بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

02:00 ۲۱۳ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 773 0
بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

احادیث منتخب فضیلت ماه مبارک رمضان را در این خبر بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند. ما نیز در این خبر بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها  را در سایت به اشتراک بگذاریم.
با فرا رسیدن این ایام مبارک و پر فیض الهی بد نیست با احادیث ماه رمضانهم آشنا شوید. با باشگاه خبرنگاران جوان همراه باشید.
احادیث برتر درباره با  فضیلت ماه مبارک رمضان  از دیدگاه معصومینحدیث حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماهماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى   نامید که خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاک مى‌ نماید و آن ماه برکت می باشد.
امام صادق درباره با روزه گرفتن و روزه خواری  فرموده اندهر  شخصی که بتواند سه روز از  آخر ماه شعبان را روزه بگیرد  و بعد ادامه آن را در ماه رمضانروزه  بگیرد، خدا ثواب روزه دو ماه  پشت سر هم را برای وی  به حساب می آورد.  هم چنین اگر فردی بدون هیچ عذر موجهی روزه خواری کند، روح ایمان از او جدا خواهد شد.
حدیث حضرت علی(ع) درباره رمضان ماه خدا رمضان را  ماه خدا و شعبان را ماه  پیامبرخدا و رجب را  ماه من  می نامند.
تشبیه رمضان به ماه رحمت توسط رسول اکرم اسلام ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‌ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
بهترین حدیث پیامبر درباره فضیلت ماه مبارک رمضان  در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر  آن بسته نخواهد گردید.
اهمیت ماه مهمانی خدا در این سخن از پیامبر چنان چه بنده «پروردگار»  اهمیت ماه رمضان را می دانست [که چه برکتى وجود دارد]  آرزو می کرد که تمام سال، ماه مهمانی خدا باشد.
فضیلت خواندن قرآندر ماه مبارک رمضان  از نظر امام هشتم اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآنرا قرائت کرده است.
تقدیر اعمال در شب های قدر رمضان  در حدیث امام صادق(ع) طبق این حدیث برآورد اعمال در شب نوزدهم و تصویب آن در شب بیست ویکم و تنفیذ آن در شب بیست‌ و سوم رمضان انجام می گیرد.
اهمیت و ارزش زکات  فطره در ماه رمضان در سخن امام جعفر صادقکامل کردن یک ماه روزه  داری به پرداخت زکات  فطره است، همان طور که صلوات بر  رسول خدا (صلى الله علیه و آله) کمال نماز  به شمار می‌رود.
ارزش ماه مهمانی خدا از دیدگاه امام محمد باقر (ع)همانا  اسم رمضان ، از اسامی پروردگاراست.
به بند کشیده شدن شیطان در رمضان و اشاره رسول خدا به آن در ماه مبارک رمضان درهای جهنم بسته و درهای بهشت  گشوده  می شوند و شیطان به بند کشیده می شود.
رمضان و  کفاره گناهان  ازدیدگاه پیامبر اسلامماه رمضان تا رمضان دیگر کفاره ی گناهانی به شمار می رود که در بین آن دو انجام می پذیرد و  همچنین  بهشت از این سال  تا سال  بعدی برای روزه داران  عزیز ماه رمضان مزین می شود.
حدیثی درباره با 2 برابر شدن ثواب در رمضان از پیامبر گرامی در ماه مبارک  رمضان  حسنات  دوبرابر می  شود و (و ثواب آن دو برابر ) حساب می گردد.
احادیث منتخب درباره ماه مبارک رمضان رمضان از نظر حضرت محمد(ص) بهترین ماه ماه رمضان دارای برکت، رحمت و آمرزش برای بندگان مومن خدا است. این ماه در نزد پروردگار عالم برترین ماه ، روز و شب هایش بالاترین و ساعت هایش برترین ساعت به حساب می آید. فضیلت ماه مبارک رمضان به قدری بالا و زیاد است که نفس های مومنان حکم ثواب تسبیح را دارد. هم چنین
خوابمومن عبادت و کار نیکش مورد قبول و دعایش مستجاب می شود.
اهمیت روزه داری در میان اعمال مومنان در حدیث رسول اسلام یک مومن حقیقی را می توان از  سه نشانه  ادای نماز، پرداخت زکات و انجام روزه شناخت.
روزه گرفتن کودکاندر احادیث ماه مبارک رمضان  از امام صادق(ع)از فرزندان 9 ساله خود اگر توان روزه داری  دارند، بخواهید روزه بگیرند و تا هر زمانی که تحمل داشت  آن را نگه دارد و هرزمان خواست افطار کند.
حدیث فضیلت ماه رمضان و سپر بودن آن در برابر آتش جهنم از پیامبر خداروزه  همانند  سپری در برابر آتش جهنم است.
دوری از دوزخ با روزه داری در رمضان از دیدگاه رسول خداهر  فردی که در راه خدا حتی یک روز  را به روزه داری بگذراند، خداوند به مدت هفتاد پاییز صورت او را از آتش جهنم دور  نگه خواهد ساخت.
پاداش و ارزش روزه گرفتن در گرما از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر فردی یک روز گرم روزه بگیرد و تشنه بماند،  پروردگار عالم هزار فرشته بر او می گمارد که صورتش را مسح  بکشند و به او مژده  بدهند ، زمان افطار خدا او را می آمرزد.
فواید روزه داری و تندرستی بدن در حدیثی از پیامبر با روزه  گرفتن سلامتخودتان را تضمین کنید.
مفهوم و معنای روزه از نظر امام علی(ع) معنای روزه دوری و بر حذر ماندن  از گناهان است.
فلسفه روزه در سخنی از حضرت فاطمه زهرا(س) هدف از واجب ساختن روزه توسط خدا  به خاطر  تثبیت اخلاص مردم است.
بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضانحدیث رسول اکرم (ص) درباره روزه تمامی چیزها دروازه ای دارند و دروازه ی عبادت روزه  خواهد بود.
سخنی از امام صادق علیه السلام درباره با روزه داری در روز گرمبهترین جهادها  روزه  گرفتن در  گرما است.
بهترین روزه ها از نظر امام علیعلیه السلامروزه  قلببهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه ی شکم  هست.
اشاره به در مخصوص روزه داران در بهشت در حدیث پیامبردر بهشت دری مخصوص به اسم ریان برای روزه داران وجود دارد.
مستجاب شدن دعای روزه داران در ماه مبارک رمضان در سخنی از امام جعفر صادق(ع)خواب روزه دار عبادت ، خاموشی او تسبیح، عمل وی مقبول حق  و دعای او مستجاب می  گردد.
[بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان]اشاره به تغذیهالهی در خواب  در حدیث امام موسی کاظم (ع) به هنگام ظهر بخوابید ، چون   الله  در خواببه روزه داران آب و غذا می دهد.
روزه دار بی اجر کیست؟ حدیثی از حضرت فاطمه(س) اگر فردی  زبان و گوش و چشم و اعضایش را از (گناه) نگه ندارد، روزه اش فایده ای ندارد.
برترین عبادت ها در رمضان از نظر حضرت محمد(ص) ای علی (ع) ! برترین اعمال در رمضان  دوری و پرهیز  نمودن از حرام های الهی است.
تاثیر غیبت بر روزه و نماز مومن در حدیثی از رسول خدا اگر فردی غیبت مرد یا زن مسلمانی را کند ، خدا  تا 40 شبانه روز نماز و روزه هایش را  نمی پذیرد ، مگر آن که غیبت شده او را مورد مغفرت و بخشش خود قرار دهد.
بدبخت حقیقی در ماه مبارک رمضان کیست؟رسول خدا می فرمایند: بد بخت به شخصی گفته می شود که در ماه مهمانی خدا  از مغفرت  او محروم بماند.
حدیثی از امام محمد باقر(ع) و تشبیه ماه رمضان به بهار قرآنهر چیزی دارای  بهار و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث پیامبر درباره با سحری روزه داراندرود خداوند بر افراد سحر خیز و آنانی که برای روزه گرفتن سحری میل می کنند.
شوینده گناهان در ماه مبارک رمضان در حدیث امام جعفر صادق (ع) با آب افطار کنید تا گناهانتان از دل شسته شود.   
  سخن پیامبر درباره با اشتیاق بهشت به چهار نفر بهشت ، مشتاق چهار شخص است: خوراک دهنده به گرسنهنگه دارنده ی زبانتلاوت کننده قرآنروزه داران ماه رمضان رمضان و افزایش نیکی در این ماه از دیدگاه رسول خداماه مبارک  رمضان ماه خدا بوده  و ماهى  به شمار می آید  که خدا  در آن  خوبی ها را مى‌ افزاید و گناهان را پاک  می کند و  ماه برکت نامیده می شود.
امیدواریم در این ماه عزیز بهترین ها نصیب دل های پاکتان شود و با خواندن بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان ارزش این ایام را بیش از پیش درک و تجربه کنید/ التماس دعا  منابع: بحارالأنوار/ وسائل الشیعه 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد
الحاجی گرو نخستین خروجی استقلال در نیم‌فصل لیگ هجدهم لقب گرفت.
گرسنگی پنهان، مشکلی شایع در گیاهخواران
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد رژیم غذایی گیاه‌خواری گرسنگی پنهان را که شکلی از سوء تغذیه است، افزایش می‌دهد.
آثار تحریم‌ها بر دانشجویان ایرانی در انگلیس
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته دانشگاه‌های انگلیس دانشجویان ایرانی‌تبار خود را که به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به انتقال شهریه تحصیل خود نبوده‌اند تهدید کرده‌اند.
گاج:دانش‌آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود
جوکار، مدیر انتشارات گاج در واکنش به حذف مشق شب برای دانش آموزان در توییت خود نوشت: معتقدم دانش آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود.
احتمال گرانی قیمت کالا‌های مهم در سال آینده
امسال سال مایوس‌کننده‌ای برای کالاها بوده اما برخی از کالاها مانند طلا، مس، ذرت و سویا که عملکرد ضعیفی داشتند، ممکن است در سال ۲۰۱۹ پیشرو باشند و رشد قیمت چشمگیری را نشان دهند.
مرسدس بنز با پوشش برلیان در تهران!
در عکس زیر رونمایی از اولین خودرو کاور شده با سنگ برلیان در تهران را می بینید.
پناه بردن امام عسکری(ع) به خدا از دست این افراد
امام حسن عسکری علیه السلام: پناه می برم به خدا از جماعتی که آیات محکمات کتاب الهی را نادیده گرفته‌اند و حضرت رب‌العالمین را فراموش کرده‌اند.
حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب
حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب را در اینجا بخوانید.
بیماری ناشناخته،خواننده مشهور را گرفتار کرد!- اوضاع خواننده ایرانی وخیم است
صفحه اینستاگرام مجید خراطها، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ، از وضع وخیم چشمان او به دلیل یک بیماری ناشناخته خبر داد.
جدیدترین پستی که «آزاده نامداری» منتشر کرد- عکس
آزاده نامداری با انتشار عکس زیر صفحه شخصی خود را به روز کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شغل عجیب «فریبرز عرب نیا» در کانادا- عکس
واکنش فریبرز عرب نیا به انتقادات روزهای اخیر رسانه‌ها درخصوص اقامت و زندگی وی در کانادا: راننده بیماران هستم!
مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد
الحاجی گرو نخستین خروجی استقلال در نیم‌فصل لیگ هجدهم لقب گرفت.
گرسنگی پنهان، مشکلی شایع در گیاهخواران
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد رژیم غذایی گیاه‌خواری گرسنگی پنهان را که شکلی از سوء تغذیه است، افزایش می‌دهد.
آثار تحریم‌ها بر دانشجویان ایرانی در انگلیس
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته دانشگاه‌های انگلیس دانشجویان ایرانی‌تبار خود را که به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به انتقال شهریه تحصیل خود نبوده‌اند تهدید کرده‌اند.
گاج:دانش‌آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود
جوکار، مدیر انتشارات گاج در واکنش به حذف مشق شب برای دانش آموزان در توییت خود نوشت: معتقدم دانش آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود.
پناه بردن امام عسکری(ع) به خدا از دست این افراد
حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب
اثرات مشورت کردن از زبان امام کاظم(ع)
استفاده از ظرفیت اربعین برای تقویت انقلاب-خدمات موکب‏‌ها متنوع باشد
جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی فردا به کار خود پایان می‌دهد
‌نخستین کنگره ملی ˮآیت و حکمتˮ در شیراز برگزار می‌شود
توصیه جالب امام رضا(ع) به صاحبان نعمت
بترسید از عقوبت حق الناس
اعلام برنامه‌های سالروز رحلت حضرت معصومه(س)
چگونه انسانی منصف باشیم؟