تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه و پیشرفت پایدار از مسیر دانشگاه امکان‌پذیر است

14:19 ۶ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 124 0
تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه و پیشرفت پایدار از مسیر دانشگاه امکان‌پذیر است

کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران به مناسبت آغاز سال تحصیلی در پیامی تاکید کرد: بایددانشگاه را باور کنیم و بدانیم که اقتصاد مقاومتی، خود اتکائی و توسعه و پیشرفت پایدار از مسیر دانشگاه امکان پذیر است، با استفاده از دانش، فنآوری و تحقیقات، که تنها در دانشگاه یافت می شود، می توان به آینده کشور امیدوار شد و از معضلات و مصائبی که به گریبان جامعه چنگ انداخته و چونان اژدهایی بر پیکره آن پیچیده است خلاص شد و در دل مردم این سرزمین نور امید و شادی را پرفروغ نمود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در متن پیام کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران به مناسبت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید آمده است: "سلام بر مهر، با امید و آرزوی موفقیت و بهروزی برای دانشجویان و همکاران دانشگاهی و تبریک و تهنیت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید همچون نوروز که نوید بخش آغاز بهار و تجدید حیات در طبیعت است ماه مهر نیز سرآغاز شور و شوق و اشتیاق برای آموزش، یادگیری، تحقیق، مطالعه و ادامه مسیر علمی در کشور است. این آغاز مقدس و دوست داشتنی، گویی وعده ای پنهانی و والا در دل های مردم این سرزمین است که امید را زنده نگه می دارد.
امید به دانشگاه، به جوانان دانشجو، به فارغ التحصیلان و به استادان دانشگاه و به علم، دانش، معرفت، آگاهی و فنآوری که همه در دانشگاه یافت می شود.
در روزگاری که سرزمین ما با تحریم ها، دشمنی‌ها، جهل، بی‌تدبیری و اهریمن فساد و رانت خواری دست به گریبان است مردم این جامعه کهن چه راه حلی را می‌توانند جستجو کنند و ملجاء معتبر و قابل اطمینان باقی مانده کجاست؟ چطور می‌توان از گرداب شتابنده بحران ها و راه‌ها و برنامه های تکراری ناکارآمد خلاص شد؟ چطور می توان فرصت‌های موفقیت و پویایی برای جوانان و فارغ التحصیلان، این سرمایه های اصلی کشور، ایجاد نمود؟ چگونه انتظار می رود که با شیوه های قدیمی که بارها به نتیجه نرسیده اند، پیشرفت حاصل شود؟ پاسخ به همه سؤالات را با روش های متقن علمی می توان یافت؛ همانطور که دیگران یافته اند. پیشرفت و توسعه و رشد تنها و تنها با نگاه و رویکرد علمی و شیوه های مبتنی بر دانش روز امکان پذیر است.
اکنون که دشمنان این سرزمین مصمم به نابودی آن هستند و جاهلان نیز همدستی و همراهی می کنند عقلا و بزرگان را باید تا همت نموده به دانش و علم عالمان و دانشمندان تکیه کنند و سرنوشت جامعه را به دست اهل آن بسپارند.
دانشگاه باید مرکز تحولات جامعه باشد. دانشگاه باید برای مشکلات و برون رفت از معضلات راه حل ارائه دهد. دانشگاه باید نیاز جامعه را رفع کند-برای رفع آلایندگی های محیط زیست - برای مصرف بهینه انرژی – برای رفع مشکل کم آبی – برای ارتقاء و توسعه تولید ملی- برای افزایش صادرات – برای رفع معضلات اجتماعی – برای باز کردن گره های سیاسی – برای توسعه روابط متوازن بین المللی – برای رشد و اعتلای اخلاق و فرهنگ – برای همه این ها و بیشتر، دانشگاه می تواند راه حل ارائه دهد.
در بخش پایانی این بیانیه آمده است: دانشگاه را باور کنیم و بدانیم که اقتصاد مقاومتی، خود اتکائی و توسعه و پیشرفت پایدار از مسیر دانشگاه امکان پذیر است، با استفاده از دانش، فنآوری و تحقیقات، که تنها در دانشگاه یافت می شود، می توان به آینده کشور امیدوار شد و از معضلات و مصائبی که به گریبان جامعه چنگ انداخته و چونان اژدهایی بر پیکره آن پیچیده است خلاص شد و در دل مردم این سرزمین نور امید و شادی را پرفروغ نمود. باشد که روزگار خوش و افق های روشنی برای جامعه ما رقم بخورد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

پژوهش
پژوهش

آخرین اخبار

لزوم ایجاد تغییر در آئین‌نامه‌های دانشگاهی-بودجه پائین پژوهش و نیاز به اقدام دولت
رئیس دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر در آیین‌نامه‌های دانشگاهی آموزش بیشتر از پژوهش موردتوجه است بنابراین دانشگاه‌ها برای اینکه دانشجویان به‌سوی پژوهش تشویق شوند و ارتباط مؤثری با صنعت داشته باشند می‌بایست در آیین‌نامه‌های خود تغییر ایجاد کنند.
بازدید رحمانى فضلى از مرز مهران
وزیر کشور دقایقی پیش وارد ایلام شد.
امید درمانی؛ حرف درست روحانی
روانشناسان و روانپزشکان برای تشخیص «معلولیت ذهنی» در افراد، قاعده و معیار روشنی دارند. معیار آنها درباره کم توانی یا ناتوانی ذهنی، «نقص در عملکرد ذهنی، مثل استدلال، حل مسئله، برنامه‌ریزی، تفکر انتزاعی، قضاوت، یادگیری تحصیلی و یادگیری از تجربه» است.
شفاف سازی با FATF راه سوء استفاده دشمنان را می بندد
سمنان- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف سازی مسایل مالی و اقتصادی کشور از طریق FATF هر گونه سوء استفاده دشمن علیه ایران را در سطح بین المللی غیرممکن می کند.
بازرسان ترکیه شواهدی از قتل خاشقچی در کنسولگری سعودی کشف کرده‌اند
یک منبع در دادستانی ترکیه از کشف شواهدی از قتل جمال خاشقچی از سوی تیم بازرسی این کشور و همچنین شواهدی از دستکاری عمدیِ شواهد و مدارک مربوط به قتل وی در ساختمان کنسولگری سعودی خبر داد.
پسورهای امن به مقابله با هکرها برمی‌خیزند
ایتنا - متخصصان امنیت معتقدند چیزی که اساسا امنیت را به خطر می‌اندازد، سادگی یک گذرواژه است.
امید درمانی؛ حرف درست روحانی- نعل‌های وارونه!
روحانی در دانشگاه تهران گفت: «امید درمانی مفید است، ما در جامعه نیاز به امید داریم». واقعیت این است که امید درمانی اصالتا، نیاز برخی دولتمردان است.
مهمانی مختلط ایرانی‌ها در سفارت فرانسه؟!
به تازگی در فضای مجازی فیلمی منتشر شده است که بازتاب‌دهنده یکی از مهمانی‌هایی است که به بهانه‌ای مثل روز ملی فرانسه در داخل سفارتخانه این کشور به شکل مختلط برپا می‌گردد.
فراخوان دوره‌ هفتم برنامه‌تجاری‌سازی فناوری نانو اعلام شد
اولین فراخوان دوره‌ هفتم برنامه‌ نانومچ، همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو آغاز شد و تا ۲۱ آبان‌ماه جاری ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سلبریتی‌هایی که عمراً بدون آرایش آن‌ها بشناسید
بانوان زیادی را سراغ داریم که بدون آرایش از منزل بیرون نمی‌روند، بانوانی هم هستند که زیبایی خدادادی خود را دست‌کم نمی‌گیرند و زیاد اهل آرایش نیستند. در این بین داستان سلبریتی‌ها فرق می‌کند.
«مریم معصومی» با چادر رنگی در حرم امام رضا(ع) -عکس
مریم معصومی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: ما هیچ ما نگاه.
کاهش گلبول های سفید خون خطرناک است؟
گلبول های سفید خون یا لکوسیت ها، با سیستم ایمنی بدن ارتباط دارند و وظیفه اصلی آنها دفاع از بدن در برابر انواع میکروب ها و سایر عوامل خارجی و مزاحم می باشد.
نقش اساتید در ارتقاء اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی
اعتراض دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد یزد به تغییر سهمیه ذخیره
نحوه وام دانشجویی از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی متاهل در شهر تهران اعلام شد
مشکل ارز دانشجویان دکتری حل شد-برنامه‌ ادغام دانشگاه‌های علمی کاربردی‌ و فنی‌وحرفه‌ای را نداریم
غیبت دانشگاهیان علوم پزشکی شرکت‌کننده در راهپیمایی اربعین موجه می‌شود
21 هزار دانشجو ارز 4200 تومانی دریافت کردند-سال آینده مشکل ارز دانشجویی نداریم
آغاز جشنواره ˮقرآن و عترتˮ دانشگاهیان پیام نور کشور در کرمانشاه
مراکز وابسته به وزارت علوم از قانونˮسن بازنشستگیˮ مستثنی هستند
بهره‌مندی 70 دانشجوی نابینا و کم‌بینا از خدمات بهزیستی گیلان