فرماندار: فاضلاب 2 بیمارستان همدان مدیریت نمی شوند

16:01 ۸۹ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 92 0
فرماندار: فاضلاب 2 بیمارستان همدان مدیریت نمی شوند

همدان- ایرنا- فرماندار همدان گفت: فاضلاب 2 بیمارستان آتیه و ارتش رها شده است و هیچگونه مدیریتی بر روی آنها انجام نمی شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا، علی تعالی روز پنجشنبه در نشست اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی بیان کرد: متصل نبودن برخی از مناطق مسکونی واقع در حاشیه شهر به شبکه فاضلاب و رها شدن فاضلاب 2 بیمارستان ارتش و آتیه، مهمترین مشکل آلودگی آب این شهرستان است.
وی اضافه کرد: برای ساماندهی پساب فاضلاب همدان اقدام هایی صورت گرفته است اما نیازمند ورود و تذکر جدی شورای تامین برای سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.
تعالی گفت: پساب بیمارستان ارتش در منطقه پائین دست واقع در روستای مهدی آباد رها می شود و با وجود لوله گذاری برای هدایت آن اما شاهد شکستن این لوله ها بودیم.
فرماندار همدان افزود: کشاورزان ساکن در مسیر روستای مهدی آباد از این پساب برای آبیاری سبزیجات استفاده می کنند.
تعالی اضافه کرد: رها بودن فاضلاب بیمارستان آتیه نیز موجب گلایمندی شهروندان شده است و امید می رود با توجه به وضعیت ویژه فاضلاب بیمارستان ها، نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدامات لازم صورت گیرد.
وی گفت: اقدام های خوبی برای کنترل و جلوگیری از ورود فاضلاب روستای چشین به آب آشامیدنی در حال انجام است.
فرماندار همدان اضافه کرد: مسائل مرتبط با ساماندهی پساب در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان به خوبی پیگیری شده و نتایج مطلوبی به همراه داشته است.
تعالی مثال زد: تلاش نهادهای مسئول نظیر محیط زیست و بهداشت و درمان در جاده گنجنامه موجب کنترل فاضلاب این مسیر شد.
وی یادآوری کرد: پیشتر فاضلاب واحدهای مستقر در مسیر گنجنامه رها شده بود امام آنها مکلف به نصب مخزن شدند و شهرداری نیز اقدام به بارگیری پساب و تخلیه آن در مکان تعیین شده می کند.
فرماندار همدان گفت: با تلاش های صورت گرفته، سال گذشته روند آبیاری مزارع کشت سبزی با فاضلاب بیش از 11 برابر کاهش داشت و از رقم 195 هکتار به 18 هکتار رسید.
تعالی افزود: برای کنترل آبیاری سبزی با آب فاضلاب مجوز ایجاد 2 حلقه چاه صادر و مجوزهای لازم ارایه شد که درصد بالایی از زمین ها از این طریق آبیاری می شوند.

***شهروندان از مصرف قارچ وحشی پرهیز کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این نشست نسبت به مصرف قارچ های وحشی هشدار داد و گفت: تاکنون موردی مبنی بر بستری کردن شهروندی به علت مصرف قارچ سمی در مراکز درمانی این استان گزارش نشده است.
حبیب الله موسوی بهار اظهار داشت: بارش های مناسب فروردین و اردیبهشت امسال موجب فراوانی قارچ در مناطق مختلف همدان شده است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود مقدار قابل توجهی قارچ از مناطق قابل رشد این گیاه پس از هر نوبت بارندگی برداشت و روانه بازار مصرف شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: با توجه به مسمویت منجر به مرگ شماری از شهروندان در استان مجاور، توصیه می شود شهروندان از مصرف قارچ وحشی به طور جدی پرهیز کنند.
موسوی بهار گفت: تشخیص قارچ ها وحشی سمی و غیر سمی بسیار سخت است بنابراین بهترن راه برای جلوگیری از این نوع مسمویت، مصرف نکردن قارچ های وحشی است.

***روزه داران در طول شب مایعات مصرف کنند
وی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان توصیه کرد: روزه داران از زمان افطار تا سحر نسبت به مصرف مایعات اقدام کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: روزه داران همچنین از مصرف خوراکی هایی که مواد قندی بالایی دارند همچون زولبیا و بامیه و انگشت پیچ خودداری کنند.
موسوی بهار گفت: طبق فتوای مراجع تقلید، روزه تر برای افراد بیمار پیش بینی شده است به عنوان مثال فرد دارای سنگ کلیه با نظر مجع تقلید می تواند ضمن گرفتن روزه چند نوبت آب مصرف کند.
به گزارش ایرنا، به دلیل مصرف قارچ سمی در یکماه اخیر تاکنون 449 نفر در پنج استان غربی کرمانشاه، کردستان، لرستان، آذربایجان غربی و زنجان مسموم و راهی بیمارستان شده و هشت تن جان باختند.
7526/2090


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

۱۵ کشوری که ۱۰۰ سال پیش بودند، ولی دیگر وجود ندارند
از وقایعی مانند فروپاشی امپراتور‌های باستانی گرفته تا تغییر نام کشور‌های مختلف، باعث شده اند که نقشه کنونی دنیا با نقشه‌ای که یک قرن پیش از آن در دست بود، تفاوت بسیاری کرده باشد. در لیست ما با ۱۵ کشور یا امپراتوری آشنا خواهید شد که دیگر نام آن‌ها بر نقشه‌های جهانی چاپ نمی‌شود!
ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا بازنگری می شود
انزلی - ایرنا - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از بازنگری در ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا خبر داد.
کشمکش ها باید به همگرایی بیشتر در کشور تبدیل شود
قم- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی روزهای سختی را درکشور پشت سر می گذاریم لذا باید کشمکش ها به همگرایی بیشتر تبدیل شود.
نارنجک صوتی در منطقه آسپیچ سراوان منفجر شد
زاهدان - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یک نارنجک صوتی شامگاه سه شنبه در منطقه آسپیچ سراوان در جنوب شرق این استان منفجر شد.
شهرداری تهران متولی دفن پسماند پزشکی نیست
تهران - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران با بیان این که شهرداری متولی دفن پسماند پزشکی نیست، گفت: در صورت تشخیص بی خطر بودن زباله های پزشکی توسط سازمان حفاظت محیط زیست آن ها دفن می شود.
طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی در خراسان رضوی اجرایی شد
مشهد- ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی، 186 هزار تن از افغان های مقیم خراسان رضوی، از فردا می توانند به کشور خود رفته و مجدد به ایران بازگردند.
الحریری تشکیل دولت لبنان را به قطع روابط با سوریه مشروط کرد
بیروت - ایرنا - «سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان با تاکید بر مخالفت خود با بازگشت روابط کشورش با سوریه تهدید کرد در صورتی که کسانی بر این مساله اصرار کنند، کابینه جدید لبنان تشکیل نخواهد شد.
وضعیت فرودگاه بن گوریون تل آویو به حالت فوق العاده درآمد
تهران - ایرنا - مسئولان فرودگاه بین المللی بن گوریون تل آویو سرزمین های اشغالی شامگاه سه شنبه اعلام کردند به دنبال نقص فنی یک هواپیما که منجر به فرود اضطراری شد، در این فرودگاه آماده باش کامل اعلام شد.
السیسی در دیدار و مذاکره با سران کشورهای عربی به دنبال چیست
الجزیره-ایرنا- «عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر طی هفته اخیر روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته و با چندین مقام عالی رتبه کشورهای منطقه و از جمله شاه عربستان دیدار و گفت و گو کرد اما هنوز جزئیات و محورهای اصلی گفت و گوهای وی با مقام های عربی فاش نشده است.
افزایش مخالفت با طرح معامله قرن، السیسی را به عربستان کشاند
دوحه – ایرنا – همزمان با افزایش مخالفت سران کشورهای عربی با طرح آمریکایی - صهیونیستی ' معامله قرن '، 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر به عربستان رفت و با ملک سلمان پادشاه این کشور دیدار کرد .

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
هجوم ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه
«سودای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها، آرام‌آرام در حال شدت گرفتن است. عبارتی کوتاه یکی - دو روز است که در سایت‌های مختلف معاملات املاک و سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود و مخاطبان را به سرمایه‌گذاری در ترکیه دعوت می‌کند: «سقوط ارزش لیر، فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه».
خشکسالی و خطر کمبود غذا در افغانستان
کمبود بارندگی‌ها در طول زمستان، بخش زیادی از افغانستان را با کمبود شدید آب و از بین رفتن محصولات زمستانی مواجه کرده است.
واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین - کرج، گفت: ۴۵ مسافر در اثر این تصادف دچار حادثه شدند.
120صندوق برای جمع آوری کمک به کودکان سرطانی قزوین وجود دارد
زخم عفونی آسیب های اجتماعی در پایتخت
زخم عفونی آسیب های اجتماعی در پایتخت
نمایشگاه های تخصصی حوزه سلامت و آرایش در اصفهان گشایش یافت
نمایشگاه های تخصصی حوزه سلامت و آرایش در اصفهان گشایش یافت
پنج هزار میلیارد ریال به مددجویان مناطق محروم اختصاص یافت
95 درصد پزشکان استان زنجان پاکدست هستند
اورژانس بیمارستان چالدران هفته دولت افتتاح می شود
تاثیرات مثبت حجامت اثبات شده است
714 تشکل مردمی سرمایه کشور در حوزه سلامت است