ایجاد امید در جامعه از نیازهای اساسی کشور است

13:51 ۲۱۷ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 1,514 0
ایجاد امید در جامعه از نیازهای اساسی کشور است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته که باید از آن برای تقویت امید به آینده در مردم به عنوان نیاز اساسی کشور بهره گرفت و راه تحقق این مهم نیز ایجاد جنبش طرح مساله در جامعه است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحید جلیلی روز سه شنبه در نشست بایسته های عدالت خواهی در دهه پنجم انقلاب در گنبدکاووس افزود: جنبش طرح مساله، جنبشی است که مسائل و مشکلات جامعه را به صورت منصفانه و منطقی از مسئولان پیگیری می کند.
وی افزود: اکنون در کشور دو جریان سیاسی و فرهنگی فعال است که با استفاده از فضای رسانه ای و امکاناتی که در اختیار دارند، یکی با پیگیری مسائل کم اهمیت مردم را از توجه به مسائل مهم باز می دارد و دیگری با سیاه نمایی مسائل و مشکلات، یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق می کند.
جلیلی اضافه کرد: این دو جریان مکمل هم بوده و همچون دو لبه یک قیچی عمل می کنند و بدون توجه به دغدغه ها و مطالبات اصلی مردم، تنها به فکر منافع حزبی و جناحی و رسیدن به قدرت هستند و جلو طرح مساله را می گیرند.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه در 40 سال گذشته انقلاب اسلامی دستاوردها و خدمات زیادی درحوزه های مختلف و در اقصی نقاط کشور داشته که نباید نادیده گرفته شود، گفت: اگرچه نقدها و اعتراض هایی نیز نسبت به برخی عملکردهای نظام وجود دارد اما نباید به عاملی برای بی اعتمادی به دستاوردهای آن تبدیل شود.
جلیلی افزود: برای مقابله با دو جریان اشاره شده و افزایش اعتماد به دستاوردهای نظام، جامعه به جنبش طرح مساله نیاز دارد تا بتواند منصفانه و منطقی، هر دو نیمه خالی و پر لیوان را با هم دیده و امید به آینده را در جامعه تزریق نماید.
وی اضافه کرد: در کنار این دو جریان اما جریان سومی نیز که خطرناک تر از دو جریان قبلی است، وجود دارد که تلاش دارد بی مسئولیتی را درجامعه نهادینه نماید و انجام همه امور را از حکومت، دولت، دستگاه قضایی و قوه مقننه می خواهد.
جلیلی تصریح کرد: اینکه انقلاب کردیم تا حکومت و قوای زیر مجموعه آن مسئولیت ها را انجام دهند درست است، اما نباید مردم را بازنشسته کرده و مشارکت و مسئولیت آنان را نادیده گرفت.
وی گفت: عدالت خواهی به معنی انجام همه امور و مسئولیت ها توسط حکومت نیست بلکه باید مسئولیت پذیری را ابتدا در خود و مردم نهادینه کرد و همگام با حکومت و دولت حرکت کرد همانگونه که این همراهی ها در دهه 60 و دوران دفاع مقدس وجود داشت.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با ابراز گله مندی از وضعیت اجتماعی و برخی ناهنجاری ها در جامعه و نادیدن گرفته شدن بسیاری از بدیهیات معارف اسلامی گفت: آیا متولی این وضعیت تنها حکومت و دولت ها هستند یا اینکه ما مردم نسبت به وظایف خود از جمله امر به معروف و نهی از منکر عمل نمی کنیم؟
وی با تاکید برضرورت تشکیل شبکه های اجتماعی فعال درجامعه، افزود: وجود چنین شبکه هایی سبب می شود تا ضمن اطلاع از اوضاع و احوال جامعه، بر رفتار و عملکرد مسئولان در انجام وظایف محوله نیز نظارت داشته باشیم.
در آغاز این نشست مستند زمستان یورت با موضوع حادثه انفجار در این معدن نیز پخش شد و مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به این حادثه گفت: اگر شبکه اجتماعی فعال داشتیم و از وضعیت معدن و کارگران آن اطلاع می داشتیم و آن را به مسئولان منعکس و از آنان مطالبه می کردیم، شاید این حادثه رخ نمی داد.
به گزارش ایرنا، دراین نشست که به همت تشکل و حسینیه اندیشه انقلاب اسلامی شهر گنبدکاووس برگزار شد، حجت الاسلام علی اکبر نصرتی امام جمعه موقت گنبدکاووس نیز درسخنانی گفت: دلیل اصلی دغدغه عدالت داشتن بعد از 40 سال، قیچی شدن مساله عدالت پس از جنگ و در جریان تدوین برنامه های توسعه کشور بود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

سنجد تلخ؛ فواید، عوارض و تداخلات دارویی
سنجد تلخ یا خولان گیاهی ست که در مناطق جنوب خراسان، قهستان و اقلید به صورت انبوده می‌روید. برگ، گل، دانه و میوه‌های گیاه استفاده دارویی دارند. از برگ و گل این گیاه برای درمان آرتروز، زخم‌های گوارشی، تقرس و دانه‌های روی پوست که بوسیله بیماری‌های عفونی همچون سرخک ایجاد شده باشد، به کار می‌رود.
بهترین ورزش‌ها برای جوان ماندن
یکی از فاکتور‌های اساسی در سلامت سلول‌ها، تلومر‌ها هستند، یعنی همان کلا‌های ایمنی در انتهای هر کروموزم که از آسیب آن هنگام تقسیم سلولی محافظت می‌کنند. با کوتاه شدن تلومرها، کرموزوم‌ها شروع به تباه شدن کرده و این اتفاق سیگنالی می‌فرستد که سلول در حال پیر شدن است و به زودی پروسه‌ی مرگ سلولی شروع می‌شود.
غذا‌های مفید و مضر برای سلامت روان
دانشمندان ارتباط بین غذا و مغز را کشف کرده‌اند. در این مطلب برای‌تان می‌گوییم چه غذا‌هایی بخورید تا احساسات آرامشبخش‌تان بیشتر شود و کمتر دچار اضطراب شوید.
چای ماسالا؛ چای ادویه دار هندی
چای ماسالا یک چای هندی است که در سراسر جهان به شکل‌های مختلفی درست می‌شود. این چای از ترکیب ادویه، گیاهان و حتی میوه و سبزیجات در آب‌جوش تهیه می‌شود و مناسب برای عصرانه در روز‌های سرد زمستانی یا رفع خستگی است.
سوپ انار؛ پیش غذای متفاوت شب یلدا
یکی از غذا‌های خوشمزه‌ای که می‌توانیم با انار درست کنیم سوپ انار یا آش انار است که یک غذای کاملا ایرانی است. این سوپ خوشمزه ایرانی را می‌توانید به مناسبت شب یلدا درست کنید.
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا را حتما امتحان کنید
کوکوی مرغ با پنیر یکی از انواع کوکوی خوشمزه است که هر کسی که یکبار آن را بخورد، عاشق آن خواهد شد. تهیه کردن آن بسیار راحت است و طعمی مطبوع نیز دارد.
محمد باسط درازهی نماینده سراوان؛ از ویدیو جنجالی تا استیضاح وزیر اقتصاد
داستان از این جا شروع شده که کلیپی در سایت‌ها منتشر شده است مربوط به درگیری لفظی نماینده مجلس یک شهر با کارمند یک اداره دولتی. خب صد البته همیشه تماشای دعوا و درگیری برای مردم ما جذاب بوده است. این بار که یک طرف دعوا نماینده مجلس است، ماجرا خیلی جذاب‌تر شده است.
داستان زندگی ملک طباطبایی یا «خانم‌زاده»؛ همسر مهندس بازرگان
ملک طباطبایی یا خانم‌زاده در توصیف مهدی بازرگان چنین نوشت: «همسری را از دست دادم که برایم یک دوست، یک مشوق و یک پدر بود و همه چیزم به حساب می‌آمد... با رفتن او خلأ تحمل‌ناپذیری زندگی‌ام را احاطه کرد.» او حالا بعد از ۲۴ سال به همسرش پیوسته است.
ماموپلاستی؛ انواع، عوارض و مراقبت‌های بعد از عمل
ماموپلاستی یا جراحی ترمیمی پستان، جراحی پلاستیک جهت اصلاح سایز یا ترمیم افتادگی پستان و نیز پس از ماستکتومی در زنان انجام می‌شود و معمولاً جهت زیبایی پستان انجام می‌گیرد. در طول عمل کوچک کردن سینه، چربی، بافت غدد و پوست از سینه برداشته شده و سپس بافت سینه تغییر شکل داده می‌شود و به این ترتیب وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح می‌گردد.
برند لباس کودک «سلن دیون»؛ لباس‌هایی بدون جنسیت
سلن دیون با تولید لباس‌های کودک خواسته انقلابی در این صنعت به پا کند. در واقع هدف او تولید برندی بدون جنسیت بود، برندی که این فرصت را در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا لباس‌های خود را آزادانه و بدون تفکیک جنسیتی، انتخاب کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
چرا یک شبه پس از اعتراضات مردم استیضاح وزیر اقتصاد کلید نخورد؟
از دی ۹۶ که فشار اقتصادی به گوش مسئولان رسید تا شهریور ۹۷ استیضاح وزیر وقت اقتصاد به درازا کشید اما اکنون برای دغدغه شخصی یک نماینده، یک شبه ۴۰ امضا برای استیضاح وزیر جمع می شود!
همه چیز در مورد کارل لاگرفلد، قیصر جهان مد
صراحتا می‌شود گفت “کارل لاگرفلد” یکی از مطرح‌ترین و معروف‌ترین چهره‌های مد جهان محسوب می‌شود. او به خاطر خلق طرح‌های جسورانه و خارج از چهارچوب ساختارهای طراحی، از طرف مجله ووگ “توصیف کننده‌ی بی‌نظیر لحظه‌ها” لقب گرفت.
چهار ستاره در لیست مشترک سرخابی‌ها
نیم‌فصل اول لیگ برتر هجدهم چندروزی است که به پایان رسیده و تیم‌ها به مدت یک‌ماه فرصت دارند تا در نقل‌وانتقالات زمستانی کادر بازیکنان خود را با خروج نفرات مازاد و جذب بازیکنان جدید تقویت کنند.
مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد
طبق اعلام آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان "یکتا میرشکار" سومین دانش‌آموز آسیب‌دیده آتش‌سوزی دبستانی در شهر زاهدان جان باخت. همچنین دبستان غیردولتی اسوه حسنه پلمب شد و دانش‌آموزان در هر مدرسه‌ای که خانواده‌ها تمایل داشتند ثبت‌نام خواهند شد و با دستور دادستان مدیر مدرسه نیز بازداشت شده است.
مخالفان اصلاح طلبان و اصولگرایان، جریان جدید ایجاد کنند
دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت: جمنا اعتقادی به خردجمعی ندارد
تروریسم نه ایدئولوژی می شناسد و نه جغرافیا
شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی انتخاب شد
جبهه پایداری دنبال مطامع سیاسی خود است
نهم دی ماه تجلی وحدت و یکپارچگی ملت ایران است
داستان دو دهه ناسازگاری
تجربه انتخابات 96 به کار کدام جریان سیاسی خواهد آمد؟
انتقاد آرمین به مواضع انتخاباتی حجاریان، عبدی و خاتمی
خط بازی‌ انسان را از مسیر درست منحرف می‌ کند