انقلابی گری متعهد بودن است

18:56 ۱۹۱ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 1,135 0
انقلابی گری متعهد بودن است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تحقق آرمان های انقلاب گفت: برخی انقلابی مانند را به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که انقلابی گری به معنای متعهد ماندن بر روی آرمانهای انقلاب است.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت الاسلام محمد علی نکونام در گردهمایی فعالان مردمی و نخبگان فرهنگی استان افزود: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب از آسیب های بسیار مهمی است که انقلاب را تهدید می کند و سپردن کارها به نااهلان از آسیب هایی است که انقلاب را تهدید می کند.
امام جمعه شهرکرد افزود: یکی از کارهای ضروری در مسیر حرکت انقلاب اسلامی، شکل گیری جبهه انقلاب است که رهبر انقلاب به وضوح این ضرورت را حس کردند و به موقع جرقه آن را زدند و این جمع را فعال کردند.
نکونام ادامه داد: آسیب هایی است که متوجه انقلاب شد و آن آسیب ها را هیچگاه نباید مورد غفلت قرار داد و یک انقلابی باید مدام و مستمر به آسیب های انقلاب نگاه تحلیل گرانه داشته باشد و آسیب شناسی کند تا بتواند راه را درست ادامه دهد.
امام جمعه شهرکرد افزود: متاسفانه یک سری دنیاگرایی ها دامن انقلاب را گرفت و گرایش های دنیایی و اشرافی گری ها و گرایش های مادی و زرپرستی، همان چیزی که در صدر اسلام هم دامن مسلمان ها را گرفت.
به گفته وی، اختلاف ها و چند قطبی شدن جامعه از آسیب های مهمی بود که اکنون نیز وجود دارد که مدام رهبری نیز به عنوان یکی از محکمات راه امام و به عنوان یکی از محکمات برنامه خودشان توجه می دهند که از دو قطبی شدن جامعه پرهیز جدی شود زیرا در نتیجه دو قطبی شدن ایجاد شکاف و بعد در این شکافی که ایجاد می شود که بقطع دشمن از آن بهره مند می شود.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب نیز از آسیب های بسیار مهم دیگری است که آیا باید به درون و ظرفیت های درونی نگاه کرد و مشکلات را با تکیه و اعتماد به مردم دنبال و حل کرد یا به بیرون؟ متاسفانه نگاه به بیرون داشتن باعث روحیه یاس و ضعف و سستی در درون و ناامیدی بر مردم و جبهه انقلاب حاکم می شود.
نکونام ادامه داد: از جمله آسیب های دیگری که انقلاب را تهدید می کند، سپردن کارها به نااهلان است، نااهلانی که در درون کشور به اشکال مختلف اهلیت مسئولیت پذیری ، نگاه انقلابی و متعهدانه ندارند و نگاه حزبی، جناحی، مقام طلبانه، فرصت طلبانه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: یکی از منظومه های فکری حضرت امام این بود که کار دست اهل باشد، کار دست انسان های صالح باشد.
به گفته وی، یکی از کارهای مهم امام این بود که اسلام را از دست نااهلانی که می رفتند محراب و منبر را بدست بگیرند و آخوندهای درباری درست کنند و جهت دهنده باشند، نجات داد.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد: از اعمال صالحه و مهم امام(ره) این بود که اسلام را از این ورطه نجات داد و به دست اهلان سپرد، شهید رجایی ها ، شهید باهنرها، شهید بهشتی ها و انسان های بزرگ در این عرصه آمدند و میدان دار شدند و این ها در این سال ها به فضل پروردگار در پرتو انقلاب تربیت شدند بنابراین نباید این از دست برود و بگذاریم چنین دستاورد عظیمی که امام راحلمان برای ما به ارغوان آورد به راحتی دست خوش نابودی شود.
امام جمعه شهرکرد افزود: این ها دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز بود و این دغدغه های مهم، جبهه انقلاب فرهنگی را شکل می دهد که این جبهه در دورن نظام فعال بشود و در مجموعه نظام کار جدی بکند؛ یکی از مشخص ترین مسائلی که جزء منظومه فکری رهبر معظم انقلاب هست و ایشان عنایت و توجه هم دارند، انقلابی ماندن است.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: خیلی باید روی این انقلابی ماندن تامل کنیم، خود رهبری هم فرمودند که بعضی ها انقلابی ماندن را بد معنا می کنند و به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که این ها نیست و انقلابی بودن یعنی متعهد و پر دغدغه بودن نسبت به آنچه امام پیش پای ما گذاشت و رهبری آن را دنبال می کند و تکلیفی که همه ما داریم می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی شاخصه اصلی که انقلاب برای آن شکل گرفت است که نگاه توحیدی، ایمانی و اعتقادی بر جامعه حاکم شود و این شاخصه و مساله مهم انقلابی بودن یعنی مراقب بود که این نگاه توحیدی مخدوش نشود و دست خوش بسیاری از مسائل و آسیب ها قرار نگیرد.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: من یک دغدغه هم نسبت به جبهه انقلاب اسلامی دارم؛ ضمن اینکه تحسین می کنیم و شاهد کارهای فراوانشان هم هستیم اما دغدغه دارم که مبادا ما هم گرفتار همین تشکیلات بشویم، ما هم گرفتار و سرگرم همین طیف بندی ها و دسته بندی ها که یک جمعی اینگونه و یک جمعی آنگونه بشویم و از محتوا و انسان متعهد تربیت کردن بمانیم.
2097


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
احتمال افزایش دستمزد کارگران تا پایان سال
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احتمال ترمیم دستمزد کارگران تا قبل از پایان امسال خبر داد و گفت: منتظر پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری در این باره هستیم.
تیمهای لیگ مردان باید ملزم به تیمداری در بخش بانوان شوند
سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان معتقد است الزام باشگاه‌های معتبر در بخش مردان به فعالیت در حوزه بانوان می‌تواند به پیشرفت والیبال بانوان کمک کند.
پیروزی PSG در لیگ کاپ فرانسه
پاری‌سن ژرمن توانست در لیک گاپ فرانسه با نتیجه دو بر یک اورلئان را شکست دهد.
با خواندن این سوره مال عظیمی به شما می رسد که در تصورتان هم نمی گنجد
هر کس سوره تکاثر را هنگام خوابیدن بخواند، از عذاب قبر حفظ خواهد شد.
خلیفه: خیلی‌ها می‌گفتند تکواندوی ایران دیگر بین قدرت‌ها نیست- باید اقتدار ایران را حفظ کنیم
سرمربی تکواندوکاران ایران در رقابت‌های گرنداسلم ۲۰۱۸ چین، گفت: تکواندوی ایران در گذشته سه هیچ از حریفانش جلو بود و الان باید مهم‌ترین هدف، حفظ اقتدار خانواده بزرگ تکواندوی ایران در جهان باشد.
توصیه حضرت زهرا(س) برای بهشتی شدن
حضرت زهرا(س) فرموده‌اند پدران این امّت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و حضرت علی علیه‌السلام است، ... همراهی با آن دو بهشت را ارزانی امت می‌کند.
صدور حکم برای اولین مشاور امنیت ملی ترامپ عقب افتاد
یک قاضی فدرال صدور حکم مایک فلین، اولین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ را به تعویق انداخته و البته هشدار داده که نمی‌تواند تضمین کند فلین به حبس محکوم نخواهد شد.
رییس‌جمهوری عراق به سوریه می‌رود
یک منبع دیپلماتیک در عراق گفت، رییس‌جمهوری این کشور طی روزهای آتی سفری رسمی به سوریه خواهد داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
احتمال افزایش دستمزد کارگران تا پایان سال
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احتمال ترمیم دستمزد کارگران تا قبل از پایان امسال خبر داد و گفت: منتظر پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری در این باره هستیم.
تیمهای لیگ مردان باید ملزم به تیمداری در بخش بانوان شوند
سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان معتقد است الزام باشگاه‌های معتبر در بخش مردان به فعالیت در حوزه بانوان می‌تواند به پیشرفت والیبال بانوان کمک کند.
پیروزی PSG در لیگ کاپ فرانسه
پاری‌سن ژرمن توانست در لیک گاپ فرانسه با نتیجه دو بر یک اورلئان را شکست دهد.
مخالفان اصلاح طلبان و اصولگرایان، جریان جدید ایجاد کنند
دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت: جمنا اعتقادی به خردجمعی ندارد
تروریسم نه ایدئولوژی می شناسد و نه جغرافیا
شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی انتخاب شد
جبهه پایداری دنبال مطامع سیاسی خود است
نهم دی ماه تجلی وحدت و یکپارچگی ملت ایران است
داستان دو دهه ناسازگاری
تجربه انتخابات 96 به کار کدام جریان سیاسی خواهد آمد؟
انتقاد آرمین به مواضع انتخاباتی حجاریان، عبدی و خاتمی
خط بازی‌ انسان را از مسیر درست منحرف می‌ کند