بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

02:00 ۳۱۲ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 823 0
بهشت ، مشتاق این چهار شخص است

احادیث منتخب فضیلت ماه مبارک رمضان را در این خبر بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند. ما نیز در این خبر بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها  را در سایت به اشتراک بگذاریم.
با فرا رسیدن این ایام مبارک و پر فیض الهی بد نیست با احادیث ماه رمضانهم آشنا شوید. با باشگاه خبرنگاران جوان همراه باشید.
احادیث برتر درباره با  فضیلت ماه مبارک رمضان  از دیدگاه معصومینحدیث حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماهماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى   نامید که خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاک مى‌ نماید و آن ماه برکت می باشد.
امام صادق درباره با روزه گرفتن و روزه خواری  فرموده اندهر  شخصی که بتواند سه روز از  آخر ماه شعبان را روزه بگیرد  و بعد ادامه آن را در ماه رمضانروزه  بگیرد، خدا ثواب روزه دو ماه  پشت سر هم را برای وی  به حساب می آورد.  هم چنین اگر فردی بدون هیچ عذر موجهی روزه خواری کند، روح ایمان از او جدا خواهد شد.
حدیث حضرت علی(ع) درباره رمضان ماه خدا رمضان را  ماه خدا و شعبان را ماه  پیامبرخدا و رجب را  ماه من  می نامند.
تشبیه رمضان به ماه رحمت توسط رسول اکرم اسلام ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‌ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
بهترین حدیث پیامبر درباره فضیلت ماه مبارک رمضان  در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر  آن بسته نخواهد گردید.
اهمیت ماه مهمانی خدا در این سخن از پیامبر چنان چه بنده «پروردگار»  اهمیت ماه رمضان را می دانست [که چه برکتى وجود دارد]  آرزو می کرد که تمام سال، ماه مهمانی خدا باشد.
فضیلت خواندن قرآندر ماه مبارک رمضان  از نظر امام هشتم اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآنرا قرائت کرده است.
تقدیر اعمال در شب های قدر رمضان  در حدیث امام صادق(ع) طبق این حدیث برآورد اعمال در شب نوزدهم و تصویب آن در شب بیست ویکم و تنفیذ آن در شب بیست‌ و سوم رمضان انجام می گیرد.
اهمیت و ارزش زکات  فطره در ماه رمضان در سخن امام جعفر صادقکامل کردن یک ماه روزه  داری به پرداخت زکات  فطره است، همان طور که صلوات بر  رسول خدا (صلى الله علیه و آله) کمال نماز  به شمار می‌رود.
ارزش ماه مهمانی خدا از دیدگاه امام محمد باقر (ع)همانا  اسم رمضان ، از اسامی پروردگاراست.
به بند کشیده شدن شیطان در رمضان و اشاره رسول خدا به آن در ماه مبارک رمضان درهای جهنم بسته و درهای بهشت  گشوده  می شوند و شیطان به بند کشیده می شود.
رمضان و  کفاره گناهان  ازدیدگاه پیامبر اسلامماه رمضان تا رمضان دیگر کفاره ی گناهانی به شمار می رود که در بین آن دو انجام می پذیرد و  همچنین  بهشت از این سال  تا سال  بعدی برای روزه داران  عزیز ماه رمضان مزین می شود.
حدیثی درباره با 2 برابر شدن ثواب در رمضان از پیامبر گرامی در ماه مبارک  رمضان  حسنات  دوبرابر می  شود و (و ثواب آن دو برابر ) حساب می گردد.
احادیث منتخب درباره ماه مبارک رمضان رمضان از نظر حضرت محمد(ص) بهترین ماه ماه رمضان دارای برکت، رحمت و آمرزش برای بندگان مومن خدا است. این ماه در نزد پروردگار عالم برترین ماه ، روز و شب هایش بالاترین و ساعت هایش برترین ساعت به حساب می آید. فضیلت ماه مبارک رمضان به قدری بالا و زیاد است که نفس های مومنان حکم ثواب تسبیح را دارد. هم چنین
خوابمومن عبادت و کار نیکش مورد قبول و دعایش مستجاب می شود.
اهمیت روزه داری در میان اعمال مومنان در حدیث رسول اسلام یک مومن حقیقی را می توان از  سه نشانه  ادای نماز، پرداخت زکات و انجام روزه شناخت.
روزه گرفتن کودکاندر احادیث ماه مبارک رمضان  از امام صادق(ع)از فرزندان 9 ساله خود اگر توان روزه داری  دارند، بخواهید روزه بگیرند و تا هر زمانی که تحمل داشت  آن را نگه دارد و هرزمان خواست افطار کند.
حدیث فضیلت ماه رمضان و سپر بودن آن در برابر آتش جهنم از پیامبر خداروزه  همانند  سپری در برابر آتش جهنم است.
دوری از دوزخ با روزه داری در رمضان از دیدگاه رسول خداهر  فردی که در راه خدا حتی یک روز  را به روزه داری بگذراند، خداوند به مدت هفتاد پاییز صورت او را از آتش جهنم دور  نگه خواهد ساخت.
پاداش و ارزش روزه گرفتن در گرما از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر فردی یک روز گرم روزه بگیرد و تشنه بماند،  پروردگار عالم هزار فرشته بر او می گمارد که صورتش را مسح  بکشند و به او مژده  بدهند ، زمان افطار خدا او را می آمرزد.
فواید روزه داری و تندرستی بدن در حدیثی از پیامبر با روزه  گرفتن سلامتخودتان را تضمین کنید.
مفهوم و معنای روزه از نظر امام علی(ع) معنای روزه دوری و بر حذر ماندن  از گناهان است.
فلسفه روزه در سخنی از حضرت فاطمه زهرا(س) هدف از واجب ساختن روزه توسط خدا  به خاطر  تثبیت اخلاص مردم است.
بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضانحدیث رسول اکرم (ص) درباره روزه تمامی چیزها دروازه ای دارند و دروازه ی عبادت روزه  خواهد بود.
سخنی از امام صادق علیه السلام درباره با روزه داری در روز گرمبهترین جهادها  روزه  گرفتن در  گرما است.
بهترین روزه ها از نظر امام علیعلیه السلامروزه  قلببهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه ی شکم  هست.
اشاره به در مخصوص روزه داران در بهشت در حدیث پیامبردر بهشت دری مخصوص به اسم ریان برای روزه داران وجود دارد.
مستجاب شدن دعای روزه داران در ماه مبارک رمضان در سخنی از امام جعفر صادق(ع)خواب روزه دار عبادت ، خاموشی او تسبیح، عمل وی مقبول حق  و دعای او مستجاب می  گردد.
[بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان]اشاره به تغذیهالهی در خواب  در حدیث امام موسی کاظم (ع) به هنگام ظهر بخوابید ، چون   الله  در خواببه روزه داران آب و غذا می دهد.
روزه دار بی اجر کیست؟ حدیثی از حضرت فاطمه(س) اگر فردی  زبان و گوش و چشم و اعضایش را از (گناه) نگه ندارد، روزه اش فایده ای ندارد.
برترین عبادت ها در رمضان از نظر حضرت محمد(ص) ای علی (ع) ! برترین اعمال در رمضان  دوری و پرهیز  نمودن از حرام های الهی است.
تاثیر غیبت بر روزه و نماز مومن در حدیثی از رسول خدا اگر فردی غیبت مرد یا زن مسلمانی را کند ، خدا  تا 40 شبانه روز نماز و روزه هایش را  نمی پذیرد ، مگر آن که غیبت شده او را مورد مغفرت و بخشش خود قرار دهد.
بدبخت حقیقی در ماه مبارک رمضان کیست؟رسول خدا می فرمایند: بد بخت به شخصی گفته می شود که در ماه مهمانی خدا  از مغفرت  او محروم بماند.
حدیثی از امام محمد باقر(ع) و تشبیه ماه رمضان به بهار قرآنهر چیزی دارای  بهار و بهار قرآن ماه رمضان است.
حدیث پیامبر درباره با سحری روزه داراندرود خداوند بر افراد سحر خیز و آنانی که برای روزه گرفتن سحری میل می کنند.
شوینده گناهان در ماه مبارک رمضان در حدیث امام جعفر صادق (ع) با آب افطار کنید تا گناهانتان از دل شسته شود.   
  سخن پیامبر درباره با اشتیاق بهشت به چهار نفر بهشت ، مشتاق چهار شخص است: خوراک دهنده به گرسنهنگه دارنده ی زبانتلاوت کننده قرآنروزه داران ماه رمضان رمضان و افزایش نیکی در این ماه از دیدگاه رسول خداماه مبارک  رمضان ماه خدا بوده  و ماهى  به شمار می آید  که خدا  در آن  خوبی ها را مى‌ افزاید و گناهان را پاک  می کند و  ماه برکت نامیده می شود.
امیدواریم در این ماه عزیز بهترین ها نصیب دل های پاکتان شود و با خواندن بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان ارزش این ایام را بیش از پیش درک و تجربه کنید/ التماس دعا  منابع: بحارالأنوار/ وسائل الشیعه 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

عکس یادگاری مسافران نوروزی با طغیان رودخانه خرم آباد
خرم آباد - ایرنا - در حالیکه دیروز یکشنبه رکورد بازدید از قلعه فلک الافلاک خرم آباد شکسته شد و17 هزارو500 نفر از این مکان تاریخی فرهنگی دیدن کردند اما بارندگی شدید و طغیان رودخانه خرم آباد اجازه ادامه این روند را نداد و موجب غافلگیری مسافران نوروزی در لرستان شد.
شرق اصفهان، کتاب هزار برگ تاریخ
اصفهان - ایرنا - مناطق و شهرهای شرق اصفهان آثاری متنوع و متعدد و حتی به زیبایی میدان نقش جهان دارد، در سرزمینی که کویر، کوه آتشفشان، تالاب و آثار باستانی چندین هزار ساله در کنار همدیگر قرار گرفته و گنجینه ای چشم نواز را برای مسافران نوروزی به ارمغان آورده است.
آغاز مجدد بارندگی در شرق گلستان
گنبدکاوس - ایرنا - منطقه شرق استان گلستان که در روزهای پایانی سال گذشته شاهد بارندگی بسیار شدید و وقوع سیل بود، از امروز (دوشنبه) مجددا شاهد آغاز بارندگی است.
اولویت ها و نیازهای فوری سیل زدگان گلستان
گرگان - ایرنا - برخی مناطق سیل زده استان گلستان در شهرهای آق قلا، گمیشان و روستاهای اطراف به زیر آب رفته و مردم خانه هایشان را رها کرده اند؛ اکنون اهالی این مناطق نیازمند اقلام و وسایل بیشتری شده اند.
افزایش سطح امنیت رونق صنعت گردشگری را بدنبال دارد
کرمانشاه - ایرنا- مشاور ارشد فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از پلیس به عنوان حافظ امنیت جامعه ، جان و مال مردم یاد کرد و گفت: افزایش سطح امنیت نقش بسیار زیادی در افزایش گردشگر و رونق صنعت گردشگری دارد .
200 روحانی به مناطق سیل زده شمال اعزام شدند
قم - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: 200 تن از روحانیان استان های قم، خراسان شمالی، خراسان رضوی، تهران، مازندران و گلستان با همکاری گروه های تبلیغی و جهادی برای کمک رسانی به مناطقه سیل زده شمال کشور اعزام شدند.
تردد در گردنه های همدان نیازمند زنجیر چرخ است
همدان - ایرنا - رییس پلیس راه همدان گفت: ریزش برف و باران تمامی جاده های این استان را لغزنده گرده و تردد از گردنه های همدان نیازمند زنجیر چرخ است.
سوغات پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در یک نگاه
همدان- ایرنا- سفر به همدان که به عنوان «پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین» نامگذاری شده و تماشای جلوه های چشم نواز آرامگاه بوعلی سینا، کتیبه گنجنامه و غارعلیصدر لذتی وصف ناشدنی نثارت می کند؛ لذتی که با خرید سوغات از این کهن دیار تکمیل می شود.
50 دستگاه خودرو آفرود از البرز به گلستان اعزام شد
کرج - ایرنا - رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی البرز گفت: 50 خودرو آفرود این استان با هدف امداد رسانی و ارسال کمک های غیر نقدی برای سیل زدگان به استان گلستان اعزام شد.
بارش باران در خراسان رضوی شدت می گیرد
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با شدت گرفتن بارش باران از عصر امروز پنجم فروردین ماه در مناطق مختلف این استان احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیلها محتمل است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
در میان انبوه اخبار گوناگون منتشره در جامعه، اخباری هرچند اندک درباره تنبیه دردناک دانش‌آموز به خاطر نمره، فرو رفتن مداد در سر دانش آموز بر اثر تنبیه و... فارغ از بروز واکنش اجتماعی، آثار حقوقی نیز به همراه دارد.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
مزیت های سیاسی، امنیتی ایران قابل جایگزینی نیست
تهران-ایرنا- دستیار ارشد وزیر امور خارجه معتقد است: تجربه چهار دهه گذشته و تجربه کمتر از یک دهه بحران سوریه به همه بازیگران منطقه نشان داده که مزیت های ویژه سیاسی و امنیتی ایران توسط هیچ یک از نیروهای مدعی در منطقه و بیرون منطقه قابل جایگزینی نیست.
طب سنتی | یک نسخه ساده گیاهی برای درمان ˮزودانزالیˮ
بازخوانی/ در این مطلب یک نسخه ساده گیاهی برای درمان "زودانزالی" آموزش داده شده است.
برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن سرمایه‌گذاری فرهنگی است
مردم در حد توان به کمک سیل‌زدگان بشتابند
مردم مجازند یک سوم از وجوهات را به سیل‌زدگان اختصاص دهند
واقفین را به سمت محرومیت‌زدایی سوق دهیم
صله رحم در کلام رسول اکرم(ص)
مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان معنویت‌بخش است
زینب (س) پیام آور واقعه عاشوراست
‎اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۲ هزار و ۲۰۰ بقعه و ۴۰ نقطه گردشگری کشور
بانویی که اسوه عالم شد
ویدئو- تحویل سال در حرم مطهر امام رضا(ع)