بار دیگر حضور حماسی

08:55 ۲۵۵ روز و ۱۸ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 3,283 0
 بار دیگر حضور حماسی

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که مردم همواره حساب آن را از حساب افراد و احزاب و جناح‌ها جدا می‌کنند. به همین دلیل، مشکلات هرگز نمی‌توانند
انقلاب اسلامی را از پشتوانه مردمی محروم کنند. نامهربانی‌ها، قصورها و حتی تقصیرهائی که مشخص است به مسئولان مربوط می‌شود، در طول 39 سال گذشته نتوانسته‌اند به وفاداری مردم ایران نسبت به انقلاب اسلامی و
نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کند. این واقعیت را فردا در راه پیمائی سراسری یوم‌الله 22 بهمن به چشم خواهیم دید.
راز وفاداری مردم به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی این است که این انقلاب را خود مردم به رهبری امام خمینی به وجود آورده‌اند و این نظام به دست خود مردم تاسیس شده است. صاحبان انقلاب و نظام ممکن است گاهی احساس کنند کسانی که مسئولیت‌هائی در نظام جمهوری اسلامی دارند، ضعف نشان می‌دهند و یا حتی به وظایف خود عمل نمی‌کنند و در مواردی هم مرتکب خلاف می‌شوند، ولی در چنین مواردی به این نتیجه می‌رسند که مسئول مربوطه باید تغییر کند اما اصل نظام باید حفظ شود.
نکات زیادی وجود دارند که مردم را به وفاداری نسبت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تشویق و ترغیب می‌کنند. از میان این نکات، فقط به دو نکته در اینجا اشاره می‌کنیم.
اول آنکه در محاسبات روشن و دقیق مردم، این واقعیت به صورت برجسته خودنمائی می‌کند که برای نظام جمهوری اسلامی، جایگزین بهتری وجود ندارد.
یک نظام حکومتی که ترکیبی از حضور و اراده مردم باضافه محتوای دینی است اگر به درستی و براساس آنچه قانون اساسی مقرر داشته اجرا شود، می‌تواند تضمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت مردم باشد. قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی در عین حال که بعد از گذشت سه دهه از اصلاحات اول اکنون نیاز به اصلاحات جدید دارد، اما تا زمانی که اصلاحات جدید اعمال نشده اگر به آنچه هم اکنون هست به درستی عمل شود می‌تواند سعادت و رفاه مردم را تامین کند و عدالت اجتماعی را محقق سازد. عدالت اجتماعی، شامل عدالت قضائی، عدالت سیاسی، عدالت اقتصادی و عدالت اخلاقی می‌شود و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت تامین آن را دارد. امروز اگر مشکلاتی وجود دارد به این دلیل است که در مواردی قانون اساسی دور زده می‌شود و اصولی از قانون اساسی معطل می‌ماند کما اینکه در موارد زیادی حتی به قوانین عادی هم عمل نمی‌شود.
مهم‌ترین فراز این دورزدن‌ها به حقوق قانونی و کرامت افراد مربوط می‌شود و خلاصه کردن مشکلات کشور در مسائل اقتصادی و معیشتی نوعی جفا به مردم و فرار از واقعیت است. اگر مسئولان نظام جمهوری اسلامی با پای بندی به قانون، اعم از قانون اساسی و قوانین عادی، حقوق و کرامت شهروندان را رعایت کنند، تحمل مشکلات اقتصادی و معیشتی برای همه آسان خواهد شد و چه بسا این مشکلات برطرف شوند. در عین حال، مردم به اصل نظام پای بند هستند و به بی‌قانونی‌ها و تبعیض‌ها معترضند.
نکته دوم این است که تهاجم مثلث شوم «آمریکا – صهیونیسم – ارتجاع عرب» به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هر روز سنگین‌تر می‌شود. این تهاجم، به افراد و جناح‌ها کاری ندارد و متوجه اصل انقلاب و نظام است. هنگامی که نمایندگان باطل به چیزی حمله می‌کنند و می‌خواهند آن را ریشه کن نمایند، همین نفس حمله نشان دهنده نگرانی آنها از آن چیزی است که به آن حمله می‌کنند. این واقعیت را مردم درک می‌کنند و آن را معیار روشنی برای حقانیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند و برای حفاظت از آنها و تداوم آنها در هر صحنه که لازم باشد حاضر می‌شوند.
اغتشاشات هفته دوم دیماه امسال و جدا شدن سریع صف مردم از اغتشاشگران نشان داد که مردم با اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مشکلی ندارند و حتی هر جا احساس کنند عده‌ای فرصت طلب و معاند و حامیان خارجی آنها از اعتراضاتشان سوءاستفاده می‌کنند، مشکلاتشان را نیز موقتاً کنار می‌گذارند و برای حمایت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سنگ تمام می‌گذارند.
فردا، در یوم‌الله 22 بهمن ، نهامردم با حضور در راه پیمائی سراسری جشن ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال عمر خود، بار دیگر وفاداری خود را به این انقلاب و نظام برآمده از آن نشان خواهند داد در عین حال که حق خود را برای پیگیری مطالبات قانونی محفوظ می‌دارند. وجود این مطالبات نه تنها مانع ابراز عشق مردم به انقلاب اسلامی نمی‌شود، بلکه با درک درستی که مردم از برنامه‌های دشمنان دارند، باز هم با حضور حماسی خود در راه پیمائی 22 بهمن، دشمنان را مایوس خواهند کرد.
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی


گروه های زیر مجموعه وب‌گردی

وبگردی
وبگردی

آخرین اخبار

گزارش «آس» درباره پیروزی پرسپولیس
سایت «آس» اسپانیا در گزارشی، به بررسی پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل السد قطر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.
خوش و بش گرم تاج با پرسپولیسی‌ها در رختکن
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در رختکن پرسپولیس حضور یافت و صعود به فینال آسیا را به آنها تبریک گفت.
مشعل آزادی بعد از ۴۴ سال روشن می‌شود!
مسئول روابط عمومی وزارت ورزش خبر از آماده سازی ورزشگاه آزادی برخلاف حرف های تاج داد.
نبرد پرتغال - کرواسی به سود برانکو
قهرمان ایران در 4 دیداری که با تیم قطری برگزار کرد در نتیجه گیری برتری خود را به اثبات رساند.
پرسپولیس بدون محروم در فینالِ رفت آسیا
برانکو ایوانکوویچ در نخستین دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا بازیکن محرومی نخواهد داشت.
چهار پرسپولیسی با مصدومیت بازی کردند
پزشک پرسپولیس می‌گوید چهار بازیکن این تیم با وجود مصدومیت به میدان رفتند و با غیرت خود بازی کردند.
والورده: باید با غیبت لیونل مسی کنار بیاییم
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا مدعی شد با کار تیمی می تواند غیبت لیونل مسی را پوشش داد.
حضور گرشاسبی در ضیافت شامِ تاج
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از صعود این تیم به فینال لیگ قهرمان آسیا، در ضیافت شام رئیس فدراسیون فوتبال حاضر شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اشک‌ شوق پروفسور در آغوش شجاع
اشک شوق پدیده ای بود که امروز می شد در چهره تمام هواداران سرخپوش دید و برانکو رقم زننده اصلی این اشک ها هم مستثنی نبود.
برانکو حالا به قهرمانیِ باشگاه‌های جهان فکر می‌کند
سرپرست پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با تبریک بابت صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: برانکو روح بزرگی دارد و الان به قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان فکر می‌کند.
شکست منچستر در بازگشت رونالدو به خانه
شب سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان با برتری یوونتوس مقابل منچستر در ورزشگاه اولرترافورد همراه شد.
تمامی واکنش‌ها به صعود تاریخی پرسپولیس
صعود تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا واکنش چهره‌های سرشناس را به همراه داشت که در بین آنها بازیکنان قدیمی این تیم و یک مجری مشهور تلویزیون هم دیده می‌شوند.
سجده شکر مدیرعامل پرسپولیس بعد از صعود
حمیدرضا گرشاسبی بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان سجده شکر به جا آورد.