انقلابی گری متعهد بودن است

18:56 ۱۳ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 713 0
انقلابی گری متعهد بودن است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تحقق آرمان های انقلاب گفت: برخی انقلابی مانند را به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که انقلابی گری به معنای متعهد ماندن بر روی آرمانهای انقلاب است.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت الاسلام محمد علی نکونام در گردهمایی فعالان مردمی و نخبگان فرهنگی استان افزود: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب از آسیب های بسیار مهمی است که انقلاب را تهدید می کند و سپردن کارها به نااهلان از آسیب هایی است که انقلاب را تهدید می کند.
امام جمعه شهرکرد افزود: یکی از کارهای ضروری در مسیر حرکت انقلاب اسلامی، شکل گیری جبهه انقلاب است که رهبر انقلاب به وضوح این ضرورت را حس کردند و به موقع جرقه آن را زدند و این جمع را فعال کردند.
نکونام ادامه داد: آسیب هایی است که متوجه انقلاب شد و آن آسیب ها را هیچگاه نباید مورد غفلت قرار داد و یک انقلابی باید مدام و مستمر به آسیب های انقلاب نگاه تحلیل گرانه داشته باشد و آسیب شناسی کند تا بتواند راه را درست ادامه دهد.
امام جمعه شهرکرد افزود: متاسفانه یک سری دنیاگرایی ها دامن انقلاب را گرفت و گرایش های دنیایی و اشرافی گری ها و گرایش های مادی و زرپرستی، همان چیزی که در صدر اسلام هم دامن مسلمان ها را گرفت.
به گفته وی، اختلاف ها و چند قطبی شدن جامعه از آسیب های مهمی بود که اکنون نیز وجود دارد که مدام رهبری نیز به عنوان یکی از محکمات راه امام و به عنوان یکی از محکمات برنامه خودشان توجه می دهند که از دو قطبی شدن جامعه پرهیز جدی شود زیرا در نتیجه دو قطبی شدن ایجاد شکاف و بعد در این شکافی که ایجاد می شود که بقطع دشمن از آن بهره مند می شود.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب نیز از آسیب های بسیار مهم دیگری است که آیا باید به درون و ظرفیت های درونی نگاه کرد و مشکلات را با تکیه و اعتماد به مردم دنبال و حل کرد یا به بیرون؟ متاسفانه نگاه به بیرون داشتن باعث روحیه یاس و ضعف و سستی در درون و ناامیدی بر مردم و جبهه انقلاب حاکم می شود.
نکونام ادامه داد: از جمله آسیب های دیگری که انقلاب را تهدید می کند، سپردن کارها به نااهلان است، نااهلانی که در درون کشور به اشکال مختلف اهلیت مسئولیت پذیری ، نگاه انقلابی و متعهدانه ندارند و نگاه حزبی، جناحی، مقام طلبانه، فرصت طلبانه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: یکی از منظومه های فکری حضرت امام این بود که کار دست اهل باشد، کار دست انسان های صالح باشد.
به گفته وی، یکی از کارهای مهم امام این بود که اسلام را از دست نااهلانی که می رفتند محراب و منبر را بدست بگیرند و آخوندهای درباری درست کنند و جهت دهنده باشند، نجات داد.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد: از اعمال صالحه و مهم امام(ره) این بود که اسلام را از این ورطه نجات داد و به دست اهلان سپرد، شهید رجایی ها ، شهید باهنرها، شهید بهشتی ها و انسان های بزرگ در این عرصه آمدند و میدان دار شدند و این ها در این سال ها به فضل پروردگار در پرتو انقلاب تربیت شدند بنابراین نباید این از دست برود و بگذاریم چنین دستاورد عظیمی که امام راحلمان برای ما به ارغوان آورد به راحتی دست خوش نابودی شود.
امام جمعه شهرکرد افزود: این ها دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز بود و این دغدغه های مهم، جبهه انقلاب فرهنگی را شکل می دهد که این جبهه در دورن نظام فعال بشود و در مجموعه نظام کار جدی بکند؛ یکی از مشخص ترین مسائلی که جزء منظومه فکری رهبر معظم انقلاب هست و ایشان عنایت و توجه هم دارند، انقلابی ماندن است.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: خیلی باید روی این انقلابی ماندن تامل کنیم، خود رهبری هم فرمودند که بعضی ها انقلابی ماندن را بد معنا می کنند و به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که این ها نیست و انقلابی بودن یعنی متعهد و پر دغدغه بودن نسبت به آنچه امام پیش پای ما گذاشت و رهبری آن را دنبال می کند و تکلیفی که همه ما داریم می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی شاخصه اصلی که انقلاب برای آن شکل گرفت است که نگاه توحیدی، ایمانی و اعتقادی بر جامعه حاکم شود و این شاخصه و مساله مهم انقلابی بودن یعنی مراقب بود که این نگاه توحیدی مخدوش نشود و دست خوش بسیاری از مسائل و آسیب ها قرار نگیرد.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: من یک دغدغه هم نسبت به جبهه انقلاب اسلامی دارم؛ ضمن اینکه تحسین می کنیم و شاهد کارهای فراوانشان هم هستیم اما دغدغه دارم که مبادا ما هم گرفتار همین تشکیلات بشویم، ما هم گرفتار و سرگرم همین طیف بندی ها و دسته بندی ها که یک جمعی اینگونه و یک جمعی آنگونه بشویم و از محتوا و انسان متعهد تربیت کردن بمانیم.
2097


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شَعربافی خراسان، هنری در آستانه فراموشی
مشهد- ایرنا- شَعربافی یا دست بافی در خطه خراسان، از گذشته های دور به عنوان یکی از مشاغل و هنرهای دستی محسوب می شده که این روزها چرخ این صنعت، کند می چرخد و هنر شَعربافی در آستانه فراموشی قرار گرفته است.
سرای فخریه در تهران پلمب شد
تهران- ایرنا- شهردار منطقه 12 تهران اعلام کرد: سرای فخریه به دلیل نداشتن ایمنی با دستور دادستانی پلمب شد.
باید در برابر بیگانگان صدای واحدی از ایران به گوش برسد
تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مطرح شدن بحث مذاکره مستقیم با آمریکا از سوی برخی چهره های سیاسی گفت: بنابر گفته رئیس دولت اصلاحات باید در برابر بیگانگان صدای واحدی از ایران به گوش برسد.
هوای کرمانشاه ناسالم است
کرمانشاه - ایرنا - کارشناس پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که هوای مرکز استان برای گروه های حساس و در معرض خطر ناسالم است.
قاچاقچیان در بوشهر 650 میلیارد ریال جریمه شدند
بوشهر- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: درسال گذشته قاچاقچیان کالا در این استان به پرداخت 650 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
افزون بر50 درصد جرائم فردی توسط معتادان انجام می شود
زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 50 درصد جرائم فردی در این استان توسط معتادان انجام می شود که لازم است در رابطه با درمان این افراد برنامه ریزی و اقدام های لازم صورت گیرد.
کهگیلویه و بویراحمد در مسیر اصلاح الگوی کشت
گچساران - ایرنا - کشاورزان استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با هدف کاهش مصرف آب و افزایش میزان درآمد در مسیر اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی حرکت می کنند و در این راه به موفقیت هایی دست یافته اند.
نگاه عادلانه نظام اسلامی به آموزش کودکان خارجی
کرج- ایرنا- نگاه بشردوستانه نظام جمهوری اسلامی به ملت های ستمدیده همواره درمسائل مختلفی مانند رعایت حقوق کودکان و دانش آموزان خارجی مقیم ایران تجلی یافته، موضوعی که مصادیق آن در مدارس استان البرز به خوبی آشکار است.
وسوسه آب و همهمه خاک در بیابان
بجنورد- ایرنا- خشکسالی و کاهش بارندگی ها از مناطق بیابانی خراسان شمالی، محیطی خشک و شکننده ساخته است، به طوریکه کاهش بارندگی ها سبب شده تا از گستره 2 میلیون و 800 هزار هکتاری استان، بیش از 183 هزار هکتار آن نام بیابان به خود بگیرد.
تعاونی ها پیش درآمدی بر اشتغال پایدار و رونق اقتصادی
خرم آباد - ایرنا - بنا بر اصول اقتصادی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اقتصاد تعاونی در کنار بخش های خصوصی و دولتی به عنوان یکی از بخش های سه گانه اقتصاد کشور تعریف شده اند که استفاده از این ظرفیت ها با تاکید بر فرهنگ کارعمومی می تواند به نتایج اثربخشی در رونق اقتصادی منتهی شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ایجاد رانت برای عده‌ای خاص- بازار خودرو بر سر مشتریان خراب شد
این روزها پر شده از خبرهای کوتاه هولناکی که مشخص است افراد جیب بزرگ درباره اش تصمیم گرفته‌اند. دولت دوازدهم پس از یک‌سال رودروایسی را کنار گذاشت و رسما واردات خودرو را ممنوع کرد تا صنعت خودروی ایران همان راه 50 سال گذشته را طی کند و کاملا انحصاری شود.
با دفاع و ضد حمله می توان پرتغال را شکست داد
پاشازاده گفت: بعید می‌دانم علیرغم این که ما نیاز به پیروزی داریم کی روش تغییری در سبک بازی تیمش در این بازی بدهد. چرا که با همین شیوه دفاع و ضد حمله می توان پرتغال را شکست داد.
دلار امروز چند؟- نرخ ارز بانکی امروز 3 تیر 97
نرخ انواع ارز در بازار بین بانکی به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام شد.
سوتی وحشتناک در یک برنامه‌ ورزشی-فیلم
مهمان خارجی که در برنامه آیو اسپرت دعوت بود در پاسخ به این سوال که موسیقی ایرانی گوش می‌دهد جواب جالبی داد.
حمایت متفاوت خانم بازیگر از ˮسردار آزمونˮ -عکس
«لیلا بلوکات» ، عکس زیر را در حمایت از سردار آزمون در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.
صف معترضان به احکام قضایی دانشجویان، از استادان تا بسیجیان
160 محکوم امنیتی در کردستان مورد عفو قرار گرفتند
دشمنان قسم خورده نظام قابل اعتماد نیستند
پیشنهاد دهندگان مذاکره با آمریکا نفوذی دشمن هستند
ایستادگی دستگاه قضا در برابر فساد موجب هجمه به آن شده است
حفظ سلامت قوه قضاییه اصلی ترین عامل جلب رضایت مردم است
منافقین 17 هزار ترور و جنایت در دهه شصت مرتکب شدند
کرباسچی: مقابله با هجمه دشمن علیه کشور خیانت نیست
اعضای هیات رئیسه حزب مستقل و اعتدال ایران انتخاب شدند
استاندار فارس: جریان های سیاسی وفاق و همدلی در پیش گیرند