پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

12:45 ۷۷ روز و ۱۲ ساعت پیش برترین ها 1,058 0
         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

تا همینجا هم سال ۲۰۱۸ سالی فوق العاده و پردرآمد برای هالیوود بوده است و البته شاهد برخی از رکورد شکنی‌های تاریخی هالیوود نیز بوده ایم. اما پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در سال ۲۰۱۸ چه فیلم‌هایی هستند؟

برترین ها

وب‌سایت روزیاتو - حسین علی پناهی: تا همینجا هم سال ۲۰۱۸ سالی فوق العاده و پردرآمد برای هالیوود بوده است و البته شاهد برخی از رکورد شکنی های تاریخی هالیوود نیز بوده ایم. اما پرفروش ترین فیلم های هالیوود در سال ۲۰۱۸ چه فیلم هایی هستند و کدام یک توانسته اند فروشی بسیار بیشتر از بودجه خود داشته و سود خوبی را نصیب استودیوهای فیلمسازی کرده اند. سال ۲۰۱۸ با موفقیت خیره کننده فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» ( Black Panther) از استودیو مارول شروع شد که در سطح جهانی به فروش خیره کننده ۱٫۳ میلیارد دلار دست یافت. این فیلم اکنون عنوان پرفروش ترین فیلم دنیای مارول در سینماهای داخلی ایالات متحده را یدک می کشد و البته سومین فیلم پرفروش در میان این فیلم ها در سطح بین المللی.

تنها دو فیلم از مجموعه فیلم های «انتقام جویان» (Avengers) توانسته اند فروشی بیشتر از این فیلم در سطح بین المللی داشته باشند. با وجود فیلم های بلاک باستری که در سال میلادی کنونی اکران شدند، رقابت برای بدست آوردن رتبه اول فهرست پرفروش ترین فیلم های سال بسیار نفسگیر و نزدیک بود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تا ۲۵ نوامبر آشنا کنیم.

۱۵- طغیان (۴۲۶٫۳ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

علیرغم نقدهای نه چندان خوب و نمره ۵۰ درصد از راتن تومیتوز، فروش خوب فیلم اکشن «طغیان» یا «آشوب» (Rampage) نشان داد که تنها قدرت ستارگی دواین جانسون (راک) برای موفقیت یک فیلم در گیشه کافی است. این فیلم که با بودجه ای ۱۲۰ میلیون دلاری ساخته شده بود توانست در سطح بین المللی به فروشی بالاتر از ۴۰۰ میلیون دلار دست یابد. اگر چه نمی توان «طغیان» را فیلمی با موفقیت خیره کننده در باکس آفیس دانست اما انتظار می رود که سود اندکی نصیب کمپانی برادران وارنر کرده باشد و البته بار دیگر بر جایگاه راک به عنوان یک ستاره سینمایی درجه اول صحه گذاشت.


۱۴- جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد (۴۳۹٫۷ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

اگر چه در راتن تومیتوز در برابر عنوان آن عدد ۴۰ درصد دیده می شود که پایین ترین نمره در میان تمامی قسمت های فرانچایز «هری پاتر» به شمار می آید، «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد» ( Fantastic Beasts:The Crimes of Grindelwald) کار سختی برای کشاندن طرفدارانش به سینماها نداشت. حتی شایعات و جنجال های مربوط به زندگی شخصی جانی دپ و شرایط اخلاقی او نیز ظاهراً تاثیری بر استقبال تماشاگران بر این فیلم فانتزی نداشته است. این فیلم که به تازگی اکرانش را شروع کرده تاکنون نزدیک به ۴۴۰ میلیون دلار در سطح جهانی فروش داشته و به نظر می رسد که حالا حالاها به فروش خوب خود ادامه دهد.


۱۳- هتل ترنسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی (۵۲۶٫۷ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

در حالی که سری فیلم های «هتل ترنسیلوانیا» را نمی توان دارای شانسی در بخش جوایز سینمایی دانست اما هر کدام از قسمت های این مجموعه در باکس آفیس موفقیت چشمگیری کسب کرده اند به طوری که کل این مجموعه تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در سطح جهانی فروش داشته است. این در حالی است که قسمت سوم این فرانچایز با عنوان «هتل ترنسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی» ( Hotel Transylvania 3: Summer Vacation) نقدهای بسیار مثبت تری نسبت به قسمت های قبلی دریافت کرده است (نمره ۶۱ درصد در روتن تومیتوز). از دلایل موفقیت تجاری این فیلم می توان به نقش انکار نشدنی صدا پیشه های ستاره فیلم از جمله آدام سندلر، سلنا گومز، اندی سمبرگ و کیگان مایکل کی اشاره کرد.


۱۲- مگ (۵۲۷٫۸ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

کسی انتظار نداشت که فیلم «مگ» (The Meg) به کارگردانی جان ترتل تاب بتواند با فیلم کلاسیک و شاهکار «آرواره ها» (Jaws) ساخته استیون اسپیلبرگ رقابت کند و با حضور ستاره ای مانند جیسون استاتهام به عنوان نقش اصلی داستان بسیاری تنها به یک فیلم ماجراجویانه و جذاب برای تماشا در سینما فکر می کردند، فیلمی که هیجان و اکشن را با مقداری وحشت از یک کوسه ماقبل تاریخی ترکیب می کرد. به نظر می رسد که سینماروها با فیلم «مگ» به آن چیزی که می خواستند دست یافتند زیرا این فیلم در سطح جهانی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروش را تجربه کرد هر چند نقدهای صورت گرفته در مورد آن نسبتاً ضعیف بوده و راتن تومیتوز نمره ۴۶ درصد را برای این فیلم در نظر گرفت. اما با توجه به موفقیت تجاری فیلم، احتمال ساخت دنباله هایی از آن دور از انتظار نیست.


۱۱- کارآگاه محله چینی ها ۲ (۵۴۴٫۱ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

کسانی که فکر می کردند هیچ فیلم ساخته شده در سینمای چین را در میان پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ نخواهند دید کاملاً در اشتباه بودند زیرا فیلم «کارآگاه محله چینی ها ۲» (Detective Chinatown 2) دنباله دیگری بود که فروش قابل توجهی در چین و خارج از آن داشت. ۲ میلیون دلار از فروش نزدیک به ۵۵۰ میلیون دلاری این فیلم سهم سینماروهای آمریکایی بود در حالی که بر مبنای ۱۲ نقد صورت گرفته در مورد این فیلم در سایت راتن تومیتوز، نمره ۵۰ درصد به قسمت دوم «کارآگاه محله چینی ها» داده شده بود


۱۰- عملیات دریای سرخ (۵۷۹٫۲ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

به عنوان موفقیت بزرگ دیگری برای سینمای چین، فیلم اکشن و جنگی «عملیات دریای سرخ» (Operation Red Sea) نزدیک به ۵۸۰ میلیون دلار در سطح جهانی فروش داشت که ۱٫۵ میلیون دلار از این فروش سهم سینماروهای آمریکایی بود. در حالی که بازار سینمای چین هر روزه در حال بزرگ تر شدن و گسترش است، فیلم سازان این کشور می خواهند فیلم های بیشتری در میان پرفروش ترین فیلم های سال داشته باشند. فیلم «عملیات دریای سرخ» با ۶ نقدی که در سایت روتن تومیتوز در مورد آن به ثبت رسیده، نمره قابل توجه ۸۳ درصد را بدست آورده است.


۹- بازیکن شماره یک آماده (۵۸۲٫۲ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

علیرغم زیاده روی در استراتژی بازاریابی استرس زا و نوستالژیک فیلم، آخرین فیلم بلاک باستر استیون اسپیلبرگ که اقتباسی از یک رمان بود توانست نقدهای نسبتاً خوبی داشته، مورد استقبال سینماروها قرار گرفته و از سایت راتن تومیتوز نمره قابل قبول ۷۴ درصد را دریافت نماید. فیلم «بازیکن شماره یک آماده» (Ready Player One) در سینماهای داخلی ایالات متحده بیش از ۱۳۷ میلیون دلار و در خارج از ایالات متحده نیز ۴۴۵٫۲ میلیون دلار فروش داشت که فروش کلی فیلم را از ۵۸۰ میلیون دلار فراتر برد.


۸- مرد مورچه ای و زنبور (۶۲۲٫۶ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

این فیلم که باید ساخت آن را نتیجه موفقیت فیلم «انتقام جویان: نبرد ابدیت» (Avengers: Infinity War) دانست را می توان یک فیلم ناامید کننده دستکم در زمینه فروش دانست. فیلم «مرد مورچه ای و زنبور» (Ant-Man & The Wasp) با فروش ۷۵٫۸ میلیون دلاری خود در سینماهای ایالات متحده در هفته اول اکران یکی از کم فروش ترین اکران های تاریخ دنیای سینمایی مارول را به ثبت رساند. اما به مانند دیگر فیلم های استودیو مارول، نقدهای صورت گرفته در مورد فیلم مشترک پل رود و اونجلین لیلی نسبتاً مهربانانه بود و فیلم توانست چهار برابر بودجه تولید ۱۶۲ میلیون دلاری خود فروش در سطح بین المللی داشته باشد. فروش ۶۸ میلیون دلاری این فیلم در هفته اول اکران، کمک زیادی به «مرد مورچه ای و زنبور» کرد تا در رتبه چهارم پرفروش ترین فیلم های تاریخ دنیای سینمایی مارول قرار بگیرد.


۷- ددپول ۲ (۷۳۴٫۲ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

همانند موفقیت خیره کننده اولین قسمت از فیلم «ددپول» (Deadpool) در سال ۲۰۱۶، فروش خوب قسمت دوم این فیلم نیز برای مسئولین استودیو فاکس قابل پیش بینی بود. اگر چه «ددپول ۲» نتوانست رکورد فروش قسمت اول در هفته اول اکران را بشکند اما توانست به اولین فیلمی در تاریخ سینما تبدیل شود که در هفته اول اکران خود از مرز ۳۰۰ میلیون دلار فروش می گذرد.


۶- عملیات: غیرممکن- فال اوت (۷۹۱ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

شاید تام کروز، ستاره طراز اول دنیای هالیوود، دیگر جوانی و طراوت گذشته اش را نداشته باشد اما این بدان معنا نیست که نشانه هایی از کم کاری و کهولت در او دیده می شود به خصوص وقتی که پای بدلکاری های دیوانه وار او در فرانچایز «عملیات: غیرممکن» به میان می آید. تلاش ها و حرکات دیوانه وار او اما بی نتیجه نیست زیرا آخرین قسمت از این فرانچایز با عنوان «عملیات: غیرممکن- فال اوت» (Mission: Impossible – Fallout) به کارگردانی کریستوفر مک کواری بسیار زودتر از دیگر قسمت ها با حضور شخصیت اتان هانت توانست به فهرست پرفروش ترین فیلم های سال وارد شود. منتقدان نیز از این فیلم استقبال کرده و در سایت راتن تومیتوز به شاهکار هیجان انگیز جدید تام کروز نمره قابل توجه ۹۷ درصد را دادند.


۵- ونوم (۸۲۲٫۵ میلیون دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

در حالی که بسیار در مورد موفقیت فیلم سولو «ونوم» (Venom) تردید داشتند زیرا ارتباطی با مجموعه فیلم های «مرد عنکبوتی» نداشت، اما موفقیت این فیلم در تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم اکران ماه اکتبر در تاریخ سینما این شک و شبهه ها را از بین برد. منتقدان با فیلم روبن فلیچر مهربان نبودند و در سایت روتن تومیتوز نمره ۳۰ درصد در مقابل نام این فیلم به چشم می خورد اما سینماروها با این نقدهای ضعیف موافق نبوده و هجوم آن ها با سینماها از زمان اکران «ونوم» فروش این فیلم را از ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فراتر برده است. بازگشت تام هاردی در نقش ادی براک برای دنباله ای بر این فیلم هنوز مشخص نیست اما در صورت ساخته شدن قسمتی دیگر از این فیلم، می توان موفقیت آن را تضمین شده دانست.


۴- شگفت انگیزان ۲ (۱٫۲۴ میلیارد دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

پس از حدود ۱۵ سال صبر، کمدی ابر قهرمانی و دوست داشتنی پیکسار با عنوان «شگفت انگیزان» (The Incredibles) به صورت دنباله بازگشت. فیلم انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» با بدست آوردن نمره ۹۴ درصد در سایت روتن تومیتوز از همان ابتدا وارد پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ شد. فیلم برَد برد تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار فروش داشته و از آن چیزی که بسیاری انتظار داشتند بهتر عمل کرده است. قسمت دوم این انیمیشن خیلی سریع توانست در داخل و خارج از ایالات متحده رکورد فروش قسمت اول که در سطح بین المللی ۶۳۳ میلیون دلار فروش داشته بود را بشکند.


۳- دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی (۱٫۳ میلیارد دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

فیلم اورجینال «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) در سال ۲۰۱۵ به یک مورد نسبتاً عجیب تبدیل شده است زیرا نقدهای عمدتاً مثبتی دریافت کرده و در باکس آفیس نیز ارقام خیره کننده ای را به ثبت رسانده است اما هنوز هم در فضای آنلاین از آن انتقاد می شود. در حالی که دنباله دیگر این فیلم با عنوان «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (Jurassic World: Fallen Kingdom) نمره متوسط ۵۱ درصد را در سایت روتن تومیتوز کسب کرده، فروش آن حتی از فیلم قبلی این مجموعه نیز بیشتر بوده است. این فیلم با فروش ۱۵۰ میلیون دلاری خود در پایان هفته اول اکران، تاکنون توانسته فروش خود را از مرز ۱ میلیارد دلار نیز فراتر ببرد.


۲- پلنگ سیاه (۱٫۳۵ میلیارد دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

در شرایط کنونی، بسیاری به این نتیجه رسیده اند که نباید در مورد عدم موفقیت فیلم های دنیای مارول جبهه گیری و شرط بندی کنند. اگر چه اظهار نظرها در مورد موفقیت فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» (Black Panther) از همان ابتدا هم سینوسی و متفاوت بود اما کمتر کسی فکر می کرد این فیلم تا به این حد موفق عمل کند. «پلنگ سیاه» اکنون پرفروش ترین فیلم کمیک بوکی تمام تاریخ سینما در داخل ایالات متحده است و به نظر می رسد که این عنوان را در زمینه فروش بین المللی نیز بدست آورد. منتقدان نیز عاشق این فیلم بودند و در سایت روتن تومیتوز به این فیلم نمره عالی ۹۷ درصد داده اند. از این رو بازگشت دنباله ای از این فیلم اجتناب ناپذیر بوده و از همین حالا می توان موفقیت آن را تضمین شده دانست.


۱- انتقام جویان: نبرد ابدیت (۲٫۰۵ میلیارد دلار)

         پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تاکنون؛ از «طغیان» تا «انتقام جویان»

در دهمین سال شروع داستان سرایی ابرقهرمانی دنیای مارول، هیچ شکی وجود نداشت که فیلم بلاک باستر برادران روسو با عنوان «انتقام جویان: نبرد ابدیت» (Avengers: Infinity War ) به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال تبدیل شود. این فیلم در جلب توجه منتقدان نیز بسیار فراتر از حد انتظار عمل کرده و در سایت روتن تومیتوز نمره خوب ۸۴ درصد را کسب کرد و البته رکوردی تازه در زمینه بهترین فروش در پایان هفته اول اکران در داخل و خارج از ایالات متحده از خود به جای گذاشت. این فیلم با فروش ۲۵۷٫۷ میلیون دلاری خود در آخر هفته اول اکران در ایالات متحده، رکورد پیشین که در اختیار «نیرو بر می خیزد» (The Force Awakens) را شکسته و فروش خود در سطح بین المللی را به فراتر از ۲ میلیارد دلار رسانده است.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
منطق برنامه منطقه ای ایران
مدتی است یک حرکت هماهنگ داخلی و خارجی علیه برنامه منطقه ای ایران آغاز شده است. این نوشته کوششی است برای درک و تبیین منطق استراتژیک برنامه منطقه‌ای ایران از خلال نقد رویکردی که تلاش می‌کند بی‌آنکه درک درستی از این برنامه داشته باشد.
برنده اسکار، داور جشنواره پویانمایی تهران شد
اهدای نشان ویژه ایسفا در جشنواره فیلم «وارش»
«استرالیا» و «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» در تماشاخانه ها
عقب‌نشینی اسکار از حذف نمایش اهدای چهار جایزه در پخش زنده تلویزیونی
«دست‌ها» در جشنواره ترکیه تقدیر شد
نمایش بهاره رهنما در گیلان به احترام شهدای پاسدار به تعویق افتاد
درخشش هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره تئاتر خلیج فارس
کردستان با پنج اثر در جشنواره بین المللی فیلم 100 حضور دارد
داستان گویی بدیع کارگردان در بستر تئاتردرمانی
برترین های جشنواره «اتود» معرفی شدند