اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد

12:46 ۱۰۰ روز و ۱۸ ساعت پیش برترین ها 356 0
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد

وقتی به ستاره‌ها نگاه می‌کنیم، از خودمان می‌پرسیم چه می‌شد اگر می‌توانستم به فضا بروم؟ تنها کسانی که می‌توانند به سوال ما پاسخ دهند فضانوردانی هستند که به آنجا سفر کرده و برگشته اند.

برترین ها

برترین‌ها: وقتی به ستاره‌ها نگاه می‌کنیم، از خودمان می‌پرسیم چه می‌شد اگر می‌توانستم به فضا بروم؟ تنها کسانی که می‌توانند به سوال ما پاسخ دهند فضانوردانی هستند که به آنجا سفر کرده و برگشته اند. در این مطلب اتفاقات جالبی که در فضا برای انسان می‌افتد را مشاهده می‌کنید.

بینایی به شدت کاهش می‌یابد

سندرمفشار درون جمجمه‌ای (VIIP) یک اختلال بینایی است که بیشتر فضانوردان بعد از اینکه مدت زمان طولانی در فضا می‌مانند تجربه می‌کنند. ناسا در این باره تحقیقاتی انجام داده است، اما تاکنون علت خاصی برای آن پیدا نشده است.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 


چند سانتیمتر بلندتر می‌شوید

اگر به فکر این هستید که چند سانتیمتر بلندتر شوید، به فضا بروید شاید موقتا به شما کمک کند. فقدان نیروی جاذبه باعث کشیده شدن ستون فقرات انسان می‌شود.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
قرار گرفتن در معرض تابش روی سلامتی تاثیر می‌گذارد

دانشمندان ناسا در آمادگی برای ماموریت مریخ، در مورد اثرات بلندمدت تابش بر سلامتی تحقیق کرده اند. جو مریخ بسیار رقیق‌تر از زمین است بنابراین این سیاره را کاملا از پرتوهای فضایی حفظ نمی‌کند؛ بنابراین هرچه بیشتر درباره چگونگی اجتناب از این میزان تابش را بدانیم، راحت‌تر می‌توانیم به مریخ برویم.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
ممکن است ناخن هایتان بیفتد

۲۲ فضانورد گزارش دادند که بعد از سفر به ایستگاه فضایی بین المللی ناخن‌های دستشان افتاده است. بررسی‌ها نشان داد که طراحی خاص دستکش‌های آن‌ها فشاری به ناخن هایشان وارد می‌کند که باعث می‌شود بیفتند. این مشکل احتمالا با طراحی دستکش‌های جدید حل شود.

         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 


گوش میانی فعالیتش به عنوان شتاب سنج را متوقف می‌کند

گوش میانی به عنوان شتاب سنج کار می‌کند: وقتی حرکت ما تغییر می‌کند به ما کمک می‌کند دچار اختلال و بیماری نشویم. این دستگاه کوچک در فضا مختل می‌شود و ف1انوردان بعد از رسیدن به ایستگاه فضایی یکی دو روز بیمار می‌شوند.

         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 


مایعات بدن دچار مشکل می‌شوند

فقدان گرانش موجب تغییرات خاصی در جریان مایعات بدن انسان می‌شوند. به طور مثال خون مثل زمین که به سمت اندام‌های پایینی می‌رود، به سمت سر می‌رود. به همین دلیل برخی فضانوردان برخی برمی‌گردند، گردتر به نظر می‌رسند.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
قلب کوچک می‌شود

قلب هم در فضا دچار تغییرات زیادی می‌شود. برای مثال خون کمتری پمپاژ می‌کند و شکل آن کروی‌تر می‌شود.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 


عضلات ضعیف می‌شوند

فضانوردان باید در فضا مدام ورزش کنند. بیماری به نام آتروفی ممکن است استخوان‌ها و عضلات آن‌ها را در سفر طولانی به فضا ضعیف کند؛ بنابراین همه کسانی که به فضا سفر می‌کنند به روزش روزانه تشویق می‌شوند.

         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 


ممکن است مشکلات روانی را تجربه کنید

فیلم‌های علمی تخیلی را دیده‌اید که افراد در فضاپیما دیوانه می‌شوند؟ ممکن است چنین چیزی واقعیت داشته باشد. برای اجتناب از چنین موقعیتی، ناسا و آژانس فضایی روسیه تحقیقات زیادی انجام داده و به آن ادامه می‌دهند تا ببینند برای افراد در فضاپیما چه اتفاقی می‌افتد.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
اگر لباس فضایی تان در فضا خراب شود چه اتفاقی می‌افتد؟
 
هوشیاری خود را در ۱۵ ثانیه از دست می‌دهید. دچار بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار یا خفگی می‌شوید. ۱۰ ثانیه ماندن در فضای باز باعث ایجاد حباب در خون می‌شود. شش‌ها در ۳۰ ثانیه از کار می‌افتند. به طور خلاصه در کمتر از یک دقیقه خواهید مرد. 
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 

 
گرانش روی بدن چه تاثیری می‌گذارد؟

گرانش یا فقدان آن، اثرات عمیقی روی بدن انسان در فضا دارد. به همین دلیل دانشمندان سعی می‌کنند آن را بیشتر برای فضانوردان بازسازی کنند تا بعد‌ها بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. استیون هاوکینگ، فیزیکدان مشهور، آن را در سال ۲۰۰۷ تجربه کرد.
 
          اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
بررسی دوقلو‌ها اطلاعات بیشتری درباره بدن انسان در فضا آشکار کرد

دو قلوهای همسان «اسکات» و «مارک کلی» سوژه تحقیقات فضایی شدند. اسکات به فضا فرستاده شد و مارک روی زمین ماند. آزمایش‌های پزشکی یکسانی روی هر دو انجام و نتایج آن‌ها مقایسه شد. نتایج جالبی به دست آمد مثلا پروتئین واکنشی سی، که نشانگر التهاب است به علت استرسی که در فرود تجربه کرده بود، در اسکات بیشتر بود.
 
          اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد
 

 
افتادن در سیاهچاله احتمالا بدنتان را می‌کشد و به شکل یون تجزیه می‌کند

اگر فردی به سیاهچاله بیفتد، کشش شدیدی را تجربه خواهد کرد. درک او زمان هم تغییر خواهد کرد و می‌تواند آینده و گذشته را همزمان ببیند. اما به احتمال زیاد فورا می‌میرد و جسم و مغزش به شکل یون تجزیه می‌شوند.
 
         اتفاقات جالبی که در فضا برایتان می‌افتد  
 


گروه های زیر مجموعه سرگرمی

جالبترین ها
جالبترین ها

آخرین اخبار

روایتی از شهادت قهرمان میدان مین
وقتی انسان گرفتار میدان مین می‌شود، وحشت می‌کند زیرا تصور می‌کند هر لحظه ممکن است با انفجار مین زندگی‌اش خاتمه یابد و یا دست و پایش قطع شود.
تهران همچنان در خواب مدیریتی به سر می‌برد
عضو سابق شورای شهر گفت: شهر در رکود و توقف عملیاتی به سر می برد، آش دست پخت شورای شهر و شهرداری به قدری شور شده که صدای برخی از بزرگان اصلاح طلب را درآورده است.
احتمال بازگشت وریا به اردوی تیم ملی؟
این احتمال وجود دارد در روزهای آتی وریا غفوری به اردوی تیم ملی دعوت شود.
کریم باقری: لیست جدید تیم ملی هیچ ربطی به دعوای کی‌روش و برانکو نداشت
کریم باقری مربی تیم پرسپولیس در خصوص خط خوردن سید جلال حسینی از تیم ملی گفت: یک ماه پیش به سید گفتم بازی ندادن کی‌روش دردسر نشود که گفت خیالت راحت باشد!
پاسخ مناطق آزاد به یک خبر
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به این‌که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی منعی برای ایجاد مناطق آزاد و ویژه جدید قائل نشده است، اعلام کرد: مناطق آزاد پیشنهادی جدید اغلب در کنار مرزهای مجاز رسمی کشور شکل خواهند گرفت.
پشت پرده حذف سید جلال حسینی از لیست تیم ملی
خط خوردن سیدجلال حسینی از لیست ۲۴ نفره اعزامی به ترکیه عجیب‌ترین تصمیم کارلوس کی‌روش بود که باعث شگفتی اهالی فوتبال شد.
جزئیات دوره جدید ثبت نام خبرنگاران افتخاری راهیان نور
روابط عمومی و امور بین الملل ستاد مرکزی راهیان نور کشور از آغاز ثبت نام جهاد رسانه ای راهیان نور ویژه راهیان نور غرب و شمال غرب کشور خبر داد.
گلر استقلال: ناراحت باشم یا نباشم جام جهانی‌ از دست رفت
بسیاری اعتقاد دارند نیمکت‌نشین شدن در بازی‌های پایانی فصل باعث خط خوردن سیدحسین حسینی از فهرست نهایی تیم ملی برای جام جهانی‌ شده است.
بررسی رفتار بازیگران درگیر در اعلام پایتختی قدس از منظر روانشناختی
الزامات هویت خواهانه ترامپِ بدون رنگ و بوی سیاسی و بن سلمانِ جوان سبب شد تا نتانیاهو فرصت مناسبی برای بهره برداری از این تمایلات پیدا کرده و شرایط یک قمار سیاسی سه جانبه به وجود آید.
پوتین پیروزی مادورو در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را تبریک گفت
رئیس جمهور روسیه پیروزی مادورو در انتخابات ریاست جمهور ونزوئلا را تبریک گفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوراندن گوشت خوک و مشروبات الکلی به زندانیان مسلمان در چین
زندانیان مسلمان آزاد شده از زندان‌های چین از نوع جدیدی از شکنجه روحی و روانی زندانیان خبر دادند.
غزه؛ زندانی بزرگ در فضای آزاد
"مردم نوار غزه آن قدر نا امید و مستاصل هستند که به سیم خاردار‌های مرزی نزدیک می‌شوند، با اینکه می‌دانند آن سوی مرز تک‌تیراندازانی نشسته‌اند و اجازه شلیک هم به آن‌ها داده شده است. شرایط زندگی در نوار غزه تحمل‌ناپذیر شده است.
ذوق زدگی بحرین از ادعاهای ضد ایرانی پمپئو
تهران- ایرنا- وزارت خارجه بحرین در ادامه پیروی رژیم آل خلیفه از سیاست های آمریکایی - صهیونیستی در منطقه با ذوق زدگی از راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران حمایت کرد.
ترکیه تشدید دوباره بحران حل شده هسته ای ایران را نمی پذیرد
آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد که کشورش تشدید دوباره بحران حل شده هسته ای و خروج آمریکا از برجام را نمی پذیرد.
روسیه قلمرو حضور نظامی خود را درسوریه توسعه داد
دمشق – ایرنا – مرکز صلح و آشتی روسیه در سوریه از گسترش یافتن قلمرو حضور نظامی روس ها در جنوب دمشق خبر داد.