غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

07:01 ۳۳۴ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 1,772 0
         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم کجا و چه غذا‌هایی را می‌توانیم با دست بخوریم. یا برای چه غذا‌هایی باید از کدام قاشق یا کارد استفاده کنیم! اگر شما هم چندان با این قوانین نانوشته، اما مرسوم آشنا نیستید، شاید ادامه این مطلب بتواند تا حدی در این راستا کمکتان کند.

برترین ها

وب سایت روزیاتو: بدون شک بیشتر ما با آداب و اصول اولیه غذاخوردن آشنا هستیم و اگر فردی این مسایل ساده را رعایت نکند بسیار متعجب خواهیم شد.

اما در این میان موضوعاتی هم مطرح هستند که ممکن است بسیاری از مردم از آن آگاه نباشند. به‌طور مثال، خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم کجا و چه غذاهایی را می‌توانیم با دست بخوریم. یا برای چه غذاهایی باید از کدام قاشق یا کارد استفاده کنیم!

اگر شما هم چندان با این قوانین نانوشته اما مرسوم آشنا نیستید، شاید ادامه این مطلب بتواند تا حدی در این راستا کمکتان کند.

 سیب‌زمینی شکم‌پر

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

سیب‌زمینی آب‌پز یا شکم‌پر که یکی از پیش‌غذاهای بسیار خوشمزه و محبوب بشمار می‌رود را باید با چنگال میل کنید.

با انگشتان یک دست بدنه سیب‌زمینی را نگه دارید و با چنگالی که در دست دیگر دارید، پوست سیب‌زمینی را بگیرید و آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. سپس با کمک چنگال مواد داخلی را مخلوط کرده و میل کنید.


 پیتزا

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

اگر در یک مهمانی حضور دارید و پیتزا سرو می‌شود، می‌‎توانید اسلایس‌های آن را با دست بردارید. در شرایط غیررسمی هم این قانون مصداق دارد. اما در یک ناهار رسمی یا کاری در یک کافه یا رستوران شما باید حتما پیتزا را با کارد و چنگال میل کنید.


 میگو

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

این غذای دریایی بسیار خوشمزه در فرم‌های مختلف سرو می‌شود بنابراین باید بدانید که هر کدام را چگونه باید میل کنید. اگر میگو با دم سرو شده است، می‌توانید آن را با دست در دهان بگذارید و دم آن را دور بیندازید.

اگر در سیخ‌های چوبی سرو شده است، با همان سیخ درون سس فرو کرده و سپس میل کنید. اگر میگو خیلی درشت است و نمی‌توانید درسته بخورید، آن را به دو یا سه تکه تقسیم کنید و سپس میل کنید. در این حالت نباید میگو را در سس بزنید.

کوکتل میگو اصولا در مهمانی‌های بسیار شیک در لیوان‌های بلند یا کاسه‌های عمیق سرو می‌شود. اگر میگو درشت باشد، آن را به قطعه‌های کوچک تقسیم می‌کنند. در چنین شرایطی اگر نمی‌توانید از چاقو استفاده کنید، بهتر است از چنگال کمک بگیرید. سپس میگوی خرد شده را درون سس بزنید و بخورید؛ البته اگر سس مخصوص شما یک نفر است. میگوهای کبابی یا سرخ‌شده و بدون پوست را باید حتما با چاقو و چنگال میل کنید.


گوشت با استخوان

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

اگر در یک مهمانی رسمی ناهار هستید حتما باید از کارد و چنگال برای بریدن و خوردن گوشت استفاده کنید. اما اگر در یک جمع خانوادگی یا دوستانه در یک فضای غیر رسمی حضور دارید بهتر است که گوشت با استخوان را با دست میل کنید تا مزه کامل این غذا را حس کنید.


ماهی کامل

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

ماهی را از قسمت سر تا دم، بدون اینکه با تیغ‌های آن تماس پیدا کند از وسط دو نیم کنید. قسمت بالایی را مثل کتاب باز کنید و با چنگال گوشت ماهی را بردارید و در بشقاب قرار دهید. سپس با کمک چنگال تیغ‌های ماهی را جدا کرده و درون پیش‌دستی مخصوص آشغال‌ها بریزید.

کمی لیموترش روی ماهی بچکانید و استفاده از چاقو و چنگال غذای خود را میل کنید.


استیک ماهی

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

استیک ماهی اغلب از سالمون یا قزل‌آلا تهیه می‌شود. این غذا باید با کارد و چنگال مخصوص خورده شود: چنگال با سه دندانه و چاقویی پهن همانند کاردک.

گوشت ماهی بسیار ترد و نرم است و باید هنگام برش دادن با چاقو مراقب باشید که بافت آن از هم باز نشود. سپس با کمک چنگال آن را در دهان قرار دهید. با کمک چاقو همچنین می‌توانید تیغ‌های ماهی را جدا کنید.


زیتون سبز و زیتون سیاه

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

اگر زیتون به‌عنوان پیش‌غذا سرو می‌شود، می‌توانید با استفاده از دست آن را بخورید. اگر زیتون بخشی از غذای اصلی (مثل سالاد) است، حتما با چنگال آن را میل کنید.


بیکن

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

بیکن سرخ کرده و برشته را می‌توانید با چاقو خرد کرده و با کمک دست میل کنید. اما بیکن نرم به این دلیل که بسیار چرب است و ممکن است دستتان را کثیف کند بهتر است با کمک کارد و چنگال میل شود.


تاکو

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

تاکوی برشته را می‌توانید با دست بردارید. اگر قرار است خودتان داخل نان تاکو را پر کنید، بهتر است با کاهو این مراحل را شروع کنید تا نان برای مدت طولانی‌تری خشک بماند. سپس برنج، پنیر و سبزیجات را داخل تاکو قرار دهید. هرگز داخل لقمه را زیاد پر نکنید که مواد داخلی‌اش بیرون بریزد.

اگر نان تاکو نرم است، حتما باید آن را لقمه کنید. سپس سس زده و با کمک کارد و چنگال میل کنید.


نخود سبز

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

خوراک نخود سبز با چنگال و چاقو صرف می‌شود. از چاقو برای جمع کردن نخودها در یک گوشه بشقاب و برداشتن آنها با چنگال استفاده می‌شود.


آووکادو

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

آووکادویی که از وسط دو نیم شده است را با یک قاشق کوچک میل می‌کنند. تکه‌های بریده شدن آوودکادو در سالاد را باید با چنگال بخورید. گواکاموله یا سس آووکادو را باید روی نان یا کراکر بگذارید و میل کنید.


پنیر

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

پنیرهای نرم را باید روی سطح نان، کراکر یا … بمالید و میل کنید. اما پنیرهای سفت همچون چدار را باید با چنگال نگه داشته و با کارد برش دهید.

در رستوران‌ها و کافه‌ها اغلب پنیر را به همراه آجیل، میوه و کراکر سرو می‌کنند که می‌توانید آنها را در نان لقمه کرده یا روی کراکر بگذارید و میل کنید.

در حالت کلی، پنیرهای سفت را باید با چاقو برش دهید و روی نان بگذارید. اما اگر در یک فضای غیررسمی هستید، می‌توانید با کمک چنگال پنیر را میل کنید.


دسر

         غذا‌هایی که نیاز به قاشق ندارند!

شیرینی‌های شکلاتی و خامه‌ای را باید حتما با کارد و چنگال میل کنید. البته مراقب باشید که هنگام برش دادن، خامه داخلی آن روی لباستان نریزد.

دونات و کیک‌ها را باید با دست به تکه‌های کوچک تقسیم کنید و سپس با دست در دهان بگذارید.

اسکون‌هایی (بیسکوئیت چای / کیک مربعی‌شکل) که آیسینگ (خامه) دارند را با کارد به دو نیم تقسیم کرده و با دست میل کنید. اگر اسکون خیلی چسبناک است، می‌توانید از کارد و چنگال کمک بگیرید.

در آخر بد نیست اشاره کنیم، آداب غذا خوردن بسیار فراتر از مواردی است که در بالا گفتیم. مثلا باید بدانید که در رستوران هرگز نباید موبایل خود را روی میز قرار دهید، پیش از نوشیدن آب یا نوشابه با لیوان، حتما لب‌های خود را با دستمال پاک کنید تا اثر رژلب روی لیوان باقی‌ نماند.


گروه های زیر مجموعه آشپزی

غذای ایرانی
غذای ایرانی

آخرین اخبار

یک نفر در تیراندازی اشرار مسلح در کامیاران به شهادت رسید
سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در تیراندازی اشرار مسلح ضد انقلاب به سمت نیروهای نظامی در ارتفاعات شاهوی کامیاران یک نفر به شهادت رسید.
سرمربی تیم استقلال خوزستان:هنوز هم به بقا در لیگ امید داریم
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: بازی برابر تیم نساجی برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که هنوز به بقا در لیگ برتر امیدوار هستیم.
مقام وزارت نیرو: طراحی سیستم فاضلاب اهواز بازنگری می شود
تهران- ایرنا- معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد با توجه به مشکلات فاضلاب شهر اهواز که در سیل اخیر نمایان شد، «طراحی این سیستم به بازنگری نیاز دارد و بعد از فروکش سیلاب در این زمینه اقدام می شود.
بوی نامطبوع جنوب پایتخت تا 2 سال آینده برطرف می شود
شهرری- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمامی کانون های انتشار بوی نامطبوع جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه امام (ره) شناساِیی شده و این کانون ها تا 2 سال آینده ساماندهی می شوند.
کمیته امداد سال گذشته 5 هزار شغل در تهران ایجاد کرد
تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از ایجاد 5153 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: این مددجویان در سال 97 از طریق دریافت تسهیلات اشتغال و معرفی به کاریابی ها مشغول به کار شدند.
استاندار تهران خواستار راه اندازی اطلس مبارزه با قاچاق شد
تهران ـ ایرنا ـ استاندار تهران خواستار راه اندازی سامانه ای با عنوان اطلس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ایجاد نگاه روشن تر و دقیق تر و توسعه اقدامات فرهنگی در این مقوله شد.
امسال 90 درصد واحدهای مسکونی سیل زدگان کشور بازسازی می شود
کرج - ایرنا - معاون عمران و توسعه امورشهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه حدود 180 هزار خانه در سیل اخیر آسیب دیدند، گفت: طبق پیش بینی ها 90 درصد واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل تا پایان امسال نوسازی و مرمت می شود.
حقوق های زیر 2 میلیون تومان، 44 درصد افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: آن گروه از کارکنان دولت که زیر 2 میلیون ریال حقوق دریافت می کنند ،بیش از 44 درصد درسال جاری به حقوق آنان افزوده می شود.
نرخ بیکاری در خراسان جنوبی 3 درصد کاهش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: سال 96 نرخ بیکاری استان 11.5 درصد و سال گذشته این رقم به 8.5 درصد کاهش یافت.
همدلی دولت و نیروهای مسلح در کاهش مخاطرات مردم موثر است
اهواز - ایرنا - رییس پلیس پیشگیری ناجا نقش محوری مردم در کاهش مخاطرات سیل را بی بدیل دانست و گفت: تقویت همدلی دولت با نیروهای مسلح و سایر بخش های خدمت رسان در کاهش مخاطرات مردم ضروری است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» منتشر می‌شود
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.
گاز ادارات مازندران قطع شد- رانش زمین ادامه دارد
بارش برف در بالادست و باران در پایین دست مازندران طی دو روز گذشته، باز هم دردسرساز شده و خسارت‌های زیادی به بار آورده است به طوری که پل روستای منگل به عنوان مسیر ارتباطی بین محور سوادکوه با جاده نظامی قائمشهر فروریخت و برخی از منازل روستایی در فریدونکنار با مشکل آبگرفتگی رو به رو هستند و نیز باران به بسیاری از اراضی کشاورزی و بانک نشای کشاورزان آسیب جدی وارد کرده است.
واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.