برندینگ از طریق کارکنان شما

07:05 ۸۷۲ روز و ۷ ساعت پیش برترین ها 5,666 0
         برندینگ از طریق کارکنان شما

کارکنان شما یکی از مهمترین نقاط تماس برای مشتریان شما هستند. در ادامه چندین مرحله مختلف را برای اطمینان از نحوه نمایندگی آنها از برند شما یادآوری می کنیم.

برترین ها

وبسایت آی بازاریابی: کارکنان شما یکی از مهمترین نقاط تماس برای مشتریان شما هستند. در ادامه چندین مرحله مختلف را برای اطمینان از نحوه نمایندگی آنها از برند شما یادآوری می کنیم:

1. یک فلسفه شرکت تشکیل دهید

یک فلسفه با فکر و تعمق برنامه ریزی شده که چگونگی کار و فعالیت شرکت را هدایت بکند، اولین قدم برای تقویت برند شما در بین نیروهای کاری شما است. در این رابطه هتل معتبر ریتز کارلتون نمونه ای مثال زدنی است. آنها برای خود 5 استاندارد طلایی زیر را برای فعالیت های خود تدارک دیده اند که موجب تقویت برند شده و وظایف هر یک از کارکنان در قبال برند با جزئیات مشخص می کند:

         برندینگ از طریق کارکنان شما

یک چشم انداز برای ایجاد تغییرات اساسی در روند پذیرش مهمان از طریق ایجاد فضایی لوکس برای مهمان ها و اعتبار و ارزشی که بیانگر تعهد شرکت نسبت به مراقبت و راحتی واقعی مهمانان خودش است.

شعاری که نمونه و مثالی از سطح خدمات برای مشتریان است: ما بانوان و نجیب زادگانی هستیم که از بانوان و نجیب زادگان پذیرائی می کنیم.

سه گام ارائه خدمات:

 1. یک سلام گرم و صمیمانه و در صورت امکان با استفاده از نام مهمان
 2. پیش بینی و انطباق با نیازهای مهمان
 3. یک خداحافظی گرم و صمیمانه و در صورت امکان با استفاده از نام مهمان

"20 اصل بنیادین" که مسئولیت ها و انتظارات برای چگونه ارائه شدن خدمات توسط شرکت را شرح می دهد (که در شماره 13 آن به هرگز از دست ندادن یک مشتری اشاره شده است).

قول و تعهد کارکنان (در هتل ریتز، بانوان و نجیب زادگان ما مهمترین منابع در خدمات ما به مهمانان ما هستند).

2. حافظ و نگهدار یکپارچگی برند باشید

این گام برای ساختن یک برند قدرتمند بسیار حیاتی است. با این وجود، یکپارچگی همیشه یکی از اولین خصوصیاتی است که مشخص می شود. یکپارچگی موضوعی است که در سراسر یک شرکت و سازمان باید بر قرار شود، اما فقط و فقط تعیین استانداردهای این حوزه کفایت نمی کند. بلکه همواره باید عملکرد مورد ارزیابی قرار بگیرد و نقاط کنترلی برای هر قسمت مرتبط با مشتری در نظر گرفته شود. هر یک از کارکنان باید آموزش های لازم برای تشخیص کمبودها در هر زمینه در رابطه با یکپارچگی برند را دیده باشند. عدم توانایی در ارائه پیام و عمل کردن به عنوان یک نماینده برند، می تواند به قیمت فراموش شدن برند توسط آن مشتری ختم شود. اگر این موضوع برای یک مشتری دیگر تکرار شود، آن مشتری ممکن است فقط فراموش نکند، بلکه موجب مطلع شدن افراد بسیار زیاد دیگری در این رابطه شود.

         برندینگ از طریق کارکنان شما

3. به چیزی که می گوئید عمل کنید

بهترین راه برای رهبری عمل کردن به گفته ها و آموزش های رهبر توسط خود رهبر است. اگر برند شما شرکت و سازمان شما را به عنوان برندی معرفی می کند که از کارکنان خود حمایت می کند، اما در عمل اینگونه نباشد، برند و در ادامه فروش شما متوجه ضررهایی در این رابطه می شود. مثلا شرکت اعلام می کند که : “ما باور داریم که یکی از کلیدهای موفقیت ما افراد و کارکنان ما و چگونگی رفتار ما با آنها است.” با این وجود در عمل شاهد وجود پرونده های مختلف شکایت از مدیریت در رابطه با رفتار غیر بی طرفانه با کارکنان هستیم.

4. دستورالعمل های تعیین شده برای برند را اجرا کنید

به منظور اطمینان از یکپارچگی برند، سازمان باید یک چارچوب یا مجموعه ای از دستورالعمل ها را تعیین کند که همه از آنها پیروی کنند. منظور از این بخش فقط لوگو یا دستورالعمل های هویتی نیست، بلکه منظور دستورالعمل هایی است که به بیانیه جایگاه برند، پیام های کلیدی، ارزش‌های اصلی، خصوصیات برند، معیارهای موفقیت و فرایندهای رسیدگی به مسائل مشتری و بازخورد می پردازند. برند فدرال اکسپرس یکی از پیشگامان این ایده بوده است. این حمل کننده بین المللی از یک برنامه اینترنت محور استفاده می کند که دستورالعمل های برند این سازمان را خلاصه می کند. این رویکرد دقیق راهنمایی در رابطه با هر جنبه از کار شرکت از استانداردهای گرافیکی برای استفاده در لوگو شرکت گرفته تا چگونگی تاثیرگذاری تفاوت های فرهنگی بر برند
را مد نظر قرار داده است.

5. به تفاوت های فرهنگی و قومیتی توجه کنید

با توسعه و پیشرفت در عرصه فن آوری، ارتباطات و اینترنت؛ در واقع در حال تبدیل شدن به یک اقتصاد بین المللی هستیم. لحاظ کردن تفاوت های فرهنگی در زمان برندینگ از هر زمان دیگری مهم تر است، خصوصا اگر برند شما در عرصه بین الملل هم فعالیت هایی را دارد. مثلا کلمات و عبارت مورد استفاده از آمریکا ممکن است در یک کشور دیگر معنای دیگری داشته باشند یا چیزی که برای آمریکائیان ارزش تلقی می شود، در نقطه دیگری از دنیا یک ضد ارزش در نظر گرفته شود. در گذشته همه در سراسر دنیا می خواستند نمونه یا نسخه ای از فرهنگ و … آمریکایی باشند، اما امروزه دیگر روال جهانی به این صورت نیست و این موضوع و صدها موضوع دیگر در عرصه فرهنگ از جمعه مواردی است که برندهای جهانی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

6. برند و برندینگ بسیار فراتر از تلاش ها و فعالیت های بازاریابی شما است

برند شما در واقع به خوبی و کیفیت افراد حاضر و فعال در پشت صحنه آن و افراد حاضر در برابر مشتریان شما می باشد. پس زمان مناسب و مکفی برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی قوی صرف کنید که بازتاب دهنده برند شما باشد. به کارکنان خود آموزش دهید که نماینده خوبی برای آن برند باشند. با انجام این کارها در واقع ارزش برند خود را بهبود بخشیده و آن را در جایگاه مناسب‌تری برای موفقیت قرار داده اید.


گروه های زیر مجموعه موفقیت

کارآفرینی
کارآفرینی

آخرین اخبار

عکسی از حضور متفاوت خانم بازیگر در «شهربانو»
پروانه نمایش فیلم سینمایی «شهربانو» جدیدترین اثر مریم بحرالعلومی صادر شد.
وقتی «فاطمه معتمدآریا» تهیه کننده می شود
مستند «سبالو» که پرتره‌ای از زندگی محمود بردک نیا نوازنده و آخرین بازمانده از نسل منحصر به فرد سیاهان مهاجر بوشهر است، آماده نمایش شد.
جزئیات ششمین جشنواره هنر مقاومت
مسعود نجابتی از برگزاری ۴ رشته جشنواره هنر مقاومت به صورت بین المللی خبر داد.
رمز گشایی از «معمای اسکله یک» روی آنتن شبکه 3
«معمای اسکله یک» در شبکه سوم سیما پخش می شود که نگاهی چالشی به عملکرد ضعیف دولت ها در رفع موانع موجود در مناطق جنگی بخصوص در خرمشهر و اروند و آبادان داشته است.
روزهای پایانی فیلمبرداری «آواتار ۲»
جیمز کامرون کارگردان هالیوودی اعلام کرد فیلمبرداری «آواتار ۲» به زودی تمام می‌شود و او قصد دارد «آواتار ۳» را هم بسازد.
فیلمبرداری «روشنایی» به پایان رسید
فیلمبرداری فیلم بلند داستانی «روشنایی» به تهیه کنندگی محسن حمزه به پایان رسید.
«کامیون» آماده اکران در جشنواره های داخلی و خارجی
فیلم کوتاه «کامیون» به کارگردانی فاطمه فریدون برای حضور در جشنواره های داخلی و خارجی آماده نمایش شد.
انیمیشن ایرانی نامزد بهترین انیمیشن جشنواره‌ای در لهستان شد
«کاغذپاره‌ها» کاندیدای بهترین فیلم بلند انیمیشن جشنواره «انیماتور» ۲۰۲۰ پوزنان لهستان شد.
انتصاب دبیر ستاد انتخابات رسانه ملی
محمدرضا چپریان به عنوان دبیر ستاد انتخابات رسانه ملی منصوب شد.
وقتی «سوپرمن» می خواست جیمزباند شود!
هنری کویل پیش از آنکه در لباس سوپرمن ظاهر شود، نقش جیمزباند و مامور ۰۰۷ را به دنیل کریگ باخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیش شرط استفاده از بسته ۱۲۰ گیگی اینترنت رایگان اساتید
معاون آموزشی وزیر علوم از همکاری با وزارت ارتباطات برای بهبود خدمات اینترنتی در دسترسی دانشگاهیان به آموزش‌های الکترونیکی خبر داد.
ثبت نام جدید برای کارت بلیت خبرنگاران؟!
مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی توضیحاتی درباره مراجعه برخی خبرنگاران به سامانه تهران من برای دریافت کارت بلیت، بیان کرد.
آغاز تزریق رایگان واکسن آنفلوانزا از امروز در سراسر کشور
مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت در نامه ای به دستور وزیر بهداشت از آغاز تزریق رایگان واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی از امروز خبر داد.
رونمایی از برند ملی و تمبر گردشگری ایران
به مناسبت روز جهانی گردشگری برند ملی و تمبر گردشگری ایران با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.
مقایسه نیسان مورانو با ولوو XC60 + مشخصات فنی
مشخصات فنی خودرونیسان مورانو و ولوو XC60 در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را بخرید.