استاندار: رتبه خراسان شمالی در بسیاری از شاخص ها پایین است

17:24 ۱۵۸ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 696 0
استاندار: رتبه خراسان شمالی در بسیاری از شاخص ها پایین است

بجنورد – ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: رتبه این استان در بسیاری از شاخص ها از جمله در حوزه مطبوعات که رتبه 31 کشوری را دارد، بسیار پایین است.

ایرنا

به گزارش ایرنا محمد علی شجاع روز چهارشنبه در نشست شماری از اصلاح طلبان استان اظهار داشت: این وضعیت نشان می دهد در تمامی بخش ها و حوزه ها مشکل داریم در حالی که قوانین و مقررات برای تمام کشور یکسان است اما این استان عقب ماندگی زیادی دارد.
وی بر توسعه متوازن استان تاکید کرد و گفت: مسائل و مشکلات استان باید صنفی و گروهی دیده نشود بلکه نگاه باید توسعه ای و همه جانبه باشد.
استاندار خراسان شمالی بر توسعه با نگاه به اولویت های استان اشاره ای کرد و افزود: باید در دانش و تجربه دانایی نیزمد نظر باشد تا توسعه ای همه جانبه را شامل شود.
شجاع بر توجه به پتانسیل و ظرفیت شهرستان ها در برنامه توسعه ای تاکید کرد و افزود: با وجود اینکه شهرستان راز و جرگلان در نوغانداری رتبه پنج کشوری را دارد اما در ارائه تسهیلات ایجاد اشتغال در آخرین رسته های شغلی با عنوان سایر گنجانده شده بود.

**سند توسعه استان تدوین در و در اختیار همگان است
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه سند توسعه استان تدوین و در اختیار همگان قرار گرفته است گفت: برای ارتقای این سند تلاش کنید تا در تمامی حوزه ها پخته شود و آیندگان از آن بهره مند شوند.
شجاع در ادامه با بیان اینکه احزاب سیاسی در گفت و گو به جمع بندی نهایی برسند گفت: احزاب باید نقطه نظرات خود را جمع بندی و برای بکارگیری در اختیار دستگاه ها قرار دهند.
شجاعی با بیان اینکه سهمیه بندی در اداره مملکت نداریم افزود: اگر افراد کارآمد و شایسته می شناسید برای کرسی مدیریت با رزومه معرفی کنید در صورت دارا بودن توانمندی بکار گیری خواهد شد اما تصمیم نهایی را خودم خواهیم گرفت.
وی افزود: در لیست دادن، مشورت دادن باما کوتاهی نکنید و برای مردم کار کنیم.

نرخ اقتصادی بانوان از مردان بیشتر است
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان خیلی بالا نیست گفت: نیروی اهل کار در استان وجود دارد، در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی 4 درصد از کشور بالاتر است.
شجاع اظهار داشت: در روستا نیز نرخ مشارکت اقتصادی زنان از مردان بالاتر است که این نشان می دهد زنان پای کار، تولید، ثروت و معیشت هستند.
وی با بیان اینکه خیزش نیروی کار وجود دارد افزود: اما حرکت استان در این راستا نیست، تسهیلات اشتغال باید به این سمت برود.

**ابلاغ مدیران سرپرست بر روی میز است
استاندار در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ابلاغ مدیران سرپرست بر روی میز است گفت: شایسته سالاری در انتصابات را در عمل خواهیم دید ، هم اکنون در حال بررسی ابلاغ ها هستیم.
شجاع افزود: برای توسعه همه جانبه باید روحیه مطالبه گری داشته باشیم که این استان در این زمینه کم رنگ است که باید تزریق کنیم.
وی اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی باید خوب عمل کنند تا حال این استان خوب شود که در این راستا باید هماهنگ و همسو باشیم.
وی در خصوص مطالبات اهل سنت نیز گفت: در بخشی از جمعیت اهل تسنن که در این استان سکونت دارند کوتاهی هایی شده است که باید جبران شود.
وی با بیان اینکه اهل تسنن این استان شهروندان بسیار خوب هستند از مسئولان دستگاه های اجرایی خواستار رفع مسائل و مشکلات آنان شد و گفت: این قشر لیاقت و شایستگی خدمت را دارند.
21 حزب اصلاح طلب در استان خراسان شمالی وجود دارد.
3007/ 6042


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل سالن غدیر- والیبالیست‌ها در رختکن ماندند
به دلیل تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل درب سالن غدیر، ملی‌پوشان والیبال ایران نتوانستند راهی هتل (محل اسکان) خود شوند و در رختکن‌ها ماندند.
داورزنی: مربی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند- سالن غدیر واقعاً برای مردم ارومیه کوچک است
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: سرمربی تیم ملی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند و قدرت جوانان ما به مسئولان قدرت چانه‌زنی می‌دهد.
کوبزار: بازی در سالن غدیر ارومیه تجربه جالبی بود
کاپیتان تیم ملی والیبال روسیه بازی در جو سالن غدیر ارومیه را تجربه جالبی خواند.
ساملوو: از باخت به ایران درس می‌گیریم
سرمربی تیم ملی والیبال روسیه گفت: به باخت مقابل ایران احترام می‌گذاریم چون ایران خوب در زمین حاضر شده و والیبال خوبی بازی کرد.
معروف: نقطه عطف بازی باروسیه ست دوم بود
پاسور تیم ملی والیبال ایران گفت: نقطه عطف بازی با روسیه ست دوم بود که اگر می‌باختیم کار سخت می‌شد.
سیدمحمد موسوی دو بازی آینده تیم ملی والیبال را از دست داد
پزشک تیم ملی والیبال ایران با بیان این که سیدمحمد موسوی در حین بازی با روسیه دچار آسیب شد، گفت: موسوی با درد بازی را ادامه داد که به نظرم دو بازی آینده تیم ملی را از دست می‌دهد.
کولاکوویچ: با سرویس‌های قدرتی مقابل روسیه نتیجه گرفتیم- محمودی آماده نیست
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: با زدن سرویس‌های قدرتی از روسیه امتیاز گرفتیم و در مورد محمودی هم باید بگویم که او برای حضور در تیم آماده نیست.
بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
«الاهلی برانکو را دزدید»
روزنامه عربستانی بعد از توافق برانکو با الاهلی عربستان تیتر جالبی را انتخاب کرد.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...

پر بازدید ترین اخبار امروز

بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
جریان حکمت ملی عراق «اپوزیسیون» شد
جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی، از این پس به‌ عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می‌دهد.
قیمت نفت منتظر تصمیم اوپک پلاس
گفته‌های مسؤولان در سطح بین‌المللی گویای اتخاذ توافق اوپک پلاس بر سر کاهش تولید نفت است؛ موضوعی که کارشناسان معتقدند می‌تواند موجب تداوم ثبات و حصول منفعت برای کشورهای صادرکننده و حتی مصرف‌کننده باشد اما اگر این اتفاق نیفتد، قیمت نفت در سراشیبی قرار خواهد گرفت.