدیک شاهد تحولات بزرگ در حفظ خاک و جلوگیری از رسوب و تغذیه سفره‌های زیر زمینی خواهیم بود.
فرماندار فامنین نیز در این بازدید گفت: 25 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته است.
سید مجید شماعی افزود: مسئولان محلی به ویژه دهیاران، شوراهای اسلامی و مردم باید برای تحقق اهداف آبخیزداری از جمله کنترل سیل و رسوب، حفظ آب و خاک است همکاری داشته باشند.
7526/2090


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

پیری علی مشهدی با چهره ای دلنشین- عکس
علی مسعودیعکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
روایتی کیانوش عیاری از ۸۷ متری‌های شهر!
گفتگو با کیانوش عیاری همزمان با شروع مجدد فیلمبرداری سریال جدیدش در تهران را می خوانید.
نماینده کنگره: ترامپ فاشیست است
ایلهان عمر پس از حملات لفظی ترامپ، وی را فاشیست خواند.
اخراج ما از پروژه اف 35، به ناتو آسیب خواهد زد
«خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه به آمریکا توصیه کرد که از برداشتن گام‌هایی که به روابط دوجانبه بین آنکارا و واشنگتن صدمه می‌زند، اجتناب کند.
گزارش حمله موشکی به یکی از فرودگاه‌های طرابلس لیبی
مقامات فرودگاه «معیتیقه» در شهر طرابلس، پایتخت لیبی از حمله موشکی به این فرودگاه خبر دادند.
وقتی شیعیان عربستانی در سکوت مجامع جهانی سلاخی می‌شوند
موضوع سرکوب شیعیان در عربستان به رغم جدی بودن، همواره از سوی مجامع بین المللی مورد غفلت واقع شده است.
پدیده شومی که گریبان استقلال را گرفته!
«نگران نباشید»، نگران کننده ترین واژه‌ای است که این روزها می‌توان از مدیران استقلال شنید. در سالهای گذشته هرچه شدت واژه «نگران نباشید» بیشتر بوده، نگرانی‌ها پیرامون این مجموعه هم بیشتر شده است.
شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا
عدم بازگشت «سعید معروف» کاپیتان تیم والیبال ایران به کشور و اقامت او در آمریکا، شایعات زیادی در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت و برخی از نشریات و سایت های خبری ایران نیز به بازتاب این جریان پرداختند.
سر مدافع پرسپولیس در ترکیه شکست+ عکس
مهدی شیری مدافع تیم پرسپولیس در درگیری فوتبالی با سعید کریمی دچار آسیب از ناحیه سر شد.
نیمار هم به کهکشان یوونتوس ملحق می‌شود؟
ملاقات پدر نیمار با مدیر ورزشی یوونتوس شایعه پیوستن ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن به بانوی پیر را قوت بخشید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.
پیری علی مشهدی با چهره ای دلنشین- عکس
علی مسعودیعکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
روایتی کیانوش عیاری از ۸۷ متری‌های شهر!
گفتگو با کیانوش عیاری همزمان با شروع مجدد فیلمبرداری سریال جدیدش در تهران را می خوانید.
وقتی شیعیان عربستانی در سکوت مجامع جهانی سلاخی می‌شوند
موضوع سرکوب شیعیان در عربستان به رغم جدی بودن، همواره از سوی مجامع بین المللی مورد غفلت واقع شده است.