بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

02:00 ۱۳۰ روز پیش افکار نیوز 701 0
بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

احادیث منتخب فضیلت ماه مبارک رمضان را در این خبر بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند. ما نیز در این خبر بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها  را در سایت به اشتراک بگذاریم.
با فرا رسیدن این ایام مبارک و پر فیض الهی بد نیست با احادیث ماه رمضانهم آشنا شوید. با باشگاه خبرنگاران جوان همراه باشید.
احادیث برتر درباره با  فضیلت ماه مبارک رمضان  از دیدگاه معصومینحدیث حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماهماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى   نامید که خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاک مى‌ نماید و آن ماه برکت می باشد.
امام صادق درباره با روزه گرفتن و روزه خواری  فرموده اندهر  شخصی که بتواند سه روز از  آخر ماه شعبان را روزه بگیرد  و بعد ادامه آن را در ماه رمضانروزه  بگیرد، خدا ثواب روزه دو ماه  پشت سر هم را برای وی  به حساب می آورد.  هم چنین اگر فردی بدون هیچ عذر موجهی روزه خواری کند، روح ایمان از او جدا خواهد شد.
حدیث حضرت علی(ع) درباره رمضان ماه خدا رمضان را  ماه خدا و شعبان را ماه  پیامبرخدا و رجب را  ماه من  می نامند.
تشبیه رمضان به ماه رحمت توسط رسول اکرم اسلام ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‌ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
بهترین حدیث پیامبر درباره فضیلت ماه مبارک رمضان  در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر  آن بسته نخواهد گردید.
اهمیت ماه مهمانی خدا در این سخن از پیامبر چنان چه بنده «پروردگار»  اهمیت ماه رمضان را می دانست [که چه برکتى وجود دارد]  آرزو می کرد که تمام سال، ماه مهمانی خدا باشد.
فضیلت خواندن قرآندر ماه مبارک رمضان  از نظر امام هشتم اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآنرا قرائت کرده است.
تقدیر اعمال در شب های قدر رمضان  در حدیث امام صادق(ع) طبق این حدیث برآورد اعمال در شب نوزدهم و تصویب آن در شب بیست ویکم و تنفیذ آن در شب بیست‌ و سوم رمضان انجام می گیرد.
اهمیت و ارزش زکات  فطره در ماه رمضان در سخن امام جعفر صادقکامل کردن یک ماه روزه  داری به پرداخت زکات  فطره است، همان طور که صلوات بر  رسول خدا (صلى الله علیه و آله) کمال نماز  به شمار می‌رود.
ارزش ماه مهمانی خدا از دیدگاه امام محمد باقر (ع)همانا  اسم رمضان ، از اسامی پروردگاراست.
به بند کشیده شدن شیطان در رمضان و اشاره رسول خدا به آن در ماه مبارک رمضان درهای جهنم بسته و درهای بهشت  گشوده  می شوند و شیطان به بند کشیده می شود.
رمضان و  کفاره گناهان  ازدیدگاه پیامبر اسلامماه رمضان تا رمضان دیگر کفاره ی گناهانی به شمار می رود که در بین آن دو انجام می پذیرد و  همچنین  بهشت از این سال  تا سال  بعدی برای روزه داران  عزیز ماه رمضان مزین می شود.
حدیثی درباره با 2 برابر شدن ثواب در رمضان از پیامبر گرامی در ماه مبارک  رمضان  حسنات  دوبرابر می  شود و (و ثواب آن دو برابر ) حساب می گردد.
احادیث منتخب درباره ماه مبارک رمضان رمضان از نظر حضرت محمد(ص) بهترین ماه ماه رمضان دارای برکت، رحمت و آمرزش برای بندگان مومن خدا است. این ماه در نزد پروردگار عالم برترین ماه ، روز و شب هایش بالاترین و ساعت هایش برترین ساعت به حساب می آید. فضیلت ماه مبارک رمضان به قدری بالا و زیاد است که نفس های مومنان حکم ثواب تسبیح را دارد. هم چنین
خوابمومن عبادت و کار نیکش مورد قبول و دعایش مستجاب می شود.
اهمیت روزه داری در میان اعمال مومنان در حدیث رسول اسلام یک مومن حقیقی را می توان از  سه نشانه  ادای نماز، پرداخت زکات و انجام روزه شناخت.
روزه گرفتن کودکاندر احادیث ماه مبارک رمضان  از امام صادق(ع)از فرزندان 9 ساله خود اگر توان روزه داری  دارند، بخواهید روزه بگیرند و تا هر زمانی که تحمل داشت  آن را نگه دارد و هرزمان خواست افطار کند.
حدیث فضیلت ماه رمضان و سپر بودن آن در برابر آتش جهنم از پیامبر خداروزه  همانند  سپری در برابر آتش جهنم است.
دوری از دوزخ با روزه داری در رمضان از دیدگاه رسول خداهر  فردی که در راه خدا حتی یک روز  را به روزه داری بگذراند، خداوند به مدت هفتاد پاییز صورت او را از آتش جهنم دور  نگه خواهد ساخت.
پاداش و ارزش روزه گرفتن در گرما از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر فردی یک روز گرم روزه بگیرد و تشنه بماند،  پروردگار عالم هزار فرشته بر او می گمارد که صورتش را مسح  بکشند و به او مژده  بدهند ، زمان افطار خدا او را می آمرزد.
فواید روزه داری و تندرستی بدن در حدیثی از پیامبر با روزه  گرفتن سلامتخودتان را تضمین کنید.
مفهوم و معنای روزه از نظر امام علی(ع) معنای روزه دوری و بر حذر ماندن  از گناهان است.
فلسفه روزه در سخنی از حضرت فاطمه زهرا(س) هدف از واجب ساختن روزه توسط خدا  به خاطر  تثبیت اخلاص مردم است.
بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضانحدیث رسول اکرم (ص) درباره روزه تمامی چیزها دروازه ای دارند و دروازه ی عبادت روزه  خواهد بود.
سخنی از امام صادق علیه السلام درباره با روزه داری در روز گرمبهترین جهادها  روزه  گرفتن در  گرما است.
بهترین روزه ها از نظر امام علیعلیه السلامروزه  قلببهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه ی شکم  هست.
اشاره به در مخصوص روزه داران در بهشت در حدیث پیامبردر بهشت دری مخصوص به اسم ریان برای روزه داران وجود دارد.
مستجاب شدن دعای روزه داران در ماه مبارک رمضان در سخنی از امام جعفر صادق(ع)خواب روزه دار عبادت ، خاموشی او تسبیح، عمل وی مقبول حق  و دعای او مستجاب می  گردد.
[بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان]اشاره به تغذیهالهی در خواب  در حدیث امام موسی کاظم (ع) به هنگام ظهر بخوابید ، چون   الله  در خواببه روزه داران آب و غذا می دهد.
روزه دار بی اجر کیست؟ حدیثی از حضرت فاطمه(س) اگر فردی  زبان و گوش و چشم و اعضایش را از (گناه) نگه ندارد، روزه اش فایده ای ندارد.
برترین عبادت ها در رمضان از نظر حضرت محمد(ص) ای علی (ع) ! برترین اعمال در رمضان  دوری و پرهیز  نمودن از حرام های الهی است.
تاثیر غیبت بر روزه و نماز مومن در حدیثی از رسول خدا اگر فردی غیبت مرد یا زن مسلمانی را کند ، خدا  تا 40 شبانه روز نماز و روزه هایش را  نمی پذیرد ، مگر آن که غیبت شده او را مورد مغفرت و بخشش خود قرار دهد.
بدبخت حقیقی در ماه مبارک رمضان کیست؟رسول خدا می فرمایند: بد بخت به شخصی گفته می شود که در ماه مهمانی خدا  از مغفرت  او محروم بماند.
حدیثی از امام محمد باقر(ع) و تشبیه ماه رمضان به بهار قرآنهر چیزی دارای  بهار و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث پیامبر درباره با سحری روزه داراندرود خداوند بر افراد سحر خیز و آنانی که برای روزه گرفتن سحری میل می کنند.
شوینده گناهان در ماه مبارک رمضان در حدیث امام جعفر صادق (ع) با آب افطار کنید تا گناهانتان از دل شسته شود.   
  سخن پیامبر درباره با اشتیاق بهشت به چهار نفر بهشت ، مشتاق چهار شخص است: خوراک دهنده به گرسنهنگه دارنده ی زبانتلاوت کننده قرآنروزه داران ماه رمضان رمضان و افزایش نیکی در این ماه از دیدگاه رسول خداماه مبارک  رمضان ماه خدا بوده  و ماهى  به شمار می آید  که خدا  در آن  خوبی ها را مى‌ افزاید و گناهان را پاک  می کند و  ماه برکت نامیده می شود.
امیدواریم در این ماه عزیز بهترین ها نصیب دل های پاکتان شود و با خواندن بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان ارزش این ایام را بیش از پیش درک و تجربه کنید/ التماس دعا  منابع: بحارالأنوار/ وسائل الشیعه 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

میترا نوری: با کادر فنی ایرانی ادامه می‌دهیم- نمی‌توان تعهدات جدید ارزی ایجاد کرد
میترا نوری می‌گوید که با توجه به شرایط ارزی صلاح نبود که برای استخدام مربی خارجی تیم ملی زنان، تعهد ارزی برای فدراسیون ایجاد کرد.
شش تیم دور سوم والیبال قهرمانی جهان مشخص شدند- ایران سیزدهم شد
در پایان دور دوم رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شش تیم راه یافته به دور سوم مشخص شدند و تیم‌ ملی ایران‌ هم با حذف در این مرحله در رده سیزدهم قرار گرفت.
پیروزی یووه در شب گلزنی رونالدو
یوونتوس در شبی که رونالدو بازهم گلزنی کرد توانست برابر فروزینونه به پیروزی برسد تا با 15 امتیاز به صدرنشینی خود ادامه دهد.
توقف بارسلونا در شب رکورد شکنی مسی
بارسلونا در داربی کاتالونیا برابر خیرونا پیروزی را با تساوی عوض کرد و در شب رکورد شکنی ستاره اش برای نخستین بار در لالیگا امتیاز از دست داد.
فروش ۷۸ هزار بلیت الکترونیک برای دربی
مدیر ورزشگاه آزادی گفت: در مسابقه دربی بلیت‌فروشی برای هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس به صورت مساوی و الکترونیکی انجام خواهد شد.
کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و سپیدرود رشت
کارشناس داوری فوتبال می‌گوید داور دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپیدرود عملکرد خوبی داشته است.
اردوغان: روسیه و ترکیه درباره گروه‌های افراطی در ادلب تصمیم می‌گیرند
رئیس‌جمهوری ترکیه نوشت، این کشور و روسیه درخصوص این که کدام گروه‌های افراطی باید منطقه غیرنظامی شده در ادلب سوریه را ترک کنند، تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف خواهند کرد.
طالبان دیدار با مقامات آمریکایی در بگرام و دوبی را رد کرد
سخنگوی طالبان اعلام کرد که گزارش‌ها درباره دیدار برخی اعضای ارشد این گروه با مقام‌های آمریکایی در بگرام و دوبی واقعیت ندارد.
نحوه و ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی را درباره نحوه و ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نیمه دوم سال ارائه کرد.
شکلات تریاک کشف شد
ماموران گمرک ایران موفق به کشف شکلات تریاک در بسته های پستی شدند .

پر بازدید ترین اخبار امروز

میترا نوری: با کادر فنی ایرانی ادامه می‌دهیم- نمی‌توان تعهدات جدید ارزی ایجاد کرد
میترا نوری می‌گوید که با توجه به شرایط ارزی صلاح نبود که برای استخدام مربی خارجی تیم ملی زنان، تعهد ارزی برای فدراسیون ایجاد کرد.
شش تیم دور سوم والیبال قهرمانی جهان مشخص شدند- ایران سیزدهم شد
در پایان دور دوم رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شش تیم راه یافته به دور سوم مشخص شدند و تیم‌ ملی ایران‌ هم با حذف در این مرحله در رده سیزدهم قرار گرفت.
پیروزی یووه در شب گلزنی رونالدو
یوونتوس در شبی که رونالدو بازهم گلزنی کرد توانست برابر فروزینونه به پیروزی برسد تا با 15 امتیاز به صدرنشینی خود ادامه دهد.
توقف بارسلونا در شب رکورد شکنی مسی
بارسلونا در داربی کاتالونیا برابر خیرونا پیروزی را با تساوی عوض کرد و در شب رکورد شکنی ستاره اش برای نخستین بار در لالیگا امتیاز از دست داد.
فروش ۷۸ هزار بلیت الکترونیک برای دربی
مدیر ورزشگاه آزادی گفت: در مسابقه دربی بلیت‌فروشی برای هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس به صورت مساوی و الکترونیکی انجام خواهد شد.
دشمن از طریق القای باورهای غلط درصدد ضربه زدن به انقلاب است
برکات ظهور حضرت حجت(عج) در کلام امام حسین(ع)
انتشار جدول زمان‌بندی مسابقات سراسری قرآن کریم
چرایی تغییر شیوه برگزاری چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن
حادثه تروریستی اهواز بشارت ضعف و زبونی آمریکا و صهیونیست بود
محکومیت حادثه تروریستی اهواز توسط چند شخصیت حوزوی و سازمان‌ فرهنگ و ارتباطات اسلامی
عاشورا را آنگونه که هست باید نگه داشت
عاشقان حسینی در مسجدالاقصی- عکس
این مداحان از خانواده شهید هستند +تصاویر
فاصله حق و باطل از منظر امام علی علیه السلام