معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

15:11 ۷۵ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 229 0
معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

اطلاعیه بنیاد تعاون ارتش درباره سهامداران پهنه B پروژه چیتگر، پایان رزمایش پدافند هوایی ولایت ۹۷، توضیحات وکیلی درباره نامه «لاریجانی» به «جنتی»، واکنش های داخلی و خارجی به دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران، واکنش ظریف به گاف آمریکا در تحریم «سانچی» و بانکِ تعطیل‌شده، معافیت بندر چابهار را از تحریم‌های آمریکا و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه و چهارشنبه، پانزدهم و شانزدهم آبان ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که عبور از شرایط پیش رو جز با همراهی مردم امکان پذیر نیست، گفت:باید با مردم صادقانه صحبت و شرایط کشور را تبیین کرده، البته این به آن معنا نیست که مردم را نگران کنیم. اسحاق جهانگیری تاکید کرد:ما باید به گونه‌ای اقدام کنیم که تحریم‌ها کمترین تاثیر را بر اقتصاد ایران بگذارد. من نمی‌توانم دروغ بگویم که تحریم ها اثری ندارد تحریم‌ها اثر دارد ولی باید اثر آن را به حداقل برسانیم.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی(بتاجا) اطلاعیه‌ای در خصوصسهامداران پهنه B پروژه چیتگرمنتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است:  با توجه به ابهامات و سوالات مکرر اعضا و سهامداران پروژه چیتگر، بنا به اعلام مدیریت فروش و بهره‌برداری مسکن بتاجا، سهامدارانی که قبلاً جهت انتخاب واحد فراخوان شده بودند اما به هردلیلی موفق به انتخاب واحد نشده‌اند، روزانه ۵نفر از امتیاز بالای ۲۰۰۰ و ۵نفر از امتیاز پایین ۲۰۰۰ همانند سایر سهامداران طبق ‌اولویت بندی، مجدداً دعوت و می‌توانند نسبت به گزینش واحد مسکونی خود اقدام نمایند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷، با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید. در این رزمایش یگان‌های مختلف پدافندی از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

سخنگوی رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷ با اشاره به ویژگی های این رزمایش گفت:آمادگی کامل برای دفاع از حریم هوایی،وحدت، همدلی، هماهنگی و تعامل مثال زدنی بین یگان های پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه از مهمترین ویژگی و دستاورد این رزمایش بود که کار و محصول مشترک به مراتب بهتری خواهد داشت.

در دومین روز از رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷،بکارگیری سامانه «مرصاد» با موشک های جدید زمین به هوا،بهره برداری عملیاتی از رادار بومی بشیر،انهدام اهداف هوایی توسط موشک‌های شلمچهانجام شد.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره بهنامه رئیس مجلس به دبیر شورای نگهباندر مورد تاکید بر ارجاع ایرادات مجمع تشخیص در خصوص CFT همچنین گفت که ایرادات شورای نگهبان به این لایحه ۶ آبان ماه به مجلس ابلاغ شده بود اما برای رعایت مناسبت ۱۳ آبان اعلام عمومی نشد.

علی لاریجانی در دیدار با رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبالضمن تاکید بر غیردولتی بودن فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به استفاده از منابع عمومی دولتی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در همایش ۱۵ هزار شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند همه صحنه بین‌المللی را همراه خود کنند و شرایط را هم نمی‌توانند سخت‌تر از این کنند، گفت:استقامت ما در جنگ باعث شد دشمنان جرأت جنگ با ایران را نداشته باشند؛ بنابراین اگر در اقتصاد هم مقاوم باشیم به دنبال تحریم نخواهند رفت و اگر بروند هم تاثیری نخواهد داشت.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

دمعاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی در قم گفت:۲ میلیون و ۴۰هزار نفر از مرزهای ایران به کشور عراق برای سفر اربعین رفتندکه از این تعداد ۱۴۲هزار نفر اتباع خارجی بودند که نسبت به سال قبل ۴۶ درصد افزایش یافته است.

در این دیدارآیت الله مکارم شیرازیهم با بیان این‌که «اخبار حماسه اربعین باید به صورت جهانی منعکس شود»، گفت: رسانه‌های دنیا به دنبال بایکوت کامل حماسه اربعین هستند و ما باید تلاش کنیم که این حماسه را به شکل مناسب خبررسانی کنیم تا تمام مردم دنیا با این حماسه بزرگ آشنا شوند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

 واکنش های داخلی و خارجی به دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران

جمالی:تحریم‌های جدید آمریکا ضد حقوق بشر و جنایت آشکار است

مقام ارشد روس:ایران راه بیرون آمدن از وضعیت تحریم را می‌داند

یک عضو فراکسیون امید مجلس:آمریکا در پروژه «ب» درصدد تاثیرگذاری بر حمایت اروپا از برجام است

اردوغان:تحریم ها علیه ایران در راستای بر هم زدن نظم جهانی است

جنبش حماس تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:تحریم‌های آمریکا علیه ایران یک‌جانبه است

بعیدی‌نژاد:تحریم‌های آمریکا ماهیت دیکتاتوری و سلطه‌گری آمریکا را نشان می‌دهد

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:«وحدت» بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌های آمریکاست

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

سخنگوی کمیسیون انرژی:آمریکا از روی استیصال ۸ کشور را از خرید نفت ایران مستثنی کرد

مدیر کل شورای راهبردی روابط خارجی:معافیت ۸ کشور از تحریم‌ها فرصتی برای ایران و ساز و کار اروپا است

تلاش آلمان برای ادامه تجارت با ایران

وزیر خارجه ترکیه:تحریم‌های آمریکا یک‌جانبه و خطرناک است

نماینده انگلیس در امور تجاری با ایران:هدف آمریکا تغییر نظام در ایران است

رحیمی جهان‌آبادی:آمریکایی‌ها پُتک بر آهن سرد می‌کوبند

محمدی:مهم‌ترین راهکار برای مقابله با تحریم‌ها وحدت است

میرزایی‌نیکو:برای ایستادگی در برابر تحریم‌های آمریکا باید موازی‌کاری‌ها کاهش یابد

نقوی‌حسینی:دیوار تحریم‌های ضد حقوق بشری فروخواهد ریخت

صفاری‌نطنزی:تحریم ایران دستاوردی برای آمریکا نخواهد داشت

«ایران»، موضوع بحث پوتین با شورای امنیت روسیه

***

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

محمدجواد ظریف با توجه به آغاز دور دوم تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایران از روز گذشته و اضافه شدن تحریم‌های جدید به تحریم‌های قبلی دولت واشنگتن علیه ایران، پیامی ویدئویی در این ارتباط خطاب به ملت ایران و افکار عمومی جهان منتشر و در آن با یادآوری این‌که «ملت ایران تاریخ سازند»، تاکید کرد:دولت آمریکا پشیمان خواهد شد.

وزیر امور خارجه همچنین در صفحه توئیتر خود به لیست تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران وگاف آمریکا در تحریم «سانچی» و بانکِ تعطیل‌شده،که روز گذشته از سوی وزارت خزانه‌داری این کشور منتشر شد، واکنش نشان داد و نوشت: آمریکا در یک عملیات روانی از سر استیصال برای مفصل کردن فهرست نهادهای تحریم‌شده ایرانی - که ناخواسته هدف قرار گرفتن مردم عادی ایران را نیز نشان داد - یک بانک که شش سال پیش تعطیل شد و یک کشتی که سال گذشته غرق و به صورت گسترده‌ای رسانه‌ای شد را هدف تحریم‌های خود قرار داد.

در ادامه سفیر ایران در انگلیس حمید بعیدی‌نژاد در صفحه توییتر خود نوشت: ‏امروز بعد از کشتی سانچی و یک بانک تعطیل شده، خبرگزاری‌های بین‌المللی بهاشتباه سوم آمریکا در فهرست تحریم‌ها علیه ایراناشاره کرده‌اند که فقط اشتیاق زیاد آمریکا به طولانی کردن فهرست را نشان می‌دهد: ناوگان بوئینگ ۷۴۷ که مدت‌هاست بعلت فرسودگی پرواز نمی‌کنند.

همچنین سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرد، اتخاذ تصمیممعافیت بندر چابهار از تحریم‌هااز سوی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین این امکان را فراهم می‌سازد که روند ساخت خطوط راه‌آهن از این بندر به افغانستان پیگیری شود و از این طریق انتقال کالاهای تحریم‌نشده ادامه پیدا کند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

سومین سمینار عالی‌رتبه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا۵ و ۶ آذرماه در بروکسل برگزار می‌شود.این سمینار اولین نشست همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه این کشور علیه ایران است.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

رئیس قوه قضاییهبخشنامه "ارجاع دادخواست‌های مربوط به تصمیمات اتخاذ شده ازسوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران "را به روسای کل دادگستری های سراسر کشور ابلاغ و بتاکید کرد: دادخواست‌های مربوط به بانک مرکزی را قبل از هر اقدام به اطلاع رییس قوه قضاییه برسانید.

همچنین رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به محکومیت مدیرعاملموسسه مالی ثامن الحججدر دادگاه کیفری یک تهران، از ارسال این پرونده به دیوان عالی کشورخبر داد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ظریف: آمریکا هنوز حقوق سیاه‌پوستان را نقض می‌کند
وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه درباره مجری‌ بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی اظهارنظر کرد و نوشت که آمریکا هنوز حقوق زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند.
«ترزا می» رویکرد تازه برگزیت را تشریح کرد
نخست‌وزیر انگلیس رویکرد تازه‌اش در قبال طرح خروج این کشور از اتحادیه اروپا را که به بریگزیت موسوم است، برای قانون‌گذاران انگلیسی تشریح کرد.
حمایت پمپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان ایر
وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا طی پیامی در توئیتر از اقدام برلین علیه خطوط هوایی ماهان ایر اعلام حمایت کرد.
کرباسچی: تعهد دادم، آزاد شدم
غلامحسین کرباسچی درباره ماجرای بازداشت خود گفت: در ارتباط با محکومیتم به یکسال حبس که از سوی دادگاه اصفهان صادر شده بود، دادسرای اصفهان به دادسرای تهران برای اجرای حکم نیابت داده بود و به همین خاطر امروز صبح دستگیرم کردند تا به اوین ببرند.
حبیبی: دشمنان چهل سال است وعده پایان انقلاب می‌دهند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز مردم مشکلات بسیاری دارند و برخی مسئولین خوب عمل نکردند و بعضا عده‌ای نیز در لباس مسئولیت خیانت کردند اما انقلاب ماندنی است.
عراقچی: اصلی‌ترین مشکل منطقه اسرائیل است
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریشه بحران خاورمیانه را در اشغال گری رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اصلی ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی و سیاست های غاصبانه و سرکوبگرانه آن است.
رزمایش مشترک آمریکا و انگلیس بعد از ۹ سال
نیروی دریایی آمریکا و انگلیس در اقدامی تحریک‌آمیز رزمایش دریایی مشترک در «دریای چین جنوبی» برگزار کردند.
طرح ۳ سئوال از وزیر علوم و ۲ سئوال از وزیر آموزش و پرورش
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طرح دو سئوال از وزیر آموزش و پرورش و ۳ سئوال از وزیر علوم در نشست امروز کمیسیون مبتوعش خبر داد.
زمین لرزه ۳.۶ ریشتری «پارس آباد» را لرزاند
زمین لرزه ۳.۶ ریشتری مرز کشور جمهوری آذربایجان و حوالی شهرستان پارس آباد در استان اردبیل را لرزاند.
حمله یک قلاده سگ این بار به یک دامپزشک
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از مصدومیت یکی از کارکنان این اداره به واسطه حمله یک قلاده سگ حین واکسیناسیون دام‌های عشایر در مناطق قشلاقی خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تاکیداتی درباره رایزنی برای تغییر بودجه-ادعای جدید ترامپ درباره نابودی داعش-کشف باند قاچاق نقره
وضعیت پالرمو در مجمع-هشدار به اتحادیه اروپا-تلاش آمریکا برای مقابله با توان موشکی ایران و...
مردم آگاه ایران هیچ گاه رهبری انقلاب را تنها نمی گذارند
نماز جمعه در شهر های مختلف خوزستان برگزار شد
مسئولان دولت آمریکا حتی کشور خود نیز منفورند
خطیب جمعه اهواز:سهم بودجه خوزستان منصفانه پرداخت شود
امام جمعه تبریز: لازم باشد درس تاریخی به صهیونیست ها می دهیم
تضعیف نظام اسلامی گناه است
باید نسل امروز را به افتخارات 40 ساله انقلاب پیوند داد
رسانه‌ها دستاوردهای انقلاب را برای نسل جوانان تبیین کنند