آینده روشن ورزش گلستان نیازمند استعدادیابی بیشتر

09:45 ۷ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 450 0
آینده روشن ورزش گلستان نیازمند استعدادیابی بیشتر

گرگان – ایرنا – ورزش استان گلستان در سال ها اخیر شاهد موفقیت و کسب مدال های ارزشمندی بوده که تداوم این پیروزی ها، نیازمند تقویت نسل ورزشکاران همیشه مدعی با اجرای طرح های استعدادیابی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا برگزاری المپیاد ورزش، یکی از راه های شناسایی ورزشکاران مستعد است که مسئولان گلستان در سال های اخیر جدیت در اجرای آن را با هدف تقویت هرچه بیشتر پایه های نسل آینده و موفق رشته های گوناگون در دستور کار قرار داده اند.
سومین دوره المپیاد ورزش گلستان پس از رقابت دوماهه بیش از 4 هزار ورزشکار شرکت کننده رشته‌های والیبال، بسکتبال، دو و میدانی، ژیمناستیک، کشتی آزاد، تکواندو، کاراته، تنیس روی میز، فوتبال (پسران) و فوتسال (دختران) از شهرهای استان چند روز قبل با قهرمانی تیم گرگان پایان یافت.
نگاه متولیان ورزش استان برای برگزاری این رقابت ها، تلاش برای شناسایی استعدادهای کمتر دیده شده و مغفول مانده و آموزش آنها برای حضور مداوم و مستمر در ورزش قهرمانی است.
اگرچه گلستان دارای مدال آوران و قهرمانان متعددی در رشته های گوناگون است، اما براساس برنامه ریزی اداره کل ورزش وجوانان استان، در سال های آینده و با باروری استعدادهای شناسایی شده بر تعداد این افتخارآفرینان افزوده می شود.
رشد محسوس تعداد مدال ها، اعزام ها، میزبانی ها، آمار ورزشکاران سازمان یافته و نفرات ملی پوش درسال گذشته به خوبی و روشنی گویای روند رو به پیشرفت و امیدوار کننده ورزش گلستان است.
در سال 96 ورزشکاران گلستانی 449 مدل رنگارنگ در مسابقات ملی تیمی و انفرادی گرفتند که در مقایسه با سال قبل آن 122 مدال بیشتر بود.
در مدال های فراملی هم تلاش و همت ورزشکاران گلستانی به کسب 33 مدال جهانی، 56 مدال آسیایی و 66 عنوان بین المللی ختم شد که در مقایسه با مدال های کسب شده سال 95 رشد محسوسی داشت.
اعزام به مسابقات قهرمانی کشور و لیگ 569 مورد، اعزام به مسابقات فراملی 115 مورد، حضور 80 تیم مردان و زنان گلستان در لیگ های برتر و دسته های پایین تر کشور در رشته های گوناگون، برگزاری 254 مورد کلاس های آموزشی، دعوت 394 ورزشکار به اردوی تیم های ملی، 155ورزشکار ثابت عضو تیم های ملی رشته های گوناگون و برگزاری یکهزار و 374 مورد مسابقه استانی و لیگ بخشی از تلاش ها، موفقیت ها و نتیجه برنامه ریزی هایی بوده که به افزایش توان ورزش گلستان کمک کرده است.
در این پیوند مدیرکل ورزش و جوانان گلستان با تاکید بر نقش موثر المیپاد ورزشی در رونق ورزش استان ،گفت: شناسایی این استعداد ورزشی و رساندن به سطح قهرمانی، نیازمند تلاشی مستمر و هدفمند است.
بهمن طیبی اظهار کرد: اگر با اجرای المپیاد ورزش بتوانیم در هر سال فقط یک استعداد ویژه با قابلیت مدال آوری در مسابقات معتبر جهانی را به ورزش کشور معرفی کنیم پس از چند سال گلستان به استانی دارای حرف فراوان در کشور تبدیل خواهد شد.
وی بیان کرد: برگزاری المپیاد ورزش گلستان نشان داده که می توان با برنامه ریزی مدون و بلند مدت هر سال چند ورزشکار مستعد را شناسایی و تحویل مربیان کاربلد داد تا آنها را به ستاره های ورزش کشور تبدیل کنند.
به گفته وی؛ نتایج مثبت و امیدبخش این المپیاد موجب شد از هم اکنون برنامه ریزی برای چهارمین دوره این رقابت ها را آغاز کنیم.
طیبی افزود: برای دوره آینده تعداد رشته ها و رده ها سنی این مسابقات را افزایش می دهیم تا ورزشکاران بیشتری بخت آزمودن توانایی ها و قابلیت های فنی خود را داشته باشند.
وی ادامه داد: در ابتدا هدف ورزش گلستان از برگزاری المپیاد توجه بیشتر به رشته های المپیکی مانند دو ومیدانی و ژیمناستیک بود، اما توان بالای ورزشکاران گلستانی منجر به افزایش رشته های این رقابت ها شد.
طیبی ادامه داد: در مدت 3 سال برگزاری این المپیاد، به بخشی از اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کردیم ،اما هنوز تا تبدیل به یک قطب ورزش کشور، راه طولانی در پیش داریم.
استاندار گلستان که سابقه مدیریت در ورزش را هم در کارنامه دارد نیز توجه بیشتر به ورزش استان را خواستار شد و گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام و افزایش فضاهای ورزشی، برگزاری مسابقات ورزشی، میزبانی از تیم های ملی و رقابت های آسیایی و جهانی در کنار کشف استعدادها، ورزش گلستان را در مسیر کسب موفقیت قرار خواهد داد.
سیدمناف هاشمی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی ها امسال بیش از 40 طرح نیمه تمام ورزشی استان به بهره برداری می رسد و از این طریق بخش مهمی از کمبود زیرساخت های ورزشی استان برطرف خواهد شد.
وی بیان کرد: یکی از ظرفیت های ورزش گلستان برخورداری از زیرساخت های مناسب برای پذیرش میزبانی های بزرگ است که امیدواریم با کمک دست اندرکاران ورزش و حمایت فدراسیون ها شاهد برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی آسیایی و جهانی در این استان باشیم.
استاندار گلستان افزود: روسای چند فدراسیون ورزشی وعده داده اند که در صورت فراهم بودن شرایط مناسب، میزبانی مسابقات آسیایی و بزرگ خود را به گلستان واگذار کنند که امیدواریم این میزبانی ها به ارتقای هرچه بیشتر توان ورزشکاران استان منجر شود.
به گزارش ایرنا اما یکی از کمبودهایی که راه رسیدن ورزش گلستان به موفقیت را دشوارکرده، وجود طرح های نیمه تمام ورزشی است.
به گفته مدیرکل ورزش و جوانان؛ در گلستان 110 طرح نیمه تمام ورزشی وجود دارد که تکمیل و بهره برداری از آنها به یکهزار و 180 میلیارد ریال اعتبار نیازمند است.
طیبی گفت: برخی از این طرح ها از نیازهای اصلی استان برای توسعه ورزش قهرمانی و مدال آوری است که تلاش می کنیم با بهره گیری از بودجه های ملی، آنها را با شتاب بیشتری تکمیل و بهره داری کنیم.
وی افزود: اولویت استان در این بخش سرعت بخشیدن به تکمیل طرح هایی با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد است تا امکان بهره برداری از آنها در زمانی اندک فراهم شود.
طیبی ادامه داد: بهره برداری از طرح های بزرگ و محوری مانند هتل المپیک و سالن ورزشی 6 هزارنفری، مسیر تحولات ورزش استان را به سمت توسعه پایدار و حرکت شتابان به سمت رده های بالای جدول استانهای کشور شتاب خواهد داد.
براساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان استان سرانه فضای ورزشی هر گلستانی 0/56 مترمربع است.
افزون بر 54هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی در استان گلستان فعال هستند.
پارسال نوید طاهری راد در هاکی سالنی، سردار آزمون در فوتبال ، فرهاد قائمی در والیبال، پرهام مقصودلو در شطرنج، عادل مجللی در قایقرانی، احمد ایری و زهرا دانای طوس در والیبال نشسته، علیرضا هاشم زاده در کاراته، فاطمه حسام در تکواندو و مریم صامت در پینگ پنگ در مسابقات آسیایی و جهانی برای ورزش گلستان افتخارآفرینی کردند.
3091/1648


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تزریق آمپول روزه را باطل می کند؟ + فتوای مراجع
از سؤالات متداول روزه‌داران ماه مبارک رمضان مسائل مربوط به خوردن و آشامیدن در این ماه است که در ادامه می‌خوانید.
تیم تکواندوی معلولان کشورمان قهرمان آسیا شد
تیم تکواندو معلولان با کسب ۶مدال طلا، یک نقره و ۲برنز قهرمانی آسیا شد.
مهم‌ترین فایده روزه از نگاه رهبر معظم انقلاب
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه توشه‌ انسان برای نشئه‌ بعد از مرگ، تقواست، به مهم‌ترین فایده روزه‌داری اشاره کردند.
برنامه و نتایج لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ + جدول
مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ با حضور شانزده تیم و به مدت پنج هفته‌ از جمعه چهارم خرداد ماه شروع می‌شود و با مشخص شدن تیم قهرمان در هفدهم تیر به پایان می‌رسد.
فریبا: استقلال باید کار السد را در آزادی یکسره کند
پیشکسوت باشگاه استقلال می‌گوید کاش بازی برگشت این تیم برابر السد در ورزشگاه آزادی بود اما حال با این قرعه آبی‌ها باید کار را در همان بازی رفت یکسره کنند.
برگزاری سوگواره «چشمه کوثر» ویژه بانوان
خانه فرهنگ امام علی(ع) همزمان با دهم ماه رمضان، سالروز وفات حضرت خدیجه(س) سوگواره چشمه کوثر را برگزار می کند.
تمرین عصر پنج‌شنبه در ترکیه؛ تیم ملی یک گام دیگر به پیش
با تمرین عصر پنج شنبه تیم ملی فوتبال ایران در راه آماده سازی جام جهانی یک گام دیگر به جلو برداشت.
انتقاد یک بازیگر از انتخاب دبیر جشنواره تئاتر فجر
بازیگر سریال "پس از باران" گفت: متاسفانه به تازگی با خبر شدیم که نادر برهانی مرند به عنوان دبیر این دوره از جشنواره تئاتر فجر انتخاب شده است. این انتخاب به شدت برای من عجیب است که این انتخاب براساس چه ملاک و معیاری صورت گرفته است.
حمله رژیم صهیونیستی به یک فرودگاه نظامی دیگر در سوریه
خبرگزاری رسمی سوریه حمله به پایگاه هوایی "الضبعه" در جنوب استان حمص خبر داده و تاکید کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور مانع از "تحقق کامل اهداف دشمن" شده‌اند.
واکنش احسان علیخانی به ورود بانوان به ورزشگاه‌ها
احسان علی خانی هم روی آنتن تلویزیون به صف حامیان ورود بانوان به ورزشگاه‌ها پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرنوشت سربازان معتاد چه می شود؟
فاطمه عباسی رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: یکی از طرح‌هایی که در قالب رویکرد اجتماع‌ محور از طرف سازمان بهزیستی کشور در سربازخانه‌ها و اماکن نظامی اجرا می‌شود، طرح پیشگیری از اعتیاد و راه‌اندازی کارزار رسانه‌ای در این خصوص است.
آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده-بهره‌برداری از بیمارستان سرپل ذهاب تا سالگرد وقوع زلزله
نماینده وزارت بهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تاکید کرد: اگر روند فعلی نظارت‌های بهداشتی و جمع‌آوری فاضلاب‌ها و آب‌های رها شده در مناطق زلزله‌زده ادامه یابد، نگرانی بابت شیوع بیماری‌های واگیر در این مناطق نخواهیم داشت.
لایحه حمایت از محیط‌بانان بزودی به صحن مجلس می‌رسد
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آخرین وضعیت لایحه‌های حیط‌بانان، پسماند و خاک از تصویب کلیات لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مجلس خبر داد و گفت: این لایحه به زودی به صحن علنی می‌رسد.
11 تروریست در شمال عراق به هلاکت رسیدند
تهران - ایرنا - نیروهای عراقی 11 تروریست انتحاری را در شمال عراق به هلاکت رساندند.
تزریق آمپول روزه را باطل می کند؟ + فتوای مراجع
از سؤالات متداول روزه‌داران ماه مبارک رمضان مسائل مربوط به خوردن و آشامیدن در این ماه است که در ادامه می‌خوانید.
تیم تکواندوی معلولان کشورمان قهرمان آسیا شد
ایران برای چهارمین بار قهرمان پاراتکواندوی آسیا شد
فامنین نیازمند سالن ورزشی استاندارد است
2 ورزشکار نابینای همدانی مسافر رقابت های جهانی گلبال شدند
مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی  فردیس گشایش یافت
هفت طلای کارگران ایران در رقابت‌های جهانی شرکت‌ها در فرانسه
قهرمان ددلیفت جهان به فریدن بازگشت
جشنواره بین المللی بومی محلی ارومیه نیاز به اعتبار دارد
خانه ورزش روستایی زهک افتتاح شد
گردشگری ورزشی در جزیره کیش رونق می گیرد