وام اشتغال روستایی یزد 115.8 میلیارد تومان است

14:15 ۸ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 33 0
وام اشتغال روستایی یزد 115.8 میلیارد تومان است

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد گفت: سهم وام اشتغال پایدار روستایی این استان در مرحله اول، 115.8 میلیارد تومان بود که بیش از 90 درصد آن پرداخت شد یا در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا ، علی زینی وند روز پنجشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان بابیان اینکه اولویت جهت‌گیری و راهبرد اشتغال برای دانش‌آموختگان دانشگاهی است، اظهار داشت: وام اشتغال پایدار روستایی ارزان‌ترین و بهترین زمینه برای رسیدن به این هدف است.
وی مهمترین معضل امروز استان را بیکاری بالای دانش‌آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: این در حالی است، استان بیش از ظرفیت و انتظار، برای کشور شغل ایجاد کرد و بیکاری این قشر، تأثیر فرهنگی بسیاری نامطلوبی برای آینده استان دارد.
معاون استانداری یزد با اشاره به وضعیت وام پایدار روستایی و عشایری استان خاطر نشان کرد: باوجودی که در مرحله نخست پرداخت تسهیلات در رتبه نخست قرار داشتیم ولی امروز آخرین استان و ازلحاظ انعقاد قرارداد در رتبه ششم قرار داریم که عمده آن متوجه مشکلات بانکی است.
زینی وند خاطرنشان کرد: در مرحله اول برای این میزان پرداختی و پرونده‌های معرفی به بانک‌ها ، ایجاد یک هزار و 800 شغل در بخش‌های صنعتی ، کشاورزی و خدمات پیش‌بینی شد.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی باهدف اولویت در مناطق محروم به‌ویژه در میان دانش‌آموختگان مراکز دانشگاهی پرداخت می‌شود ، گفت: به همین دلیل باید کمیته نظارت ، فعالیت بیشتری داشته باشد تا تسهیلات در مسیر درست هدف‌گذاری دولت و کارگروه اشتغال استان ، هزینه شود.
معاون استانداری یزد بر لزوم پالایش پرونده‌ها ظرف دو، سه هفته آینده تاکید کرد و به بانک‌های عامل نیز توصیه کرد تا پرونده‌هایی که اشتغال مطمئن دارند در اولویت قرار دهند.
زینی وند یکی دیگر از طرح‌ها را کارورزی و حرفه‌آموزی در محیط کار دانست و افزود: در این بخش ،شاهد کم‌کاری در برخی دستگاه‌ها هستیم و باید طی چند ماه باقی‌مانده تا پایان سال ، تحول گسترده‌ای در این بخش اتفاق افتد.
همچنین مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: سهم استان در تسهیلات پایدار روستایی 115.8 میلیارد تومان بود که مجموع پرداختی بانک‌ها 55.9 درصد است.
محمدحسین ریاحی افزود: سهم بخش کشاورزی استان به‌ویژه در «دام» در این تسهیلات افزایش یافت که باید در مرحله دوم تخصیص اعتبارات کاهش یابد .
در این جلسه گزارشی از میزان پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ، طرح اشتغال فراگیر و گزارش بهزیستی درباره مشکلات پرداخت تسهیلات ارائه شد.
هم‌اکنون ، تسهیلات اشتغال به‌صورت اشتغال فراگیر ،روستایی و عشایری و نیز اشتغال در بخش کارورزی ارائه می‌شود.
استان یزد در ابتدای اجرای طرح پرداخت تسهیلات روستایی ، رتبه نخست را داشت ولی هم‌اکنون در انعقاد قرارداد رتبه ششم و در پرداخت تسهیلات در رتبه آخر قرار گرفت.
از جمعیت یک‌میلیون و 138 هزارنفری استان یزد ، 15 درصد در روستاها و بقیه در 21 شهر 10 شهرستان ساکن هستند.
1968/ 2047


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است
دزفول - ایرنا - دبیرکل خانه کارگر کشور و رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارگران گفت: تورم موثر در کشور اکنون بالای 50 درصد است و کارگران در این شرایط با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
برابر صنعت نفت آبادان خوب بازی نکردیم
آبادان - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال سایپا تهران گفت: در حالی نتیجه را به صنعت نفت آبادان واگذار کردیم که همانند هفته قبل خوب بازی نکردیم.
شمارقربانیان حمله استراسبورگ به 4 تن رسید
تهران- ایرنا- با جان باختن یکی از زخمی های حمله سه شنبه شب در استراسبورگ، تعداد کشته های این حادثه به 4 تن رسید.
پروشنکو بازداشت ملوانان اوکراینی را اعلان جنگ خواند
مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری اوکراین توقیف سه شناور و بازداشت 24 ملوان این کشور در دریای سیاه توسط روسیه را اعلان جنگ این کشور علیه اوکراین خواند.
دمشق مصمم به شکست متجاوزان است
تهران - ایرنا - نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که دمشق بیش از هر زمان دیگری مصمم به رویارویی با عناصر باقیمانده گروه های تروریستی در ادلب و دیگر نقاط کشور و نیز استفاه از حق قانونی خود برای بیرون راندن نیروهای متجاوز خارجی از خاک سوریه است.
پارلمان عربی نسبت به توطئه بین المللی تقسیم سوریه هشدار داد
تهران - ایرنا - پارلمان عربی با تاکید برایستادگی در کنار مردم سوریه در بحران این کشور، بر ضرورت بیداری نسبت به توطئه های بین المللی و منطقه ای درخصوص تقسیم سوریه هشدار داد.
عربستان از توافق طرف های یمنی در مذاکرات سوئد استقبال کرد
تهران- ایرنا-عربستان ضمن استقبال از توافق اخیر طرف های یمنی در مذاکرات سوئد ادعا کرد که به راه حل سیاسی و تضمین امنیت و ثبات در این کشور پایبند است.
28 فلسطینی در شرق غزه زخمی شدند
تهران-ایرنا- 28 فلسطینی از جمله یک خبرنگار در راهپیمایی های بازگشت و رفع محاصره با عنوان' جمعه همبستگی با مردم فلسطین' امروز در شرق نوار غزه زخمی شدند .
سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نباید میدان مناقشات شود
باکو –ایرنا – وزیر امور خارجه روسیه گفت : سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نباید میدان مناقشات سیاسی و درگیری های لفظی شود .
اسد بیش از 16 هزار نظامی فراری از خدمت را عفو کرد
تهران- ایرنا- 'محمد گنجو حسن 'رئیس اداره قضایی نظامی سوریه گفت: 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه بیش از 16 هزار نظامی سوری را که یگان های خود را به صورت غیرقانونی در جنگ رها کرده بودند،عفو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
۵ پرواز فرودگاه اهواز لغو شدند
مرکز اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی اهواز از لغو پنج پرواز به مبدأ و مقصد این فرودگاه خبر داد.
داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
گفت و گوی آوای کرمانشاه با نماینده شرق استان کرمانشاه
هفته نامه آوای کرمانشاه در شماره روز سه شنبه بیستم آذر ماه 96 مصاحبه خبرنگار این نشریه محلی را با حسن سلیمانی نماینده مردم شهرستانهای کنگاور، هرسین و صحنه در مجلس شورای اسلامی با عنوان «روزگارِ شیخ نمایندگان» منتشر کرده است.
طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در 10 استان اجرا می شود
طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در 10 استان اجرا می شود
اما و اگرهای محاسبه حمل کالا بر اساس تن ــ کیلومتر
64 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر غرب خراسان رضوی پرداخت شد
وزارت کار مدیران تازه‌نفس و خوش فکر می‌خواهد
تصمیمی برای ورود به دستمزد سال آینده نداریم
استعفای مدیران 2شغله در صندوق های وزارت تعاون پذیرفته شد
23 میلیارد ریال وام اشتغال مددجویی در تکاب پرداخت شد
کارگاه آموزشی توسعه کسب و کار محلی در تکاب برگزار شد
حدود ۳۵ درصد جمعیت بیکار ایران دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها هستند