دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز پیام نور راه اندازی می‌شوند

12:31 ۷۱ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 162 0
دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز پیام نور راه اندازی می‌شوند

تفاهم نامه مشترک همکاری بین دانشگاه پیام نور و کانون عالی کارفرمایان ایران به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی و همچنین فعالیت درسایر عرصه های آموزشی و غیره امضا شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، دکتر سیفی دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه پیام نور که امروز در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد با تاکید بر این که این تفاهم نامه فعالیت دانشگاه در عرصه های بین المللی را تقویت می‌کند، افزود: در شرایط فعلی اقتصادی کشور ما به شدت نیازمند صدور خدمات فنی و مهندسی در خارج داریم و با توجه به این که پتناسیل خوبی در این زمینه وجود دارد ما می توانیم با کانون های کارفرمایی کشورهای دیگر ارتباط بگیریم تا بتوانیم این خدمات خود را صادر کنیم. در واقع اگر چه در حال حاضر ارتباطی با سایر کشورها وجود دارد اما این ارتباط در حوزه دانشی ضعیف بوده که باید تقویت شود.
وی در ادامه تصریح کرد: صدور خدمات فنی و مهندسی کشور به سایر کشورهای متقاضی از طریق دانشگاه‌ها امکان پذیر است واین دانشگاه ها باید از طریق ایجاد ارتباط با صنعت بتواند این نوع خدمات را صادر کنند.
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور همچنین خاطر نشان کرد: با امضای این تفاهم نامه تلاش می کنیم دغدغه‌های که در حوزه صنعت داریم و به نوعی دانشگاه نیز در رفع آن دخیل است را برطرف نمایم.
که بر این اساس قرار شد در تمامی مراکز دانشگاه پیام نور پایگاهی داشته باشیم تا با ورود صنعت در محیط دانشگاه‌ها به لحاظ فرهنگی این ارتباط شکل بگیرد.
سیفی ادامه داد: با راه اندازی دفاتر ارتباط با صنعت در مراکز دانشگاه پیام نور می توانیم موضوعات پایان نامه این دانشگاه را به سمت نیازهای صنعت هدایت کنیم ضمن این که این تفاهم نامه کمک می‌کند دانشگاه بیشتر کاربردی و از حوزه مجازی خارج شود. ضمن این که در عرصه کارآموزی نیز ما باید زمینه ورود دانشجویان این دانشگاه را در عرصه صنعت فراهم کنیم.
وی تاکید کرد: وقتی دانشجوی دوره کارآموزی از طریق تشکل ها در صنایع بگذارند و فرایند آموزش کاربردی و ایجاد دید روشن برای آنها فراهم می‌شود.
به گفته ی وی ما تلاش داریم در این تفاهم نامه به استارتاپ های جامع و کامل در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی، مسکن و آموزش خواهیم رسید که البته اجرای این بندها به صورت فاز به فاز اجرایی می‌شود. تا به یکپارچگی لازم در این حوزه کارفرمایی دست یابیم.
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان کشور گفت:  متاسفانه  به دلیل عدم وجود یکپارچگی در حوزه کارفرمایی و کارگری هیچ مرجعی وجود ندارد که کارگری کارفرمایی را انتخاب کند. امیدواریم با ایجا  یکپارچگی این شرایط فراهم شود تا هر کسی در هر کجای ایران که بخواهد با کارفرمایی خود ارتباط بگیرد و حتی با اجرای شدن این برنامه برای اولین بار کارگری اگر در جای به صورت ساعتی نیز کار کند باید به ازای آن برای او بیمه پرداخت شود.
در ادامه این تفاهم نامه دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: به منظور تقویت دوره های مهارت آموزی و ارتباط با صنعت در حال حاضر دوره های HSE توسط وزارت علوم در دوره ارشد تدوین می‌شود اما ما می توانیم این پیشنهاد را داشته باشیم این دوره در مقطع کارشناسی ارشد نیز راه اندازی شود.
وی در ادامه از راه اندازی دفاتر مشترک کانون عالی کارفرمایان در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: در حال حاضر این دفتر به صورت پایلوت در دو استان کشور راه اندازی خواهد شد اما ما آمادگی این را داریم که این دفاتر را در ۳۰ استان کشور راه اندازی نمایم.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

آیا طرح ˮشمسˮ به اسم محصولات سالم در پی به‌رسمیت‌شناختن ˮمحصولات تراریختهˮ است
اخیراً طرحی به‌نام "شمس" یا شبکه محصولات سالم از سوی برخی چهره‌های شاخص و مدافع سرسخت "محصولات تراریخته" ارائه شده است؛ چیزی که از شواهد و قرائن فهمیده می‌شود این است که در قالب این طرح قصد دارند تراریخته را به‌جای محصولات سالم به‌خورد مردم بدهند!
فیلم- اجرای ˮموافقتنامه پاریسˮ چگونه باعث فقیرترشدن مردم ایران می‌شود
بازخوانی/ توافقنامه پاریس ظاهری محیط زیستی دارد اما پیامدهای اقتصادی و صنعتی فراوانی برای کشور به‌دنبال دارد از جمله اجرای آن هزینه‌ای بالغ بر ۱۷میلیارد دلار در بر دارد که منجر به رکود بسیار شدیدی در اقتصاد کشور و فقیرتر شدن مردم ایران می‌شود.
آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف و باران در جاده‌های 8 استان
محورهای مواصلاتی هشت استان کشور شاهد بارش برف و باران است.
بازداشت عاملان تیراندازی به پسر 5 ساله
عاملان تیراندازی به پسر پنج ساله توسط پلیس امنیت تهران بزرگ بازداشت شدند.
اعزام به خدمت سربازان مناطق سیل‌زده به تعویق افتاد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از تعویق دو ماهه اعزام به خدمت و مرخصی اضطراری به سربازان ساکن در مناطق سیل‌زده خبر داد.
تهران باید ˮمسافرپذیرˮ شود
مشاور عالی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به ظرفیت پایتخت در بخش‌های تفریحی،زیارتی و گردشگری، گفت: تهران همواره "مسافر فرست"به سایر شهرها بویژه در ایام نوروز بوده و با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار باید "مسافر پذیر" شود.
شورای شهر حساسیت ویژه‌ای به منطقه 12 تهران دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: کمیته میراث فرهنگی شورای شهر حساسیت ویژه‌ای نسبت به منطقه ۱۲ دارد و مرتباً از مناطق میراثی، بناهای تاریخی، ساختمان‌ها و گذرگاه‌های منطقه ۱۲ بازدید می‌کند؛ هدف ما حفظ و بهبود اوضاع منطقه است.
اجرای زنده ارکسترهای ایرانی در نوروزگاه عید شرقی اراضی عباس‌آباد + زمان اجرا
به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد اجرای زنده ارکستر‌های ایرانی در قالب یکی از بخش‌های جشنواره نوروزگاه عید شرقی در بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار می‌شود.
10 توصیه تغذیه‌ای کاربردی برای طول ˮسفرˮ
در ایام نوروز افراد زیادی به مسافرت می­‌روند؛ با رعایت نکات بهداشتی در طول این سفرها می­‌توان سفری لذت­بخش و به‌دور از انواع بیماری­ها تجربه کرد.
نقشه نوروزگاه‌ها و پیاده‌راه‌های تهران در نوروز 98 منتشر شد
نقشه نوروزگاه‌ها و پیاده‌راه‌های شهرداری تهران در نوروز ۹۸ برای مسافران نوروزی منتشر شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتخابی یورو 2020| پیروزی آلمان در خاک هلند در دقیقه 90- برد آسان بلژیک در قبرس
فوتبال جهان – در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، آلمان در یک بازی سخت در خانه هلند سه امتیاز گرفت.
پایان مسابقات کشتی زیر 23 سال قهرمانی آسیا در سرزمین چنگیرخان و رودخانه‌های یخ‌زده!
مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا درحالی در مغولستان برگزار شد که تیم‌های آزاد و فرنگی کشورمان توانستند عنوان نخست این بازی‌ها را از آن خود کنند.
پایان خوش بورس با رشد 21 هزار واحدی شاخص در 1 ماه
شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
جک S3 بخریم یا نه؟
خودروی جک اس ۳ محصول کرمان موتور، محصول شهری و جمع وجوری است که در خیابانها زیاد دیده می‌شود.
نقشه مناطق سیل‌زده گلستان تهیه شد
وقتی پای تراریخته‌ها به پفک‌ها و اسنک‌های حجیم‌شده باز می‌شود!
حاکمیت ۳۰ ساله خشکسالی‌ در کشور-تبخیر ۲۷۰ میلیارد مترمکعبی آب به دلیل تابش خورشید و بادهای خشک
زلزله ۴.۴ ˮاهلˮ فارس عیدی گسلی زمین به ایران-ثبت ۱۱ زمین‌لرزه بیش از ۳ در ۶ استان کشور
مهم‌ترین چالش هدررفت منابع آب در ایران-ضرورت تغییر رویه مدیریتی در حوزه آب، غذا و انرژی
آمادگی وزارت علوم برای تحقق شعار ˮرونق تولید داخلیˮ
نوآوری، رمز عبور ما از حال بد به حال خوب است
چطور عکس فضانوردان آپولو-۸ به‌عنوان نماد ˮنوروزˮ شناخته شد؟
مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی می‌شود
وقوع ۲ خورشیدگرفتگی و ماه گرفتگی تا پایان ۹۸-منتظر گذر سیاره تیزپا از مقابل خورشید باشید