۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

14:58 ۱۳ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 122 0
۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

گزارش متن و حاشیه مراسم ۱۳ آبان ۹۷، افزایش سرعت اروپا برای تلاش جهت ایجاد ساز و کار ویژه مالی، واکنش عراق به بیانیه سفارت واشنگتن در بغداد درباره ایران، رد لایحه الحاق ایران به CFT از سوی شورای نگهبان و بیست ایراد در مورد این لایحه و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه، سیزدهم آبان ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اعتبار قدرت بازدارنده کشورمان افزود: اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت هایی در مقیاس امریکا،می توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.

همچنین وزیر دفاع با اشاره به تاثیر تحریم ها در رشد فناوری نیرو های مسلح گفت: از مصادیق روشن تاثیر تحریم ها بر رشد و توسعه کشور، نیروهای مسلح است، نیروهای مسلح قدیمی ترین مجموعه ای هستند که توسط آمریکا تحریم شدند. امیر حاتمی افزود:اولویت دائمی ما توان موشکی استو قدرت هوایی راهبردی اولویت بعدی ماست.

۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

تولیت آستان قدس رضوی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی گفت: در عرصه‌های اقتصادیباور کردن نقش مردمو این امر که مردم کار را جلو برده و دولت نقش حمایتی داشته باشد، گره‌ها را باز می‌کند. حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: امروز برای همه روشن است که عرصه مسائل اقتصادی عرصه‌ای است که باید در آن حرکتی جهادی انجام شود و با فعالیت معمولی، زودگذر و روزمره گره‌ها باز نمی‌شود. وی تصریح کرد: کار دشمن شکل دیپلماسی ندارد، بلکه یک حرکت اقدامی است که آثار خود را در بخش‌های مختلف اقتصادی نشان می‌دهد.

۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

گزارش ایسنا از متن و حاشیه مراسم ۱۳ آبان ۹۷

این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی- سفارت پیشین آمریکا در تهران- برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در مراسم ۱۳ آبان:ما را از تهدید نظامی نترسانید

رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا:تضاد ما با آمریکا تضاد با یک جناح نیست

آملی لاریجانی:خواب آمریکا برای ندیدن ۴۰ سالگی انقلاب تعبیر نخواهد شد

محسنی اژه‌ای:ان‌شاءالله مردم تحریم‌ها را به فرصت تبدیل خواهند کرد

دادستان کل کشور:تحریم زمینه‌ و بستری برای رشد و پیشرفت ما است

موسوی لارگانی:آمریکا امروز دوستان خود را از دست داده است

ذوالنوری:مردم انتظار دارند مسئولین با روحیه جهادی مشکلات را رفع کنند

عضو مجلس خبرگان:۱۳ آبان یادآور جنایت‌های آمریکا است

متکی:تعیین تاریخ برای ایستادگی ملت ایران معنا ندارد

صفارهرندی:۸۰ درصد مردم دنیا از آمریکا نفرت دارند

سردار نقدی:جنگ با آمریکا صلح‌طلبانه‌ترین کار است

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی:قدرت نرم آمریکا در جهان در حال فرسایش است

شیخ‌الاسلام:تسخیر لانه جاسوسی آمریکا قانونی بود

ضرغامی:راهپیمایی ۱۳ آبان نشان دهنده پا بر جا بودن راه انقلاب است

وزیر اطلاعات:توطئه‌جدید آمریکا سرنوشتی جز شکست در پی نخواهد داشت

احمد خاتمی:امروز آمریکا ۴۰ برابر از گذشته ضعیف تر شده است

بروجردی:نباید آمریکا را بزرگ ببینیم

مقدم‌فر:ملت ایران آمریکا را اینبار نیز مایوس خواهد کرد

معاون سیاسی سپاه:آبان امسال، نقطه آغاز شکست پروژه جنگ اقتصادی علیه ایران است

مهدی چمران:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در تنگه هرمز همیشه آماده‌اند

سخنگوی سپاه:۱۳ آبان نقطه آغاز مجدد نفرت از آمریکا و هم‌پیمانان آن‌ها در منطقه است

معاون فرهنگی قوه قضاییه:ملت ایران باید با تحمل سختی‌ها دشمنان را ناامید کند

حاجی‌بابایی:اروپا برای حیثیت خود باید در برابر آمریکا موضع بگیرد

۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

دولت آمریکا در حالی از روز دوشنبه ۱۴ آبان دومین مرحله از بازگشت تحریم‌هایش علیه ایران را به اجرا در می‌آورد که هم‌زمان سه کشور اروپایی به نمایندگی از اتحادیه اروپا اعلام کردند تلاش‌هایشان برایایجاد ساز و کار ویژه مالی جدید با ایرانرا سرعت بخشیدند.

در همین ارتباط سفیر اتحادیه اروپا در روسیه تاکید کرد که این اتحادیه هرآنچه بتواند برایحفظ منافع اقتصادی مورد انتظار ایران از برجامانجام خواهد داد. وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا اتحادیه اروپا مکانیسم ویژه پرداخت به ایران را راه‌اندازی خواهد کرد تا از ایران در برابر تحریم‌های آمریکا محافظت کند.

همچنین نماینده مردم مشهد و کلات در مجلسسه طرح پیشنهادی مجلس برای مقابله با فشارهای روانی آمریکاخبر داد و گفت: این سه طرح عبارتند از طرح تنبیه کشورهای همکار با آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران، طرح حذف دلار از معاملات بین‌المللی و طرح سوم در ارتباط با موضوع احتمال حمله سایبری آمریکا به کشور است.

۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

وزارت امور خارجه عراق در واکنش به بیانیه اخیر سفارت آمریکا در بغداد درباره ایران، این بیانیه را خلاف عرف بین‌المللی خواند و تاکید کرد: عراق دخالت در امور داخلی بویژه مسائل مربوط به اصلاح ساختار و وضعیت نیروهای امنیتی خود که تحت فرماندهی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح است را نمی‌پذیرد.

۲۰ ایراد شورای نگهبان به CFT-افزایش سرعت اروپا برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی-گزارش مراسم۱۳آبان

سخنگوی شورای نگهبان در توییتر خود ازرد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)و اعاده آن به مجلس خبر داد.

عباسعلی کدخدایی  در رابطه با اینکه ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) شامل چه مواردی می‌شود، اظهار کرد:حدود ۲۰ مورد ایراد به این لایحه از طرف شورای نگهبان تشخیص داده شدکه تعدادی از آنها ایراد شرعی، تعدادی مربوط به قانون اساسی و برخی موارد نیز مربوط به ابهام است و مشروح ایرادات را در آینده اعلام می‌کنیم.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (یکشنبه) سیزدهم آبان ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مرحله نهایی مسابقات فوتبال ساحلی دسته سه کشور در یزد آغاز شد
یزد - ایرنا - مرحله نهایی مسابقات فوتبال ساحلی لیگ دسته سه قهرمانی باشگاه های کشور عصر روز شنبه با حضور چهار تیم در زمین محمودآباد شهرستان یزد آغاز شد .
هافبک تیم ملی کرواسی و بارسلونا سه هفته خانه نشین شد
تهران- ایرنا- «ایوان راکیتیچ» هافبک تیم ملی کرواسی و باشگاه بارسلونا به دلیل مصدومیت در دیدار مقابل اسپانیا تا سه هفته خانه نشین شد.
رای انضباطی دیدار پرسپولیس - سایپا صادر شده است
تهران- ایرنا- رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت صدور رای دیدار پرسپولیس و سایپا گفت: این رای صادر شده است و به زودی و پس از تشریفات قانونی به این باشگاه ها ابلاغ خواهد شد.
پاسخگویی نیازهای فرهنگی واجتماعی ضامن توسعه شهرهاست
اصفهان- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر داران پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و اجتماعی مخاطبان را ضامن بقا و توسعه‌ شهرها دانست و گفت: افتتاح خانه فرهنگ و هنر این منطقه آغاز خوبی برای تحقق این مهم است.
گورستان ظهیرالدوله؛ پرستاره و خاموش
تهران-ایرنا- گورستان ظهیرالدوله واقع در شمالی ترین نقطه تهران، مدفن بزرگان و مشاهیر ایرانی که گرچه نام و اثرگذاریشان در این مملکت تا همیشه تاریخ روشن است اما محل دفنشان مدت هاست که به خاموشی سپرده شده است.
نمایشگاه بزرگ کتاب در پاکدشت افتتاح شد
تهران – ایرنا – همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ، سومین نمایشگاه بزرگ کتاب روز شنبه در مصلای امام خمینی پاکدشت افتتاح شد.
اعضای شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شدند
تهران - ایرنا - مجمع عمومی فوق العاده انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برگزار گردید و طی آن اعضای جدید شورای مرکزی این انجمن انتخاب و معرفی شدند.
صائب تبریز: مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان
تبریز - ایرنا - روزنامه صائب تبریز در شماره اخیر خود طی گزارشی با عنوان «مهربانی با حیوانات در فصل های نامهربان» به موضوع کمک به حیوانات در فصل سرد سال پرداخته است.
توس تا 1400
پایگاه خبری شهرآرا آنلاین 26 آبان ماه در گزارشی با عنوان 'توس تا 1400' نوشت: با اجرای طرح جلوخان‌ که از امروز به همت مدیریت شهری آغاز می‌ شود و حل مشکلات پیرامون آرامگاه فردوسی می‌ توان به ثبت جهانی توس امیدوار بود.
نمایشگاه کتاب در 120 مدرسه خراسان شمالی برپا شد
بجنورد- ایرنا- همزمان با هفته کتاب فعالیت 120 نمایشگاه کتاب در 120 مدرسه مناطق نه گانه خراسان شمالی از روز شنبه آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
راه مقابله با توطئه های بدخواهان حفظ اتحاد ملی در عراق است
آخرین اخبار از مرزبانان-دیدار روسای جمهور ایران و عراق-بررسی CFT در مجمع و اعلام مغایرتها و...
آزادی ۵ مرزبان ایرانی-پاسخ به منتقدان ظریف با استناد به بیانات رهبری-رایزنی‌هایی با موضوع ایران
دستگاه قضایی درمجازات مفسدان اقتصادی جدی است
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
میزگرد بررسی FATF در صدا و سیما برگزار شود
شماره جدید «خط حزب‌الله» منتشر شد
تعیین ضرب الاجل برای بازنشستگان-تکذیب تغییر چهار وزیر کابینه-انتخاب ۴ استاندار در هیات دولت ...
ویدئو - بیانات رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد