حضرتی مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی اعتماد ملی است

13:03 ۱۶۵ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 1,165 0
حضرتی مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی اعتماد ملی است

تهران - ایرنا - دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب گفت: دبیرکل حزب اعتماد ملی ، «الیاس حضرتی » را به عنوان قائم مقام و مامور برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب معرفی کرده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام سرمست روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که در محل وزارت کشور برگزار شد، درباره حزب اعتماد ملی اظهار داشت: مصوبه اخیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب در خصوص برگزاری کنگره و تجدید انتخابات حزب اعتماد ملی به دبیرکل این حزب ابلاغ شد که وی نیز ضمن دریافت ابلاغیه طی نامه ای الیاس حضرتی را هم به عنوان قائم‌مقام و هم به عنوان مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و بازرسان این تشکل معرفی کرده است.
وی یادآور شد: طبق مصوبه کمیسیون ماده 10 احزاب، انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب در ماه آینده برگزار خواهد شد
دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب تاکید کرد: طبق مصوبه کمیسیون فرآیند تطبیق اساسنامه و مرام نامه حزب اعتماد ملی تایید شده است اما این حزب باید انتخابات شورای مرکزی و بازرسان را مجددا برگزار کند که این مصوبه در جلسه قبل اعلام و در پرتال وزارت کشور نیز اطلاع رسانی شده است.

** امسال یارانه به صورت مساوی بین احزاب توزیع می شود
سرمست همچنین درباره پرداخت یارانه به احزاب اظهار داشت: مبلغ دو میلیارد تومان یارانه احزاب به حساب خانه احزاب ایران واریز شده است.
وی توضیح داد: این یارانه بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 10 احزاب، فقط به احزابی که اساسنامه و مرامنامه خود را با قانون جدید تطبیق داده اند، پرداخت می‌شود.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: بر اساس پیشنهاد خانه احزاب ایران و تصویب کمیسیون ماده ١٠ احزاب قرار شد استثنا امسال یارانه به صورت مساوی بین احزاب توزیع شود.
وی ادامه داد: مقرر شد یارانه سال جاری به صورت مساوی و علی الحساب به حساب تشکل‌هایی که اساسنامه و مرامنامه خود را با قانون تطبیق داده اند واریز شود.
دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب افزود: تشکل‌هایی که فرایند قانونی تطبیق اساسنامه و مرام نامه حزب خود را با قانون انجام و تکمیل نکردند نباید انتظار دریافت یارانه در سال جاری را داشته باشند.
سرمست گفت: اکنون در حال ارسال فهرست اسامی احزابی که پرونده آنها تکمیل و اساسنامه خود را با قانون تطبیق داده اند، به خانه احزاب ایران هستیم.
وی بیان کرد: ارسال اسامی احزاب به تدریج انجام می شود و تا کنون در یک مرحله این فهرست به خانه احزاب ارسال شده است.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب تاکید کرد: معیار پرداخت یارانه به احزاب انجام فرایند تطبیق اساسنامه و مرامنامه حزب با قانون جدید است و خانه احزاب نیز بر اساس مکانیزم مصوب این یارانه را به حساب احزاب واریز می کنند.

** یارانه احزاب به حساب خانه احزاب واریز شده است
سرمست با بیان این که «مبلغ یارانه احزاب 2 میلیارد تومان است که به حساب خانه احزاب واریز شده » خاطرنشان کرد: ما برای شیوه و میزان پرداخت یارانه به احزاب یک دستورالعملی در کمیسیون تصویب کردیم و شاخص ها و معیارهای پرداخت نیز مشخص شده است.
وی همچنین افزود: خانه احزاب ایران پیشنهاد کرد با توجه به اینکه امکان بررسی شاخص ها و معیارها ارزیابی فعالیت احزاب در سال جاری محقق نمی شود، یارانه را به صورت مساوی به تشکل‌های سیاسی پرداخت شود که کمیسیون نیز برای اینکه فرصت از دست نرود با پیشنهاد خانه احزاب موافقت کرد.
دبیرکمیسیون ماده 10احزاب اظهار داشت: تشکل هایی که تاکنون فرایند قانونی تطبیق اساسنامه و مرامنامه آنها تکمیل نشده، پس از انجام روند تطبیق می‌توانند به این کمیسیون مراجعه کرده تا برای دریافت یارانه به خانه احزاب ایران معرفی شوند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور در خصوص معیار و شاخص ارزیابی احزاب برای دریافت یارانه نیز بیان کرد: تعداد اعضا، برگزاری منظم کنگره ها، تعداد شعب و دفاتر استانی حزب، تعداد اعضای موثر حزب که در مجلس شورای اسلامی و یا کابینه دولت حضور دارند، انتشار بیانیه، مواضع و روزنامه که باعث وزن یک تشکل سیاسی می شود، به عنوان شاخص ها و معیار های ارزیابی فعالیت احزاب و پرداخت یارانه به آنها است.
دبیر کمیسیون ماده 10احزاب گفت: خانه احزاب ایران با نشست‌هایی که با تشکل های سیاسی داشت پیشنهادی به کمیسیون ارائه و درخواست کرد «استثنائا یارانه سال 97 به صورت مساوی بین احزاب توزیع شود»، ما نیز با این پیشنهاد مشروط بر این که یارانه به احزابی تعلق گیرد که تطبیق اساسنامه و مرامنامه خود را به صورت کامل انجام داده باشند، موافقت کردیم
سرمست با بیان این که در کمیسیون ماده 10احزاب برای پرداخت یارانه ملاک و شاخص تعیین شده است، گفت: از نظر ما مساوات به مفهوم عدالت نیست، بلکه عدالت یعنی باید ابتدا وزن احزاب مشخص شود و سپس بر اساس شاخص و معیارهای مصوب‌ به تشکل ‌های سیاسی یارانه تعلق گیرد.

**مصوبات دهمین جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب همچنین با تشریح مصوبات جلسه امروز صبح این کمیسیون گفت: در جلسه امروز کمیسیون، 9 مصوبه داشتیم که 2 مورد مربوط به تقاضای تاسیس اولیه، سه گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی، یک مورد تقاضای صدور پروانه و 3 مورد مصوبه درباره انجمن های اقلیت های دینی بود.
سرمست اظهار داشت: در این جلسه با درخواست تاسیس «مجمع ایثارگران متحد پایدار استان اردبیل» و «مجمع وفاق و توسعه استان گلستان» موافقت شد.
وی با بیان اینکه دایره فعالیت این دو حزب، استانی است، توضیح داد که این موافقت ها فقط به این معنی است که این تشکل ها باید مجامع خود را برگزار و مراحل بعدی را طی کنند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: در دهمین جلسه کمیسیون ماده 10، گزارش مجمع حزب «وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی» مطرح شد و تطبیق اساسنامه، مرامنامه و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان آن مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد که اعضای موثر این حزب که احیانا در احزاب دیگر نیز عضویت موثر دارند، نسبتا به تعیین تکلیف خود در این حزب یا احزاب دیگر اقدام کنند.
دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب افزود: گزارش مجمع حزب «توسعه استان کرمانشاه» و همچنین حزب «همبستگی دانش آموختگان ایران» مطرح و تطبیق اساسنامه، مرامنامه و برگزاری انتخابات مرکزی و بازرسان این احزاب مورد تایید قرار گرفت که جزئیات مصوبه به صورت کتبی به آنها ابلاغ خواهد شد.
وی ادامه داد: در این جلسه کمیسیون با تقاضای صدور پروانه حزب «همدلی استان تهران» نیز موافقت شد.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور درخصوص مصوبات این جلسه کمیسیون که مرتبط با تشکل های اقلیت های دینی بود، نیز گفت: افزایش گستره فعالیت «انجمن موبدان تهران» از «استانی» به « ملی » موافقت نشد ، ولی اساسنامه فعلی این انجمن با همان گستره استانی در کمیسیون به تصویب رسید.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: در این جلسه همچنین اصلاحات اساسنامه انجمن آشوری های «آده» مورد تصویب قرار گرفت و با تقاضای تمدید پروانه شورای «خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان» نیز موافقت شد.
سیام**3070**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که  ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
منطق برنامه منطقه ای ایران
مدتی است یک حرکت هماهنگ داخلی و خارجی علیه برنامه منطقه ای ایران آغاز شده است. این نوشته کوششی است برای درک و تبیین منطق استراتژیک برنامه منطقه‌ای ایران از خلال نقد رویکردی که تلاش می‌کند بی‌آنکه درک درستی از این برنامه داشته باشد.
بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی شد
نماینده طوایف اهل سنت: انتقام خون شهیدان اصفهان را خواهیم گرفت
از سپاه پاسداران تا شهرداری تهران
در دهه پنجم انقلاب به انسجام ملی، وحدت و همدلی توجه شود
حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت باقی ماند
دیدگاه فعالان سیاسی خراسان رضوی در مورد استانی شدن انتخابات
هزینه‌‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات شفاف می‌شود
لایحه جامع انتخابات و سامان بخشی به قوانین و مقررات پراکنده
دیدگاه رییس خانه احزاب راجع مسائل مختلف گلستان