پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

06:45 ۳۴۲ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 257 0
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

در ۲۰ دوره جام جهانی ۵۹ دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند و پرتماشاگرترین دیدار تاریخ مربوط به دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ است.

مشرق نیوز

ویژه نامه جام جهانی مشرق -بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.
از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFAمنتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان « صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم.
تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با۱۰۰ اتفاق وشخصیت مهم تاریخ جام جهانیبا مشرق همراه باشید.
برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران ۵۹روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ به گزارش مشرق،از سال ۱۹۳۰ تا سال ۲۰۱۴ که بیست دوره جام جهانی برگزار شده است، ۵۹دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند.
پرتماشاگرترین بازی تاریخ جام جهانی که قطعا دیگر هیچ دیداری رکورد آن را نخواهد شکست، به آخرین دیدار جام جهانی ۱۹۵۰برزیل بر می گردد که بین اروگوئه و میزبان مسابقات برگزار شد و ۱۷۳,۸۵۰ بلیت در استادیوم  « ماراکانا» به فروش رفت. هوادارانی که با باخت دور از انتظار ۲-۱ برزیل با چشم گریان و عصبانیت استادیوم را ترک کردند. البته آمار غیررسمی از حضور ۱۹۹,۸۵۴ نفر حکایت دارد!
ظرفیت ورزشگاه ماراکانا - با وجود اینکه هنوز بزرگترین استادیوم برزیل به شمار می رود - پس از بازسازی و صندلی گذاری به ۷۳هزار و ۵۳۱ نفر تقلیل پیدا کرده است.
اما دیدار فینال جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و آلمان غربی در استادیوم «آزتک» مکزیک با ۱۱۴,۶۰۰ نفر رکورددار حضور تماشاگر در فینال هاست. (دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ فینال محسوب نمی شود، چرا که در ان دوره مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شد). دیداری که با درخشش مارادونا ۳-۲ به سود آلبی سلسته پایان یافت.
در رده بعدی پرتماشاگرترین دیدارهای فینال باز هم یک دیدار برگزار شده در استادیوم تاریخی «آزتک» مکزیک دیده می شود؛ دیدار برزیل و ایتالیا در سال ۱۹۷۰ که با برتری قاطعانه ۴-۱ برزیل پایان یافت و جام ژول ریمه برای همیشه به برزیل رفت.
جالب است بدانید ۳ مسابقه آخر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک هر کدام بالای ۱۱۴ هزار نفر تماشاگر داشته اند! به همین بهانه سایت فیفا کلیپیرا منتشر کرده که در ادامه می بینید:مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودبه گزارش مشرق، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ فوتبال «دینو زوف» دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی است که در ۵۹بازی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و موفق شد ایتالیا را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۸۲ برساند.
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم
دینو زوف (Dino Zoff) دروازه‌بان ایتالیایی ۱۵ سال درون دروازه ایتالیا قرار گرفت و توانست افتخارات زیادی کسب کند. او در این مدت موفق شد ۱۱۲ بازی ملی برای ایتالیا انجام دهد، رکوردی که باعث شد او تا همین چند سال گذشته بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته باشد. در حال حاضر جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته است.
در همین رابطه بخوانید: شماره ۱۰۰؛دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۹؛نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول شماره ۹۸؛افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم شماره ۹۶؛۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم شماره ۹۵؛دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۴؛آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم شماره ۹۳؛۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم شماره ۹۲؛اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم شماره ۹۱؛دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم شماره ۸۹؛بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم شماره ۸۸؛طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۷؛سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۶؛رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم شماره ۸۵؛فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۴؛ستارگان سیاه درخشان تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۳؛ موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۲؛تغییر اساسی در برگزاری جام جهانی پس از ۵۲ سال +عکس و فیلم شماره ۸۱؛اعجوبه‌ای که مقابل ایران هت تریک کرد +عکس و فیلم شماره ۸۰؛آقای گلی که در حسرت حضور در جام جهانی ماند +عکس و فیلم شماره ۷۹؛دو ستاره استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم شماره ۷۸؛زننده هزارمین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۷؛تیمی که به خاطر پابرهنه بودن از جام جهانی محروم شد! +عکس و فیلم شماره ۷۶؛نابغه تکرار نشدنی گلزنی فوتبال جهان +عکس و فیلم شماره ۷۵؛طولانی ترین فاصله ۲ شهر جذاب جام جهانی ۲۰۱۸ +عکس و فیلم شماره ۷۴؛افتخاری که برای نخستین بار به آلمان رسید +عکس و فیلم شماره ۷۳؛اولین دیدار جام جهانی در استادیوم خاص+عکس و فیلم شماره ۷۲؛افتخاری که پس از ۷۲ سال به آسیا رسید +عکس و فیلم شماره ۷۱؛چهار بازیکن خاص تاریخ فینال‌های جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۰؛ماندگارترین دیدار بدون گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۹؛رکورد جالب تونی کروس در دراماتیک ترین دیدار جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۸؛پرتماشاگرترین دوره تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۷؛اولین بازیکنی که در جام جهانی کارت قرمز گرفت +عکس و فیلم شماره ۶۶؛جنجالی ترین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۵؛مصدومیت اسطوره فوتبال جهان در شب زلزله مرگبار ایران! +عکس و فیلم شماره ۶۴؛دوره ای که جام جهانی در ۱۷ روز برگزار شد +عکس و فیلم شماره ۶۳؛ماندگارترین دیدار جام جهانی که به وقت اضافه کشیده شد +عکس و فیلم شماره ۶۲؛ستاره تکنیکی تاریخ جام جهانی که فلج اطفال داشت! +عکس و فیلم شماره ۶۱؛سرنوشت عجیب زننده اولین گل فینال تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۰؛همه گلزنان ایتالیا در تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بررسی قضایی برای سهل انگاری احتمالی در سیل شیراز آغاز شد
شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:پیگیری دستگاه قضایی برای بررسی سهل انگاری احتمالی مسئولان در حادثه جاری شدن سیل در محل دروازه قرآن شیراز آغاز شد.
بارش باران موجب رانش کوه در محور سوادکوه شد
ساری – ایرنا – فرماندار سوادکوه گفت که در پی بارش باران صبح و عصر امروز دوشنبه ، جاده اصلی منطقه جوارم تا منطقه گوشی در این شهرستان با رانش کوه مواجه شده که عوامل راهداری در حال بازگشائی مسیرهای مسدود شده ، هستند.
آخرین وضعیت برق رسانی و آبرسانی به مناطق سیل زده
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو از پایداری شبکه های آب و برق استان های سیل زده شمالی و رفع قطعی برق 10روستای استان لرستان خبر داد.
هواشناسی استان مرکزی نسبت به احتمال سیلاب هشدار داد
اراک - ایرنا - هواشناسی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای نسبت به طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در این استان هشدار داد.
نقشه مناطق سیل خیز خراسان رضوی آماده شد
مشهد- ایرنا- معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: به دستور استاندار، مناطق سیل خیز، رودخانه ها، مسیل ها و نقاط حادثه خیز خراسان رضوی توسط شرکت آب منطقه ای استان شناسایی و نقشه آنها به فوریت آماده شد.
بارش های رگباری نیمه شب خراسان رضوی را فرامی گیرد
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیمه شب امشب بارش های رگباری و سیل آسا کل خراسان رضوی را فرا می گیرد و به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.
سیلاب در رودخانه قمرود قم جاری شد
قم - ایرنا - سیلاب در رودخانه قمرود قم به دنبال بارندگی شدید که از بامداد امروز آغاز شده ، روان شده است.
ترافیک در راه های البرز سنگین است
کرج - ایرنا - رئیس پلیس راه استان البرز گفت: بارش باران در راه های این استان ، سبب لغزندگی و ترافیک سنگین در این محور ها شده است.
البرز در شرایط اضطرار نیست
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان در شرایط اضطرار نیست لیکن دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار دارند.
316 کیلوگرم تریاک در البرز کشف شد
کرج - ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از کشف 316 کیلوگرم مواد مخدرتریاک درشهرستان فردیس این استان خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
سیل، شیراز را فرا گرفت
شیراز-ایرنا- بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد.
میزان سوخت سرقت شده از لوله انتقال بوشهر مشخص شد
بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: 444هزار و661 لیترنفت گاز و بنزین از طریق ایجاد انشعاب غیرمجاز از خط لوله اصلی انتقال فرآورده نفتی اسکله اداره بندر و دریانوردی به مخازن انبار شهید غریبی بوشهر سرقت شده است.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
قلعه نویی: بیانیه ذوب‌آهن برایم قابل هضم نیست
منصوریان: رای هیچ تیمی بازی نمی‌کنیم
فردوسی پور خودش گواهینامه اش را باطل کرد
شفر: نتیجه دربی قهرمان لیگ را مشخص نمی‌کند-استقلال همیشه از پرسپولیس مشکلات بیشتری داشته است
ستاره لیورپول در صدر لیست خرید زیدان
مجیدی یعنی استقلال - شفر زندگی من را تغییر داد
صحبت‌هایی از مهدوی‌کیا که دیده نمی‌شود!
یک نام غیرمنتظره برای نیمکت بایرن مونیخ!
انگیزه حاج صفی برای رکوردزنی درسال 98
بازگشت محمد ستاری به تمرینات پارس جنوبی