تشکیل کشور فلسطین بدون غزه غیرممکن است

13:52 ۶۴ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 125 0
تشکیل کشور فلسطین بدون غزه غیرممکن است

غزه-ایرنا-«ماهر مزهر» عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین در گفت و گو با ایرنا با محکوم کردن تلاش برخی رسانه ها و شخصیت ها برای جدا دانستن غزه از فلسطین تاکید کرد: گروه های فلسطینی و میهن دوستان واقعی تشکیل کشور فلسطینی بدون غزه را نمی پذیرند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، وی افزود: همه آن رسانه هایی که مقاومت در غزه را عامل گرسنگی و فشار بر مردم می دانند، سیاست های ظالمانه دشمن را برای ادامه محاصره 12 ساله غزه اجرا می کنند و هدفشان تحمیل طرح های مشکوک مانند «معامله قرن» است.
عضو ارشد جبهه خلق برای آزادی فلسطین خاطرنشان کرد: گزینه مقاومت و مبارزه مردمی در کرانه باختری و غزه، گزینه اصلی و درست ملت فلسطین برای مقابله با هرگونه طرح استعماری است و تا محقق شدن آزادی و ثبات از پا نمی نشینیم.
وی با تاکید بر اینکه ما اجازه نمی دهیم که غزه را گرفتار بحران انسانی کنند، اضافه کرد: مبارزات ما برای ساکت کردن همه صداها و بریدن زبان هایی که سعی در فرسوده کردن ملت فلسطین و شکستن اراده آنها دارند، ادامه خواهد داشت و این بوق های رسانه ای و آن قلم های فاسدی که جز به دشمن فلسطین خدمت نمی کند باید بداند که ملت فلسطین راه شهدا را ادامه می دهد تا به حقوقش دست یابد.
مزهر با بیان اینکه راه حل های جزئی برای بحران انسانی غزه همچون ارسال بیشتر کمک ها هرگز راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره را متوقف نمی کند، گفت: هیات عالی راهپیمایی های بازگشت، تصمیم گرفته که هیچ عقب نشینی از این راهپیمایی ها نداشته باشد و بر ادامه این راه با همه امکانات و همچنین گسترش و تقویت آن تاکید دارد.
عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین در ادامه گفت: جوهره مبارزه ما علیه دشمن صهیونیستی، سیاسی است؛ اما فعالیت های مبارزاتی در میدان را نیز ادامه خواهیم داد. هفته آینده اهالی غزه برنامه های گسترده ای را در برابر گذرگاه «ایرز» بیت حانون در شمال باریکه غزه برگزار خواهند کرد و آن را با راهپیمایی های هفتگی در 5 میدان از اردوگاه های بازگشت ادامه خواهند داد.
وی افزود: همچنین جوانان انقلابی «یگان آشفته کننده شب» ، فعالیت های خود را برای آشفته کردن دشمن و ایجاد هراس در صفوف آنها هنگام شب، با بادبادک ها و بالن های آتش زا و دیگر وسایل ابتکاری خود ادامه خواهند داد.
از 10 فروردین 97 فلسطینیان راهپیمایی های مسالمت آمیزی موسوم به «بازگشت» و «شکستن محاصره» را در مرزهای غزه با سرزمین های اشغالی برگزار می کنند؛ اما ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی که با گلوله جوابشان را می دهد تاکنون دستکم 197 تظاهرات کننده را به شهادت رسانده است. اکثریت آنان جوان و کم سن و سال بودند.
در میان شهدا حدودا 30 کودک و 4 زن دیده می شوند که جرمشان حضور در کنار موانع مرزی و فریاد زدن برای مطالبه حق بازگشت به سرزمین شان و پایان محاصره 12 ساله غزه بوده است. همچنین بیش از 21 هزار نفر نیز در این راهپیمایی ها زخمی شده اند.
خاورم**387**2054**1211


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

صداوسیما به مرحله بازیگردانی در افکارسنجی رسیده است
رئیس افکارسنجی سازمان صداوسیما در اولین همایش ملی پیمایشی و افکارسنجی در ایران، گفت: رسانه ملی امروز با گذشت از رویکردهای سنتی و پژوهش های درون سازمانی به محوریت حوزه پیمایشی کشور و به بازیگردانی افکارسنجی رسیده ایم.
قولی که شفر از فتحی گرفت!
وینفرد شفر بعد از صحبت با گرو و نویمایر با آنها برای جدایی توافق کرد.
شرط فروش اموال متروکه و قاچاق تا پایان سال
رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: تازمانی که پرونده های مربوط به اموال قاچاق و متروکه در مرجع رسیدگی کننده تعیین تکلیف نشود، کالاها به صورت امانت در اختیار ما قرار خواهند داشت.
کانونهای سلامت محله، کلید اجتماعی شدن سلامت است
مشهد- ایرنا- 'اجتماعی شدن سلامت' یکی از رویکردهای مورد تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که طی سالهای اخیر تحقق آن مورد پیگیری بوده است.
تست نهایی بدنه کارت ملی داخلی برای تولید انبوه
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفت:بدنه کارت ملی هوشمند تولید داخل در حال انجام تست نهایی است و بعد از تایید نهایی به تولید انبوه خواهد رسید.
مشکلات ترافیکی تبریز ناشی از تراکم فروشی است
تبریز-ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: بیشتر مشکلات ترافیکی و حمل و نقل درون شهری تبریز ناشی از تراکم فروشی توسط شهرداری است.
قیمت قطعی آجیل شب یلدا اعلام شد
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل قیمت آجیل شب یلدا را اعلام کرد و گفت: امسال برای آجیل یلدا دو نوع قیمت گذاری انجام شده است.
ˮمنشور هدایتˮ نقشه راه سازمان های مسئول ترویج فرهنگ دفاع مقدس است- رفتار گزینشی سازمانها با دفاع مقدس
حسن علایی فعال محقق و پژوهشگر کتاب «منشور هدایت؛ مطالبات رهبری در حوزه دفاع مقدس» از نحوه نگارش و تدوین این کتاب می‌گوید.
فیلم- خوشحالی بهنام بانی و پنهان شدن فوتبالیست در تانکر
کلیپی از شوخی با گل بهنام بانی تا پنهان شدن فوتبالیست معروف در تانکر را در برنامه طنز ویدئو چک با اجرای عبدالله روا مشاهده می کنید.
تسهیلات مسکن پاسخگوی ۲۵ درصد از قیمت ملک است
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به نابسامانی‌های ایجاد شده در بازار مسکن تسهیلات ارائه شده تنها ۲۵ درصد از قیمت مسکن را شامل می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جدیدترین پستی که «آزاده نامداری» منتشر کرد- عکس
آزاده نامداری با انتشار عکس زیر صفحه شخصی خود را به روز کرد.
شغل عجیب «فریبرز عرب نیا» در کانادا- عکس
واکنش فریبرز عرب نیا به انتقادات روزهای اخیر رسانه‌ها درخصوص اقامت و زندگی وی در کانادا: راننده بیماران هستم!
صداوسیما به مرحله بازیگردانی در افکارسنجی رسیده است
رئیس افکارسنجی سازمان صداوسیما در اولین همایش ملی پیمایشی و افکارسنجی در ایران، گفت: رسانه ملی امروز با گذشت از رویکردهای سنتی و پژوهش های درون سازمانی به محوریت حوزه پیمایشی کشور و به بازیگردانی افکارسنجی رسیده ایم.
قولی که شفر از فتحی گرفت!
وینفرد شفر بعد از صحبت با گرو و نویمایر با آنها برای جدایی توافق کرد.
وزن کشی دوحه و ریاض در ترازوی دو نشست- سید محمد باقر نوربخش*
کردهای سوری برای مقابله با ترکیه دست به دامان دولت دمشق شدند
انصارالله: آتش بس در الحدیده از سه شنبه برقرار می شود
چین: طالبان به روند صلح بپیوندد
اردوغان: عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق ادامه می یابد
انگلیس: در برابر اسرائیل سکوت نخواهیم کرد
افزایش تنش ها در کرانه باختری
رژیم صهیونیستی بار دیگر ماهیگران فلسطینی را بازداشت کرد
کشته شدن دست‌کم ۲۰ غیرنظامی در شرق افغانستان
کویت مذاکره برای میزبانی از پایگاه نظامی انگلیس را تکذیب کرد