پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

06:45 ۱۰ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 60 0
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

در ۲۰ دوره جام جهانی ۵۹ دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند و پرتماشاگرترین دیدار تاریخ مربوط به دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ است.

مشرق نیوز

ویژه نامه جام جهانی مشرق -بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.
از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFAمنتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان « صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم.
تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با۱۰۰ اتفاق وشخصیت مهم تاریخ جام جهانیبا مشرق همراه باشید.
برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران ۵۹روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ به گزارش مشرق،از سال ۱۹۳۰ تا سال ۲۰۱۴ که بیست دوره جام جهانی برگزار شده است، ۵۹دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند.
پرتماشاگرترین بازی تاریخ جام جهانی که قطعا دیگر هیچ دیداری رکورد آن را نخواهد شکست، به آخرین دیدار جام جهانی ۱۹۵۰برزیل بر می گردد که بین اروگوئه و میزبان مسابقات برگزار شد و ۱۷۳,۸۵۰ بلیت در استادیوم  « ماراکانا» به فروش رفت. هوادارانی که با باخت دور از انتظار ۲-۱ برزیل با چشم گریان و عصبانیت استادیوم را ترک کردند. البته آمار غیررسمی از حضور ۱۹۹,۸۵۴ نفر حکایت دارد!
ظرفیت ورزشگاه ماراکانا - با وجود اینکه هنوز بزرگترین استادیوم برزیل به شمار می رود - پس از بازسازی و صندلی گذاری به ۷۳هزار و ۵۳۱ نفر تقلیل پیدا کرده است.
اما دیدار فینال جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و آلمان غربی در استادیوم «آزتک» مکزیک با ۱۱۴,۶۰۰ نفر رکورددار حضور تماشاگر در فینال هاست. (دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ فینال محسوب نمی شود، چرا که در ان دوره مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شد). دیداری که با درخشش مارادونا ۳-۲ به سود آلبی سلسته پایان یافت.
در رده بعدی پرتماشاگرترین دیدارهای فینال باز هم یک دیدار برگزار شده در استادیوم تاریخی «آزتک» مکزیک دیده می شود؛ دیدار برزیل و ایتالیا در سال ۱۹۷۰ که با برتری قاطعانه ۴-۱ برزیل پایان یافت و جام ژول ریمه برای همیشه به برزیل رفت.
جالب است بدانید ۳ مسابقه آخر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک هر کدام بالای ۱۱۴ هزار نفر تماشاگر داشته اند! به همین بهانه سایت فیفا کلیپیرا منتشر کرده که در ادامه می بینید:مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودبه گزارش مشرق، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ فوتبال «دینو زوف» دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی است که در ۵۹بازی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و موفق شد ایتالیا را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۸۲ برساند.
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم
دینو زوف (Dino Zoff) دروازه‌بان ایتالیایی ۱۵ سال درون دروازه ایتالیا قرار گرفت و توانست افتخارات زیادی کسب کند. او در این مدت موفق شد ۱۱۲ بازی ملی برای ایتالیا انجام دهد، رکوردی که باعث شد او تا همین چند سال گذشته بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته باشد. در حال حاضر جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته است.
در همین رابطه بخوانید: شماره ۱۰۰؛دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۹؛نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول شماره ۹۸؛افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم شماره ۹۶؛۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم شماره ۹۵؛دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۴؛آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم شماره ۹۳؛۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم شماره ۹۲؛اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم شماره ۹۱؛دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم شماره ۸۹؛بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم شماره ۸۸؛طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۷؛سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۶؛رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم شماره ۸۵؛فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۴؛ستارگان سیاه درخشان تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۳؛ موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۲؛تغییر اساسی در برگزاری جام جهانی پس از ۵۲ سال +عکس و فیلم شماره ۸۱؛اعجوبه‌ای که مقابل ایران هت تریک کرد +عکس و فیلم شماره ۸۰؛آقای گلی که در حسرت حضور در جام جهانی ماند +عکس و فیلم شماره ۷۹؛دو ستاره استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم شماره ۷۸؛زننده هزارمین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۷؛تیمی که به خاطر پابرهنه بودن از جام جهانی محروم شد! +عکس و فیلم شماره ۷۶؛نابغه تکرار نشدنی گلزنی فوتبال جهان +عکس و فیلم شماره ۷۵؛طولانی ترین فاصله ۲ شهر جذاب جام جهانی ۲۰۱۸ +عکس و فیلم شماره ۷۴؛افتخاری که برای نخستین بار به آلمان رسید +عکس و فیلم شماره ۷۳؛اولین دیدار جام جهانی در استادیوم خاص+عکس و فیلم شماره ۷۲؛افتخاری که پس از ۷۲ سال به آسیا رسید +عکس و فیلم شماره ۷۱؛چهار بازیکن خاص تاریخ فینال‌های جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۰؛ماندگارترین دیدار بدون گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۹؛رکورد جالب تونی کروس در دراماتیک ترین دیدار جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۸؛پرتماشاگرترین دوره تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۷؛اولین بازیکنی که در جام جهانی کارت قرمز گرفت +عکس و فیلم شماره ۶۶؛جنجالی ترین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۵؛مصدومیت اسطوره فوتبال جهان در شب زلزله مرگبار ایران! +عکس و فیلم شماره ۶۴؛دوره ای که جام جهانی در ۱۷ روز برگزار شد +عکس و فیلم شماره ۶۳؛ماندگارترین دیدار جام جهانی که به وقت اضافه کشیده شد +عکس و فیلم شماره ۶۲؛ستاره تکنیکی تاریخ جام جهانی که فلج اطفال داشت! +عکس و فیلم شماره ۶۱؛سرنوشت عجیب زننده اولین گل فینال تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۰؛همه گلزنان ایتالیا در تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دلایل بی اعتمادی مردم به امضای دیجیتالی
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان این که مصوبه جدیدی با عنوان لایحه مالکیت معنوی در حال تدوین است، گفت: این یکی از موارد مهم در حوزه ICT است که اگر تکمیل شود، می‌تواند یک تحول بزرگی را در این حوزه ایجاد کند.
مخترع «نایلون» کیست؟
امروز ۷ اردیبهشت، مصادف با سالروز تولد"والاس هیوم کاروترز"، شیمیدان و مخترع آمریکایی است که به دلیل اختراع "نایلون " به شهرت رسید.
امروز؛ زادروز «ساموئل مورس» مخترع تلگراف
"ساموئل فاینلی بریس مورس"(Samuel Finley Breese Morse) نقاش آمریکایی و ابداعگر دستگاه کد مورس، 227 سال پیش در چنین روزی متولد شد.
جزییات قتل دختربچه ۵ ساله آق قلایی
فرمانده انتظامی شهرستان آق قلا گفت: قاتل دختر بچه 5 ساله ساکن یکی از روستاهای این شهرستان در کمتر از 2 ساعت دستگیر شد.
مسمومیت ۲۰ دانش آموز با گاز کولر اتوبوس!
دانش‌آموزان کلاس پنجم یک دبستان که شامگاه پنجشنبه در حال بازگشت از اردوی تهران به سمت کاشان بودند، در اتوبان تهران - قم، محدوده نعل‌بندان، براثر نشت گاز کولر اتوبوس دچار مسمومیت شدند.
رمزگشایی از ادبیات برجامی روحانی
شاید به نظر برسد ادبیات روز چهارشنبه رئیس جمهوری در حوزه دیپلماسی شباهت چندانی به ادبیات وی در زمان مذاکرات برجام، رسیدن به این توافق و نهایتاً ماه‌های اولیه پس از اجرای آن نداشته باشد.
تکذیب تصاویر مربوط به قبض جریمه بدحجابی
یک مقام انتظامی گفت: تصاویری که در روزهای اخیر در شبکه های مجازی درباره قبض جریمه بدحجابی منتشر شده است کذب است.
آغاز رقابت ۳۲۹ هزار داوطلب در کنکور ارشد
نوبت صبح جمعه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ آغاز شد و ۳۲۹ هزار و ۵۸۸ داوطلب در ۳۵ کدرشته به رقابت پرداختند.
جسد منسوب به رضاخان؛ فرصت یا تهدید؟!
مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: فارغ از این که جنازۀ پیدا شده در شاه‌عبدالعظیم همان پیکر رضا‌شاه باشد یا نه در روزهای اخیر بار دیگر چند موضوع تاریخی مرتبط با پهلوی اول درست و نادرست مطرح می‌شود.
تاثیر متقابل اختلالات خواب و فعالیت‌های شغلی
اختلالات خواب از جمله عوارضی است که علل مختلف و متناسب با این علل، عوارض متعددی می تواند داشته باشد؛ یکی از علل ایجاد اختلالات خواب، نوع و ساعات برخی فعالیت های شغلی است که هم به عنوان عامل ایجاد و هم به عنوان معلول این اختلالات به شمار می رود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ضربه بزرگ به شبکه نفوذ انگلیس: «عباس عدالت» کیست و چگونه در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی نفوذ کرد؟ +تصاویر
انگلیس انواع تلاش‌ها برای نفوذ در ارکان دولتی و حاکمیتی را انجام داده و برای این هدف، از انواع و اقسام مدل‌ها استفاده می‌کند، اما یکی از راه‌های اصلی، نفوذ از طریق افراد و نهادهای آکادمیک است.
ژست عجیب ˮرامبد جوانˮ در جشنواره جهانی فجر-عکس
سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور فیلمسازان ایرانی و خارجی از پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه با اکران فیلم‌هایی در بخش‌های مختلف جشنواره آغاز و تا ۷ اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.
سیمئونه: بازیکنانم قهرمان هستند
سرمربی اتلتیکومادرید شاگردانش را به خاطر بازی شجاعانه شان برابر آرسنال قهرمان دانست.
پیشنهادهای رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب
وقتی صحبت از تمیزی و تغییر در دکوراسیون پیش می آید همه ما نا خود آگاه به تغییر رنگ فکر می کنیم. انتخاب بهترین ترکیب رنگ در این مرحله اولین چیزی است که شما باید در هنگام طراحی مجدد اتاق خود با آن مواجه شوید. اما بهترین رنگ ها برای تغییر دکوراسیون اتاق کدامند؟
دلایل بی اعتمادی مردم به امضای دیجیتالی
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان این که مصوبه جدیدی با عنوان لایحه مالکیت معنوی در حال تدوین است، گفت: این یکی از موارد مهم در حوزه ICT است که اگر تکمیل شود، می‌تواند یک تحول بزرگی را در این حوزه ایجاد کند.
ونگر: از ۱۰ نفره شدن اتلتیکومادرید نتوانستیم استفاده کنیم
سیمئونه: بازیکنانم قهرمان هستند
باکو برای سومین بار میزبان مسابقات اتومبیل رانی فرمول - یک
محرومیت 2 تا 3 جلسه ای در انتظار سیمئونه
شایعه کثیف درباره ی عابدزاده
ناراحتی ونگر از بازیکنانش- می توانستیم همین امشب به فینال برسیم
محرومیت 3 جلسه‌ای در انتظار سیمئونه
ونگر: گل اتلتیکو از روی خطا به ثمر رسید
شرط و شروط ستاره استقلال برای تمدید قرارداد با این تیم!
سیمئونه: داور با اولین اعتراض مرا اخراج کرد!