وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

13:50 ۱۲۸ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 496 0
وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

هر روز وقوع یک اتفاق تازه سبب می شود تا شورای پنجم و شهرداری تهران دوباره بر سر زبان ها بیافتند و حالا این بار به روشنی مشخص شده است که در شهرداری، پست ها خرید و فروش می شوند!

افکار نیوز

گروه سیاسی-انگار ماجراهای شورای پنجم تمامی ندارد و هیچ گاه نمی توان نقطه پایانی برای سلسله ماجراها و اتفاقات شورای اصلاح طلبان، متصور بود، چرا که به تازگی ماه از پشت ابر بیرون آمده و دفتر حجت الاسلام منتجب‌نیا با صدور بیانیه ای، عنوان کرده، عده ای با وعده گرفتن پست در شهرداریبه قائم‌مقامی الیاس حضرتی در حزب اعتماد ملی رأی داده‌اند، اما برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، باید به علت صدور این بیانیه اشاره داشته باشیم، البته پر واضح است که، اختلافات میان دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در افشا شدن این مسائل نقش پررنگی داشته است.
به گزارشافکارنیوز، به عبارت دیگر اختلاف میان الیاس حضرتی و منتجب‌نیا، زمانی تشدید شد که الیاس حضرتی خبر انتخاب خود به‌عنوان قائم‌مقام جدید این حزب را در رسانهها مطرح و دفتر منتجب نیا در بیانیه مذکور به این مسئله واکنش نشان داده است: «در جلسه اخیر شورای مرکزی از تعداد 61 نفر اعضا اصلی و علی البدل شورای مرکزی زمان راگیری فقط تعداد 25 نفر صاحب رای حضور داشتند که جلسه رسمی نبوده و مصوب آن فاقد اعتبار است. ضمن آنکه به دلایل متعدد آن جلسه غیرقانونی و کودتاگونه بوده و نمی توان آن را جلسه حزبی نام گذاشت زیرا 36 نفر از اعضاء اکثرا تعمدا شرکت نکردند چون آن را غیرقانونی می دانستند.»
باز هم سر زبان ها افتادند!هربار این مسائل و یا مسائل مشابه به شکلی تازه؛ مجموعه شورای پنجم و شهرداری تهرانرا بر سر زبان ها می اندازد. در حال حاضر نزدیک به یک سال است که این مجموعه کار خود را آغاز کرده و در طول این مدت هیچ اتفاق مثبتی در مجموعه شهرداری روی نداده زیرا همواره بحث های سیاسی نزد
اصلاح طلبانجایگاه بالاتری داشته است.
وقتی از میان تمام گزینه های مطرح برای تصدی شهرداری تهران، ناگهان قرعه به نام محمدعلی افشانی می افتد، باید دانست که موضوع از چه قرار است، این فرد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بوده و استانداری فارس در دولتیازدهم، ریاست سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان و معاونت وزیر آموزش و پرورشرا در کارنامه خود دارد اما در حوزه مدیریت شهری هیچ گاه دارای مسئولیت نبوده و به رغم همه این مسائل بازهم به عنوان شهردار تهرانانتخاب می شود زیرا وقتی پای زد و بندهای سیاسی در میان باشد، دیگر چه فرقی می کند، شهردار منتخب از امور شهری، مطلع باشد یا نه، مهم این است که مطامع و منافع فرصت طلبان و قدرت طلبان برای مدتی هرچند کوتاه و گذرا تامین شود.
منفعت طلبی یا خدمتگذاری؟امروز توجه به منفعت طلبی ها؛ کار را به جایی رسانده که همه می توانند، مباحث پشت صحنهو به تعبیر دیگر پشت پردهرا بینند و بیش از هر زمان دیگری به این واقعیت تلخ پی ببرند که اصلاح طلبان راه یافته به شورا و شهرداری، دارای منش قدرت طلبی بوده و از روحیه خدمتگذاری به دور هستند. این موضوع ادعای نگارنده نیست بلکه در بخشی از بیانیه دفتر حجت اسلام منتجب نیا آمده است: «حضرت‌عالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای‌کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی اشاره می‌کردید». بی تردید از این سخن می توان اینگونه برداشت کرد که پست ها در شهرداری تهران، به سادگی
خرید و فروشمی شوند و در واقع زد و بندها و بده، بستان های سیاسی سهم بالایی در اداره کلانشهر تهران داشته است.
وقتی افشانی هم مانند نجفی درباره کاهش نیروهای شهرداری و به تبع آن کاهش هزینههای شهر سخن می گوید، باید این حقیقت دردناک را پذیرفت که در پس این تعدیل ها؛ تغییر و تحولاتی از جنس لابی در راه است و از قرار معلوم، می خواهند نیروهای خودشان را بر سر کار بیاورند تا بتوانند بخشی از دینخود را به کسانی که آنها را حمایت کرده اند، ادا کنند. آنگاه همان طور که پیش از این مطرح شد؛ شهردار منتخب بسیار ساده انگارانه مدعی می شود: «هزینه‌های جاری در شهرداری باید کنترل شود. تعداد کارکنان شهرداری بسیار بالاست و تعدادی در سن
بازنشستگیهستند. باید چاره‌ای اندیشیده شود تا این افراد بازنشسته شوند تا تعداد حقوق‌بگیران کاهش یابد. وقتی کاهش یافت، هزینه‌های ما صرفه‌جویی می‌شود و صرف خدمات به مردم می‌شود.»
وی حتی در ارائه برنامه های خود بدون هیچ راهکار مشخصی به مباحث بسیار بدیهی اشاره کرده و گفته است: «ترافیک مهم‌ترین مسئله شهر تهراناست. پرداختن به
حمل و نقلعمومی و توسعه قطار شهری از برنامه هایم است زیرا با توسعه آن حمل‌ونقل و دسترسی راحت‌تر خواهد بود و آلودگی هواکم‌تر می‌شود و اگر هر شهرداری این برنامه‌ها را اجرا می‌کرد، مردم جا برای نفس کشیدن داشتند». این سخنان عوام فریبی محض است، آن هم در شرایطی که شهردار پیشین یعنی محمدباقر قالیباف در حوزه
حمل و نقل عمومیو توسعه قطار شهری، گام های محکمی برداشت. بنابراین موضوعات مطرح شده، نشانه های روشنی است که اثبات می کند؛ اصلاح طلبان از سازندگی تا اتحاد ملت و حالا اعتماد ملی به
خدمت رسانیفکر نمی کنند، بلکه در گیر و دار بده و بستان های خود هستند و بیانیه دفتر منتجب نیا بسیاری مباحث را که در حد گمانه زنی بود به واقعیت مسجل تبدیل کرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مورد عجیب تاج؛ نه می‌رود و نه کاری از دستش برمی‌آید!
پس از آنکه اعلام شد طبق قانون منع استفاده از مدیران بازنشسته در دستگاه‌های دولتی روسای فدراسیون‌ها نیز که مشمول این قانون می‌شوند باید صندلی ریاست خود را ترک کنند، مهدی تاج و همکارانش به صرافت افتادند که به هر گونه‌ای صندلی خود را حفظ کنند و سرانجام موفق نیز شدند.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ ستِ ترانه و دخترش و سادگی پیروزفر
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
پنهان‌کاری در کودک آزاری ممنوع!
اخبار کودک آزاری هر از گاهی در کشور رسانه‌ای می‌شود. در ماه‌های نخستین سال‌جاری هم خبر کودک آزاری در یکی از مدارس در غرب تهران رسانه‌ای شد.
دوقلو‌های جدید در پرسپولیس
رفاقت شجاع خلیل زاده و سروش رفیعی در نوع خود جالب توجه است.
قطعی نبودن جدایی مظاهری از ذوب‌آهن
سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب‌آهن اعلام کرده که از بازیکنان خود رضایت دارد و فعلا قرار نیست تغییراتی در تیمش ایجاد کند.
بازی جدید در اردوگاه یوز‌های ایرانی
کی‌روش با سناریویی از پیش طراحی شده که به کمک تیم رسانه‌ای تیم ملی و بازیکنان اجرا می‌شود در صدد است تا توقع را از تیم ملی پایین بیاورد.
تهدید تراکتور به محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی!
فدراسیون جهانی فوتبال به دلیل پرداخت نشدن مطالبات دروازه بان برزیلی، تراکتورسازی را تهدید به محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی کرد.
چهارمین روز تمرین استقلال دور از زمین چمن
بازیکنان استقلال برای چهارمین روز متوالی باز هم در زمین چمن تمرین نکردند.
افاضلی: برانکو با پرسپولیس معجزه کرد
هومن افاضلی می‌گوید وقتی مربی مثل برانکو ایوانکوویچ پیدا می‌شود مدیران نباید به سادگی او را از دست بدهند.
پنج‌شنبه عزیز وریا غفوری
در بازی با ترینیداد و توباگو اتفاق جالبی رخ داد که در این چند روز کمتر به آن پرداخته شد آن هم بازی دادن کی روش به هر سه دفاع راست دعوت شده بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.
او خواهد آمد یا آمده است؟
قلب مؤمنین به این امر، روشن و مطمئن است؛ چرا که قادر مطلق در آیه ای دیگر فرموده: «إنّما أَمْرُهُ إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ» همانا فرمان اوست که هرگاه چیزی را اراده کند که باشد، پس آن چیز خواهد بود و محقق خواهد شد.
پوتین: برنامه‌ای برای دیدار با نتانیاهو ندارم
فرزند خاشقجی در مراسم ختم پدرش در جده
تصویب ۹ قطعنامه علیه اسرائیل در سازمان ملل
خادمی: دور زدن تحریم‌ها مرد می‌خواهد
زیدآبادی: با کیهان هم مصاحبه می‌کنم
سعودی‌ها برای مقابله با آمریکا دست به کار شدند
رحمانی فضلی: باید مردم را راضی نگه داریم
هدیه نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل
استقبال رسمی روحانی از رئیس جمهور عراق
عدالت مالیاتی در کشور در هاله ای از ابهام- چه کسانی از مالیات فرار می کنند؟