انکار برخی از نمایندگان از امضای طرح سوال از رئیس جمهور- چرا امضای خود را پس گرفتی؟

14:45 ۲۸۵ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 988 0
انکار برخی از نمایندگان از امضای طرح سوال از رئیس جمهور- چرا امضای خود را پس گرفتی؟

برخی از نمایندگان وقتی با این طرح پرسش مواجه شدند که چرا امضای خود را از طرح سوال از رئیس جمهور پس گرفتند، اصل ماجرا را منکر شده اما برخی به صراحت دلیل پس گرفتن امضای خود را توضیح دادند.

افکار نیوز

گروه سیاسی-چندی پیش با پس گرفتن امضای 43 نماینده از 113 نماینده متقاضی طرح سوال از رئیس جمهور، چهارمین طرح هم در مجلس هوا شد.
خبرنگارافکارنیوزبا طرح این سوال « چرا امضای خود را از طرح سوال از رئیس جمهورپس گرفتید؟» به سراغ شش نماینده مجلس رفت.
برخی از نمایندگان اصلا منکر امضای خود در پای این طرح شده اما برخی به صراحت اعلام کردند که چون دولتی ها قول دادند تا مشکلاتحوزه انتخابیه شان را رفع کنند، آنها هم امضای خود را پس گرفتند.
متن زیر نظر شش تماینده در این زمینه است؛1-حشمت اله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب:به دلیل مشکلات زلزلهزدگان کرمانشاه و ضعف مدیریت در آنجا، طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردم. اما مسئولین قول دادند تا مشکلات را رفع کنند. چون قول دادند من هم امضای طرح سوال را پس گرفتم.
2-عبدالله سامری نماینده خرمشهر:من سوالی از رئیس جمهور نداشتم. امضاء هم نکردم تا امضا را پس بگیرم.
به من گفتند که سوال در خصوص مشکلات اقتصادیاست و من امضا کردم اما نگفتند که در خصوص موسسات مالی اعتباری است. من نمی خواستم از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی-اعتباری سوال کنم.
3-سلمان خدادادی نماینده ملکان:هیچ فردی در خصوص پس گرفتن امضای سوال، با من صحبت نکرد و تماسی با من نگرفتند.
من خود به این نتیجه رسیدم که در شرایط فعلی طرح سوال از رئیس جمهور به مصلحت نیست.
وجود چالش در کشور را به نفع نظام نمی دانم. برخی از مخالفین چه در داخل و چه در خارج در حال سوء استفاده از این موضوع بودند.
4-محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس:سوال در خصوص موسسات مالی – اعتباری را سال گذشته امضا کردم و همان موقع امضای خود را پس گرفتم. بعد از آن دیگر طرح سوال را امضا نکردم تا پس بگیرم.
معتقدم در خصوص این موسسات نباید از رئیس جمهور سوال کرد چرا که عده ای برای گرفتن سود بیشتر پولهای خود را در این موسسات گذاشتند. این موضوع محدود به عده ای خاصی از افراد است.
5-عبدالغفور ایرانژاد نماینده چابهار و نیکشهر:به دلیل مشکلات استان طرح سوال را امضا کردم اما با وزیر راه و شهرسازیدر خصوص آزاد راههای استان، با وزیر صنعتدر خصوص تجارتو با وزیر نیرو دربار آب و برقاستان جلساتی داشتیم.
وزرا قول دادند تا کارهایی را انجام بدهند و برنامه ریزیهایی برای رفع مشکلات موجود استان داشته باشند.
استاندار هم قول داده تا برای مشکلات ناشی از خشکسالی، اشتغالو مقابله با بیکاریاقداماتی انجام دهد که به همین دلیل من امضایم را پس گرفتم.
6-همایون هاشمی نماینده میانه:ما در شرایط ویژه قرار داریم که نیاز به همدلی، هماهنگی و همگرایی است.
معنی پس گرفتن امضاها این نیست که ما دیگر انتقادی به دولتو رئیس جمهور نداریم و دیگر هیچ سوال و تذکری نداریم.
اتفاقا تذکر، انتقاد و سوال داریم اما در شرایط فعلی به این نتیجه رسیدیم که سوال از رئیس جمهور به صلاح نیست.
نباید برای دولت دغدغه جدید ایجاد کرد.
ما ظرفیت های قانونی خیلی دیگری هم داریم که می توانیم از آنها استفاده کنیم.
برای اینکه فرصت ایجادکنیم باید فرصت بدهیم.
وقتی دولت مشمول تحریمهای جدی بیگانگان شده باید با کارهای خود برای دولت صبر و آرامش ایجاد کنیم.
در شرایطی که سوال را امضا کردم آشفتگی در صندوقهای موسسات مالی- اعتباری خیلی زیاد بود اما الان بستر رفع مشکلات فراهم شده است.
دولت در حال حل مشکلات است و به همین دلیل امضایم را پس گرفتم.
به گزارش افکار تا کنون نمایندگان پنج سوال از رئیس جمهور مطرح کردند که هنوز روحانی برای پاسخ به نمایندگان در مجلس حاضر نشد.از میان پنج سوال مطرح شده از سوی نمایندگان، تا کنون چهار سوال از رئیس جمهور با پس گرفتن امضاها از سوی نمایندگان منتفی شده است.
هر یک از این سوالات بیش از 100 امضاء داشت، اما با پس گرفتن امضاها و رسیدن تعداد امضاها به زیر 74 تا، سوالات منتفی شده است.
حداقل 74 امضاء، حد نصاب سوال از رئیس جمهور است.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد
تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.
شبی با موزه های قلب پایتخت
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به برگزاری شبی با موزه اشاره و بیان کرد: بازدید از چهار موزه بافت تاریخی پایتخت در روز هفتم فروردین ماه جاری در قالب این برنامه رایگان است.
رودخانه قمرود قم 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد
قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به مطالعاتی که در حوزه داخل قمرود انجام شده، این مسیر حدود 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد که اعتبار قابل توجهی برای اصلاح این نقاط نیاز است.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
تهران- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه خطری سدهای این استان را تهدید نمی کند درباره سد لتیان که ظرفیت آن تکمیل شده است گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.
بارش باران 68 میلیارد تومان خسارت به دالاهو وارد کرد
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار دالاهو گفت: بارش باران در روزهای اخیر 68 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، باغبانی، خطوط آب روستایی، جاده های مواصلاتی، معابر و خیابان های شهرستان دالاهو وارد کرده است.
مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند
قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل شیراز و جان باختن تعدادی از هموطنان، گفت: مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند.
توفان مسیر زاهدان - بم را بست
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.
ایستگاه های مترو تهران دچار آبگرفتگی نشده اند
تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد که هیچکدام از ایستگاههای مترو در پایتخت دچار آبگرفتگی نشده اند.
سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
استقبال از تورهای نوروزی گردشگری تهران 35 درصد افزایش داشت
تهران- ایرنا- رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: استقبال از تورهای گردشگری تهران در پنج روز نخست نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 35 درصد افزایش داشت.
بسیج امکانات سازمان تبلیغات اسلامی برای کمک رسانی به مردم سیل‌زده سراسر کشور
پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به‌دنبال حوادث غیرمترقبه اخیر
پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به دنبال حوادث غیرمترقبه اخیر
امدادرسانی ارتش و سپاه به مردم سیل‌زده آق قلا به روایت تصویر
فرانسه و چین بر حمایت از برجام تاکید کردند
فیلم دیدنی امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده شمال کشور
ظریف: هنوز هم برای توقف کابوس جنگ یمن دیر نشده است
روحانی: خسارات مردم مناطق سیل‌زده جبران خواهد شد- درخواست از ارتش و سپاه برای تخلیه آب شهرها
افزایش تولید، راه دستیابی به پیشرفت است
دستور رئیس قوه قضاییه به مسئولان قضایی استان‌های سیل زده