پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

06:45 ۹۶ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 97 0
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم

در ۲۰ دوره جام جهانی ۵۹ دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند و پرتماشاگرترین دیدار تاریخ مربوط به دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ است.

مشرق نیوز

ویژه نامه جام جهانی مشرق -بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.
از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFAمنتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان « صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم.
تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با۱۰۰ اتفاق وشخصیت مهم تاریخ جام جهانیبا مشرق همراه باشید.
برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران ۵۹روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ به گزارش مشرق،از سال ۱۹۳۰ تا سال ۲۰۱۴ که بیست دوره جام جهانی برگزار شده است، ۵۹دیدار ۸۰ هزار یا بیشتر تماشاگر داشته اند.
پرتماشاگرترین بازی تاریخ جام جهانی که قطعا دیگر هیچ دیداری رکورد آن را نخواهد شکست، به آخرین دیدار جام جهانی ۱۹۵۰برزیل بر می گردد که بین اروگوئه و میزبان مسابقات برگزار شد و ۱۷۳,۸۵۰ بلیت در استادیوم  « ماراکانا» به فروش رفت. هوادارانی که با باخت دور از انتظار ۲-۱ برزیل با چشم گریان و عصبانیت استادیوم را ترک کردند. البته آمار غیررسمی از حضور ۱۹۹,۸۵۴ نفر حکایت دارد!
ظرفیت ورزشگاه ماراکانا - با وجود اینکه هنوز بزرگترین استادیوم برزیل به شمار می رود - پس از بازسازی و صندلی گذاری به ۷۳هزار و ۵۳۱ نفر تقلیل پیدا کرده است.
اما دیدار فینال جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و آلمان غربی در استادیوم «آزتک» مکزیک با ۱۱۴,۶۰۰ نفر رکورددار حضور تماشاگر در فینال هاست. (دیدار برزیل و اروگوئه در جام جهانی ۱۹۵۰ فینال محسوب نمی شود، چرا که در ان دوره مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شد). دیداری که با درخشش مارادونا ۳-۲ به سود آلبی سلسته پایان یافت.
در رده بعدی پرتماشاگرترین دیدارهای فینال باز هم یک دیدار برگزار شده در استادیوم تاریخی «آزتک» مکزیک دیده می شود؛ دیدار برزیل و ایتالیا در سال ۱۹۷۰ که با برتری قاطعانه ۴-۱ برزیل پایان یافت و جام ژول ریمه برای همیشه به برزیل رفت.
جالب است بدانید ۳ مسابقه آخر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک هر کدام بالای ۱۱۴ هزار نفر تماشاگر داشته اند! به همین بهانه سایت فیفا کلیپیرا منتشر کرده که در ادامه می بینید:مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودبه گزارش مشرق، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ فوتبال «دینو زوف» دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی است که در ۵۹بازی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و موفق شد ایتالیا را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۸۲ برساند.
پرتماشاگرترین دیدار تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم
دینو زوف (Dino Zoff) دروازه‌بان ایتالیایی ۱۵ سال درون دروازه ایتالیا قرار گرفت و توانست افتخارات زیادی کسب کند. او در این مدت موفق شد ۱۱۲ بازی ملی برای ایتالیا انجام دهد، رکوردی که باعث شد او تا همین چند سال گذشته بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته باشد. در حال حاضر جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را در تیم ملی ایتالیا داشته است.
در همین رابطه بخوانید: شماره ۱۰۰؛دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۹؛نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول شماره ۹۸؛افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم شماره ۹۶؛۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم شماره ۹۵؛دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم شماره ۹۴؛آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم شماره ۹۳؛۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم شماره ۹۲؛اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم شماره ۹۱؛دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم شماره ۸۹؛بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم شماره ۸۸؛طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۷؛سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم شماره ۸۶؛رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم شماره ۸۵؛فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۴؛ستارگان سیاه درخشان تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۳؛ موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۸۲؛تغییر اساسی در برگزاری جام جهانی پس از ۵۲ سال +عکس و فیلم شماره ۸۱؛اعجوبه‌ای که مقابل ایران هت تریک کرد +عکس و فیلم شماره ۸۰؛آقای گلی که در حسرت حضور در جام جهانی ماند +عکس و فیلم شماره ۷۹؛دو ستاره استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم شماره ۷۸؛زننده هزارمین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۷؛تیمی که به خاطر پابرهنه بودن از جام جهانی محروم شد! +عکس و فیلم شماره ۷۶؛نابغه تکرار نشدنی گلزنی فوتبال جهان +عکس و فیلم شماره ۷۵؛طولانی ترین فاصله ۲ شهر جذاب جام جهانی ۲۰۱۸ +عکس و فیلم شماره ۷۴؛افتخاری که برای نخستین بار به آلمان رسید +عکس و فیلم شماره ۷۳؛اولین دیدار جام جهانی در استادیوم خاص+عکس و فیلم شماره ۷۲؛افتخاری که پس از ۷۲ سال به آسیا رسید +عکس و فیلم شماره ۷۱؛چهار بازیکن خاص تاریخ فینال‌های جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۷۰؛ماندگارترین دیدار بدون گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۹؛رکورد جالب تونی کروس در دراماتیک ترین دیدار جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۸؛پرتماشاگرترین دوره تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۷؛اولین بازیکنی که در جام جهانی کارت قرمز گرفت +عکس و فیلم شماره ۶۶؛جنجالی ترین گل تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۵؛مصدومیت اسطوره فوتبال جهان در شب زلزله مرگبار ایران! +عکس و فیلم شماره ۶۴؛دوره ای که جام جهانی در ۱۷ روز برگزار شد +عکس و فیلم شماره ۶۳؛ماندگارترین دیدار جام جهانی که به وقت اضافه کشیده شد +عکس و فیلم شماره ۶۲؛ستاره تکنیکی تاریخ جام جهانی که فلج اطفال داشت! +عکس و فیلم شماره ۶۱؛سرنوشت عجیب زننده اولین گل فینال تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم شماره ۶۰؛همه گلزنان ایتالیا در تاریخ جام جهانی +عکس و فیلم


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

حیثیت احسان علیخانی مهم‌تر از هاشمی و ناطق؟
شاید نمونه بارز تبعیض، وارد کردن اتهامات بسیار سنگین علیه مرحوم هاشمی رفسنجانی و علی اکبر ناطق نوری در یکی مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ باشد که مسئولان وقت صدا و سیما انصاف و اخلاق و قانون را به راحتی آب خوردن کنار گذاشتند و هیچ وقتی برای دفاع از نامبردگان ندادند.
مسیح مهاجری: خانه‌تکانی را از مجلس شروع کنید!
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «اگر به موضوع تغییرات به صورت ریشه‌ای نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که قبل از دولت یا لااقل همزمان با آن، باید در مجلس شورای اسلامی تحول مهمی صورت بگیرد. وزرایی که کارآمد نیستند، علت اصلی ناکارآمدی آنها توقعات و تهدیدات عده‌ای از نمایندگان مجلس است که از وزرا خواسته‌های شخصی و غیر قانونی دارند و هر جا با عدم تمکین وزرا مواجه شوند، آنها را به سوال و استیضاح تهدید می‌کنند.»
شش پیشنهاد کوچک به جناب روحانی
«چه کسانی پشت پخش گریه و مصاحبه دختر رقصنده در صدا و سیما بودند که با این کار با وجدان عمومی مردم بازی کردند و نفرت را علیه نظام سیاسی تلنبار کردند؟»
یوونتوس رقم فروش پیانیچ را اعلام کرد
باشگاه یوونتوس برای فروش ستاره بوسنیایی خود 100 میلیون دلار می‌خواهد.
مارادونا، مارکس، افلاطون
فعلا که همه کارگران نمی‌توانند مثل مارکس لباس بپوشند و همه آرژانتینی‌ها نمی‌توانند مثل مارادونا در خانه دو استخره زندگی کنند، چه باید کرد؟ آیا باید خرده‌ای نگرفت بر مارادونا و متفکران مرفه و شیک‌پوشی که از سرمایه‌داری بد می‌گویند ولی خودشان بیشتر شبیه سرمایه‌دارانند تا کارگران؟ وضعیت زندگی مارادونا و این متفکران با عدالت لیبرالیستی تطابق دارد ولی با عدالت مارکسیستی نه.
نیمار: نمی‌توانستم هم داور باشم هم بازیکن!
ستاره تیم ملی فوتبال برزیل از روزهای سخت و کابوس وار خود بعد از جام جهانی 2018 روسیه سخن به میان آورد.
چراغ سبز توخل برای جدایی رابیو
سرمربی پاری سن ژرمن مشکلی با جدایی ستاره جوان تیمش ندارد و همین باعث شده تا احتمال حضور این بازیکن در بارسلونا زیاد باشد.
حزب‌الله عراق: هرگونه حمله اسرائیل به عراق به منزله حمله آمریکاست
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرد، هرگونه حمله اسرائیل علیه عراق را حمله آمریکا قلمداد خواهد کرد. اظهارات این سخنگو در واکنش به جوسازی یک روزنامه کویتی درباره حمله احتمالی اسرائیل به اهدافی در عراق مطرح شد.
شمار کشته شدگان حادثه آتش سوزی خمین به سه نفر رسید
اراک - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: شمار کشته شدگان آتش سوزی واحد تولید مواد شیمیایی شهرستان خمین با فوت کارگر مصدوم این حادثه به سه نفر افزایش یافت.
اگر به دنبال استجابت فوری دعاهایتان هستید، بخوانید
علمای بزرگ، و هر آن کس که در مسیر سلوک قدم بر می دارد، از دعای توسل به عنوان ریسمان محکم برای دستیابی به حاجاتش بهره می برد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گفت و شنود- حقوق!
یکی از نامزدها در متینگ انتخاباتی خود می‌گفت؛ من با سوسیالیسم و امپریالیسم و کمونیسم و فمنیسم و... مبارزه می‌کنم! پیرمردی گفت؛ کاش یک فکری هم برای روماتیسم من می‌کردید!
ولی‌عهد سعودی هر لحظه منتظر توطئه شاهزادگان
منابع نزدیک به خانواده سلطنتی در ریاض، گفته‌اند که بن سلمان نگران توطئه شاهزادگان علیه خود است و پادشاه سعودی قصد ندارد در شرایط فعلی قدرت را به او واگذار کند.
ذکری که نوری در قبر، پل صراط و بهشت برایتان خواهد بود
حدیث پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) درباره برکات صلوات را در این خبر بخوانید.
برخواه: سهراب بهترین وزنه‌هایش را در جاکارتا می‌زند- علی حسینی هنوز با رکوردهایش فاصله دارد
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: امیدوارم سلیمی بتواند سومین طلای بازی‌های آسیایی خود را بگیرد، عملکرد سهراب مرادی هم عالی است اما علی حسینی هنوز با رکوردهای خودش فاصله دارد.
زمان تشییع پیکر آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی
پیکر مطهر حضرت آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷ در تهران تشییع می‌شود.
یوونتوس رقم فروش پیانیچ را اعلام کرد
مارادونا، مارکس، افلاطون
نیمار: نمی‌توانستم هم داور باشم هم بازیکن!
چراغ سبز توخل برای جدایی رابیو
آخرین وضعیت استقلال ئر نقل و انتقالات
حباب بلای جان پرسپولیس- پیشخوان ورزشی
برخواه: سهراب بهترین وزنه‌هایش را در جاکارتا می‌زند
تساوی شارلوا در حضور لژیونرهای ایرانی
بازیکنانی که فدای فوتبال دفاعی ایران شدند
ترابزون جا را برای حسینی باز کرد