گالری گردی با «دوست خیالی من» در «نفر آباد»

10:03 ۷۴ روز پیش ایرنا 370 0
گالری گردی با «دوست خیالی من» در «نفر آباد»

تهران - ایرنا - پایان این هفته چند نمایشگاه جدید هنری در گالری های تهران افتتاح می شود که فرصت خوبی برای دوستداران هنرهای تجسمی فراهم می آورد تا با دیدن آثاری جدید، روحشان را صیقل دهند.

ایرنا

ارسطو معتقد بود هنر در عین حال که به کمال اخلاقی می‌انجامد، تفنن و لذت را نیز در بر دارد و بارها تاکید کرده است تأثیر تراژدی بر احساسات مخاطبان موجب تزکیه و پالایش هیجانات آن‌ها می‌شود.
گالری های تهران در عصر جمعه میزبان نمایش آثار جدید هنرهای تجسمی هنرمندان جوان و پیشکسوت کشور هستند.

*«نفرآباد» در گالری تم
نمایشگاه گروهی عکس با موضوع محله نفرآباد روز جمعه 22 تیر افتتاح و تا 31 تیرماه در گالری تم برگزار خواهد شد
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «محله نفرآباد، در منطقه 20 شهرداری تهران قرار دارد و هسته اولیه شهر ری امروزی به حساب می‌آید. پایه نفرآباد در زمان شاه طهماسب صفوی گذاشته شد. این محله در حال حاضر یک کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود 9900 تن، که جمعی از آنها تبعه افغان نیز هستند، در آن سکونت دارند. اکنون چند سالی‌ست که به جهت طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم، در دستور کار تولیت آستان قرار دارد و برای تحقق بخشیدن این امر، با همکاری شهرداری تهران، اقدام به خرید و سپس تخریب منازل مسکونی محله کرده‌اند.
با وجود این، هنوز هم کسانی هستند که با وجود فقر و فشار توامان، دل در گرو خاطرات، تاریخچه خانواده، هویت و قدمت محله خود دارند و حاضر به فروش منزل خود نیستند و با تمام سختی و نا امنی که وجود دارد، به محله خود عشق می‌ورزند. تلاش این نمایشگاه تا حد امکان، ارائه عکس‌هایی از مناظر امروزی، فضاهای داخلی، چهره اهالی و عناصری است که هویت مردم « نفرآباد» را شکل می‌داد.»
گالری تم واقع درخیابان کریم خان، نجات اللهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 است.

*«دوست خیالی من ' در گالری فردا
نمایشگاه «دوست خیالی من» با آثاری از هنرمندان تصویرگر و نقاش 22 تیرماه در گالری فردا برپا می‌شود.
این نمایشگاه به همت سارا آتش ‌هوش و علیرضا اوجی برپا شده که در حقیقت ادامه نمایشگاهی با همین عنوان است که در دی ماه سال قبل برپا و با استقبال بسیار زیادی همراه شد.
در این نمایشگاه بیش از 200 اثر روی دیوار خواهد رفت و در بخشی از معرفی آن آمده است: «خیال پردازی امریست عادی که در همه ما وجود دارد این رویا پردازی ها باعث می شوند در خلوت خود موجوداتی را ببینیم که دیده نمی شوند اما وجود دارند و همیشه مانند یک دوست خیالی کنار ما قرار می گیرند. این دوست می تواند تصویری از خوشی ها و ناخوشی های ما باشد و یا می تواند کودک درونی ما باشد که سالهاست آن را از دیگران پنهان کرده ایم .»
گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 واحد 2 است.

* «و این منم» در گالری ایوان
نمایشگاه گروهی زنان نقاش روز جمعه ٢٢ تیرماه در گالری ایوان افتتاح می شود و تا سه شنبه، 2 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه هر نقاش اثری ارائه داده است که به جهان درونی او نزدیک تر است و هستی زنانه خویش را به تصویر کشیده است.
این نمایشگاه شامل آثار نقاشی فرح اصولی، پروانه اعتمادی، میترا ابراهیمی، فیروزه اخلاقی، ثمیلا امیرابراهیمی، دلارام آشتیانی، سارا جعفری، پونه جعفری نژاد، پگاه جمالی، مریم حامد اسماعیلی، ایران درودی، شهرزاد دریازاده، الدوز رباطیان، فریده زریو، گلبرگ شعبانی، الیاناشمس لنگرودی، منیژه صحی، شبنم طلوع، هونیا عباسی، عطیه عطار زاده، فریبا فرقدانی، رعنا فرنود، زهرا قیاسی، میترا کاویان، فریده لاشایی، فرزانه محجوبی، ساغر مسعودی، معصومه مظفری، مهتا معینی، کتایون مقدم، نرگس موسوی و گیزلا وارگا سینایی می شود.
گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، نبش بن بست حمید، شماره ١ است.

*«نجوای خطوط» در نگارخانه آتشزاد
نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی و نقاشیخط روز جمعه 22 تیر ماه در نگارخانه آتشزاد افتتاح می شود تا 31 تیرماه دایر است.
متصدی این نمایشگاه فرانک محبی است و منیر آتشی، سهیلا احمدی، الهه امیر جلالی، شقایق بالندری، رامین تاج بخش، سهیل توفیق، منصور خرمی، مجید خندق آبادی، لیلا ذوقی، ایرج سلیمانزاده، مصطفی کارگر، فاطمه محبی، نوذر محمدی، شیوا مرادی، نگار مطهری، حجت اله نعمتی و هادی هنردوست، هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش در می آید.
نشانی نگارخانه آتشزاد، خیابان شهید عباسپور (توانیر) شمالی، بعد از پل همت، نرسیده به میدان ونک، نبش کوچه هومان، شماره 23 است.

*«عکس‌های جدید» در گالری اُ
نمایشگاه تازه‌ای ازعکس‌های محمدرضا میرزایی روز جمعه 22 تیرماه 1397 به میزبانی گالری اُ در تهران گشایش می‌یابد و تا 9 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «عکس ها تعدادی پرتره است، برخلاف آثار قبلی، اینجا چهره‌ها قابل تشخیص‌اند. گاهی در عین صمیمیت به دوربین زل زده‌اند و حتی می‌خندند و گاهی نقطه دیگری را نگاه می‌کنند. اما هنوز نور پر حجم و همیشگی میرزایی میان چیزی که می‌بینیم و خود آن چیز، فاصله می‌اندازد. این نور مدل‌ها و چیزها را برای لحظه‌ای کوتاه، از آنجا که هستند جدا می‌کند و در صحنه‌ای دیگر می‌نشاند»
آدرس گالری اُ، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18، طبقه ی اول است.

*«پرواز بال می خواهد، نقاشی خیال» در گالری دارگون
نمایشگاه گروهی فوتو کلاژ و فوتومونتاژ به یاد محمد ابراهیم جعفری، شاعر و نقاش در 20 تیرماه در گالری دارگون افتتاح می شود و تا 29 تیرماه ادامه خواهد داشت.
در بخشی از این نمایشگاه آمده است: بازی؛ کودکی مان را به یاد می اورد، همه چیز از یک بازی شروع می شود، بازیِ گذشته با امروز، بازیِ بیرون با درون، بازیِ واقعیت با تخیل
گالری دارگون، واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان بدیعی، بن بست بشر دوست، پلاک 14 است.

*«رنگ در رنگ» در نگارخانه نقش ‌جهان
نمایشگاه نقاشی‌های «پریسا ترابی» 22 تیرماه در گالری «نقش جهان» تهران افتتاح می‌شود و تا 27 تیرماه ادامه خواهد داشت.
نگارخانه نقش ‌جهان در نیاوران، میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایون‌فر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، پلاک9 است.

*«فرم و محتوا» در گالری شلمان
نمایشگاه نقاشی و نقاشیخط کیوان نظام آبادی و مسعود آرانی 22 تیرماه در گالری شلمان افتتاح می شود و تا 27 تیر ادامه خواهد داشت.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «فرم قبل از محتوا درک می شود و محتوا فرم را تغییر می دهد، محتوا می تواند فرم را جلا ببخشد یا ویران کند، کلمه زیبا با فرم زیبا ما را به وجد می آورد.
اینجاست که فرم و محتوا با آهنگی شاعرانه به نقاشی نزدیک می شوند و مرز باریک میان نقاشی و نوشتن را جا به جا می کند.»
نشانی نگارخانه کاوه، خیابان ظفر،انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 است.

*«دوربین دات نت» در موزه امام علی (ع)
دهمین نمایشگاه عکس های برتر سال دوربین دات نت روز جمعه 22 تیرماه افتتاح و تا 2 مرداد ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزارمی شود.
در این نمایشگاه، 405 فریم عکس منتخب سال 96 از 405 عکاس در اندازه 40 در 30 سانتیمتر به نمایش درمی آید.
عکس های حاضر در نمایشگاه از 890 عکاس شرکت کننده در نمایشگاه، توسط 8 تیم هیات انتخاب شامل عکاسان، خبرنگاران، گرافیست ها و ادیتورهای عکس برگزیده شدند.
موزه امام علی (ع) در خیابان حضرت ولی عصر (عج)، روبروی بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، بلوار اسفندیار واقع شده است.

*«پارسیس» در ارسباران
'نمایشگاه گروه هنری معرقکاران پارسیس' روز جمعه 22 تیر ماه افتتاح و تا 31 تیرماه برپا خواهد بود.
این نمایشگاه با 25 اثر معرق و حضور 6 هنرمند معرقکار با نام های پیام احمدی کاشانی، معصومه بهشتی روی، فاطمه جنابی، فاطمه حاج حسین تبریزی، عذرا فروتن فر و مریم نوروزی قراگزلو برگزارمی شود.
فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده است.
فراهنگ **9031 **1569


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

فواید شگفت‌انگیز روغن درخت چای برای سلامتی
سالهاست که از روغن درخت چای برای درمان بیماری‌های پوستی از آکنه گرفته تا پسوریازیس استفاده می‌شود، اما فواید آن به همین جا ختم نمی‌شود.
عادت‌هایی که برای سلامتی مضر هستند
وقتی اسم عادت های بد میاد ناخودآگاه ذهنمون میره به سمت سیگار کشیدن و خوردن هله هوله. اما خیلی عادت های دیگه هم هستن که هممون داریم و تاثیر بدی روی سلامت و روند زندگیمون میزاره. در ادامه با این عادت های بد آشنا شوید.
۱۰ بیماری خطرناکی که در ساحل دریا در کمین شما است
بدون شک گردش در سواحل زیبا و شنا در دریاها از بهترین تفریحات هستند. اما آفتاب سوختگی تنها خطر سواحل دریاها نیست، بلکه بیماری های خطرناکی هم در کمین سلامتی شما هستند که می توانند شیرینی سفر و گردش تان را به کام شما تلخ کنند.
طرز تهیه مک اند چیز خوشمزه برای گیاهخواران
ماکارونی و پنیر یا مک اند چیز یکی از غذا‌های پرطرفدار است، اما برای تهیه آن حتما لازم نیست از لبنیات استفاده کنید. با ترکیب درست مواد اولیه، می‌توانید یک سس پنیر گیاهی درست کنید تا گیاهخواران هم بتوانند از این غذای خوشمزه لذت ببرند.
دستور پخت خوراک گوشت ترکیه‌ای
خوراک گوشت به سبک ترکیه‌ای یک نوع غذای ساده است که از پختن گوشت و مخلوط کردن آن با گوجه و فلفل و ادویه تهیه می‌شود. این غذا برای مواقعی که دنبال یک غذای ساده و بی دردسر برای شام هستید، مناسب است.
ستاره‌های بی‌ستاره در پیاده‌رو مشاهیر هالیوود
پیاده رو مشاهیر هالیوود پیاده روی بین بلوار هالیوود و خیابان وین در هالیوود، کالیفرنیا، است. در این پیاده رو بیش از ۲۵۰۰ ستاره برای بازیگران، کارگردانان، موسیقی دانان، تهیه کنندگان، گروه‌های تئاتری و شخصیت‌های تخیلی نصب شده ست. اگر در این خیابان راه بروید، نام افرادی را می‌بینید که شاید برایتان ناآشنا باشند، اما عجیب‌تر از آن این است که برخی از مشهورترین افراد جهان، ستاره‌ای در این خیابان ندارند.
برای دانشگاه چی بپوشیم؟
دانشجویی و دانشجو بودن یک تعریف ثابت در همه‌جای دنیا دارد و انتظار میرود فرد ساده‌پوش باشد و تنها به تحصیل علم و دانش تمرکز کند. در ادامه پیشنهاد‌هایی برای ساده و شیک‌بودن دانشجویان ارایه شده است.
اکسسوری‌های زنانه در «هفته مد میلان»، پاییز ۲۰۱۸
هفته مد میلان یک رویداد نیمه‌سالانه در میلان، ایتالیا، است که در دو بخش بهاره/پاییزه در ماه‌های فوریه-مارس و پاییزه-زمستانه در ماه‌های سپتامبر-اکتبر هر سال برگزار می‌گردد. شهر میلان در این هفته، کلکسیون لباس‌های زنانه خود را برای پاییز ۲۰۱۸ در معرض نمایش قرار داد که در ادامه نمونه‌هایی از آن‌ها را برایتان آورده ایم.
چیز‌هایی که مردان در مورد رابطه جنسی و زنان نمی‌دانند
اگر مردی هستید که دوست دارید همسرتان از رابطه‌ی جنسی با شما راضی و شاد باشد پس این مطلب را بخوانید. یا شاید هم جزو مرد‌هایی باشید که تاکنون نتوانسته‌اید رابطه‌ی جنسی خوب و رضایت بخشی با همسرتان داشته باشید، این مطلب برای شما هم هست.
چطور اولین کسی باشید که چمدانش را در فرودگاه تحویل میگیرد؟
آیا از اینکه مدتی طولانی برای تحویل گرفتن چمدانتان در فرودگاه صبر کنید خسته شده‌اید؟ در این مقاله رازی را برایتان فاش خواهیم کرد که از این مشکل خلاص شوید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنوز به رونق این بازارچه هنری امیدوارند
تنها بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان گنبد کابوس با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال افتتاح و بعد از یک سال و حدود چهار ماه همچنان بی‌رونق است اما معاون صنایع دستی استان گلستان می‌گوید تا سه هفته آینده رونق می‌گیرد.
حال و هوای مردم اهواز ساعاتی پس از حادثه
ساعت از ۱۰ صبح گذشته است که مادرم از شهرستان تماس می‌گیرد و می‌پرسد در اهواز چه خبر است؟ می‌گویند تیراندازی شده است! از شب پیش درگیر پسر خردسال و تب‌دارم هستم و اظهار بی‌اطلاعی می‌کنم.
تنها راه احیای قدرت خرید مردم حذف بازار ثانویه
سرپرست اسبق وزارت اقتصاد تنها راه قدرت خرید از دست رفته مردم را حذف بازار ثانویه ارزیابی کرد و گفت: حالا که نرخ بازار ثانویه هم دستوری است، چرا دولت آن را به جای ۸۰۰۰ تومان همان ۴۲۰۰ تومان اعلام نمی‌کند.
تحلیلگر لبنانی: پاسخ ایران به حمله اهواز قاطع خواهد بود
تحلیلگر سیاسی لبنانی در واکنش به حمله تروریستی اهواز گفت ایران برای احقاق حق خود سکوت نمی‌کند به ویژه که این حق در برابر حمله‌ای امنیتی در خلال یک رژه نظامی باشد که بیانگر قدرتش است.
حمله خانوادگی سلطان- عکس
تصاویری دیدنی از حمله سه شیر در تانزانیا به یک بوفالو را مشاهده می کنید.
بازگشت بازیگر محبوب زن با یک سریال جدید به تلویزیون
«خاک پاک» روی آنتن شبکه 5
حدیث روز- امام حسین(ع): آفرین و درود بر مرگ در راه خدا
بهنوش طباطبایی در حال توزیع غذای نذری +عکس
لیونی خواستار برکناری نتانیاهو شد
انصراف فرزاد فرزین از همکاری با ستاره‌های سینما در یک سریال- عکس
شیوه‌نامه پذیرش هنرجو در هنرستان‌های آذربایجان شرقی تدوین شد
«حالا خورشید» چه زمانی به تلویزیون بر می‌گردد؟
اولین روز مدرسه پسر بازیگر معروف +عکس
سریال «ایستاده در غبار» از امشب در شبکه دو