ماده 36 قانون تامین اجتماعی کامل در اصفهان اجرا شود

12:55 ۲۲۶ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 158 0
ماده 36 قانون تامین اجتماعی کامل در اصفهان اجرا شود

اصفهان- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت : لازم است ماده 36 قانون تامین اجتماعی به طور کامل و بر اساس مقررات در این استان اجرایی شود.

ایرنا

مطابق ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی کارفرما مسئول‌ پرداخت‌ حق‌ بیمه‌ سهم‌ خود و بیمه‌ شده‌ به‌ سازمان‌ و مکلف‌ است‌ در موقع‌ پرداخت‌ مزد یا حقوق‌ و مزایا، سهم‌ بیمه‌ شده‌ را کسر و سهم‌ خود را بر آن‌ افزوده‌ به‌ سازمان‌ تأدیه‌کند.
در صورتی‌ که‌ کارفرما از کسر حق‌ بیمه‌ سهم‌ بیمه‌ شده‌ خودداری‌ کند مسئول‌ پرداخت‌ آن‌ خواهد بود، تأخیر کارفرما در پرداخت‌ حق‌ بیمه‌ یا عدم‌ پرداخت‌ آن،‌ رافع‌ مسئولیت‌ و تعهدات‌ سازمان‌ در مقابل‌ بیمه‌ شده‌ نخواهد بود.
به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در شصت و ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اصفهان، افزود : با مذاکره ها و صحبت های صورت گرفته با مسئولان تامین اجتماعی استان، فرصت 10 روزه ای به این سازمان جهت پیگیری این ماده قانونی در سطح ملی داده شد.
وی تاکید کرد : اگر پس از این فرصت 10 روزه، ماده 36 قانون تامین اجتماعی بدون ابلاغیه ای از تهران از سوی مدیریت استان اجرایی نشود، آنچه لازم خواهد بود انجام می شود.
شجاعی با بیان این که ماده 36 قانون تامین اجتماعی از موارد مورد بحث در چند جلسه این شورا بود، ادامه داد : اصفهان یکی از استان های برتر از نظر تعداد بیمه شدگان و افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی است و لازم بود که این موضوع سریع حل شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با تاکید بر این که ما هیچ تقاضایی از مسئولان استان برای اقدام بر خلاف قوانین و مقررات نداریم، افزود : در این جلسه از مدیر کل تامین اجتماعی سوال شد که آیا دستوری در کشور برای عدم اجرای کامل ماده 36 وجود دارد که پاسخ آن، منفی بود.
وی با بیان اینکه منطق بر ماده 36 قانون بیمه تامین اجتماعی حاکم است، تصریح کرد : بر اساس این ماده قانونی، فارغ از اینکه کارفرما حق بیمه کارگران را پرداخت کند یا خیر، فردی که مشمول بیمه هست نباید دغدغه ای در این زمینه داشته باشد و خدمات باید به وی ارائه شود.
شجاعی با اشاره به اینکه دست تامین اجتماعی در این زمینه بسته نیست و می تواند طبق قانون کارفرمایان را ملزم به پرداخت حق بیمه کند، تاکید کرد : اگر فردی جرمی را مرتکب می شود قرار نیست که تاوان آن را افراد دیگری بپردازند.
وی خاطرنشان کرد : بر اساس گزارش هایی که به ما رسیده است برای این مشکل، تامین اجتماعی در اصفهان راه دیگری را انتخاب کرده و به کارگران خدمات نمی دهد تا آنها به دنبال حق بیمه خود بروند در حالیکه کوتاهی از جانب کارگران نبوده است.
به گفته وی مجاز نیستیم که در حق قشر کارگران کوتاهی کرده و آنها از حق قانونی خود یعنی دریافت خدمات بیمه، محروم کنیم.
شجاعی از همه مسئولان استان اصفهان خواست تا به مانند یک خانواده در کنار یکدیگر باشند تا بتوان همه مشکلات را با هم افزایی بین سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه حل کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت : بخشی از مباحث پیش آمده درباره مسائلی مانند بیمه به دلیل وضعیت قوانین موجود است.
حمید فولادگر با تاکید بر این که ساختار بیمه ای تامین اجتماعی ایراد اساسی در کشور دارد، افزود : ما دهها برابر چنین مباحثی را در مجلس داریم که ریشه آنها در ساختار و قوانین بیمه است.
این نماینده مجلس با اشاره این که تا وقتی ساختار اصلاح نشود، همین وضعیت ادامه خواهد داشت، تصریح کرد : تامین اجتماعی، انحصاری است و تعهدات آن و بدهی دولت به این سازمان زیاد است و در نتیجه، بار زیادی بر دوش آن قرار دارد.
همچنین رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه از مسوولان استان خواست تا با هم افزایی و گفت و گو به دنبال حل مسائل باشند تا مشکلات بخش های مختلف از جمله واحدهای تولیدی برطرف شود.
عبدالوهاب سهل آبادی با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی درباره مصرف کالای تولید داخل افزود : جلسه ای بین ائمه جمعه استان با اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف در این زمینه برگزار خواهد شد.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، 9 هزار واحد تولیدی و صنعتی و 160 هزار واحد صنفی، یکی از صنعتی ترین استان های کشور است.
حدود یک میلیون و 90 هزار کارگر بیمه شده در اصفهان فعالیت دارند که با احتساب خانواده های آنها حدود 64 درصد جمعیت کل استان را تشکیل می دهند.
3011/6026/


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

جدال حدادی با هفت پرتابگر دیسک در لیگ الماس استکهلم- ادامه تمرینات در آمریکا
پرتابگر المپیکی دیسک ایران در سومین دوره از رقابت‌های دوومیدانی لیگ الماس در اسکتهلم در کنار هفت پرتابگر رقابت خواهد کرد.
توزیع ۲۲۲ مدال در یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا
سی‌امین دوره یونیورسیاد از ۱۲ تیر ماه با حدود هشت هزار دانشجو از سراسر جهان در ناپل ایتالیا آغاز خواهد شد.
پوریا عضو هیات رییسه و رییس کمیته قوانین بدمینتون آسیا شد
مجمع انتخاباتی سالیانه فدراسیون بدمینتون آسیا امروز ( شنبه چهارم خرداد ماه ) با حضور مسوولان بدمینتون آسیا در شهر " نانینگ " چین برگزار شد و محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون ایران به عنوان عضو هیات رییسه بدمینتون آسیا و رییس کمیته قوانین و مقررات بدمینتون آسیا انتخاب شد .
دختران بسکتبال سه نفره از صعود به یک چهارم نهایی کاپ آسیا بازماندند
دختران بسکتبال سه نفره ایران با دو شکست پیاپی از صعود به مرحله یک چهار نهایی کاپ آسیا بازماند.
قرارداد ۲ ساله باباصفری با تیم هندبال رومانیایی
لژیونر هندبال ایران برای فصل جدید با تیم تیمیشعرا رومانی قرارداد دو ساله بست.
توخل تا ۲۰۲۱ با پاری سن ژرمن تمدید کرد
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن قرارداد خود را با این تیم تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرد.
۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز جام ساساری در انتظار آزادکاران ایران- مصاف فروتن و زرین کمر در فینال
۵ نماینده ایران راهی دیدار نهایی کشتی آزاد جام ساساری شدند که در این میان فروتن و زرین کمر برای طلای وزن ۹۷ کیلوگرم به مصاف هم می‌روند.
راه‌یابی دو فرنگی‌کار ایران به فینال جام تورلیخانوف
علیرضا نجاتی و رامین طاهری در اوزان ۶۰ و ۸۷ کیلوگرم به دیدار فینال رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف قزاقستان راه یافتند.
سعید ملایی به مدال طلای گرندپری چین رسید
نماینده وزن 81- کیلوگرم ایران ، مدال طلای رقابت‌های گرندپری چین را از آن خود کرد.
رقیب آمریکایی حسن یزدانی رقابت‌های جهانی را از دست داد
دیوید تیلور که تاکنون دو مرتبه موفق به شکست حسن یزدانی شده به علت مصدومیت رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را از دست داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتشار اسامی فعالان اقتصادی مدعو در ضیافت افطار ریاست جمهوری
لازم است مردم فعالان بزرگ اقتصادی و کارآفرینان برجستۀ ایران را بشناسند و ببینند که رئیس جمهور محترمشان برای درمان اقتصادِ ایران با کدام بزرگواران جلسه برگزار می کند.
واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت
سخنگوی سابق دولت با استقبال از انتخاب علی ربیعی گفت: این نخستین بار است که سخنگوی دولت تمام وقت به این وظیفه خواهد پرداخت و سمت دیگری در کابینه ندارد.
شکست در آنفیلد ضربه خیلی سختی بود
مهاجم بارسلونا پس از شکست برابر لیورپول در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای نحستین‌بار با رسانه‌ها صحبت کرد.
قائم مقامی قهرمان برق آسای جام شطرنج امارات - خادم الشریعه هجدهم شد
احسان قائم مقامی در مسابقات برق آسای جام رمضان امارات به عنوان قهرمانی رسید.
عذرخواهی علیرضا بیرانوند از نیروی انتظامی
باشگاه پرسپولیس با توجه به مساله پیش آمده بین دروازه‌بان این تیم با یکی از مأموران نیروی انتظامی، در پایان بازی با پارس جنوبی جم، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
شاخص کل بازار بورس در آذربایجان غربی افزایش یافت
رشد 10 درصدی ارزش معاملات هفتگی بورس منطقه ای مازندران
بانک ها لیست استمهال وام های کشاورزی را اعلام کنند
داد و ستد سهام در بورس تبریز 1.25 برابر افزایش یافت
شاخص بورس بی رمق شد
وصول مطالبات معوق بانکها هشت برابر شد
اردیبهشت، ماه طلایی بازار سرمایه
914 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در 11 ماهه پارسال مصوب شد
طلا در بازارهای جهانی ارزانتر شد
التیماتوم حسین زادگان به دستگاهها برای پرداخت مطالبات 
تامین اجتماعی