حضرتی مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی اعتماد ملی است

13:03 ۷۱ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 644 0
حضرتی مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی اعتماد ملی است

تهران - ایرنا - دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب گفت: دبیرکل حزب اعتماد ملی ، «الیاس حضرتی » را به عنوان قائم مقام و مامور برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب معرفی کرده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام سرمست روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که در محل وزارت کشور برگزار شد، درباره حزب اعتماد ملی اظهار داشت: مصوبه اخیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب در خصوص برگزاری کنگره و تجدید انتخابات حزب اعتماد ملی به دبیرکل این حزب ابلاغ شد که وی نیز ضمن دریافت ابلاغیه طی نامه ای الیاس حضرتی را هم به عنوان قائم‌مقام و هم به عنوان مامور برگزاری انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و بازرسان این تشکل معرفی کرده است.
وی یادآور شد: طبق مصوبه کمیسیون ماده 10 احزاب، انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب در ماه آینده برگزار خواهد شد
دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب تاکید کرد: طبق مصوبه کمیسیون فرآیند تطبیق اساسنامه و مرام نامه حزب اعتماد ملی تایید شده است اما این حزب باید انتخابات شورای مرکزی و بازرسان را مجددا برگزار کند که این مصوبه در جلسه قبل اعلام و در پرتال وزارت کشور نیز اطلاع رسانی شده است.

** امسال یارانه به صورت مساوی بین احزاب توزیع می شود
سرمست همچنین درباره پرداخت یارانه به احزاب اظهار داشت: مبلغ دو میلیارد تومان یارانه احزاب به حساب خانه احزاب ایران واریز شده است.
وی توضیح داد: این یارانه بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 10 احزاب، فقط به احزابی که اساسنامه و مرامنامه خود را با قانون جدید تطبیق داده اند، پرداخت می‌شود.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: بر اساس پیشنهاد خانه احزاب ایران و تصویب کمیسیون ماده ١٠ احزاب قرار شد استثنا امسال یارانه به صورت مساوی بین احزاب توزیع شود.
وی ادامه داد: مقرر شد یارانه سال جاری به صورت مساوی و علی الحساب به حساب تشکل‌هایی که اساسنامه و مرامنامه خود را با قانون تطبیق داده اند واریز شود.
دبیر کمیسیون ماده ١٠ احزاب افزود: تشکل‌هایی که فرایند قانونی تطبیق اساسنامه و مرام نامه حزب خود را با قانون انجام و تکمیل نکردند نباید انتظار دریافت یارانه در سال جاری را داشته باشند.
سرمست گفت: اکنون در حال ارسال فهرست اسامی احزابی که پرونده آنها تکمیل و اساسنامه خود را با قانون تطبیق داده اند، به خانه احزاب ایران هستیم.
وی بیان کرد: ارسال اسامی احزاب به تدریج انجام می شود و تا کنون در یک مرحله این فهرست به خانه احزاب ارسال شده است.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب تاکید کرد: معیار پرداخت یارانه به احزاب انجام فرایند تطبیق اساسنامه و مرامنامه حزب با قانون جدید است و خانه احزاب نیز بر اساس مکانیزم مصوب این یارانه را به حساب احزاب واریز می کنند.

** یارانه احزاب به حساب خانه احزاب واریز شده است
سرمست با بیان این که «مبلغ یارانه احزاب 2 میلیارد تومان است که به حساب خانه احزاب واریز شده » خاطرنشان کرد: ما برای شیوه و میزان پرداخت یارانه به احزاب یک دستورالعملی در کمیسیون تصویب کردیم و شاخص ها و معیارهای پرداخت نیز مشخص شده است.
وی همچنین افزود: خانه احزاب ایران پیشنهاد کرد با توجه به اینکه امکان بررسی شاخص ها و معیارها ارزیابی فعالیت احزاب در سال جاری محقق نمی شود، یارانه را به صورت مساوی به تشکل‌های سیاسی پرداخت شود که کمیسیون نیز برای اینکه فرصت از دست نرود با پیشنهاد خانه احزاب موافقت کرد.
دبیرکمیسیون ماده 10احزاب اظهار داشت: تشکل هایی که تاکنون فرایند قانونی تطبیق اساسنامه و مرامنامه آنها تکمیل نشده، پس از انجام روند تطبیق می‌توانند به این کمیسیون مراجعه کرده تا برای دریافت یارانه به خانه احزاب ایران معرفی شوند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور در خصوص معیار و شاخص ارزیابی احزاب برای دریافت یارانه نیز بیان کرد: تعداد اعضا، برگزاری منظم کنگره ها، تعداد شعب و دفاتر استانی حزب، تعداد اعضای موثر حزب که در مجلس شورای اسلامی و یا کابینه دولت حضور دارند، انتشار بیانیه، مواضع و روزنامه که باعث وزن یک تشکل سیاسی می شود، به عنوان شاخص ها و معیار های ارزیابی فعالیت احزاب و پرداخت یارانه به آنها است.
دبیر کمیسیون ماده 10احزاب گفت: خانه احزاب ایران با نشست‌هایی که با تشکل های سیاسی داشت پیشنهادی به کمیسیون ارائه و درخواست کرد «استثنائا یارانه سال 97 به صورت مساوی بین احزاب توزیع شود»، ما نیز با این پیشنهاد مشروط بر این که یارانه به احزابی تعلق گیرد که تطبیق اساسنامه و مرامنامه خود را به صورت کامل انجام داده باشند، موافقت کردیم
سرمست با بیان این که در کمیسیون ماده 10احزاب برای پرداخت یارانه ملاک و شاخص تعیین شده است، گفت: از نظر ما مساوات به مفهوم عدالت نیست، بلکه عدالت یعنی باید ابتدا وزن احزاب مشخص شود و سپس بر اساس شاخص و معیارهای مصوب‌ به تشکل ‌های سیاسی یارانه تعلق گیرد.

**مصوبات دهمین جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب همچنین با تشریح مصوبات جلسه امروز صبح این کمیسیون گفت: در جلسه امروز کمیسیون، 9 مصوبه داشتیم که 2 مورد مربوط به تقاضای تاسیس اولیه، سه گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی، یک مورد تقاضای صدور پروانه و 3 مورد مصوبه درباره انجمن های اقلیت های دینی بود.
سرمست اظهار داشت: در این جلسه با درخواست تاسیس «مجمع ایثارگران متحد پایدار استان اردبیل» و «مجمع وفاق و توسعه استان گلستان» موافقت شد.
وی با بیان اینکه دایره فعالیت این دو حزب، استانی است، توضیح داد که این موافقت ها فقط به این معنی است که این تشکل ها باید مجامع خود را برگزار و مراحل بعدی را طی کنند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: در دهمین جلسه کمیسیون ماده 10، گزارش مجمع حزب «وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی» مطرح شد و تطبیق اساسنامه، مرامنامه و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان آن مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد که اعضای موثر این حزب که احیانا در احزاب دیگر نیز عضویت موثر دارند، نسبتا به تعیین تکلیف خود در این حزب یا احزاب دیگر اقدام کنند.
دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب افزود: گزارش مجمع حزب «توسعه استان کرمانشاه» و همچنین حزب «همبستگی دانش آموختگان ایران» مطرح و تطبیق اساسنامه، مرامنامه و برگزاری انتخابات مرکزی و بازرسان این احزاب مورد تایید قرار گرفت که جزئیات مصوبه به صورت کتبی به آنها ابلاغ خواهد شد.
وی ادامه داد: در این جلسه کمیسیون با تقاضای صدور پروانه حزب «همدلی استان تهران» نیز موافقت شد.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور درخصوص مصوبات این جلسه کمیسیون که مرتبط با تشکل های اقلیت های دینی بود، نیز گفت: افزایش گستره فعالیت «انجمن موبدان تهران» از «استانی» به « ملی » موافقت نشد ، ولی اساسنامه فعلی این انجمن با همان گستره استانی در کمیسیون به تصویب رسید.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: در این جلسه همچنین اصلاحات اساسنامه انجمن آشوری های «آده» مورد تصویب قرار گرفت و با تقاضای تمدید پروانه شورای «خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان» نیز موافقت شد.
سیام**3070**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

واکنش فدراسیون تکواندو به سرود اشتباهی ایران
فدراسیون تکواندو کشورمان طی مکاتبه‌ای با فدراسیون جهانی و همچنین فدراسیون تکواندو چین تایپه مراتب اعتراض خود را اعلام و خواهان پاسخگویی شده بود.
حمله تند شاگرد محمد بنا به رسول خادم
یکی از شاگردان طلایی محمد بنا در المپیک لندن می گوید با کنار رفتن خادم و روی کار آمدن بنا ممکن است به کشتی برگردد.
نایدنوف: ۸۰ درصد قراردادم را از استقلال نگرفته‌ام
بازیکن مقدونیه‌ای فصل گذشته استقلال می‌گوید پس از پایان فصل گذشته کسی از باشگاه برای بازگشت او به تیم تماس نگرفت.
جرارد: توپ طلا باید به یک بازیکن فرانسوی برسد
مربی انگلیسی تیم گلاسکو رنجرز اسکاتلند معتقد است در پایان امسال توپ طلای بهترین بازیکن سال باید به فوتبالیستی از فرانسه برسد.
قهرمان لیگ پانزدهم در سراشیبی نابودی
قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر در شرایط نابه‌سامانی به سر می‌برد و به نظر می‌رسد این تیم به سمت سقوط و نابودی با سرعت بسیار بالایی در حرکت است.
منیر الحدادی زیر ذره بین آنچلوتی
باشگاه ناپولی به دنبال جذب هافبک مراکشی الاصل بارسلونا است.
خاطره بن‌عطیه از تقابل مراکش با ایران در جام جهانی
مهدی بن‌عطیه به یادآوری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و مراکش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ پرداخت.
عبدالله ویسی رسما سرمربی بادران شد
عبدالله ویسی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بادران انتخاب شد.
ساندرو: مایلم در لیگ برتر انگلیس بازی کنم
الکس ساندرو از علاقه‌اش برای بازی در لیگ برتر انگلیس سخن گفت.
پیروزی قاطع سامورایی‌ها مقابل قرقیزستان
تیم ملی ژاپن در دیداری تدارکاتی مقابل قرقیزستان به پیروزی رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چگونه دو قلو باردار شویم؟
اگر می‌خواهید شانس خود را برای این که دوقلو باردار شوید افزایش دهید، لازم است که اطلاعاتی در مورد نحوه تشکیل دوقلو‌ها داشته باشید.
تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار
جمعی از کارگران کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور در سالروز تصویب قانون کار در برابر خانه کارگر حضور یافتند تا صدای مطالبات خود را به گوش دولتمردان و مسئولان برسانند.
توقف تلخ ژرمن‌ها برابر هلند- لاله‌های نارنجی در نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا
تیم‌ ‌ملی فوتبال هلند با تساوی ارزشمندی که برابر آلمان به دست آورد به نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا راه پیدا کرد.
سرپرست فرمانداری اصفهان معرفی شد
اصفهان - ایرنا - فریبرز امیری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان اصفهان منصوب و معرفی شد.
چه زمانی آدامس بجویم بهتراست؟
جویدن آدامس علاوه بر خوشبو کردن دهان ، موجب تحریک دستگاه گوارش و ترشح شیره معده می گردد.
مجمع عمومی حزب موتلفه 15 آذر برگزار می شود
طلاب علوم دینی شاهرود جنایات آل سعود را محکوم کردند
تفاوتهای مهم ترورهای مجاهدین خلق، پیش و پس از انقلاب
دبیر کانون صنفی معلمان خواهان از سرگیری فعالیت این کانون شد
احزاب موجب شفافیت در مدیریت کشور می شوند
دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شد
امنیت پایدار با مشارکت اقوام و مذاهب مختلف محقق می شود
طلاب و روحانیون تهرانی جنایت آل سعود در یمن را محکوم کردند
ناصری: مبالغه است بگوییم همه با ریاست دوباره عارف موافق بودند
کرباسچی: شورای عالی سیاست‎گذاری اصلاح‌طلبان به جایی نمی‎رسد