ایامی خوب برای گشت و گذار در گالری های پایتخت

17:59 ۱۰۱ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 171 0
ایامی خوب برای گشت و گذار در گالری های پایتخت

تهران-ایرنا- تعطیلات شاید بهترین ایام باشد برای گشت و گذار در گالری ها. این آخر هفته گرچه جام جهانی فوتبال آغاز شده و فضای دل آکنده از شمیم عطر عید فطر است، با این همه برای هنردوستانی که گشت و گذار در گالری ها عادت ثانویشان شده است، زمان خوبی است که به گالری گردی بپردازند.

ایرنا

برخی از گالری های تهران، از نقاشی تا عکاسی، از مجسمه تا هنرهای تلفیقی، از پنجشنبه نمایشگاه های نوینشان را آغاز کردند و برخی نیز فردا به استقبال کارهای نو هنرمندان تجسمی می روند.

** امروز روز فوتبال بود

*«به سلامتی فوتبال» در نگارخانه بهارستان
همزمان با مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه، نقاشی‌های سهیل سیادت از صحنه‌های ماندگار جام جهانی فوتبال با عنوان «به سلامتی فوتبال» روز پنجشنبه در نگارخانه بهارستان افتتاح شد و از 24 خرداد تا 24 تیرماه برای عموم قابل بازدید است.
دربخشی ازاستیتمنت این نمایشگاه آمده است: « همسرایی هنر و فوتبال پیوند مبارکی است، چرا که هنر همیشه جهان پر از تاریکی را تحمل‌ پذیر و زندگی را معنی‌ دار و زیستنی کرده است.»
نگارخانه بهارستان در خیابان بهارستان پایین تر از متروی بهارستان نرسیده به میدان بهارستان پلاک 6 واقع است.

*«آبسنگ» درنگارخانه بهنام دهش‌پور
نمایشگاه آثار نقاشی«مظاهر آذرپی» با سبک ناتورالیسم (طبیعت گرایی) دیگر نمایشگاهی است که روز پنجشنبه در نگارخانه بهنام دهش‌پور با نمایش 30 اثر آغاز به کار کرد.
مظاهر آذرپی در خصوص آثار خود می‌گوید: « آثار نقاشی، طراحی و مجسمه های من به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکی آثاری که تحت تأثیر نقاشی ایرانی ولی با رویکردی مدرن بوجود آمده‌اند و دیگری آثار آبرنگ که رویکردی طییعت گرایانه دارند.
نشانی نگارخانه بهنام دهش‌پور، خیابان شهید لواسانی، خیابان شهید جباریان، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13 است.

* «بدون عنوان 4» در گالری خانه عکاسان جوان
بدون عنوان 4 نام نمایشگاه گروهی عکس است که این نمایشگاه نیز روز پنجشنبه در گالری خانه عکاسان جوان افتتاح شد و تا 30 خرداد ادامه دارد.
شهلا اسماعیل‌پور، مهرنوش بادپر، زینب برون، زهرا بیابانی، سمیرا تفرج، زهرا جامعی، شبنم جعفری، آیدا خلیقی، کیمیا خشکرود منصوری، الهام درویشی، لیلا رنگرز، پرنیان شهرآشوب، کیان دخت صادقی یام، ژیلا عبادی، پرستو فرخی، پریا قراولباشی، غزاله کاغذ گران، پریناز لویی، ماهرخ ملک، افسانه مقصودی، شاهین مقدم، نسرین میرابی و نیلوفر نینوایی هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.
گالری خانه عکاسان جوان واقع در خیابان یوسف‌آباد، خیابان چهارم، پلاک 3 است.

**نمایشگاه هایی که جمعه افتتاح می شوند

* «روح تو، جسم من» در گالری شلمان
نمایشگاه نقاشی شهرزاد شیرزاد روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد در گالری شلمان برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: با من، رنگهایم، و سوژه ام، سوار بر ابر رویاهایم شوید و سفری کوچک به دنیای من کنید. اسمهایمان را کنار هم نوشته ام، تا کنار من، ابدی شود ماندنت.
گالری شلمان، در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 واقع است
* «اشیا و زیورآلات دست ساز» درنگارخانه کاوه
نمایشگاه اشیا و زیورآلات دست ساز مسعود جبارنیا روز جمعه در نگارخانه کاوه افتتاح می شود و از 25خرداد تا 14تیر برای عموم قابل نمایش است.
نشانی نگارخانه کاوه، خیابان ظفر،انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 است.

* «نگاه» در گالری ایده
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان نگاه روز جمعه افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 31 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
سحر امینی ، پارمیس حکیمی، نیلوفر هدایتی، عسل جلوه، سامان محمدی پور، لیلی عارفی، آلاله همایون، مهسا مهدی زاده، تارا یاوری، سارا کشمیری، فرزانه عنابستانی، بیتا ذاکرین، سارا ابراهیمی ، مطهره غلامی، رضوان زردچقایی، حامد شیری جیان، فرشاد نساجی و آیدا خواجه 18 هنرمند جوان حاضر در این نمایشگاه هستند.
گالری ایده در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاک26 قرار دارد.

* «در تهران برای لافت» در گالری دارگون
نمایشگاه گروهی مالتی مدیا با عنوان تهران برای لافت روز جمعه افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
امیر امینی، آیدا فروتن، اشکان جلالی، ترانه صادقیان، مهتاب نعمت اللهی، نازیلا شهنازی، لیدا شهنازی، زهرا جعفری سیاووشانی، محیاقبادی، کیوان موسوی اقدم، کامبیز موسوی اقدم، نغمه حکام زاده و نغمه رفیعا هنرمند حاضردر این نمایشگاه هستند.
گالری دارگون، واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان بدیعی، بن بست بشر دوست، پلاک 14 است.

*«نقاشی های صمصام» در گالری گلستان
نمایشگاه نقاشی شهریار صمصام روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30 خرداد برای عموم قابل نمایش است.
نشانی گالری گلستان، خیابان دروس ، خیابان کماسایی، پلاک 34 است.

* «بوم » در گالری ویستا
نمایشگاه نقاشی و مجسمه با عنوان بوم روز جمعه در گالری ویستا افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 4 تیر برای عموم قابل نمایش است.
پریسا اصلان خـانی، مهناز پـسیخانی، ابراهیم حسن زاده دیـزج، عاطفه خاص، لیلا رفاهـی، مریم زرگر، ریحانه سـواری، مریم طلوعـی، سبا عربشاهی، محمد علی عدیلی، مینا عبدوس، عصمت علیرضایی، پروانه قسمتی مطلـق،لیلا گـودرزی و علی نـورپـور هنرمندان حاضردر این نمایشگاه هستند.

* «رویای سپید» در گالری ویستا‌پلاس
نمایشگاه میکس مدیا کاری از مریم فرشاد با عنوان رویای سپید روز جمعه در گالری ویستا‌پلاس افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 4 تیر برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: تجربه یک رویا همانند قرار گرفتن در موقعیتی است که بیش از دنیای بیرون خیال انگیز است و دری بسوی دنیای درونمان میگشاید، این نمایشگاه بازنمایی تجربه شخصی من از یک رویا است.
گالری ویستا‌پلاس واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم ،پلاک11 است.

* «من فاخر نیستم» در گالری هما
نمایشگاه نقاشی ارسیا مقدم با عنوان من فاخر نیستم روز جمعه در گالری هما افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 5 تیر برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: نگاه نو اکسپرسیونیستی بیش از هر چیز پیرامون خاطرات و قصه‌های شخصی او شکل می گیرد، خودش در این باره می‌گوید : « هنرمند برای واقعی ماندن هیچ راهی جز رجوع به خودش ندارد.»
همزمان با این نمایش در گالری هما، کتاب مجموعه آثار ارسیا مقدم و گفت گوی او با شهروز نظری رونمایی می شود.
گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، قرار دارد.

* « نقاشی‌خط » در نگارخانه شیث
نمایشگاه نمایشگاه نقاشی‌خط اسماعیل صادقی روز جمعه در گالری هما افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 30خرداد برای عموم قابل نمایش است.
نگارخانه شیث واقع در چهارراه ولیعصر، ضلع جنوبی پارک دانشجو، کوچه شیرزاد شرقی است.

* «ادراک» در گالری گلستان
نمایشگاه گروهی درعرصه های نقاشی، مجسمه سازی و ویدیو آرت با عنوان وجوه ادراک نشده روز جمعه در گالری گلستان افتتاح می شود و از 25 خرداد تا 13 برای عموم قابل نمایش است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: این نمایشگاه مجموعه ایست از آثار هنرمندان جوانی که در عرصه هنر معاصر، فراسوی قاعده مندی های متداول امروز، حرکت می نمایند.
لیندا آهنی، عرفان جمشیدی، سروناز عمادی ، شیدا عرب یزدی، سارا سرمدی، صادق همتی، مریم نوروزی، جلال طاهریان، داوود خلیلی هنرمندان حاضردر این نمایشگاه هستند.
آدرس گالری گلستان در خیابان دروس، کوچه کماسایی، شماره 34 است.
فراهنگ **9031 ** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

نگاهی به مرگبار‌ترین عملیات‌های تروریستی در تاریخ
شوربختانه باید گفت: ترور در قرن‌های مختلف وجود داشته است، اما با توجه به پیشرفت جنگ‌افزار‌ها و همچنین افزایش جمعیت در یکی دو قرن اخیر ترور‌های مرگبار‌تری را نسبت به گذشته شاهد بوده‌ایم. با توجه به حوادث تروریستی ناگواری که اخیراً در کشور عزیزمان شاهد آن بودیم در ادامه با هم نگاهی به مرگبارترین ترور‌های تاریخ خواهیم داشت.
ولاسکو از تیم ملی آرژانتین خداحافظی کرد
سرمربی آرژانتینی پس از چهار سال حضور در کشورش از تیم ملی والیبال خداحافظی کرد.
کابوس صوفیه برای کولاکوویچ و شاگردانش
تیم ملی والیبال ایران با خستگی و طلای جاکارتا راهی رقابت‌های قهرمانی جهان شد و نتیجه آن سقوط هفت پله‌ای ایران نسبت به دوره گذشته در جهان شد.
جایزه ۵۰ هزار دلاری در انتظار ملایی
مرد طلایی جودو ایران به زودی جایزه نقدی قابل توجهی از سوی فدراسیون جهانی دریافت خواهد کرد.
نیمار تسلیم توخل شد
مهاجم برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن تاکید کرد که مشکلی با تغییر پست خود در این تیم ندارد.
کی‌روش: چالش بزرگ، پیشرفت است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نشست سالیانه فیفا را مفید ارزیابی و عنوان کرد برقراری چنین جلساتی باعث پیشرفت همه تیم‌ها می‌شود.
شرکت طراحی سایت و روش گزینش آن
با گسترش روزافزون تجارت الکترونیک تعداد شرکت‌های طراحی سایت نیز افزایش یافته و پرسش اینجاست از میان این همه شرکت چگونه باید شرکت مناسب طراحی وب‌سایت را برگزید.
فخیم: ناظم الشریعه حق‌خوری می‌کند
کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون با بیان اینکه سرمربی تیم ملی فوتسال دل و جرات تغییر در لیست تیم ملی را ندارد، گفت: آقای ناظم الشریعه در انتخاب بهترین‌های لیگ حق‌خوری می‌کند.
رقیب برانکو بهترین مربی هفته لیگ قطر شد
سرمربی تیم فوتبال السد قطر به عنوان بهترین مربی هفته لیگ ستارگان قطر انتخاب شد.
برترین یخچال فریزر های ساید بای ساید ال جی
صنعت لوازم خانگی با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری به شدت تحت تاثیر قرار گرفت. در این میان رقابت سازندگان تاثیر بسزایی در تسریع رشد پیشرفت و تکنولوژی داشت. با عبور از یخچال های معمولی به یخچال فریزرهای فریز بالا و فریز پایین رسیدیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تحلیلگر لبنانی: پاسخ ایران به حمله اهواز قاطع خواهد بود
تحلیلگر سیاسی لبنانی در واکنش به حمله تروریستی اهواز گفت ایران برای احقاق حق خود سکوت نمی‌کند به ویژه که این حق در برابر حمله‌ای امنیتی در خلال یک رژه نظامی باشد که بیانگر قدرتش است.
تنها راه احیای قدرت خرید مردم حذف بازار ثانویه
سرپرست اسبق وزارت اقتصاد تنها راه قدرت خرید از دست رفته مردم را حذف بازار ثانویه ارزیابی کرد و گفت: حالا که نرخ بازار ثانویه هم دستوری است، چرا دولت آن را به جای ۸۰۰۰ تومان همان ۴۲۰۰ تومان اعلام نمی‌کند.
هنوز به رونق این بازارچه هنری امیدوارند
تنها بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان گنبد کابوس با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال افتتاح و بعد از یک سال و حدود چهار ماه همچنان بی‌رونق است اما معاون صنایع دستی استان گلستان می‌گوید تا سه هفته آینده رونق می‌گیرد.
حال و هوای مردم اهواز ساعاتی پس از حادثه
ساعت از ۱۰ صبح گذشته است که مادرم از شهرستان تماس می‌گیرد و می‌پرسد در اهواز چه خبر است؟ می‌گویند تیراندازی شده است! از شب پیش درگیر پسر خردسال و تب‌دارم هستم و اظهار بی‌اطلاعی می‌کنم.
حمله خانوادگی سلطان- عکس
تصاویری دیدنی از حمله سه شیر در تانزانیا به یک بوفالو را مشاهده می کنید.
انتشار تیتراژ سریال جدید «بازی نقاب ها» با صدای سالار عقیلی-صوت
رگ خواب مُد ایرانی در دست سینمای هالیوود!
نیم نگاهی به فیلم جدید بهاره رهنما و نیوشا ضیغمی
منتظر انتشار قطعه‌ «شب شِکن» باشید
چگونه کودکانمان را کتابخوان کنیم؟
بازیگر «گالیور» صدرنشین سینمای جهان شد-تصاویر
تخلف آشکار «هزارپا» و «دم‌سرخ‌ها»! -عکس
اکران پاییزی 5 فیلم جدید-آیا گیشه جان تازه می گیرد؟
بازی متفاوت بازیگر مختارنامه-عکس
ماجرای خانه نشینی خانم بازیگر از زبان خودش