مبل و منبت برند ملایر در رویداد همدان 2018 است

11:27 ۶ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 26 0
مبل و منبت برند ملایر در رویداد همدان 2018 است

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و سرپرست فرمانداری ویژه ملایر گفت: مبل و منبت برند ویژه این شهرستان در رویداد همدان 2018 است که بهره گیری لازم را باید از این رویداد بین المللی داشته باشیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رضا قیاسی چهارشنبه شب در نشست مشترک با هنرمندان و فعالان صنعت مبل و منبت ملایر خطاب به آنان تاکید کرد: از هیچ تلاشی برای بهره گیری از رویداد همدان 2018 و اجلاس پنجم شهریور، چشم پوشی نکنید و برای حفظ و ارتقای برند مبل منبت ملایر در این رویداد بکوشید.
قیاسی ثبت ملایر به عنوان شهر ملی منبت ایران را گامی مهم در توسعه اقتصادی و گردشگری این شهرستان برشمرد و افزود: ملایر هم اکنون در مسیر رشد و توسعه ای قرار گرفته است که باید پرشتاب این مسیر طی شود.
وی بیان کرد: برای معرفی هر چه بیشتر مبل و منبت ملایر 11 هزار ثانیه تبلیغات رایگان تلویزیونی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی از شبکه های ملی و برون مرزی رسانه ملی به صنعت مبل منبت ملایر اختصاص یافت.
قیاسی با اشاره به رویداد همدان 2018 و حضور وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی در استان، افزود: همزمان با این رویداد بین المللی دومین جشنواره ملی مبل و منبت نیز شهریورماه امسال در ملایر برگزار می شود.
وی توسعه و رونق گردشگری را محور اصلی توسعه و پیشرفت استان طی سال های آتی عنوان کرد و ادامه داد: گردشگری یکی از حوزه های سرمایه گذاری است که با حداقل هزینه ها، می توان حداکثر بهره را برد و اشتغالی پایدار ایجاد کرد.
معاون استاندار همدان با تاکید بر استفاده حداکثری از رویداد همدان 2018، صنعت گردشگری را از صنایع پاک و بدون آلایندگی برشمرد و افزود: رونق گردشگری موجب افزایش تبادلات اجتماعی و فرهنگی می شود و هر گردشگر می تواند به عنوان یک سفیر و رایزن فرهنگی برای مردم و کشور ما عمل کند.
قیاسی استان همدان را دارای پیشینه ای کهن و تاریخی دانست و اظهار داشت: تمام نقاط این استان دارای جاذبه ها و توانمندی های ارزشمندی در زمینه آثار تاریخی، میراث فرهنگی و معنوی، صنایع دستی و جاذبه های طبیعی و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری است.
وی همچنین ملایر را یکی از پربارترین نقاط استان از نظر پراکنش آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی و صنایع متفاوت و ارزشمند دستی معرفی و اضافه کرد: شهر ملی منبت ایران به اذعان کارشناسان یکی از موفق ترین شهرهای ثبت شده ملی در کشور است.
سرپرست فرمانداری ویژه ملایر ادامه داد: این صنعت زیبای دستی در کنار دیگر جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان، محور توسعه و پیشرفت ملایر است و می طلبد تمامی اقدامات و برنامه ریزی های آتی توسعه گردشگری شهرستان با محوریت این حوزه صورت گیرد.
قیاسی بسترسازی برای جذب سرمایه، دانش فنی و توسعه صادرات محور را از دیگر لازمه های ارتقای این هنر دستی عنوان و بیان کرد: لازم است فعالان این صنعت با روشن بینی در زمینه های آموزش و استفاده از زبان های خارجی، تقویت تعامل و برنامه ریزی، تلاش کنند.
وی بر لزوم آمادگی فعالان صنعت مبل و منبت ملایر برای استفاده حداکثری از 2 رویداد گردشگری همدان 2018 تاکید کرد و گفت: زمینه های جذب گردشگر و توریست باید همزمان با این رویداد در شهرستان مهیاتر از گذشته باشد.
قیاسی همچنین برپایی جشنواره ملی منبت، ایجاد نمایشگاه، معرفی محصولات از مرحله برش چوب تا منبت کاری، رنگ کاری، رویه کوبی و نمایش مبل کامل تولید شده را از اقدامات مهم همزمان با رویداد همدان 2018 عنوان کرد.
وی خواستار همراهی مدیران دستگاه های اجرایی با فعالان صنعت مبل و منبت در برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان 2018 در این شهرستان شد و اضافه کرد: پس از ثبت ملی منبت ملایر، رونق صنعت مبل و منبت ملایر و گردش مالی بیش از چهار هزار میلیارد ریال را برای فعالان این حوزه به همراه داشته است.
به گزارش ایرنا، در این نشست مقرر شد اعضای هیات مدیره بازار مبل ملایر و فعالان این صنعت اقدامات و برنامه ریزی های لازم در راستای مدیریت هر چه بهتر دومین جشنواره ملی مبل منبت و کاهش آسیب های دوره گذشته جشنواره را به عمل آورند.
شهرستان ملایر دارای بیش از چهار کارگاه مبل و منبت است و بیش از هشت هزار هنرمند به صورت مستقیم و بیش از 25 هزار تن به صورت غیرمستقیم در این هنرصنعت فعال هستند.
سالیانه بیش از 70 هزار دست مبلمان منبت در این شهرستان تولید می شود و عنوان شهر ملی منبت ایران را به خود اختصاص داده است.
7528


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

تقویت اقتصاد کشاورزی با حضور محققان در عرصه تولید
تبریز- ایرنا - محققان بخش کشاورزی با تکیه بر دانش روز و استفاده از شیوه های نوین و علمی در قالب طرح نوین ترویج در عرصه های تولید حاضر شده و نقش خود را در تقویت این بخش اقتصادی ایفا می کنند.
300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در سطح کشور فعالیت دارند
خرم آباد - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حال حاضر 300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در کشور فعالیت دارند که از این تعداد، 9 دفتر فعال در سطح استان لرستان مشغول خدمت رسانی به خانواده نیروهای مسلح است.
170 هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز می شود
گنبدکاووس - ایرنا - معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: با هدف افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی، تا پایان امسال 170 هزار هکتار از اراضی زراعی کشور به شیوه های نوین آبیاری مجهز می شود.
ترامپ یک پوپولیسم واقعی است
تهران - ایرنا - فرانسوا روز چهارشنبه در گفت وگو با رادیو 'اروپا-1' ضمن انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بسیاری از پرونده های بین المللی، وی را یک پوپولیسم واقعی خواند.
ایتالیا دیگر پذیرای پناهجویان نیست
رم - ایرنا - انتزو مو اورو میلانزی وزیر امورخارجه ایتالیا با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا با اشاره به مواضع تازه دولت این کشور اعلام کرد: ایتالیا دیگر نمی خواهد محل ورود پناهجویان به اروپا باشد.
ولایتی: اروپا خروج آمریکا از برجام را جبران کند
تهران - ایرنا - مشاور مقام معظم رهبری در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه ضمن ابراز مخالفت ایران با هر گونه حضور آمریکا در منطقه بر تمایل تهران برای برقراری صلح و آرامش در یمن تاکید کرد و به کشورهای اروپایی متذکر شد تا خروج آمریکا از برجام را جبران کنند.
لغو حالت فوق العاده ترکیه خواسته آمریکا و اسراییل است
آنکاراـ ایرناـ دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه گفت: لغو حالت فوق العاده در ترکیه خواسته آمریکا و اسرائیل است و موجب خوشحالی آنها می شود.
اقتصاد ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده واکنش مثبت نشان داد
آنکارا- ایرنا- بازار ارز و بورس ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده این کشور واکنش مثبت نشان داد به طوری که قیمت دلار در ساعات پایانی وضعیت اضطراری و نزدیک شدن به لحظات لغو آن، کاهش یافت و شاخص بورس استانبول نیز افزایش پیدا کرد.
یک قایق حامل 150 پناهجو در سواحل قبرس غرق شد
آنکارا- ایرنا- یک فروند قایق حامل حدود 150 پناهجو در سواحل ینی ارنکوی بخش ترک نشین قبرس غرق شد.
سقوط جنگنده بی صاحب
تهران- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) سه شنبه شب اعلام کرد که یک جنگنده ناشناس در روستای المشوح در استان حسکه (شمال سوریه) سقوط کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر
متهم اصلی قتل زن جوانی که جسدش در پارک جنگلی چیتگر کشف شده است، جزئیات و نحوه قتل را در دادسرای جنایی تهران تشریح کرد.
مرزبان: بر اساس یک جمله آلمانی آن حرف را در تلویزیون زدم
علیرضا مرزبان گفت: تیم ملی آلمان و بازیکنانش پس از قهرمانی در سال ۲۰۱۴ اشباع شده بودند اما همیشه برای موفقیت و رسیدن به هدف خاص‌تان باید بیشتر از توان خودتان تلاش کنید. این نکته در آلمان ۲۰۱۸ دیده نمی‌شد.
داوری جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز شد
بجنورد- ایرنا- مرحله داوری بخش تک نوازی سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی روز چهارشنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از هنرمندان این رشته پرطرفدار در شهر اسفراین آغاز شد.
درآمدهای صدها میلیونی مجریان از آنتن صداوسیما
موسسه مالی اعتباری مذکور به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.
قم مروج ورزش پهلوانی درجهان  می شود
قم - ایرنا - رئیس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه ای قم با اشاره به ظرفیت حضور طلاب از 130 کشور جهان در این استان گفت: قم با فعال کردن ظرفیت های فرهنگی، حوزوی و ورزشی خود تا سال آینده، به قطب مروج ورزش زورخانه ای در جهان تبدیل می شود.
430 خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است
فرماندار مراغه بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کرد
900 پرونده تخلف صنفی در قزوین تشکیل شده است
پای صادرات در سمنان می لنگد
پیوند مجدد تار و پود از هم گسسته نساجی یزد
صادرات ایران به روسیه 69 درصد افزایش داشته است
پیوند دوباره تار و پود از هم گسسته نساجی یزد
20 واگن باری و غله بر در اراک تولید شد
10 پروانه بهره برداری معدن در هرمزگان صادر شد
50 واحد تولیدی قزوین در نمایشگاه صنایع کوچک حضور می یابند