آب دزدی اسرائیل

22:19 ۱۱ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 169 0
 آب دزدی اسرائیل

آب شیرین تمامی همسایگان اسرائیل از جمله لبنان، سوریه و اردن توسط اسرائیل به سرقت می‌رود. این سرقت در لبنان و سوریه به زور صورت می‌گیرد و در اردن در قالب تحمیل توافقی خفت بار که از ملت اردن مخفی شده، تامین می‌شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار دیگر جلوی دوربین ظاهر شد و با قیافه‌ای حق به جانب با ملت ایرانسخن گفت: این بار با یک پارچ آب و لیوان!این نمایش جدید با ریختن آب در لیوان و نوشیدن آن آغاز شد. روضه جدید آقای نتانیاهو به
خشکسالیو بی آبی در ایران و شایستگی ملت ایرانبرای برخورداری از آب اختصاص داشت و اینکه اسرائیل تا چه اندازه از این سختی و مشکل ایرانی‌ها در رنج است.
بخش دوم این روضه به توفیقات عظیم اسرائیل در تامین آب اختصاص داشت که به واسطه برخورداری از علم و تکنولوژی پیشرفته گوی سبقت را از سایر ملت‌ها ربوده و اسرائیل را به قدرت شماره یک جهاندر بازیافت آب تبدیل کرده است؛ و نهایتا در پایان این نمایش تصمیم سخاوتمندانه اسرائیل به اطلاع ملت ایران رسانده شد که اسرائیل در صدد است تجارب ارزشمند خود در این زمینه را به ملت ایران منتقل نماید.
نتانیاهو هیچگاه در صحنه بین المللی و حتی در کشور‌های غربی به عنوان فردی راستگو مورد پذیرش قرار نگرفته است. این واقعیت حداقل یکبار زمانی که دو رهبر غربی، سارکوزی رئیس جمهور
فرانسهو باراک اوباما رئیس جمهوروقت آمریکا، مشغول گفتگو بودند، به بیرون درز کرد. در این گفتگوی خصوصی که به دلیل باز بودن اتفاقی میکروفون، توسط خبرنگاران حاضر شنیده و ضبط شد، سارکوزی درباره نتانیاهو گفته بود من دیگر تحمل این دروغگو را ندارم.
اما همه آن دروغگویی‌ها دلیل قاطعی برای دروغ خواندن همه سخنان و ادعا‌های نتانیاهو نیست. شاید بهترین راه مراجعه به منابع موثق برای دسترسی به حقیقت مسئله است. چنین مراجعه‌ای نشان می‌دهد اسرائیل در حوزه آب صاحب دو رکورد جهانی است: اولین رکورد توسط آقای نتانیاهو به رخ ایرانی‌ها کشیده شد یعنی مقام اسرائیل در بازیافت آب.
آقای نتانیاهو، اما از دومین رکورد جهانی اسرائیل در زمینه آب سخنی به میان نیاورد: همان منابع موثق میتوانند تایید کنند اسرائیل مقام اول جهان در سرقت آب است. آب شیرین تمامی همسایگان اسرائیل از جمله لبنان،
سوریهو اردن توسط اسرائیل به سرقت می‌رود. این
سرقتدر لبنانو سوریه به زور صورت می‌گیرد و در اردن در قالب تحمیل توافقی خفت بار که از ملت اردن مخفی شده، تامین می‌شود. تنها همسایه‌ای که از این سرقت بی رحمانه جان سالم به در برده مصر است. آن هم به این دلیل که صحرای سوزان سینا که در مجاورت مرز‌های سرزمین اشغالی و
مصراست آبی برای دزدیدن ندارد.
مهمتر از این دزدی‌ها سرقت آب از سرزمین‌های اشغالی جولان و کرانه باختری است. بخش اعظم آب مصرفی اسرائیل (حداقل ۶۰ درصد آن)، که آقای نتانیاهو در این نمایش به آن افتخار می‌کند، از سرقت غیرقانونی آب از این مناطق اشغالی تامین می‌شود که در مغایرت صریح با قوانین بین المللی و قطعنامه‌های
سازمان ملل متحداست. کشور‌های متعددی در جهان، از جمله
هلندو آرژانتین، به دلیل این فعالیت‌های غیرقانونی سازمان آب اسرائیل (Mekorot) را تحریم نموده اند.
در سایه این سرقت شرافتمندانه شهرک نشینان یهودی در استخر‌های پرآب ویلا‌های خود شناور می‌شوند در حالیکه صاحبان واقعی این آب، فلسطینی‌های کرانه باختری، با بی آبی و خشکی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقای نتانیاهو در این نمایش از وضعیت اسفبار و محرومیت میلیون‌ها فلسطینی ساکن کرانه باختری و نوار
غزهاز آب سالم و کافی چیزی نگفت و به دسترسی یهودی‌های اسرائیل به آب فراوانی که از زمین‌های فلسطینی به سرقت می‌رود مباهات کرد.
این سیاست‌های تبعیض آلود موجب شده اسرائیل به عنوان آپارتاید آبی (Water Apartheid) جهان معرفی و شناخته شود.
مباهات نخست وزیر اسرائیل به آب‌های دزدیده شده و همچنین گریهجانسوز آقای نتانیاهو بر بی آبی کشاورزان و خانوار‌های ایرانی در کنار پرونده وی در حوزه ظلم‌های آبی به فلسطینی‌ها و سایر ملت‌های منطقه از صحنه‌های جالب روزگار است.
بالاتر از این‌ها فاجعه آب در نوار غزه است که به دلیل سیاست‌های اسرائیل و محاصره این منطقه، دو میلیون فسطینی ساکن در این منطقه را به سوی نیستی و نابودی می‌برد. براساس بررسی‌های کارشناسان
سازمان مللبیش از نود درصد آب این منطقه آلوده است. به دلیل محاصره اسرائیل این آب آلوده و مسموم تنها منبع آب قابل استفاده برای مردم این منطقه می‌باشد. تداوم مصرف این آب مسموم جمعیت این منطقه را در سال‌های نه چندان دور نابود خواهد کرد.
این واقعیت‌ها و حقایق دیگری در این حوزه (که از حوصله این نوشته کوتاه خارج است) اسرائیل را در صدر لیست غارتگران آب در جهان قرار می‌دهد. رژیم آپارتاید اسرائیل علاوه بر ربودن گوی سبقت از سایرین در زمینه سرقت آب، یک ملت را در محاصره و تحریم بی رحمانه آبی قرار داده است.
در چنین شرایطی پیشنهاد سخاوتمندانه نخست وزیر اسرائیل به ملت ایران برای کمک در زمینه تامین آب و مقابله با خشکسالی بیش از هر چیز یادآور یک ضرب المثل ایرانی است که خوب است در فرهنگ اسرائیلی‌ها هم ثبت شود: صد رحمت به سنگ پای قزوین!دکتر «سید هادی برهانی»: استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو قابل تحقق است
کاشان-ایرنا- وزیر اطلاعات در بازدید از مجتمع هسته ای نطنز گفت: دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو غنی سازی مورد نظر رهبر معظم انقلاب قابل تحقق است.
بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا
ارومیه- ایرنا- سرمربی هندی تیم ملی کبدی بانوان با اشاره به پیش رو بودن بازی های آسیایی 2018، گفت: بانوان کبدی کار ایران به دنبال قهرمانی در جاکارتا هستند.
طرح آمایش اتباع خارجی در استان تهران آغاز شد
تهران ـ ایرنا ـ مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران گفت: اجرای طرح آمایش 13 ویژه اتباع افغانستانی و 12 ویژه اتباع عراقی در 49 دفتر خدماتی استان تهران آغاز شد.
کار سختی برای تکرار قهرمانی بسکتبال آسیا داریم
رشت - ایرنا - سرپرست تیم ملی بسکتال جوانان گفت: کار سختی برای تکرار و دفاع از عنوان قهرمانی خود در آسیا داریم.
کارشناسان اتریشی از زیستگاه های حیات وحش گلستان دیدن کردند
گرگان – ایرنا - معاون و کارشناسان وزارت محیط زیست و توسعه پایدار کشور اتریش در قالب گروه 10 نفره ای به گلستان سفر کرده و از برخی زیستگاه های حیات وحش در نقاط مختلف این استان دیدن کردند.
یک واحد تولیدی در قزوین بازگشایی شد
قزوین-ایرنا- یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین روز دوشنبه با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بازگشایی شد.
گزارش ایرنا از وضعیت بازار تهران
تهران - ایرنا - گروهی که گفته می شود از کسبه و بازاریان تهران هستند، امروز - دوشنبه - مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع کرده و خواستار رفع برخی مشکلات صنفی و اقتصادی خود شدند.
نگاه فدراسیون کوهنوردی به المپیک 2024 پاریس است
زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور گفت: نگاه این فدراسیون به بازی های المپیک 2024پاریس است و برای حضور توانمندتر در این بازی ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
گازگرفتگی در فریمان چهار قربانی گرفت
مشهد - ایرنا - رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن داخل چاه در یکی از روستاهای شهرستان فریمان جان باختند.
همراهان نیرومند ترامپ و آینده مبهم اتحادیه – حسین ضیایی*
کمتر کسی می پنداشت که جذابیت ایدئولوژی راستگرایانه ونژاد پرستانه دونالد ترامپ در امریکا بر پایه ساختن'أمریکای سفید'به این سرعت در درون کشورهای اروپایی همراهان وهواداران جدی و نیرومندی را حتی در درون هیات های حاکمه اتحادیه اروپایی پیدا کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور
خاطره اسدی؛ بازیگر سینما و تلویزیون، که برای تماشای بازی های جام جهانی به روسیه رفته است، تصویر زیر را از سفر خود به این کشور منتشر کرد.
مصرف غیرقانونی جوش شیرین و جوهر قند در برخی نان‌های سنتی
عضو هیئت مدیره سندیکای خمیرمایه ایران گفت: در فرآیند تولید برخی نان های سنتی به صورت غیرقانونی از جوش شیرین و جوهر قند استفاده می شود.
عکس ˮممنوعهˮ بهاره افشاری پخش شد!
بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به ایفای نقش می‌پردازد.
خارج گردی ˮکمند امیرسلیمانیˮ با تیپی خاص-عکس
کمند امیرسلیمانی عکس زیر را در صفحه اش منتشر کرد.
تیپ کابویی بازیگر محبوب ˮپایتختˮ -عکس
مهران احمدی این پست را در اینستاگرامش منتشر کرد.
حمایت سرکرده منافقین از آشوب‌های امروز در بازار تهران
اغتشاشگران اموال مردم را به آتش کشیدند + تصاویر
دوست دارم ایران ببرد،اما نگران نژاد پرستی هستم
در بحرانی‌‌ترین شرایط ارز مورد نیاز را تامین می‌کنیم
کریدور چین – قزاقستان - ایران با حضور جهانگیری افتتاح می‌شود
نظر هاشمی رفسنجانی درخصوص تعدیل نیرو در شهرداری
شمخانی: بحران‌های منطقه با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل می‌گیرد
خط آهن حیفا- خلیج فارس؛ زیربنای استعمار جدید منطقه
برگزاری جلسه هم‌اندیشی دانشجویان دافوس با حضور فرمانده ارتش
طرح ویژه مجلس برای ساماندهی بازار ارز دوباره به جریان افتاد +جزئیات