ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد

14:43 ۷۵ روز و ۲ ساعت پیش تسنیم 90 0
ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد

قائم مقام سازمان صدا و سیما تاکید کرد که ایران در نبرد رسانه‌ای با نظام سلطه پیروز می‌شود.

تسنیم

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم سیزدهمین سالگرد حادثه هواپیمای c130 با حضور مسئولین، فرماندهان ارتش و جمعی از خانواده های معظم شهدا در مقبره شهدای اصحاب رسانه برگزار شد.
بریایه این گزارش،‌پانزدهم آذرماه سال 84 که رزمایش عاشقان ولایت در چابهار برگزار می شد خبرنگاران رسانه ملی از شبکه های خبر، دو، یک، واحد مرکزی خبر و صدای جمهوری اسلامی ایران عازم این ماموریت شدند تا مردم را در جریان این نمایش بزرگ اقتدار ملی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران قرار دهند اما پروازشان(c130) این 31 خبرنگار فعال و پویای رسانه ملی را به درجه رفیع شهادت نائل آورد.
یادواره شهدای رسانه‌ گیلان در کربلای معلی برگزار شد+فیلم   در میان این خبرنگاران نام شهید ایل بیگی خبرنگار واحد مرکزی خبر، شهید افشار خبرنگار شبکه خبر، شهید خیرخواه مجری شبکه یک و بقیه شهدایی که مستندساز، تصویربردار، صدابردار، تدوین گر و فعال رسانه ای دیده می شود. این شهدا در مقبره شهدای بهشت زهرا "قطعه 50" آرمیده اند و امروز در پانزدهم آذرماه سال 97 رسانه ملی آیین بزرگداشتی را به منظور تجلیل از خانواده های این شهیدان معظم در قطعه شهدای رسانه برگزار کرد.
در ادامه مراسم حجت الاسلام صنعت پور رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: دو نکته کلیدی قرآن کریم هجرت و جهاد است. پیامبران الهی و اولیای خدا و همه آن ها که در احیای قرآن کریم زندگی شان در جهاد و هجرت خلاصه شده است. در جایی قرار گرفته ایم که عطر شهیدان به مشام می رسد. اسلام هیچ گاه جنگ را برای فتح سرزمینی و توسعه قدرت نمی خواهد و مدنظر اسلام هدف از جنگ مقابله با باطل است. شهید می دهیم برای ترویج اسلام و نجات بشریت تا باطل نتواند به سرمنزلی برسد.
وی افزود: شهید می دهیم تا پرچم لا اله الا الله در دنیا به اهتزار درآید. قرآن کریم از آینده ای می گوید که آینده اسلام است.رسول اکرم آمد تا دین اسلام را در سر تا سر عالم ترویج بدهد. تا انقلاب اسلامی با بهره گیری از همان تعالیم ادامه دهنده همان مسیر شد تا مفاهیم ناب اسلام به سمع و نظر جهانیان برسد. این شهدا برای جهانی شدن اسلام به میدان می روند و اصحاب آخرالزمانی این زمانه اند. همان هایی که در کربلا نبودنرگد امام حسین(ع) را یاری بدهند و امروز به یاری اسلام رفته اند تا استکبار نتواند با ددمنشی اسلام را در مهجوریت نگه دارد.
ایران در نبرد رسانه‌ای نیز پیروز خواهد شد
رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش، گفت: شهیدان در حقیقت برای استقرار کلمه الله و اهتزار پرچم لا اله الا الله به میدان رفتند و جانشان را فدا کردند. خانواده های معظم شان هم سعه صدر به خرج می دهند، چون به هدف عالی این بزرگمردان واقفند و می دانند. این شهدای رسانه که در حادثه هواپیمایی به شهادت رسیدند مهاجر الی الله شدند. صرف اینکه انسان در حوزه رسانه کار کند فضیلت نیست. فضیلت در جایی رقم می خورد که واقعیت و حقیقت را فریاد کند و این ها راویان صادق بودند و به جایگاه مهاجرت الی الله دست یافتند. امروز هم رسانه های ما وظیفه غلبه بر دروغ پردازی ها و نفاق افکنی های دشمنانه را دارند.
در بخش دیگری از یادواره خبرنگاران رسانه ملی حجت الاسلام سیدرمضان موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما، گفت: سخن از شهید و شهادت جز اتکا و تکیه دادن به قرآن کریم امکان پذیر است و باید جایگاه شهید را در کلام وحی جستجو کرد.
وی افزود: در سوره ملک جایگاه و مرتبه شهادت را از زاویه دیگری در قلمرو بزرگی که بلندای آفرینش است، مطرح می کند. این طور به جایگاه شهید و شهادت می پردازد به عنوان گل سرسبد مرگ و آفرینش معرفی می کند. چرا که در نظام هستی هم انسان ها در حال رقابت هستند خصوصا جایی که همه زمینه مشترک دارند و آن هدف عالی است. فلسفه خلقت آفریده شدن و کوشش در دنیا برای تعالی است و سپس به سوی خداوند برگردد. در این میدان فعالیت و کوشش که در قرآن کریم به عنوان عمل صالح بیان شده عده ای هستند گوی سبقت را می ربایند و آن ها برگزیده شده اند.
وی خاطرنشان کرد: قطعا این برگزیدگان کارهایی متفاوت نسبت به دیگران انجام می دهند و خودشان را به مرتبه های ویژه ای می رسند و مزد این بزرگمردان و یا همان مجاهدان سبیل الله پاداش گرانسنگی چون شهادت نصیب شان می شود. شهادت فقط در میدان رزم نیست و آن هایی با قصد غربت و مهاجر الی الله هستند که رزق و روزی حلال کسب کنند هم جانشان را از دست بدهند شهید حقیقی هستند.
قائم مقام سازمان صداوسیما، افزود: قطعا در یکی از عرصه هایی که امروز با آن مواجه هستیم جنگ و نزاع رسانه ای که با سرنوشت رسانه ها عجین است. مستکبران در رسانه ها برای بمباران اخلاقیات و انسانیت از هر راهی استفاده می کنند اما ما امروز در یادواره ای حضور داریم که خبرنگاران فعالی بوده اند که با بستر رسانه ای هم گوی سبقت را از دیگران ربودند و به شهادت رسیدند. طبیعی است چنین جایگاه رفیعی بدست می آید از خانواده معظمی است که او را در مسیر رشد قرار داده اند.
وی تاکید کرد: خانواده برای رشد و توسعه جامعه اهمیت دارند. اگر این اتفاق نیفتد فرزندان جامعه به این رشد و تربیت برگرفته از آموزه های اسلامی نخواهند رسید. در این اجر و مزد و پاداش، پدران و مادرانشان سهیم هستند. علت اینکه برخی از امتیازات به شهدا داده اند همین است که آن ها می توانند شفیع روز جزا باشند.
وی افزود: خون شهید منتقم است؛ برای اینکه در دنیا و آخرت تاثیرگذار باشد. اتفاقا در بعد از شهادت، شهید موثرتر است. باید مقام و جایگاه شهید پاس و داشته شود و راه و آرمان های شهدا تداوم یابد. آن هایی که نمی گذارند این آرمان ها ادامه پیدا کند شهید انتقام می گیرد. فضایل اخلاقی در جامعه ای کمرنگ شود ناسپاسی به این اهداف عالی شهدا کرده ایم. شهیدان برای اعتلای مسیر حق و حقیقت و اصلاح امور اجتماعی جانشان خودشان را فدا کرده اند.
حجت الاسلام موسوی مقدم، تاکید کرد: این ناسپاسی و بی توجهی از آرمان های اسلام و انقلاب را شهیدان مراقبت می کنند و نمی گذارند این مسیر بدون سرمنزل باقی بماند. چون شهدا چون پرتوی تابناک زنده اند و نسل های آینده را بیمه خواهند کرد. بنابراین یکی از مهمترین ویژگی های شهیدان، انتقام جویی از عدم تلاش در مسیر پیشبرد آرمان های اسلام است.
وی افزود: کسانی که با قلم و گفتارشان جلوی اعتلای این مسیر را می گیرند منتظر انتقام جویی شهیدان باشند. تاریخ اثبات کرده هرکس از مسیر شهدا فاصله گرفته آبرو و اعتبارشان را از دست داده اند. همچنان که پیش قراولان این مسیر هر روز به برکت زندگی و خانواده شان افزوده شده است.
وی گفت: قائم مقام سازمان صداوسیما: رسانه های ما نمی گذارند مستکبران در نزاع رسانه ای، پیروز شوند.
گفتنی است، در پایان مراسم از شهیدان سیدحمیدرضا حسینی و حمیدرضا میرزاده از خبرنگاران اعزامی به خانه خدا که در حادثه منا به شهادت رسیدند و شهدای مدافع حرم چون شهید محسن خزایی و داود جوانمرد که از خبرنگاران رسانه ملی بودند و در سوریه به شهادت رسیدند نیز یک بزرگداشتی در آیین گرامیداشت سیزدهمین سالگرد شهادت خبرنگاران رسانه ملی و ارتش برگزار شد.
بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران قرائت شد که به شرح ذیل آمده است: 1- امروز در سیزدهمین سالگرد شهادت عزیزانمان و در اوج عزت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گرد هم آمده ایم تا ادامه دهنده راه عزیزان شهیدمان باشیم و در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تا پای جان ایستادگی کنیم . پیمان می بندیم که همواره پشتیبان و گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم و در راه تحقق آرمان های مقدس شهدا گام برداریم .
2- باور راسخ داریم که اصحاب رسانه ، مجاهدان خط مقدم جنگ نرم و تقابل فرهنگی با دشمن هستند و شهیدان عزیزمان را از پرچمداران این مجاهده فرهنگی میدانیم .  دشمن بداند که اگر امروز همچنان ایران اسلامی در معرض هجمه فرهنگی دشمن زبون قرا دارد . ما خانواده شهدای اصحاب رسانه سنگر جهاد فرهنگی فرزندانمان را خالی نخواهیم گذاشت و بار رسالتشان را در مبارزه با جنگ نرم دشمن و حفظ و حراست از مرزهای فرهنگی ایران اسلامی بر دوش خواهیم کشید . هم قسم می شویم که در این مسیر پر افتخار دوشا دوش هم و با اتحاد و همدلی تا آخرین قطره خونمان مبارزه کنیم .
3- سران استکبار جهانی و منحوس صهیونیستی باید بدانند که پیمان و پیوند ما با انقلاب اسلامی ملت مقتدر ایران همیشگی است و هرگز خللی در این اندیشه انقلابی و صلابت پیمانمان نخواهند یافت ، همرا ملت و تابع رهبر معظم انقلاب هستیم و فرامین حکیمانه معظم له را در تمام شئون زندگی نصب العین قرار می دهیم . از اذن جهان گرفته تا مجاهده فرهنگی . از مقاومت در عرصه دفاعی گرفته تا مقاومت اقتصادی و حمایت از کالای داخلی .دشمن بداند که رمز وحدت ما پیوستگی به ولایت فقیه است و این پیوستگی پایدار خواهد بود با تمام فتنه های آنان را به شکست تبدیل کنیم.
4- وصیت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و شهیدان سرافرازمان همواره این بوده که تسلیم زورگویی ها و فتنه گری ها نشویم و ما نیز در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام (  قدس سره )  و شهیدان خلداشیانمان پیمان می بندیم که برای مبارزه با تفکرات شوم و تصمیمات نابخردانه استکبار و مزدوران آن  آمریکای جنایتکار و هم پیمانان کج اندیشش با تمام توانمان ایستادگی خواهیم کرد .
5- بهترین عزیزانمان را در راه تحقق آرمانهای انقلاب و اسلام عزیز تقدیم کرده ایم و به آن افتخار می کنیم از مسوولین و مدیران کشور نیز تقاضا داریم که همچنان همت خود را برای اقتدار و سربلندی ایران عزیز بیش از بیش بکار بندند و در برابر توطئه های شوم استکبار همچنان قوی و استوار ایستادگی کنند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
نمایشگاه ملی پوستر محکومیت تروریسم در بوشهر گشایش یافت
سالانه هنرهای تجسمی در تهران و سایر استان ها برگزار می شود
سالانه هنرهای تجسمی در تهران و سایر استان ها برگزار می شود
عکاس گیلانی مدال طلای آساهی را کسب کرد
نمایشگاه « طرح، رنگ و حجم» در تبریز گشایش یافت
گزینه های احتمالی اکران نوروزی 98
تازه ترین خبرها از سریال طنز نوروزی شبکه 1
40 عکس 40 عکاس در مارلیک
اعلام 3 فیلم برتر «مجمع منتقدان سینمای انقلاب»
بی‌بی‌سی شیطان جدیدش را معرفی کرد