وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

13:50 ۶ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 166 0
وقتی پست ها در شهرداری خرید و فروش می شوند- ماه از پشت ابر بیرون آمد

هر روز وقوع یک اتفاق تازه سبب می شود تا شورای پنجم و شهرداری تهران دوباره بر سر زبان ها بیافتند و حالا این بار به روشنی مشخص شده است که در شهرداری، پست ها خرید و فروش می شوند!

افکار نیوز

گروه سیاسی-انگار ماجراهای شورای پنجم تمامی ندارد و هیچ گاه نمی توان نقطه پایانی برای سلسله ماجراها و اتفاقات شورای اصلاح طلبان، متصور بود، چرا که به تازگی ماه از پشت ابر بیرون آمده و دفتر حجت الاسلام منتجب‌نیا با صدور بیانیه ای، عنوان کرده، عده ای با وعده گرفتن پست در شهرداریبه قائم‌مقامی الیاس حضرتی در حزب اعتماد ملی رأی داده‌اند، اما برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، باید به علت صدور این بیانیه اشاره داشته باشیم، البته پر واضح است که، اختلافات میان دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی در افشا شدن این مسائل نقش پررنگی داشته است.
به گزارشافکارنیوز، به عبارت دیگر اختلاف میان الیاس حضرتی و منتجب‌نیا، زمانی تشدید شد که الیاس حضرتی خبر انتخاب خود به‌عنوان قائم‌مقام جدید این حزب را در رسانهها مطرح و دفتر منتجب نیا در بیانیه مذکور به این مسئله واکنش نشان داده است: «در جلسه اخیر شورای مرکزی از تعداد 61 نفر اعضا اصلی و علی البدل شورای مرکزی زمان راگیری فقط تعداد 25 نفر صاحب رای حضور داشتند که جلسه رسمی نبوده و مصوب آن فاقد اعتبار است. ضمن آنکه به دلایل متعدد آن جلسه غیرقانونی و کودتاگونه بوده و نمی توان آن را جلسه حزبی نام گذاشت زیرا 36 نفر از اعضاء اکثرا تعمدا شرکت نکردند چون آن را غیرقانونی می دانستند.»
باز هم سر زبان ها افتادند!هربار این مسائل و یا مسائل مشابه به شکلی تازه؛ مجموعه شورای پنجم و شهرداری تهرانرا بر سر زبان ها می اندازد. در حال حاضر نزدیک به یک سال است که این مجموعه کار خود را آغاز کرده و در طول این مدت هیچ اتفاق مثبتی در مجموعه شهرداری روی نداده زیرا همواره بحث های سیاسی نزد
اصلاح طلبانجایگاه بالاتری داشته است.
وقتی از میان تمام گزینه های مطرح برای تصدی شهرداری تهران، ناگهان قرعه به نام محمدعلی افشانی می افتد، باید دانست که موضوع از چه قرار است، این فرد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بوده و استانداری فارس در دولتیازدهم، ریاست سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان و معاونت وزیر آموزش و پرورشرا در کارنامه خود دارد اما در حوزه مدیریت شهری هیچ گاه دارای مسئولیت نبوده و به رغم همه این مسائل بازهم به عنوان شهردار تهرانانتخاب می شود زیرا وقتی پای زد و بندهای سیاسی در میان باشد، دیگر چه فرقی می کند، شهردار منتخب از امور شهری، مطلع باشد یا نه، مهم این است که مطامع و منافع فرصت طلبان و قدرت طلبان برای مدتی هرچند کوتاه و گذرا تامین شود.
منفعت طلبی یا خدمتگذاری؟امروز توجه به منفعت طلبی ها؛ کار را به جایی رسانده که همه می توانند، مباحث پشت صحنهو به تعبیر دیگر پشت پردهرا بینند و بیش از هر زمان دیگری به این واقعیت تلخ پی ببرند که اصلاح طلبان راه یافته به شورا و شهرداری، دارای منش قدرت طلبی بوده و از روحیه خدمتگذاری به دور هستند. این موضوع ادعای نگارنده نیست بلکه در بخشی از بیانیه دفتر حجت اسلام منتجب نیا آمده است: «حضرت‌عالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای‌کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت‌صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی اشاره می‌کردید». بی تردید از این سخن می توان اینگونه برداشت کرد که پست ها در شهرداری تهران، به سادگی
خرید و فروشمی شوند و در واقع زد و بندها و بده، بستان های سیاسی سهم بالایی در اداره کلانشهر تهران داشته است.
وقتی افشانی هم مانند نجفی درباره کاهش نیروهای شهرداری و به تبع آن کاهش هزینههای شهر سخن می گوید، باید این حقیقت دردناک را پذیرفت که در پس این تعدیل ها؛ تغییر و تحولاتی از جنس لابی در راه است و از قرار معلوم، می خواهند نیروهای خودشان را بر سر کار بیاورند تا بتوانند بخشی از دینخود را به کسانی که آنها را حمایت کرده اند، ادا کنند. آنگاه همان طور که پیش از این مطرح شد؛ شهردار منتخب بسیار ساده انگارانه مدعی می شود: «هزینه‌های جاری در شهرداری باید کنترل شود. تعداد کارکنان شهرداری بسیار بالاست و تعدادی در سن
بازنشستگیهستند. باید چاره‌ای اندیشیده شود تا این افراد بازنشسته شوند تا تعداد حقوق‌بگیران کاهش یابد. وقتی کاهش یافت، هزینه‌های ما صرفه‌جویی می‌شود و صرف خدمات به مردم می‌شود.»
وی حتی در ارائه برنامه های خود بدون هیچ راهکار مشخصی به مباحث بسیار بدیهی اشاره کرده و گفته است: «ترافیک مهم‌ترین مسئله شهر تهراناست. پرداختن به
حمل و نقلعمومی و توسعه قطار شهری از برنامه هایم است زیرا با توسعه آن حمل‌ونقل و دسترسی راحت‌تر خواهد بود و آلودگی هواکم‌تر می‌شود و اگر هر شهرداری این برنامه‌ها را اجرا می‌کرد، مردم جا برای نفس کشیدن داشتند». این سخنان عوام فریبی محض است، آن هم در شرایطی که شهردار پیشین یعنی محمدباقر قالیباف در حوزه
حمل و نقل عمومیو توسعه قطار شهری، گام های محکمی برداشت. بنابراین موضوعات مطرح شده، نشانه های روشنی است که اثبات می کند؛ اصلاح طلبان از سازندگی تا اتحاد ملت و حالا اعتماد ملی به
خدمت رسانیفکر نمی کنند، بلکه در گیر و دار بده و بستان های خود هستند و بیانیه دفتر منتجب نیا بسیاری مباحث را که در حد گمانه زنی بود به واقعیت مسجل تبدیل کرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

تقویت اقتصاد کشاورزی با حضور محققان در عرصه تولید
تبریز- ایرنا - محققان بخش کشاورزی با تکیه بر دانش روز و استفاده از شیوه های نوین و علمی در قالب طرح نوین ترویج در عرصه های تولید حاضر شده و نقش خود را در تقویت این بخش اقتصادی ایفا می کنند.
300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در سطح کشور فعالیت دارند
خرم آباد - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حال حاضر 300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در کشور فعالیت دارند که از این تعداد، 9 دفتر فعال در سطح استان لرستان مشغول خدمت رسانی به خانواده نیروهای مسلح است.
170 هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز می شود
گنبدکاووس - ایرنا - معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: با هدف افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی، تا پایان امسال 170 هزار هکتار از اراضی زراعی کشور به شیوه های نوین آبیاری مجهز می شود.
ترامپ یک پوپولیسم واقعی است
تهران - ایرنا - فرانسوا روز چهارشنبه در گفت وگو با رادیو 'اروپا-1' ضمن انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بسیاری از پرونده های بین المللی، وی را یک پوپولیسم واقعی خواند.
ایتالیا دیگر پذیرای پناهجویان نیست
رم - ایرنا - انتزو مو اورو میلانزی وزیر امورخارجه ایتالیا با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا با اشاره به مواضع تازه دولت این کشور اعلام کرد: ایتالیا دیگر نمی خواهد محل ورود پناهجویان به اروپا باشد.
ولایتی: اروپا خروج آمریکا از برجام را جبران کند
تهران - ایرنا - مشاور مقام معظم رهبری در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه ضمن ابراز مخالفت ایران با هر گونه حضور آمریکا در منطقه بر تمایل تهران برای برقراری صلح و آرامش در یمن تاکید کرد و به کشورهای اروپایی متذکر شد تا خروج آمریکا از برجام را جبران کنند.
لغو حالت فوق العاده ترکیه خواسته آمریکا و اسراییل است
آنکاراـ ایرناـ دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه گفت: لغو حالت فوق العاده در ترکیه خواسته آمریکا و اسرائیل است و موجب خوشحالی آنها می شود.
اقتصاد ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده واکنش مثبت نشان داد
آنکارا- ایرنا- بازار ارز و بورس ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده این کشور واکنش مثبت نشان داد به طوری که قیمت دلار در ساعات پایانی وضعیت اضطراری و نزدیک شدن به لحظات لغو آن، کاهش یافت و شاخص بورس استانبول نیز افزایش پیدا کرد.
یک قایق حامل 150 پناهجو در سواحل قبرس غرق شد
آنکارا- ایرنا- یک فروند قایق حامل حدود 150 پناهجو در سواحل ینی ارنکوی بخش ترک نشین قبرس غرق شد.
سقوط جنگنده بی صاحب
تهران- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) سه شنبه شب اعلام کرد که یک جنگنده ناشناس در روستای المشوح در استان حسکه (شمال سوریه) سقوط کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر
متهم اصلی قتل زن جوانی که جسدش در پارک جنگلی چیتگر کشف شده است، جزئیات و نحوه قتل را در دادسرای جنایی تهران تشریح کرد.
مرزبان: بر اساس یک جمله آلمانی آن حرف را در تلویزیون زدم
علیرضا مرزبان گفت: تیم ملی آلمان و بازیکنانش پس از قهرمانی در سال ۲۰۱۴ اشباع شده بودند اما همیشه برای موفقیت و رسیدن به هدف خاص‌تان باید بیشتر از توان خودتان تلاش کنید. این نکته در آلمان ۲۰۱۸ دیده نمی‌شد.
داوری جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز شد
بجنورد- ایرنا- مرحله داوری بخش تک نوازی سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی روز چهارشنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از هنرمندان این رشته پرطرفدار در شهر اسفراین آغاز شد.
درآمدهای صدها میلیونی مجریان از آنتن صداوسیما
موسسه مالی اعتباری مذکور به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.
قم مروج ورزش پهلوانی درجهان  می شود
قم - ایرنا - رئیس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه ای قم با اشاره به ظرفیت حضور طلاب از 130 کشور جهان در این استان گفت: قم با فعال کردن ظرفیت های فرهنگی، حوزوی و ورزشی خود تا سال آینده، به قطب مروج ورزش زورخانه ای در جهان تبدیل می شود.
نقدی بر دنیای فکری حجاریان‌ها
دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره برجام به مجلس
دفتر «متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد
انتصاب فرمانده قرارگاه جنگ نرم سپاه
ابلاغ دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه‌ای
صحبت های سخنگوی وزارت کشور در مورد ورود خانواده ها به ورزشگاه
برخورد قاطعانه ولایتی با خبرنگار بی‌حجاب راشاتودی +عکس
نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم
علت تعلل در تغییر روحانی چیست؟
برخورد قاطعانه ولایتی با خبرنگار بی‌حجاب راشاتودی