چرا دچار پیرچشمی می‌شویم؟

19:00 ۴ روز و ۱۰ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 68 0
 چرا دچار پیرچشمی می‌شویم؟

باشگاه خبرنگاران جوان

محمد مهدی زمانی متخصص چشم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان   گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: استفاده بی رویه کودکان و خردسالان از تبلت و موبایل باعث ایجاد عوارض مختلف چشمی و در برخی مواقع سبب ضعیفی چشم می شود.
 وی ادامه داد: وقتی افراد بزرگسال بیش از حد استاندارد از تلفن همراه استفاده کنند و یا به صورت مداوم به صفحه مانیتور خیره شوند، عارضه خستگی چشم و خشکی آن در اثر پلک نزدن به مدت طولانی بوجود می‌آید. البته خشکی چشم به دلیل استفاده کودکان از تلفن همراه در کمین این گروه سنی است.
این متخصص چشم با اشاره به اینکه توصیه می‌شود که کودکان به طور کلی در معرض امواج موبایل قرار نگیرند، عنوان کرد: شاهد بروز مشکلات چشمی در بین کودکان هستیم اما ضعیفی چشم بیشتر یک فرضیه است و هنوز به طور کامل ثابت نشده است.
شیوع پیرچشمی در سنین بالای 40 سالگی  وی ادامه داد: عارضه   پیرچشمی معمولا در سنین بالای 40 سالگی اتفاق می‌افتد و بیشتر افرادی درگیر آن می‌شوند که دچار ضربه مغزی، تصادف شدند و یا از داروهای خواب آور استفاده می کنند، این افراد زودتر از موعد مقرر دچار پیرچشمی می‌شوند.
 زمانی گفت: به طور کلی با افزایش سن پیرچشمی و عیوب انکساری سراغ افراد می آید  اما استفاده از مواد غذایی و سبزیجاتی مفید مانند هویج  از ضعیف شدن زودهنگام چشم پیشگیری می‌کند.
 این متخصص چشم یادآور شد: بر اساس برخی از احتمالات انجام برخی کارها به روند پیرچشمی و ضعیفی چشم سرعت می‌بخشد ولی این مسئله به طور کامل ثابت نشده است.


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

دانشگاه و كنكور
دانشگاه و كنكور
چرا کابوس می‌بینیم؟/ رهایی از چین و چروک پوست با رژیم غذایی مناسب/ سقوط هواپیمای تهران- یاسوج در منطقه سمیرم/ تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری تنگی نفس
چند نفر از اعضاى جامعه علوم پزشکی در سانحه هواپیمایی تهران- یاسوج بودند؟
بهره مندی 238 هزار نفر از خدمات کیلینیک سیار دندانپزشکی
ارتباط مصرف آنتی بیوتیک ها و افزایش آلرژی ها
کارگاه سلول درمانی و پزشکی بازساختی ایران در تبریز آغاز شد
کارگاه سلول درمانی و پزشکی بازساختی ایران در تبریز آغاز شد
طراحی و توسعه واکسن «لیشمانیوز» در کشور
تدوین آئین نامه‌های مراکز سرپایی شیمی درمانی/ خدمات رادیوتراپی و شیمی درمانی در مراکز دولتی رایگان است
ثبت نام دهمین آزمون المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی آغاز شد
تسلیت وزیر بهداشت در پی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج