لزوم اجرای وظایف هر یک از دستگاه‌های ذیربط در امر آسیب‌های اجتماعی

13:29 ۱۵۸ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 289 0
لزوم اجرای وظایف هر یک از دستگاه‌های ذیربط در امر آسیب‌های اجتماعی

استاندار تهران بر لزوم اجرای وظایف هر یک از دستگاه‌های ذیربط در حوزه آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در دوازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران گفت: متکدی به کسی گفته می‌شود که با روش‌های مختلف و بدون ارائه کالا از افرادی که وظیفه تأمین معاش او را ندارند درخواست کمک می‌کند. همچنین ما دو موضوع کودک کار و کودک خیابان را داریم که در تعریف هر یک آمده است کودک خیابان به فردی اطلاق می‌شود که کمتر از 18 سال سن دارد که در خیابان به سر می‌برد یا با خانواده خود ارتباط دارد و در حقیقت سرپناه دارد و یا رابطه وی با خانواده قطع شده و سرپناهی ندارد.
وی افزود: افرادی هم که کمتر از 15 سال و یا بین 15 تا 18 سال سن دارند مشمول قانون کار نمی‌شوند؛ اما مشغول کار هستند و نقشی در تامین معاش خانواده خود به دلایل مختلفی چون شرایط بد اقتصادی خانواده دارند؛ کودک کار گفته می‌شود.
وی ادامه داد: همه به نقش مردم در حل معضلاتی همچون کودکان کار تاکید دارند. در حقیقت باید مسائل اجتماعی را با مشارکت مردم حل و فصل کرد و در این میان باید با شناسایی نهادهای اجتماعی و سمن‌هایی که در این حوزه به صورت قانونی فعال هستند نسبت به حل این مشکلات اقدام کرد.
بندپی تاکید کرد: اجتماعی کردن حل مسائل اجتماعی را باید در دستور کار خود قرار دهیم و در این میان نقش انجمن‌های خیریه و جمعیت‌های داوطلب بسیار پررنگ است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر نقش رسانه‌ها در حل این معضل اجتماعی تاکید کرد و افزود: نباید مسائل را به صورت سیاسی نگاه کنیم. موضوع آسیب‌های اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است. هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم و دوازدهم و هیچ وزیری به اندازه وزیر کشور فعلی به موضوع مسائل آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا نکرده است.
بندپی ادامه داد: شرح وظایف نهادها و سازمان‌ها احصا شده است و کاملا مشخص است. لذا باید هر یک از سازمان‌ها وظایف خود را به درستی انجام دهد.
وی ادامه داد: در حوزه درمان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ همکاری انجام نشده، این در حالیست که هر یک از دستگاه‌های ذیربط در موضوع آسیب‌های اجتماعی موظف هستند که وظایف خود را انجام دهند. لذا هیچ کوتاهی در این زمینه با توجه به جلسات برگزار شده قابل پذیرش نیست.
استاندار تهران تاکید کرد: فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، بهزیستی و کمیته امداد و سازمان‌های مردم نهاد باید با توجه به 22 نقطه‌ای که مشخص شده‌اند بررسی‌های لازم را انجام دهند و نسبت به جمع‌آوری و پذیرش افراد متکدی در این نقاط که نزدیک مراکز گردشگری و جاذبه‌های تاریخی است اقدام کنند.
وی ادامه داد: در حوزه کودکان کار و خیابان نیز شهرداری به همراه سازمان بهزیستی و سمن‌های خوشنام فعال باید ظرف حداکثر تا 28 دی ماه فضاهای فیزیکی مورد نیاز را اعلام کند تا پس از مشخص شدن ظرفیت‌های موجود و تامین نیازها نسبت به حل مشکلات اقدام شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل سالن غدیر- والیبالیست‌ها در رختکن ماندند
به دلیل تجمع هواداران ارومیه‌ای مقابل درب سالن غدیر، ملی‌پوشان والیبال ایران نتوانستند راهی هتل (محل اسکان) خود شوند و در رختکن‌ها ماندند.
داورزنی: مربی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند- سالن غدیر واقعاً برای مردم ارومیه کوچک است
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: سرمربی تیم ملی لهستان حاشیه‌سازی می‌کند و قدرت جوانان ما به مسئولان قدرت چانه‌زنی می‌دهد.
کوبزار: بازی در سالن غدیر ارومیه تجربه جالبی بود
کاپیتان تیم ملی والیبال روسیه بازی در جو سالن غدیر ارومیه را تجربه جالبی خواند.
ساملوو: از باخت به ایران درس می‌گیریم
سرمربی تیم ملی والیبال روسیه گفت: به باخت مقابل ایران احترام می‌گذاریم چون ایران خوب در زمین حاضر شده و والیبال خوبی بازی کرد.
معروف: نقطه عطف بازی باروسیه ست دوم بود
پاسور تیم ملی والیبال ایران گفت: نقطه عطف بازی با روسیه ست دوم بود که اگر می‌باختیم کار سخت می‌شد.
سیدمحمد موسوی دو بازی آینده تیم ملی والیبال را از دست داد
پزشک تیم ملی والیبال ایران با بیان این که سیدمحمد موسوی در حین بازی با روسیه دچار آسیب شد، گفت: موسوی با درد بازی را ادامه داد که به نظرم دو بازی آینده تیم ملی را از دست می‌دهد.
کولاکوویچ: با سرویس‌های قدرتی مقابل روسیه نتیجه گرفتیم- محمودی آماده نیست
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: با زدن سرویس‌های قدرتی از روسیه امتیاز گرفتیم و در مورد محمودی هم باید بگویم که او برای حضور در تیم آماده نیست.
بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
«الاهلی برانکو را دزدید»
روزنامه عربستانی بعد از توافق برانکو با الاهلی عربستان تیتر جالبی را انتخاب کرد.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...

پر بازدید ترین اخبار امروز

بلندترین آبشار ایران- عکس
آبشار «لاتون» در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل و در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه جای گرفته است و ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
جریان حکمت ملی عراق «اپوزیسیون» شد
جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی، از این پس به‌ عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می‌دهد.
قیمت نفت منتظر تصمیم اوپک پلاس
گفته‌های مسؤولان در سطح بین‌المللی گویای اتخاذ توافق اوپک پلاس بر سر کاهش تولید نفت است؛ موضوعی که کارشناسان معتقدند می‌تواند موجب تداوم ثبات و حصول منفعت برای کشورهای صادرکننده و حتی مصرف‌کننده باشد اما اگر این اتفاق نیفتد، قیمت نفت در سراشیبی قرار خواهد گرفت.
تغییر شهرداران سه منطقه تهران با حکم حناچی
از ˮکاهش بار مراجعات درمانی مردمˮ تا ˮموافقت پلیس برای افزایش اعتبار گذرنامه‌هاˮ
موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد
دهیاران رقیب شهرداران نیستند
برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در اواخر تیر - ثبت‌نام نامزدها در هفته آینده
ادامه ممنوعیت ورود ‌عضو شورای شهر فردیس به جلسات شورا
موافقت اعضای شورای شهر تهران با حضور زنان در ارکان اجرایی و نظارت شورایاری‌ها
مخالفت ˮسالاریˮ با دخالت اعضای شورای شهر در نظارت بر انتخابات شورایاری‌ها
تاکید وزیر کشور: پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی طرح‌ها با هم دیده شوند
مهاجرت کارگاه‌های آلاینده تهران به شهرستان پاکدشت