ایامی خوب برای گشت و گذار در گالری های پایتخت

17:59 ۲۸۵ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 284 0
ایامی خوب برای گشت و گذار در گالری های پایتخت

تهران-ایرنا- تعطیلات شاید بهترین ایام باشد برای گشت و گذار در گالری ها. این آخر هفته گرچه جام جهانی فوتبال آغاز شده و فضای دل آکنده از شمیم عطر عید فطر است، با این همه برای هنردوستانی که گشت و گذار در گالری ها عادت ثانویشان شده است، زمان خوبی است که به گالری گردی بپردازند.

ایرنا

برخی از گالری های تهران، از نقاشی تا عکاسی، از مجسمه تا هنرهای تلفیقی، از پنجشنبه نمایشگاه های نوینشان را آغاز کردند و برخی نیز فردا به استقبال کارهای نو هنرمندان تجسمی می روند.

** امروز روز فوتبال بود

*«به سلامتی فوتبال» در نگارخانه بهارستان
همزمان با مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه، نقاشی‌های سهیل سیادت از صحنه‌های ماندگار جام جهانی فوتبال با عنوان «به سلامتی فوتبال» روز پنجشنبه در نگارخانه بهارستان افتتاح شد و از 24 خرداد تا 24 تیرماه برای عموم قابل بازدید است.
دربخشی ازاستیتمنت این نمایشگاه آمده است: « همسرایی هنر و فوتبال پیوند مبارکی است، چرا که هنر همیشه جهان پر از تاریکی را تحمل‌ پذیر و زندگی را معنی‌ دار و زیستنی کرده است.»
نگارخانه بهارستان در خیابان بهارستان پایین تر از متروی بهارستان نرسیده به میدان بهارستان پلاک 6 واقع است.

*«آبسنگ» درنگارخانه بهنام دهش‌پور
نمایشگاه آثار نقاشی«مظاهر آذرپی» با سبک ناتورالیسم (طبیعت گرایی) دیگر نمایشگاهی است که روز پنجشنبه در نگارخانه بهنام دهش‌پور با نمایش 30 اثر آغاز به کار کرد.
مظاهر آذرپی در خصوص آثار خود می‌گوید: « آثار نقاشی، طراحی و مجسمه های من به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکی آثاری که تحت تأثیر نقاشی ایرانی ولی با رویکردی مدرن بوجود آمده‌اند و دیگری آثار آبرنگ که رویکردی طییعت گرایانه دارند.
نشانی نگارخانه بهنام دهش‌پور، خیابان شهید لواسانی، خیابان شهید جباریان، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13 است.

* «بدون عنوان 4» در گالری خانه عکاسان جوان
بدون عنوان 4 نام نمایشگاه گروهی عکس است که این نمایشگاه نیز روز پنجشنبه در گالری خانه عکاسان جوان افتتاح شد و تا 30 خرداد ادامه دارد.
شهلا اسماعیل‌پور، مهرنوش بادپر، زینب برون، زهرا بیابانی، سمیرا تفرج، زهرا جامعی، شبنم جعفری، آیدا خلیقی، کیمیا خشکرود منصوری، الهام درویشی، لیلا رنگرز، پرنیان شهرآشوب، کیان دخت صادقی یام، ژیلا عبادی، پرستو فرخی، پریا قراولباشی، غزاله کاغذ گران، پریناز لویی، ماهرخ ملک، افسانه مقصودی، شاهین مقدم، نسرین میرابی و نیلوفر نینوایی هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.
گالری خانه عکاسان جوان واقع در خیابان یوسف‌آباد، خیابان چهارم، پلاک 3 است.

**نمایشگاه هایی که جمعه افتتاح می شوند

* «روح تو، جسم من» در گالری شلمان
نمایشگاه نقاشی شهرزاد شیرزاد روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد در گالری شلمان برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: با من، رنگهایم، و سوژه ام، سوار بر ابر رویاهایم شوید و سفری کوچک به دنیای من کنید. اسمهایمان را کنار هم نوشته ام، تا کنار من، ابدی شود ماندنت.
گالری شلمان، در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 واقع است
* «اشیا و زیورآلات دست ساز» درنگارخانه کاوه
نمایشگاه اشیا و زیورآلات دست ساز مسعود جبارنیا روز جمعه در نگارخانه کاوه افتتاح می شود و از 25خرداد تا 14تیر برای عموم قابل نمایش است.
نشانی نگارخانه کاوه، خیابان ظفر،انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 است.

* «نگاه» در گالری ایده
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان نگاه روز جمعه افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 31 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
سحر امینی ، پارمیس حکیمی، نیلوفر هدایتی، عسل جلوه، سامان محمدی پور، لیلی عارفی، آلاله همایون، مهسا مهدی زاده، تارا یاوری، سارا کشمیری، فرزانه عنابستانی، بیتا ذاکرین، سارا ابراهیمی ، مطهره غلامی، رضوان زردچقایی، حامد شیری جیان، فرشاد نساجی و آیدا خواجه 18 هنرمند جوان حاضر در این نمایشگاه هستند.
گالری ایده در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاک26 قرار دارد.

* «در تهران برای لافت» در گالری دارگون
نمایشگاه گروهی مالتی مدیا با عنوان تهران برای لافت روز جمعه افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
امیر امینی، آیدا فروتن، اشکان جلالی، ترانه صادقیان، مهتاب نعمت اللهی، نازیلا شهنازی، لیدا شهنازی، زهرا جعفری سیاووشانی، محیاقبادی، کیوان موسوی اقدم، کامبیز موسوی اقدم، نغمه حکام زاده و نغمه رفیعا هنرمند حاضردر این نمایشگاه هستند.
گالری دارگون، واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان بدیعی، بن بست بشر دوست، پلاک 14 است.

*«نقاشی های صمصام» در گالری گلستان
نمایشگاه نقاشی شهریار صمصام روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
نشانی گالری گلستان، خیابان دروس ، خیابان کماسایی، پلاک 34 است.

* «بوم » در گالری ویستا
نمایشگاه نقاشی و مجسمه با عنوان بوم روز جمعه در گالری ویستا افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 4 تیر برای عموم قابل نمایش است.
پریسا اصلان خـانی، مهناز پـسیخانی، ابراهیم حسن زاده دیـزج، عاطفه خاص، لیلا رفاهـی، مریم زرگر، ریحانه سـواری، مریم طلوعـی، سبا عربشاهی، محمد علی عدیلی، مینا عبدوس، عصمت علیرضایی، پروانه قسمتی مطلـق،لیلا گـودرزی و علی نـورپـور هنرمندان حاضردر این نمایشگاه هستند.

* «رویای سپید» در گالری ویستا‌پلاس
نمایشگاه میکس مدیا کاری از مریم فرشاد با عنوان رویای سپید روز جمعه در گالری ویستا‌پلاس افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 4 تیر برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: تجربه یک رویا همانند قرار گرفتن در موقعیتی است که بیش از دنیای بیرون خیال انگیز است و دری بسوی دنیای درونمان میگشاید، این نمایشگاه بازنمایی تجربه شخصی من از یک رویا است.
گالری ویستا‌پلاس واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم ،پلاک11 است.

* «من فاخر نیستم» در گالری هما
نمایشگاه نقاشی ارسیا مقدم با عنوان من فاخر نیستم روز جمعه در گالری هما افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 5 تیر برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: نگاه نو اکسپرسیونیستی بیش از هر چیز پیرامون خاطرات و قصه‌های شخصی او شکل می گیرد، خودش در این باره می‌گوید : « هنرمند برای واقعی ماندن هیچ راهی جز رجوع به خودش ندارد.»
همزمان با این نمایش در گالری هما، کتاب مجموعه آثار ارسیا مقدم و گفت گوی او با شهروز نظری رونمایی می شود.
گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، قرار دارد.

* « نقاشی‌خط » در نگارخانه شیث
نمایشگاه نمایشگاه نقاشی‌خط اسماعیل صادقی روز جمعه در گالری هما افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30خرداد برای عموم قابل نمایش است.
نگارخانه شیث واقع در چهارراه ولیعصر، ضلع جنوبی پارک دانشجو، کوچه شیرزاد شرقی است.

* «ادراک» در گالری گلستان
نمایشگاه گروهی درعرصه های نقاشی، مجسمه سازی و ویدیو آرت با عنوان وجوه ادراک نشده روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 13 برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: این نمایشگاه مجموعه ایست از آثار هنرمندان جوانی که در عرصه هنر معاصر، فراسوی قاعده مندی های متداول امروز، حرکت می نمایند.
لیندا آهنی، عرفان جمشیدی، سروناز عمادی ، شیدا عرب یزدی، سارا سرمدی، صادق همتی، مریم نوروزی، جلال طاهریان، داوود خلیلی هنرمندان حاضردر این نمایشگاه هستند.
آدرس گالری گلستان در خیابان دروس، کوچه کماسایی، شماره 34 است.
فراهنگ **9031 ** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

بالا بودن پرچم ششمیربازی در سال ۹۷ به لطف سابریست ها
ششمیربازی ایران در سال ۹۷ توانست موفقیت‌هایی را کسب کند که این موفقیت ها به لطف روند خوبی است که سابریست های ایران در پیش گرفته‌اند.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- لیورپول؛ هیچ‌وقت تنها نیست!
لیورپول با هواداران پرشوری که دارد بعد از سال‌ها در حال تعبیر رویای هوادارانش برای قهرمانی در لیگ برتر است.
مک‌گریگور از MMA خداحافظی کرد
اسطوره ایرلندی رشته رزمی MMA که دو کمربند قهرمانی جهان را در اختیار دارد، در سن ۳۰ سالگی رسما از ادامه حضور در این رشته خداحافظی کرد.
پدیده‌ای که در ۹۷ پدیده شد- آمادگی برای تاریخ‌سازی مشهدی‌ها در سال جدید
۳۶۵ روز خاص برای پدیده سال ۹۷ به اتمام رسید و تیم تغییر کرده پدیده کاری را در این سال انجام داد که می‌تواند مقدمه تاریخ‌سازی مشهدی‌ها در فوتبال ایران باشد.
۹ توصیه برای کودکان در مناطق سیل‌زده
فیلم‌ها و تصاویری که از جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف کشور منتشر شده نشان‌دهنده حضور پررنگ کودکان در این حوادث است، اما تاکنون به نحوه برخورد با کودکانی که در این حادثه به عنوان شاهد عینی حضور داشته‌اند کمتر پرداخته شده است. انجمن حمایت از حقوق کودکان در این زمینه توصیه‌ها و راهکارهایی را مطرح کرده است.
کسب و کارهایی که با مردم سروکار دارند، امسال رونق می یابند
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه برخی مسائلی در سطح کلان وجود داد و در محدوده اختیارات وزارت ICT نیست، گفت: منابع دولت در سال ۱۳۹۸ کم است و کسب‌وکارهایی که تکیه بر پروژه‌ها و منابع دولتی داشته باشند، سال سختی را خواهند داشت.
جاده دامغان به معلمان بدلیل بارش باران و ریزش کوه مسدود شد
سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان و رئیس ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: بدلیل بارش شدید باران و ریزش کوه برای پیشگیری از خطرهای بعدی، جاده دامغان به معلمان تا اطلاع ثانوی مسدود شد.
آخرین وضعیت ایران در ذخایر قابل استحصال
آمارها حاکی از آن است که میزان ذخایر قابل برداشت هیدروکربور مایع ایران، طی ۴۰ سال گذشته علی‌رغم برداشت‌هایی که صورت گرفته، افزایش یافته و به بیش از ۱۶۰.۱۲ میلیارد بشکه رسیده است.
سرنشینان خودروی سواری درسیل جنوب سمنان مفقود شدند
سمنان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با اعلام غافلگیر شدن یک خودروی سواری در سیل جنوب این استان گفت: تاکنون از سرنوشت راننده و سرنشینان این خودرو و خودروهای احتمالی دیگر هیچ اطلاعی در دست نیست.‌
معاون وزیر نیرو: سدسازی در کشور را ادامه می دهیم
اهواز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو، موافقت کامل خود را با ادامه سدسازی در کشور اعلام کرد و گفت: هر کدام از طرح های انتقال آب از سرشاخه رودخانه های خوزستان که فاقد مجوزهای زیست محیطی باشد، اجرا نمی شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بالا بودن پرچم ششمیربازی در سال ۹۷ به لطف سابریست ها
ششمیربازی ایران در سال ۹۷ توانست موفقیت‌هایی را کسب کند که این موفقیت ها به لطف روند خوبی است که سابریست های ایران در پیش گرفته‌اند.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- لیورپول؛ هیچ‌وقت تنها نیست!
لیورپول با هواداران پرشوری که دارد بعد از سال‌ها در حال تعبیر رویای هوادارانش برای قهرمانی در لیگ برتر است.
مک‌گریگور از MMA خداحافظی کرد
اسطوره ایرلندی رشته رزمی MMA که دو کمربند قهرمانی جهان را در اختیار دارد، در سن ۳۰ سالگی رسما از ادامه حضور در این رشته خداحافظی کرد.
پدیده‌ای که در ۹۷ پدیده شد- آمادگی برای تاریخ‌سازی مشهدی‌ها در سال جدید
۳۶۵ روز خاص برای پدیده سال ۹۷ به اتمام رسید و تیم تغییر کرده پدیده کاری را در این سال انجام داد که می‌تواند مقدمه تاریخ‌سازی مشهدی‌ها در فوتبال ایران باشد.
۹ توصیه برای کودکان در مناطق سیل‌زده
فیلم‌ها و تصاویری که از جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف کشور منتشر شده نشان‌دهنده حضور پررنگ کودکان در این حوادث است، اما تاکنون به نحوه برخورد با کودکانی که در این حادثه به عنوان شاهد عینی حضور داشته‌اند کمتر پرداخته شده است. انجمن حمایت از حقوق کودکان در این زمینه توصیه‌ها و راهکارهایی را مطرح کرده است.
جهانگیر الماسی: «پس از باران» اولین نقش منفی بود که بازی کردم
«رضا گلزار»تمام کنسرت هایش را تعطیل کرد
روایت متفاوت ده‌نمکی از طلاب
پیام دفتر آیت الله سیستانی درباره اختصاص خمس به سیل زدگان
حضور 20 استان کشور در نمایشگاه صنایع دستی مازندران
مرجانه گلچین: سریال‌های مناسبتی حال خوشی دارد
حدیث روز- سخن امام صادق(ع) درباره چگونگی رفتار با مهمان ناخوانده
ˮنون.خˮ از امروز به تهران می آید
سکانسی از قسمت سوم سریال کمدی نون.خ
مخاطبان ˮبر سر دوراهیˮ امشب منتظر یک شوک باشند