استبداد ستیزی ویژگی بارز جنبش دانشجویی است

12:03 ۱۳۳ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 415 0
استبداد ستیزی ویژگی بارز جنبش دانشجویی است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: دانشجویان نقش بارزی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و استبداد ستیزی ویژگی بارز جنبش دانشجویی است.

ایرنا

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه جنبش دانشجویی، دانشگاه ها و تشکل ها یک نقش اثرگذار و مفیدی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشتند اضافه کرد: اوج جنبش های دانشجویی در 16 آذر 1332 با به شهادت رسیدن سه تن از دانشجویان در دانشگاه تهران، به اوج خود رسید.
استاندار همدان با بیان اینکه ویژگی بارز جنبش دانشجویی بحث استبداد ستیزی و دفاع از استقلال و کیان وطن است تاکید کرد: دانشجویان در تاریخ معاصر ایران نقش بی بدیلی در تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه داشته اند.
وی گفت: خون پاک دانشجویان برای تحقق این اهداف ریخته شده و تا امروز جنبش دانشجویی در این مسیر حرکت می کند.

** دولت تدبیر و امید حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کرد
شاهرخی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کرد افزود: یکی از برنامه های جدی دولت در سیاست خارجی جلب اعتماد عمومی و بالا بردن جایگاه و اعلام حقانیت جمهوری اسلامی در دنیا بود.
وی با بیان اینکه استعمارگران چهره خشنی را از ما در دنیا ترسیم کرده بودند ادامه داد: در شرایطی که برجام شکل گرفت، اجماع جهانی علیه ایران فرو ریخت و خوی استکباری آمریکا با خروج از این توافق بین المللی روشن شد.
وی تاکید کرد: با خروج آمریکا از برجام حقانیت جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید در نشستن پای میز مذاکره به اثبات و جدیت تیم مذاکره کننده ایران به منصه ظهور رسید.
استاندار همدان افزود: ترامپ با خروجش از برجام بر این واقعیت صحه گذاشت که ایران اسلامی به دنبال دستاوردها و دانش هسته ای است.
شاهرخی گفت: طرح اجماع جهانی علیه ایران، آمریکا را به انزوا کشانده است و پس از این اقدام غیرمتعارف با تشدید تحریم ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی را مقابل ایران به راه انداخته است.
وی ادامه داد: همه ما در مقابله با تحریم ها مسئولیت و نقش داریم و امروز با یک جنگ اقتصادی مواجه هستیم و دولت در خط اول این جنگ هست و ما سربازان این جنگ هستیم.
استاندار همدان با بیان اینکه مدیریت جهادی وقت نمی شناسد افزود: مدیران از افسران و نیروهای اصلی مبارزه در جنگ اقتصادی هستید و باید الگو باشیم تا دیگران با نگاه به ما حرکت را سرعت دهند.
وی با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید بهره وری را بالا برده و تلاش را مضاعف کنیم.
شاهرخی ادامه داد: واگذاری طرحها در راستای اقتصاد مقاومتی است و مدیران باید سیاست اصولی دولت را عملیاتی کنند.
وی با تاکید بر اینکه بر سر منافع مردم با هیچ گروه و جناحی تعارف نداریم گفت: اگر مدیران سیاست های کاری خود را منطبق بر سیاست اقتصاد مقاومتی نکنند نمی توانیم با آنها کار کنیم.
استاندار همدان با تاکید بر اینکه اصل خدمت رسانی به مردم و شایسته سالاری و اعتقاد به سیاست های دولت است افزود: ما باید مصمم، استوار و جدی حرکت کنیم شرایط ما شرایط عادی نیست و این روحیه باید در تمام رده های سازمانی تسری پیدا کند.
وی همچنین با تاکید بر جذب اعتبارات خزانه تا هفته آینده توسط دستگاه های اجرایی افزود: پاشنه آشیل توسعه استان توجه به تولید و سرمایه گذاری است و راه دیگر و منبع دیگری وجود ندارد و ما دولتی ها باید زمینه را برای ورود بخش خصوصی به کار گیریم.
7523/2087


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

تجمع حامیان حقوق حیوانات مقابل شهرداری بومهن
تهران- ایرنا- عده ای از افراد که خود را حامیان حقوق حیوانات معرفی کردند امروز (پنجشنبه) مقابل ساختمان شهرداری بومهن در استان تهران تجمع و اعتراض خود را نسبت به آنچه «رفتار نامناسب ماموران زنده گیری سگ‌های سرگردان در شهرهای بومهن، رودهن و پردیس» خواندند اعلام کردند.
وزارت اطلاعات، حافظ امنیت و دستاوردهای نظام
قزوین- ایرنا- مدیرکل اطلاعات قزوین گفت: وزارت اطلاعات حافظ امنیت کشور و صیانت کننده از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف است.
وزیر آموزش و پرورش: بودجه 98 همه نیازهای ما را رفع نمی کند
شیراز- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش بودجه سال جاری ابراز داشت: به رغم این تخصیص ها و افزایش ها و با توجه به بالا رفتن هزینه های عمومی، نباید انتظار داشت همه نیازهای بودجه ای مراکز آموزشی امسال برطرف شود.
استاندار: جنوب خوزستان درگیر سیلاب است اما جای نگرانی نیست
آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: حجم سیلاب اکنون به سمت جنوب خوزستان در حال افزایش است ولی جای نگرانی نیست زیرا سیلاب تحت کنترل بوده و در حال مدیریت است.
بررسی علمی سیل با حضور روسای دانشگاههای گلستان
گرگان - ایرنا - نشست بررسی عوامل بروز سیل و راهکارهای علمی و کارشناسانه برای جلوگیری از تکرار دوباره این حادثه قهری با حضور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و روسای دانشگاه های استان گلستان برگزار شد.
چهار محور ارتباطی استان سمنان همچنان مسدود است
سمنان-ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: چهار محور ارتباطی استان سمنان همچنان بر اثر بارش باران و رانش زمین مسدود است.
سرعت طوفان در کبودراهنگ به 108کیلومتر بر ساعت رسید
همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: فعالیت یک سامانه ضعیف در نقاط مختلف استان، در کبودراهنگ طوفان به پا کرد و با سرعت 108کیلومتر بر ساعت این شهر را درنوردید.
مراکز شتاب دهی طرح و خلاقیت در استان ها فعال می شود
بیرجند - ایرنا - مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال دستکم 10 طرح توانمندسازی را وزارت ورزش و جوانان اجرایی می کند که یکی از مهمترین آنها فعالیت مراکز شتاب دهی طرح و خلاقیت است.
سد تاجیار در اذربایجان شرقی سرریز شد
تبریز-ایرنا- رییس اداره منابع آب شهرستان سراب اعلام کرد: سد تاجیار با حجم مخزن 5.3 میلیون مترمکعب آب صبح امروز / پنجشنبه/ سرریز شد.
پایان نامه های دانشجویان در قالب نظام موضوعات تدوین می شود
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از مهر سال جاری، پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در قالب نظام موضوعات و با هدف رفع نیازها و چالش های کشور تدوین می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
مجبور باشیم «اینستاگرام» را فیلتر خواهیم کرد
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر مسیری پیش رو دارد به جز فیلترینگ اینستاگرام این شیوه را در پیش بگیرد و روی فعالیت‌های اینستاگرام اعمال حاکمیت کند؛ چنانچه مسیری برای نظارت وجود ندارد، مجبورخواهیم شد اینستاگرام را فیلتر کنیم.
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
دهلی نو-ایرنا- مقامات آگاه اعلام کردند که در صورت تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه آینده، پالایشگاه های هندی قصد دارند سفارشات نفتی خود را از دیگر کشورهای عضو سازمان اوپک، مکزیک و آمریکا افزایش دهند.
استانی شدن انتخابات باعث تقویت احزاب می شود
دبیران کمیته های حزب کارگزاران انتخاب شدند
فرماندار همدان: روستاها در خط مقدم رونق تولید هستند
«سیل» محور بحث‌های حزب اتحاد ملت
استاندار: احزاب نقش مهمی در تصمیم سازی و نظارت دارند
عضو شورای خانه احزاب:دولت بستر مناسب فعالیت احزاب را فراهم کرد
دولت تدبیر و امید بستر مناسب فعالیت احزاب را فراهم کرد
کرسی های آزاد اندیشی مطابق درخواست دانشجویان باشد
افزایش فعالیت کمیته انتخابات حزب اتحاد ملت
حماقت ترامپ باعث تشدید اتحاد ملی شد