جذب ۲۵۰ عضو هیات علمی پیام‌نور در انتظار تایید وزارت علوم-واحدهای پیام نور ادغام نمی‌شوند

11:11 ۵ روز پیش ایسنا 55 0
جذب ۲۵۰ عضو هیات علمی پیام‌نور در انتظار تایید وزارت علوم-واحدهای پیام نور ادغام نمی‌شوند

رئیس دانشگاه پیام نور از تعیین تکلیف تعداد ۱۵۰ عضو هیات علمی پیمانی این دانشگاه در هفته گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط ۲۵۰ نفر از این افراد وضعیتشان مشخص نشده است که البته پرونده آنها در هیات مرکزی جذب وزارت علوم در نوبت بررسی قرار دارد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا زمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد به تشریح فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه پرداخت و اظهار کرد:‌ خوشبختانه دانشگاه پیام نور در عرصه‌ی فعالیت‌های فرهنگی بسیار فعال است به طوری که در حال حاضر تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ انجمن علمی دانشجویی در سراسر کشور هزار و ۶۰۰ کانون فرهنگی که بسیاری از آنها کانون‌های قرآنی هستند در دانشگاه پیام نور فعال هستند. ضمن این که ۳۱۴ نشریه فعال نیز از طریق این دانشگاه منتشر می‌شود.
بنابراین ما در سال گذشته حدود ۱۲۰ کرسی آزاد اندیشی و ۵۱ کارگاه آموزشی در دانشگاه پیام نور برگزار کردیم.
وی در ادامه تصریح کرد:‌خوشبختانه ما توانستیم ۱۴ عنوان برتر در عرصه‌ فعالیت‌های قرآنی را در جشنواره‌های مختلف کسب کنیم. در واقع ما در حوزه‌ دانشجویی فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی مستقر داریم که عمده‌ترین این فعالیت‌ها گرامی‌داشت مناسبت‌های مختلف، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی و کانونهای فرهنگی می‌باشد.به طوری که در حال حاضر ما در اغلب استان‌ها کانون قرآنی داریم که دانشجویان ما در جشنواره‌های مختلف شرکت می‌کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور همچنین یادآور شد: در حوزه‌ تعیین تکلیف وضعیت اعضای هیات پیمانی این دانشگاه باید گفت: به طور خلاصه تعداد این افراد ۹۰۰ نفر بودند که عمدتا در سالهای ۸۸ و ۹۲ جذب دانشگاه پیام نور شده بودند و می‌بایست کارهای پذیرش و جذب آنها در همان سال‌ها اتفاق می‌افتد که متاسفانه این فرایند انجام نشد.
دکتر زمانی تاکید کرد:‌ ما در طول سال گذشته پرونده‌ی تمامی اعضای هیات علمی فوق را مورد بررسی قرار دادیم و درحال حاضر تمامی این افراد از نظر دانشگاه تعیین تکلیف شدند. اما برای این که احکام این افراد زده شود باید مرحله‌ای را در هیات جذب مرکزی وزارت علوم بگذارند که البته در جلسات مختلف حدود ۴۰۰ نفر از این افراد تعیین تکلیف نشده بودند.
۲۵۰ عضو هیات علمی پیام نور در انتظار نظر وزارت علوم به گفته‌ وی، خوشبختانه در جلسه‌ای که هفته گذشته با مسئولان هیات جذب مرکزی وزارت علوم داشتیم نزدیک به ۱۵۰ نفر از ۴۰۰ نفر از عضو هیات علمی فوق، در وزارت علوم تعیین تکلیف شدند و احکام آنها در حال تایید است و مابقی افراد باقیمانده که تعداد آنها حدود ۲۵۰ نفر خواهد بود نیز در نوبت هیات مرکزی جذب قرار دارند که وضعیت آنها نیز به زودی تعیین تکلیف می‌شود. بنابراین در دانشگاه کار انجام نشده‌ای در ارتباط با این افراد نداریم. اما احکام آنها باید به ترتیب تایید شود.
رئیس دانشگاه پیام نور همچنین یاد آور شد: تعداد کمی از اعضای هیات علمی فوق، باقی مانده است که یا درمرحله بازنشستگی قرار داشتند و یا این که شرایطی برای حضور ندارند که البته فرصتی کوتاه نیز برای این افراد از هیات امنا به منظور تقویت بنیه‌ی علمی و کارنامه‌ی پژوهشی به آنها داده شده است که امیدواریم مشکل این افراد نیز در آینده نزدیک رفع شود.
وارد حوزه‌های علوم پزشکی نمی‌شویم دکتر زمانی در خصوص برنامه‌ دانشگاه برای پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی نیز گفت : دانشگاه پیام نور در همه‌ زمینه‌ها دانشجو پذیرش می‌کند و تاکنون وارد حوزه‌های علوم پزشکی نشده است و در این زمینه هیچ فعالیت خاصی نداریم .
برنامه دانشگاه پیام نور برای حذف آزمون کاغذی رئیس دانشگاه پیام نور همچنین در خصوص حذف آزمونهای کاغذی دانشگاه گفت: ما به شدت دنبال اجرای این برنامه هستیم و باید در آزمون‌های دانشگاه پیام نور این برنامه با جدیت اعمال شود به طوری که ما در ترمی که گذشت نزدیک به ۱۴۰ هزار آزمون نفر الکترونیکی به مجموع آزمونهای قبلی خود اضافه کردیم . بنابراین ما این برنامه را با سرعت بسیار خوبی اجرای ی می‌کنیم و امیدواریم ظرف چند سال اینده بتوانیم به طور کامل آزمونهای کاغذی را در دانشگاه پیام نور حذف کنیم.
برگزاری  ۵۰۰ هزار آزمون-نفر الکترونیکی وی خاطر نشان کرد:‌ ما در حال حاضر از حدود ۳ میلیون آزمون- نفری که در هر ترم برگزار می‌کنیم بیش از ۵۰۰ هزار نفر آزمون - نفر آن به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که امیدواریم در هر سال تعدادی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ آزمون نفر به این آزمون‌ها اضافه کنیم تا اچجرای برنامه‌ی آزمون‌های الکترونیکی با سرعت بیشتری پیش برود.
برنامه‌ای برای ادغام با سایر دانشگاهها نداریم رئیس دانشگاه پیام نور در خصوص خبری مبنی بر امکان ادغام واحدهای این دانشگاه با دانشگاه فنی حرفه‌ای نیز گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و ما هیچ برنامه‌ای برای ادغام‌ واحدهای این دانشگاه با واحدهای فنی و حرفه‌ای و کاربردی نداریم اما بحثی که از سوی وزیر علوم عنوان شد ساماندهی واحدهای کوچک پیام نور یا فنی و حرفه‌ای در درون خود دانشگاه بود. بنابراین این موضوع ارتباطی به یکدیگر ندارد و موضوع بیشتر ساماندهی مراکز کوچک دانشگاه پیام نور در درون خود دانشگاه است.
همکاری دانشگاه پیام نور با مدارس غیر انتفاعی دکتر زمانی در ادامه در خصوص برنامه این دانشگاه برای در اختیارقرار دادن امکانات و تجهیزات دانشگاه پیام نور در اختیار دانش آموزان و مدارس گفت: ما هفته‌ گذشته تفاهم نامه‌ای با بخشی از وزارت آموزش و پرورش منعقد کردیم که مسئولیت ساماندهی مدارس غیر دولتی را مطرح کردیم و براین اساس توافق شد ما بتوانیم با بستر الکترونیکی که در اختیار داریم هم برای این مدارس تولید محتوا داشته باشیم و هم این که در برگزاری آزمون‌ها کمک کنیم ضمن این که آمادگی خود را برای ارائه آموزشهای ضمن خدمت دبیران و مربیان این مدارس را عهده دار بشویم و قرار است در این زمینه کنسولی نیز تشکیل شود تا زمینه‌های انجام این همکاری‌ها را بررسی کند.
راه اندازی ستادهای استانی پیام نور برای جذب دانشجو دکتر زمانی همچنین در خصوص برنامه‌ی این دانشگاه برای پذیرش دانشجو در شرایط حذف کامل تکمیل ظرفیت نیز گفت:   این محصول درسال گذشته نیز مطرح بود با توجه به این که برخی زیر نظام های آموزشی این تصمیم را اجرایی نکردند ما نیز تلاش کردیم فرصت تکمیل ظرفیت را در سال جاری داشته باشیم که با موافقت وزارت علوم این برنامه اجرایی شد اما وزارت علوم اعلام نموده که پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت از سال آینده امکان پذیر نخواهد شد. بنابراین در این راستا ما نیز تلاش خودمان را برای پذیرش دانشجو به کار خواهیم گرفت و در این زمینه مراکز مادر استان‌ها باید ستادهایی برای تبیلیغ و جذب دانشجو دتر مراکز پیام نور راه اندازی کنند.
فعالیت  ۴۰ نمایندگی پیام نور در خارج از کشور رئیس دانشگاه پیام نور در پایان در خصوص مراکز بین‌المللی دانشگاه نیز گفت: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ نمایندگی و مرکز این دانشگاه در خارج از کشور وجود دارد که ۳۸ دفتر در حال حاضرکاملا فعال است، در برخی از کشورها این دفاتر نمایندگی نیستند بلکه در قالب یک مرکز که ساختار مشخصی دارد فعالیت می‌کند. بنابراین تفاهم نامه‌ای برای تقویت این دفاتر با کانون عالی کارفرمایان منعقد نمودیم که می‌تواند در تقویت و گسترش فعالیت دفاتر تاثیرگذار باشد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

مردانی که می‌خواهند ازدواج دوم داشته باشند، بخوانند!
تعدد زوجات ریشه تاریخی بسیار قدیمی دارد و از زمان‌های گذشته وجود داشته است و این تفکر که اسلام مبتکر تعدد زوجات بوده نادرست است و تعدد زوجات قبل از اسلام هم در میان بسیاری از ملل شایع بوده است.
کاربرد‌های غیر خوراکی شکر؛ دشمن کرم و نگهدارِ پنیر
جالب‌است بدانید که برخلاف تصور ‏خیلی‌ها شکر علاوه بر مصرف در انواع غذا و نوشیدنی‌ها کاربرد‌های دیگری نیز در سلامت، شست‌وشو، ‏باغبانی، زیبایی و... دارد. ‏
دلتنگی‌های شجاع خلیل زاده برای هواداران
شجاع خلیل زاده با وجود مصدومیتی که دارد، همچنان تمرینات پرفشار خود را همراه پرسپولیسی‌ها در کمپ قطر ادامه می‌دهد.
دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
زاهدی: با دامیانوویچ زوج می‌شویم
یکی از سورپرایزهای فصل نقل‌وانتقالات، حضور شهاب زاهدی در باشگاه کره جنوبی بود.
حاجیلو: باید یک مربی همتراز کی‌روش بیاوریم
در حالی استقلال تهران این روزها در ترکیه اردوی تدارکاتی خود را برپا کرده که این مساله حواشی مختلفی را نیز در پی داشته از جمله عدم حضور در کمپ قطر و اینکه فعلا خبری از جذب بازیکن جدید هم نشده
باور نکنید، دل پرسپولیسی‌ها با تیم ملی است
در حالی که قرار بود تیم ملی فوتبال کشورمان در آرامش و در فضایی پر از امید در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کند اما هر روز حاشیه‌های خواسته و ناخواسته برای این تیم و البته باشگاه‌ها به وجود می‌آید که شاید خود اعضای تیم ملی و باشگاه‌ها در این زمینه کمترین نقش را داشته باشند.
کره متکی به ستاره، ایران متکی به تیم
کره مغرورانه کار خودش را شروع کرد، شک نداشت که با سربلندی راهی دور بعدی می‌شود و گویا به اهمیت نوع صعود خود فکر نکرده بود، فارغ از نتیجه کسب‌شده، اتفاق مهمی که رخ داد این بود، کره‌جنوبی در مسیر صعود، از غرور و بزرگی وعده داده شده خود، کوتاه آمد و دست کشید.
روز‌های آرام نقل و انتقالات فوتبال ایران
نقل و انتقالات فوتبال ایران در کوران جام ملت‌های آسیا هم پیگیری می‌شود.اما فعلا همه چیز آرام است و هنوز بمب بزرگی در لیگ برتر نترکیده است.
زمان تمرین تیم‌ملی مشخص شد
تیم‌ملی ایران امروز یک جلسه تمرینی در الوصل خواهد داشت و بعد از ظهر هم این شهر را ترک می‌کند و به شهر ابوظبی برمی‌گردد. تیم‌ملی امروز دو گروه خواهد شد و یک گروه در هتل تمرین می‌کنند و گروه دیگر روی زمین چمن.

پر بازدید ترین اخبار امروز

برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم- «محمدرضا هنرمند» و «سمفونی نهم»
محمدرضا هنرمند متولد سوم مرداد ۱۳۳۲ کارگردان سریال های موفق «زیر تیغ» و «کاکتوس» ۱۶ سال هیچ فیلم سینمایی را جلوی دوربین نبرد تا این که اواخر سال گذشته «سمفونی نهم» را کارگردانی کرد.
فعالیت دانشجویان پرستاری در مراکز غیرآکادمیک، سیستم بهداشت و درمان را متضرر می‌کند
آغاز ثبت‌نام آزمون‌های EPT و فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد
دستورالعمل دادستانی کل کشور برای نظارت بر بازار- آخرین وضعیت پرونده علوم تحقیقات
آغاز پذیرش بدون آزمون کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد از روز شنبه
دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد
«خصوصی‌سازی رشته‌های پزشکی» فرصتی برای ورود مادی‌گراها به جامعه پزشکی
شرایط پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی اعلام شد-آغاز ثبت‌نام از ۲۹ دی
آغاز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد
جای آبادی را تحویل گرفتم امیدوارم خراب نکنم
چالش مدیریتی از مهمترین مشکلات آموزش عالی کشور