خطبه های نماز جمعه مرکز شهرستان های استان یزد

15:21 ۴ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 96 0
خطبه های نماز جمعه مرکز شهرستان های استان یزد

یزد - ایرنا- امام جمعه ابرکوه 16 آذرماه را نماد حرکت و جنبش دانشجویی دانست و گفت: در چنین روزی در سال 32 حدود چهار ماه بعد از کودتای 28 مرداد سه دانشجوی آزادی خواهی برای مبارزه با طاغوت و اربابانش مخصوصاً آمریکا در دانشگاه به خاک و خون کشیده شدند .

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: بخشی از حرکت ضد استکباری و ضد استعماری در سال‌های پایانی حکومت طاغوت توسط دانشجویان مسلمان و مبارز شکل گرفت.
وی تصریح کرد: جنبش دانشجویی خصلتی ضدّ استکباری دارد و فراگیرسازی گفتمان انقلابی گری، افزایش بصیرت و آگاهی دینی دانشجویان برای تحلیل سیاسی، فقر و فساد ستیزی، مطالبه عدالت، میدان‌داری در جنبش نرم افزاری و کمک به تحقق تمدن نوین اسلامی رسالت های سنگینی است که این جنبش دنبال می کند.
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: جنبش دانشجویی برای کسب توفیق باید با آفات مبارزه کند و دانشجویان هوشیارانه مراقب باشند که نقش ابزار برای جبهه اپوزیسیون را نداشته باشند و از آرمان‌های انقلاب دور نشده و در دام احزاب سیاسی نیفتند .
وی تصریح کرد: دشمن سال‌هاست تلاش می‌کند به جنبش دانشجویی مسیر انحرافی دهد و آرمان های دانشجویی را به نفع غرب گرایان مصادره و کاری کند که گویی جنبش دانشجویی حامی امریکا شود.
امام جمعه ابرکوه در ادامه خطبه ها گفت: در روزهای اخیر شاهد معرکه‌گیری امریکا درباره قدرت موشکی ایران بودیم که با نمایش تکه هایی از یک موشک شلیک شده به ریاض مدعی شد که این موشک ساخت ایران است، اما همپیمانان آمریکا در این خیمه شب بازی او را همراهی نکردند .
امام جمعه ابرکوه یادآورشد: دشمنان جمهوری اسلامی می‌دانند که برنامه موشکی ایران کاملاً دفاعی است نه تهاجمی و توان موشکی ضامن امنیت ایران و خار چشم دشمن است.
حسینی در خصوص 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام (ره) در سال 63 نیز گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در رأس همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و متولی سیاستگذاری در عرصه فرهنگ است اما آنچه از این شورا دیده شده مصوبات پیاپی بوده که اجرایی شده برخی از آنان مغفول مانده است.
حسینی یادآورشد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مقوله ای مانند عفاف و حجاب ورود پیدا کرده و مصوبه می‌گذارند اما نهادهای قانونی و فرهنگی آن را اجرا نکردند واین در حالی است که هویت ملی دینی و حتی سبک زندگی ما ظرف سه دهه گذشته رنگ و لعاب غربی گرفته است.
7540/
*****
امام جمعه بهاباد : حوادث تروریستی برای کمرنگ کردن جشن چهل سالگی انقلاب است
امام جمعه بهاباد با محکومیت حادثه تروریستی چابهار توسط گروهک تروریست الفرقان گفت: حوادث تروریستی حلقه ای از زنجیره خرابکاری‌های دشمن برای جلوگیری از گرفتن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نمازجمعه بهاباد افزود: دشمن برای اینکه مردم را نسبت به نظام بد بین کند، دست به هر اقدامی می‌زند اما با توجه به اینکه مردم سال‌هاست به بلوغ سیاسی رسیده‌اند اهداف شوم دشمن محقق نمی شود.
خطیب جمعه بهاباد با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو گفت: این روز نماداستکبارستیزی دانشجویان بوده و تولید علم محور پیشرفت کشور است.
ابراهیمی بشکانی افزود: عقب‌ماندگی‌های کشور در دوره حکومت طاغوت به‌خاطر این بود که به مقوله علم در کشور اهمیت داده نشد و عالمان را محترم نشمردند.
وی ادامه داد: تکشلها و جنبش دانشجویی باید دانشجویان را از افتادن در گرداب‌هایی مانند جاذبه‌های غریزی، فریب‌های سیاسی، دکانداری‌های به‌ظاهر معنوی و عرفان‌های ساختگی مصونیت بخشند.
حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی در خصوص پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: مسئولان باید سعی کنند تا به جنبه تربیتی نماز برای نسل جوان‌ توجه ویژه ای داشته باشند .
امام جمعه بهاباد با تاکید بر اینکه برنامه‌ها و جلسات اداری و وقت فعالیت مغازه ها باید با وقت نماز برنامه‌ریزی شود، افزود: اگر این مسأله به‌طور عملی در جامعه اجرا شود، بسیاری از مشکلات و نابهنجاری‌های اجتماعی و فردی کنترل می شود.
مرکز شهرستان 20 هزار نفری بهاباد درفاصله 200 کیلومتری جنوب شرق یزد قراردارد.
9877/
*****
امام جمعه مهریز: دانشجویان در مسیر استکبارستیزی حرکت کنند
امام جمعه مهریز گفت: دانشجویان واقعی پیرو خط امام و رهبری به مسیر استکبارستیزی، علیه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ادامه می دهند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نمازجمعه امروز مهریز با گرامیداشت روز دانشجو و خاطره شهدای دانشگاهی افزود: 16 آذر در تقویم کشور ما روز دانشجوی ضد آمریکاست.
وی ادامه داد: دانشجویان باید نماد عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب باشند و جنبش دانشجویی در شرایط کنونی رسالت سنگینی بر عهده دارد.
محی الدینی نقش آفرینی در فراگیر سازی گفتمان انقلابی، افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی و حضور در میدان عمل در تحصیل علم و دانش را مهمترین وظایف دانشجویان دانست.
وی خاطر نشان کرد: باید دانشگاه های ما افرادی را تربیت کنند که مومن، متخلق، انقلابی و دارای عمق بصیرت دینی و سیاسی باشند و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.
7541/
*****
امام جمعه موقت میبد: پیشرفتهای جامعه مرهون قشر دانشگاهی و حوزه ای است
امام جمعه موقت میبد گفت: دو قشر دانشگاهی و حوزه ای دو قشر پیشرو و هدایتگری هستند که پیشرفتهای جامعه مرهون تلاش های آنان است.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری درخطبه های نمازجمعه میبد با گرامیداشت روز دانشجو، افزود: دانشجو باید نسبت به محیط پیرامون خود احساس مسئولیت کند و اگر ظلمی دید فریاد بزند و با توجه به اینکه در سنین جوانی است، ترس و واهمه ای ندارد و اهل ملاحظه کاری نیست، طبیعی است.
وی در خصوص روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه که در پیش رو است خاطرنشان کرد: ما دشمنی کینه توز و حیله گر داریم که سعی می کند از این فرصت ها برای ما تهدید بسازد.
امام جمعه موقت میبد تصریح کرد: دشمنان کسانی را به اسم دانشجو در حرکت هایی انحرافی در مسیری خاص خودشان قرار می دهند تا چهره دانشجو را تخریب کنند.
غفوری همچنین در خصوص نوسانات قیمت ارز و تاثیر آن بر زندگی مردم گفت: انتظارمردم این است که همانطور که قیمت های اجناس همراه با قیمت ارز افزایش یافت، با پایین آمدن قیمت ارز، قیمت پایین بیاید تا کسانی که حقوق ثابت دارند و قدرت خریدشان دچار آسیب شده، بتوانند در شرایط بهتری زندگی کنند.
مرکز شهرستان 100هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6014/
****


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

تمایل سیتی برای پرداخت بند فسخ ستاره اتلتیکو
سائول نیگز، ستاره جوان اتلتیکو مادرید در فهرست خرید تابستانی منچسترسیتی قرار دارد.
شفر پروژه رد کردن گرو و نیومایر را گردن گرفت
وینفرد شفر سرمربی استقلال از همین حالا نقشه خرید بازیکنان جدید خارجی را کشیده.
فتحی: ۱۰۰ بار گفتم قرار نیست مجیدی بیاید
مدیرعامل باشگاه استقلال بار دیگر تاکید کرد که هنوز هیچ برنامه‌ای برای حضور فرهاد مجیدی و مجتبی جباری در کادر فنی آبی‌پوشان وجود ندارد.
جریمه مالی سنگین بارسلونا در انتظار دمبله
عثمان دمبله، ستاره 21 ساله فرانسوی با بی انضباطی جدیدش همه را در بارسلونا شگفت زده کرد.
احتمال محرومیت کمال و کی‌روش!
کمال کامیابی‌نیا و کی‌روش استنلی روبه‌روی علیرضا فغانی داور بازی سپاهان و پرسپولیس به هم فحاشی کردند. این فحاشی باعث شد داور تصمیم به اخراج هر دو بازیکن بگیرد.
سیدجلال: دیگر سکوت جایز نیست
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما سخت‌ترین شرایط را سپری کردیم اما این برخوردهایی که با بازیکنان پرسپولیس می‌شود دور از انصاف است.
آذری: رئیس کمیته داوران کجا پنهان شده‌ است؟
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: مدیران و متولیان فوتبال فقط به فکر بحث بازنشستگی هستند و مسابقات فوتبال و نظارت دقیق بر آن رها شده است.
عاقبت تلخ توهین نژادپرستانه برای هوادار چلسی
هوادار ۶۰ ساله‌ای که در ورزشگاه استمفوربریج به رحیم استرلینگ توهین نژادپرستانه کرده بود، نه تنها شغلش را از دست داد، بلکه دیگر حق ورود به ورزشگاه استمفوردبریج را ندارد.
پیراهن کدام تیم سری آ به مسی می‌آید؟
شایعه انتقال مسی به سری آ می تواند لیگ ایتالیا را در مسیر جدید قرار دهد.
هوچی‌گری هواداران کاشیما نتیجه داد
کاپیتان های اول و دوم پرسپولیس اعلام کردند از روز چهارشنبه تمرینات این تیم برگزار نخواهد شد و سرخپوشان به دلیل وضعیت نامشخص باشگاه ممکن است برابر پارس جم به میدان نروند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
گریم خاص الهام حمیدی در سریال جدیدش
الهام حمیدی پست جدیدی را در صفحه شخصی ش در اینستاگرام منتشر کرد.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
احتمال اصلاحات در بودجه ۹۸-یک نظر قضایی در مورد اینستاگرام-ایران، بزرگترین پناهجوپذیر جهان و...
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای خراسان جنوبی
گسترش رویش‌های انقلاب موجب شکست دشمن در تهاجم به معنویات می شود
گسترش رویش‌های انقلاب موجب شکست دشمن در تهاجم به معنویات خواهد شد
نباید ارتباط جوانان با نسل انقلاب قطع شود
امکان رفع محرومیت با برنامه ریزی-توصیه آملی به رهبران اروپایی-ادعای العبادی علیه ایران و...
کاربردی ترین نشست مجمع استانداران در بوشهر برگزار شد
احتمال بازگشت طرح خرید سربازی-نظراتی درمورد منع بکارگیری بازنشستگان-تایید حکم اعدام باقری درمنی
40 سال پاسخگویی
گزارش کامل دومین کنفرانس مقابله با تروریسم-دستگیری چهار متهم حادثه تروریستی چابهار و...