تقویت رویکرد ضد صهیونیستی در مالزی و اندونزی

12:51 ۱۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 169 0
تقویت رویکرد ضد صهیونیستی در مالزی و اندونزی

کوالالامپور- ایرنا- بررسی ها نشان می دهد که دولت های اندونزی به رهبری جوکو ویدو دو رئیس جمهوری و مالزی با هدایت ماهاتیر محمد رویکردهای ضد صهیونیستی را در سازمان ملل تقویت کرده اند.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این دو کشور جنوب شرق آسیا به ویژه با حمایت از قطعنامه ضد اسرائیلی روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل که به تایید 120 کشور رسید، کشتار و سرکوب صهیونیست ها در چند ماه اخیر در فلسطین اشغالی بویژه نوار غزه را محکوم کردند.
محکوم کردن جنایات صهیونیست ها، لزوم توجه به حفاظت از شهروندان غیر نظامی، لزوم رعایت حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه از سوی همه طرف ها، نکوهش شلیک موشک به مناطق شهری سرزمین‌های اشغالی و درخواست از دبیرکل سازمان ملل برای تعیین سازو کاری برای حفظ شهروندان فلسطینی از نکات مطرح شده در این قطعنامه است.
نظامیان صهیونیستی از ماه مارس (اردیبهشت) تاکنون بیش از 120 نفر از شهروندان غیر نظامی فلسطینی را کشته و حدود 12 هزار نفر را زخمی کرده اند.
پیش از این، کویت قطعنامه ای را به شورای امنیت پیشنهاد داد که نماینده آمریکا آن را وتو کرد و اجازه نداد جنایات صهیونیست ها محکوم شده و کمیته ای برای بررسی جنایات صورت گرفته تشکیل شود.
جاکارتا- کوالالامپور به عنوان دو همسایه در جنوب شرق آسیا که با رژیم صهیونیستی روابط رسمی دیپلماتیک ندارند، همواره یکی از حامیان مردم فلسطین در جنوب شرق آسیا بوده و گروههای مختلف مردمی و نهادهای مدنی آنها نیز تظاهرات متعددی علیه اقدامات سرکوبگرانه صهیونیست ها علیه فلسطینیان در طول سال به ویژه روز جهانی قدس برگزار کردند.
مواضع ضد صهیونیستی اقشار مختلف مردم این دو کشور به ویژه در راهپیمایی های اعتراض آمیز روز جهانی قدس کاملا نمود ویژه ای داشت.
اندونزی امسال به مناسبت روز قدس شاهد برگزاری نشست هم اندیشی انجمن دانشجویان مسلمان اندونزی و سفرای کشورهای اسلامی از جمله ولی الله محمدی نصرابادی سفیر ایران در این کشور با موضوع روز جهانی قدس و استقلال فلسطین بود.
در این نشست 'صدام الجهاد' رییس انجمن دانشجویان مسلمان اندونزی به قرائت بیانیه مطبوعاتی این انجمن پرداخت و اقدامات ظالمانه رژیم صهیونسیتی اسرائیل را جنایت علیه بشریت عنوان کرد.
وی با انتقاد از سکوت قدرت های جهانی و همچنین نهادهای بین المللی در موضوع فلسطین به انتقاد از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل پرداخت و خواهان اصلاح این سازوکار شد.
انجمن دانشجویان مسلمان اندونزی همچنین راهکار دو کشوری که توسط آمریکا برای مسئله فلسطین پیشنهاد شده بود را شکست خورده و نقض شده توسط خود آمریکا دانست و از دولت اندونزی درخواست نمود تا از این راهکار حمایت نکند.
دانشجویان مسلمان اندونزی روز جهانی قدس را نقطه عطف اتحاد مردم جهان علیه ظلم و اشغالگری رژیم دانستند و اتحاد میان ملل دنیا را راهکار قطعی رویارویی با اسرائیل مطرح کردند.
'مجتهد هاشم' موسس گروه مردم نهاد صدای فلسطین در اندونزی نیز دراین مراسم به ایراد نقطه نظرات خود در خصوص موضع اندونزی درقبال فلسطین پرداخت و گفت : در مقایسه با کشورهای عربی (آنان که با اسرائیل رابطه دارند و یا ندارند) اندونزی در دفاع از حقوق ملت فلسطین بسیار پیشرو بوده و سیاست های جاکارتا در مقایسه با آنان بسیار سازنده و تاثیرگذارتر برای ملت فلسطین است.
این نشست به همت انجمن دانشجویان مسلمان اندونزی برگزار شد که قدیمی ترین تشکل دانشجویی با بیش از ٧٠ سال قدمت در اندونزی است.
علاوه براین دهها هزار نفر از مردم اندونزی در شهرهای جاکارتا ، سورابایا ، پالمبانگ ، ماکاسار ، سامارانگ ، بالیک پایان ، مورو ولی و ساماریندا در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده و علیه اقدامات ضد انسانی صهیونیست ها شعار سردادند .
رویکرد ضد صهیونیستی پس از ورود ماهاتیر محمد به عرصه قدرت در مالزی نیز از سوی دولت و مردم و نهادهای حامی فلسطینیان تقویت شده است .
امسال فلسطینی های مقیم مالزی که واقعه تلخ ترور فادی البطش استاد فلسطینی در کوالالامپور را توسط وابستگان رژیم صهیونیستی شاهد بودند، به همراه سایر اقشار مردم مالزی با شرکت گسترده در روز جهانی قدس در مقابل سفارت آمریکا فریادهای اعتراض آمیز مرگ بر اسرائیل را سردادند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات که پرچم های فلسطین را در مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور به اهتراز درآورده بودند از سازمان ملل و کشورهای مختلف جهان اسلام خواستند تا به صورت عملی از مظلومان فلسطینی حمایت کرده و مانع از کشتار آنها توسط صهیونیست ها شوند.
آساق**1599


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

اگر می خواهید گناهان خود و امواتتان بخشیده شود، بخوانید
حدیث امام رضا (علیه السلام) درباره اموات را اینجا بخوانید.
سوره ای که با خواندنش جایگاه شهادت نصیبتان می گردد
حدیثی از امام‌ صادق‌ (علیه السلام) را اینجا بخوانید.
وقتی ˮهدیه تهرانیˮ انقدر تغییر می کند! -عکس
تصویری از "هدیه تهرانی"، سوپراستار محبوب ایرانی را مشاهده می کنید.
استایل جدید ˮسحر قریشیˮ-عکس
تصویری که از حضور "سحر قریشی" در فضای مجازی منتشر شده است را مشاهده می کنید.
عکس دیده نشده خانم بازیگر در کنار دخترش
الهام پاوه نژاد عکس زیر را در اینستاگرامش منتشر کرد.
حمله شدید خانم مجری به مسئولین-عکس
نجمه جودکی با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به داد مردم نجیب خوزستان برسید..
عجیبت ترین بازارچه محلی- عکس
قطار شهری Maeklong در کشور تایلند در روز چند بار از وسط بازار دستفروش های میوه، سبزیجات و مرغ و ماهی عبور می‌کند.
آیا زمین برای زندگی نامساعد می‌شود؟
توسعه فعالیت های انسانی در سطح سیاره زمین کیفیت این سیاره خاکی را کاهش می دهد؛ به طوری که آلودگی، فرسایس خاک و خشکسالی حاصل از فعالیت های انسانی شرایط زمین را برای زندگی نامساعد می کند.
10 محل خارشی که هرگز نباید آن ها را بخارانید
شکی نیست که خارش بدن بسیار آزار دهنده است و مقاومت در برابر خاراندن بدن کار غیر ممکنی به نظر می رسد.
برای داشتن زندگی پایدار عشق اولیه مهم است؟
مهدی زاده با بیان اینکه باید محیط آشنایی پیش از ازدواج معقول و عاری از هیجانات عاشقانه باشد، عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود طرفین 10 تا 15 ساعت طی چند جلسه صحبت‌هایی با محور ویژگی‌های شخصیتی، ارتباطات با اجتماع، مسائل دینی و معنویت،‌ بافت خانواده و سایر مطالب مهم زندگی خانوادگی داشته باشند و پس از آن با استخراج تفاهمات و اختلافات در صورت ادامه علاقه به ازدواج به یک مشاور متعهد و متخصص مراجعه کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقتی ˮهدیه تهرانیˮ انقدر تغییر می کند! -عکس
تصویری از "هدیه تهرانی"، سوپراستار محبوب ایرانی را مشاهده می کنید.
سوریه تصمیم آمریکا در حمایت از کلاه سفیدها را محکوم کرد
دمشق- ایرنا- وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که تصمیم دولت آمریکا در حمایت مالی از کلاه سفیدها، پشتیبانی آشکار از تروریسم است.
حمله تروریست ها به فوعه و کفریا دفع شد
دمشق- ایرنا- گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) بامداد امروز (دوشنبه) برای چندمین بار به شهرهای فوعه و کفریا در استان ادلب در شمال سوریه یورش بردند که حمله آنها دفع شد.
روسیه:تروریستهای جبهه النصره اقدام تحریک آمیز تدارک دیده اند
مسکو- ایرنا - مرکز آشتی طرف های درگیر سوری وابسته به وزارت دفاع روسیه هشدار داد که تروریست های جبهه النصره اقدام تحریک آمیز علیه روسیه و سوریه تدارک دیده اند.
موضع بغداد درباره حمله آمریکا به مقر الحشد بسیار ضعیف است
بغداد - ایرنا - شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق از گروههای اصلی مقاومت اسلامی عراق، موضع رسمی دولت در برابر حمله آمریکا به مقر الحشد الشعبی در مرز سوریه را بسیار ضعیف دانست.
سرمایه گذاری بانک زیرساخت چین از 4 میلیارد دلار فراتر رفت
آغاز رقابت های انتخاباتی در برخی شهرهای پاکستان
ترک بر دیوار قانون انتخابات مجلس در افغانستان
احزاب مذهبی پاکستان خواستار بازسازی قبرستان بقیع شدند
خون روحانی ترور شده در هرات افغانستان وحدت را متجلی کرد
کره شمالی خواهان اجرای دو جانبه توافق سنگاپور شد
هند در کنار برجام می ماند
احتمال خروج شرکت های چینی از پاکستان افزایش یافت
تهدیدهای داعش برای پاکستان
فعالیت ایران در زمینه مدیریت بلایای طبیعی موفق ارزیابی شد