ایجاد امید در جامعه از نیازهای اساسی کشور است

13:51 ۶۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 1,171 0
ایجاد امید در جامعه از نیازهای اساسی کشور است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته که باید از آن برای تقویت امید به آینده در مردم به عنوان نیاز اساسی کشور بهره گرفت و راه تحقق این مهم نیز ایجاد جنبش طرح مساله در جامعه است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحید جلیلی روز سه شنبه در نشست بایسته های عدالت خواهی در دهه پنجم انقلاب در گنبدکاووس افزود: جنبش طرح مساله، جنبشی است که مسائل و مشکلات جامعه را به صورت منصفانه و منطقی از مسئولان پیگیری می کند.
وی افزود: اکنون در کشور دو جریان سیاسی و فرهنگی فعال است که با استفاده از فضای رسانه ای و امکاناتی که در اختیار دارند، یکی با پیگیری مسائل کم اهمیت مردم را از توجه به مسائل مهم باز می دارد و دیگری با سیاه نمایی مسائل و مشکلات، یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق می کند.
جلیلی اضافه کرد: این دو جریان مکمل هم بوده و همچون دو لبه یک قیچی عمل می کنند و بدون توجه به دغدغه ها و مطالبات اصلی مردم، تنها به فکر منافع حزبی و جناحی و رسیدن به قدرت هستند و جلو طرح مساله را می گیرند.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه در 40 سال گذشته انقلاب اسلامی دستاوردها و خدمات زیادی درحوزه های مختلف و در اقصی نقاط کشور داشته که نباید نادیده گرفته شود، گفت: اگرچه نقدها و اعتراض هایی نیز نسبت به برخی عملکردهای نظام وجود دارد اما نباید به عاملی برای بی اعتمادی به دستاوردهای آن تبدیل شود.
جلیلی افزود: برای مقابله با دو جریان اشاره شده و افزایش اعتماد به دستاوردهای نظام، جامعه به جنبش طرح مساله نیاز دارد تا بتواند منصفانه و منطقی، هر دو نیمه خالی و پر لیوان را با هم دیده و امید به آینده را در جامعه تزریق نماید.
وی اضافه کرد: در کنار این دو جریان اما جریان سومی نیز که خطرناک تر از دو جریان قبلی است، وجود دارد که تلاش دارد بی مسئولیتی را درجامعه نهادینه نماید و انجام همه امور را از حکومت، دولت، دستگاه قضایی و قوه مقننه می خواهد.
جلیلی تصریح کرد: اینکه انقلاب کردیم تا حکومت و قوای زیر مجموعه آن مسئولیت ها را انجام دهند درست است، اما نباید مردم را بازنشسته کرده و مشارکت و مسئولیت آنان را نادیده گرفت.
وی گفت: عدالت خواهی به معنی انجام همه امور و مسئولیت ها توسط حکومت نیست بلکه باید مسئولیت پذیری را ابتدا در خود و مردم نهادینه کرد و همگام با حکومت و دولت حرکت کرد همانگونه که این همراهی ها در دهه 60 و دوران دفاع مقدس وجود داشت.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با ابراز گله مندی از وضعیت اجتماعی و برخی ناهنجاری ها در جامعه و نادیدن گرفته شدن بسیاری از بدیهیات معارف اسلامی گفت: آیا متولی این وضعیت تنها حکومت و دولت ها هستند یا اینکه ما مردم نسبت به وظایف خود از جمله امر به معروف و نهی از منکر عمل نمی کنیم؟
وی با تاکید برضرورت تشکیل شبکه های اجتماعی فعال درجامعه، افزود: وجود چنین شبکه هایی سبب می شود تا ضمن اطلاع از اوضاع و احوال جامعه، بر رفتار و عملکرد مسئولان در انجام وظایف محوله نیز نظارت داشته باشیم.
در آغاز این نشست مستند زمستان یورت با موضوع حادثه انفجار در این معدن نیز پخش شد و مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به این حادثه گفت: اگر شبکه اجتماعی فعال داشتیم و از وضعیت معدن و کارگران آن اطلاع می داشتیم و آن را به مسئولان منعکس و از آنان مطالبه می کردیم، شاید این حادثه رخ نمی داد.
به گزارش ایرنا، دراین نشست که به همت تشکل و حسینیه اندیشه انقلاب اسلامی شهر گنبدکاووس برگزار شد، حجت الاسلام علی اکبر نصرتی امام جمعه موقت گنبدکاووس نیز درسخنانی گفت: دلیل اصلی دغدغه عدالت داشتن بعد از 40 سال، قیچی شدن مساله عدالت پس از جنگ و در جریان تدوین برنامه های توسعه کشور بود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علل ورشکستگی آبی در کشور چیست؟
در این روز‌ها که محدودیت‌های آب و قطعی وقت و بی‌وقت آن بیشتر شده است، بیش از هر زمان دیگری وجود بحران آب را در ایران درک می‌کنیم. در این شرایط یک متخصص مدیریت منابع آب اعتقاد دارد مشکل آب ایران از مرحله بحران گذشته و دچار ورشکستگی شده است.
حال سد‌های پایتخت خوب نیست
بارندگی اردیبهشت‌ماه سبب شد وضعیت آب در تهران از حالت بحرانی و جیره‌بندی خارج شود، اما وضعیت آب خوب نیست که اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد سال آینده شرایط سختی خواهیم داشت.
اعمال محدودیت‌های استفاده از آب در انگلیس
کاهش ۱۷ درصدی منابع آبی در انگلیس در مقایسه با زمان عادی، افزایش محدودیت‌های استفاده از آب را برای ۹ میلیون نفر از ساکنان مناطق مختلف این جزیره موجب شد.
مشکلات ارزی پرواز تهران - استانبول را کنسل کرد
پرواز تهران ــ استانبول هواپیمایی کیش‌ایر به‌دلیل آنچه عدم‌تخصیص ارز دولتی به این شرکت عنوان می‌شود، لغو شد.
هاشمی: تورم، در دوران احمدی‌نژاد بالا رفت
یک فعال سیاسی گفت: ۱۳ سال است که تصمیمات اشتباهی در عرصه اقتصاد گرفته شده که یک شبه قابل حل نیست. تمام نهاد‌ها از جمله بخش خصوصی و تعاونی‌ها باید بر اساس دستور رهبری به کمک تیم اقتصادی دولت بیایند و تولید داخلی را افزایش دهند.
ضرورت عملی‌شدن سوآپ ارزی ایران و روسیه
از حدود سه سال پیش از سوی مسئولان مختلف اقتصادی رابطه بانکی با روسیه همواره روبه‌جلو توصیف‌شده است. با این وجود هنوز هیچ اقدام موثر عملی را در این زمینه شاهد نیستیم.
قطعی برق بر اساس جدول اعلام شده است
سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه به تمامی شرکت‌های توزیع برق ابلاغ شده که خاموشی‌ها بر اساس جداول باشد گفت:خاموشی‌های خارج از برنامه به‌دلیل حوادث و اتفاقات غیرقابل پیش بینی در تولید برق و شبکه توزیع است.
چگونه مصرف اینترنت همراه گوشی را کاهش دهیم؟
از آنجا که مصرف اینترنت همراه یا دیتای گوشی هوشمند معمولا برای کاربران موبایل هزینه‌های گزاف و سنگینی را ایجاد می‌کند، اطلاع از اینکه چگونه مصرف اینترنت سیم‌کارت و همراه گوشی هوشمند را کاهش دهیم، می‌تواند به کاربران در کاهش هزینه‌هایشان کمک به‌سزایی داشته باشد.
دلایل کاهش عرضه لوازم خانگی به بازار
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه میانگین قیمت مواد اولیه ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: سازمان حمایت تمرکز بر قیمت نهایی کالا دارد اما، هیچ توجهی به قیمت مواد اولیه ندارد.
واردات نفت ژاپن از ایران متوقف می‌شود؟
مدیر انجمن پالایشگاه‌های نفت ژاپن اعلام کرد پالایشگاه‌های نفت ژاپنی ممکن است بارگیری نفت ایران را تا اواسط سپتامبر متوقف کنند و آخرین محموله‌های نفت در نیمه اول اکتبر دریافت خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خواراکی‌هایی که صبح بمب انرژی شما هستند
انواع مختلفی از دانه‌های خوراکی وجود دارند که می‌توانند با خستگی صبحگاهی مقابله کنند. این مواد غذایی کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند که به حفظ و تقویت سلامت بدن کمک می‌کنند.
پدر و مادر بی‌رحمی که برای معروف‌شدن پسرشان را کشتند!+ عکس
پدر و مادر بی رحمی در نیوجرسی برای معروف شدن و لاکچری نشان دادن خود، پسر ۴ ماهشان را خفه و با سلفی گرفتن از جسد وی خود را در فضاهای مجازی معروف کردند.
شکست ٤ گله حریف استقلال در آسیا
تیم فوتبال السد با نتیجه ٤-١ برابر دویسبورگ شکست خورد.
مشکل عجیب یورگن کلوپ با جوردن هندرسون
یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، فاش کرد که جوردن هندرسون، کاپیتان تیمش، را متقاعد کرده که زودتر از موعد مقرر، از تعطیلات برنگردد.
وزیر کار: بنده وزیر بیکاران هم هستم
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران انقلابی‌ترین قشر جمهوری اسلامی هستند گفت: اجازه نمی‌دهیم تحریم به زندگی مردم آسیب برساند، من وزیر کار هستم و باید از کارگران حمایت کنم بنده وزیر بیکاران هم هستم.
دبیر کل حزب بیداری اسلامی انتخاب شد
استان مرکزی صاحب خانه احزاب می شود
شهردار جدید نوشهرانتخاب شد
اتحاد ملی رمز عبور از شرایط حاد اقتصادی است
رسانه ها زیبایی های نظام را نیز در کنار اشکالات مطرح کنند
آیت الله خاتمی امام جمعه این هفته تهران است
اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس حضور جدی خواهند داشت
اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس حضور جدی خواهند داشت
ناامیدی دانشجویان معترض  به احکام قضایی بازداشتی‌ها
مبارزه با فساد نیازمند اراده ملی است