آل سعود در آغوش صهیونیست ها

12:59 ۱۸۵ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 637 0
آل سعود در آغوش صهیونیست ها

بغداد – ایرنا – اعلام ائتلاف دو لیست انتخاباتی سائرون و الفتح که از آن به عنوان ائتلاف محور مقاومت یاد شده است، تعادل سعودی ها را به هم ریخته و آنها را از 'بازگشت عراق به آغوش عربی' سرخورده و ناامید کرده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'جمال الخاشقچی' روزنامه نگار معروف سعودی با حسرت و شگفتی غیر منتظره از ائتلاف سائرون با حمایت مقتدا صدر و الفتح به رهبری هادی العامری در نجف اشرف سائرون و الفتح یاد کرده و نوشته است که 'این ائتلاف سیاسی، برای آنها که تصور می کردند عراق به آغوش عربی بازگشته، باعث سرخوردگی شده است.'
یکی از کاربران که به نظر می رسد عراقی باشد، با اشاره به اوضاع آشفته جهان عرب در پاسخ او در کامنتی نوشته است که 'کدام آغوش عربی!؟'
کاربر دیگری نوشته است 'اگر منظور خاشقچی از آغوش عربی، عربستان سعودی است، بداند که عربستان، خودش در حال حاضر در آغوش آمریکایی ها و صهیونیست ها است و فعلا مشغول دوشیدنش هستند.'
ده ها کامنت انتقادی و اعتراضی به ادعای عربستان به عنوان آغوش اعراب باعث شده است که حتی خاشقچی از ادعای خود بر گردد و در ذیل همین توئیتر خود، خطاب به منتقدان خود نوشته است که 'حق با شماست! کدام آغوش عربی، زیرا دیگر آغوش عربی باقی نمانده است.'
'حنان الفتلاوی' رییس حزب اراده و نماینده سابق پارلمان عراق در واکنش به پریشانی سعودی ها بعد از اعلام ائتلاف سائرون و الفتح نوشته است که 'عجیب است که سعودی ها این طور کنترل خود را از دست داده اند، ما عراقی هستیم و بین خود توافق می کنیم، به شما چه ربطی دارد!؟'
'احمد الذواق' فعال اجتماعی عراقی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است که 'عجیب است که سعودی ها از ائتلاف سائرون و الفتح اینگونه کنترل خود را از دست داده اند، اینها عراقی هستند به شما چه ارتباطی دارد!؟'
از طرفی برخی از سایت های خبری و شخصیت های عراقی امروز در گزارش ها و اظهارنظرهایی گفته اند که ائتلاف سائرون و الفتح، طرح ها و برنامه های آمریکا و عربستان را نسبت به عراق ناکام گذاشت.
'حسن الموسوی' از ائتلاف الوطنیه به رهبری 'ایاد علاوی' در اظهار نظری که در خبرگزاری 'بغداد الیوم' منتشر شده گفته است که ائتلاف سائرون و الفتح باعث مهار طرح آمریکا برای سلطه بر سرنوشت عراق شده است.
به گفته وی، سفیر آمریکا با پروژه اختلاف افکنی بین فهرست های انتخابی بزرگ پیروز انتخابات اخیر، در صدد سلطه بر سرنوشت و تصمیم گیری های عراق بود اما این ائتلاف این طرح آمریکایی را ناکام گذاشت.
شبکه خبری 'الاتجاه' نیز در گزارشی نوشته است که اعلام ائتلاف سائرون و الفتح، گام مثبتی بود که باعث شکست طرح های سفارتخانه های آمریکا و عربستان در بغداد شد.
این گزارش افزوده است که سفارتخانه های امریکا و عربستان در بغداد تمام تلاش خود را کردند تا محور مقاومت را از ائتلاف بزرگ برای تشکیل دولت آینده عراق دور نگه دارند اما اعلام این ائتلاف راهبردی، طرح های آن را با شکست مواجه کرده است.
تازه ترین شگفتی تحولات سریع سیاسی عراق بعد از اعلام ائتلاف سائرون و الفتح، اظهارات 'ضیاء الاسدی' عضو برجسته جریان صدر است که گفته است: 'تلاش می شود تا ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی نیز به ائتلاف مشترک سائرون، الفتح، الحکمه اضافه شود.'
حزب کمونیست از اعضای اصلی ائتلاف سائرون و عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی و عضو مهم ائتلاف الفتح نیز در دو موضع جداگانه امروز پنجشنبه تاکید کرده اند که تایید کننده ائتلاف بین سائرون و الفتح هستند.
این دو جریان سیاسی که برخی رسانه ها در خصوص موافقت آنها با ائتلاف بین سائرون و الفتح، تردیدهایی را مطرح کرده بودند، در دو موضع جداگانه به صراحت اعلام کرده اند که این ائتلاف سیاسی، با نظر و موافقت آنها بوده و از آن حمایت می کنند.
مقتدا صدر حامی سیاسی ائتلاف سائرون و هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح، به عنوان دو پیروز بزرگ انتخابات پارلمانی 22 اردیبهشت ماه گذشته، سه شنبه شب گذشته ائتلاف مشترک خود را برای تشکیل دولت آینده عراق اعلام کردند.
خاورم *353*380*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

یک یهودی - اسرائیلی رئیس جدید اینستاگرام شد
با استعفای مدیر سابق اینستاگرام، یک فردی یهودی اسرائیلی به مدیریت جدید این شبکه اجتماعی منصوب شد.
کاشت درخت از سوی شهرداری در خانه شما
مختاری گفت: ثبت نام برای کاشت درخت در منازل شهروندان در قالب طرح نهضت درختکاری از ۱۰ دی ماه آغاز می‌شود.
افزایش مهاجرت‌ها از سیستان و بلوچستان به یزد
نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به وجود 60 هزار نفر مهاجر در این استان، حل نشدن معضل آب در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان را سبب افزایش مهاجرت به استان یزد و ناامنی در استان‌های مهاجرفرست دانست.
زایمان در ارتفاع ۴۲ هزار پایی در پرواز استانبول
مسافر۲۱ ساله کنگویی به کمک همسرش که پزشک است و همچنین کادر پرواز هواپیما در ارتفاع ۱۳ هزار متری (۴۲ هزار پا) از زمین یک نوزاد پسر به دنیا آورد.
لغزندگی سطح جاده به علت ریختن گازوئیل
در ویدیوی زیر لغزندگی سطح جاده بعلت ریختن گازوئیل و سر خوردن ماشین‌ها هنگام عبور از جاده را می‌بینید.
دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌ها
بانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
مردم فریب ارزانیِ آجیل شب یلدا را نخورند
رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروش اعلام کرد که قیمت متوسط هر کیلوگرم آجیل شب یلدا حدود ۶۰ هزار تومان است و مردم برای تامین این محصول به واحدهای صنفی مجاز دارای پروانه کسب مراجعه کنند و فریب برخی ارزانی‌ها را در این بازار نخورند.
آنچه باید درباره اصلاحیه قانون چک بدانید
رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمان گفت: ماده 6 اصلاح قانون چک از این جهت خوب است که به هرکسی با هر اعتباری اجازه صدور هر مبلغ چک را نمی‌دهد و آن را در محدوده معین قید می‌کند و همه بانک‌ها در همین سامانه متمرکز هستند.
ترامپ: سیاست اوباما درباره کودکان مهاجر بدتر بود
ونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از سیاستهای مهاجرتی خود بخصوص در جنوب این کشور در مرز مشترک به مکزیک به انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا در دوره پیش از خود پرداخت.
هزینه سازی وزیر صمت برای روحانی
علیرضا رحیمی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در واکنش به حواشی برکناری داماد روحانی در توییترش نوشت: وزیر صمت با شتابزدگی در تصمیم و انتصاب، با اطلاع یا بی اطلاع رئیس جمهور، بریا ایشان هزینه سازی کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نهیب وزیر دفاع به آمریکا و غرب
وزیر دفاع خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: امروز شما ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به کشور‌های منطقه می‌فروشید و بعد به ما می‌گویید که چرا موشک دارید؟! همه برای دفاع از خودشان باید تجهیز شوند.
حسینی نه ضمانت می‌گیرد، نه مجوز جدایی!
سیدحسین حسینی بی میل نیست که درنیم فصل به تیم دیگری برود اما باشگاه استقلال این دروازه بان را به هیچ تیمی نمی دهد وحتی به او اعلام کرده به جای این کارها تلاش کند به ترکیب اصلی برگردد.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
خودم دیدم داور به بازیکن گفت برو گمشو!
کاپیتان اسبق استقلال تهران گفت: امیدوارم سوت‌ها مغرضانه نبوده باشد و در ادامه داوران با ادبیات بهتری در زمین حاضر شوند.
دیدار عمر البشیر با اسد در دمشق
تلاش صهیونیست ها برای اخراج خانواده های مبارزان فلسطینی
توافق یمنی ها در استکهلم باید مبنایی برای راه حلی همیشگی باشد
سوریه قواعد درگیری با اسرائیل را تغییر داده است
اسد: تلاش کشورهای دوست برای توقف دخالت دیگران در سوریه مهم است
نتانیاهو: در مرحله عادی سازی روابط با کشورهای عربی قرار داریم
لابی صهیونیسم مصمم به توقف راهپیمایی قدس لندن است
قانون اساسی جدید گرجستان به اجرا گذاشته شد
تاکید قطر بر ضرورت تغییر ساختارها در منطقه خلیج فارس
ائتلاف آمریکایی 17 شهروند سوری را کشت