بار دیگر حضور حماسی

08:55 ۱۸۵ روز و ۶ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 2,509 0
 بار دیگر حضور حماسی

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که مردم همواره حساب آن را از حساب افراد و احزاب و جناح‌ها جدا می‌کنند. به همین دلیل، مشکلات هرگز نمی‌توانند
انقلاب اسلامی را از پشتوانه مردمی محروم کنند. نامهربانی‌ها، قصورها و حتی تقصیرهائی که مشخص است به مسئولان مربوط می‌شود، در طول 39 سال گذشته نتوانسته‌اند به وفاداری مردم ایران نسبت به انقلاب اسلامی و
نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کند. این واقعیت را فردا در راه پیمائی سراسری یوم‌الله 22 بهمن به چشم خواهیم دید.
راز وفاداری مردم به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی این است که این انقلاب را خود مردم به رهبری امام خمینی به وجود آورده‌اند و این نظام به دست خود مردم تاسیس شده است. صاحبان انقلاب و نظام ممکن است گاهی احساس کنند کسانی که مسئولیت‌هائی در نظام جمهوری اسلامی دارند، ضعف نشان می‌دهند و یا حتی به وظایف خود عمل نمی‌کنند و در مواردی هم مرتکب خلاف می‌شوند، ولی در چنین مواردی به این نتیجه می‌رسند که مسئول مربوطه باید تغییر کند اما اصل نظام باید حفظ شود.
نکات زیادی وجود دارند که مردم را به وفاداری نسبت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تشویق و ترغیب می‌کنند. از میان این نکات، فقط به دو نکته در اینجا اشاره می‌کنیم.
اول آنکه در محاسبات روشن و دقیق مردم، این واقعیت به صورت برجسته خودنمائی می‌کند که برای نظام جمهوری اسلامی، جایگزین بهتری وجود ندارد.
یک نظام حکومتی که ترکیبی از حضور و اراده مردم باضافه محتوای دینی است اگر به درستی و براساس آنچه قانون اساسی مقرر داشته اجرا شود، می‌تواند تضمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت مردم باشد. قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی در عین حال که بعد از گذشت سه دهه از اصلاحات اول اکنون نیاز به اصلاحات جدید دارد، اما تا زمانی که اصلاحات جدید اعمال نشده اگر به آنچه هم اکنون هست به درستی عمل شود می‌تواند سعادت و رفاه مردم را تامین کند و عدالت اجتماعی را محقق سازد. عدالت اجتماعی، شامل عدالت قضائی، عدالت سیاسی، عدالت اقتصادی و عدالت اخلاقی می‌شود و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت تامین آن را دارد. امروز اگر مشکلاتی وجود دارد به این دلیل است که در مواردی قانون اساسی دور زده می‌شود و اصولی از قانون اساسی معطل می‌ماند کما اینکه در موارد زیادی حتی به قوانین عادی هم عمل نمی‌شود.
مهم‌ترین فراز این دورزدن‌ها به حقوق قانونی و کرامت افراد مربوط می‌شود و خلاصه کردن مشکلات کشور در مسائل اقتصادی و معیشتی نوعی جفا به مردم و فرار از واقعیت است. اگر مسئولان نظام جمهوری اسلامی با پای بندی به قانون، اعم از قانون اساسی و قوانین عادی، حقوق و کرامت شهروندان را رعایت کنند، تحمل مشکلات اقتصادی و معیشتی برای همه آسان خواهد شد و چه بسا این مشکلات برطرف شوند. در عین حال، مردم به اصل نظام پای بند هستند و به بی‌قانونی‌ها و تبعیض‌ها معترضند.
نکته دوم این است که تهاجم مثلث شوم «آمریکا – صهیونیسم – ارتجاع عرب» به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هر روز سنگین‌تر می‌شود. این تهاجم، به افراد و جناح‌ها کاری ندارد و متوجه اصل انقلاب و نظام است. هنگامی که نمایندگان باطل به چیزی حمله می‌کنند و می‌خواهند آن را ریشه کن نمایند، همین نفس حمله نشان دهنده نگرانی آنها از آن چیزی است که به آن حمله می‌کنند. این واقعیت را مردم درک می‌کنند و آن را معیار روشنی برای حقانیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند و برای حفاظت از آنها و تداوم آنها در هر صحنه که لازم باشد حاضر می‌شوند.
اغتشاشات هفته دوم دیماه امسال و جدا شدن سریع صف مردم از اغتشاشگران نشان داد که مردم با اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مشکلی ندارند و حتی هر جا احساس کنند عده‌ای فرصت طلب و معاند و حامیان خارجی آنها از اعتراضاتشان سوءاستفاده می‌کنند، مشکلاتشان را نیز موقتاً کنار می‌گذارند و برای حمایت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سنگ تمام می‌گذارند.
فردا، در یوم‌الله 22 بهمن ، نهامردم با حضور در راه پیمائی سراسری جشن ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال عمر خود، بار دیگر وفاداری خود را به این انقلاب و نظام برآمده از آن نشان خواهند داد در عین حال که حق خود را برای پیگیری مطالبات قانونی محفوظ می‌دارند. وجود این مطالبات نه تنها مانع ابراز عشق مردم به انقلاب اسلامی نمی‌شود، بلکه با درک درستی که مردم از برنامه‌های دشمنان دارند، باز هم با حضور حماسی خود در راه پیمائی 22 بهمن، دشمنان را مایوس خواهند کرد.
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی


گروه های زیر مجموعه وب‌گردی

وبگردی
وبگردی

آخرین اخبار

بهترین یخچال فریزرهای سامسونگ در سال ۲۰۱۸
یکی از مهم ترین وسایل آشپزخانه، یخچال فریزر است؛ حتی اگر بتوان خانه ای را بدون اجاق گاز یا مایکروفر تصور کرد، حذف کردن یخچال از آشپزخانه، غیر ممکن به نظر می رسد. پس بهتر است برای خرید این وسیله مهم، از میان برند های موجود یکی را انتخاب کرده تا به هنگام خرید دچار مشکل نشوید و به بررسی انواع مدل های آن بپردازید.
اتفاق عجیب در پمپ‌ بنزین‌های تهران
اگر در یک ماه گذشته گذرتان به بعضی از جایگاه‌های سوخت و به ویژه در ساعات پایانی بیفتد که جایگاه‌ها خلوت‌تر است، با پیشنهادات جالبی مواجه می‌شوید که باعث حیرت است.
اعضای باند کلاهبردار میلیاردی  در البرز دستگیر شدند
کرج - ایرنا- فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد که اعضای باند خانوادگی که با شگرد خاص از طعمه های خود مبلغ 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دراین استان دستگیر شدند.
بنیاد علوی 7 هزار شغل ایجاد کرد
بوشهر- ایرنا- مدیر توانمندسازی و مشارکت های مردمی بنیاد علوی گفت: از سال گذشته تاکنون با اجرای 800 طرح اشتغالزایی هفت هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی کشور ایجاد شده است.
آسمان گیلان تا فردا بارانی و دریا مواج است
رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان طی امروز و فردا (چهارشنبه) بارانی همراه با وزش باد و دریا مواج است.
مهلت برای نصب پرچم در خزر تعیین شد
ساری - ایرنا - معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشور به متولیان شناگاه های سواحل دریای خزر سه هفته مهلت داد تا نسبت به نصب پرچم نشانگر سلامت در این مکان ها اقدام کنند.
دوچاپی آیینی ماندگار در سیستان و بلوچستان
زاهدان- ایرنا- موسیقی و رقص سنتی دوچاپی از مهمترین آیین های همزاد با قوم بلوچ است که در مناسبت‌های مختلف اجرا و زمینه ساز همبستگی اجتماعی می‌ شود.
22هزار هکتار باغ در معرض خشکسالی قرار گرفته است
یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای آب رسانی سیار به 22هزار هکتار باغ این استان که در معرض خشکسالی قرار گرفته اند به 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
تولیت حرم امام از پدر شهیدان فهمیده عیادت کرد
کرج - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام راحل (ره) از پدر شهیدان فهمیده در کرج عیادت کرد.
هویت امت اسلامی در گرو وحدت است
سنندج - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مساله اتحاد در جامعه اسلامی نه یک راهبرد و تاکتیک، بلکه بر اساس منابع دینی، هویت امت اسلامی و به فرموده پیامبر اسلام (ص) در گرو وحدت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هجوم ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه
«سودای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها، آرام‌آرام در حال شدت گرفتن است. عبارتی کوتاه یکی - دو روز است که در سایت‌های مختلف معاملات املاک و سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود و مخاطبان را به سرمایه‌گذاری در ترکیه دعوت می‌کند: «سقوط ارزش لیر، فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه».
تصاویری دردناک از بلایی که بر سر زمین آورده ایم
هرچه بیشتر به سمت تکنولوژی حرکت می‌کنیم، بیشتر از از طبیعت جدا می‌شویم. افزایش گرمایش جهانی در وضعیت هشداردهنده‌ای قرار دارد. دانشمندان نگران هستند و مدام از کلماتی مثل آخرالزمان و انقراض استفاده می‌کنند.
یک معلول حق ندارد آرایشگاه برود و شیک بپوشد؟
مگر می‌شود آدمی به ظاهر و سر و ریختش برسد و دیگران بپرسند چرا؟ اما خیلی‌ها با الهام، مرضیه، آزاده و ناصر و دیگرانی که دچار نوعی معلولیت هستند، همین رفتار‌های غیر معمول را کرده‌اند و آن‌ها بار‌ها با همین سؤال‌ها مواجه شده‌اند.
حصیر بافی ؛ فصلی شنیدنی از حکایت کهن نی
ساری- ایرنا- میان غربت خاک گرفته هنرهای قدیم دستی و ساخته های لوکس امروزی صدای ناله بافته ای با نقش و نوایی از سرِ درون، ترکیبی از نای و نی به گوش می رسد؛ صدا و بهانه ای برای نشستن پای صحبت های بانوی حصیرباف بابلی.
تیپ خسته «مهران مدیری» در جشن حافظ
امین تارخ جایزه بهترین چهره تلویزیونی را به مهران مدیری اهدا کرد. این جایزه با رای مردمی انتخاب شده بود.