پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

06:45 ۱۶۱ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 143 0
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

در ۲۰ دوره جام جهانی ۵۹ دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند و پرتماشاگرترین دیدار تاریخ مربوط به دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ است.

مشرق نیوز

ویژه نامه جام جهانی مشرق -بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.
از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFAمنتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان « صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم.
تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با۱۰۰ اتفاق وشخصیت مهم تاریخ جام جهانیبا مشرق همراه باشید.
برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران ۵۹روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ به گزارش مشرق،از سال ۱۹۳۰ تا سال ۲۰۱۴ که بیست دوره جام جهانی برگزار شده است، ۵۹دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند.
پرتماشاگرترین بازی تاریخ جام جهانی که قطعا دیگر هیچ دیداری رکورد آن را نخواهد شکست، به آخرین دیدار جام جهانی ۱۹۵۰برزیل بر می گردد که بین اروگوئه و میزبان مسابقات برگزار شد و ۱۷۳,۸۵۰ بلیت در استادیوم  « ماراکانا» به فروش رفت. هوادارانی که با باخت دور از انتظار ۲-۱ برزیل با چشم گریان و عصبانیت استادیوم را ترک کردند. البته آمار غیررسمی از حضور ۱۹۹,۸۵۴ نفر حکایت دارد!
ظرفیت ورزشگاه ماراکانا - با وجود اینکه هنوز بزرگترین استادیوم برزیل به شمار می رود - پس از بازسازی و صندلی گذاری به ۷۳هزار و ۵۳۱ نفر تقلیل پیدا کرده است.
اما دیدار فینال جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و آلمان غربی در استادیوم «آزتک» مکزیک با ۱۱۴,۶۰۰ نفر رکورددار حضور تماشاگر در فینال هاست. (دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ فینال محسوب نمی شود، چرا که در ان دوره مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شد). دیداری که با درخشش مارادونا ۳-۲ به سود آلبی سلسته پایان یافت.
در رده بعدی پرتماشاگرترین دیدارهای فینال باز هم یک دیدار برگزار شده در استادیوم تاریخی «آزتک» مکزیک دیده می شود؛ دیدار برزیل و ایتالیا در سال ۱۹۷۰ که با برتری قاطعانه ۴-۱ برزیل پایان یافت و جام ژول ریمه برای همیشه به برزیل رفت.
جالب است بدانید ۳ مسابقه آخر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک هر کدام بالای ۱۱۴ هزار نفر تماشاگر داشته اند! به همین بهانه سایت فیفا کلیپیرا منتشر کرده که در ادامه می بینید:مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودبه گزارش مشرق، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ فوتبال «دینو زوف» دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی است که در ۵۹بازی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و موفق شد ایتالیا را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۸۲ برساند.
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم
دینو زوف (Dino Zoff) دروازه‌بان ایتالیایی ۱۵ سال درون دروازه ایتالیا قرار گرفت و توانست افتخارات زیادی کسب کند. او در این مدت موفق شد ۱۱۲ بازی ملی برای ایتالیا انجام دهد، رکوردی که باعث شد او تا همین چند سال گذشته بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته باشد. در حال حاضر جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته است.
در همین رابطه بخوانید: شماره ۱۰۰؛دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۹؛نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول شماره ۹۸؛افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم شماره ۹۶؛۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم شماره ۹۵؛دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۴؛آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم شماره ۹۳؛۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم شماره ۹۲؛اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم شماره ۹۱؛دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم شماره ۸۹؛بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم شماره ۸۸؛طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۷؛سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۶؛رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم شماره ۸۵؛فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۴؛ستارگان سیاه درخشان تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۳؛ موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۲؛تغییر اساسی در برگزاری جام جهانی پس از ۵۲ سال +عکس و فیلم شماره ۸۱؛اعجوبه‌ای که مقابل ایران هت تریک کرد +عکس و فیلم شماره ۸۰؛آقای گلی که در حسرت حضور در جام جهانی ماند +عکس و فیلم شماره ۷۹؛دو ستاره استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم شماره ۷۸؛زننده هزارمین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۷؛تیمی که به خاطر پابرهنه بودن از جام جهانی محروم شد! +عکس و فیلم شماره ۷۶؛نابغه تکرار نشدنی گلزنی فوتبال جهان +عکس و فیلم شماره ۷۵؛طولانی ترین فاصله ۲ شهر جذاب جام جهانی ۲۰۱۸ +عکس و فیلم شماره ۷۴؛افتخاری که برای نخستین بار به آلمان رسید +عکس و فیلم شماره ۷۳؛اولین دیدار جام جهانی در استادیوم خاص+عکس و فیلم شماره ۷۲؛افتخاری که پس از ۷۲ سال به آسیا رسید +عکس و فیلم شماره ۷۱؛چهار بازیکن خاص تاریخ فینال‌های جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۰؛ماندگارترین دیدار بدون گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۹؛رکورد جالب تونی کروس در دراماتیک ترین دیدار جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۸؛پرتماشاگرترین دوره تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۷؛اولین بازیکنی که در جام جهانی کارت قرمز گرفت +عکس و فیلم شماره ۶۶؛جنجالی ترین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۵؛مصدومیت اسطوره فوتبال جهان در شب زلزله مرگبار ایران! +عکس و فیلم شماره ۶۴؛دوره ای که جام جهانی در ۱۷ روز برگزار شد +عکس و فیلم شماره ۶۳؛ماندگارترین دیدار جام جهانی که به وقت اضافه کشیده شد +عکس و فیلم شماره ۶۲؛ستاره تکنیکی تاریخ جام جهانی که فلج اطفال داشت! +عکس و فیلم شماره ۶۱؛سرنوشت عجیب زننده اولین گل فینال تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۰؛همه گلزنان ایتالیا در تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

همه چیز درباره «لوکا مودریچ»، بهترین فوتبالیست جهان
بالاخره طلسم ۱۰ ساله شکسته شد و بازیکنی غیر از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن سال جهان انتخاب گردید. لوکا مودریچ، هافبک بازیساز تیم ملی کرواسی و رئال مادرید اسپانیا توانست بر فرمانروایی یک دهه‌ای این دو اعجوبه دنیای فوتبال پایان داده و پس از کسب جایزه بهترین بازیکن سال اروپا و بهترین بازیکن جام جهانی، به عنوان بهترین بازیکن فوتبال سال فیفا نیز انتخاب شود.
جشنواره فروش ویژه گراد
پوشاک گراد، جشنواره فروش ویژه خود را با تخفیف ۴۰ درصدی همه محصولات برگزار می‌کند.
۹ نکته دربارۀ شوخی جنجالی قاضی‌زاده هاشمی
اگر وزیری سال تا سال لام تا کام حرف نزند، هیچکس انتقاد نمی‌کند اما تا کسی حرف می‌زند، همه شروع می‌کنند به عیب جویی و این عادت ماست.
دلایل «جوان» برای داعشی بودن تروریست‌های اهواز
ذهنیت اولیه و اعلامی درباره بخش اجرایی عملیات تروریستی در اهواز متوجه گروهک تجزیه‌طلب الاحوازیه شد و آن گروه هم ابتدا تأیید ضمنی کرد.
غرضی: من اختیار اعدام نداشتم
حمله عراق به نقطه صفر مرزی در نخستین روز جنگ تحمیلی و جلوگیری از آن همچنان نقطه اختلافی میان فرماندهان وقت ارتش و سیدمحمد غرضی، استاندار وقت خوزستان است.
لبنان و سوریه هم عضو FATF هستند
به هر حال کشور لبنان و سوریه که بعضی نسبت به قطع ارتباط ما با برخی گروه‌های حاضر در این کشورها به‌ دلیل عضویت در FATF نگرانی دارند، خودشان عضو FATF هستند.
آقازادگی چقدر می‌ارزد؟
آقازاده بودن چقدر می‌ارزد؟ نزدیکی به محافل قدرت چقدر سود اقتصادی ایجاد می‌کند؟
ابهام در فروش الکترونیکی تمام بلیت‌های دربی ۸۸
در حالی که مدیر مجموعه آزادی اعلام کرد با توجه به تصمیم شورای تامین، تمام بلیت‌های دربی به صورت الکترونیکی فروخته می‌شود اما در سایت بلیت فروشی تنها ۵۰ درصد از ظرفیت طبقه دوم ورزشگاه آزادی برای بلیت‌فروشی الکترونیکی در نظر گرفته شده است.
دربی‌های جنجالی تهران در نیم قرن گذشته
در طول نیم قرن مصاف استقلال و پرسپولیس در دربی تهران، بازی‌هایی بودند که از ذهن‌ها پاک نمی‌شوند. مرور این بازی‌ها در آستانه دیدار دو تیم جالب توجه خواهد بود.
مرور رکورد‌های ماندگار دربی سرخابی
هشتاد و هشتمین شهرآورد پایتخت روز پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۶۷۴۸ نفر در پیش فروش محصولات ایران خودرو ثبت نام کردند
مطابق آمار تاکنون ۶ هزار و ۷۴۸ نفر موفق به ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو شده‌اند.
جزئیات نامه محسن هاشمی به رهبر انقلاب در خصوص مشکلات تهران
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از نگارش نامه ای به رهبر انقلاب جهت بیان مشکلات تهران خبر داد.
نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی تعیین شد
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعیین نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی مقرر کردند: هر گاه صدور یا ورود کالایی به موجب مصوبات هیات وزیران ممنوع شود، آن کالا در حکم کالای مجاز مشروط است و مجازات کالای مشروط برای آن لحاظ می شود.
فرونشست زمین در تهران کند شد
رییس سازمان مدیریت بحران کشور از کند شدن روند فرونشست زمین در تهران خبر داد.
ترزگه: ام‌باپه از مسی و رونالدو هم بهتر می‌شود
سبقت پرسپولیس از استقلال در خرید بلیت
برنامه تمرینات تیم پرسپولیس- سرخپوشان استراحت می کنند
پروین می‌داند پرسپولیسی هستم یا استقلالی
انتقاد تند مدیرعامل ذوب آهن از رئیس کمیته داوران
2 اتفاق عجیب در تاریخ دربی
درخواست شفر از مدیران استقلال
دلیل مشکلات استقلال از نظر مربی این تیم
در جلسه شفر با گلر ناراضی استقلال چه گذشت؟
اجرای قانون تعویض چهارم در جام ملت‌های آسیا