معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

15:11 ۱۰ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 133 0
معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

اطلاعیه بنیاد تعاون ارتش درباره سهامداران پهنه B پروژه چیتگر، پایان رزمایش پدافند هوایی ولایت ۹۷، توضیحات وکیلی درباره نامه «لاریجانی» به «جنتی»، واکنش های داخلی و خارجی به دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران، واکنش ظریف به گاف آمریکا در تحریم «سانچی» و بانکِ تعطیل‌شده، معافیت بندر چابهار را از تحریم‌های آمریکا و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه و چهارشنبه، پانزدهم و شانزدهم آبان ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که عبور از شرایط پیش رو جز با همراهی مردم امکان پذیر نیست، گفت:باید با مردم صادقانه صحبت و شرایط کشور را تبیین کرده، البته این به آن معنا نیست که مردم را نگران کنیم. اسحاق جهانگیری تاکید کرد:ما باید به گونه‌ای اقدام کنیم که تحریم‌ها کمترین تاثیر را بر اقتصاد ایران بگذارد. من نمی‌توانم دروغ بگویم که تحریم ها اثری ندارد تحریم‌ها اثر دارد ولی باید اثر آن را به حداقل برسانیم.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی(بتاجا) اطلاعیه‌ای در خصوصسهامداران پهنه B پروژه چیتگرمنتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است:  با توجه به ابهامات و سوالات مکرر اعضا و سهامداران پروژه چیتگر، بنا به اعلام مدیریت فروش و بهره‌برداری مسکن بتاجا، سهامدارانی که قبلاً جهت انتخاب واحد فراخوان شده بودند اما به هردلیلی موفق به انتخاب واحد نشده‌اند، روزانه ۵نفر از امتیاز بالای ۲۰۰۰ و ۵نفر از امتیاز پایین ۲۰۰۰ همانند سایر سهامداران طبق ‌اولویت بندی، مجدداً دعوت و می‌توانند نسبت به گزینش واحد مسکونی خود اقدام نمایند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷، با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید. در این رزمایش یگان‌های مختلف پدافندی از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

سخنگوی رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷ با اشاره به ویژگی های این رزمایش گفت:آمادگی کامل برای دفاع از حریم هوایی،وحدت، همدلی، هماهنگی و تعامل مثال زدنی بین یگان های پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه از مهمترین ویژگی و دستاورد این رزمایش بود که کار و محصول مشترک به مراتب بهتری خواهد داشت.

در دومین روز از رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷،بکارگیری سامانه «مرصاد» با موشک های جدید زمین به هوا،بهره برداری عملیاتی از رادار بومی بشیر،انهدام اهداف هوایی توسط موشک‌های شلمچهانجام شد.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره بهنامه رئیس مجلس به دبیر شورای نگهباندر مورد تاکید بر ارجاع ایرادات مجمع تشخیص در خصوص CFT همچنین گفت که ایرادات شورای نگهبان به این لایحه ۶ آبان ماه به مجلس ابلاغ شده بود اما برای رعایت مناسبت ۱۳ آبان اعلام عمومی نشد.

علی لاریجانی در دیدار با رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبالضمن تاکید بر غیردولتی بودن فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به استفاده از منابع عمومی دولتی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در همایش ۱۵ هزار شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند همه صحنه بین‌المللی را همراه خود کنند و شرایط را هم نمی‌توانند سخت‌تر از این کنند، گفت:استقامت ما در جنگ باعث شد دشمنان جرأت جنگ با ایران را نداشته باشند؛ بنابراین اگر در اقتصاد هم مقاوم باشیم به دنبال تحریم نخواهند رفت و اگر بروند هم تاثیری نخواهد داشت.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

دمعاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی در قم گفت:۲ میلیون و ۴۰هزار نفر از مرزهای ایران به کشور عراق برای سفر اربعین رفتندکه از این تعداد ۱۴۲هزار نفر اتباع خارجی بودند که نسبت به سال قبل ۴۶ درصد افزایش یافته است.

در این دیدارآیت الله مکارم شیرازیهم با بیان این‌که «اخبار حماسه اربعین باید به صورت جهانی منعکس شود»، گفت: رسانه‌های دنیا به دنبال بایکوت کامل حماسه اربعین هستند و ما باید تلاش کنیم که این حماسه را به شکل مناسب خبررسانی کنیم تا تمام مردم دنیا با این حماسه بزرگ آشنا شوند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

 واکنش های داخلی و خارجی به دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران

جمالی:تحریم‌های جدید آمریکا ضد حقوق بشر و جنایت آشکار است

مقام ارشد روس:ایران راه بیرون آمدن از وضعیت تحریم را می‌داند

یک عضو فراکسیون امید مجلس:آمریکا در پروژه «ب» درصدد تاثیرگذاری بر حمایت اروپا از برجام است

اردوغان:تحریم ها علیه ایران در راستای بر هم زدن نظم جهانی است

جنبش حماس تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:تحریم‌های آمریکا علیه ایران یک‌جانبه است

بعیدی‌نژاد:تحریم‌های آمریکا ماهیت دیکتاتوری و سلطه‌گری آمریکا را نشان می‌دهد

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:«وحدت» بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌های آمریکاست

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

سخنگوی کمیسیون انرژی:آمریکا از روی استیصال ۸ کشور را از خرید نفت ایران مستثنی کرد

مدیر کل شورای راهبردی روابط خارجی:معافیت ۸ کشور از تحریم‌ها فرصتی برای ایران و ساز و کار اروپا است

تلاش آلمان برای ادامه تجارت با ایران

وزیر خارجه ترکیه:تحریم‌های آمریکا یک‌جانبه و خطرناک است

نماینده انگلیس در امور تجاری با ایران:هدف آمریکا تغییر نظام در ایران است

رحیمی جهان‌آبادی:آمریکایی‌ها پُتک بر آهن سرد می‌کوبند

محمدی:مهم‌ترین راهکار برای مقابله با تحریم‌ها وحدت است

میرزایی‌نیکو:برای ایستادگی در برابر تحریم‌های آمریکا باید موازی‌کاری‌ها کاهش یابد

نقوی‌حسینی:دیوار تحریم‌های ضد حقوق بشری فروخواهد ریخت

صفاری‌نطنزی:تحریم ایران دستاوردی برای آمریکا نخواهد داشت

«ایران»، موضوع بحث پوتین با شورای امنیت روسیه

***

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

محمدجواد ظریف با توجه به آغاز دور دوم تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایران از روز گذشته و اضافه شدن تحریم‌های جدید به تحریم‌های قبلی دولت واشنگتن علیه ایران، پیامی ویدئویی در این ارتباط خطاب به ملت ایران و افکار عمومی جهان منتشر و در آن با یادآوری این‌که «ملت ایران تاریخ سازند»، تاکید کرد:دولت آمریکا پشیمان خواهد شد.

وزیر امور خارجه همچنین در صفحه توئیتر خود به لیست تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران وگاف آمریکا در تحریم «سانچی» و بانکِ تعطیل‌شده،که روز گذشته از سوی وزارت خزانه‌داری این کشور منتشر شد، واکنش نشان داد و نوشت: آمریکا در یک عملیات روانی از سر استیصال برای مفصل کردن فهرست نهادهای تحریم‌شده ایرانی - که ناخواسته هدف قرار گرفتن مردم عادی ایران را نیز نشان داد - یک بانک که شش سال پیش تعطیل شد و یک کشتی که سال گذشته غرق و به صورت گسترده‌ای رسانه‌ای شد را هدف تحریم‌های خود قرار داد.

در ادامه سفیر ایران در انگلیس حمید بعیدی‌نژاد در صفحه توییتر خود نوشت: ‏امروز بعد از کشتی سانچی و یک بانک تعطیل شده، خبرگزاری‌های بین‌المللی بهاشتباه سوم آمریکا در فهرست تحریم‌ها علیه ایراناشاره کرده‌اند که فقط اشتیاق زیاد آمریکا به طولانی کردن فهرست را نشان می‌دهد: ناوگان بوئینگ ۷۴۷ که مدت‌هاست بعلت فرسودگی پرواز نمی‌کنند.

همچنین سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرد، اتخاذ تصمیممعافیت بندر چابهار از تحریم‌هااز سوی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین این امکان را فراهم می‌سازد که روند ساخت خطوط راه‌آهن از این بندر به افغانستان پیگیری شود و از این طریق انتقال کالاهای تحریم‌نشده ادامه پیدا کند.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

سومین سمینار عالی‌رتبه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا۵ و ۶ آذرماه در بروکسل برگزار می‌شود.این سمینار اولین نشست همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه این کشور علیه ایران است.

معافیت بندر چابهار از تحریم-توضیحی درباره نامه لاریجانی به جنتی-۳ گاف آمریکا در تحریم‌های ایران

رئیس قوه قضاییهبخشنامه "ارجاع دادخواست‌های مربوط به تصمیمات اتخاذ شده ازسوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران "را به روسای کل دادگستری های سراسر کشور ابلاغ و بتاکید کرد: دادخواست‌های مربوط به بانک مرکزی را قبل از هر اقدام به اطلاع رییس قوه قضاییه برسانید.

همچنین رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به محکومیت مدیرعاملموسسه مالی ثامن الحججدر دادگاه کیفری یک تهران، از ارسال این پرونده به دیوان عالی کشورخبر داد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سه فوتبالیست خوزستانی به عضویت تیم ملی امید درآمدند
اهواز - ایرنا - رییس هیات فوتبال خوزستان گفت: سه فوتبالیست جوان خوزستانی تیم ملی امید را در دیدار برابر تیم عمان همراهی می کنند.
تیم فوتبال نوین فولاد یزد بر سپاهان درود لرستان غلبه کرد
یزد - ایرنا- تیم نوین فولاد یزد در چارچوب هفته نهم رقابت های فوتبال قهرمانی لیگ دسته یک امیدهای باشگاه های کشور عصر روز شنبه با نتیجه یک بر صفر بر تیم سپاهان درود لرستان غلبه کرد.
مرحله نهایی مسابقات فوتبال ساحلی دسته سه کشور در یزد آغاز شد
یزد - ایرنا - مرحله نهایی مسابقات فوتبال ساحلی لیگ دسته سه قهرمانی باشگاه های کشور عصر روز شنبه با حضور چهار تیم در زمین محمودآباد شهرستان یزد آغاز شد .
هافبک تیم ملی کرواسی و بارسلونا سه هفته خانه نشین شد
تهران- ایرنا- «ایوان راکیتیچ» هافبک تیم ملی کرواسی و باشگاه بارسلونا به دلیل مصدومیت در دیدار مقابل اسپانیا تا سه هفته خانه نشین شد.
رای انضباطی دیدار پرسپولیس - سایپا صادر شده است
تهران- ایرنا- رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت صدور رای دیدار پرسپولیس و سایپا گفت: این رای صادر شده است و به زودی و پس از تشریفات قانونی به این باشگاه ها ابلاغ خواهد شد.
پاسخگویی نیازهای فرهنگی واجتماعی ضامن توسعه شهرهاست
اصفهان- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر داران پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و اجتماعی مخاطبان را ضامن بقا و توسعه‌ شهرها دانست و گفت: افتتاح خانه فرهنگ و هنر این منطقه آغاز خوبی برای تحقق این مهم است.
گورستان ظهیرالدوله؛ پرستاره و خاموش
تهران-ایرنا- گورستان ظهیرالدوله واقع در شمالی ترین نقطه تهران، مدفن بزرگان و مشاهیر ایرانی که گرچه نام و اثرگذاریشان در این مملکت تا همیشه تاریخ روشن است اما محل دفنشان مدت هاست که به خاموشی سپرده شده است.
نمایشگاه بزرگ کتاب در پاکدشت افتتاح شد
تهران – ایرنا – همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ، سومین نمایشگاه بزرگ کتاب روز شنبه در مصلای امام خمینی پاکدشت افتتاح شد.
اعضای شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شدند
تهران - ایرنا - مجمع عمومی فوق العاده انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برگزار گردید و طی آن اعضای جدید شورای مرکزی این انجمن انتخاب و معرفی شدند.
صائب تبریز: مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان
تبریز - ایرنا - روزنامه صائب تبریز در شماره اخیر خود طی گزارشی با عنوان «مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان» به موضوع کمک به حیوانات در فصل سرد سال پرداخته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
راه مقابله با توطئه های بدخواهان حفظ اتحاد ملی در عراق است
آخرین اخبار از مرزبانان-دیدار روسای جمهور ایران و عراق-بررسی CFT در مجمع و اعلام مغایرتها و...
آزادی ۵ مرزبان ایرانی-پاسخ به منتقدان ظریف با استناد به بیانات رهبری-رایزنی‌هایی با موضوع ایران
دستگاه قضایی درمجازات مفسدان اقتصادی جدی است
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
میزگرد بررسی FATF در صدا و سیما برگزار شود
شماره جدید «خط حزب‌الله» منتشر شد
تعیین ضرب الاجل برای بازنشستگان-تکذیب تغییر چهار وزیر کابینه-انتخاب ۴ استاندار در هیات دولت ...
ویدئو - بیانات رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد