پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

06:45 ۲۴۳ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 207 0
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

در ۲۰ دوره جام جهانی ۵۹ دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند و پرتماشاگرترین دیدار تاریخ مربوط به دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ است.

مشرق نیوز

ویژه نامه جام جهانی مشرق -بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.
از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFAمنتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان « صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم.
تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با۱۰۰ اتفاق وشخصیت مهم تاریخ جام جهانیبا مشرق همراه باشید.
برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران ۵۹روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ به گزارش مشرق،از سال ۱۹۳۰ تا سال ۲۰۱۴ که بیست دوره جام جهانی برگزار شده است، ۵۹دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند.
پرتماشاگرترین بازی تاریخ جام جهانی که قطعا دیگر هیچ دیداری رکورد آن را نخواهد شکست، به آخرین دیدار جام جهانی ۱۹۵۰برزیل بر می گردد که بین اروگوئه و میزبان مسابقات برگزار شد و ۱۷۳,۸۵۰ بلیت در استادیوم  « ماراکانا» به فروش رفت. هوادارانی که با باخت دور از انتظار ۲-۱ برزیل با چشم گریان و عصبانیت استادیوم را ترک کردند. البته آمار غیررسمی از حضور ۱۹۹,۸۵۴ نفر حکایت دارد!
ظرفیت ورزشگاه ماراکانا - با وجود اینکه هنوز بزرگترین استادیوم برزیل به شمار می رود - پس از بازسازی و صندلی گذاری به ۷۳هزار و ۵۳۱ نفر تقلیل پیدا کرده است.
اما دیدار فینال جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و آلمان غربی در استادیوم «آزتک» مکزیک با ۱۱۴,۶۰۰ نفر رکورددار حضور تماشاگر در فینال هاست. (دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ فینال محسوب نمی شود، چرا که در ان دوره مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شد). دیداری که با درخشش مارادونا ۳-۲ به سود آلبی سلسته پایان یافت.
در رده بعدی پرتماشاگرترین دیدارهای فینال باز هم یک دیدار برگزار شده در استادیوم تاریخی «آزتک» مکزیک دیده می شود؛ دیدار برزیل و ایتالیا در سال ۱۹۷۰ که با برتری قاطعانه ۴-۱ برزیل پایان یافت و جام ژول ریمه برای همیشه به برزیل رفت.
جالب است بدانید ۳ مسابقه آخر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک هر کدام بالای ۱۱۴ هزار نفر تماشاگر داشته اند! به همین بهانه سایت فیفا کلیپیرا منتشر کرده که در ادامه می بینید:مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودبه گزارش مشرق، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ فوتبال «دینو زوف» دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی است که در ۵۹بازی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و موفق شد ایتالیا را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۸۲ برساند.
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم
دینو زوف (Dino Zoff) دروازه‌بان ایتالیایی ۱۵ سال درون دروازه ایتالیا قرار گرفت و توانست افتخارات زیادی کسب کند. او در این مدت موفق شد ۱۱۲ بازی ملی برای ایتالیا انجام دهد، رکوردی که باعث شد او تا همین چند سال گذشته بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته باشد. در حال حاضر جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته است.
در همین رابطه بخوانید: شماره ۱۰۰؛دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۹؛نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول شماره ۹۸؛افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم شماره ۹۶؛۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم شماره ۹۵؛دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۴؛آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم شماره ۹۳؛۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم شماره ۹۲؛اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم شماره ۹۱؛دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم شماره ۸۹؛بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم شماره ۸۸؛طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۷؛سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۶؛رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم شماره ۸۵؛فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۴؛ستارگان سیاه درخشان تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۳؛ موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۲؛تغییر اساسی در برگزاری جام جهانی پس از ۵۲ سال +عکس و فیلم شماره ۸۱؛اعجوبه‌ای که مقابل ایران هت تریک کرد +عکس و فیلم شماره ۸۰؛آقای گلی که در حسرت حضور در جام جهانی ماند +عکس و فیلم شماره ۷۹؛دو ستاره استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم شماره ۷۸؛زننده هزارمین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۷؛تیمی که به خاطر پابرهنه بودن از جام جهانی محروم شد! +عکس و فیلم شماره ۷۶؛نابغه تکرار نشدنی گلزنی فوتبال جهان +عکس و فیلم شماره ۷۵؛طولانی ترین فاصله ۲ شهر جذاب جام جهانی ۲۰۱۸ +عکس و فیلم شماره ۷۴؛افتخاری که برای نخستین بار به آلمان رسید +عکس و فیلم شماره ۷۳؛اولین دیدار جام جهانی در استادیوم خاص+عکس و فیلم شماره ۷۲؛افتخاری که پس از ۷۲ سال به آسیا رسید +عکس و فیلم شماره ۷۱؛چهار بازیکن خاص تاریخ فینال‌های جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۰؛ماندگارترین دیدار بدون گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۹؛رکورد جالب تونی کروس در دراماتیک ترین دیدار جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۸؛پرتماشاگرترین دوره تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۷؛اولین بازیکنی که در جام جهانی کارت قرمز گرفت +عکس و فیلم شماره ۶۶؛جنجالی ترین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۵؛مصدومیت اسطوره فوتبال جهان در شب زلزله مرگبار ایران! +عکس و فیلم شماره ۶۴؛دوره ای که جام جهانی در ۱۷ روز برگزار شد +عکس و فیلم شماره ۶۳؛ماندگارترین دیدار جام جهانی که به وقت اضافه کشیده شد +عکس و فیلم شماره ۶۲؛ستاره تکنیکی تاریخ جام جهانی که فلج اطفال داشت! +عکس و فیلم شماره ۶۱؛سرنوشت عجیب زننده اولین گل فینال تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۰؛همه گلزنان ایتالیا در تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

درخشان مثل هازارد؛ تاثیرگذارتر از تمام فصل قبل!
ادن هازارد اکنون بیش از کل فصل گذشته اثر مستقیم بر روی گل های تیمش داشته است.
ناپولی با بُرد دیرهنگام در کورس قهرمانی باقی ماند
تیم فوتبال ناپولی با پیروزی به تعقیب یوونتوس صدرنشین ادامه داد.
کلوپ: به خاطر آلیسون می‌خواستیم پیروز شویم
یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول، معتقد است نمایش تیمش یونایتد را وادار به دفاع کرده است.
تاثیر جدایی رونالدو از رئال؛ فراتر از گل‌های متعدد
جدایی رونالدو از رئال مادرید روی سکوهای برنابئو نیز تاثیری منفی گذاشته است.
تثبیت برای شایان مصلح در فصل پُرماجرا
مدافع چپ پرسپولیس توانست در پایان نیم فصل پرماجرای خود به جایگاه ثابت در ترکیب این تیم دست یابد.
خواسته لیورپولی‌ها؛ لطفا مورینیو را اخراج نکنید!
هواداران لیورپول در پایان دیدار برابر منچستریونایتد با تمسخر رقیب دیرینه خود پرداختند.
شکست ماریتیمو با خطای پنالتی عابدزاده
دروازه‌بان ایرانی ماریتیمو در شب باخت تیمش مقابل بنفیکا مرتکب پنالتی منجر به گل شد.
خودم دیدم داور به بازیکن گفت برو گمشو!
کاپیتان اسبق استقلال تهران گفت: امیدوارم سوت‌ها مغرضانه نبوده باشد و در ادامه داوران با ادبیات بهتری در زمین حاضر شوند.
رم به سختی در خانه پیروز شد
رم در شب درخشش جوانانش در دیداری پر گل مقابل جنوا به برتری دست یافت.
آتش‌ بازی بارسلونا در خانه لوانته
بارسا در شب کولاک و هت‌تریک مسی لوانته را گلباران کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نهیب وزیر دفاع به آمریکا و غرب
وزیر دفاع خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: امروز شما ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به کشور‌های منطقه می‌فروشید و بعد به ما می‌گویید که چرا موشک دارید؟! همه برای دفاع از خودشان باید تجهیز شوند.
حسینی نه ضمانت می‌گیرد، نه مجوز جدایی!
سیدحسین حسینی بی میل نیست که درنیم فصل به تیم دیگری برود اما باشگاه استقلال این دروازه بان را به هیچ تیمی نمی دهد وحتی به او اعلام کرده به جای این کارها تلاش کند به ترکیب اصلی برگردد.
خودم دیدم داور به بازیکن گفت برو گمشو!
کاپیتان اسبق استقلال تهران گفت: امیدوارم سوت‌ها مغرضانه نبوده باشد و در ادامه داوران با ادبیات بهتری در زمین حاضر شوند.
مردی که در سال 2018 مهربان شد
تحلیل رسانه‌های کره شمالی نشان می‌دهد که رهبری این کشور در سال ۲۰۱۸ بیش از آنکه به دنبال اقدامات نظامی بوده باشد در جستجوی مسائل اقتصادی و دیپلماتیک بوده است.
جشنواره گل بارسلونا در شب هت تریک مسی
ناپولی همچنان در تعقیب یووه
خوشحالی استقلالی‌ها از جدایی گرو و نیومایر
مهاجم استقلال مشتری ندارد
قطبی: نمایشنامه باشکوهی برای فولاد نوشتیم
خجالت می‌کشیدیم در چشم‌های برانکو نگاه کنیم
شش‌تایی‌ها دلیل برتری پرسپولیس نیست، بایرن هم ۶ تا از ما خورد!
بازنشسته ای که هنوز پشت میزش است!
پایان نیم فصل والیبالی‌ها با قهرمانی ورامین
زمان مزایده و واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام شد