مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

15:03 ۱۲ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 152 0
مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

توصیه‌های اخلاقی یک استاد برای این روزها، آغاز رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت، دستگیری ۱۰ نفر از مسئولین، لیدرها و اعضای فعال یک شبکه هرمی نوظهور توسط وزارت اطلاعات، تایید سلامت مرزبانان ربوده شده تا این لحظه، توصیه‌های «عارف» برای انتخاب شهردار جدید تهران و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دو شنبه، چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و جامعه‌شناس سیاسی در بخش‌هایی از مطلبی که آن را در کانال شخصی خود منتشر کرده، توصیه کرده است کهدر شرایط فعلی هوای یکدیگر را داشته باشیم.

همچنین محمدرضا باهنر، دبیر جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) گفت: معتقدمدر این برهه ضرورت دارد مسیر را باز کنیم تا  لایحه CFT امضا شود.

محمود سریع القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی هم در یادداشتیسی ویژگی جهان‌سومی‌هابرشمرد و گفت: جهان سومی‌ها اول عصبانی می­شوند، بعد شاید فکر کنند. آنها سوال کردن را افت شخصیتی می­‌شمارند. بارها اشتباهات قبلی را تکرار می‌­کنند و تعداد اشتباهاتشان بسیار بالاست.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷  با اعلام رمز یا خاتم الانبیا(ص) توسط امیر دریادار سیاری، رییس هئیت مدیره رزمایش در بخش های وسیعی از شمال مرکز و غرب کشور و در مساحتی به وسعت تقریبی نیم میلیون کیلومتر مربع آغاز شد.

در ادامه این رزمایش،سامانه توپخانه ای پدافند هوایی «سراج»رونمایی شد و توانست پهپادهای متخاصم را در آسمان محل برگزاری رزمایش مورد اصابت قرار دهد.

در اولین روز از رزمایش مشترک پدافند هوایی همچنینسامانه موشکی سوم خردادنیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک موشک توانست پرنده متخاصم در آسمان محل رزمایش را مورد اصابت قرار دهد.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که۱۰ نفر از مسئولین، لیدرها و اعضای فعال یک شبکه هرمی نوظهوررا در استان‌ های تهران، همدان و اصفهان دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده است.

وزیر اطلاعات هم در هفتمین همایش ملی پدافند غیر عامل با طرح این پرسش که چرا دشمن با ما دشمنی می‌کند، گفت: آیا دلیل این است که ما حقوق بشر را رعایت نمی کنیم؟ مگر عربستان رعایت می‌کند؟ ضمن اینکهما بسیار بیشتر از حتی دشمن حقوق بشر را رعایت می‌کنیم.حجت الاسلام سیدمحمود علوی با اشاره به وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه اظهار کرد:مرزبانان ربوده شده تا این لحظه در سلامت هستندو فعالیت‌های زیادی توسط ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهی نیروی زمینی سپاه در ارتباط با ارتش پاکستان صورت گرفته است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز گفت: ان‌شاءالله رژیم صهیونیستی در جنگ بعدی که در روایات خودشان هم هست و می‌گویند ۱۱ روز طول می‌کشد،پناهگاه‌های شان بدل به گورهای دسته جمعی می شود.

در همین مراسم وزیر کشور گفت:اگر نتوانیم رضایت مندی مردم را حاصل کنیم آن وقت به مشکل اساسی برخورد می کنیمو آسیبش را خواهیم دید؛ چرا که نظام طبیعت با کسی تعارف ندارد.

همچنین در نشست مشترک روسای شورای پدافند غیرعامل استانداری یزد و کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور، حسین ذوالفقاری با بیان این‌که نتایج پدافند غیرعامل با تمام حوزه‌های اجرایی کشور همپوشانی دارد گفت:تنوع، پیچیدگی و متغیر بودن مهمترین ویژگی تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل است.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

رئیس جمهور در دیدار معاونین و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه امروز خوشبختانه در این ماجرا و تخلف اخیر آمریکا،آمریکایی‌ها از همیشه منزوی‌تر هستند، گفت: شما در سازمان ملل دیدید که استقبال افکار عمومی دنیا از سخنان مسئولین ایرانی چه مقدار و از مسئولین کاخ سفید چه مقدار بود.

همچنین محسن حاجی‌میرزایی، دبیر هیات دولت با تشریح مصوبات جلسه اخیر هیات دولت گفت:  یکی از این مصوبات در موردفرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجیبود که این افراد می‌توانند بعد از ۱۸ سالگی خود تقاضای تابعیت کرده و شناسنامه ایرانی دریافت کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه کمیسیونلایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی را با اولویت بررسی می‌کند،توضیح داد:کمیسیون حقوقی طرحی با محتوای  را بررسی کرد و در نهایت رد شد چون مغایر اصل ۷۵ یعنی داشتن بار مالی دولت بود و  از آنجا که کمیسیون یک بار چنین طرحی را بررسی و تهیه کرده است، در دستور کار خود به صورت اولویت‌دار قرار می‌دهیم چون واقف هستیم که این موضوع تعیین تکلیف شود.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

محمدرضا عارف در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید، شورای عالی اصلاح طلبان، شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران با اشاره به در پیش بودنانتخاب شهردار تهران، به اعضای شورای شهر توصیه کرد در انتخاب شهردار جدید به مقبولیت عمومی، چهره ملی، تخصص، کارآمدی، پاکدستی، اشراف کامل به حوزه مدیریت شهری و پایبندی به گفتمان اصلاح طلبی توجه جدی داشته باشند.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود با رسانه‌ها در پاسخ به سوالی درباره این‌که« اروپایی‌ها گفته بودند ساز و کار مالی SPV  را قبل از نوامبر اعلام می کنند با توجه به این که چند روز از نوامبر می‌گذرد و دور جدید تحریم‌ها آغاز شده است، آیا به نظرتان اروپایی‌ها به دنبال این نیستند که به نحوی این موضوع را مشمول گذر زمان کنند؟ با بیان این که اگر صبوری کنیم خیلی زود کلیات SPV مشخص و اعلام می‌شود، گفت:مکانیزم‌های جدید در حوزه پولی و مالی پیچیده و زمان‌بر است.

 پیر مسکوویچی، مسئول امور اقتصادی اتحادیه اروپا نیز چند ساعت پس از اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی آمریکایی‌های در این رابطه اعلام کرد کهاتحادیه اروپا مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

همچنین معاون اردوغان نسبت به بازگرداندن تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و گفت:نباید انتظار داشت تمام کشورها از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تبعیت کنند.

در همین رابطه نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکهدیدگاه مسکو نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران منفی است، گفت: برای ادامه برجام تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از یک مقام دولتکره جنوبیگزارش داد که این کشور از تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران معاف شده است.

همچنیندبیر کابینه ژاپنبا اشاره به این مسئله که تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تاثیر بدی بر روی فعالیت‌های کمپانی‌های ژاپنی گذاشته است، اعلام کرد که ژاپن، بحث و گفت‌وگوی نزدیکی با ایالات متحده داشته است.

ظریف هم در توییتی، به اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی دونالد ترامپ واکنش نشان داد و نوشت:جهان به ترامپ اجازه نمی‌دهد که نظم جهانی را برهم بزند.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

دادستان بجنورد از اعلامحکم قطعی برای کارمند متخلف بانک رفاه بجنوردخبر داد. مسلم محمد یاران با بیان اینکه این متهم اقدام به اختلاس چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی کرده بود، گفت: این کارمند متخلف به هفت سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

همچنین گزارشسوال تعدادی از نمایندگان از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (دوشنبه) چهاردهم آبان ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نمایشگاه بزرگ کتاب در پاکدشت افتتاح شد
تهران – ایرنا – همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ، سومین نمایشگاه بزرگ کتاب روز شنبه در مصلای امام خمینی پاکدشت افتتاح شد.
اعضای شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شدند
تهران - ایرنا - مجمع عمومی فوق العاده انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برگزار گردید و طی آن اعضای جدید شورای مرکزی این انجمن انتخاب و معرفی شدند.
صائب تبریز: مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان
تبریز - ایرنا - روزنامه صائب تبریز در شماره اخیر خود طی گزارشی با عنوان «مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان» به موضوع کمک به حیوانات در فصل سرد سال پرداخته است.
توس تا 1400
پایگاه خبری شهرآرا آنلاین 26 آبان ماه در گزارشی با عنوان 'توس تا 1400' نوشت: با اجرای طرح جلوخان‌ که از امروز به همت مدیریت شهری آغاز می‌ شود و حل مشکلات پیرامون آرامگاه فردوسی می‌ توان به ثبت جهانی توس امیدوار بود.
نمایشگاه کتاب در 120 مدرسه خراسان شمالی برپا شد
بجنورد- ایرنا- همزمان با هفته کتاب فعالیت 120 نمایشگاه کتاب در 120 مدرسه مناطق نه گانه خراسان شمالی از روز شنبه آغاز شد.
جشنواره کتاب در 8 ایستگاه مترو تهران در حال برگزاری است
تهران- ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی جشنواره «کتاب در شهر» در 8 ایستگاه مترو تهران در حال برگزاری است.
نقد طنز پردازان مورد استقبال دولت است
تهران- ایرنا- معاونت توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طنز پردازان با بیانی دیگر برای اصلاح، جامعه را نقد می کند که دولت از آن استقبال می کند.
نقش مولفان در تقویت سرانه مطالعه بی بدیل است
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه وضعیت کتابخوانی در این شهرستان مطلوب نیست، گفت: لازمه تقویت این مهم، فعالیت، ارتباط و نقش موثر مؤلفان شهرستان دماوند با گروه‌های فرهنگی و اجتماعی است.
سرپرست فرمانداری: ورامین به چهار کتابخانه جدید نیاز دارد
تهران – ایرنا – سرپرست فرمانداری ورامین گفت: کتابخانه های موجود جوابگوی نیاز کتابخوانان این شهرستان نیست و چهار باب کتابخانه جدید باید احداث شود.
میزگرد 'کتابخوانی و چالش های پیش رو' در ایرنا برگزار شد
کاشان - ایرنا - میزگرد 'کتابخوانی و چالش های پیش رو' روز شنبه با حضور مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگ و کتاب در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) شهرستان کاشان برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
راه مقابله با توطئه های بدخواهان حفظ اتحاد ملی در عراق است
آخرین اخبار از مرزبانان-دیدار روسای جمهور ایران و عراق-بررسی CFT در مجمع و اعلام مغایرتها و...
آزادی ۵ مرزبان ایرانی-پاسخ به منتقدان ظریف با استناد به بیانات رهبری-رایزنی‌هایی با موضوع ایران
دستگاه قضایی درمجازات مفسدان اقتصادی جدی است
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
میزگرد بررسی FATF در صدا و سیما برگزار شود
شماره جدید «خط حزب‌الله» منتشر شد
تعیین ضرب الاجل برای بازنشستگان-تکذیب تغییر چهار وزیر کابینه-انتخاب ۴ استاندار در هیات دولت ...
ویدئو - بیانات رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد