لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

14:00 ۱۴۷ روز و ۲۰ ساعت پیش برترین ها 1,119 0
         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

اگر بین انتخاب روش‌های لامینیت یا کامپوزیت دچار تردید هستید بهتر است قبل از تصمیم گیری این نکته را بدانید که هر یک از این روش‌ها چه مزایا و معایبی نسبت به یکدیگر دارند.

برترین ها

امروزه یکی از پرطرفدارترین خدمات دندان پزشکی انجام کار‌های زیبایی از جمله لامینیت یا کامپوزیت دندان است که زیبایی لبخند افراد را چند برابر بهتر می‌کند. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید و ذهن برخی از افراد را به خود درگیرکند این است که "کدام روش برای طرح لبخند بهتر است کامپوزیت یا لامینیت؟! " البته برخی از افراد هم ممکن است با خود فکر کنند که لامینیت با کامپوزیت فرق چندانی ندارد، اما بهتر است بدانید که این دو، روش‌های متفاوتی برای انجام طرح لبخند هستند. اما در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که " لمینت دندان سرامیکی یا کامپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟ "

         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دنتال زعفرانیه
طراحی لبخند اختصاصی با جدیدترین روش

دکتر جلالوند  ۰۲۱۲۲۴۳۸۷۷۱    دکتر ایازی ۰۲۱۲۲۴۳۷۶۲۲

همراه مطب   ۰۹۱۲۰۴۵۷۳۷۶
 
لامینیت دندانی یا کامپوزیت دندانی، مسئله این است؟
قبل از پرداختن به هر موضوعی باید بدانید که منظور از کامپوزیت، ونیر کامپوزیت و لامینیت، لمینیت سرامیکی است. همان طور که گفته شد هردواین روش‌های برای انجام طرح لبخند استفاده می‌شوند. اما منظور از طرح لبخند چیست؟ 
شما می‌توانید با کمک لامینیت یا کامپوزیت بدفرمی، شکستکی، ترک خوردگی، کجی، فاصله بین دندانی و بدرنگی دندان‌های خود را از بین ببرید.

گاهی اوقات بنا به نظر پزشک یکی از این روش‌ها ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و گاهی وقت‌ها هم فرد می‌تواند کاندید مناسبی برای هردو روش‌ها یعنی کامپوزیت یا لامینیت باشد که در این صورت خود شخص تصمیم می‌گیرد کدام روش را انتخاب کند. اما قبل از هر اقدامی ابتدا باید شرایط دندان‌ها به خوبی توسط دندان پزشک مربوطه بررسی شود. به عنوان مثال در ابتدا باید روابط بین دندان‌های فک پایین و بالا مورد معاینه قرار بگیرد. همچنین گاهی اوقات ممکن است قبل از انجام لامینیت یا کامپوزیت نیاز باشد که روی دندان‌ها اصلاحاتی صورت گیرد. مثلا افرادی که لبخند لثه‌ای دارند باید لیفت لثه انجام دهند و سپس برای طرح لبخند اقدام کنند. اما فراموش نکنید که هر کدوم از روش‌ها یعنی چه لامینیت دندانی و چه کامپوزیت دارای مزیت‌ها و معایبی هستند که در ادامه مطلب به این موضوع به طور دقیق‌تر می‌پردازیم.

از معایب و مزایای لامینیت سرامیکی و کامپوزیت‌ها بیشتر بدانید!
ممکن است طی تحقیقاتی که کرده اید یا صحبت‌هایی که در زمینه لامینیت شنیده اید این باشد که برای انجام لامینت‌های سرامیکی نیاز است که دندان‌ها تراش داده شوند. اولین سوالی که در ذهن افراد به وجود می‌آید این است که آیا واقعا این تراش به دندان‌ها آسیبی وارد می‌کند؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگرتراش دندان به درستی داده شود و به مینای دندان آسیب نرسد، نه مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما مسئله‌ای که مطرح است اینه که باید تا جایی که ممکن است از دست زدن به دندان طبیعی خودداری کرد. اما بازهم جای نگرانی نیست و شما می‌توانید بدون دغدغه خاطر این کار را انجام دهید. اما در مقابل روش لامینیت‌های سرامیکی، برای انجام ونیرکامپوزیت‌ها نیازی به تراش دندان‌ها نیست و اگر نیاز باشد این تراش دندان نسبت به لامینیت‌ها کمتر است. نکته دیگری که باید در مقایسه این دوروش بدانید این است که لامینیت‌های سرامیکی نسبت به کامپوزیت‌ها شفافیت بالاتر ودرجه رنگ بندی شان متنوع‌تر از کامپوزیت‌ها است که این امر در زیبایی بخشیدن به دندان‌های طبیعی اصل مهمی است. همچنین برای انجام لامینیت سرامیکی نیاز است که بین یک تا دوهفته زمان نیاز باشد در صورتی که برای انجام کامچوزیت یک تا دو جلسه کافی است. اما شاید با این مقایسه‌ای که انجام شد هنوز به جواب سوال یعنی " لمینت دندان سرامیکی یا کامپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟ " نرسیده باشید؛ چرا که هر یک از روش‌ها با معایب و مزایا‌هایی همراه هستند.

         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

اگر بین انتخاب روش‌های لامینیت یا کامپوزیت دچار تردید هستید بهتر است قبل از تصمیم گیری این نکته را بدانید که لامینیت‌ها زیبایی دو چندان بیشتر کامپوزیت‌ها دارند. به بیان دیگر اگر به دنبال تغییرات اساسی برای دندان هایتان هستید توصیه می‌شود با صلاح دید پزشک از مزیت زیبایی لامینیت‌ها برخوردار شوید. اما خوب دو نکته ممکن برای شما مسئله ساز باشد یکی تراش دندان‌ها است و دیگری مدت زمانی است که باید برای انجام این کار صرف کنید. اما با مطرح کردن این مسئله شاید دیگر در انتخاب روش مناسب دیگر تردید نداشته باشید. همان طور که می‌دانید امروزه عصر تکنولوژی وپیشرفت سریع علم است. به همین منظور در همه زمینه‌های دندان پزشکی تلاش بر این است که تا جایی که امکان دارد معایب روش‌های نوین از میان برداشته شود. در مورد لامینت‌های سرامیکی هم این اتفاق رخ داده است. 

لمینت کریستالی همان لمینت سرامیکی هستند با این تفاوت که بسیار نازک ترند، همچنین برای قرار دندان لامینیت‌های کریستالی دیگرنیازی به تراش بر روی دندان‌ها نیست.

 

از لامینیت‌های کریستالی بیشتر بدانید
همان طور که چندین بار در این مقاله گفته شد مهمترین عیب لمینت‌های سرامیکی قدیمی تراش دندان‌ها بود که دندانپزشکان همواره به دنبال برطرف کردن این عیب بودند. در سالیان اخیر محققان آمریکایی تحولی بزرگ در دندانپزشکی زیبایی ایجاد کردند و با معرفی لمینت‌های سرامیکی بسیار نازک به نام آرومز کریستال ونیرز (لمینت‌های کریستالی) که زیبایی فوق العاده و درخشندگی زیباتر از دندان طبیعی دارند که بدون نیاز به تراش دندان به سطح بیرونی دندان چسبانده می‌شود این مشکل را مرتفع کرده اند. لمینت‌های کریستالی با تکنولوژی دیجیتال کدکم و با بالاترین زیبایی و نچرالیتی بهترین انتخاب هستن و مثل لمینت‌های قدیمی احتیاجی به تراش دندان ندارند و فقط احتیاج به آماده سازی اولیه دندان دارند. در مرحله پرپ و قالب گیری، چون تراشی انجام نمی‌شود تزریق بی حسی هم انجام نمی‌شود.

         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

ویژگی‌های لمینت‌های کریستالی:
١. ضخامت بسیار نازک در حد ٢/. تا ٤/. میلیمتر.
٢. شباهت بسیار زیاد به مینای دندان.
٣. عدم نیاز به تراشیدن دندان‌ها.
٤. باند بسیار قوی به دندان و داشتن دوامی بین ١٥ تا ٢٥ سال که فوق العادست.
٥. بدلیل ساختار کریستالی درخشندگی بسیار بالای دارد و جذب آب و مواد رنگی ندارد و به همین دلیل ثبات رنگ بسیار بالایی دارد و نیاز به پالیش سالیانه ندارد.

مراحل انجام لمینت کریستالی در دندانپزشکی:
برای انجام لمینت‌های کریستالی تنها به دو جلسه حضور در مطب ما نیاز هست، جلسه اول یک قالب کلی و عکس‌های مخصوص با دوربین از دندان‌های شما گرفته میشود و به لابراتوار اختصاصی ما ارسال میشود و جلسه بعد حدود ٢٤تا ٧٢ ساعت بعد لمینت‌های های کریستالی ساخته شده به مطب ارسال میشود و در مطب روی دندان‌های شما نصب میشوند.
این لمینت‌ها ٨ سال گارانتی مطب ما را دارند و در صورت بروز هر مشکلی در کوتاه‌ترین زمان بصورت کاملا رایگان مرتفع می‌گردد.

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام لامینیت (سرامیکی و کریستالی) وکامپوزیت نیستند؟

• افرادی که دندان قروچه شدید دارند.

• افرادی که پوسیدگی دندان دارند. (این افراد در ابتدا باید مثل پوسیدگی و عفونت لثه خود را توسط دندان پزشک برطرف کنند و سپس برای انجام طرح لبخند اقدام کنند).

• افرادی که سایش مینای شدید دندان دارند.

هزینه لامینیت (کریستالی و سرامیکی) و کامپوزیت دندان به چه صورت است؟
تنها مسئله‌ای که ممکن است افراد انجام طرح لبخند به روش لامینیت (کریستالی و سرامیکی) نسبت به کامپوزیت‌ها دچار تردید کند قیمت آن است. نباید فراموش کرد که لامینیت‌ها به دلیل زیبایی و شفافیت بهتری که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند و قیمت کامپوزیت‌ها هر واحد از لامینیت‌ها کمتر است. همچنین قیمت لامینیت‌ها و کامپوزیت‌ها بسته به جنس مواد و میزان کاری که بر روی دندان‌ها انجام می‌شود متغیر است.

 

         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دنتال زعفرانیه
طراحی لبخند اختصاصی با جدیدترین روش
         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟

دکتر جلالوند  ۰۲۱۲۲۴۳۸۷۷۱    دکتر ایازی ۰۲۱۲۲۴۳۷۶۲۲

         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟
 
         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟
 
         لمینت سرامیکی یا کاپوزیتی، کدام نوع بهتر است؟
زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی ، روبروی مرکز خرید پالادیوم ، ساختمان پیراسته ، پلاک ٨١ ، طبقه ٧ ، واحد ٧٢
 

 

 

 

 

 

 


گروه های زیر مجموعه سلامت

سلامت عمومی
سلامت عمومی

آخرین اخبار

تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.
چند نکته درباره ˮازدواج کودکانˮ
درحالی که قانون برای کودکان حقی برای رای دادن، دریافت گواهینامه و رانندگی قائل نیست، اما اجازه تشکیل خانواده و ازدواج برای آنها منعی ندارد و هنوز قانونی برای جلوگیری از ازدواج آنها تصویب نشده است، این درحالیست که ازدواج‌های زودهنگام کودکان از نظر برخی کارشناسان تبعات و پیامدهای اجتماعی دارد و می‌تواند زندگی کودک را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.
نگاه نگران اردن و مصر به بلندی های جولان سوریه
تهران-ایرنا- برای اردن و مصر تایید دولت آمریکا در حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغال شده جولان سوریه، هشداری جدی با این مضمون است که بعد از این سرزمین ها نوبت الحاق قدس، کرانه باختری و صحرای سینا مصر خواهد بود.
تکرار یاوه گویی های پمپئو علیه ایران
تهران- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در ادامه سیاست ایران هراسی در منطقه و یاوه سرایی های بی اساس علیه کشورمان ادعا کرد: ایران در تلاش برای تصرف و سیطره بر لبنان و رسیدن به دریای مدیترانه است.
رییس فدراسیون:توسعه ورزش کارگری در گرو تعامل با وزارت کار است
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کارگری افزایش زیرساخت ها در این ورزش را نیازمند همکاری بیشتر وزارت کار با این فدراسیون می داند تا رشد مدال آوری ورزشکاران در عرصه های بین المللی را به همراه آورد.
طرف تقاضا درحمایتهای مالی اکوسیستم فناوری مغفول مانده است
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد معتقد است در حمایت های مالی در نظر گرفته شده برای توسعه اکوسیستم فناوری کشور باید دو طرف آن یعنی عرضه و تقاضا را در نظر گرفته شود.
بردسکن دیار تاریخ و فرهنگ کهن
مشهد- ایرنا- شهرستان بردسکن دیار میراث کهن و خطه آثار تاریخی فراوان امسال نیز میزبان مسافران نوروزی و گردشگران تاریخ دوست و جویای فرهنگ است.
صله رحم در کلام رسول اکرم(ص)
حدیث رسول اکرم(ص) درباره صله رحم را در اینجا بخوانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.