گالری گردی با «دوست خیالی من» در «نفر آباد»

10:03 ۶ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 97 0
گالری گردی با «دوست خیالی من» در «نفر آباد»

تهران - ایرنا - پایان این هفته چند نمایشگاه جدید هنری در گالری های تهران افتتاح می شود که فرصت خوبی برای دوستداران هنرهای تجسمی فراهم می آورد تا با دیدن آثاری جدید، روحشان را صیقل دهند.

ایرنا

ارسطو معتقد بود هنر در عین حال که به کمال اخلاقی می‌انجامد، تفنن و لذت را نیز در بر دارد و بارها تاکید کرده است تأثیر تراژدی بر احساسات مخاطبان موجب تزکیه و پالایش هیجانات آن‌ها می‌شود.
گالری های تهران در عصر جمعه میزبان نمایش آثار جدید هنرهای تجسمی هنرمندان جوان و پیشکسوت کشور هستند.

*«نفرآباد» در گالری تم
نمایشگاه گروهی عکس با موضوع محله نفرآباد روز جمعه 22 تیر افتتاح و تا 31 تیرماه در گالری تم برگزار خواهد شد
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «محله نفرآباد، در منطقه 20 شهرداری تهران قرار دارد و هسته اولیه شهر ری امروزی به حساب می‌آید. پایه نفرآباد در زمان شاه طهماسب صفوی گذاشته شد. این محله در حال حاضر یک کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود 9900 تن، که جمعی از آنها تبعه افغان نیز هستند، در آن سکونت دارند. اکنون چند سالی‌ست که به جهت طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم، در دستور کار تولیت آستان قرار دارد و برای تحقق بخشیدن این امر، با همکاری شهرداری تهران، اقدام به خرید و سپس تخریب منازل مسکونی محله کرده‌اند.
با وجود این، هنوز هم کسانی هستند که با وجود فقر و فشار توامان، دل در گرو خاطرات، تاریخچه خانواده، هویت و قدمت محله خود دارند و حاضر به فروش منزل خود نیستند و با تمام سختی و نا امنی که وجود دارد، به محله خود عشق می‌ورزند. تلاش این نمایشگاه تا حد امکان، ارائه عکس‌هایی از مناظر امروزی، فضاهای داخلی، چهره اهالی و عناصری است که هویت مردم « نفرآباد» را شکل می‌داد.»
گالری تم واقع درخیابان کریم خان، نجات اللهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 است.

*«دوست خیالی من ' در گالری فردا
نمایشگاه «دوست خیالی من» با آثاری از هنرمندان تصویرگر و نقاش 22 تیرماه در گالری فردا برپا می‌شود.
این نمایشگاه به همت سارا آتش ‌هوش و علیرضا اوجی برپا شده که در حقیقت ادامه نمایشگاهی با همین عنوان است که در دی ماه سال قبل برپا و با استقبال بسیار زیادی همراه شد.
در این نمایشگاه بیش از 200 اثر روی دیوار خواهد رفت و در بخشی از معرفی آن آمده است: «خیال پردازی امریست عادی که در همه ما وجود دارد این رویا پردازی ها باعث می شوند در خلوت خود موجوداتی را ببینیم که دیده نمی شوند اما وجود دارند و همیشه مانند یک دوست خیالی کنار ما قرار می گیرند. این دوست می تواند تصویری از خوشی ها و ناخوشی های ما باشد و یا می تواند کودک درونی ما باشد که سالهاست آن را از دیگران پنهان کرده ایم .»
گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 واحد 2 است.

* «و این منم» در گالری ایوان
نمایشگاه گروهی زنان نقاش روز جمعه ٢٢ تیرماه در گالری ایوان افتتاح می شود و تا سه شنبه، 2 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه هر نقاش اثری ارائه داده است که به جهان درونی او نزدیک تر است و هستی زنانه خویش را به تصویر کشیده است.
این نمایشگاه شامل آثار نقاشی فرح اصولی، پروانه اعتمادی، میترا ابراهیمی، فیروزه اخلاقی، ثمیلا امیرابراهیمی، دلارام آشتیانی، سارا جعفری، پونه جعفری نژاد، پگاه جمالی، مریم حامد اسماعیلی، ایران درودی، شهرزاد دریازاده، الدوز رباطیان، فریده زریو، گلبرگ شعبانی، الیاناشمس لنگرودی، منیژه صحی، شبنم طلوع، هونیا عباسی، عطیه عطار زاده، فریبا فرقدانی، رعنا فرنود، زهرا قیاسی، میترا کاویان، فریده لاشایی، فرزانه محجوبی، ساغر مسعودی، معصومه مظفری، مهتا معینی، کتایون مقدم، نرگس موسوی و گیزلا وارگا سینایی می شود.
گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، نبش بن بست حمید، شماره ١ است.

*«نجوای خطوط» در نگارخانه آتشزاد
نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی و نقاشیخط روز جمعه 22 تیر ماه در نگارخانه آتشزاد افتتاح می شود تا 31 تیرماه دایر است.
متصدی این نمایشگاه فرانک محبی است و منیر آتشی، سهیلا احمدی، الهه امیر جلالی، شقایق بالندری، رامین تاج بخش، سهیل توفیق، منصور خرمی، مجید خندق آبادی، لیلا ذوقی، ایرج سلیمانزاده، مصطفی کارگر، فاطمه محبی، نوذر محمدی، شیوا مرادی، نگار مطهری، حجت اله نعمتی و هادی هنردوست، هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش در می آید.
نشانی نگارخانه آتشزاد، خیابان شهید عباسپور (توانیر) شمالی، بعد از پل همت، نرسیده به میدان ونک، نبش کوچه هومان، شماره 23 است.

*«عکس‌های جدید» در گالری اُ
نمایشگاه تازه‌ای ازعکس‌های محمدرضا میرزایی روز جمعه 22 تیرماه 1397 به میزبانی گالری اُ در تهران گشایش می‌یابد و تا 9 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «عکس ها تعدادی پرتره است، برخلاف آثار قبلی، اینجا چهره‌ها قابل تشخیص‌اند. گاهی در عین صمیمیت به دوربین زل زده‌اند و حتی می‌خندند و گاهی نقطه دیگری را نگاه می‌کنند. اما هنوز نور پر حجم و همیشگی میرزایی میان چیزی که می‌بینیم و خود آن چیز، فاصله می‌اندازد. این نور مدل‌ها و چیزها را برای لحظه‌ای کوتاه، از آنجا که هستند جدا می‌کند و در صحنه‌ای دیگر می‌نشاند»
آدرس گالری اُ، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18، طبقه ی اول است.

*«پرواز بال می خواهد، نقاشی خیال» در گالری دارگون
نمایشگاه گروهی فوتو کلاژ و فوتومونتاژ به یاد محمد ابراهیم جعفری، شاعر و نقاش در 20 تیرماه در گالری دارگون افتتاح می شود و تا 29 تیرماه ادامه خواهد داشت.
در بخشی از این نمایشگاه آمده است: بازی؛ کودکی مان را به یاد می اورد، همه چیز از یک بازی شروع می شود، بازیِ گذشته با امروز، بازیِ بیرون با درون، بازیِ واقعیت با تخیل
گالری دارگون، واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان بدیعی، بن بست بشر دوست، پلاک 14 است.

*«رنگ در رنگ» در نگارخانه نقش ‌جهان
نمایشگاه نقاشی‌های «پریسا ترابی» 22 تیرماه در گالری «نقش جهان» تهران افتتاح می‌شود و تا 27 تیرماه ادامه خواهد داشت.
نگارخانه نقش ‌جهان در نیاوران، میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایون‌فر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، پلاک9 است.

*«فرم و محتوا» در گالری شلمان
نمایشگاه نقاشی و نقاشیخط کیوان نظام آبادی و مسعود آرانی 22 تیرماه در گالری شلمان افتتاح می شود و تا 27 تیر ادامه خواهد داشت.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «فرم قبل از محتوا درک می شود و محتوا فرم را تغییر می دهد، محتوا می تواند فرم را جلا ببخشد یا ویران کند، کلمه زیبا با فرم زیبا ما را به وجد می آورد.
اینجاست که فرم و محتوا با آهنگی شاعرانه به نقاشی نزدیک می شوند و مرز باریک میان نقاشی و نوشتن را جا به جا می کند.»
نشانی نگارخانه کاوه، خیابان ظفر،انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 است.

*«دوربین دات نت» در موزه امام علی (ع)
دهمین نمایشگاه عکس های برتر سال دوربین دات نت روز جمعه 22 تیرماه افتتاح و تا 2 مرداد ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزارمی شود.
در این نمایشگاه، 405 فریم عکس منتخب سال 96 از 405 عکاس در اندازه 40 در 30 سانتیمتر به نمایش درمی آید.
عکس های حاضر در نمایشگاه از 890 عکاس شرکت کننده در نمایشگاه، توسط 8 تیم هیات انتخاب شامل عکاسان، خبرنگاران، گرافیست ها و ادیتورهای عکس برگزیده شدند.
موزه امام علی (ع) در خیابان حضرت ولی عصر (عج)، روبروی بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، بلوار اسفندیار واقع شده است.

*«پارسیس» در ارسباران
'نمایشگاه گروه هنری معرقکاران پارسیس' روز جمعه 22 تیر ماه افتتاح و تا 31 تیرماه برپا خواهد بود.
این نمایشگاه با 25 اثر معرق و حضور 6 هنرمند معرقکار با نام های پیام احمدی کاشانی، معصومه بهشتی روی، فاطمه جنابی، فاطمه حاج حسین تبریزی، عذرا فروتن فر و مریم نوروزی قراگزلو برگزارمی شود.
فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده است.
فراهنگ **9031 **1569


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

تقویت اقتصاد کشاورزی با حضور محققان در عرصه تولید
تبریز- ایرنا - محققان بخش کشاورزی با تکیه بر دانش روز و استفاده از شیوه های نوین و علمی در قالب طرح نوین ترویج در عرصه های تولید حاضر شده و نقش خود را در تقویت این بخش اقتصادی ایفا می کنند.
300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در سطح کشور فعالیت دارند
خرم آباد - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حال حاضر 300 دفتر خدمات الکترونیک ساتا در کشور فعالیت دارند که از این تعداد، 9 دفتر فعال در سطح استان لرستان مشغول خدمت رسانی به خانواده نیروهای مسلح است.
170 هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز می شود
گنبدکاووس - ایرنا - معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: با هدف افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی، تا پایان امسال 170 هزار هکتار از اراضی زراعی کشور به شیوه های نوین آبیاری مجهز می شود.
ترامپ یک پوپولیسم واقعی است
تهران - ایرنا - فرانسوا روز چهارشنبه در گفت وگو با رادیو 'اروپا-1' ضمن انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بسیاری از پرونده های بین المللی، وی را یک پوپولیسم واقعی خواند.
ایتالیا دیگر پذیرای پناهجویان نیست
رم - ایرنا - انتزو مو اورو میلانزی وزیر امورخارجه ایتالیا با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا با اشاره به مواضع تازه دولت این کشور اعلام کرد: ایتالیا دیگر نمی خواهد محل ورود پناهجویان به اروپا باشد.
ولایتی: اروپا خروج آمریکا از برجام را جبران کند
تهران - ایرنا - مشاور مقام معظم رهبری در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه ضمن ابراز مخالفت ایران با هر گونه حضور آمریکا در منطقه بر تمایل تهران برای برقراری صلح و آرامش در یمن تاکید کرد و به کشورهای اروپایی متذکر شد تا خروج آمریکا از برجام را جبران کنند.
لغو حالت فوق العاده ترکیه خواسته آمریکا و اسراییل است
آنکاراـ ایرناـ دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه گفت: لغو حالت فوق العاده در ترکیه خواسته آمریکا و اسرائیل است و موجب خوشحالی آنها می شود.
اقتصاد ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده واکنش مثبت نشان داد
آنکارا- ایرنا- بازار ارز و بورس ترکیه به لغو وضعیت فوق العاده این کشور واکنش مثبت نشان داد به طوری که قیمت دلار در ساعات پایانی وضعیت اضطراری و نزدیک شدن به لحظات لغو آن، کاهش یافت و شاخص بورس استانبول نیز افزایش پیدا کرد.
یک قایق حامل 150 پناهجو در سواحل قبرس غرق شد
آنکارا- ایرنا- یک فروند قایق حامل حدود 150 پناهجو در سواحل ینی ارنکوی بخش ترک نشین قبرس غرق شد.
سقوط جنگنده بی صاحب
تهران- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) سه شنبه شب اعلام کرد که یک جنگنده ناشناس در روستای المشوح در استان حسکه (شمال سوریه) سقوط کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر
متهم اصلی قتل زن جوانی که جسدش در پارک جنگلی چیتگر کشف شده است، جزئیات و نحوه قتل را در دادسرای جنایی تهران تشریح کرد.
مرزبان: بر اساس یک جمله آلمانی آن حرف را در تلویزیون زدم
علیرضا مرزبان گفت: تیم ملی آلمان و بازیکنانش پس از قهرمانی در سال ۲۰۱۴ اشباع شده بودند اما همیشه برای موفقیت و رسیدن به هدف خاص‌تان باید بیشتر از توان خودتان تلاش کنید. این نکته در آلمان ۲۰۱۸ دیده نمی‌شد.
داوری جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز شد
بجنورد- ایرنا- مرحله داوری بخش تک نوازی سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی روز چهارشنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از هنرمندان این رشته پرطرفدار در شهر اسفراین آغاز شد.
درآمدهای صدها میلیونی مجریان از آنتن صداوسیما
موسسه مالی اعتباری مذکور به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.
قم مروج ورزش پهلوانی درجهان  می شود
قم - ایرنا - رئیس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه ای قم با اشاره به ظرفیت حضور طلاب از 130 کشور جهان در این استان گفت: قم با فعال کردن ظرفیت های فرهنگی، حوزوی و ورزشی خود تا سال آینده، به قطب مروج ورزش زورخانه ای در جهان تبدیل می شود.
برق کاخ سفید هم رفت +فیلم
«فراری» با محسن تنابنده در راه شبکه نمایش خانگی
سلفی جالب  زوج همیشه خندان تلویزیون-عکس
بازگشت بازیگر محبوب «پایتخت» به سینماها-تصاویر
آخر هفته ای جذاب تر با فیلم‌های سینمایی تلویزیون
سلفی داغِ داغ «بهرام رادان» -عکس
اکران «مواجهه» با بازی ˮنیوشا ضیغمیˮ بعد از 14 سال
گفتگو با واعظ مشهور تهرانی که به میان زلزله‌زدگان رفت
کتاب آیت‌الله احمد جنتی منتشر شد
پایان تیرماه، آخرین مهلت شرکت در پنجمین دوسالانه خوشنویسی