بررسی میزان رضایت زائران از عملکرد پلیس در مراسم اربعین حسینی

12:53 ۴ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 55 0

بررسی میزان رضایت زائران از عملکرد پلیس در مراسم اربعین حسینی

در نظرسنجی ۲ مرحله‌ای میزان رضایتمندی زائران کربلای معلی از عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در مراسم اربعین حسینی سال ۹۷ احصاء شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،  میزان رضایتمندی زائران کربلای معلی از عملکرد کارکنان نیروی انتظامیدر مرز‌های زمینی (سال ۹۷) بررسی شد؛ نظرسنجی در ۲ مرحله انجام که مرحله اول در روز‌های ۶ و ۷ آبان (۱۸ و ۱۹ صفر) و مرحله دوم از بعد ازظهر روز اربعین به مدت ۲ روز (۸ و ۹ آبان) در خروجی‌های مرز زمینی ۲ استان خوزستانو ایلام انجام شد که هدف از آن بررسی میزان رضایت از اقدامات نیروی انتظامی و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی از دید زائران کربلای معلی بود، روش تحقیق به صورت پیمایشی و ابزار تحقیق، پرسشنامه بوده است.
جامعه آماری شامل کلیه زنانو مردانبالای ۱۵ سال که در یکی از مرز‌های شلمچه، چذابه و مهران خروج با ورود به کشور عزیزمان ایرانرا داشتند. حجم نمونه ۱۵۱۲ نفر بوده که افراد مورد
مصاحبهاز زائران خروجی مرز‌های زمینی ۲ استانی که ذکر شد انتخاب شدند.
اکثر پاسخگویان (۵۹ درصد) مردان و ۶۷.۸ درصد را افراد متأهل تشکیل داده اند. میانگین سنی افراد پاسخگو ۲۶ سال بوده و بیشتر آن‌ها (۲۷.۱ درصد) دارای تحصیلات لیسانس و اکثر آن‌ها (۲۵.۳) دارای شغل آزاد بوده اند.
*۹۳ درصد افراد به صورت انفرادی و یا گروهی و بدون کاروان عازم شده بودند.
*میانگین رضایت از عملکرد نیروی انتظامی ۸۴.۸ (از ۱۰۰ نمره) بوده که بیشترین میانگین رضایت مربوط به نحوه گفتار و
رفتار پلیسبا زائران با ۸۶.۸ (از ۱۰۰ نمره) و کمترین میانگین رضایت مربوط به نحوه اطلاع رسانی و
تبلیغاتپلیس با ۸۲.۷ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.
در مجموع میانگین موفقیت نیروی انتظامی ۸۴.۳ (از ۱۰۰ نمره) بوده است؛ بیشترین میانگین موفقیت از حضور پلیس با ۸۷.۹ (از ۱۰۰ نمره) و بعد از آن برقراری نظم توسط پلیس با ۸۷.۵ (از ۱۰۰ نمره) می‌باشد، از سوی دیگر کمترین میانگین موفقیت از روان سازی
ترافیکتوسط پلیس راهنمایی و رانندگیبا ۸۱.۹ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.
طبق نتایج به دست آمده وضعیت خروجی مرز‌های زمینی ایران و عراقدر سطح مطلوب بوده که بیشترین میزان رضایت از عملکرد، در هنگام ورود زائران به کشور است.
میانگین رضایت از عملکرد پلیس افتخاری ۸۸.۵ (از ۱۰۰ نمره) بوده که بیشترین میانگین رضایت مربوط به نحوه رفتار و برخورد پلیس افتخاری ۸۹.۲ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.
از نظر پاسخگویی ارگان‌هایی که به زائران خدمات می‌دهند بهترین عملکرد مربوط به نیروی انتظامی در مرز‌های زمینی با میانگین ۸۷.۹ (از ۱۰۰ نمره) بوده است.
بیشترین مواردی که هنگام ورود و خروج زائران مشاهده می‌شد به ترتیب شامل کمبود امکانات رفاهی، ۲۴.۳ درصد، ازدحام جمعیت ۱۹.۹ درصد، اتلاف وقت ۱۲.۸ درصد، عدم نظم و انضباط ۱۲.۱ درصد بوده است.
پاسخگویان به عملکرد پلیس ایران در محدوده پایانه‌های مرزی نمره ۱۸.۲۱ (از ۲۰ نمره) و به عملکرد پلیس عراق ۱۴.۹۴ (از ۲۰ نمره) بوده است؛ نمره پلیس ایران نشانگر رضایت بالا از عملکرد نیروی انتظامی و همچنین عملکرد بهتر پلیس ایران در مقایسه با پلیس
عراقاست.
همچنین نتایج این نظر سنجی نشان داد ۶۵.۴ درصد از پاسخگویان نحوه برخورد پلیس عراق را خوب و معمولی و ۲۳.۹ درصد بسیار خوب و محترمانه عنوان کرده اند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

کاربرد‌های غیر خوراکی شکر؛ دشمن کرم و نگهدارِ پنیر
جالب‌است بدانید که برخلاف تصور ‏خیلی‌ها شکر علاوه بر مصرف در انواع غذا و نوشیدنی‌ها کاربرد‌های دیگری نیز در سلامت، شست‌وشو، ‏باغبانی، زیبایی و... دارد. ‏
دلتنگی‌های شجاع خلیل زاده برای هواداران
شجاع خلیل زاده با وجود مصدومیتی که دارد، همچنان تمرینات پرفشار خود را همراه پرسپولیسی‌ها در کمپ قطر ادامه می‌دهد.
دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
زاهدی: با دامیانوویچ زوج می‌شویم
یکی از سورپرایزهای فصل نقل‌وانتقالات، حضور شهاب زاهدی در باشگاه کره جنوبی بود.
حاجیلو: باید یک مربی همتراز کی‌روش بیاوریم
در حالی استقلال تهران این روزها در ترکیه اردوی تدارکاتی خود را برپا کرده که این مساله حواشی مختلفی را نیز در پی داشته از جمله عدم حضور در کمپ قطر و اینکه فعلا خبری از جذب بازیکن جدید هم نشده
باور نکنید، دل پرسپولیسی‌ها با تیم ملی است
در حالی که قرار بود تیم ملی فوتبال کشورمان در آرامش و در فضایی پر از امید در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کند اما هر روز حاشیه‌های خواسته و ناخواسته برای این تیم و البته باشگاه‌ها به وجود می‌آید که شاید خود اعضای تیم ملی و باشگاه‌ها در این زمینه کمترین نقش را داشته باشند.
کره متکی به ستاره، ایران متکی به تیم
کره مغرورانه کار خودش را شروع کرد، شک نداشت که با سربلندی راهی دور بعدی می‌شود و گویا به اهمیت نوع صعود خود فکر نکرده بود، فارغ از نتیجه کسب‌شده، اتفاق مهمی که رخ داد این بود، کره‌جنوبی در مسیر صعود، از غرور و بزرگی وعده داده شده خود، کوتاه آمد و دست کشید.
روز‌های آرام نقل و انتقالات فوتبال ایران
نقل و انتقالات فوتبال ایران در کوران جام ملت‌های آسیا هم پیگیری می‌شود.اما فعلا همه چیز آرام است و هنوز بمب بزرگی در لیگ برتر نترکیده است.
زمان تمرین تیم‌ملی مشخص شد
تیم‌ملی ایران امروز یک جلسه تمرینی در الوصل خواهد داشت و بعد از ظهر هم این شهر را ترک می‌کند و به شهر ابوظبی برمی‌گردد. تیم‌ملی امروز دو گروه خواهد شد و یک گروه در هتل تمرین می‌کنند و گروه دیگر روی زمین چمن.
پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی
کارلوس کی‌روش علاقمند بود قراردادش تا پایان جام‌جهانی 2022 قطر تمدید شود ولی خیلی زود به این نتیجه رسید وقتی او 6 ماهه بسته‌اند یعنی دیگر نمی‌خواهد در تیم‌ملی بماند. بدین ترتیب باید کار کارلوس و ایران را بعد از جام ملت‌ها تمام شده دانست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم- «محمدرضا هنرمند» و «سمفونی نهم»
محمدرضا هنرمند متولد سوم مرداد ۱۳۳۲ کارگردان سریال های موفق «زیر تیغ» و «کاکتوس» ۱۶ سال هیچ فیلم سینمایی را جلوی دوربین نبرد تا این که اواخر سال گذشته «سمفونی نهم» را کارگردانی کرد.
همسر تنها بازمانده سانحه بوئینگ: او شوکه شده
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
علت ۸۰ درصد مرگ و میر‌ها در ایران
بارش برف و ترافیک روان در هراز
ثبت سومین تصویر از پلنگ ایرانی در طارم
27 استان کشور منتظر برف، باران و کولاک باشند
آخرین وضعیت جسمی تنها بازمانده سانحه بویینگ 707
آخرین وضعیت ترافیکی صبح امروز
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
مرخصی زایمان به چه کسانی تعلق می گیرد؟