دانشجویان باید قدرت تحلیل سیاسی خود را ارتقاء دهند

16:55 ۱۶۲ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 378 0
دانشجویان باید قدرت تحلیل سیاسی خود را ارتقاء دهند

بندرعباس- ایرنا- ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، بیان داشتند: دانشجویان نقش مهمی در رشد و پویایی جامعه دارند و باید قدرت تحلیل سیاسی خود را ارتقاء دهند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته اظهار داشتند: دانشجویان از ذخیره های انقلاب محسوب می شوند که کلید آینده جامعه را به دست می گیرند .
ائمه جمعه هرمزگان با اشاره به اقدام کور تروریستی اسکتبار جهانی در چابهار، گفتند: اقتدار و امنیت کشور با اقدامات کور تروریستی خدشه دار نخواهد شد.
تاکید بر رعایت قانون، تلاش مسوولان برای بهبود معیشت مردم، اشاره به تشکیل شورای انقلاب فرهنگی توسط امام راحل و تاکید بر ادای حق نماز در جامعه ،از دیگر محورهای سخنان ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز بود.

**قشم
امام جمعه موقت قشم گفت: جنبش دانشجویی همواره مخالف استعمار، استکبار و استبداد است وهمواره بر محور عدالت خواهی فعالیت می کند.
حجت الاسلام علی عرفان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم اظهار داشت: دانشجویان باید قدرت تحلیل سیاسی خود را تقویت کنند و با شناخت کامل از شرایط جهان، نسبت به ابزارهای حمله دشمن آگاهی داشته باشند.
امام جمعه موقت قشم در ادامه به تشکیل شورای انقلاب فرهنگی توسط امام راحل اشاره و تاکید کرد: انقلاب جمهوری اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و برای تغییر وضعیت فرهنگی کشور شکل گرفت.
عرفان پورهمچنین با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، گفت: باید حق نماز در جامعه ادا شود و مسلمانان در جوامع اسلامی باید برای ادای نماز در جامعه قیام کنند.
امام جمعه موقت قشم اظهار داشت: جنبه تربیتی نماز برای جوانان و نوجوانان باید مورد توجه مسوولان قرار بگیرد و نهادهای انقلابی از جمله آموزش و پرورش باید نسبت به این مساله آگاهانه رفتار کنند.
**جاسک
امام جمعه جاسک نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت روز دانشجو، گفت: اگر دانشجویان به رسالت خود عمل کنند جامعه در مسیر رشد و پویایی حرکت خواهد کرد.
حجت الاسلام محمدکاظم مناقبیان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت مجدد شناروهای صیادی ترال و کشتی های صید فانوس ماهیان، اظهار داشت: ظاهرا سازمان شیلات مجدد به این شناورها اجازه فعالیت داده است.
وی افزود: متاسفانه دیروز دو فروند از این شناورها تخلف کردند و از سوی دستگاه های مسوول توقیف شدند.
حجت الاسلام مناقبیان با تاکید بر نظارت هر چه بیشتر بر فعالیت این شناورها، تصریح کرد: در صورتی که این کشتی ها خارج از چارچوب تعریف شده از سوی سازمان شیلات فعالیت کنند، به طو یقین مردم با آنان برخورد خواهند کرد و مسیر صید برای این کشتی ها ناامن می شود.

**میناب
امام جمعه موقت میناب با اشاره به نقش مهم دانشجویان در ارتقاء بصیرت و آگاهی مردم جامعه، گفت: جنبش‌های دانشجویی پرچمداران استقلال ‌طلبی کشور هستند.
حجت الاسلام حسن زارعی در خطبه های این هفته نماز جمعه میناب با گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: دشمن همواره به دنبال نفوذ در میان دانشجویان است اما با بیداری و هوشیاری دانشجویان، همواره نقشه های آنان نقش برآب شده است.
وی ادامه داد: دشمنان همواره به دنباه سیاه نمایی و مایوس کردن مردم ما هستند ، در حالی است که غربی‌ها در کشورهای خود، نفس‌های مخالف را خفه و قلم‌ها را می ‌شکنند.

**پارسیان
امام جمعه پارسیان گفت: دانشجویان با ارتقاء آگاهی سیاسی و دینی از انحراف دور می مانند و از همین رو باید کاملا هوشیار و آگاه باشند.
حجت‌الاسلام هادی میرزایی در خطبه‌های این هفته با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر نسبت به ادای حق نماز در جامعه، اظهار داشت: مدارس می‌توانند موثرترین مکان در عرصه تربیتی نماز بین جوانان و نوجوانان باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به خروج امریکا از برجام و تعهد اروپا به ایران نسبت به تضمین منافع جمهوری اسلامی در تعهد برجام، گفت: متاسفانه اروپایی ها تا به امروز فقط حرف زده اند و هیچ اقدام عملی نداشته اند.
حجت الاسلام میرزایی تاکید کرد: راهکار مقابله با اسکتبار جهانی و بدعهدی های اروپایی ها ، دیپلماسی انقلابی است و اینکه مسوولان باید از چشم امید داشتن به اروپایی ها دست بردارند .
امام جمعه پارسیان با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند اقتدار و امنیت کشور بزرگ ایران اسلامی با این ‌گونه اقدام های کور خدشه ‌دار نمی‌شود.
7198/6048


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سدخیرآباد در آستانه سرریز شدن؛ نجات نیکشهر از خشکسالی
چابهار- ایرنا- رحمت الهی شهرستان نیکشهر را از خشکسالی نجات داد و سد خیرآباد این شهرستان با حجم 27 میلیون و 300 هزار مترمکعب هم اینک بر اثر بارندگی ها و سیلاب های اخیر حدود 25 میلیون مترمکعب آبگیری شده و در آستانه سرریز شدن است.
مشکلات بهداشتی؛ دغدغه سیل زدگان گلستان
گرگان - ایرنا - ساده انگارانه است که باور کنیم سیل گلستان با فروکش کردن آب تمام شده است؛ این ویرانگر آنقدر لایه های پنهان و پیدا دارد که بعید است به این زودی کم اثر شود؛ نمونه اش مشکلات بهداشتی که با گرم شدن هوا بروز کرده و در حال تبدیل شدن به معضلی برای مردم منطقه است.
قیمت کاغذ و آثار آن بر صنعت چاپ و نشریات
دزفول - ایرنا - قیمت افسارگسیخته کاغذ در ماه های اخیر مشکلات فراوانی در زمینه چاپ، روزنامه و وضعیت فرهنگی جامعه ایجاد کرده است که اگر به این موضوع رسیدگی نشود به یک بحران در حوزه فرهنگ تبدیل خواهد شد.
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده برگزار شد
مشهد - ایرنا - هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده روز یکشنبه در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در دادسرای مشهد برگزار شد و کیفر خواست متهم ردیف اول پرونده در این جلسه قرائت شد.
معاون سازمان برنامه و بودجه:مقاومت مدنظر رهبری باید عملیاتی شود
بیرجند - ایرنا - معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان های سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی در سال جدید و مضاعف شدن فشارهای بیرونی، همه باید در کنار هم با عزم ملی و قاطعیت مقاومتی را که مقام معظم رهبری از همه انتظار دارند، عملیاتی کنیم.
موسسه مد طراحان، گامی نو در ارائه کارگاه‌های تخصصی مد و لباس در گیلان
طراحی لباس و مد از رشته‌های خیلی مهم و اثرگذار و پررونق در دنیا است. در سال‌های اخیر به این موضوع در داخل کشور توجه شده تا بر اساس ریشه‌های ایرانی و اسلامی و فرهنگ غنی ایران از نظر تنوع رنگ و لباس طراحی و دوخت شود.
قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا
رشت - ایرنا - آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
«کی سفر» آینده روشنی دارد
مدیر بازرگانی هدلینگ گردشگری تک ستاره ضمن تشریح فعالیت‌های این مجموعه، استقبال از محصول جدید این هلدینگ تحت عنوان «کی سفر» را فراتر از انتظار توصیف کرد.
جاده فنوج - اسپکه در سیستان و بلوچستان بازگشایی شد
زاهدان - ایرنا - مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر فنوج - اسپکه که در اثر طغیان رودخانه های محلی بسته شده بود ظهر یکشنبه بازگشایی شد.
بهبود و آسان‌سازی ارتباطات تلفنی با پاناسونیک
تقریبا می‌توان گفت این روزها کمتر مکانی را می‌توان یافت که فاقد تلفن ثابت باشد. شما در هر مکانی که هستید اگر به اطرافتان بنگرید یک تلفن را خواهید یافت. همین امر نشانگر این است که تلفن جزوی از زندگی انسان شده و نبود آن ممکن است هر شخصی را دچار مشکل کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ندامتگاه شهرری
رییس ندامتگاه شهرری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بخش های مختلف فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه شهرری خبر داد.
پیوس: پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد
فرشاد پیوس، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که این تیم برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
آمریکا منکر اصلی دنیای اسلام است
انتظار رهبری پیشرفت مقتدرانه ماموریت های سپاه است
ایران از تهدیدات دشمن هراسی ندارد
استعفا و انتخاب شهردار قائمشهر در یک روز
شبح ایرانی در عمق خلیج فارس
به دنبال جنگ نیستیم اما در آمادگی کامل هستیم
استاندار خراسان رضوی: امروز به روشنگری دفاع مقدس نیاز داریم
وزیر دفاع: دشمن به دنبال القا ناامیدی در جامعه است
واکنش به تبعیت بحرین از سیاست های عراق هراسی آمریکا
روز قدس، رشادت های مردم فلسطین را ماندگار کرد