خطبه های نماز جمعه مرکز شهرستان های استان یزد

15:21 ۱۶۳ روز پیش ایرنا 293 0
خطبه های نماز جمعه مرکز شهرستان های استان یزد

یزد - ایرنا- امام جمعه ابرکوه 16 آذرماه را نماد حرکت و جنبش دانشجویی دانست و گفت: در چنین روزی در سال 32 حدود چهار ماه بعد از کودتای 28 مرداد سه دانشجوی آزادی خواهی برای مبارزه با طاغوت و اربابانش مخصوصاً آمریکا در دانشگاه به خاک و خون کشیده شدند .

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: بخشی از حرکت ضد استکباری و ضد استعماری در سال‌های پایانی حکومت طاغوت توسط دانشجویان مسلمان و مبارز شکل گرفت.
وی تصریح کرد: جنبش دانشجویی خصلتی ضدّ استکباری دارد و فراگیرسازی گفتمان انقلابی گری، افزایش بصیرت و آگاهی دینی دانشجویان برای تحلیل سیاسی، فقر و فساد ستیزی، مطالبه عدالت، میدان‌داری در جنبش نرم افزاری و کمک به تحقق تمدن نوین اسلامی رسالت های سنگینی است که این جنبش دنبال می کند.
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: جنبش دانشجویی برای کسب توفیق باید با آفات مبارزه کند و دانشجویان هوشیارانه مراقب باشند که نقش ابزار برای جبهه اپوزیسیون را نداشته باشند و از آرمان‌های انقلاب دور نشده و در دام احزاب سیاسی نیفتند .
وی تصریح کرد: دشمن سال‌هاست تلاش می‌کند به جنبش دانشجویی مسیر انحرافی دهد و آرمان های دانشجویی را به نفع غرب گرایان مصادره و کاری کند که گویی جنبش دانشجویی حامی امریکا شود.
امام جمعه ابرکوه در ادامه خطبه ها گفت: در روزهای اخیر شاهد معرکه‌گیری امریکا درباره قدرت موشکی ایران بودیم که با نمایش تکه هایی از یک موشک شلیک شده به ریاض مدعی شد که این موشک ساخت ایران است، اما همپیمانان آمریکا در این خیمه شب بازی او را همراهی نکردند .
امام جمعه ابرکوه یادآورشد: دشمنان جمهوری اسلامی می‌دانند که برنامه موشکی ایران کاملاً دفاعی است نه تهاجمی و توان موشکی ضامن امنیت ایران و خار چشم دشمن است.
حسینی در خصوص 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام (ره) در سال 63 نیز گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در رأس همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و متولی سیاستگذاری در عرصه فرهنگ است اما آنچه از این شورا دیده شده مصوبات پیاپی بوده که اجرایی شده برخی از آنان مغفول مانده است.
حسینی یادآورشد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مقوله ای مانند عفاف و حجاب ورود پیدا کرده و مصوبه می‌گذارند اما نهادهای قانونی و فرهنگی آن را اجرا نکردند واین در حالی است که هویت ملی دینی و حتی سبک زندگی ما ظرف سه دهه گذشته رنگ و لعاب غربی گرفته است.
7540/
*****
امام جمعه بهاباد : حوادث تروریستی برای کمرنگ کردن جشن چهل سالگی انقلاب است
امام جمعه بهاباد با محکومیت حادثه تروریستی چابهار توسط گروهک تروریست الفرقان گفت: حوادث تروریستی حلقه ای از زنجیره خرابکاری‌های دشمن برای جلوگیری از گرفتن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نمازجمعه بهاباد افزود: دشمن برای اینکه مردم را نسبت به نظام بد بین کند، دست به هر اقدامی می‌زند اما با توجه به اینکه مردم سال‌هاست به بلوغ سیاسی رسیده‌اند اهداف شوم دشمن محقق نمی شود.
خطیب جمعه بهاباد با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو گفت: این روز نماداستکبارستیزی دانشجویان بوده و تولید علم محور پیشرفت کشور است.
ابراهیمی بشکانی افزود: عقب‌ماندگی‌های کشور در دوره حکومت طاغوت به‌خاطر این بود که به مقوله علم در کشور اهمیت داده نشد و عالمان را محترم نشمردند.
وی ادامه داد: تکشلها و جنبش دانشجویی باید دانشجویان را از افتادن در گرداب‌هایی مانند جاذبه‌های غریزی، فریب‌های سیاسی، دکانداری‌های به‌ظاهر معنوی و عرفان‌های ساختگی مصونیت بخشند.
حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی در خصوص پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: مسئولان باید سعی کنند تا به جنبه تربیتی نماز برای نسل جوان‌ توجه ویژه ای داشته باشند .
امام جمعه بهاباد با تاکید بر اینکه برنامه‌ها و جلسات اداری و وقت فعالیت مغازه ها باید با وقت نماز برنامه‌ریزی شود، افزود: اگر این مسأله به‌طور عملی در جامعه اجرا شود، بسیاری از مشکلات و نابهنجاری‌های اجتماعی و فردی کنترل می شود.
مرکز شهرستان 20 هزار نفری بهاباد درفاصله 200 کیلومتری جنوب شرق یزد قراردارد.
9877/
*****
امام جمعه مهریز: دانشجویان در مسیر استکبارستیزی حرکت کنند
امام جمعه مهریز گفت: دانشجویان واقعی پیرو خط امام و رهبری به مسیر استکبارستیزی، علیه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ادامه می دهند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نمازجمعه امروز مهریز با گرامیداشت روز دانشجو و خاطره شهدای دانشگاهی افزود: 16 آذر در تقویم کشور ما روز دانشجوی ضد آمریکاست.
وی ادامه داد: دانشجویان باید نماد عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب باشند و جنبش دانشجویی در شرایط کنونی رسالت سنگینی بر عهده دارد.
محی الدینی نقش آفرینی در فراگیر سازی گفتمان انقلابی، افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی و حضور در میدان عمل در تحصیل علم و دانش را مهمترین وظایف دانشجویان دانست.
وی خاطر نشان کرد: باید دانشگاه های ما افرادی را تربیت کنند که مومن، متخلق، انقلابی و دارای عمق بصیرت دینی و سیاسی باشند و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.
7541/
*****
امام جمعه موقت میبد: پیشرفتهای جامعه مرهون قشر دانشگاهی و حوزه ای است
امام جمعه موقت میبد گفت: دو قشر دانشگاهی و حوزه ای دو قشر پیشرو و هدایتگری هستند که پیشرفتهای جامعه مرهون تلاش های آنان است.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری درخطبه های نمازجمعه میبد با گرامیداشت روز دانشجو، افزود: دانشجو باید نسبت به محیط پیرامون خود احساس مسئولیت کند و اگر ظلمی دید فریاد بزند و با توجه به اینکه در سنین جوانی است، ترس و واهمه ای ندارد و اهل ملاحظه کاری نیست، طبیعی است.
وی در خصوص روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه که در پیش رو است خاطرنشان کرد: ما دشمنی کینه توز و حیله گر داریم که سعی می کند از این فرصت ها برای ما تهدید بسازد.
امام جمعه موقت میبد تصریح کرد: دشمنان کسانی را به اسم دانشجو در حرکت هایی انحرافی در مسیری خاص خودشان قرار می دهند تا چهره دانشجو را تخریب کنند.
غفوری همچنین در خصوص نوسانات قیمت ارز و تاثیر آن بر زندگی مردم گفت: انتظارمردم این است که همانطور که قیمت های اجناس همراه با قیمت ارز افزایش یافت، با پایین آمدن قیمت ارز، قیمت پایین بیاید تا کسانی که حقوق ثابت دارند و قدرت خریدشان دچار آسیب شده، بتوانند در شرایط بهتری زندگی کنند.
مرکز شهرستان 100هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6014/
****


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سدخیرآباد در آستانه سرریز شدن؛ نجات نیکشهر از خشکسالی
چابهار- ایرنا- رحمت الهی شهرستان نیکشهر را از خشکسالی نجات داد و سد خیرآباد این شهرستان با حجم 27 میلیون و 300 هزار مترمکعب هم اینک بر اثر بارندگی ها و سیلاب های اخیر حدود 25 میلیون مترمکعب آبگیری شده و در آستانه سرریز شدن است.
مشکلات بهداشتی؛ دغدغه سیل زدگان گلستان
گرگان - ایرنا - ساده انگارانه است که باور کنیم سیل گلستان با فروکش کردن آب تمام شده است؛ این ویرانگر آنقدر لایه های پنهان و پیدا دارد که بعید است به این زودی کم اثر شود؛ نمونه اش مشکلات بهداشتی که با گرم شدن هوا بروز کرده و در حال تبدیل شدن به معضلی برای مردم منطقه است.
قیمت کاغذ و آثار آن بر صنعت چاپ و نشریات
دزفول - ایرنا - قیمت افسارگسیخته کاغذ در ماه های اخیر مشکلات فراوانی در زمینه چاپ، روزنامه و وضعیت فرهنگی جامعه ایجاد کرده است که اگر به این موضوع رسیدگی نشود به یک بحران در حوزه فرهنگ تبدیل خواهد شد.
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده برگزار شد
مشهد - ایرنا - هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده روز یکشنبه در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در دادسرای مشهد برگزار شد و کیفر خواست متهم ردیف اول پرونده در این جلسه قرائت شد.
معاون سازمان برنامه و بودجه:مقاومت مدنظر رهبری باید عملیاتی شود
بیرجند - ایرنا - معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان های سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی در سال جدید و مضاعف شدن فشارهای بیرونی، همه باید در کنار هم با عزم ملی و قاطعیت مقاومتی را که مقام معظم رهبری از همه انتظار دارند، عملیاتی کنیم.
موسسه مد طراحان، گامی نو در ارائه کارگاه‌های تخصصی مد و لباس در گیلان
طراحی لباس و مد از رشته‌های خیلی مهم و اثرگذار و پررونق در دنیا است. در سال‌های اخیر به این موضوع در داخل کشور توجه شده تا بر اساس ریشه‌های ایرانی و اسلامی و فرهنگ غنی ایران از نظر تنوع رنگ و لباس طراحی و دوخت شود.
قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا
رشت - ایرنا - آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
«کی سفر» آینده روشنی دارد
مدیر بازرگانی هدلینگ گردشگری تک ستاره ضمن تشریح فعالیت‌های این مجموعه، استقبال از محصول جدید این هلدینگ تحت عنوان «کی سفر» را فراتر از انتظار توصیف کرد.
جاده فنوج - اسپکه در سیستان و بلوچستان بازگشایی شد
زاهدان - ایرنا - مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر فنوج - اسپکه که در اثر طغیان رودخانه های محلی بسته شده بود ظهر یکشنبه بازگشایی شد.
بهبود و آسان‌سازی ارتباطات تلفنی با پاناسونیک
تقریبا می‌توان گفت این روزها کمتر مکانی را می‌توان یافت که فاقد تلفن ثابت باشد. شما در هر مکانی که هستید اگر به اطرافتان بنگرید یک تلفن را خواهید یافت. همین امر نشانگر این است که تلفن جزوی از زندگی انسان شده و نبود آن ممکن است هر شخصی را دچار مشکل کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ندامتگاه شهرری
رییس ندامتگاه شهرری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بخش های مختلف فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه شهرری خبر داد.
پیوس: پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد
فرشاد پیوس، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که این تیم برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
پاسخ وزارت خارجه بهˮامیراحمدیˮ-تفکیک وزارت صمت در دستور کار-ایراداتی به اصلاحیه قانون انتخابات
محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر
گرانی کاذب بازارهای عرضه کالا مدیریت شود
اصلاح نظام ارزی و سیاست های اشتغالزایی زمینه ساز تولید است
ابوترابی فرد: توصیه رهبری، استفاده از جوانان انقلابی، شجاع و پرکار است
جانشین و معاون هماهنگ کننده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی منصوب شد
تاکید بر توان دفاعی  ایران -آغاز توقف برخی تعهدات برجام-موافقت دولت با استانی شدن انتخابات و...
کتاب «آیت‌الله احمد جنتی به روایت اسناد» منتشر شد
چالش ها و راهکارهای پیروزی در جنگ اراده ها
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد اقامه می شود