انقلابی گری متعهد بودن است

18:56 ۲۸۸ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 1,306 0
انقلابی گری متعهد بودن است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تحقق آرمان های انقلاب گفت: برخی انقلابی مانند را به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که انقلابی گری به معنای متعهد ماندن بر روی آرمانهای انقلاب است.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه شهرکرد، حجت الاسلام محمد علی نکونام در گردهمایی فعالان مردمی و نخبگان فرهنگی استان افزود: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب از آسیب های بسیار مهمی است که انقلاب را تهدید می کند و سپردن کارها به نااهلان از آسیب هایی است که انقلاب را تهدید می کند.
امام جمعه شهرکرد افزود: یکی از کارهای ضروری در مسیر حرکت انقلاب اسلامی، شکل گیری جبهه انقلاب است که رهبر انقلاب به وضوح این ضرورت را حس کردند و به موقع جرقه آن را زدند و این جمع را فعال کردند.
نکونام ادامه داد: آسیب هایی است که متوجه انقلاب شد و آن آسیب ها را هیچگاه نباید مورد غفلت قرار داد و یک انقلابی باید مدام و مستمر به آسیب های انقلاب نگاه تحلیل گرانه داشته باشد و آسیب شناسی کند تا بتواند راه را درست ادامه دهد.
امام جمعه شهرکرد افزود: متاسفانه یک سری دنیاگرایی ها دامن انقلاب را گرفت و گرایش های دنیایی و اشرافی گری ها و گرایش های مادی و زرپرستی، همان چیزی که در صدر اسلام هم دامن مسلمان ها را گرفت.
به گفته وی، اختلاف ها و چند قطبی شدن جامعه از آسیب های مهمی بود که اکنون نیز وجود دارد که مدام رهبری نیز به عنوان یکی از محکمات راه امام و به عنوان یکی از محکمات برنامه خودشان توجه می دهند که از دو قطبی شدن جامعه پرهیز جدی شود زیرا در نتیجه دو قطبی شدن ایجاد شکاف و بعد در این شکافی که ایجاد می شود که بقطع دشمن از آن بهره مند می شود.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: نوع نگاه ها به انقلاب و محتوای انقلاب نیز از آسیب های بسیار مهم دیگری است که آیا باید به درون و ظرفیت های درونی نگاه کرد و مشکلات را با تکیه و اعتماد به مردم دنبال و حل کرد یا به بیرون؟ متاسفانه نگاه به بیرون داشتن باعث روحیه یاس و ضعف و سستی در درون و ناامیدی بر مردم و جبهه انقلاب حاکم می شود.
نکونام ادامه داد: از جمله آسیب های دیگری که انقلاب را تهدید می کند، سپردن کارها به نااهلان است، نااهلانی که در درون کشور به اشکال مختلف اهلیت مسئولیت پذیری ، نگاه انقلابی و متعهدانه ندارند و نگاه حزبی، جناحی، مقام طلبانه، فرصت طلبانه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: یکی از منظومه های فکری حضرت امام این بود که کار دست اهل باشد، کار دست انسان های صالح باشد.
به گفته وی، یکی از کارهای مهم امام این بود که اسلام را از دست نااهلانی که می رفتند محراب و منبر را بدست بگیرند و آخوندهای درباری درست کنند و جهت دهنده باشند، نجات داد.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام تاکید کرد: از اعمال صالحه و مهم امام(ره) این بود که اسلام را از این ورطه نجات داد و به دست اهلان سپرد، شهید رجایی ها ، شهید باهنرها، شهید بهشتی ها و انسان های بزرگ در این عرصه آمدند و میدان دار شدند و این ها در این سال ها به فضل پروردگار در پرتو انقلاب تربیت شدند بنابراین نباید این از دست برود و بگذاریم چنین دستاورد عظیمی که امام راحلمان برای ما به ارغوان آورد به راحتی دست خوش نابودی شود.
امام جمعه شهرکرد افزود: این ها دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز بود و این دغدغه های مهم، جبهه انقلاب فرهنگی را شکل می دهد که این جبهه در دورن نظام فعال بشود و در مجموعه نظام کار جدی بکند؛ یکی از مشخص ترین مسائلی که جزء منظومه فکری رهبر معظم انقلاب هست و ایشان عنایت و توجه هم دارند، انقلابی ماندن است.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: خیلی باید روی این انقلابی ماندن تامل کنیم، خود رهبری هم فرمودند که بعضی ها انقلابی ماندن را بد معنا می کنند و به عنوان زدن و شکستن و خراب کردن و پرخاشگری می دانند در حالی که این ها نیست و انقلابی بودن یعنی متعهد و پر دغدغه بودن نسبت به آنچه امام پیش پای ما گذاشت و رهبری آن را دنبال می کند و تکلیفی که همه ما داریم می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی شاخصه اصلی که انقلاب برای آن شکل گرفت است که نگاه توحیدی، ایمانی و اعتقادی بر جامعه حاکم شود و این شاخصه و مساله مهم انقلابی بودن یعنی مراقب بود که این نگاه توحیدی مخدوش نشود و دست خوش بسیاری از مسائل و آسیب ها قرار نگیرد.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: من یک دغدغه هم نسبت به جبهه انقلاب اسلامی دارم؛ ضمن اینکه تحسین می کنیم و شاهد کارهای فراوانشان هم هستیم اما دغدغه دارم که مبادا ما هم گرفتار همین تشکیلات بشویم، ما هم گرفتار و سرگرم همین طیف بندی ها و دسته بندی ها که یک جمعی اینگونه و یک جمعی آنگونه بشویم و از محتوا و انسان متعهد تربیت کردن بمانیم.
2097


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دولت
دولت

آخرین اخبار

طغیان انهار در اروندکنار آبادان موجب آبگرفتگی منازل شد
آبادان - ایرنا - طغیان نهرها در بخش اروندکنار آبادان ناشی از افزایش کم سابقه حجم آب رودخانه اروندرود در روز دوشنبه موجب آبگرفتگی منازل شهری و روستایی در این منطقه شده است.
دستگاه های اجرایی و امدادی قم در آماده باش کامل هستند
قم- ایرنا- استاندار قم با اشاره به بارندگی شدید امروز گفت: تمام دستگاه های امدادی، اجرایی و خدماتی در آماده باش کامل هستند و مرخصی های مدیران اجرایی استان لغو شده است و آماده به کار هستند.
استاندارتهران: سامانه هشدار زودرس درپایتخت راه اندازی می شود
تهران-ایرنا- استاندار تهران از راه اندازی آزمایشی سامانه هشدارهای زودرس به منظور آگاهی رسانی پیش از وقوع بلایای طبیعی در برخی مناطق تهران خبر داد.
سیلاب و رانش زمین 2 جاده در استان مرکزی را مسدود کرد
اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: در پی بارش سنگین باران در شبانه روز اخیر 2 جاده جاسب - دلیجان و آمره - چهرقان در این استان عصر روز دوشنبه مسدود شد.
بانکهای زیرمجموعه وزارت تعاون به سیلزدگان وام کم بهره می دهد
ساری-ایرنا- معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که برای کمک به خانوارهای سیلزده در استان های مازندران و گلستان ، تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک های عامل زیرمجموعه این وزارتخانه پرداخت می شود.
فرماندار: گُمیشان نیازمند بیل، چکمه و کیسه است
گرگان - ایرنا - فرماندار گُمیشان در شمال غربی استان گلستان گفت که با توجه به حرکت آهسته روان آب ها به سمت این شهرستان؛ نیازمند بیل، چکمه و کیسه به تعداد زیاد برای ایجاد سد و ممانعت از ورود روان آب ها به داخل شهر هستیم.
برآوردهای اولیه خسارت سیل در آزادشهر 970 میلیارد ریال است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندارآزادشهر گفت: براساس برآورد های اولیه، خسارت بارش شدید برف و باران در این شهرستان واقع در شرق گلستان، 970 میلیارد ریال است.
هواشناسی: مردم گلستان نگران بارندگی فردا نباشند
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که نگرانی مردم استان از آغاز مجدد بارش ها در این خطه شمالی قابل درک است اما باوجود استمرار فعالیت سامانه جدید که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت، خطر جاری شدن سیل مجدد گلستان را تهدید نمی کند.
تخلیه مردم گمیشان به سمت مناطق امن از سیل شتاب گرفت
گرگان- ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: پس از صدور هشدارهای متعدد مبنی بر احتمال آب گرفتگی گُمیشان، موج تخلیه سکونتگاه های در معرض خطر شهری به دیگر مناطق امن غرب استان گلستان شتاب گرفت.
12 فروند بالگرد به سیل‌زدگان گلستان امدادرسانی می کند
گرگان- ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با اشاره به گستردگی ابعاد مناطق سیل زده و شرایط خاص آن اظهار داشت: 12 فروند بالگرد از دستگاه های مختلف وظیفه امدادرسانی به مناطق فاقد راه های مواصلاتی استان را برعهده دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهردار شیراز کجاست؟!
دادستان عمومی و انقلاب شیراز با حضور در منطقه دروازه قرآن از متولیان توضیح خواست اما شهردار شیراز نیست.
اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
رجایی: مرحوم هاشمی به زهد ظاهری اعتقادی نداشت
800 نفر از پرسنل ارتش در حال امدادرسانی به مردم هستند
تبدیل تهدید به فرصت موجب گشایش درکارها می شود
آیا پارلمان اصلاح طلبان نهادی انتخاباتی خواهد بود
کلید حل مشکلات اقتصادی کشور رونق تولید است
تامین و مصرف آب نیازمند تدبیر است
موانع بیرونی باعث شد عملکرد مجلس دهم مطابق انتظار مردم نباشد
احزاب در ایران شالوده فکری مشخصی ندارند
«نو اصولگرایی» علیه اصولگرایی
توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود