اشکان دژاگه در چهارراه استانبول

12:45 ۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 538 0
اشکان دژاگه در چهارراه استانبول

حضور کاپیتان تیم ملی در لیگ برتر فوتبال ایران با آن میزان از تجربه بین المللی و کیفیت بالای فنی اش بی شک یکی از مهمترین اتفاقات سال فوتبالی به حساب می‌آید.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ورزش سه در ادامه نوشت: اشکان دژاگه از همان زمانی که یک جوان با لباس های هیپ پاپ در وولفسبورگ بود و فارسی را خیلی بدتر از امروز حرف می زد بازیکن محبوبی بود. او در بوندس لیگا و بالاترین سطح فوتبال جهان بازی می کرد درحالی که خون ایرانی در رگهایش بود. دژاگه از همان هشتم اسفند سال ۱۳۹۰ که برای اولین بار با پیراهن سفید و  شماره ۲۱ تیم ملی ایران در زمین چمن ورزشگاه آزادی هنرنمایی کرد و با دو گل زیبا ورودیه شکوهمندی را ساخت محبوب بوده است. حضور دژاگه در فوتبال ایران آرزوی خیلی از علاقمندان و عشاق فوتبال در ایران بود چرا که در این سال های اخیر که اشکان با انتخاب های عجیبش به فوتبال باشگاهی خودش لطمه زد، همیشه این خبر وجود داشت که کاپیتان تیم ملی سرانجام لباس یکی از تیم های باشگاهی ایران را به تن خواهد کرد و چه چیزی بهتر از این که کاپیتان فوق العاده تیم ملی ایران حالا در ورزشگاه هایی که بازی کند که یکصدا نامش را فریاد می زنند.
همه این حرف‌ها تنها یادآوری این نکته بود که حضور اشکان دژاگه در فوتبال ایران یک اتفاق مثبت است اما برخوردی که شب گذشته در میکسدذون ورزشگاه آزادی از سوی برخی خبرنگاران! با بازیکن این فصل تراکتورسازی شد ردی از عرق شرمساری را بر پیشانی جامعه رسانه ای نشاند.  
شما اومدی استراحت فرشید اسماعیلی ستاره استقلال برای تراکتورسازی که تیمش با سه گل حریف کهکشانی اش را در هم کوبید بی تفاوت به اصرار خبرنگارانی که با میکروفن و موبایل در میکسدذون ایستاده اند می گذرد اما اشکان دژاگه که تیمش در اولین حضور او در فوتبال باشگاهی ایران باخته است مثل یک فوتبالیست بزرگ حرفه ای و مسئولیت پذیر مقابل خبرنگاران می ایستد. او می داند که چقدر برای علاقمندان به فوتبال ایران محبوب و مهم است. رفتار او کاملا محترمانه و برخاسته از شخصیت حرفه ای اش بود که با وجود شکست در این بازی سنگین با آرامش مقابل میکروفن ها و موبایل هایی که از فرط زیادی و فشردگی برای صحبت کردنش مزاحمت ایجاد می کردند ایستاد و پاسخ سوال ها را داد. نه فقط اشکان که انگار تمامی علاقمندان واقعی فوتبال دیشب و بعد از آن صحنه های عجیب در ورزشگاه آزادی از حضور او در فوتبال ایران پشیمان شدند.
دژاگه مقابل میکروفن هایی که او را محاصره کرده اند ایستاده که خبرنگاری با ادبیات عجیب از او می پرسد:«برای استراحت به فوتبال ایران آمده اید؟ » اشکان متحیر:« استراحت»؟ خبرنگار سوال غیرحرفه ای و توهین آمیزش را اینگونه می خواهد تعدیل کند:« آخه شما تو انگلیس و آلمان بازی کردی، سخت تره...» و پاسخ اشکان:« شما بازی کردی...»؟ ناراحتی را می شد از چهره دژاگه که نود دقیقه بازی سخت و شکستی سنگین را در اولین مسابقه تجربه کرده بود خواند اما او بازهم با همان روحیه حرفه ای اش پاسخ داد:«فوتبال همه جای دنیا مثل هم است و سخت است» 
فاز؛ چهارراه استانبول اما این سوال تنها فاجعه اولین گفت و گوی دژاگه در فوتبال ایران نبود چرا که درست لحظاتی بعد خبرنگاری که انگار فراموش کرده یک خبرنگار ورزشی است که برای گزارش از یکی از مهمترین بازی های فوتبال ایران به ورزشگاه آمده، می پرسد:« به دلار قرارداد بستین یا ریال؟ » سوال آنقدر عجیب است که دژاگه آن را نمی فهمد و پاسخ می دهد:« من سه ساله بسته ام» اما خبرنگار که فضا را کاملا با فضای اینروزهای چهارراه استانبول و سرخیابان منوچهری و گنگ دلارفروش ها اشتباه گرفته سوالش را تکرار می کند:« شما ۵۰۰ هزار دلار گرفتی و...»؟
قیمت میکروفن؛ ارزان زمانی که هنوز گستردگی رسانه ها به این اندازه نبود، ضرب المثل هایی درباره ورود خبرنگاران جدید به این حرفه وجود داشت که یکی از آن ها این بود که:« بارها باید مطالبت به سطل آشغال افتاده شوند تا عاقبت بتوانی بنویسی...» این نشانه سختی کار خبرنگاری بود و اینکه یک خبرنگار آنقدر باید تلاش کند تا سرانجام بتواند به مرحله ای برسد که برای مخاطب کار کند. اما امروز با دردسترس بودن تکنولوژی و پیشرفت تکنیکی که به وجود آمده، عکاس و خبرنگار شدن در ظاهر بسیار آسان تر است هرچند واقعیت این است که هرکسی که میکروفن دارد یا آیفونش را روی ضبط وویس گذاشته الزاما خبرنگار نیست. حالا این سوال وجود دارد که چرا اصولا باید به دست هر کسی میکروفن و ضبط صوت داد و او را به عنوان نماینده رسانه و خبرنگار به بازی های مهمی لیگ برتر فرستاد. بازی استقلال و تراکتور یکی از مهمتری رویدادهای فوتبالی و اجتماعی روز بود و به نظر باید بهترین خبرنگاران به این مسابقات اعزام شوند و قطعا یک خبرنگار که کار و حرفه ای که انجام می دهد را بشناسد از کاپیتان تیم ملی و یکی از محبوب ترین بازیکنان فوتبال ایران اینگونه توهین آمیز سوال نمی کند.
آقای کاپیتان؛ عذرخواهی...
رفتاری که با اشکان دژاگه در میکسدذون ورزشگاه آزادی شد رفتاری توهین آمیز از سوی برخی خبرنگاران حاضر بود، اتفاقی که می تواند باعث شود خاطره بدی در ذهن یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی از فوتبال ایران بماند. دژاگه شاید بعد از بازی دیشب و اتفاقاتی که افتاد نسبت به رسانه ها و خبرنگاران ذهنیت منفی پیدا کند و می توان به او حق هم داد اما واقعیت این است که آنچه دیشب در میکسدزون همه مطبوعات و نماینده خوبی برای رسانه ها نیستند.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

خودرویی‌ها ملزم به پرداخت ما‌به‌التفاوت ارزی شدند
با اینکه دولت از حدود ۲ماه پیش ثبت‌سفارش واردات خودرو را متوقف کرده، اما ارز ۴۲۰۰ تومانی که برخی وارد‌کنندگان دریافت کردند هنوز محل مناقشه وزارت صنعت و شرکت‌های واردکننده خودرو است.
پیگیری اردوی تیم کشتی کلاسیک بانوان در بندر گز
تهران- ایرنا- اردوی تیم کشتی کلاسیک بانوان ایرانی برای حضور در رقابت های بین المللی لبنان و پیکارهای قهرمانی جهان در بندرگز استان گلستان دنبال می شود.
نوسان قیمت خودرو‌های داخلی تشدید شد
بعد از اعلام بسته جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز و خروج زنجیره خودروسازی کشور از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، به نوعی افزایش قیمت خودرو در بازار کلید خورد.
خودنمایی پدیده ای به نام 'فرا فوتبال' بر روی سکوها
شهرکرد- ایرنا- پدیده ای به نام' فرا فوتبال' بر روی سکوهای ورزشگاه ها گاهی خودنمایی می کند و ورزش را تحت تاثیر قرار می دهد.
زمزمه‌های گران شدن بنزین به گوش می‌رسد
کارشناسان دولتی معمولا هرگاه به دنبال یک منبع مالی مطمئن برای تأمین بودجه طرح‌های خود هستند، به اخذ عوارض از محل فروش بنزین فکر می‌کنند.
2 خبر از نتایج فوتبال لیگ برتر بزرگسالان و جوانان گیلان
آستارا - ایرنا - تیم فوتبال مقاومت آستارا در نخستین بازی خانگی خود در لیگ برتر بزرگسالان گیلان (جام گیل)، برابر شاهین انزلی با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید.
احتمال آغاز مذاکره نفتی بین تهران و ریاض
هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: آمریکا درتلاش است صادرات نفت ما را متوقف کند که البته این امر بستگی به مقاومت دیگر کشورها دارد که تا چه حد بتوانند مقابل تهدیدهای ترامپ ایستادگی کنند.
پنج بازیکن گیتی پسند به تیم ملی فوتسال دعوت شدند
اصفهان - ایرنا - سرمربی تیم ملی فوتسال ایران پنج بازیکن را از تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان به اردوی آمادگی فرا خواند.
یک هفته دیگر وضع دلار خوب می‌شود
با اجرایی شدن بسته جدید ارزی و به راه افتادن بازار ثانویه، رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: برای پیدا شدن قیمت واقعی در بازار ثانویه، معاملاتی انجام شده اما هنوز به حد انتظار نرسیده که پیش‌بینی‌ می‌شود نهایتا تا یک هفته دیگر، عرضه ارز بیشتر و بازار تنظیم‌ شود. همچنین با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید.
شورای شهر کرج از داورایرانی جام جهانی تجلیل کرد
کرج-ایرنا-شورای اسلامی شهر کرج در نشست کارگروه ورزشی این شورا از علیرضا فغانی سفیر داور ایرانی در جام جهانی تجلیل کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
اتلتیکو مادرید با درخشش دیگو کاستا توانست رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان سوپرجام اروپا شود.
حمایت گاس هیدینگ از تیم بحران‌زده لیگ روسیه
سرمربی مطرح هلندی از تیم سابقش در لیگ برتر روسیه به خاطر قرار گرفتن در شرایط بحرانی حمایت کرد.
۵ حرکت ورزشی که کالری سوزی بالایی دارند
بسیاری از افراد در ورزش به دنبال سوزاندن چربی‌ها هستند اما نمی دانند چه ورزش‌هایی می‌تواند موثر واقع شود. برخی حرکات ورزشی آسان نیستند و انرژی زیادی می برند اما چربی‌ سوزی بالایی دارند.
روحانی: دلار ارزان می‌شود
رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: قیمت ارز حتماً از قیمتی که امروز در سامانه نیما هست، پایین‌تر خواهد آمد. همه عوامل و مولفه‌های اقتصادی این را می‌گوید.
بورسیه‌های جنجالی در راه هیأت‌ علمی دانشگاه‌ها
زندگی ما را دور انداخته!
اخوان و شهریار کارشان بیخ پیدا می‌کرد
بدون خاتمی هر پروژه اصلاح‌طلبانه‌ای ابتر است
بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟
فرمول مرعشی برای روحانی در روز سوال
ماجرای سقوط هلی‌کوپتر حامل بنی‌صدر
امپراتوری سیاه و سفیدها در خیابان‌های ایران
افشاگری بزرگ خداداد علیه دو نام بزرگ فوتبال ایران!
موادفروشان پسر همسایه را اشتباهی گروگان گرفتند