اشکان دژاگه در چهارراه استانبول

12:45 ۷۳ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 952 0
اشکان دژاگه در چهارراه استانبول

حضور کاپیتان تیم ملی در لیگ برتر فوتبال ایران با آن میزان از تجربه بین المللی و کیفیت بالای فنی اش بی شک یکی از مهمترین اتفاقات سال فوتبالی به حساب می‌آید.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ورزش سه در ادامه نوشت: اشکان دژاگه از همان زمانی که یک جوان با لباس های هیپ پاپ در وولفسبورگ بود و فارسی را خیلی بدتر از امروز حرف می زد بازیکن محبوبی بود. او در بوندس لیگا و بالاترین سطح فوتبال جهان بازی می کرد درحالی که خون ایرانی در رگهایش بود. دژاگه از همان هشتم اسفند سال ۱۳۹۰ که برای اولین بار با پیراهن سفید و  شماره ۲۱ تیم ملی ایران در زمین چمن ورزشگاه آزادی هنرنمایی کرد و با دو گل زیبا ورودیه شکوهمندی را ساخت محبوب بوده است. حضور دژاگه در فوتبال ایران آرزوی خیلی از علاقمندان و عشاق فوتبال در ایران بود چرا که در این سال های اخیر که اشکان با انتخاب های عجیبش به فوتبال باشگاهی خودش لطمه زد، همیشه این خبر وجود داشت که کاپیتان تیم ملی سرانجام لباس یکی از تیم های باشگاهی ایران را به تن خواهد کرد و چه چیزی بهتر از این که کاپیتان فوق العاده تیم ملی ایران حالا در ورزشگاه هایی که بازی کند که یکصدا نامش را فریاد می زنند.
همه این حرف‌ها تنها یادآوری این نکته بود که حضور اشکان دژاگه در فوتبال ایران یک اتفاق مثبت است اما برخوردی که شب گذشته در میکسدذون ورزشگاه آزادی از سوی برخی خبرنگاران! با بازیکن این فصل تراکتورسازی شد ردی از عرق شرمساری را بر پیشانی جامعه رسانه ای نشاند.  
شما اومدی استراحت فرشید اسماعیلی ستاره استقلال برای تراکتورسازی که تیمش با سه گل حریف کهکشانی اش را در هم کوبید بی تفاوت به اصرار خبرنگارانی که با میکروفن و موبایل در میکسدذون ایستاده اند می گذرد اما اشکان دژاگه که تیمش در اولین حضور او در فوتبال باشگاهی ایران باخته است مثل یک فوتبالیست بزرگ حرفه ای و مسئولیت پذیر مقابل خبرنگاران می ایستد. او می داند که چقدر برای علاقمندان به فوتبال ایران محبوب و مهم است. رفتار او کاملا محترمانه و برخاسته از شخصیت حرفه ای اش بود که با وجود شکست در این بازی سنگین با آرامش مقابل میکروفن ها و موبایل هایی که از فرط زیادی و فشردگی برای صحبت کردنش مزاحمت ایجاد می کردند ایستاد و پاسخ سوال ها را داد. نه فقط اشکان که انگار تمامی علاقمندان واقعی فوتبال دیشب و بعد از آن صحنه های عجیب در ورزشگاه آزادی از حضور او در فوتبال ایران پشیمان شدند.
دژاگه مقابل میکروفن هایی که او را محاصره کرده اند ایستاده که خبرنگاری با ادبیات عجیب از او می پرسد:«برای استراحت به فوتبال ایران آمده اید؟ » اشکان متحیر:« استراحت»؟ خبرنگار سوال غیرحرفه ای و توهین آمیزش را اینگونه می خواهد تعدیل کند:« آخه شما تو انگلیس و آلمان بازی کردی، سخت تره...» و پاسخ اشکان:« شما بازی کردی...»؟ ناراحتی را می شد از چهره دژاگه که نود دقیقه بازی سخت و شکستی سنگین را در اولین مسابقه تجربه کرده بود خواند اما او بازهم با همان روحیه حرفه ای اش پاسخ داد:«فوتبال همه جای دنیا مثل هم است و سخت است» 
فاز؛ چهارراه استانبول اما این سوال تنها فاجعه اولین گفت و گوی دژاگه در فوتبال ایران نبود چرا که درست لحظاتی بعد خبرنگاری که انگار فراموش کرده یک خبرنگار ورزشی است که برای گزارش از یکی از مهمترین بازی های فوتبال ایران به ورزشگاه آمده، می پرسد:« به دلار قرارداد بستین یا ریال؟ » سوال آنقدر عجیب است که دژاگه آن را نمی فهمد و پاسخ می دهد:« من سه ساله بسته ام» اما خبرنگار که فضا را کاملا با فضای اینروزهای چهارراه استانبول و سرخیابان منوچهری و گنگ دلارفروش ها اشتباه گرفته سوالش را تکرار می کند:« شما ۵۰۰ هزار دلار گرفتی و...»؟
قیمت میکروفن؛ ارزان زمانی که هنوز گستردگی رسانه ها به این اندازه نبود، ضرب المثل هایی درباره ورود خبرنگاران جدید به این حرفه وجود داشت که یکی از آن ها این بود که:« بارها باید مطالبت به سطل آشغال افتاده شوند تا عاقبت بتوانی بنویسی...» این نشانه سختی کار خبرنگاری بود و اینکه یک خبرنگار آنقدر باید تلاش کند تا سرانجام بتواند به مرحله ای برسد که برای مخاطب کار کند. اما امروز با دردسترس بودن تکنولوژی و پیشرفت تکنیکی که به وجود آمده، عکاس و خبرنگار شدن در ظاهر بسیار آسان تر است هرچند واقعیت این است که هرکسی که میکروفن دارد یا آیفونش را روی ضبط وویس گذاشته الزاما خبرنگار نیست. حالا این سوال وجود دارد که چرا اصولا باید به دست هر کسی میکروفن و ضبط صوت داد و او را به عنوان نماینده رسانه و خبرنگار به بازی های مهمی لیگ برتر فرستاد. بازی استقلال و تراکتور یکی از مهمتری رویدادهای فوتبالی و اجتماعی روز بود و به نظر باید بهترین خبرنگاران به این مسابقات اعزام شوند و قطعا یک خبرنگار که کار و حرفه ای که انجام می دهد را بشناسد از کاپیتان تیم ملی و یکی از محبوب ترین بازیکنان فوتبال ایران اینگونه توهین آمیز سوال نمی کند.
آقای کاپیتان؛ عذرخواهی...
رفتاری که با اشکان دژاگه در میکسدذون ورزشگاه آزادی شد رفتاری توهین آمیز از سوی برخی خبرنگاران حاضر بود، اتفاقی که می تواند باعث شود خاطره بدی در ذهن یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی از فوتبال ایران بماند. دژاگه شاید بعد از بازی دیشب و اتفاقاتی که افتاد نسبت به رسانه ها و خبرنگاران ذهنیت منفی پیدا کند و می توان به او حق هم داد اما واقعیت این است که آنچه دیشب در میکسدزون همه مطبوعات و نماینده خوبی برای رسانه ها نیستند.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

حذف عادل، نه عادلانه است نه عاقلانه!
با عدم پخش برنامه نود در دوشنبه شب هفته گذشته، شایعه حذف عادل فردوسی‌پور و برنامه نود از شبکه سوم سیما داغ و با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همراه شد؛ برنامه‌ای که بیشترین مخاطب تلویزیونی را سال‌ها به خود اختصاص داده و یک سرمایه رسانه‌ای برای صدا و سیما محسوب می‌شود.
راز ناتمام ماندن پروژه‌های «تختی»؛ روح جهان‌پهلوان راضی نیست؟
بازخوانی سرنوشت پروژه‌هایی که قرار بود زندگی غلامرضا تختی را به تصویر بکشند؛ چرا هیچ کدام فرجام موفقی نداشتند؟ راز این ماجرا چیست؟
نکاتی در مورد آنفلوآنزا که احتمالا نمی‌دانید
شما هر سال در معرض ابتلا به ویروس آنفلوآنزا هستید، همان ویروسی که می‌تواند چند روز شما را در رختخواب بیندازد. هر چند با واکسن آنفلوآنزا، پیشگیری از این بیماری ساده‌تر شده، اما همچنان احتمال ابتلا به آن وجود دارد و خوب است بدانید هنوز نکاتی در مورد آنفلوآنزا هست که خیلی‌ها نمی‌دانند.
علل خونریزی بعد از رابطه جنسی چیست؟
خونریزی پس از نزدیکی به خونریزی ناحیه تناسلی پس از مقاربت اشاره دارد. تخمین زده می شود حدود 0.7 تا 9 درصد از زنان پس از نزدیکی جنسی خونریزی دهانه رحم تجربه می کنند. منبع این خونریزی در زنانی که پریود نمی شوند، متفاوت است.
طرز تهیه تافی‌های خوشمزه
اگر می‌خواهید تافی‌های خوشمزه و رنگی را خودتان در منزل تهیه کنید، حتما این ویدیو را ببینید. برای تهیه تافی نیاز به شربت ذرت هم دارید، در این مطلب هردو دستور تهیه رو براتون توضیح دادیم.
دمپخت سبزیجات شیرازی؛ غذای فصل سرما
همه‌ی ما میدانیم که از بهترین و دلچسب‌ترین غذا‌ها در فصل سرما، انواع دمپخت‌ها هستند. امروز طرز تهیه‌ی یک دمپخت که ترکیبی از سبزیجات مقوی به همراه گوشت یا مرغ است را آموزش میدهیم. این غذا که به دمپخت شیرازی معروف است از پلو‌های سنتی استان فارس می‌باشد.
۱۰ زن موفق و ثروتمند سال ۲۰۱۸ به انتخاب فوربس
به‌طورمعمول، باورعمومی بر این است که مردان در بیشتر زمینه‌ها از جمله در حوزه تجارت و پول‌سازی، قدرتمندتر و موفق‌تر از زنان ظاهر می‌شوند و زنانی که پا به عرصه تجارت و کسب و کار می‌گذارنـد، معمولا مشکلات و شکست‌های مالی بیشتری در مقایسه با مردان تجربه می‌کنند.
پایان کار ژوزه مورینیو فرا رسید؟
این شکست ممکن است به قیمت پایان روزهای حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت منچستریونایتد منجر شود.
رسمی؛ لوپتگی سرمربی رئال در ال کلاسیکو
با تایید امیلیو بوتراگنیو، جولن لوپتگی حداقل تا بازی با بارسلونا سرمربی رئال خواهد بود.
بیرانوند، ژاوی را از رویارویی با رئال محروم کرد
رسانه معتبر AS اسپانیا واکنش بیرانوند روی ضربه سر ژاوی را بی نظیر و فوق‌العاده خواند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیرانوند، ژاوی را از رویارویی با رئال محروم کرد
رسانه معتبر AS اسپانیا واکنش بیرانوند روی ضربه سر ژاوی را بی نظیر و فوق‌العاده خواند.
آیت الله مکارم: تقویت پول ملی وظیفه دولت است
یکی از مراجع تقلید شیعیان تقویت پول ملی از وظایف اصلی دولت دانست و گفت: دولت باید مسائل را شفاف و صادقانه برای مردم تشریح کند.
پیشنهاد رشوه فرستاده بن سلمان به اردوغان
سردبیر روزنامه الشرق قطر مدعی شد که امیر مکه که برای پایان دادن به پرونده خاشقچی به ترکیه رفته بود، پیشنهاد کمک مالی و پایان محاصره قطر را به رئیس جمهور این کشور داده است.
تمام آن‌چه از مراسم ۸ آبان اپل انتظار داریم
اپل رسما اعلام کرد که دومین مراسم خود در فصل پاییز را در تاریخ ۳۰ اکتبر یا ۸ آبان برگزار خواهد کرد. این مراسم در سالن Howard Gilman Opera Houssein در شهر نیویورک برگزار خواهد شد. این اولین باری است که اپل مراسم خود را به شهر نیویورک برده و شعار این مراسم نیز «چیز‌های بیشتری در حال ساخت هستند» انتخاب شده است.
حذف عادل، نه عادلانه است نه عاقلانه!
با عدم پخش برنامه نود در دوشنبه شب هفته گذشته، شایعه حذف عادل فردوسی‌پور و برنامه نود از شبکه سوم سیما داغ و با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همراه شد؛ برنامه‌ای که بیشترین مخاطب تلویزیونی را سال‌ها به خود اختصاص داده و یک سرمایه رسانه‌ای برای صدا و سیما محسوب می‌شود.
دستمزدهای پنهان و پول‌های مشکوک
جهانگیری زمان حضور من در کابینه نفر دوم دولت بود
چرا «پناهیان» تخریب «روحانی» را رها نمی‌کند؟
کروات نزنید؛ حتی شما مجسمه دکتر شریعتی!
پیاده‌روی اربعین؛ زیارت یا سیاحت؟
سیدمصطفی خمینی؛ قتل یا درگذشت طبیعی؟
بهتر است فعلاً جهانگیری در دولت بماند
بستن زبان و گشودن بخت با تخم مرغ
عباس آخوندی کیست، چه کرد، چه گفت و چه شد؟
ترکیه حاضر به معامله نشد، قطر انتقام سختی گرفت