وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

13:50 ۷۱ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 373 0
وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

هر روز وقوع یک اتفاق تازه سبب می شود تا شورای پنجم و شهرداری تهران دوباره بر سر زبان ها بیافتند و حالا این بار به روشنی مشخص شده است که در شهرداری، پست ها خرید و فروش می شوند!

افکار نیوز

گروه سیاسی-انگار ماجراهای شورای پنجم تمامی ندارد و هیچ گاه نمی توان نقطه پایانی برای سلسله ماجراها و اتفاقات شورای اصلاح طلبان، متصور بود، چرا که به تازگی ماه از پشت ابر بیرون آمده و دفتر حجت الاسلام منتجب‌نیا با صدور بیانیه ای، عنوان کرده، عده ای با وعده گرفتن پست در شهرداریبه قائم‌مقامی الیاس حضرتی در حزب اعتماد ملی رأی داده‌اند، اما برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، باید به علت صدور این بیانیه اشاره داشته باشیم، البته پر واضح است که، اختلافات میان دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در افشا شدن این مسائل نقش پررنگی داشته است.
به گزارشافکارنیوز، به عبارت دیگر اختلاف میان الیاس حضرتی و منتجب‌نیا، زمانی تشدید شد که الیاس حضرتی خبر انتخاب خود به‌عنوان قائم‌مقام جدید این حزب را در رسانهها مطرح و دفتر منتجب نیا در بیانیه مذکور به این مسئله واکنش نشان داده است: «در جلسه اخیر شورای مرکزی از تعداد 61 نفر اعضا اصلی و علی البدل شورای مرکزی زمان راگیری فقط تعداد 25 نفر صاحب رای حضور داشتند که جلسه رسمی نبوده و مصوب آن فاقد اعتبار است. ضمن آنکه به دلایل متعدد آن جلسه غیرقانونی و کودتاگونه بوده و نمی توان آن را جلسه حزبی نام گذاشت زیرا 36 نفر از اعضاء اکثرا تعمدا شرکت نکردند چون آن را غیرقانونی می دانستند.»
باز هم سر زبان ها افتادند!هربار این مسائل و یا مسائل مشابه به شکلی تازه؛ مجموعه شورای پنجم و شهرداری تهرانرا بر سر زبان ها می اندازد. در حال حاضر نزدیک به یک سال است که این مجموعه کار خود را آغاز کرده و در طول این مدت هیچ اتفاق مثبتی در مجموعه شهرداری روی نداده زیرا همواره بحث های سیاسی نزد
اصلاح طلبانجایگاه بالاتری داشته است.
وقتی از میان تمام گزینه های مطرح برای تصدی شهرداری تهران، ناگهان قرعه به نام محمدعلی افشانی می افتد، باید دانست که موضوع از چه قرار است، این فرد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بوده و استانداری فارس در دولتیازدهم، ریاست سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان و معاونت وزیر آموزش و پرورشرا در کارنامه خود دارد اما در حوزه مدیریت شهری هیچ گاه دارای مسئولیت نبوده و به رغم همه این مسائل بازهم به عنوان شهردار تهرانانتخاب می شود زیرا وقتی پای زد و بندهای سیاسی در میان باشد، دیگر چه فرقی می کند، شهردار منتخب از امور شهری، مطلع باشد یا نه، مهم این است که مطامع و منافع فرصت طلبان و قدرت طلبان برای مدتی هرچند کوتاه و گذرا تامین شود.
منفعت طلبی یا خدمتگذاری؟امروز توجه به منفعت طلبی ها؛ کار را به جایی رسانده که همه می توانند، مباحث پشت صحنهو به تعبیر دیگر پشت پردهرا بینند و بیش از هر زمان دیگری به این واقعیت تلخ پی ببرند که اصلاح طلبان راه یافته به شورا و شهرداری، دارای منش قدرت طلبی بوده و از روحیه خدمتگذاری به دور هستند. این موضوع ادعای نگارنده نیست بلکه در بخشی از بیانیه دفتر حجت اسلام منتجب نیا آمده است: «حضرت‌عالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای‌کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی اشاره می‌کردید». بی تردید از این سخن می توان اینگونه برداشت کرد که پست ها در شهرداری تهران، به سادگی
خرید و فروشمی شوند و در واقع زد و بندها و بده، بستان های سیاسی سهم بالایی در اداره کلانشهر تهران داشته است.
وقتی افشانی هم مانند نجفی درباره کاهش نیروهای شهرداری و به تبع آن کاهش هزینههای شهر سخن می گوید، باید این حقیقت دردناک را پذیرفت که در پس این تعدیل ها؛ تغییر و تحولاتی از جنس لابی در راه است و از قرار معلوم، می خواهند نیروهای خودشان را بر سر کار بیاورند تا بتوانند بخشی از دینخود را به کسانی که آنها را حمایت کرده اند، ادا کنند. آنگاه همان طور که پیش از این مطرح شد؛ شهردار منتخب بسیار ساده انگارانه مدعی می شود: «هزینه‌های جاری در شهرداری باید کنترل شود. تعداد کارکنان شهرداری بسیار بالاست و تعدادی در سن
بازنشستگیهستند. باید چاره‌ای اندیشیده شود تا این افراد بازنشسته شوند تا تعداد حقوق‌بگیران کاهش یابد. وقتی کاهش یافت، هزینه‌های ما صرفه‌جویی می‌شود و صرف خدمات به مردم می‌شود.»
وی حتی در ارائه برنامه های خود بدون هیچ راهکار مشخصی به مباحث بسیار بدیهی اشاره کرده و گفته است: «ترافیک مهم‌ترین مسئله شهر تهراناست. پرداختن به
حمل و نقلعمومی و توسعه قطار شهری از برنامه هایم است زیرا با توسعه آن حمل‌ونقل و دسترسی راحت‌تر خواهد بود و آلودگی هواکم‌تر می‌شود و اگر هر شهرداری این برنامه‌ها را اجرا می‌کرد، مردم جا برای نفس کشیدن داشتند». این سخنان عوام فریبی محض است، آن هم در شرایطی که شهردار پیشین یعنی محمدباقر قالیباف در حوزه
حمل و نقل عمومیو توسعه قطار شهری، گام های محکمی برداشت. بنابراین موضوعات مطرح شده، نشانه های روشنی است که اثبات می کند؛ اصلاح طلبان از سازندگی تا اتحاد ملت و حالا اعتماد ملی به
خدمت رسانیفکر نمی کنند، بلکه در گیر و دار بده و بستان های خود هستند و بیانیه دفتر منتجب نیا بسیاری مباحث را که در حد گمانه زنی بود به واقعیت مسجل تبدیل کرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

ناگفته های رضارویگری درباره «مختار نامه»
رضا رویگری از بازیگرانی بود که یکی از نقش‌های اصلی «مختارنامه» را بازی کرد. او در این سریال نقش شاهزاده کیان ایرانی را بازی کرد که به دلیل ایرانی بودنش مورد توجه خیلی‌ها قرار گرفت.
بایکوت خبری جواد نکونام در مازندران
ساری-ایرنا- خبرنگاران مازنی به دلیل تاخیر چندین باره جوادنکونام سرمربی نساجی قائمشهر برای حضور در نشست خبری پیش از مسابقه با استقلال تهران، عصر جمعه سالن مصاحبه این سرمربی لیگ برتر و کاپیتان اسبق تیم ملی را ترک کردند.
بایکوت خبری جواد نکونام در مازندران
ساری-ایرنا- خبرنگاران مازنی به دلیل تاخیر چندین باره جوادنکونام سرمربی نساجی قائمشهر برای حضور در نشست خبری پیش از مسابقه با استقلال تهران، عصر جمعه سالن مصاحبه این سرمربی لیگ برتر و کاپیتان اسبق تیم ملی را ترک کردند.
تیم ایران با گلباران تاجیکستان، به مرحله نهایی صعود کرد
تهران- ایرنا- تیم فوتبال دختران زیر 16 سال ایران در سومین دیدار خود در چارچوب رقابت های قهرمانی آسیا موفق شد تیم تاجیکستان را با نتیجه پرگل 8 بر صفر شکست دهد و با کسب 9 امتیاز صعود خود را به مرحله نهایی رقابت های 2019 تایلند قطعی کند.
نمایندگان ژاپن به مدال های طلای روز دوم رسیدند
تهران - ایرنا - نمایندگان تیم ملی ژاپن به مدال های طلای روز دوم رقابت های جودوی قهرمانی بزرگسالان جهان دست یافتند.
ترافیک در محورهای 9 گانه-ترافیک سنگین در جاده کرج و هراز
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور، از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در ۹محور مواصلاتی خبر داد.
دستگیری عاملان آتش سوزی تالاب هورالعظیم
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به عمدی بودن آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم گفت: عاملان این آتش سوزی در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.
بازی سختی در برابر نساجی در قائمشهرداریم
ساری- ایرنا- سرمربی استقلال تهران گفت: نساجی قائمشهر با سرمربیگری جواد نکونام تیم قدرتمندی است که خوب بازی می کند و ما بازی سختی در برابر این تیم در ورزشگاه خانگیشان داریم.
موثرترین نسخه خانگی برای لاغری- شربتی که شما را خوش‌اندام می‌کند
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت طبیعی را در رفع یبوست، لاغری و کاهش چربی خون موثر دانست.
بازی سختی در برابر نساجی در قائمشهرداریم
ساری- ایرنا- سرمربی استقلال تهران گفت: نساجی قائمشهر با سرمربیگری جواد نکونام تیم قدرتمندی است که خوب بازی می کند و ما بازی سختی در برابر این تیم در ورزشگاه خانگیشان داریم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قتل همزمان همسر و معشوقه در ویلای کنار دریاچه
مردی بعد از این که همسرش را کشت اقدام به قتل معشوقه اش کرد.
حلوا لقمه‌ای با نان میکادو، شیک و مجلسی
حلوا یکی از خوشمزه ترین دسر های سنتی ایرانیه که به شکل های مختلفی سرو میشه. راحت ترین راه سرو حلوا ریختنش داخل یه سینی و پهن کردنش داخل سینیه اما اگه بخوایم به روش تمیزتر و شیک تری سروش کنیم هم راه های زیادی هست مثل سرو اون به صورت لقمه ای که در این مطلب بهتون میگیم.
تمام آن‌چه‌می‌خواهید درباره بیمه بیکاری بدانید
برابر قانون تنها افرادی می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند که به‌ صورت غیر ارادی از کار بیکار شده باشند و خروج از اشتغال به اراده و خواست آنها نبوده باشد؛ بنابراین کارگرانی که برخلاف میل و اراده خود بازخرید شوند ولی آماده کار باشند، از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند بود.
اوبامیانگ: آرسنال باید بجنگد و پیشرفت کند
مهاجم گابنی آرسنال می‌گوید توپچی‌های لندن باید بجنگند و پیشرفت کنند.
سرطان غدد لنفاوی؛ علل، علائم و راه‌های درمان
سرطان لنفوم، گروهی از سرطان است که بر سلول‌هایی تاثیر می‌گذارد که در سیستم ایمنی بدن نقش دارند و به طور عمده سلول‌های دخیل در سیستم لنفاوی بدن را در بر می‌گیرد. نشانه‌های سرطان غدد لنفاوی معمولا با تورم غدد لنفاوی در گردن مشخص می‌شود.
جلسه شورای امنیت درباره ایران به ریاست ترامپ
تکذیب شایعه پاسخ ندادن تماس اسد توسط پوتین
پاسخ نوبخت به نامه زیباکلام
البغدادی از چنگ نیروهای کُرد گریخت
عراق، سفیرش در تهران را تغییر داد
سفیر جدید عراق در ایران معرفی شد
ترکیه خواستار آتش بس در سوریه شد
افشای سندی مهم از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران
احمدی نژاد در حال نذری دادن
آیا می‌توان به سرانجام برجام امیدوار بود؟