دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز پیام نور راه اندازی می‌شوند

12:31 ۱۶۴ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 216 0
دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز پیام نور راه اندازی می‌شوند

تفاهم نامه مشترک همکاری بین دانشگاه پیام نور و کانون عالی کارفرمایان ایران به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی و همچنین فعالیت درسایر عرصه های آموزشی و غیره امضا شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، دکتر سیفی دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه پیام نور که امروز در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد با تاکید بر این که این تفاهم نامه فعالیت دانشگاه در عرصه های بین المللی را تقویت می‌کند، افزود: در شرایط فعلی اقتصادی کشور ما به شدت نیازمند صدور خدمات فنی و مهندسی در خارج داریم و با توجه به این که پتناسیل خوبی در این زمینه وجود دارد ما می توانیم با کانون های کارفرمایی کشورهای دیگر ارتباط بگیریم تا بتوانیم این خدمات خود را صادر کنیم. در واقع اگر چه در حال حاضر ارتباطی با سایر کشورها وجود دارد اما این ارتباط در حوزه دانشی ضعیف بوده که باید تقویت شود.
وی در ادامه تصریح کرد: صدور خدمات فنی و مهندسی کشور به سایر کشورهای متقاضی از طریق دانشگاه‌ها امکان پذیر است واین دانشگاه ها باید از طریق ایجاد ارتباط با صنعت بتواند این نوع خدمات را صادر کنند.
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور همچنین خاطر نشان کرد: با امضای این تفاهم نامه تلاش می کنیم دغدغه‌های که در حوزه صنعت داریم و به نوعی دانشگاه نیز در رفع آن دخیل است را برطرف نمایم.
که بر این اساس قرار شد در تمامی مراکز دانشگاه پیام نور پایگاهی داشته باشیم تا با ورود صنعت در محیط دانشگاه‌ها به لحاظ فرهنگی این ارتباط شکل بگیرد.
سیفی ادامه داد: با راه اندازی دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز دانشگاه پیام نور می توانیم موضوعات پایان نامه این دانشگاه را به سمت نیازهای صنعت هدایت کنیم ضمن این که این تفاهم نامه کمک می‌کند دانشگاه بیشتر کاربردی و از حوزه مجازی خارج شود. ضمن این که در عرصه کارآموزی نیز ما باید زمینه ورود دانشجویان این دانشگاه را در عرصه صنعت فراهم کنیم.
وی تاکید کرد: وقتی دانشجوی دوره کارآموزی از طریق تشکل ها در صنایع بگذارند و فرایند آموزش کاربردی و ایجاد دید روشن برای آنها فراهم می‌شود.
به گفته ی وی ما تلاش داریم در این تفاهم نامه به استارتاپ های جامع و کامل در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی، مسکن و آموزش خواهیم رسید که البته اجرای این بندها به صورت فاز به فاز اجرایی می‌شود. تا به یکپارچگی لازم در این حوزه کارفرمایی دست یابیم.
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور گفت:  متاسفانه  به دلیل عدم وجود یکپارچگی در حوزه کارفرمایی و کارگری هیچ مرجعی وجود ندارد که کارگری کارفرمایی را انتخاب کند. امیدواریم با ایجا  یکپارچگی این شرایط فراهم شود تا هر کسی در هر کجای ایران که بخواهد با کارفرمایی خود ارتباط بگیرد و حتی با اجرای شدن این برنامه برای اولین بار کارگری اگر در جای به صورت ساعتی نیز کار کند باید به ازای آن برای او بیمه پرداخت شود.
در ادامه این تفاهم نامه دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: به منظور تقویت دوره های مهارت آموزی و ارتباط با صنعت در حال حاضر دوره های HSE توسط وزارت علوم در دوره ارشد تدوین می‌شود اما ما می توانیم این پیشنهاد را داشته باشیم این دوره در مقطع کارشناسی ارشد نیز راه اندازی شود.
وی در ادامه از راه اندازی دفاتر مشترک کانون عالی کارفرمایان در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: در حال حاضر این دفتر به صورت پایلوت در دو استان کشور راه اندازی خواهد شد اما ما آمادگی این را داریم که این دفاتر را در ۳۰ استان کشور راه اندازی نمایم.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

گرم‌ترین و خنک‌ترین شهر‌های کشور کدامند؟
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۴ تیرماه) اهواز در گرمترین زمان به ۴۹ درجه سانتیگراد می‌رسد و گرمترین مرکز استان در کل کشور است.
ذوالقدر: نیروی انتظامی با سعه صدر با مردم برخورد کند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نیروی انتظامی باید مدارای بیشتری در برخورد با شهروندان مورد نظر قرار دهد، گفت: از نیروی انتظامی می‌خواهم با سعه صدر با شهروندان برخورد کنند.
بازداشت و عزل دو مامور کلانتری در ماجرای درگیری پارک پلیس
فرمانده انتظامی پایتخت از بازداشت و عزل دو مامور کلانتری به خاطر رفتار خارج از عرف در ماجرای پارک پلیس خبر داد.
درخواست «حاجی‌دلیگانی» برای پیش‌بینی اعتبارات به منظور ورزش بانوان در بودجه ۹۹
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: انتظار می‌رود که در امر ورزش و تفریحات سالم لایحه بودجه سال ۹۹، اعتباراتی برای ساخت و تکمیل فضاهای اختصاصی برای بانوان پیش‌بینی کنید.
فلاحتی: ناوهای هواپیمابر و زیردریایی‌های نظامی آمریکا دیگر هیچ رعبی ایجاد نمی‌کند
یک عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه «مردم از فشار اقتصادی در ستوه هستند» گفت: مردم به خاطر آرمان‌شان مشکلات را تحمل می‌کنند اما فساد در عرصه اقتصاد، تجارت و فرهنگ را هرگز برنمی‌تابند.
نابودی محیط‌زیست خوزستان بخاطرˮمالْچ‌ْپاشیˮ- عکس
با اجرای مالچ پاشی، محیط‌زیست برخی از مناطق بکر طبیعت خوزستان از جمله شهرستان «بُستان»، آسیب جدی دیده و به موزه جانداران تبدیل شده است.
ایران‌نژاد: سهمیه سوخت چابهار از ۲۰۰ لیتر به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا کند
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص سوخت ۲۰۰ لیتری به مردم حوزه انتخابیه خود بیان کرد: پراکندگی شهرها موجب شده ۲۰۰ لیتر سوخت در حوزه انتخابیه کافی نباشد و لازم است این میزان به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا کند.
سعودی‌ها نمی‌دانند چگونه از دست انصارالله یمن خلاص شوند
عربستان سعودی علیرغم زرادخانه عظیم تسلیحاتی هیچ استراتژی خاصی برای پایان جنگ یمن و مقابله با حملات نیروهای انصارالله به تأسیسات خود را ندارد.
ورود کمیسیون شوراها به برخورد نیروی انتظامی با یک دختر
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از ورود این کمیسیون به برخورد نیروی انتظامی با یک دختر در یکی از پارک‌های تهران خبر داد.
استعفای وزیر عرب کابینه نتانیاهو
وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی که تنها فرد عرب از فرقه دروزی‌ها در کابینه این رژیم به شمار می‌رود استعفا کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
همکاری با کشورهای در حال توسعه در بستر مرکز علم و فناوری توسعه می‌یابد
استفاده از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها و دانشگاه‌ها برای توسعه فناوری‌های کلیدی حمل‌ونقل هوشمند
وارد شدن دانشگاه آزاد به پروژه بازسازی واگن‌های قطار
راه‌اندازی آزمایشگاه‌های حمل و نقل پیشرفته در قالب یک تفاهم‌نامه
تلاش برای افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه حمل و نقل پیشرفته
ایران رتبه نخست علمی در منطقه را در اختیار دارد
استفاده از پتانسیل توده‌های بومی در تولید رقم جدید جو
مشهد؛ میزبان رویداد ایده‌پروری و کارآفرینی نوآوران سلامت
دانش‌آموخته دانشگاه شریف عضو آکادمی مهندسی کانادا شد
راهکارهای استفاده بهینه از فرصت‌های مطالعاتی اساتید در راستای رونق تولید