انقلابی گری متعهد بودن است

18:56 ۱۲۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 1,083 0
انقلابی گری متعهد بودن است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تحقق آرمان های انقلاب گفت: برخی انقلابی مانند را به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که انقلابی گری به معنای متعهد ماندن بر روی آرمانهای انقلاب است.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت الاسلام محمد علی نکونام در گردهمایی فعالان مردمی و نخبگان فرهنگی استان افزود: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب از آسیب های بسیار مهمی است که انقلاب را تهدید می کند و سپردن کارها به نااهلان از آسیب هایی است که انقلاب را تهدید می کند.
امام جمعه شهرکرد افزود: یکی از کارهای ضروری در مسیر حرکت انقلاب اسلامی، شکل گیری جبهه انقلاب است که رهبر انقلاب به وضوح این ضرورت را حس کردند و به موقع جرقه آن را زدند و این جمع را فعال کردند.
نکونام ادامه داد: آسیب هایی است که متوجه انقلاب شد و آن آسیب ها را هیچگاه نباید مورد غفلت قرار داد و یک انقلابی باید مدام و مستمر به آسیب های انقلاب نگاه تحلیل گرانه داشته باشد و آسیب شناسی کند تا بتواند راه را درست ادامه دهد.
امام جمعه شهرکرد افزود: متاسفانه یک سری دنیاگرایی ها دامن انقلاب را گرفت و گرایش های دنیایی و اشرافی گری ها و گرایش های مادی و زرپرستی، همان چیزی که در صدر اسلام هم دامن مسلمان ها را گرفت.
به گفته وی، اختلاف ها و چند قطبی شدن جامعه از آسیب های مهمی بود که اکنون نیز وجود دارد که مدام رهبری نیز به عنوان یکی از محکمات راه امام و به عنوان یکی از محکمات برنامه خودشان توجه می دهند که از دو قطبی شدن جامعه پرهیز جدی شود زیرا در نتیجه دو قطبی شدن ایجاد شکاف و بعد در این شکافی که ایجاد می شود که بقطع دشمن از آن بهره مند می شود.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب نیز از آسیب های بسیار مهم دیگری است که آیا باید به درون و ظرفیت های درونی نگاه کرد و مشکلات را با تکیه و اعتماد به مردم دنبال و حل کرد یا به بیرون؟ متاسفانه نگاه به بیرون داشتن باعث روحیه یاس و ضعف و سستی در درون و ناامیدی بر مردم و جبهه انقلاب حاکم می شود.
نکونام ادامه داد: از جمله آسیب های دیگری که انقلاب را تهدید می کند، سپردن کارها به نااهلان است، نااهلانی که در درون کشور به اشکال مختلف اهلیت مسئولیت پذیری ، نگاه انقلابی و متعهدانه ندارند و نگاه حزبی، جناحی، مقام طلبانه، فرصت طلبانه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: یکی از منظومه های فکری حضرت امام این بود که کار دست اهل باشد، کار دست انسان های صالح باشد.
به گفته وی، یکی از کارهای مهم امام این بود که اسلام را از دست نااهلانی که می رفتند محراب و منبر را بدست بگیرند و آخوندهای درباری درست کنند و جهت دهنده باشند، نجات داد.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد: از اعمال صالحه و مهم امام(ره) این بود که اسلام را از این ورطه نجات داد و به دست اهلان سپرد، شهید رجایی ها ، شهید باهنرها، شهید بهشتی ها و انسان های بزرگ در این عرصه آمدند و میدان دار شدند و این ها در این سال ها به فضل پروردگار در پرتو انقلاب تربیت شدند بنابراین نباید این از دست برود و بگذاریم چنین دستاورد عظیمی که امام راحلمان برای ما به ارغوان آورد به راحتی دست خوش نابودی شود.
امام جمعه شهرکرد افزود: این ها دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز بود و این دغدغه های مهم، جبهه انقلاب فرهنگی را شکل می دهد که این جبهه در دورن نظام فعال بشود و در مجموعه نظام کار جدی بکند؛ یکی از مشخص ترین مسائلی که جزء منظومه فکری رهبر معظم انقلاب هست و ایشان عنایت و توجه هم دارند، انقلابی ماندن است.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: خیلی باید روی این انقلابی ماندن تامل کنیم، خود رهبری هم فرمودند که بعضی ها انقلابی ماندن را بد معنا می کنند و به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که این ها نیست و انقلابی بودن یعنی متعهد و پر دغدغه بودن نسبت به آنچه امام پیش پای ما گذاشت و رهبری آن را دنبال می کند و تکلیفی که همه ما داریم می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی شاخصه اصلی که انقلاب برای آن شکل گرفت است که نگاه توحیدی، ایمانی و اعتقادی بر جامعه حاکم شود و این شاخصه و مساله مهم انقلابی بودن یعنی مراقب بود که این نگاه توحیدی مخدوش نشود و دست خوش بسیاری از مسائل و آسیب ها قرار نگیرد.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: من یک دغدغه هم نسبت به جبهه انقلاب اسلامی دارم؛ ضمن اینکه تحسین می کنیم و شاهد کارهای فراوانشان هم هستیم اما دغدغه دارم که مبادا ما هم گرفتار همین تشکیلات بشویم، ما هم گرفتار و سرگرم همین طیف بندی ها و دسته بندی ها که یک جمعی اینگونه و یک جمعی آنگونه بشویم و از محتوا و انسان متعهد تربیت کردن بمانیم.
2097


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

ماجرای شباهت پژمان بازغی با جانی دپ
سید جواد هاشمی، در سال ۹۰، برای نخستین تجربه کارگردانی خود، فیلم «اختاپوس» (آهوی پیشونی سفید ۱) را جلوی دوربین برد و پس از ۶ سال، سری دوم این فیلم را با هزینه‌ای بالا ساخت که به تازگی به روی پرده رفته و با اقبال نسبتا خوبی هم از سوی مخاطب مواجه شده است.
با PMR عضلات خود را از تنش رها کنید
آرام سازی تدریجی عضلات یا PMR (Progressive Muscle Relaxation) تکنیکی آرام کننده و موثر برای کاهش تنش در سراسر بدن است.
نشانه‌های سرطان کولون؛ از نفخ و یبوست تا کم خونی
سرطان کولون یا سرطان روده بزرگ که بخش انتهایی دستگاه گوارش را دچار مشکل می‌کند یکی از موارد شایع در کشور‌های غربی است که بخش زیادی از آن به نوع تغذیه آن‌ها بر می‌گردد.
ساده‌ترین روش تهیه کیک براونی اینجاست!
با این دستور بدون نقص تنها با ۷ ماده تشکیل دهنده کیک براونی درست کنید و عصرانه‌ای دلچسب در کنار خانواده داشته باشید.
ستاره‌های هالیوودی که رگ و ریشه سرخپوستی دارند
در این شکی نیست که حق سرخپوست‌ها خورده شده است و این امر را می‌توان در هالیوود نیز مشاهده کنید. اثبات این ماجرا را می‌توان به قضیه انصراف از دریافت جایزه اسکار توسط مارلون برانو رجوع داد. این اسطوره سینما برای فیلم پدرخوانده برنده جایزه اسکار شد، اما به دلیل تصویر ناشایستی که هالیوود در سینِما از سرخپوستان به نمایش می‌گذارد از دریافت جایزه اسکار سر باز زد.
با این جملات، اعتماد دیگران را به دست آورید
به دست آوردن اعتماد دیگران برای بیشتر ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که اثرات قابل توجهی در زندگی و روابط اجتماعی ما می‌تواند داشته باشد. بیان برخی جملات به ما کمک خواهد کرد که در روابط روزمره اعتماد همکاران، دوستان و حتی غریبه‌ها را به راحتی به دست آوریم.
عصبانیت دوباره باشگاه بارسلونا از پیکه
جرارد پیکه فصل را خوب شروع نکرده و در چند بازی با اشتباهات خود باعث ناکامی بارسلونا شده است.
خلعتبری: یک روز مانده به جام‌جهانی خط خوردم
محمدرضا خلعتبری با توپ پر برگشته! رد پایش در موفقیت‌های اخیر تیم صدرنشین پدیده مشهد شاهد این ادعاست.
ناظمی: فیفا به حجابم احترام گذاشت
برای اولین‌بار مسابقات فوتسال بین رشته‌های المپیکی قرار گرفت و این رشته ورزشی از المپیک جوانان 2018 آرژانتین در هردو بخش دختران و پسران استارت خورد اما نکته اصلی آن قضاوت گلاره ناظمی، بانوی ایرانی در این رقابت‌ها بود
گرشاسبی و رفقا در مسیر طاهری و رفقا!
با وجود اینکه تیم فوتبال پرسپولیس باید اول آبان‌ماه بازی برگشت خود مقابل السد قطر را برگزار کند تا فینالیست غرب آسیا در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود اما مسئولان این باشگاه از حالا به استقبال فینالیست‌شدن تیم خود رفته‌ و کمیته‌هایی را در همین رابطه راه‌اندازی کرده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استقلال هنوز امیدوار است در آزادی بازی کند
فدراسیون می‌خواهد بازی سایپا – استقلال را در ورزشگاه تختی تهران برگزار کند چرا که سایپا میزبان این بازی است.
سیگار و نوشابه به جای روزنامه!
معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ساماندهی وضعیت دکه‌های مطبوعاتی استان کار ساده‌ای نیست.
دلیل تلاش فردوسی پور برای پخش ۹۰ چه بود؟
یک برنامه ساز تلویزیون با هر سبک و نگرشی طبعا دوست ندارد برنامه اش از ریتم و نظم بیفتد؛ آنچه برای ۹۰ رخ داد نسخه آزمایش نشده ای در طول این سال ها بود.
۴۰ درصد درآمد استقلال از جام جهانی در جیب پروپییچ!
استقلال باید حدود ۴۰ درصد درآمدش از جام جهانی را به پروپییچ بدهد تا پرونده او را در فیفا ببندد.
کی‌روش به وعده‌اش عمل کرد
تیم ملی ایران با ارائه یک بازی تهاجمی موفق شد با نتیجه 2 بر 1 برابر بولیوی به برتری برسد. این همان چیزی بود که کی روش از این بازی انتظار داشت.
دولت هیچ بازار غیر رسمی ارز را به رسمیت نشناسد
شهردار ایوان استعفا داد
88 حزب و تشکل سیاسی در لرستان فعالیت می کنند
بهروز نعمتی به عنوان دبیر کل حزب رفاه ملت ایران انتخاب شد
متحد نبودن مانع نفوذ مسلمانان در نشست های بین المللی است
تروریست ها و به سنگ خوردن تیر تجزیه طلبی در خوزستان
سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار می شود
منصوری:اگر من فرمانده سپاه شدم به‌خاطر محمد منتظری است
هوشیاری در برابر جنگ رسانه ای دشمن الزامی است
دبیرکل حزب اعتمادملی انتخاب شد