ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد

14:43 ۱۶۸ روز و ۸ ساعت پیش تسنیم 135 0
ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد

قائم مقام سازمان صدا و سیما تاکید کرد که ایران در نبرد رسانه‌ای با نظام سلطه پیروز می‌شود.

تسنیم

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم سیزدهمین سالگرد حادثه هواپیمای c130 با حضور مسئولین، فرماندهان ارتش و جمعی از خانواده های معظم شهدا در مقبره شهدای اصحاب رسانه برگزار شد.
بریایه این گزارش،‌پانزدهم آذرماه سال 84 که رزمایش عاشقان ولایت در چابهار برگزار می شد خبرنگاران رسانه ملی از شبکه های خبر، دو، یک، واحد مرکزی خبر و صدای جمهوری اسلامی ایران عازم این ماموریت شدند تا مردم را در جریان این نمایش بزرگ اقتدار ملی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران قرار دهند اما پروازشان(c130) این 31 خبرنگار فعال و پویای رسانه ملی را به درجه رفیع شهادت نائل آورد.
یادواره شهدای رسانه‌ گیلان در کربلای معلی برگزار شد+فیلم   در میان این خبرنگاران نام شهید ایل بیگی خبرنگار واحد مرکزی خبر، شهید افشار خبرنگار شبکه خبر، شهید خیرخواه مجری شبکه یک و بقیه شهدایی که مستندساز، تصویربردار، صدابردار، تدوین گر و فعال رسانه ای دیده می شود. این شهدا در مقبره شهدای بهشت زهرا "قطعه 50" آرمیده اند و امروز در پانزدهم آذرماه سال 97 رسانه ملی آیین بزرگداشتی را به منظور تجلیل از خانواده های این شهیدان معظم در قطعه شهدای رسانه برگزار کرد.
در ادامه مراسم حجت الاسلام صنعت پور رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: دو نکته کلیدی قرآن کریم هجرت و جهاد است. پیامبران الهی و اولیای خدا و همه آن ها که در احیای قرآن کریم زندگی شان در جهاد و هجرت خلاصه شده است. در جایی قرار گرفته ایم که عطر شهیدان به مشام می رسد. اسلام هیچ گاه جنگ را برای فتح سرزمینی و توسعه قدرت نمی خواهد و مدنظر اسلام هدف از جنگ مقابله با باطل است. شهید می دهیم برای ترویج اسلام و نجات بشریت تا باطل نتواند به سرمنزلی برسد.
وی افزود: شهید می دهیم تا پرچم لا اله الا الله در دنیا به اهتزار درآید. قرآن کریم از آینده ای می گوید که آینده اسلام است.رسول اکرم آمد تا دین اسلام را در سر تا سر عالم ترویج بدهد. تا انقلاب اسلامی با بهره گیری از همان تعالیم ادامه دهنده همان مسیر شد تا مفاهیم ناب اسلام به سمع و نظر جهانیان برسد. این شهدا برای جهانی شدن اسلام به میدان می روند و اصحاب آخرالزمانی این زمانه اند. همان هایی که در کربلا نبودنرگد امام حسین(ع) را یاری بدهند و امروز به یاری اسلام رفته اند تا استکبار نتواند با ددمنشی اسلام را در مهجوریت نگه دارد.
ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد
رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش، گفت: شهیدان در حقیقت برای استقرار کلمه الله و اهتزار پرچم لا اله الا الله به میدان رفتند و جانشان را فدا کردند. خانواده های معظم شان هم سعه صدر به خرج می دهند، چون به هدف عالی این بزرگمردان واقفند و می دانند. این شهدای رسانه که در حادثه هواپیمایی به شهادت رسیدند مهاجر الی الله شدند. صرف اینکه انسان در حوزه رسانه کار کند فضیلت نیست. فضیلت در جایی رقم می خورد که واقعیت و حقیقت را فریاد کند و این ها راویان صادق بودند و به جایگاه مهاجرت الی الله دست یافتند. امروز هم رسانه های ما وظیفه غلبه بر دروغ پردازی ها و نفاق افکنی های دشمنانه را دارند.
در بخش دیگری از یادواره خبرنگاران رسانه ملی حجت الاسلام سیدرمضان موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما، گفت: سخن از شهید و شهادت جز اتکا و تکیه دادن به قرآن کریم امکان پذیر است و باید جایگاه شهید را در کلام وحی جستجو کرد.
وی افزود: در سوره ملک جایگاه و مرتبه شهادت را از زاویه دیگری در قلمرو بزرگی که بلندای آفرینش است، مطرح می کند. این طور به جایگاه شهید و شهادت می پردازد به عنوان گل سرسبد مرگ و آفرینش معرفی می کند. چرا که در نظام هستی هم انسان ها در حال رقابت هستند خصوصا جایی که همه زمینه مشترک دارند و آن هدف عالی است. فلسفه خلقت آفریده شدن و کوشش در دنیا برای تعالی است و سپس به سوی خداوند برگردد. در این میدان فعالیت و کوشش که در قرآن کریم به عنوان عمل صالح بیان شده عده ای هستند گوی سبقت را می ربایند و آن ها برگزیده شده اند.
وی خاطرنشان کرد: قطعا این برگزیدگان کارهایی متفاوت نسبت به دیگران انجام می دهند و خودشان را به مرتبه های ویژه ای می رسند و مزد این بزرگمردان و یا همان مجاهدان سبیل الله پاداش گرانسنگی چون شهادت نصیب شان می شود. شهادت فقط در میدان رزم نیست و آن هایی با قصد غربت و مهاجر الی الله هستند که رزق و روزی حلال کسب کنند هم جانشان را از دست بدهند شهید حقیقی هستند.
قائم مقام سازمان صداوسیما، افزود: قطعا در یکی از عرصه هایی که امروز با آن مواجه هستیم جنگ و نزاع رسانه ای که با سرنوشت رسانه ها عجین است. مستکبران در رسانه ها برای بمباران اخلاقیات و انسانیت از هر راهی استفاده می کنند اما ما امروز در یادواره ای حضور داریم که خبرنگاران فعالی بوده اند که با بستر رسانه ای هم گوی سبقت را از دیگران ربودند و به شهادت رسیدند. طبیعی است چنین جایگاه رفیعی بدست می آید از خانواده معظمی است که او را در مسیر رشد قرار داده اند.
وی تاکید کرد: خانواده برای رشد و توسعه جامعه اهمیت دارند. اگر این اتفاق نیفتد فرزندان جامعه به این رشد و تربیت برگرفته از آموزه های اسلامی نخواهند رسید. در این اجر و مزد و پاداش، پدران و مادرانشان سهیم هستند. علت اینکه برخی از امتیازات به شهدا داده اند همین است که آن ها می توانند شفیع روز جزا باشند.
وی افزود: خون شهید منتقم است؛ برای اینکه در دنیا و آخرت تاثیرگذار باشد. اتفاقا در بعد از شهادت، شهید موثرتر است. باید مقام و جایگاه شهید پاس و داشته شود و راه و آرمان های شهدا تداوم یابد. آن هایی که نمی گذارند این آرمان ها ادامه پیدا کند شهید انتقام می گیرد. فضایل اخلاقی در جامعه ای کمرنگ شود ناسپاسی به این اهداف عالی شهدا کرده ایم. شهیدان برای اعتلای مسیر حق و حقیقت و اصلاح امور اجتماعی جانشان خودشان را فدا کرده اند.
حجت الاسلام موسوی مقدم، تاکید کرد: این ناسپاسی و بی توجهی از آرمان های اسلام و انقلاب را شهیدان مراقبت می کنند و نمی گذارند این مسیر بدون سرمنزل باقی بماند. چون شهدا چون پرتوی تابناک زنده اند و نسل های آینده را بیمه خواهند کرد. بنابراین یکی از مهمترین ویژگی های شهیدان، انتقام جویی از عدم تلاش در مسیر پیشبرد آرمان های اسلام است.
وی افزود: کسانی که با قلم و گفتارشان جلوی اعتلای این مسیر را می گیرند منتظر انتقام جویی شهیدان باشند. تاریخ اثبات کرده هرکس از مسیر شهدا فاصله گرفته آبرو و اعتبارشان را از دست داده اند. همچنان که پیش قراولان این مسیر هر روز به برکت زندگی و خانواده شان افزوده شده است.
وی گفت: قائم مقام سازمان صداوسیما: رسانه های ما نمی گذارند مستکبران در نزاع رسانه ای، پیروز شوند.
گفتنی است، در پایان مراسم از شهیدان سیدحمیدرضا حسینی و حمیدرضا میرزاده از خبرنگاران اعزامی به خانه خدا که در حادثه منا به شهادت رسیدند و شهدای مدافع حرم چون شهید محسن خزایی و داود جوانمرد که از خبرنگاران رسانه ملی بودند و در سوریه به شهادت رسیدند نیز یک بزرگداشتی در آیین گرامیداشت سیزدهمین سالگرد شهادت خبرنگاران رسانه ملی و ارتش برگزار شد.
بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران قرائت شد که به شرح ذیل آمده است: 1- امروز در سیزدهمین سالگرد شهادت عزیزانمان و در اوج عزت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گرد هم آمده ایم تا ادامه دهنده راه عزیزان شهیدمان باشیم و در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تا پای جان ایستادگی کنیم . پیمان می بندیم که همواره پشتیبان و گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم و در راه تحقق آرمان های مقدس شهدا گام برداریم .
2- باور راسخ داریم که اصحاب رسانه ، مجاهدان خط مقدم جنگ نرم و تقابل فرهنگی با دشمن هستند و شهیدان عزیزمان را از پرچمداران این مجاهده فرهنگی میدانیم .  دشمن بداند که اگر امروز همچنان ایران اسلامی در معرض هجمه فرهنگی دشمن زبون قرا دارد . ما خانواده شهدای اصحاب رسانه سنگر جهاد فرهنگی فرزندانمان را خالی نخواهیم گذاشت و بار رسالتشان را در مبارزه با جنگ نرم دشمن و حفظ و حراست از مرزهای فرهنگی ایران اسلامی بر دوش خواهیم کشید . هم قسم می شویم که در این مسیر پر افتخار دوشا دوش هم و با اتحاد و همدلی تا آخرین قطره خونمان مبارزه کنیم .
3- سران استکبار جهانی و منحوس صهیونیستی باید بدانند که پیمان و پیوند ما با انقلاب اسلامی ملت مقتدر ایران همیشگی است و هرگز خللی در این اندیشه انقلابی و صلابت پیمانمان نخواهند یافت ، همرا ملت و تابع رهبر معظم انقلاب هستیم و فرامین حکیمانه معظم له را در تمام شئون زندگی نصب العین قرار می دهیم . از اذن جهان گرفته تا مجاهده فرهنگی . از مقاومت در عرصه دفاعی گرفته تا مقاومت اقتصادی و حمایت از کالای داخلی .دشمن بداند که رمز وحدت ما پیوستگی به ولایت فقیه است و این پیوستگی پایدار خواهد بود با تمام فتنه های آنان را به شکست تبدیل کنیم.
4- وصیت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و شهیدان سرافرازمان همواره این بوده که تسلیم زورگویی ها و فتنه گری ها نشویم و ما نیز در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام (  قدس سره )  و شهیدان خلداشیانمان پیمان می بندیم که برای مبارزه با تفکرات شوم و تصمیمات نابخردانه استکبار و مزدوران آن  آمریکای جنایتکار و هم پیمانان کج اندیشش با تمام توانمان ایستادگی خواهیم کرد .
5- بهترین عزیزانمان را در راه تحقق آرمانهای انقلاب و اسلام عزیز تقدیم کرده ایم و به آن افتخار می کنیم از مسوولین و مدیران کشور نیز تقاضا داریم که همچنان همت خود را برای اقتدار و سربلندی ایران عزیز بیش از بیش بکار بندند و در برابر توطئه های شوم استکبار همچنان قوی و استوار ایستادگی کنند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فیلم- خاطره آریا عظیمی نژاد از گریه کریمخانی
خاطره آریا عظیمی نژاد از گریه کریمخانی هنگام ضبط قطعه مشهور «آمدم ای شاه پناهم بده»
پاسخ سخنگوی نمایندگی ایران درباره دیدار ظریف با فاینستین
نیویورک- ایرنا- سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به خبرهای مربوط به دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با سناتور آمریکایی گفت: 'این جلسه طبق روال قبلی که با اعضای کنگره داشتیم، انجام شده است'.
هیچ‌کدام از اهداف ترامپ علیه ایران محقق نمی‌شوند
«ریچارد هاس»، مشاور رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در امور خاورمیانه و آفریقای شمالی گفته دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دو هدف علیه ایران دارد که هیچکدام محقق نمی‌شوند.
ظریف وارد پاکستان شد
اسلام آباد- ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چند کشور آسیایی شامگاه پنجشنبه برای دیدار با مقام های بلند پایه پاکستان و گفت وگو درباره مسائل منطقه ای و بین المللی وارد اسلام آباد شد.
برگزاری پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج در نمایشگاه قرآن کریم
پنجاه‌ویکمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم در سالن تشریفات نمایشگاه قرآن برگزار شد.
ظریف: چابهار و گوادر دو بندر هم افزا و مکمل هستند
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (پنجشنبه) در مسیر سفرش به اسلام آباد در توقفی چند ساعته در بندر چابهار و بازدید از بخش های مهم این بندر، در جلسه «راهبردهای منطقه ای و معرفی ظرفیت ها و قابلیت های بندر چابهار» حضور یافت.
اگر خیانت بنی صدر نبود، به هیچ وجه خرمشهر سقوط نمی‌کرد
قاسم صادقی از مدافعان خرمشهر قهرمان گفت: اگر گروه فدائیان اسلام به فرماندهی سید مجتبی هاشمی نبود، خرمشهر خیلی زودتر سقوط کرده بود.
طیبی: آن چه در حوزه قرآن شعار می‌دهیم باید در حوزه عمل و اداره جامعه پیاده کنیم
رئیس جهاد دانشگاهی در حاشیه بازدید از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: باید بتوانیم آن چه را در حوزه قرآن شعار می‌دهیم در حوزه عمل و اداره جامعه به منصه ظهور برسانیم.
ظریف: تحریم های آمریکا نظم جهانی را نشانه گرفته است
اسلام آباد - ایرنا - «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه با بیان اینکه مشورت با همسایگان درباره شرایط دشوار منطقه ضروری است، گفت: امروز تحریم های آمریکا نظم بین المللی را نشانه گرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد
دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .
آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
دولت انگلیس ارائه طرح جدید برگزیت را به تعویق انداخت
لندن – ایرنا – یک سخنگوی دولت انگلیس روز پنجشنبه در سخنانی که از مقدمات استعفای «ترزا می» حکایت دارد، اعلام کرد که برنامه دولت برای ارائه طرح جدید چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به تعویق افتاده است.
از رکورد تولید پلی اتیلن تا آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده
استان ها -ایرنا- رکورد تولید پلی اتیلن در پتروشیمی مهاباد، مهلت دادگاه به متهمان پدیده، تخصیص هزار میلیارد ریال به طرح های سفر رییس جمهوری، توسعه چابهار از اولویت های وزارت خارجه و آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
بالگرد ارتش در تهران از سقوط نجات یافت
تهران- ایرنا- سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد: بالگرد ارتش با مهارت خلبان از سقوط نجات یافت و به سلامت در یکی از تپه های روستاهای اطراف صبا شهر بر زمین نشست.
فیلم- خاطره آریا عظیمی نژاد از گریه کریمخانی
پویش جالب رامبد جوان در اینستاگرام +عکس
فیلم- انتقادات تند یک منتقد سینما به سکوت عوامل «شهرزاد»
دلیل عدم پخش «عصر جدید» در هفته آینده
نمایشگاه تجسمی ' حماسه خرمشهر ' در برج آزادی
«دورهمی» بعد از ماه رمضان می‌آید؟
روایتی از معراج نبوی در بیان امام رضا(ع)
محسن مظاهری، پیشکسوت قرآنی دار فانی را وداع گفت
راهکار حضرت زهرا(س) برای آمادگی فرزندان در شب‌های قدر
ماجرای شهیدی که تمثال او در دیدار شب گذشته رهبر انقلاب با دانشجویان حضور داشت +عکس