وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

13:50 ۲۲۱ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 610 0
وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

هر روز وقوع یک اتفاق تازه سبب می شود تا شورای پنجم و شهرداری تهران دوباره بر سر زبان ها بیافتند و حالا این بار به روشنی مشخص شده است که در شهرداری، پست ها خرید و فروش می شوند!

افکار نیوز

گروه سیاسی-انگار ماجراهای شورای پنجم تمامی ندارد و هیچ گاه نمی توان نقطه پایانی برای سلسله ماجراها و اتفاقات شورای اصلاح طلبان، متصور بود، چرا که به تازگی ماه از پشت ابر بیرون آمده و دفتر حجت الاسلام منتجب‌نیا با صدور بیانیه ای، عنوان کرده، عده ای با وعده گرفتن پست در شهرداریبه قائم‌مقامی الیاس حضرتی در حزب اعتماد ملی رأی داده‌اند، اما برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، باید به علت صدور این بیانیه اشاره داشته باشیم، البته پر واضح است که، اختلافات میان دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در افشا شدن این مسائل نقش پررنگی داشته است.
به گزارشافکارنیوز، به عبارت دیگر اختلاف میان الیاس حضرتی و منتجب‌نیا، زمانی تشدید شد که الیاس حضرتی خبر انتخاب خود به‌عنوان قائم‌مقام جدید این حزب را در رسانهها مطرح و دفتر منتجب نیا در بیانیه مذکور به این مسئله واکنش نشان داده است: «در جلسه اخیر شورای مرکزی از تعداد 61 نفر اعضا اصلی و علی البدل شورای مرکزی زمان راگیری فقط تعداد 25 نفر صاحب رای حضور داشتند که جلسه رسمی نبوده و مصوب آن فاقد اعتبار است. ضمن آنکه به دلایل متعدد آن جلسه غیرقانونی و کودتاگونه بوده و نمی توان آن را جلسه حزبی نام گذاشت زیرا 36 نفر از اعضاء اکثرا تعمدا شرکت نکردند چون آن را غیرقانونی می دانستند.»
باز هم سر زبان ها افتادند!هربار این مسائل و یا مسائل مشابه به شکلی تازه؛ مجموعه شورای پنجم و شهرداری تهرانرا بر سر زبان ها می اندازد. در حال حاضر نزدیک به یک سال است که این مجموعه کار خود را آغاز کرده و در طول این مدت هیچ اتفاق مثبتی در مجموعه شهرداری روی نداده زیرا همواره بحث های سیاسی نزد
اصلاح طلبانجایگاه بالاتری داشته است.
وقتی از میان تمام گزینه های مطرح برای تصدی شهرداری تهران، ناگهان قرعه به نام محمدعلی افشانی می افتد، باید دانست که موضوع از چه قرار است، این فرد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بوده و استانداری فارس در دولتیازدهم، ریاست سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان و معاونت وزیر آموزش و پرورشرا در کارنامه خود دارد اما در حوزه مدیریت شهری هیچ گاه دارای مسئولیت نبوده و به رغم همه این مسائل بازهم به عنوان شهردار تهرانانتخاب می شود زیرا وقتی پای زد و بندهای سیاسی در میان باشد، دیگر چه فرقی می کند، شهردار منتخب از امور شهری، مطلع باشد یا نه، مهم این است که مطامع و منافع فرصت طلبان و قدرت طلبان برای مدتی هرچند کوتاه و گذرا تامین شود.
منفعت طلبی یا خدمتگذاری؟امروز توجه به منفعت طلبی ها؛ کار را به جایی رسانده که همه می توانند، مباحث پشت صحنهو به تعبیر دیگر پشت پردهرا بینند و بیش از هر زمان دیگری به این واقعیت تلخ پی ببرند که اصلاح طلبان راه یافته به شورا و شهرداری، دارای منش قدرت طلبی بوده و از روحیه خدمتگذاری به دور هستند. این موضوع ادعای نگارنده نیست بلکه در بخشی از بیانیه دفتر حجت اسلام منتجب نیا آمده است: «حضرت‌عالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای‌کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی اشاره می‌کردید». بی تردید از این سخن می توان اینگونه برداشت کرد که پست ها در شهرداری تهران، به سادگی
خرید و فروشمی شوند و در واقع زد و بندها و بده، بستان های سیاسی سهم بالایی در اداره کلانشهر تهران داشته است.
وقتی افشانی هم مانند نجفی درباره کاهش نیروهای شهرداری و به تبع آن کاهش هزینههای شهر سخن می گوید، باید این حقیقت دردناک را پذیرفت که در پس این تعدیل ها؛ تغییر و تحولاتی از جنس لابی در راه است و از قرار معلوم، می خواهند نیروهای خودشان را بر سر کار بیاورند تا بتوانند بخشی از دینخود را به کسانی که آنها را حمایت کرده اند، ادا کنند. آنگاه همان طور که پیش از این مطرح شد؛ شهردار منتخب بسیار ساده انگارانه مدعی می شود: «هزینه‌های جاری در شهرداری باید کنترل شود. تعداد کارکنان شهرداری بسیار بالاست و تعدادی در سن
بازنشستگیهستند. باید چاره‌ای اندیشیده شود تا این افراد بازنشسته شوند تا تعداد حقوق‌بگیران کاهش یابد. وقتی کاهش یافت، هزینه‌های ما صرفه‌جویی می‌شود و صرف خدمات به مردم می‌شود.»
وی حتی در ارائه برنامه های خود بدون هیچ راهکار مشخصی به مباحث بسیار بدیهی اشاره کرده و گفته است: «ترافیک مهم‌ترین مسئله شهر تهراناست. پرداختن به
حمل و نقلعمومی و توسعه قطار شهری از برنامه هایم است زیرا با توسعه آن حمل‌ونقل و دسترسی راحت‌تر خواهد بود و آلودگی هواکم‌تر می‌شود و اگر هر شهرداری این برنامه‌ها را اجرا می‌کرد، مردم جا برای نفس کشیدن داشتند». این سخنان عوام فریبی محض است، آن هم در شرایطی که شهردار پیشین یعنی محمدباقر قالیباف در حوزه
حمل و نقل عمومیو توسعه قطار شهری، گام های محکمی برداشت. بنابراین موضوعات مطرح شده، نشانه های روشنی است که اثبات می کند؛ اصلاح طلبان از سازندگی تا اتحاد ملت و حالا اعتماد ملی به
خدمت رسانیفکر نمی کنند، بلکه در گیر و دار بده و بستان های خود هستند و بیانیه دفتر منتجب نیا بسیاری مباحث را که در حد گمانه زنی بود به واقعیت مسجل تبدیل کرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
مرکل: اختلاف‌ها بر سر ایران من را افسرده می‌کند
تلاش جبهه پایداری برای استیضاح روحانی
ظریف: تا دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم
پیکر همسر شریعتی پشت در‌های بسته ماند
نوبخت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه را دور بزنیم
ردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه زاهدان
یک نماینده: قیمت گوشت باید ۵۰ هزار تومان شود
درخواست برای اقدام قضائی علیه قالیباف
ایوانکا ترامپ در کنفرانس امنیتی مونیخ
گلایه احسان شریعتی از مراسم تشییع پیکر مادرش