قوام جامعه به اقتصاد سالم و مدیریت مصرف است

14:51 ۱۵۵ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 898 0
قوام جامعه به اقتصاد سالم و مدیریت مصرف است

استانها - ایرنا - خطیبان نماز جمعه با بیان اینکه توسعه کشور با قطع وابستگی به نفت پایدار است، تاکید کردند که مجلس شورای اسلامی باید به این حقیقت اهتمام و ساختار اصلاح بودجه 98 را مبتنی بر کاهش هزینه‌ها در چارچوب سیاست‌های کلی قانون برنامه، اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به نفت مورد توجه قرار دهد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا از مراکز استانها، امامان جمعه در خطبه های این هفته بیشتر به اصلاح بودجه سال 98، نظام مالیاتی عادلانه، پدیده تورم، کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای واقعی پرداختند و عنوان کردند که قوام و قیام جامعه به اقتصاد سالم، مولد، دانش بنیان و مدیریت صحیح مصرف است.
خطیبان نماز جمعه، با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس در آستانه تصویب لایحه بودجه سال 98، باید به این حقیقت نگاه ویژه داشته باشند، افزودند:تغییرکوتاه مدت در نگاه به نظام بودجه ریزی ضروری است؛ بنابراین دستگاه مالیاتی برای آن که عادلانه مالیات دریافت کند، نیازمند اطلاعات است و همه دستگاه ها باید اطلاعات را طبق قانون در اختیار نظام مالیاتی قرار دهند.
امامان جمعه، لایحه بودجه را تبیین کننده نقشه راه کشور در طول یک سال عنوان کردند و با بیان اینکه باید نگاه به نظام بودجه ریزی در کوتاه مدت تغییر کند، یادآور شدند: نکاتی که رهبر معظم انقلاب در مورد بودجه اشاره داشتند بیانگر ضرورت و اهمیت این تحول است.
خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی بخش هایی از خطبه های برخی مراکز استانها را به شرح ذیل گزارش کرده اند:

**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: استکبار جهانی طی 40 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد هر توطئه ای را برای شکست و مقابله با ایران اسلامی اجرا کرده که آخرین آن جنگ اقتصادی است.
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز مشهد افزود: دشمن در جنگ اقتصادی ابتکار عمل را به دست گرفته و می خواهد تحریمها را به سمتی بکشاند که منفعل شویم و خطی را پیش ببرد تا براندازی انقلاب، نظام و اسلام را محقق سازد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از چهار سال پیش توطئه دشمن و این شرایط را پیش بینی و بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. اقتصاد مقاومتی یعنی بکار گرفتن نیروی انسانی فناور و کارآمد همراه با بهره گیری از سرمایه و منابع طبیعی کشور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تمامی شاخصها، مولفه ها، راهکارها و طرحها را در این زمینه اعلام کرده اند.
امام جمعه مشهد همچنین گفت: مردم و مسئولان کشور در جریان برخورد با استکبار جهانی باید از حضرت زینب(س) به عنوان نماد ایثار و مقاومت تبعیت کنند. عظمت و شخصیت سیاسی حضرت زینب (س) که اکنون در سالروز ولادتش قرار داریم نماد مقاومت، ایثار و اقتدار است و همه ما باید دنباله روی خط آن حضرت باشیم.
وی افزود: عظمت شخصیت سیاسی آن حضرت در جریان اسارت اهل بیت(ع) نمود یافت. وی ابتکار عمل را به دست گرفت و دشمن را به انفعال کشاند.
آیت الله علم الهدی همچنین به لایحه بودجه 98 اشاره و بیان کرد: رابطه بودجه با اقتصاد مقاومتی در بودجه 98 روشن نیست و اقتصاد مقاومتی در کجای این بودجه است. این موضوع خط رهبری است و ایشان به عنوان واجب الامر در برابر توطئه های آمریکا بر آن تاکید کرده اند.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای نفت فروختن و پول نفت گرفتن نیست. در غیر این صورت مردم ما در مقابل شگردهای دشمن آسیب می بیند و در عرصه محشر کسانی که مسئولیت نظام را بر عهده دارند جوابگو نخواهند بود. کارگری که در این شرایط بد اقتصادی بیکار شده است، صدقه بگیر نیست زیرا هم هنر دارد، هم دانش و هم از نیروی جوانی برخوردار است و باید برایش کار ایجاد کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: سطح درآمد در نظر گرفته شده در بودجه 98 کجایش منتسب به اقتصاد مقاومتی و متکی به نیروی انسانی، منابع طبیعی و سرمایه ای داخل کشور است.
وی افزود: مقام معظم رهبری چهار سال است که بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند. اقتصاد مقاومتی یعنی بکار گرفتن سرمایه های داخلی و نیروی های انسانی مستعد، در حالی که شما به لبخند چهار تا کافر اروپایی امیدوار می شوید، آیا این درست است.

** اصفهان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم در سالروز قیام 19 دی، یادآور شد: یکی از توصیه های رهبر انقلاب در این دیدار به دولتمردان رسیدگی وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بود.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نمازجمعه این هفته اصفهان در مصلای امام خمینی (ره) این شهر گفت :بعضی متاسفانه با طی کردن مسیر دشمن، اجناس را در بازار به قیمت نجومی می فروشند که این مساله نیازمند مدیریت دولت است.
وی افزود:اگر کنترل دست دولت است قیمت اجناس را مشخص کند که با تحقق این مهم، خود مردم قیمت ها را کنترل می کنند.
وی اظهارداشت: دولت همچون نان، قیمت سایر اجناس را هم برای مردم مشخص کند تا مردم هشیار باشند و کلاه سرشان نرود.

**بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: دولت آمریکا به نوعی در تعطیلی به سر می برد و دچار مشکلات عدیده سیاسی و اجتماعی شده است.
حجت اسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با اشاره مشکلات اقتصادی کشور گفت: برخی از این مشکلات ناشی از تحریم ها و بخشی نیز در سایه بی تدبیری هاست که مسئولان باید برای آن بصورت آنی چاره اندیشی کنند.
امام جمعه موقت بوشهر اظهار داشت: مردم و بویژه قشر ضعیف جامعه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند که درک مشکل آنان توسط مسئولان امری ضروری است.
وی گفت: دولتمردان باید قدر مسئولیت و فرصت خدمت رسانی به مردم را بدانند زیرا این فرصت به یمن حضور مردم برای آنها فراهم شده است.

**زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: نمازجمعه همواره، سنگر بصیرت افزایی، روشنگری، مقابله با توطئه ها، فتنه ها و نقشه های گوناگون دشمنان بوده است.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان با اشاره به دیدار رهبری با مردم قم ادامه داد: رهبری در این دیدار مطالبی را در ارتباط با نقش حوزه های علمیه و روحانیت، عنوان کردند و فرمودند که محاسبات غلط آمریکا در ایران همواره موجب ناکامی آنها شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمامی مسئولان در هر جایگاهی که هستند به وظیفه خود عمل کنند، بیان کرد: رهبری مانند پدری دلسوز توصیه کردند کسانی که قدرت و مسئولیت دارند از اشرافی گری، اسراف و رفتارهای طاغوتی اجتناب و مشکلات طبقات ضعیف را رفع کنند چراکه این خدمتگزاری نعمت بزرگ پرودگار است.

**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام‌ جمعه سمنان گفت: رسیدگی و توجه به معیشت مردم و تسهیل در امور روزمره آنها، وظیفه اصلی مسئولان کشور است.
آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد امام(ره) این شهر با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص معیشت مردم گفت: زندگی روزمره و معیشت آحاد مردم جامعه امروز دچار مشکلات جدی است و مسئولان باید با اقدام های جدی، در این موضوع تحول ایجاد کنند.
وی با تاکید بر این که مسئولان در شرایط اقتصادی ویژه کشور باید گوش شنوا در خصوص مشکلات مردم داشته باشند گفت: علیرغم کاهش قیمت دلار و سکه در بازار، متاسفانه شاهد کاهش قیمت اجناس اصلی و اساسی زندگی مردم نیستیم.
امام جمعه سمنان افزود: با اقدام های مسئولان قضایی، انتظامی و نظارتی استان، انبارهای احتکار اجناس و کالاهای ضروری در استان کشف و ضبط شده که نیاز است مسئولان در خصوص سرانجام این اجناس به صورت شفاف و روشن به مردم اطلاع رسانی کنند.
وی در ادامه گفت: کم فروشی، گران فروشی، احتکار، قاچاق و اختلاس از حرام های اقتصادی است که در شرایط امروز کشور باید به صورت جدی با آنها برخورد شود.
وی به نقش بازاریان در پیروزی انقلاب و عرصه های حساس کشور اشاره داشت و افزود: امیدواریم بازاریان در مقوله انصاف در فروش و توجه به معیشت مردم در شرایط فعلی کشور، ملاحظه های خاص در نظر بگیرند.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه ایران در زمینه موشک روز به قدرتمندتر از گذشته می شود، گفت: موشک های حامل ماهواره کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به آسمان پرتاب خواهد شد.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین، با بیان اینکه از برجام آبی برای گرانی و بیکاری کشور گرم نمی شود، ادامه داد: تنها با افزایش سطح تولیدات داخلی و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی کشور است که می توان توانمند شد و هرگونه اعتماد به آمریکا و کشورهای اروپایی در این زمینه بی ارزش خواهد بود.
آیت الله عابدینی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، تاکید کرد: دولت و دستگاه های اجرایی باید بیش از گذشته به وضعیت معیشت مردم توجه کنند.

** قم
خطیب جمعه با اشاره به توطئه دشمنان برای قرار دادن مردم در برابر نظام اسلامی، بر ضرورت توجه ویژه مسئولان کشور به نیازها و دغدغه های مردم تأکید کرد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: دراین راستا مسئولان نظام اسلامی باید در برابر تهدیدها و فریادهای پوچ دشمنان ایستادگی کرده وهراسی نداشته باشند.
وی ادامه داد: امروز دشمنان نمی خواهند انقلاب اسلامی ایران، الگوی ایستادگی و مقاومت برای دیگر آزادیخواهان جهان باشد.
وی با بیان اینکه حضور دشمن شکن مردم در صحنه های حساس انقلاب اسلامی، تو دهنی محکمی به آمریکا و همه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: در شرایط کنونی لزوم اعتماد نکردن به قول و امضای دشمنان به خوبی قابل درک و مشاهده است.
آیت الله حسینی بوشهری فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با شکست بی سابقه دشمنان در برابر ملت غیور ایران اسلامی را بسیار امیدبخش عنوان کرد و افزود: تهدید و توطئه دشمنان علیه کشورمان همیشگی بوده است، اما چون مردم راه و مسیر انقلاب را شناخته اند، همواره در کنار نظام اسلامی مانده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مقابله و مبارزه با تبعیض قومی و نژادی یکی از شاخص های دستیابی به عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: امروز در آمریکا و کشورهای غربی که مدعی حمایت از حقوق بشر و عدالت اجتماعی هستند، وضعیت تبعیض قومی و نژاد بیداد می کند.
امام جمعه موقت قم با بیان اینکه یک مدیر در نظام اسلامی باید با تمام وجود آنچه برای خود می پسندد برای دیگران هم بپسندد، خاطرنشان کرد: حاکم و والی نظام اسلامی باید با تمامی اقشار جامعه با عدالت و مهربانی رفتار کند و حتی در نگاه خود به دیگران هم تفاوتی میان افراد قائل نباشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ولی امر مسلمین در این دیدار انگیزه هایی را برای تغییر فضای معنوی و انقلابی قم مورد اشاره قرار دادند و این نکته بسیار مهم و حساسی است که مردم و مسئولان باید به شدت مراقب آن باشند.

** سنندج
امام جمعه موقت سنندج گفت: ایران از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در جهان دارای قدرت زیادی است اما برای رسیدن به توسعه همه جانبه نیاز است همه با تلاش مضاعف در این مسیر حرکت کنیم.
ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: مردم و مسئولان باید با همدلی و تعاون در راستای رفع مشکلات اقتصادی و توسعه کشور گام های جدی تری بردارند.
وی تاکید کرد: بطور قطع با کوشش مضاعف می توانیم زمینه پیشرفت کشور را در تمام بخش ها فراهم کرده و در مقابل توطئه ها و فشارهای دشمنان بایستیم.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: پرستاری از درجه بالایی در دین اسلام برخوردار است و حضرت زینب (س) اول پرستار عالم نمونه یک پرستار عالیقدر است.
ماموستا رستمی بر اهمیت توجه به قشر پرستار تاکید کرد و یادآور شد: پرستاران باید از زنانی مانند حضرت زینب (س) الگو گرفته و در راستای خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به شخصیت والای پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: ایشان همواره یار و یاور فقرا و مظلومان و سرچشمه رافت و مهربانی بودند و ما نیز باید از این شخصیت بزرگوار درس بگیریم و در این مسیر حرکت کنیم.
پنجم جمادی الاول و سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامگذاری شده و امسال این روز مصادف با ۲۲ دی ماه است.

**کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه مسئولان باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند، تاکید کرد: سفره مسئولان باید مانند سفره مردم معمولی باشد و آنان نباید کاری کنند که سفره مردم کمرنگ شود.
آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه 21 دی ماه شهر کرمانشاه افزود: رسیدگی به معیشت مردم بسیار مهم و یکی از وظایف نظام اسلامی است و باید اولویت اول دولت باشد.
او همچنین گفت: تمام مسئولان کشور در هر سطحی که هستند باید یک زندگی عرفی و معمولی داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به توصیه ها و تاکیدهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب در باره پرهیز از اشرافی گری گفت: زندگی اشرافی برای مسئولان خطرناک است.

** اراک
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: آمریکا در فشارهای اقتصادی علیه ایران شکست سنگینی متحمل خواهد شد و ملت ایران روز به روز هوشیارتر می شود.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: دشمنان تصور داشتند با تحریم ها و فشارهای اقتصادی پشت ملت ایران را می شکنند اما کور خوانده اند و ملت بزرگ ایران با صلابت و شجاعت مقابل توطئه ها و تحریم ها ایستادگی می کند.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روزهای گذشته و به مناسبت سالروز 19 دی، آمریکایی ها را تحقیر کردند و فرمودند محاسبات آنها غلط، بچه گانه و احمقانه است.
امام جمعه اراک ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی رهنمودهای حکیمانه ای بیان فرمودند که باید مورد توجه جدی همگان قرار گیرد.
آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: آمریکا برای فشار به ملت ایران از تمام ابزارهای خود استفاده کرده اما هیچ موفقیتی حاصل نکرده است.
وی عنوان کرد: ملت ایران سال های سال است که آمریکا را می شناسد و هرگز به این کشور اعتماد نکرده و نخواهد کرد.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: ملت ایران باید همه تلاش و همت خود را به کار گیرد تا دشمنان به کوچکترین هدف خود دست پیدا نکنند.
امام جمعه اراک گفت: شرایط امروز ایران سخت تر از دوران جنگ تحمیلی نیست و باید با همت بالا، همدلی و انسجام تمام قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کرد.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: دولتمردان، مجلس و همه مدیران و مسئولان باید برای ایام باقی مانده تا سال جدید برنامه ریزی جدی داشته باشند تا ارزاق عمومی مردم تامین شود.
وی تصریح کرد: منابعی که در بودجه برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده باید عملیاتی شود و نظارت ها نیز افزایش یابد.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: حمایت از اشتغال، تولید داخلی، توسعه روستاها، کارآفرینی و توسعه شرکت های دانش بنیان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی عنوان کرد: نباید اجازه داد برخی اختلاف های سیاسی مانع پیشرفت و توسعه در امور مختلف شود.

** تهران
امام جمعه موقت تهران تغییر در نگاه به نظام بودجه ریزی در کوتاه مدت را ضروری دانست و گفت: دستگاه مالیاتی برای آن که عادلانه مالیات دریافت کند، نیازمند اطلاعات است و همه دستگاه ها باید اطلاعات را طبق قانون در اختیار نظام مالیاتی قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسن ابوترابی فرد» در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران اظهارداشت: لایحه بودجه تبیین کننده نقشه راه یک کشور در طول یک سال است به طوری که بعضی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی می گویند بودجه سال آینده را ارائه دهید تا ما تحلیل خود را از حوزه های گوناگون اقتصادی فرهنگی و سیاسی آن کشور ارائه کنیم.
وی افزود: بسیاری از صاحبنظران و مرکز پژوهش‌های مجلس اعتقاد دارند تفاوت معناداری بین لایحه بودجه 98 با سال های گذشته بجز افزایش ارقام متناسب با تورم دیده نمی شود البته اقدامات شفاف سازی شکل گرفته است و قدم های کوتاه برای کاهش بعضی از هزینه ها برداشته شده است اما این اقدامات متناسب با تحول و تغییر و حرکت به سمت بودجه مبتنی بر عملکرد نیست.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این که باید نگاه به نظام بودجه ریزی در کوتاه مدت تغییر کند، افزود: نکاتی که رهبر معظم انقلاب در مورد بودجه اشاره داشتند بیانگر ضرورت و اهمیت این تحول است.
نایب رییس پیشین مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت تغییر در ساختار مالیاتی کشور گفت: ساختار مالیاتی کشور قابل قبول نیست، امروز صاحبنظران اظهار می‌کنند که بین 40 تا 50 درصد یعنی حدود 40 تا 50 هزار میلیارد تومان یا بیش از آن فرار مالیاتی داریم.
وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از فرارمالیاتی در کشور این امر را زمینه سازفساد اقتصادی عنوان کرد و گفت: باید پایه‌های مالیاتی باید افزایش پیدا کند. کشورهایی که خود را از تورم نجات دادند نگاه ویژه ای به پایه‌های مالیاتی داشتند.
ابوترابی فرد یادآورشد: دستگاه مالیاتی کشور برای آن که بتواند عادلانه مالیات دریافت کند، نیازمند اطلاعات است. همه دستگاهها باید اطلاعات را طبق قانون در اختیار نظام مالیاتی قرار دهند.
امام جمعه موقت تهران همچنین با تاکید بر این که قوام و قیام جامعه به اقتصاد سالم، مولد، دانش بنیان و مدیریت صحیح مصرف و نه متکی بر اقتصاد نفت است، گفت: در آستانه تصویب لایحه بودجه سال 98، مجلس شورای اسلامی باید به این حقیقت چشم بدوزد.
وی اظهار داشت: برای حرکت و تعالی جامعه و استحکام و اقتدار جامعه انسانی و اسلامی باید به حوزه اقتصاد توجه ویژه داشته باشیم.
1596


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

راهکار‌هایی برای مهار آتش سوزی در طبیعت + اینفوگرافیک
هرچند یک‌بار شاهد آتش‌سوزی‌هایی در گوشه‌کنار کشور هستیم. حوادثی که علاوه بر خسارت‌های مالی، صدمات جانی را به همراه دارد.
بهترین میوه برای درمان چاقی و لاغری
مصرف پرتقال بهترین درمان چاقی است و با مصرف آن کمبود املاح بدن برطرف و مقاومت طبیعی بدن زیاد می‌شود.
پیش بینی زمان مرگ بیماران آی سی یو!
پژوهشگران دانمارکی الگوریتم جدیدی را توسعه داده‌اند که توسط آن پزشکان می‌توانند خطر مرگ و میر بیماران بخش آ. سی. یو را پیش بینی کنند.
گردگیری قلب و مغز با این خوراکی‌های ضدسرطان
مرکبات برای سلامت قلب مفید هستند در واقع یک مطالعه ژاپنی نشان می‌دهد افرادی که مقدار بیشتری از مرکبات را مصرف می‌کنند نرخ سکته و بیماری‌های قلبی در آن‌ها کاهش پیدا کرده است.
نکاتی مهم که درباره سونوگرافی بارداری باید بدانید
در این مطلب نکاتی مهم که درباره سونوگرافی بارداری به شما خواهیم گفت.
همه چیز درباره سیستم ترمز EBD و عملکرد آن
آنچه شما در این مقاله مطالعه می‌کنید در مورد سیستم ترمز EBD و نحوه عملکرد آن در خوردو‌های تازه تولید شده در بازار خودرو جهان است.
ظرفشویی زنان تهرانی در دهه ۵۰!- عکس
عکسی جالب و دیدنی از خیابانی در جنوب تهران در سال ۱۳۵۴ و زنانی که در حال شست و شوی ظرف در کوچه هستند.
6 قانون طلائی برای رژیم‌های لاغری
افرادی که در طول روز میان وعده مصرف می کنند ، سرعت متابولیسم بالاتری دارند.حتی اگر آن ها به مدت طولانی نیز پشت میز بنشینند و برای ساعات طولانی فعالیت نداشته باشند.
تصویری که کاخ سفید از دونالد ترامپ منتشر کرد جنجال به راه انداخت
کاخ سفید به مناسبت «روز پرچم آمریکا» تصویری از دونالد ترامپ در توئیتر منتشر کرد که جنجال بزرگی به پا کرد و اعتراضات بسیاری را به دنبال داشت.
ادعای الحدث: فرمانده نیرو‌های انصارالله کشته شد
الحدث ادعا کرد در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی، علی عزالدین الجحاف، فرمانده نیرو‌های انصارالله کشته شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرسپولیس وحید امیری را نمی خواهد؟
دو رسانه ترکیه‌ای به بررسی آخرین شرایط وحید امیری، ملی‌پوش ایرانی تیم ترابزون‌اسپور در نقل‌وانتقال‌های تابستانی پرداختند.
راهکار‌هایی برای مهار آتش سوزی در طبیعت + اینفوگرافیک
هرچند یک‌بار شاهد آتش‌سوزی‌هایی در گوشه‌کنار کشور هستیم. حوادثی که علاوه بر خسارت‌های مالی، صدمات جانی را به همراه دارد.
بهترین میوه برای درمان چاقی و لاغری
مصرف پرتقال بهترین درمان چاقی است و با مصرف آن کمبود املاح بدن برطرف و مقاومت طبیعی بدن زیاد می‌شود.
پیش بینی زمان مرگ بیماران آی سی یو!
پژوهشگران دانمارکی الگوریتم جدیدی را توسعه داده‌اند که توسط آن پزشکان می‌توانند خطر مرگ و میر بیماران بخش آ. سی. یو را پیش بینی کنند.
گردگیری قلب و مغز با این خوراکی‌های ضدسرطان
مرکبات برای سلامت قلب مفید هستند در واقع یک مطالعه ژاپنی نشان می‌دهد افرادی که مقدار بیشتری از مرکبات را مصرف می‌کنند نرخ سکته و بیماری‌های قلبی در آن‌ها کاهش پیدا کرده است.
مشهد| در سیزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده پدیده چه گذشت؟
آبرسانی به عشایر استان کرمانشاه رایگان شد
صادرات 4 میلیون دلاری صنایع دستی از گلستان؛ 10 مرکز تخصصی در استان راه‌اندازی شد
سردار معروفی:� بازسازی مناطق سیل‌زده به مدیریت انقلابی و جهادی نیاز دارد
غربالگری 160 هزار گلستانی در طرح ملی «‌کنترل فشارخون»؛ مراجعه مردم به 800 پایگاه ثابت و سیار‌
حمل محصولات کشاورزان گلستانی با 15000 دستگاه کامیون؛ صدور روزانه 2000 بارنامه در استان
فاز 2 پتروشیمی خراسان؛ سرنوشت پر ابهام مهم‌ترین مصوبه سفر رئیس جمهور به خراسان‌شمالی
اصفهان| حمایت از تولیدات داخلی جوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند
‌ابوشریف: مقاومت مردم فلسطین به هیچ عنوان شکسته نخواهد شد - معامله قرن‌ فرصتی برای تحقق ندارد‌
بسیاری از متکدیان در کرمانشاه غیر بومی هستند