بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

02:00 ۶۰ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 464 0
بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

احادیث منتخب فضیلت ماه مبارک رمضان را در این خبر بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند. ما نیز در این خبر بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها  را در سایت به اشتراک بگذاریم.
با فرا رسیدن این ایام مبارک و پر فیض الهی بد نیست با احادیث ماه رمضانهم آشنا شوید. با باشگاه خبرنگاران جوان همراه باشید.
احادیث برتر درباره با  فضیلت ماه مبارک رمضان  از دیدگاه معصومینحدیث حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماهماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى   نامید که خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاک مى‌ نماید و آن ماه برکت می باشد.
امام صادق درباره با روزه گرفتن و روزه خواری  فرموده اندهر  شخصی که بتواند سه روز از  آخر ماه شعبان را روزه بگیرد  و بعد ادامه آن را در ماه رمضانروزه  بگیرد، خدا ثواب روزه دو ماه  پشت سر هم را برای وی  به حساب می آورد.  هم چنین اگر فردی بدون هیچ عذر موجهی روزه خواری کند، روح ایمان از او جدا خواهد شد.
حدیث حضرت علی(ع) درباره رمضان ماه خدا رمضان را  ماه خدا و شعبان را ماه  پیامبرخدا و رجب را  ماه من  می نامند.
تشبیه رمضان به ماه رحمت توسط رسول اکرم اسلام ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‌ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
بهترین حدیث پیامبر درباره فضیلت ماه مبارک رمضان  در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر  آن بسته نخواهد گردید.
اهمیت ماه مهمانی خدا در این سخن از پیامبر چنان چه بنده «پروردگار»  اهمیت ماه رمضان را می دانست [که چه برکتى وجود دارد]  آرزو می کرد که تمام سال، ماه مهمانی خدا باشد.
فضیلت خواندن قرآندر ماه مبارک رمضان  از نظر امام هشتم اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآنرا قرائت کرده است.
تقدیر اعمال در شب های قدر رمضان  در حدیث امام صادق(ع) طبق این حدیث برآورد اعمال در شب نوزدهم و تصویب آن در شب بیست ویکم و تنفیذ آن در شب بیست‌ و سوم رمضان انجام می گیرد.
اهمیت و ارزش زکات  فطره در ماه رمضان در سخن امام جعفر صادقکامل کردن یک ماه روزه  داری به پرداخت زکات  فطره است، همان طور که صلوات بر  رسول خدا (صلى الله علیه و آله) کمال نماز  به شمار می‌رود.
ارزش ماه مهمانی خدا از دیدگاه امام محمد باقر (ع)همانا  اسم رمضان ، از اسامی پروردگاراست.
به بند کشیده شدن شیطان در رمضان و اشاره رسول خدا به آن در ماه مبارک رمضان درهای جهنم بسته و درهای بهشت  گشوده  می شوند و شیطان به بند کشیده می شود.
رمضان و  کفاره گناهان  ازدیدگاه پیامبر اسلامماه رمضان تا رمضان دیگر کفاره ی گناهانی به شمار می رود که در بین آن دو انجام می پذیرد و  همچنین  بهشت از این سال  تا سال  بعدی برای روزه داران  عزیز ماه رمضان مزین می شود.
حدیثی درباره با 2 برابر شدن ثواب در رمضان از پیامبر گرامی در ماه مبارک  رمضان  حسنات  دوبرابر می  شود و (و ثواب آن دو برابر ) حساب می گردد.
احادیث منتخب درباره ماه مبارک رمضان رمضان از نظر حضرت محمد(ص) بهترین ماه ماه رمضان دارای برکت، رحمت و آمرزش برای بندگان مومن خدا است. این ماه در نزد پروردگار عالم برترین ماه ، روز و شب هایش بالاترین و ساعت هایش برترین ساعت به حساب می آید. فضیلت ماه مبارک رمضان به قدری بالا و زیاد است که نفس های مومنان حکم ثواب تسبیح را دارد. هم چنین
خوابمومن عبادت و کار نیکش مورد قبول و دعایش مستجاب می شود.
اهمیت روزه داری در میان اعمال مومنان در حدیث رسول اسلام یک مومن حقیقی را می توان از  سه نشانه  ادای نماز، پرداخت زکات و انجام روزه شناخت.
روزه گرفتن کودکاندر احادیث ماه مبارک رمضان  از امام صادق(ع)از فرزندان 9 ساله خود اگر توان روزه داری  دارند، بخواهید روزه بگیرند و تا هر زمانی که تحمل داشت  آن را نگه دارد و هرزمان خواست افطار کند.
حدیث فضیلت ماه رمضان و سپر بودن آن در برابر آتش جهنم از پیامبر خداروزه  همانند  سپری در برابر آتش جهنم است.
دوری از دوزخ با روزه داری در رمضان از دیدگاه رسول خداهر  فردی که در راه خدا حتی یک روز  را به روزه داری بگذراند، خداوند به مدت هفتاد پاییز صورت او را از آتش جهنم دور  نگه خواهد ساخت.
پاداش و ارزش روزه گرفتن در گرما از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر فردی یک روز گرم روزه بگیرد و تشنه بماند،  پروردگار عالم هزار فرشته بر او می گمارد که صورتش را مسح  بکشند و به او مژده  بدهند ، زمان افطار خدا او را می آمرزد.
فواید روزه داری و تندرستی بدن در حدیثی از پیامبر با روزه  گرفتن سلامتخودتان را تضمین کنید.
مفهوم و معنای روزه از نظر امام علی(ع) معنای روزه دوری و بر حذر ماندن  از گناهان است.
فلسفه روزه در سخنی از حضرت فاطمه زهرا(س) هدف از واجب ساختن روزه توسط خدا  به خاطر  تثبیت اخلاص مردم است.
بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضانحدیث رسول اکرم (ص) درباره روزه تمامی چیزها دروازه ای دارند و دروازه ی عبادت روزه  خواهد بود.
سخنی از امام صادق علیه السلام درباره با روزه داری در روز گرمبهترین جهادها  روزه  گرفتن در  گرما است.
بهترین روزه ها از نظر امام علیعلیه السلامروزه  قلببهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه ی شکم  هست.
اشاره به در مخصوص روزه داران در بهشت در حدیث پیامبردر بهشت دری مخصوص به اسم ریان برای روزه داران وجود دارد.
مستجاب شدن دعای روزه داران در ماه مبارک رمضان در سخنی از امام جعفر صادق(ع)خواب روزه دار عبادت ، خاموشی او تسبیح، عمل وی مقبول حق  و دعای او مستجاب می  گردد.
[بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان]اشاره به تغذیهالهی در خواب  در حدیث امام موسی کاظم (ع) به هنگام ظهر بخوابید ، چون   الله  در خواببه روزه داران آب و غذا می دهد.
روزه دار بی اجر کیست؟ حدیثی از حضرت فاطمه(س) اگر فردی  زبان و گوش و چشم و اعضایش را از (گناه) نگه ندارد، روزه اش فایده ای ندارد.
برترین عبادت ها در رمضان از نظر حضرت محمد(ص) ای علی (ع) ! برترین اعمال در رمضان  دوری و پرهیز  نمودن از حرام های الهی است.
تاثیر غیبت بر روزه و نماز مومن در حدیثی از رسول خدا اگر فردی غیبت مرد یا زن مسلمانی را کند ، خدا  تا 40 شبانه روز نماز و روزه هایش را  نمی پذیرد ، مگر آن که غیبت شده او را مورد مغفرت و بخشش خود قرار دهد.
بدبخت حقیقی در ماه مبارک رمضان کیست؟رسول خدا می فرمایند: بد بخت به شخصی گفته می شود که در ماه مهمانی خدا  از مغفرت  او محروم بماند.
حدیثی از امام محمد باقر(ع) و تشبیه ماه رمضان به بهار قرآنهر چیزی دارای  بهار و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث پیامبر درباره با سحری روزه داراندرود خداوند بر افراد سحر خیز و آنانی که برای روزه گرفتن سحری میل می کنند.
شوینده گناهان در ماه مبارک رمضان در حدیث امام جعفر صادق (ع) با آب افطار کنید تا گناهانتان از دل شسته شود.   
  سخن پیامبر درباره با اشتیاق بهشت به چهار نفر بهشت ، مشتاق چهار شخص است: خوراک دهنده به گرسنهنگه دارنده ی زبانتلاوت کننده قرآنروزه داران ماه رمضان رمضان و افزایش نیکی در این ماه از دیدگاه رسول خداماه مبارک  رمضان ماه خدا بوده  و ماهى  به شمار می آید  که خدا  در آن  خوبی ها را مى‌ افزاید و گناهان را پاک  می کند و  ماه برکت نامیده می شود.
امیدواریم در این ماه عزیز بهترین ها نصیب دل های پاکتان شود و با خواندن بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان ارزش این ایام را بیش از پیش درک و تجربه کنید/ التماس دعا  منابع: بحارالأنوار/ وسائل الشیعه 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

میراث و گردشگری
میراث و گردشگری

آخرین اخبار

موافقت ایجاد 10 اقامتگاه بوم گردی در خمین کسب شد
خمین - ایرنا - مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خمین گفت: موافقت ایجاد 10 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای آشناخور، اسدآباد، فرج آباد، شهابیه، سرکوبه، خان آباد و رضا آباد این شهرستان کسب شد.
195 مرکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی اصفهان فعالیت می کند
اصفهان،ایرنا-معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان گفت: 195 مرکز مشاوره در قالب مراکز مشاوره عمومی و تخصصی در سطح استان فعالیت می کنند.
پرداخت مستمری تامین اجتماعی در ابرکوه 127درصد رشد یافت
یزد - ایرنا- رئیس تامین اجتماعی ابرکوه با بیان اینکه 32 هزار نفر زیر پوشش این اداره هستند گفت: پرداخت مستمری در دولت فعلی در این شهرستان 127درصد رشد داشته است.
روزانه 3 تا 5 کودک تحویل شیرخوارگاه های تهران می شود
تهران- ایرنا- معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: به طور میانگین روزانه سه تا پنج کودک تحویل شیرخوارگاه های استان تهران می شود و از ابتدای امسال تاکنون 216 کودک در شیرخوارگاه های بهزیستی استان تهران پذیرش کرده ایم و این مراکز کودکان را تا 6 سالگی نگهداری می کنند.
سرورهای تلگرام پیدا نشدند!
مدیرکل کنترل و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت، تجهیزات موجود در طبقه نهم ساختمان زیرساخت را به سوئیچ مکالمات بین شهری و خارج از کشور مربوط دانست و تاکید کرد که در ساختمان امام خمینی از نظر فنی نمی‌توان سروری نگه‌داری کرد.
بهزیستی آران و بیدگل 11 میلیارد ریال کمک مردمی جذب کرد
کاشان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی آران و بیدگل گفت: مردم این شهرستان 11 میلیارد و 290 میلیون ریال در یک سال گذشته در بخش دولتی و غیردولتی به مدد جویان زیر پوشش کمک کردند.
عقب‌ماندگی تاریخی قدرت خرید مردم را کاهش داد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی 65 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال سال جاری خبر داد و گفت: 6000 میلیارد تومان باقیمانده از اشتغال روستایی در سال گذشته به سال 97 انتقال می‌یابد.
خدمات تامین اجتماعی گرایش به شغل های تولیدی را افزایش می دهد
ایلام - ایرنا - معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: خدمات تامین اجتماعی گرایش به شغل های تولیدی را افزایش می دهد موجب دلگرمی نیروی کار به عنوان سرمایه انسانی و اصلی تولید و صنعت می شود.
پالایشگاه چینی نفت آمریکا را به نفع ایران کنار گذاشت
پالایشگاه چینی مستقل "دانگ مینگ پتروکمیکال" در بحبوحه تشدید تنش‌های تجاری میان پکن و واشنگتن، خرید نفت از آمریکا را متوقف کرد و به واردات نفت از ایران روی آورد.
زوج ها دنبال دختر زیر 2 سال زیبا برای فرزندخواندگی هستند
تهران- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: زوج ها خواست های پیچیده ای برای فرزندخواندگی دارند و می خواهند فرزندخوانده آنان دختر، زیر دو سال، زیبا یا سید باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیمارستان درحال ساخت«تازه آباد»آسیب دید
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی اعلام کرد: بیمارستان در حال ساخت شهر تازه آباد در زلزله امروز ( دوشنبه 25 تیر) آسیب جدی دیده است.
زمانی: پول بیت‌المال را الکی خرج نمی‌کنیم
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: باشگاه با بازیکن مصدوم قرارداد نمی‌بندد و پول بیت‌المال را الکی خرج نمی‌کند.
چه کار کنیم تا ام اس (MS) نگیریم؟
بیماری مالتیپل اسکلروزیس که به اختصار به آن ام اس (MS) گفته می‌شودیک بیماری دستگاه عصبی مرکزی است. در این بیماری پوشش محافظ اعصابی که در داخل، اطراف مغز ویانخاع قرار دارند تخریب می‌شوند.
واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به ادعای اسرائیل درباره جزییات عملیات دزدی اسناد هسته‌ای
سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به ادعای برخی مقامات رژیم صهیونیستی درباره انجام عملیاتی مخفیانه در تهران که منجر به کشف اسنادی درباره برنامه طراحی کلاهک هسته‌ای شده است، گفت: این ادعا که ایران هر اطلاعات حساسی را در انبارها و بایگانی‌های رندوم در تهران نگه‌داری کند بسیار خنده‌دار است.
درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!
تلویزیون برای اولین بار در آغوش کشیده شدن زن و مرد را پخش کرد؛ آن هم یک زن و چندین مرد! حالا اگر عذرخواهی کند بابت این همه سال سانسور بی جهت دست دادن مردان و زنان در فیلم‌ها و مراسم‌ها شاید مردم رسانه ملی را ببخشند.
قدیمی‌ترین عکس موجود از حرمِ یار
گناهی که مرگ را شتاب می ‌بخشد
پیاده‌روی اربعین، نمایش بزرگ اقتدار شیعیان
دیدار رییس و جمعی از مسئولان هلال احمر کشور  با آیت‌الله مکارم شیرازی
به شهادت اشک چشم پیرمادران خوزستان
حساسیت ویژه دستگاه قضا نسبت به رعایت حقوق موقوفات - تسریع در روند رسیدگی پرونده‌های وقفی
تفاوتی بین چاه عریضه جمکران و دیگر آب‌های روان نیست
قرائت کننده این سوره در روز قیامت،ایمن خواهد بود
نظر نقویان درباره دخترانی که کشف حجاب کردند
به فرموده امام صادق(ع)، آتش بر بدن این افراد حرام است