بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

02:00 ۵ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 184 0
بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

احادیث منتخب فضیلت ماه مبارک رمضان را در این خبر بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند. ما نیز در این خبر بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها  را در سایت به اشتراک بگذاریم.
با فرا رسیدن این ایام مبارک و پر فیض الهی بد نیست با احادیث ماه رمضانهم آشنا شوید. با باشگاه خبرنگاران جوان همراه باشید.
احادیث برتر درباره با  فضیلت ماه مبارک رمضان  از دیدگاه معصومینحدیث حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماهماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى   نامید که خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاک مى‌ نماید و آن ماه برکت می باشد.
امام صادق درباره با روزه گرفتن و روزه خواری  فرموده اندهر  شخصی که بتواند سه روز از  آخر ماه شعبان را روزه بگیرد  و بعد ادامه آن را در ماه رمضانروزه  بگیرد، خدا ثواب روزه دو ماه  پشت سر هم را برای وی  به حساب می آورد.  هم چنین اگر فردی بدون هیچ عذر موجهی روزه خواری کند، روح ایمان از او جدا خواهد شد.
حدیث حضرت علی(ع) درباره رمضان ماه خدا رمضان را  ماه خدا و شعبان را ماه  پیامبرخدا و رجب را  ماه من  می نامند.
تشبیه رمضان به ماه رحمت توسط رسول اکرم اسلام ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‌ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
بهترین حدیث پیامبر درباره فضیلت ماه مبارک رمضان  در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر  آن بسته نخواهد گردید.
اهمیت ماه مهمانی خدا در این سخن از پیامبر چنان چه بنده «پروردگار»  اهمیت ماه رمضان را می دانست [که چه برکتى وجود دارد]  آرزو می کرد که تمام سال، ماه مهمانی خدا باشد.
فضیلت خواندن قرآندر ماه مبارک رمضان  از نظر امام هشتم اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآنرا قرائت کرده است.
تقدیر اعمال در شب های قدر رمضان  در حدیث امام صادق(ع) طبق این حدیث برآورد اعمال در شب نوزدهم و تصویب آن در شب بیست ویکم و تنفیذ آن در شب بیست‌ و سوم رمضان انجام می گیرد.
اهمیت و ارزش زکات  فطره در ماه رمضان در سخن امام جعفر صادقکامل کردن یک ماه روزه  داری به پرداخت زکات  فطره است، همان طور که صلوات بر  رسول خدا (صلى الله علیه و آله) کمال نماز  به شمار می‌رود.
ارزش ماه مهمانی خدا از دیدگاه امام محمد باقر (ع)همانا  اسم رمضان ، از اسامی پروردگاراست.
به بند کشیده شدن شیطان در رمضان و اشاره رسول خدا به آن در ماه مبارک رمضان درهای جهنم بسته و درهای بهشت  گشوده  می شوند و شیطان به بند کشیده می شود.
رمضان و  کفاره گناهان  ازدیدگاه پیامبر اسلامماه رمضان تا رمضان دیگر کفاره ی گناهانی به شمار می رود که در بین آن دو انجام می پذیرد و  همچنین  بهشت از این سال  تا سال  بعدی برای روزه داران  عزیز ماه رمضان مزین می شود.
حدیثی درباره با 2 برابر شدن ثواب در رمضان از پیامبر گرامی در ماه مبارک  رمضان  حسنات  دوبرابر می  شود و (و ثواب آن دو برابر ) حساب می گردد.
احادیث منتخب درباره ماه مبارک رمضان رمضان از نظر حضرت محمد(ص) بهترین ماه ماه رمضان دارای برکت، رحمت و آمرزش برای بندگان مومن خدا است. این ماه در نزد پروردگار عالم برترین ماه ، روز و شب هایش بالاترین و ساعت هایش برترین ساعت به حساب می آید. فضیلت ماه مبارک رمضان به قدری بالا و زیاد است که نفس های مومنان حکم ثواب تسبیح را دارد. هم چنین
خوابمومن عبادت و کار نیکش مورد قبول و دعایش مستجاب می شود.
اهمیت روزه داری در میان اعمال مومنان در حدیث رسول اسلام یک مومن حقیقی را می توان از  سه نشانه  ادای نماز، پرداخت زکات و انجام روزه شناخت.
روزه گرفتن کودکاندر احادیث ماه مبارک رمضان  از امام صادق(ع)از فرزندان 9 ساله خود اگر توان روزه داری  دارند، بخواهید روزه بگیرند و تا هر زمانی که تحمل داشت  آن را نگه دارد و هرزمان خواست افطار کند.
حدیث فضیلت ماه رمضان و سپر بودن آن در برابر آتش جهنم از پیامبر خداروزه  همانند  سپری در برابر آتش جهنم است.
دوری از دوزخ با روزه داری در رمضان از دیدگاه رسول خداهر  فردی که در راه خدا حتی یک روز  را به روزه داری بگذراند، خداوند به مدت هفتاد پاییز صورت او را از آتش جهنم دور  نگه خواهد ساخت.
پاداش و ارزش روزه گرفتن در گرما از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر فردی یک روز گرم روزه بگیرد و تشنه بماند،  پروردگار عالم هزار فرشته بر او می گمارد که صورتش را مسح  بکشند و به او مژده  بدهند ، زمان افطار خدا او را می آمرزد.
فواید روزه داری و تندرستی بدن در حدیثی از پیامبر با روزه  گرفتن سلامتخودتان را تضمین کنید.
مفهوم و معنای روزه از نظر امام علی(ع) معنای روزه دوری و بر حذر ماندن  از گناهان است.
فلسفه روزه در سخنی از حضرت فاطمه زهرا(س) هدف از واجب ساختن روزه توسط خدا  به خاطر  تثبیت اخلاص مردم است.
بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضانحدیث رسول اکرم (ص) درباره روزه تمامی چیزها دروازه ای دارند و دروازه ی عبادت روزه  خواهد بود.
سخنی از امام صادق علیه السلام درباره با روزه داری در روز گرمبهترین جهادها  روزه  گرفتن در  گرما است.
بهترین روزه ها از نظر امام علیعلیه السلامروزه  قلببهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه ی شکم  هست.
اشاره به در مخصوص روزه داران در بهشت در حدیث پیامبردر بهشت دری مخصوص به اسم ریان برای روزه داران وجود دارد.
مستجاب شدن دعای روزه داران در ماه مبارک رمضان در سخنی از امام جعفر صادق(ع)خواب روزه دار عبادت ، خاموشی او تسبیح، عمل وی مقبول حق  و دعای او مستجاب می  گردد.
[بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان]اشاره به تغذیهالهی در خواب  در حدیث امام موسی کاظم (ع) به هنگام ظهر بخوابید ، چون   الله  در خواببه روزه داران آب و غذا می دهد.
روزه دار بی اجر کیست؟ حدیثی از حضرت فاطمه(س) اگر فردی  زبان و گوش و چشم و اعضایش را از (گناه) نگه ندارد، روزه اش فایده ای ندارد.
برترین عبادت ها در رمضان از نظر حضرت محمد(ص) ای علی (ع) ! برترین اعمال در رمضان  دوری و پرهیز  نمودن از حرام های الهی است.
تاثیر غیبت بر روزه و نماز مومن در حدیثی از رسول خدا اگر فردی غیبت مرد یا زن مسلمانی را کند ، خدا  تا 40 شبانه روز نماز و روزه هایش را  نمی پذیرد ، مگر آن که غیبت شده او را مورد مغفرت و بخشش خود قرار دهد.
بدبخت حقیقی در ماه مبارک رمضان کیست؟رسول خدا می فرمایند: بد بخت به شخصی گفته می شود که در ماه مهمانی خدا  از مغفرت  او محروم بماند.
حدیثی از امام محمد باقر(ع) و تشبیه ماه رمضان به بهار قرآنهر چیزی دارای  بهار و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث پیامبر درباره با سحری روزه داراندرود خداوند بر افراد سحر خیز و آنانی که برای روزه گرفتن سحری میل می کنند.
شوینده گناهان در ماه مبارک رمضان در حدیث امام جعفر صادق (ع) با آب افطار کنید تا گناهانتان از دل شسته شود.   
  سخن پیامبر درباره با اشتیاق بهشت به چهار نفر بهشت ، مشتاق چهار شخص است: خوراک دهنده به گرسنهنگه دارنده ی زبانتلاوت کننده قرآنروزه داران ماه رمضان رمضان و افزایش نیکی در این ماه از دیدگاه رسول خداماه مبارک  رمضان ماه خدا بوده  و ماهى  به شمار می آید  که خدا  در آن  خوبی ها را مى‌ افزاید و گناهان را پاک  می کند و  ماه برکت نامیده می شود.
امیدواریم در این ماه عزیز بهترین ها نصیب دل های پاکتان شود و با خواندن بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان ارزش این ایام را بیش از پیش درک و تجربه کنید/ التماس دعا  منابع: بحارالأنوار/ وسائل الشیعه 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

آغاز عرضه گوشی Huawei Y۷ Prime ۲۰۱۸ به بازار کشور
تاکنون در بازار گوشی‌های هوشمند رسم بر این بوده که گوشی‌های اقتصادی از توانمندی‌های فنی ویژه بی‌بهره بوده‌اند و نسبت به میان‌رده‌ها و پرچم‌داران بازار قابلیت‌‍‌های بسیار کمتری داشته‌اند ولی گوشی Huawei Y۷ Prime ۲۰۱۸  که در رده گوشی‌های Entry-Level اقتصادی با قیمت مناسب جای می‌گیرد، برای اولین بار قابلیت‌های فنی با ظاهری زیبا که  در گوشی‌های مطرح بازار دیده می‌شود را در یک گوشی ارزان‌قیمت در این رده در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
برای آمادگی کنکور ارشد و دکتری ۹۸ چه باید کرد؟
با توجه به تغییراتی که هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود، به نظر می‌رسد که شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دکترا ۹۸ نیاز به آمادگی کافی دارد.
مشارکت ماندگار بانک صادرات ایران در پروژه‌های بهداشتی و درمانی
مشارکت سازنده ٥٤٤ میلیارد ریالی بانک صادرات ایران در بخش‌های بزرگ بهداشتی، درمانی و منابع آب استان سیستان و بلوچستان ثمرات بزرگی برای مردم این استان طی سال ٩٦ در پی داشت.
شاتل موبایل بسته ترکیبی دو ماهه عرضه کرد
شاتل موبایل از ارائه بسته‌های ترکیبی دوماهه خود برای مشترکان عادی و مشترکان خدمات اینترنت ADSL شاتل شامل سیم‌کارت، دقایق مکالمه و پیامک، ترافیک اینترنت همراه و ترافیک و اشتراک نماوا برای تماشای فیلم و سریال به مشترکان جدید این اپراتور تلفن همراه کشور به مناسب فرارسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد.
تحلیل سعید حجاریان از وضعیت سیاسی کشور
«هنگامی که آخرین اصلاح‌طلب با روده‌های آخرین اصولگرا به دار آویخته شد، آنگاه دموکراسی در ایران پدید می‌آید». این جمله خلاصه‌ نگاه امروز مخالفان نسبت به کنشگران سیاسی حاضر در جمهوری اسلامی است.
صعود تاریخی شمشیربازی سابر ایران به رده چهارم رده بندی جهانی
در جدیدترین رنکینگ جهانی فدراسیون شمشیر بازی تیم ملی اسلحه سابر ایران برای اولین بار به رده چهارم جهان صعود کرد.
شکست نیما عالمیان و نوروزی در دور اول تور هنگ‌کنگ
دو ملی پوش تنیس روی میز ایران در دور اول جدول مقدماتی تنیس روی میز هنگ‌کنگ برابر حریفانشان شکست خوردند.
بازیکن ایرانی تیم هندبال دینامو بخارست: چهارشنبه ببریم، قهرمان می‌شویم
دروازه‌بان تیم دیناموبخارست رومانی گفت: اگر در بازی دوم فینال به پیروزی برسیم، قهرمان خواهیم شد.
کاسورلا از آرسنال جدا شد
هافبک بدشانس اسپانیایی آرسنال از این تیم جدا شد.
ام‌باپه با هیچ رقمی فروشی نیست
رئیس باشگاه پاری ‌سن‌ ژرمن مشتریان ام‌باپه را ناامید و تاکید کرد که با هیچ قیمتی این بازیکن را نخواهد فروخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نسخه‌های خانگی فوق‌العاده برای تقویت پوست و مو+ طرز تهیه
برخی از متخصصین تغذیه مصرف شیر پر‌چرب را برای حفظ سلامت بدن توصیه نمی‌کنند و استفاده طولانی‌ مدت آن را دلیل بروز بسیاری از مشکلات وابسته به سلامتی ما می‌دانند.
طرح سالم سازی دریای خزر آغاز شد
ساری -ایرنا- سخنگوی طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران گفت: با اجرای طرح سالم سازی از امروز اول خرداد ماه، شنا در ساحل خزر در این استان برای شناگران به طور رسمی آزاد است.
سناریوهای غیبت چهار هفته‌ای بن سلمان
بن سلمان ولیعهد سعودی کجاست؟ چرا در چهار هفته گذشته از وی خبر نبوده و هیچ دیداری نداشته است؟ چرا وی در دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا در عربستان حاضر نبود و عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان با وی دیدار کرد؟
هاشمی: نباید به اسم رقابت، تخریب کنیم
رییس شورای شهر تهران گفت: نباید به اسم رقابت به تخریب و تقابل دست زده و شکاف‌های موجود در جامعه را تعمیق کنیم.
درآمد کشور در تشدید تحریم ها تغییر نمی‌کند
اهواز-ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درآمد امسال کشور با وجود تشدید احتمالی تحریم ها توسط آمریکا از نظر ریالی هیچ تغییری نخواهد کرد.
دعای مخصوص روز ششم ماه رمضان-صوت
اوقات شرعی روز ششم ماه رمضان به افق تهران
چشم زخم و دعای دفع آن در کلام امیرالمؤمنین(ع)
پیکر امام جمعه پیشین ارومیه چهارشنبه تشییع می‌شود
تصویری ناب از طلوع زیبای خورشید در بین الحرمین
تصاویری ناب از ضیافت افطار در حرم امامین عسکریین(ع)
شرح دعای روز ششم ماه مبارک رمضان+صوت
نشانه های پرهیزکاران در کلام امام علی(ع)
توصیه امام حسین(ع) درباره دوست و برادر دینی
سفره افطار در بین الحرمین-عکس