مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

15:03 ۷۷ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 343 0
مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

توصیه‌های اخلاقی یک استاد برای این روزها، آغاز رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت، دستگیری ۱۰ نفر از مسئولین، لیدرها و اعضای فعال یک شبکه هرمی نوظهور توسط وزارت اطلاعات، تایید سلامت مرزبانان ربوده شده تا این لحظه، توصیه‌های «عارف» برای انتخاب شهردار جدید تهران و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دو شنبه، چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و جامعه‌شناس سیاسی در بخش‌هایی از مطلبی که آن را در کانال شخصی خود منتشر کرده، توصیه کرده است کهدر شرایط فعلی هوای یکدیگر را داشته باشیم.

همچنین محمدرضا باهنر، دبیر جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) گفت: معتقدمدر این برهه ضرورت دارد مسیر را باز کنیم تا  لایحه CFT امضا شود.

محمود سریع القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی هم در یادداشتیسی ویژگی جهان‌سومی‌هابرشمرد و گفت: جهان سومی‌ها اول عصبانی می­شوند، بعد شاید فکر کنند. آنها سوال کردن را افت شخصیتی می­‌شمارند. بارها اشتباهات قبلی را تکرار می‌­کنند و تعداد اشتباهاتشان بسیار بالاست.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷  با اعلام رمز یا خاتم الانبیا(ص) توسط امیر دریادار سیاری، رییس هئیت مدیره رزمایش در بخش های وسیعی از شمال مرکز و غرب کشور و در مساحتی به وسعت تقریبی نیم میلیون کیلومتر مربع آغاز شد.

در ادامه این رزمایش،سامانه توپخانه ای پدافند هوایی «سراج»رونمایی شد و توانست پهپادهای متخاصم را در آسمان محل برگزاری رزمایش مورد اصابت قرار دهد.

در اولین روز از رزمایش مشترک پدافند هوایی همچنینسامانه موشکی سوم خردادنیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک موشک توانست پرنده متخاصم در آسمان محل رزمایش را مورد اصابت قرار دهد.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که۱۰ نفر از مسئولین، لیدرها و اعضای فعال یک شبکه هرمی نوظهوررا در استان‌ های تهران، همدان و اصفهان دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده است.

وزیر اطلاعات هم در هفتمین همایش ملی پدافند غیر عامل با طرح این پرسش که چرا دشمن با ما دشمنی می‌کند، گفت: آیا دلیل این است که ما حقوق بشر را رعایت نمی کنیم؟ مگر عربستان رعایت می‌کند؟ ضمن اینکهما بسیار بیشتر از حتی دشمن حقوق بشر را رعایت می‌کنیم.حجت الاسلام سیدمحمود علوی با اشاره به وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه اظهار کرد:مرزبانان ربوده شده تا این لحظه در سلامت هستندو فعالیت‌های زیادی توسط ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهی نیروی زمینی سپاه در ارتباط با ارتش پاکستان صورت گرفته است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز گفت: ان‌شاءالله رژیم صهیونیستی در جنگ بعدی که در روایات خودشان هم هست و می‌گویند ۱۱ روز طول می‌کشد،پناهگاه‌های شان بدل به گورهای دسته جمعی می شود.

در همین مراسم وزیر کشور گفت:اگر نتوانیم رضایت مندی مردم را حاصل کنیم آن وقت به مشکل اساسی برخورد می کنیمو آسیبش را خواهیم دید؛ چرا که نظام طبیعت با کسی تعارف ندارد.

همچنین در نشست مشترک روسای شورای پدافند غیرعامل استانداری یزد و کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور، حسین ذوالفقاری با بیان این‌که نتایج پدافند غیرعامل با تمام حوزه‌های اجرایی کشور همپوشانی دارد گفت:تنوع، پیچیدگی و متغیر بودن مهمترین ویژگی تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل است.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

رئیس جمهور در دیدار معاونین و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه امروز خوشبختانه در این ماجرا و تخلف اخیر آمریکا،آمریکایی‌ها از همیشه منزوی‌تر هستند، گفت: شما در سازمان ملل دیدید که استقبال افکار عمومی دنیا از سخنان مسئولین ایرانی چه مقدار و از مسئولین کاخ سفید چه مقدار بود.

همچنین محسن حاجی‌میرزایی، دبیر هیات دولت با تشریح مصوبات جلسه اخیر هیات دولت گفت:  یکی از این مصوبات در موردفرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجیبود که این افراد می‌توانند بعد از ۱۸ سالگی خود تقاضای تابعیت کرده و شناسنامه ایرانی دریافت کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه کمیسیونلایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی را با اولویت بررسی می‌کند،توضیح داد:کمیسیون حقوقی طرحی با محتوای  را بررسی کرد و در نهایت رد شد چون مغایر اصل ۷۵ یعنی داشتن بار مالی دولت بود و  از آنجا که کمیسیون یک بار چنین طرحی را بررسی و تهیه کرده است، در دستور کار خود به صورت اولویت‌دار قرار می‌دهیم چون واقف هستیم که این موضوع تعیین تکلیف شود.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

محمدرضا عارف در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید، شورای عالی اصلاح طلبان، شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران با اشاره به در پیش بودنانتخاب شهردار تهران، به اعضای شورای شهر توصیه کرد در انتخاب شهردار جدید به مقبولیت عمومی، چهره ملی، تخصص، کارآمدی، پاکدستی، اشراف کامل به حوزه مدیریت شهری و پایبندی به گفتمان اصلاح طلبی توجه جدی داشته باشند.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود با رسانه‌ها در پاسخ به سوالی درباره این‌که« اروپایی‌ها گفته بودند ساز و کار مالی SPV  را قبل از نوامبر اعلام می کنند با توجه به این که چند روز از نوامبر می‌گذرد و دور جدید تحریم‌ها آغاز شده است، آیا به نظرتان اروپایی‌ها به دنبال این نیستند که به نحوی این موضوع را مشمول گذر زمان کنند؟ با بیان این که اگر صبوری کنیم خیلی زود کلیات SPV مشخص و اعلام می‌شود، گفت:مکانیزم‌های جدید در حوزه پولی و مالی پیچیده و زمان‌بر است.

 پیر مسکوویچی، مسئول امور اقتصادی اتحادیه اروپا نیز چند ساعت پس از اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی آمریکایی‌های در این رابطه اعلام کرد کهاتحادیه اروپا مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

همچنین معاون اردوغان نسبت به بازگرداندن تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و گفت:نباید انتظار داشت تمام کشورها از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تبعیت کنند.

در همین رابطه نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکهدیدگاه مسکو نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران منفی است، گفت: برای ادامه برجام تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از یک مقام دولتکره جنوبیگزارش داد که این کشور از تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران معاف شده است.

همچنیندبیر کابینه ژاپنبا اشاره به این مسئله که تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تاثیر بدی بر روی فعالیت‌های کمپانی‌های ژاپنی گذاشته است، اعلام کرد که ژاپن، بحث و گفت‌وگوی نزدیکی با ایالات متحده داشته است.

ظریف هم در توییتی، به اعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی دونالد ترامپ واکنش نشان داد و نوشت:جهان به ترامپ اجازه نمی‌دهد که نظم جهانی را برهم بزند.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

دادستان بجنورد از اعلامحکم قطعی برای کارمند متخلف بانک رفاه بجنوردخبر داد. مسلم محمد یاران با بیان اینکه این متهم اقدام به اختلاس چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی کرده بود، گفت: این کارمند متخلف به هفت سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

مخالفت‌ها با تحریم های ضد ایرانی-تاکید بر جلب رضایت مردم-دستگیری ۱۰ لیدر یک شبکه هرمی نوظهور...

همچنین گزارشسوال تعدادی از نمایندگان از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (دوشنبه) چهاردهم آبان ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ظریف: آمریکا هنوز حقوق سیاه‌پوستان را نقض می‌کند
وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه درباره مجری‌ بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی اظهارنظر کرد و نوشت که آمریکا هنوز حقوق زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند.
«ترزا می» رویکرد تازه برگزیت را تشریح کرد
نخست‌وزیر انگلیس رویکرد تازه‌اش در قبال طرح خروج این کشور از اتحادیه اروپا را که به بریگزیت موسوم است، برای قانون‌گذاران انگلیسی تشریح کرد.
حمایت پمپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان ایر
وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا طی پیامی در توئیتر از اقدام برلین علیه خطوط هوایی ماهان ایر اعلام حمایت کرد.
کرباسچی: تعهد دادم، آزاد شدم
غلامحسین کرباسچی درباره ماجرای بازداشت خود گفت: در ارتباط با محکومیتم به یکسال حبس که از سوی دادگاه اصفهان صادر شده بود، دادسرای اصفهان به دادسرای تهران برای اجرای حکم نیابت داده بود و به همین خاطر امروز صبح دستگیرم کردند تا به اوین ببرند.
حبیبی: دشمنان چهل سال است وعده پایان انقلاب می‌دهند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز مردم مشکلات بسیاری دارند و برخی مسئولین خوب عمل نکردند و بعضا عده‌ای نیز در لباس مسئولیت خیانت کردند اما انقلاب ماندنی است.
عراقچی: اصلی‌ترین مشکل منطقه اسرائیل است
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریشه بحران خاورمیانه را در اشغال گری رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اصلی ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی و سیاست های غاصبانه و سرکوبگرانه آن است.
رزمایش مشترک آمریکا و انگلیس بعد از ۹ سال
نیروی دریایی آمریکا و انگلیس در اقدامی تحریک‌آمیز رزمایش دریایی مشترک در «دریای چین جنوبی» برگزار کردند.
طرح ۳ سئوال از وزیر علوم و ۲ سئوال از وزیر آموزش و پرورش
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طرح دو سئوال از وزیر آموزش و پرورش و ۳ سئوال از وزیر علوم در نشست امروز کمیسیون مبتوعش خبر داد.
زمین لرزه ۳.۶ ریشتری «پارس آباد» را لرزاند
زمین لرزه ۳.۶ ریشتری مرز کشور جمهوری آذربایجان و حوالی شهرستان پارس آباد در استان اردبیل را لرزاند.
حمله یک قلاده سگ این بار به یک دامپزشک
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از مصدومیت یکی از کارکنان این اداره به واسطه حمله یک قلاده سگ حین واکسیناسیون دام‌های عشایر در مناطق قشلاقی خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تاکیداتی درباره رایزنی برای تغییر بودجه-ادعای جدید ترامپ درباره نابودی داعش-کشف باند قاچاق نقره
وضعیت پالرمو در مجمع-هشدار به اتحادیه اروپا-تلاش آمریکا برای مقابله با توان موشکی ایران و...
مردم آگاه ایران هیچ گاه رهبری انقلاب را تنها نمی گذارند
نماز جمعه در شهر های مختلف خوزستان برگزار شد
مسئولان دولت آمریکا حتی کشور خود نیز منفورند
خطیب جمعه اهواز:سهم بودجه خوزستان منصفانه پرداخت شود
امام جمعه تبریز: لازم باشد درس تاریخی به صهیونیست ها می دهیم
تضعیف نظام اسلامی گناه است
باید نسل امروز را به افتخارات 40 ساله انقلاب پیوند داد
رسانه‌ها دستاوردهای انقلاب را برای نسل جوانان تبیین کنند