پژوهشگران دچار نوعی سردرگمی شده‌اند- ضرورت تدوین سند بالادستی پژوهش در کشور

11:20 ۱۵۷ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 303 0
پژوهشگران دچار نوعی سردرگمی شده‌اند- ضرورت تدوین سند بالادستی پژوهش در کشور

یک پژوهشگر نمونه بر ضرورت تدوین سند بالادستی پژوهش در کشور تاکید کرد و گفت: در این صورت پژوهشگران ما دچار سردرگمی نخواهند شد و هدف غایی عرصه پژوهش مشخص خواهد شد.

ایسنا

دکتر آرش شاهین عضو هئیت علمی دانشگاه اصفهان در گفت و گو با ایسنا ، با تاکید بر اینکه انتخاب او به عنوان پژوهشگر نمونه کشوری حاصل  ۲۰ سال فعالیت پژوهشی در دانشگاه بوده که این فعالیت‌ها در قالب‌های مختلف کتاب، طرح، مقاله و غیره صورت گرفته است، اظهار کرد:  فعالیت شاخص من در حوزه مدیریت کیفیت، مدیریت نوآوری، مدیریت نگهداری تعمیرات و مدیریت زنجیره تامین به ویژه در حوزه مدیریت کیفیت بوده است که در این زمینه نظریه پردازی کرده و الگوهای را طراحی یا بازطراحی کرده و براساس آن مشکلات این حوزه رفع شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در اغلب فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی موفق به توسعه و پیاده سازی الگوهای سرآمدی در حوزه مدیریت شدم که بر اساس آن بسیاری از دغدغه‌ها و مشکلات برطرف شده است.
شاهین همچنین به مهمترین دغدغه‌های پژوهشگران امروز اشاره کرد و گفت: پژوهشگران دچار نوعی سردرگمی شده و همواره این دغدغه را دارند که باید چه کاری را انجام داده و در چه مسیری قدم بگذارند، چرا که ادامه این راه و تصمیم گیری در آن به بودجه و توان مالی بستگی دارد و پژوهشگر با خود این دغدغه را دارد که با پیمودن این مشکلات در نهایت چه حاصلی برای آنها عاید می‌شود؟ به همین دلیل لازم است ما یک سند بالادستی تدوین کنیم که نظیر سایر اسناد امروز مدام قابل تغییر نباشد که اولویت‌های آن هر ساله تغییر یابد. بنابراین لازم است در این سند یک هدف غایی تعیین کنیم که شاخص پژوهشی کشور در عرصه‌های مختلف مشخص شود در این صورت پژوهشگران تکلیف خود را دانسته و می‌توانند براساس آن برنامه ریزی کنند.
این پژوهشگر نمونه کشوری در پایان توصیه کرد: پژوهشگران جوان در انجام فعالیت‌های خود تمرکز داشته باشند و برای رسیدن به نتیجه نهایی تلاش مستمر داشته باشند و این گونه نباشد طرحی را به صورت ایستگاهی و مقطعی انجام دهند.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی

آخرین اخبار

تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل سالن غدیر- والیبالیست‌ها در رختکن ماندند
به دلیل تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل درب سالن غدیر، ملی‌پوشان والیبال ایران نتوانستند راهی هتل (محل اسکان) خود شوند و در رختکن‌ها ماندند.
داورزنی: مربی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند- سالن غدیر واقعاً برای مردم ارومیه کوچک است
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: سرمربی تیم ملی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند و قدرت جوانان ما به مسئولان قدرت چانه‌زنی می‌دهد.
کوبزار: بازی در سالن غدیر ارومیه تجربه جالبی بود
کاپیتان تیم ملی والیبال روسیه بازی در جو سالن غدیر ارومیه را تجربه جالبی خواند.
ساملوو: از باخت به ایران درس می‌گیریم
سرمربی تیم ملی والیبال روسیه گفت: به باخت مقابل ایران احترام می‌گذاریم چون ایران خوب در زمین حاضر شده و والیبال خوبی بازی کرد.
معروف: نقطه عطف بازی باروسیه ست دوم بود
پاسور تیم ملی والیبال ایران گفت: نقطه عطف بازی با روسیه ست دوم بود که اگر می‌باختیم کار سخت می‌شد.
سیدمحمد موسوی دو بازی آینده تیم ملی والیبال را از دست داد
پزشک تیم ملی والیبال ایران با بیان این که سیدمحمد موسوی در حین بازی با روسیه دچار آسیب شد، گفت: موسوی با درد بازی را ادامه داد که به نظرم دو بازی آینده تیم ملی را از دست می‌دهد.
کولاکوویچ: با سرویس‌های قدرتی مقابل روسیه نتیجه گرفتیم- محمودی آماده نیست
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: با زدن سرویس‌های قدرتی از روسیه امتیاز گرفتیم و در مورد محمودی هم باید بگویم که او برای حضور در تیم آماده نیست.
بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
«الاهلی برانکو را دزدید»
روزنامه عربستانی بعد از توافق برانکو با الاهلی عربستان تیتر جالبی را انتخاب کرد.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...

پر بازدید ترین اخبار امروز

بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
جریان حکمت ملی عراق «اپوزیسیون» شد
جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی، از این پس به‌ عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می‌دهد.
قیمت نفت منتظر تصمیم اوپک پلاس
گفته‌های مسؤولان در سطح بین‌المللی گویای اتخاذ توافق اوپک پلاس بر سر کاهش تولید نفت است؛ موضوعی که کارشناسان معتقدند می‌تواند موجب تداوم ثبات و حصول منفعت برای کشورهای صادرکننده و حتی مصرف‌کننده باشد اما اگر این اتفاق نیفتد، قیمت نفت در سراشیبی قرار خواهد گرفت.
بررسی شیوه نامه همکاری اعضای هیأت علمی با مراکز علمی خارجی
انجام پژوهش‌های کاربردی هدفمند و مبتنی بر سند چشم‌انداز و نقشه جامع علمی
تاثیر چاقی و کم‌تحرکی بر کبد چرب-هشدار نسبت به شیوع نگران کننده چاقی در ایران
چاپ مقاله‌ استاد دانشگاه صنعتی شریف در مجله معتبر Physical Review Letters
ساختمان‌های قم در گذر دوره‌ای ۴۰ ساله
اصلاح سبک زندگی، کلید غلبه بر کبد چرب
افتتاح دبیرخانه دائمی ارتباط علوم انسانی و صنعت
ˮمیگرنˮ شایع‌ترین علت سردرد در کودکان-آمار صرع در کودکان
وضعیت تدابیر قضائی برای مقابله با جرایم غذایی
اجرای برنامه درسی پنهان و کاهش گرایش نوجوانان به اعتیاد